25353
Whistler - Windows XP
  • LoDMaSt
    #19873
    Hát, ijen nekem is volt, hogy ijen ablakot dobott ki, a kodek újrarakása megoldotta a problémát.
  • balcsi70
    #19872
    Sziasztok. Szerintetek miért csinál ilyet a gépem? Meg csinálok egy videofilet és amikor belépek a mappába még meg se nyitom a filmet már fel dobja az ablakot: 1-hiba
    A hibajelentés információjánál ezt írja ki erre hivatkozik. hiba 2
    Meg lehet ezt valahogy szüntetni? Kösz a segítséget.
  • Narxis
    #19871
    Aha.
  • Zan
    #19870
    Szevasz!
    Miért talán lehet 2 billentyűzetet is használni egy gépen. 2 USB-t pl.?
  • kissgy1028
    #19869
    Erre a problémára azt a megoldást tudom javasolni, hogy használj 2 billentyűzetet. Másik megoldás, hogy a játékban ha van billenytűzet beállítás, akkor ott próbálj variálni, keress vmi olyan kiosztást, ami megfelelő lesz számodra.
    Üdv.!
  • Zozo76
    #19868
    Sziasztok!

    Van-e ra lehetoseg hogy egy webkamera kepet betegyem hatternek? Tehat hogy ne allokep legyen (azt egyertelmu hogy megtudom csinalni), hanem az aktiv kamera kepet egy oldalrol, ami frissul ugyanugy mint az adott oldalon magatol. Itt az oldal:

    http://www.pyramidcam.com/
  • Zan
    #19867
    Sziasztok!

    Egy kérdés:

    Éppen egy verekedős játékkal játszunk a haverommal és az a problémánk,hogy a billentyűzetünk nem érzékel 3 nál több leütött billentyűt egyszerre,emiatt nem igazán élvezetes a játék,mert ha én kombózom akkor nem tud ö semmit sem csinálni.

    Van erre valami beállítási lehetőség a Windowson belül?

    zan
  • lck
    #19866
    Igen - annyi hogy ha módosított skint használsz (uxtheme patch) akkor a telepítés után azt újra kell törni egy sp3 kompatibilis töréssel hogy használhasd.
  • Japep
    #19865
    Köszi szépen!
    Akkor ezt simán feltelepíthetem a magyar WinXP Pro SP2-re ugye?
  • lck
    #19864
    Goglét ismered ?
    Ha nem.
  • Japep
    #19863
    Már kérdeztem ezzel kapcsolatosan régebben.
    Most azt szeretném, hogy honnan tudom letölteni az SP3-at WinXP Professionalhoz?
    Azt mondták, hogy letudom a Microsoft oldaláról is, de én nem találom... :S

    Köszi!
  • RoCkEtAnDrEw
    #19862
    hát az úgy nem egy jó dolog ennek a másik oldala hogy én 3-4 éve symantec szofterekkel élek és olyan vírusoktól mentettek meg amiket drága jó nod meg avg meg mittomén mi még csak hallásból sem ismert. a norton ghost-ot meg nem kell polc aljára dugni még vista mellet sem... 3-4 vírus(találat) és tűzfal blokkolás meg nekem kb óránként betalál.
  • RoCkEtAnDrEw
    #19861
    nem csak ip miatt sztem a cookie elévülési idő is elég kicsi h ha nyilvános gépről jelentkezel be és elfelejtesz kilépni ne maradjon belépve a végtelenségig
  • lck
    #19860
    Hiren's Boot CD-s ( DOS-os ) Norton ( Symantec ) Ghostra gondoltam.
    Windowsba beépülő hányadékokat én sem használok. Az elmúlt 11 év nekem is adott némely tapasztalat a gép előtt.
  • Adi
    #19859
    ahh az szivás. egynap többször is változtat a router ip címet.
  • Narxis
    #19858
    Ez nem rajtad múlik, ip cím váltáskor újra be kell jelentkezni.
  • Adi
    #19857
    Sziasztok!
    Olyan kérdésem lenne, h mikor belépek az sg.hu-ra általában másnapra elfelejti és újra be kell lépnem. Szerintetek ez mér van? Firefox-ot használok. És akár melyik bejelentkezést pipálom ki elfelejti..
  • BenceYCE
    #19856
    13 év alatt láttam az általam használt gépeken vagy 3 db vírust. Azt már a fertőzött fájl érkezésekor törölte a vírusirtóm. Hónapokig, évekig használtam még utána a rendszeremet. Sosem veszett el semmilyen adatom. Most tettem fel a legújabb csilli-villi Avirát az Avast helyett. A még SP2-vel integrált 2006 decemberi rendszerem kissé kehes lett tőle. Most tényleg tettem volna vissza azt? :) Sosem volt ATI kártyám, pont a driverei macerássága miatt. Sajnálom, ha csalódást okoztam, de ilyeneket akkor próbálok ki ha egy gépemet újra kell telepíteni és a vinyóját teljesen formázom. A fris XP-t felrakom, majd próbálkozom. Ha véletlen vmi beszarik, még mindig hamar újra teszem. Mondjuk ez lehet másnál nem ilyen könnyű, mert én közben játszok vagy bármit csinálok a másik gépen. Említettem, hogy használtam A Symantec szoftvereit. Nem akarom fikázni a cuccaikat, de amikor a Norton GoBack teljesen maga alá rendelte a vinyót, majd a saját rendszerén belül volt látható az összes partíció. Nos ez a sz@ar - már elnézést - , úgy döntött, hogy az általam jogosnak vélt uninstall-t elvégzi ugyan, de ezt az állapotot továbbra is fent tartja. Sérelmemet azért ítélem jogosnak, mert a Partition Magic innentől kezdve egy formázatlan, partíciókiosztás nélküli szűz vinyót látott. Ez akkoriban volt amikor megjelentek a 160-as vincseszterek. Pár hónap alatt tele raktam. A TELJES vincseszter adatait egy ekanS nevű DC felhasználó segített visszaállítani, akit előtte sosem ismertem. 4 db kisebb nagyobb vinyója volt a gépében. Hálózatba kellett kötni a gyötrődő rendszeremet az Övével, mert még a win telepítője is csak a fent említett ürességet látta. Az asszony azt hitte, hogy megcsalom, mert hajnali 2-ig küldözgettük az Ő gépére az én fájljaimat. Ez volt az utolsó alkalom, hogy a Symantec szoftvereit használtam. Előtte évekig használtam 98 alá a Ghostot. De azt hiszem túllőt a célon a cég azzal, hogy nem vették figyelembe a felhasználók igényeit. Én a Windowsra telepítettem a GoBack-e és nem a GoBack-re a Windows-t. Köszönöm, de az általad említett célra előbb használnám az O & O erre készített szoftverét, mint a Symantec bármiféle sz@arját.
  • lck
    #19855
    Használod a rendszeredet, minden pik-pakk - bevált programokkal - elmented.

    - Aztán véletlenül beszedsz egy vírust - ghost 5 perc - visszaállítod.

    - Használod a rendszeredet, felteszed a legújabb csili-vili vírusirtót - ami jó szar, leakarod telepíteni - de utána jól meglassul a wined - nem tudsz mit tenni - ghost 5 perc - visszaállítod.

    - Használod a rendszeredet - ( ami jogtiszta ) - felteszed az új ATI driver - erre közli hogy a windows hardwerek olyan mértékben megváltoztak - hogy újra kell aktiválni. ( Az internetes aktiválás már elfogyott. ) Nem telefonálgatsz hanem ghost 5perc - visszaállítod.

    - Vírusirtó topic - vírusgyűjtemény 5000 vírussal - kipróbálod mert érdekel. Végeztél nem új wint rax hanem - ghost 5perc - visszaállítod.


    Ezek élő példák voltak, és vannak még lehetőségek, csak GONDOLKODJ !!!
  • BenceYCE
    #19854
    Ellenben ha nem vagy balf@sz használod legalább egy évig a wint. Majd ha beszarik felteszed azt a ghost-tal elmentett rendszert ami egy egy éve elavult szoftverekkel van tele? Gondolkodj Micimackó, GONDOLKODJ!!! :D

    Tehát ahogy írtad, windows-hoz elengedhetetlen. Én azért hozzá teszem, hogy a 98-hoz az volt.
  • lck
    #19853
    Igen XP reinstall - driverekkel - programokkal jópár óra.
    Mindez Ghosttal 5 perc. Csak el kell olvasni mit ír. Világ legjobb programja, windowshoz alapvető és elengedhetetlen.
  • bigapó
    #19852
    igen, ezt hívják Clone-ozásnak. jó progi, de nekem nincs rá szükségem, megoldom máshogy.
  • Zsolt01
    #19851
    Én még egyszer se használtam.

    Egy ismerősöm használja.
    Olyat is csinált vele, hogy X HDD -n Xp, csinált róla mentést, rátette Y HDD -re bele az előző gépbe és Y HDD -vel ment tovább az X HDD -ről lementett Xp gond nélkül.
  • bigapó
    #19850
    mi ez? a vinyók James Bondja? :DD

    Ghost, Norton Góóst:)

    nekem annyi negatív tapasztalatom volt vele, hogy egy rendszervisszaállítás során letörölte azt a partíciót is amit nem kellett volna...
    mondjuk ez az Én hibám volt, mert nem jól értelmeztem a szöveget amit kiírt:) de hát leírhatták volna egyértelműbben is, meg mondjuk megadható lenne az a partíció ahova renoválást akarok. szóval azóta nem használom, egy xp reinstall hatásosabb.
  • josi
    #19849
    Ez segíthet
  • sztyui2
    #19848
    Váááááá! Nem 64 bites xp-m van, de nagyon nagy segítség kéne! Véletlen shift+delete-el(azaz véglegesen) töröltem egy nagyon fontos képemet. És pótolhatatlan. nem lehet esetleg valahogy visszahozni? Sürgős lenne! Help me PLS!
  • davos80
    #19847
    Üdv.
    Van pár régi fájlom (egy előző vista opremdszer windows mappája.)
    Képtelen vagyok letörölni, adminként is.
    Hogyan,mit kell beállítani az xp-be,h akármit le tudjak törölni?
  • tigerbácsi
    #19846
    nekem ezt kellett csinálni:

    1) Start menü -> futtatás -> regedit (nyomj entert)
    2) Választ ki a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\WPAEvents (bal oldalt)
    3) (kettő klikka jobb oldali) OOBETimer, cseréld ki a 0008 D5 33 93 FD Ö3.y ból a 93-at 98 ra (majd nyomj entert)
    4) bezársz mindent, majd Sart menü -> futtatás -> oobe/msoobe /a (ok)
    5) választani kell a telefonos dolgot (középső)
    6) Váaszd a serial kódot
    7) (beadod a kódot)
    8) majd bezársz mindent,
    9) s újraindítod.

    ja ez windows xp sp 3
  • stingfan
    #19845
    Hello letöltöttem az xp frissítéseket, de újraaindítás után a képernyő jobb alsó sarkában megjelent egy ilyen szöveg: valószínűleg szoftverhamisítás áldozata, és nem tudom ezt a programot a gépről letörölni, teljesen fekete a háttér, s ez nem változtatható, a programok nagyjából mennek rajta, de az előbbi szöveg nem akar eltűnni. Ha valakinek volt hasonló problémája, vagy tud segíteni, akkor várom válaszát.
  • Atika :o)
    #19844
    akkor jolgondoltam :) koszi a valaszt
  • nandorb
    #19843
    nehezen
  • stupido
    #19842
    Köszi! segített :D
  • Atika :o)
    #19841
    Sziasztok ha van egy negymagos processzorom es csak 32 bites xp-t futtatok rajta ki fogja tudni hasznalni mas program ezt a procit?? pl jatekok??
  • xNoodlex
    #19840
    Jobb klikk mappára/Megosztás és biztonság.../Mappa megosztása hálózaton
    talán ezután látni fogja a másik gép
  • daxan
    #19839
    Nem, de mappákat viszont meg akarok osztani....
  • xNoodlex
    #19838
    Meghajtót osztottál meg?
  • Narxis
    #19837
    Vezérlőpult, Hálózat beállítása varázsló
  • daxan
    #19836
    Hali! Miért van az, hogy nem tudok létrehozni hálózatot 2 gép között? Van egy routerem, ott látom mind a két gépet. Az egyik gépen Win Xp Sp3, a másikon meg Sp2 van. Lefuttattam a hálózat beállítása varázslót, de az nem csinált semmit. Hogyan kell létrehozni egy hálózatot? Nekem nem sikerül...
  • lck
    #19835
    Nézd meg a Vezérlőpult > Felhasználói fiókokban nincs e a fiókod és esetleg a Vendég fiók mellett Net keretrendszer-felhasználói fiók. Ha van azt nyugodtan töröld fájlostul mindenestül. Elvileg utána már nem kell bejelentkezned.
  • stupido
    #19834
    Szasztok! Alapkérdés tudom, de az a probléma, hogy a xp-ben csak 1 felhasználó van, de minden induláskor először a ki kell választani ezt a profilt. Hogy lehet ezt kiküszöbölni?