25353
Whistler - Windows XP
  • 0246886420
    #19513
    Hellosztok!
    Újra itt vagyok. Megnéztem és nincs gond a géppel. ÉS amikor kikapcsoltam az automatikus újraindítás fűlt akkor bejött a kék halál. A hibajelentésben pedig ez szerepel:
    C:\Documents and Settings\Joci\Local Settings\Temp\WERb181.dir00 (ez szöveges dokumentum)és még egy:
    C:\Documents and Settings\Joci\Local Settings\Temp\WERb181.dir00 (ez pedig xml dokumentum)ez a két hibás fájl van. És jó lenne ha tudnátok segíteni, hogy ilyenkor mit kell csinálni ezekkel, hogy ki kell e javítani vagy mi. Mert én ehhez nem igazán értek.
    Kösz!
  • öregharcsa
    #19512
    ha jól értelmezem nem tudja azt a felbontást a tv-d amit te beállítottál a windowsban...ezt az indulásnál F8 lenyomásával, csökkentett módban tudod módosítani...
    ott meg már ismerős a környezet..a tv-k (ha nem lcd) alapból a 800x600-as felbontást szeretik..próbáld meg azt beállítani neki..nem lesz túl szép és éles képed de jobb mint a semmi...
  • aqa
    #19511
    Sziasztok!
    Nagy gondban vagyok, nem tudom jó helyen kérdezősködök. Na, de fogjunk neki. Az lenne a problémám, hogy amikor a windows indul, akkor pár másodpercig, amíg töltődik addig működik 640x480-as felbontáson. Aztán a képrnyő kiírja, hogy OUT OF RANGE---vagyis túl nagy felbontás. És innentől kezdve semmi nincs a képernyőmön. Minden más működik. A képernyő tv-s képernyő, egy "nagy" sony.:D
    Tudjátok-e hogy hogy lehetne beállítani, vagy esetleg tudtok-e valami felbontásbeállító hotkeyt, amihez nem kell külön program, hanem be van építve a win xp sp2-be.

    Előre is köszönöm a segítséget!
    Ha valamit érthetetlenül -rtam, akkor le-rom még1szer.


    Üdv.: AQA
  • Puhos
    #19510
    Memória, alaplap?
  • Zsolt01
    #19509
    Automatikus újra indúlást kapcsold ki.

    (Vezérlőpult/rendszer/speciális lapfül/indítás és helyreállítás mezőben katt a beállítások gombra/rendszerhiba mezőben szedd ki a pipát az automatikus újraindítás elől.)

    Vagy csak megszűnik simán az újraindulás.
    Vagy megkapod "kék halál képernyőt a hiba leírással".
  • 0246886420
    #19508
    Hellosztok!
    Az lenne a gond, hogy felpróbálok rakni valami nagyobb programot vagy játékot (mindegy, hogy milyen) nem tudom felrakni, mert újraindul a gép. És amikor újraindul azt írja ki, hogy a rendszer súlyos hiba után állt helyre, de amikor megint felpróbálok rakni valamit újraindul a gép és megint ugyanezt írja ki. Ellenőriztem az egész gépet és nincs semmi vírus rajta. És akkor mégis mit kell csinálni?
    Kösz aki tud segíteni!
  • BenceYCE
    #19507
    Próbáld már meg pls úgy lekapni, hogy az egész képernyő benne legyen. thx
  • Narxis
    #19506
    Szerintem a teteje kéne.
  • zagar
    #19505
    Itt a kép a hibáról:
  • BenceYCE
    #19504
    Mindkét proginál ugyan az a jelenség?
    Media Player alatt is ezt csinálja?
    Ha az összesnél, akkor próbálj meg kodekfrissítést, pl ezt.
    A következő lépés, hogy mindezen próbálkozások előtt kapcsold ki a végzetes hiba esetére érvényes autómatikus újraindítást.
    Ezt itt éred el: Vezérlőpult/rendszer/speciális lapfül/indítás és helyreállítás mezőben katt a beállítások gombra/rendszerhiba mezőben szedd ki a pipát az autómatikus ujraindítás elől.
    Ezek után jó volna ha készítenél képet a kékhalál hibaüzijéről screenshot-tal vagy fényképezővel vagy bármivel. Az alapján több infót kaphatunk. Kiír egy progit ami a hibát okozhatta vagy egy hibakódot. Erre lenne szükségünk. Ha ezzel megvagy, frissítheted a linkben található kodek csomaggal a régit. Jelezz, hogy mire jutottál.
  • zagar
    #19503
    Winamp és Gom player. Ezt a kettőt használom csak.
  • xNoodlex
    #19502
    Nem tudja valaki mitől van, hogy nem rejtett a mappa,(pl. a képen: Firefox letöltések, Zene, Játékok)ami látszik is a Windowsos ablakban, a Total Commander mégis rejtettnek látja?

  • matyi0323
    #19501
    szerintem gyűjtögesd a pénzed egy új alaplapra..^^ sajnos tapasztalat..:S, de hátha nem kell gyűjtögetned..!! jobb ötletem nincs^^!!
  • BenceYCE
    #19500
    Írtam PM-et. Milyen lejátszót használsz? Ha többet is, csinálja mindegyiknél? Ha nem melyiknél csinálja?
  • zagar
    #19499
    Kérem valaki segítsen. Még mindig fent áll a probléma, hogy film nézés közben a gépem kék halállal újraindul. Csak filmnél zenénél nem. Képet a kék halálról lejjebb raktam.
  • Narxis
    #19498
    Nem tudom, reinstall ha van hozzá türelmed.
  • xNoodlex
    #19497
    Köszi, sikerült!
    A Java zavart be, leszedtem és el is tűnt a hiba.
  • Tomicsek
    #19496
    Itt erről van szó
  • xNoodlex
    #19495
    akkor erről senki nem tud semmit?
  • Orionk
    #19494
    Szia!

    Kipróbáltam az xp managert, de nem talált semmit. Megnéztem a startup manager funkcióját, és nem talált semmi olyan szokatlan dolgot, aminek nem kellene indulnia.

    Valamint megnéztem a process manager funkcióját is, és talált egy csomó process-t, de semmi veszélyeset.

    Nekem semmi ötletem nincs, tudnál még valahogy segíteni?

    THX.
  • Orionk
    #19493
    Szia!

    A futtatás-->msconfig-->startup ot megnéztem, de nem találtam semmi rossz dolgot, aminek nem kellene indulnia, a windows explorer sem volt ott.

    Lenne még egyéb ötleted?, vagy bárki másnak

    Előre is köszönöm
  • LoDMaSt
    #19492
    futtatás, msconfig, aut.indulás fül.
  • Narxis
    #19491
    Pl. ezzel.

    Van benne minden, Startup Managert keresd. De jól jöhet még a Process Manager része is ami kiírja, hogy melyik futó folyamat melyik programhoz tartozik és veszélyesség szerinti színekkel látja el őket.
  • Orionk
    #19490
    Ezt hogyan lehet megnézni, hogy mi indul a windows-al egyidejüleg?

    köszi
  • Narxis
    #19489
    Vírus, kémprogram, kártevő. Nézd meg mi indul a Windows-al együtt.
  • Orionk
    #19488
    Sziasztok!

    Windows xp-sp2 es oprendszerem van. A startup-ban nincs beállítva, hogy induljon el a windows betöltése során a Windows explorer, mégis mindig elindul magától.

    SZerintetek ez miért lehet?
    Illetve hogyan lehetne kikapcsolni?

    Előre is köszi.
    ÜDv.,
  • Narxis
    #19487
    Bizonyos programok futtatásához szükséges. Ez lehet akármi, pl. ATi Catalyst-hoz szükséges minimum a 2.0, de bármi máshoz is kellhet.
  • Puhos
    #19486
    Csá!

    Nem tudom, hogy jó helyre írok-e, de azért megkérdezném, hogy a gépre kell-e telepíteni a NetFramework-ot? Illetve ez mihez szükséges, hogy fent legyen, játék, net...stb?
  • lck
    #19485
    Memória hiba is lehet.
  • kollektor
    #19484
    javaslom kezd újra a telepítést és változtasd meg kismértékben a partíció méretét
  • nandorb
    #19483
    probald masik telepito cd-vel megoldani
  • jaki88
    #19482
    Sziasztok! Sürgős segítség kéne. Laptopra telepítem a windows xp service pack 2-t és amikor már a telepítő résznél vagyunk, akkor kiírja, hogy tegyem be a telepítő cd-t (alapból benne van a meghajtóban), utána pedig kiírja, hogy a Windows XP Professional Service Pack 2 CD 'asms' fájlja szükséges és hogy írjam be az elérési utat. Na ez mi a fene? Eddig sosem volt ilyen, ezt minek írja ki, meg alapból, honnan tudjam hol van ez a fájl. Tényleg sürgős lenne, előre is kösz.
  • xNoodlex
    #19481
    Nem hinném, most volt format alig van pár dolog meg másik gépen is fent vannak ugyanezek, ott mégsincs ilyen...
  • solikka
    #19480
    Sok hülyeséget felpakoltál biztos a gépre és valamelyik belezavar.
  • xNoodlex
    #19479
    Itt vannak:





  • BenceYCE
    #19478
    Küldj róla screenshot-ot pls.
  • xNoodlex
    #19477
    erre tudja valaki a választ?
  • kollektor
    #19476
    ismered az sfc parancsot
  • kollektor
    #19475
    fájlvédelem
  • Vardar
    #19474
    Nincs. Én most nagyon be vagyok szarva. Elvileg akkor nem is működhetne a Windowsom????