25353
Whistler - Windows XP
  • BenceYCE
    #19553
    Asztal jobbklikk/tulajdonságok/képernyőkímélő/a beállítások gomb alatt vedd ki a pipát a jelszavas védelem mellől. Alul az energiaellátás gombra katt/speciális lapfül/a jelszó kérése elől vedd ki a pipát. Ha ezt a kettőt megcsinálod, nemigen jön többet a jelszókérő.
  • jaki88
    #19552
    Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy van bejelentkezéshez jelszavam, biztonsági okokból. Csak az a baj, hogy amikor sokáig otthagyom a gépet akkor bejön a képernyőkímélő és utána újra be kell írnom a jelszót. Na ezt a hülyeséget hogy lehet kikapcsolni, hogy ne kelljen mindig újra beírni a jelszót? Elég idegesítő, hogy naponta 10x be kell írnom a jelszót. Előre is köszi.
  • me and a monkey
    #19551
    Van hasonló: tessék
    Igen, van beépített kódek. Szerintem maradj a KMPlayer-nél.
  • slylecz13
    #19550
    Köszi szépen már próbálom is!!!
  • LoDMaSt
    #19549
    Ijeneket találtam:

    http://www.metacafe.com/watch/1608935/how_to_make_an_ad_hoc_network/

    http://winportal.net/?id=31

    http://pcforum.hu/tudastar/34902/Vezetek+nelkuli+ad-hoc+halozat+letrehozasa.html
  • slylecz13
    #19548
    Sziasztok!

    Már feltettem ezt a kérdést,de sajnos nem kaptam rá választ...

    Adott két WLAN-al rendelkező laptop. Ezeket kellene vezeték nélküli ad hoc hálózatba kötni. Biztos nagyon egyszerű a dolog, de írja már le nekem valaki, aki csinált már ilyet!

    A segítséget előre is köszönöm!
  • balcsi70
    #19547
    Sziasztok.Miért van az hogy amikor leakarok zárni egy gépet,akkor feljön egy kis ablak fut végig egy csik tölti befelé és fönt irja hogy a Iexplorer.exe-re hivatkozik,hogy bezárom vagy mégse.A müvelet után ha bezárom hanem kb 10mp és ujraindul a gép.Tehát nem lehet kikapcsolni csak lentröl a nagygombal.Köszönöm a választ elöre is.
  • dr Kotász
    #19546
    Sziasztok, bocsánat hogy ide írok, de egyszerűen nem találtam aktív fórumot a problémámhoz, új topikot meg nem akartam nyitni.

    Problémám a következő: a letöltött bluray filmeket a BSPlayer nem játssza le, megnyitáskor belefagy. A KMPlayer viszont simán.
    Ez azért lenne, mert a KMPlayernek van beépített codecje? Akkor fel kell installálnom egyet a BSPlayer számára? Ez lehetséges, úgy értem le lehet tölteni bluray codecet? Vagy esetleg más le tud játszani blurayt BSPlayerrel?
  • lck
    #19545
    Lassúbb, sérülékenyebb, nem kezeli a nagy méretű fájlokat ( 4Gb. pl:DVD image ), 32 Gigánál nagyobb partíciók fájljait pazarló módon kezeli, fájloknak nincs jogosultságkezelése ( bár ez lehet hogy előny ). Elavult, túlhaladott.
  • Orionk
    #19544
    Sziasztok!

    Most akarom ujatelepiteni a windows xp sp2-est.

    Az milyen szempontból jelenthet hátrányt, hogy fat32 tipusu fájlrendszerre telepitem, és nem pedig ntfs tipusú fájlrendszerre?

    Előre is THX.
    Üdv.,
  • Rettenthető
    #19543
    Hi!

    A napokban újraraktam az XP-m, ami nem várt mellékhatásokkal járt.
    Az Xp-m többfelhasználós volt korábban is és most is, és ebből erednek a gondok.
    Adva van az R. felhasználó, aki korábban korlátozott szintű felhasználó volt, kivétel volt ez alól a Photoshop, és az azzal létrehozott fájlok.
    Az előző rendszer azt mondta mihály és az format áldozata lett, azonban a PS-sel alkotott könyvtárak természetesen megmaradtak, csakhogy hiába ugyanaz a neve a felhasználónak az új rendszeren, az ott létrehozott fájlokat nem tudta módosítani.
    Ennek örömére az új rendszeren az R. felhasználó tulajdonába vettem (a régi mintájára) mind a PS, mind a 'Munkák' könyvtárat, és mi az eredmény?
    A PS baszik működni normálisan, és mindenhova *.tmp kiterjesztésű szemetet szór. Vajon miért?

    Ezen felül még az érdekelne, hogy vajon a tulajdonba vételt és beállításait, miért csak csökkentet módban tudom elérni?
  • Doomista
    #19542
    megy.ezer kösz !
  • lck
    #19541
    Microsoft Support a barátod !
  • Doomista
    #19540
    üdv!
    egy hülye hibát sikerült elkövetnem...ugyebár a tálcára lehet gyorsinditást tenni,és azon belül van az asztal gomb,ami azonnal az asztalra ugraszt minket...szoval ezt sikerült valahogy ugy törölnöm a gépböl,hogy nem tudtam eddig visszaállitani...szoval az lenne a kérdésem,hogy hogyan tudnám visszarakna a tálcára a gyorsinditáson belül az asztal ikont....elég szr 5-6 ablakot lenyomni hogy csak az asztalra érj:D help me !
  • Blasta
    #19539
    Nagyon szépen köszönöm, meglesem!
  • LoDMaSt
    #19538
    http://www.techsupportforum.com/microsoft-support/windows-xp-support/93732-control-userpasswords2.html

    Itt talán.
  • matyi0323
    #19537
    értem, köszi:) csak azt hittem, hogy meg van osztva ( végülis nem túlngay ,de na:D csak jobb így:D )aztán így befolyásol valamit h nem C hanem D . De így már akkor oké! köszi!
  • xNoodlex
    #19536
    Nem számít... Nálam pl. 3 meghajtó van: C,D,E és D-n van az op rendszer.
  • matyi0323
    #19535
    Hello, újra raktam az xp-t és a "c" és "d" partíciót felcserélte.. és így ugye a d-n lett az xp, a c-n pedig megmaradt ami a d-n volt! A d-t amúgysem szerettem volna, hogy eltünjön tehát az nembaj hogy megmaradt, hanem, hogy ettől nincs semmi? Tehát ugyanúgy fog müködni, csak a winyó 2 odlalának a neve felcserélődött?!
  • 0246886420
    #19534
    De nem tudtok olyan programot mivel gyorsabban felállhatna a rendszer? Én hallottam ilyen programról csak nm tudom, hogy mi volt a neve. Nagy segítség lenne.
    Kösz!
  • zagar
    #19533
    Ne kapcsold addig be a gépet!
  • 0246886420
    #19532
    Hellosztok!
    Újra itt vagyok. Megkérdeztem ott is és azt írták, hogy újra kell tenni a gépet. De én 1 hónap múlva megkapom a Vistát, úgyhogy én addig nem teszem fel az xp-t. De addig nem tudtok valamilyen programot amivel gyorsabban felállna a rendszer valami gyorsító programot amivel minden gyorsabb lenne? Nagy segítség lenne.
    Köszi!
  • Aspyrin
    #19531
    Microsoft/windows update elérhető nálatok?
    Nálam az előző egy üres képre dob, az utóbbi indításánál pedig az msn oldala jön be..
  • Blasta
    #19530
    Sziasztok!

    Kérdésem lenne, nem túl bonyolult sztem, de nem találom a megoldását :D

    - az XP-ben 2 user volt felvéve, külön jelszavakkal
    - az egyiket letöröltem, a másikról meg levettem a jelszót
    - a felhaszn. fiókoknál kikapcsoltam az üdvözlő képernyőt, mert hiába nem volt jelszó, bejelentkezéskor akkor is kattintani kellett az egyetlen árva usrerre
    - igenám, de hiába vettem ki az üdvözlő képrenyőt, ugyan úgy entert kell nyomni ha bekapcsolom a gépet, holott csak 1 user van jelszó nuku

    Mit és hol kell módosítsak a regedit-ben, hogy gombnyomás nélkül bootoljon be a gép?

    (azért lenne fontos, mert TV-nek is ezt használom és fárasztó mindig várni, hogy egy kurva entert nyomhassak tv-zés előtt)

    Előre is hálásan köszönöm a segítséget!!!!
  • T0NI
    #19529
    sziasztok!!

    Aida-val meg tudom nézni mit osztottam meg helyi hálózaton? Van valami program csak nem tudom mi az tudnátok segíteni? köszi!
  • slylecz13
    #19528
    Sziasztok!

    Valaki foglalkozott már WLAN-os Acer laptopok összekötésével?
    Gondolok itt a vezeték nélküli hálózat beállítására...

    Röviden valaki leírná a lépéseket?
    Vista alatt ez gyerekjáték, de XP-vel egy kicsit nekem macera...

    A segítséget előre is köszönöm!
  • solo
    #19527
    Köszi a segÍtséget, de már Így is 3 hónapos win volt..Ráfért egy reinstall :)
  • Tomicsek
    #19526
    Próbáld meg ezt. Újraindítás lehet, hogy kell.
    Link
  • Narxis
    #19525
    Virus.
  • solo
    #19524
    Hello.Lenne egy kis gondom.
    MégpedÍg, hogy nemmüxik az automatikus frissÍtés: S
    Bekapcsolom, de a win aztjelzi, hogy nincs bekapcsolva:L
    sp3 van fent.
    Manálisan is próbáltam telepÍteni, de a winfos weboldala azt Írja, hogy valami hiba miatt nemtudja megjelenÍteni az oldalt:S

    Hiba száma: 0x80070424
  • Zsolt01
    #19523
    Hiba kódra próbálj rákeresni google.
    (ha angolból jó vagy akkor az előny a keresgetésbe, de talán magyart is találsz hozzá)

    Képet azért is mondtam, hogy tegyél be ide róla, mert jobban felfigyelnek itt talán a problémádra.
    Javaslom még, a PC WORLD Segélyvonalt keresd és oda is írd a problémádat + kép. Ott is vannak hozzáértő emberek.
  • 0246886420
    #19522
    BCCode : 100000d1 BCP1 : 6D175505 BCP2 : 00000005 BCP3 : 00000000
    BCP4 : 6D175505 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1
    Ez a hiba paraméterei. És megpróbáltam a ccleanerrel, de így sem működött. Még mit lehet vele csinálni?
  • 0246886420
    #19521
    Igen
  • Zsolt01
    #19520
    Ez nekem ?

    | #19515, | #19516

    Ezeket szerintem !
  • 0246886420
    #19519
    Az egyik barátomnak is volt olyan már, ha úgy érted hőgy a kép fordul el 90 fokkal. Azt nem tudom, hogy vírus okozhat-e olyat, de ő több gombot nyomot meg amikor futott egy programja nem játék volt.
  • 0246886420
    #19518
    Jó a Lemezkarbantartó is?
  • Zsolt01
    #19517
    Sziasztok.

    Találkoztatok már olyannal, hogy 90 fokba elfordúlt egyik napról a másikra a monitor kép ?
    (nem én jártam így, nem is láttam ezt a gépet. De pl.: kíváncsiságból keresgéltem, találtam magamnál videokártya szoftverbe/driver kép elforgatást, Nvidia)

    Ilyen jelenséget amúgy okozhat valami "fertőzés" ?
  • Zsolt01
    #19516
    Ja most nézem, C:\Documents and Settings\Joci\Local Settings\Temp

    A Temp könyvtár tartalmát amúgy üríteni lehet, kézzel is.
    De Pl.: a CCleaner progival is + átnézi a gépet
  • Zsolt01
    #19515
    " Újra itt vagyok. Megnéztem és nincs gond a géppel. "

    Akkor szerinted a kék halál mi ?
    Tehát gond van a gépeddel.

    Én nem nagyon vágom a kék halálos hibaüzeneteket.

    Fényképezd le a kék halálos képernyődet és tedd ide be a képet. (jobban felfigyelnek a problémádra talán)
    Biztos valaki tud pontosan segíteni !

    (pl. a PC WORLD Segélyvonalt keresd és oda is írd a problémádat + kép)
  • zoliapu
    #19514
    Használj Mplayer -t vagy VLC Media Player -t ezek mindent lejátszanak, esetleg Media Plaer Classic -ot néha az válik be, ugyan nem ismer annyi formátumot.

    Azért Linuxon is van ilyen, csak fekete halál -nak hívják. :)