25353
Whistler - Windows XP
  • simonl #19953
    Sziasztok,

    Két kérdésem lenne:

    Ha laptopra Mobility Modderrel "húzok" fel egy ATI Catalyst -ot az teljes értékűen és megbízhatóan mükszik e?

    Másik pedig: el lehet e tüntetni az ikonok nevét és ez nem káros e a rendszernek akár rövid, akár hosszú távon.

    Köszönöm
  • Smarci Win
    #19952
    király! köszönöm, sikerült!
  • LoDMaSt
    #19951
    Win+pause gomb->speciális fül->indítás, és helyreállítás->ott tudod szerkeszteni a dolgot.
  • Smarci Win
    #19950
    Sziasztok, vettünk új gépet karácsonyra és megparticionáltam a kb. 300 gigáját 30ra és a maradékra.
    Közben véletlenül mind a kettőre tettem XP-t nem tudom elképzelni mi másért kérdezné minden bekapcsoláskor, hogy melyik xp-t indítom.
    Szóval én nekem nincs kedvem minden bekapcsoláskor választani csak a kisebb merevlemezre szeretnék windowst.
    Nem tudom hogy töröljem a nagyobbról...egyszer már megformáztam a nagyobbat jobb klikk formázással és 70 mega maradt rajta még mindig kérdezgeti melyiket indítom.
    tudnátok segíteni?
  • Narxis
    #19949
    az
  • Flamer
    #19948
    ntfs gyors.!:C
  • lac556
    #19947
    500 gigás vinyot mennyi ido mig formáz+telepit?
  • Narxis
    #19946
  • Flamer
    #19945
    NFS nem elég?:O
  • Narxis
    #19944
    NTFS
  • lac556
    #19943
    ma hazamegyek sajna win xp sp3at kell telepítenem uj gép. pl filerendszer milyen legyen a gépen?ntfs?mien tippeket adnátok?mire figyeljek?
  • kissgy1028
    #19942
    Szerintem próbáld ki ezt a lehetőséget is:
    http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=35889
    Még egy fontos dolog, hogy a kártevőkeresést, kártevőirtást mindig csökkentett módban végezd!
    Üdv.!
  • Kisponyi
    #19941
    Igen, a rendszer újra lett rakva és már akkor is ezt csinálja, mozilla és opera használhatatlan, IE is néha-néha behal. Amit írtál progik malwarebytes nemtalált semmit, spyware doki kifagyasztotta gépem teljesen. Fogalmam sincs mi a rák van.
  • RoCkEtAnDrEw
    #19940
    újraraktad és még mindig ezt csinálja? :D sztem tuti h vírus vagy spammer. norton 360, Malwarebytes' Anti-Malware, Spyware Doctor, Norton Security Scan
  • kl24h
    #19939
    Ilyen hiba nem szabad legyen!!!
    Szerintem valami akadalyozza: virus, spyware, malware stb.
  • Kisponyi
    #19938
    Sziasztok! Egy elég fura problémába futottam pár hete amit nemtudok megoldani és 5letem sincs mi okozza. A probléma lényege: IE böngészőn kívül minden más (safari,mozilla,opera,google chrome) kiakad percekre amikor egy oldalt próbálok megnyitni, a gép üresjáratban áll, nemcsinál semmit, kb. 30mp-2 perc elteltével elindul az oldal letöltése, Ha megpróbálok kilépni böngészőből akkor az esetek 90%-ban lefagy. AZ everest tesztprogram szintén fagy, ha rendszerinfót kérek, pl érzékelők, vagy sebességmérés. Ez a hiba szüzen telepített windowsnál is fennáll. Sp2 és Sp3 alatt is ugyanezek a tünetek. 5letek?
  • etele34
    #19937
    VAN.
    Ezt a géppel (laptop) együtt kaptam amikor vettem zsír újonnan. Fel volt telepítve rá a Windows XP.
  • RoCkEtAnDrEw
    #19936
    van Office a gépeden?
  • balcsi70
    #19935
    Köszöntem.Meglátogatom hátha kisebb nagyobb sikerrel járok majd.
    Kártevőket megnéztem már de attól még lehet valami(megnéztem a ESS-i val)az Asquared-el, Malwarebites' Anti-Malware"-val is de semminek semmi nyoma.

    Üdv!
  • kissgy1028
    #19934
    Esetleg kártevő is okozhat ilyen problémát.
    A kártevők kiirtásával kacsolatban nézd meg ezt:
    http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?t=35889
    Biztos, hogy segítőkész hozzáértő személyekre lesz itt. Leírják, hogy mit és hogyan kéne csinálni.
    Szerintem egy próbát megér. Nekem már segítettek többször is.
    Üdv.!
  • etele34
    #19933
    Hali!
    Van egy (eddig ilyen nem volt) gondom. Ma elindítottam a szokásos Windows Update frissítések keresését. Talált is 9 darabot, de négyet nem tud telepíteni valamiért. Ezeket:
    KB (958436) MS Office Excel 2003
    KB (958620) MS Office Outlook 2003
    KB (966371) MS Office Word 2003
    KB (951535) MS Office
    Mindegyikhez egy ilyen hibaüzenetet kapok.
    Van ötletetek erre, hogy miért nem települnek? Jogtiszta a Windows és eddig az összes frissítés beleértve az SP3 csomagot is telepítve van/volt.
    Köszi.
  • balcsi70
    #19932
    Hm. Hát uj média kezelöt nem telepitettem.Van nekem régi Ghost-os mentésem
    és azt állitottam vissza,de érdekes hogy igy sem megy(mármint az Ulead-os dolog amiröl beszéltem meg az a hiba üzenet).Pedig mikor elmentettem a mentést akkor ugyemlékszem minden rendben volt,minden normálisan működött.Nekem a rendszer visszaállitás az ki van kapcsolva.Most lehet hogy nem fogok szarakodni egy ujratelepitéssel (mármint az Ulead-miatt)mert amugy tökéletes a gép csak egyszerüen bosszant ez a dolog,hogy nem hiszem hogy csak egy XP ujratelepitésével oldodna meg.Azért köszönöm az uj tippet.
  • nesto
    #19931
    köszi
  • kissgy1028
    #19930
    Nem telepítettél mostanában valami új média kezelő alkalmazást, lejátszóprogramot, stb., mert az is okozhat gondokat. Vagy eseleg, ha codec probléma áll fent, akkor próbáld ki a VLC playert, ami beépített codec-ekkel dolgozik.
    Ha nem oldódik meg a probléma, akkor próbálkozz meg a rendszer-visszaállítással. Olyan visszaállítási pontot válassz, ami még a hiba megjelenése előtti. A köztes időpontban telepített programok sajnos el fognak veszni, és azokat újra kell telepítened.
  • balcsi70
    #19929
    Már régóta üritem a temp mappát ha lehet minnél gyakrabban,(én is ugy tudtam hogy ki kell üriteni),de most úgy voltam vele inkább megkérdem,mert ugye a temp\ mappára hivatkozik. Ja igen, használok registry pucolot(AML Free Registry Cleaner 4.0 + ATF Cleaner + Error Repair Pro + Glarysoft Registry Repair 2.7 + Uniblue Registry Booster) na ezekkel szoktam kitörölni a hbás regbejegyzéseket.Az appcompat.txt fájl tartalmát még nem vizsgáltam meg,(most nincs netem a költözés miatt )de mondom még nem csináltam ilyet szerintem soha,ugy hogy hiába nézek szét a microsoft oldalán(ha angol) abbol szerintem egy kukkot nem értek.

    Hogy vizsgályam meg? kössz a segitséget.

    Üdv.!
  • kissgy1028
    #19928
    A temp mappa, mint a neve is mutatja az ideiglenes fájlokat tartalmazza. Ennek a tartalmát nemcsak, hogy szabad, de néha célszerű is üríteni. Azokat a fájlokat, amik használatban vannak, egyébként sem tudod majd kitörölni. Még az jutott eszembe, hogy a Ccleaner programot lefuttahatnád, és törölhetnéd vele a hibás regisztrációs bejegyzéseket, hátha az segít. Egyébként az appcompat.txt fájl tartalmát már megvizsgáltad?
    Üdv.!
  • LoDMaSt
    #19927
    Disable onboard lan, vagy nemtom, valami ijesmi asszem.
    Drivert rakál hozzá fel, ha alaplapi azt, ha nem, akkor meg a kártyához kapottat?
  • plump
    #19926
    Amúgy ugyanezen a gépen formatálás előtt tudtam netezni.
  • plump
    #19925
    Ha a biosba van letiltva hogyan tudom megnézni?
  • LoDMaSt
    #19924
    Hangkártya, WTF? Szal hálókártya..
  • LoDMaSt
    #19923
    Én ijenkor vagy a hangkártya driverét felejtem el feltelepíteni, vagy biosban van letiltva a net?
    Routert látja?
  • plump
    #19922
    Sziasztok!
    Ma 2x is telepítettem az xp-t egy p4-esre. Következő a probléma: a gép nem akarja megtalálni az internetkapcsolatot (amit az előtte lévő régi p3-as megtalált!!!), a telepítés utolsó lépéseibe ugye föl szokta ajánlani, hogy megkeresi az internetkapcsolatot, de ennél a gépnél nem tette. Mi lehet a probléma?
    A súgót hiába használom értelmes ötleteket nem ad, a varázslót is használtam már, ő se tudta megoldani a dolgot. A kábel is működik, meg minden csak a gép nem hajlandó megtalálni a netet. Gondolom ha 3x-ra is újratelepítem akkor se fogja megkeresni a netet.
    (az xp cd-je eredeti, nem hamisítvány!)
  • Narxis
    #19921
    Szívesen. :)
  • harlond
    #19920
    köszi a pontos és érthető (asszem manapság ezt is megkell köszönni ) válaszokat!
  • Narxis
    #19919
    2-3GB RAM esetén 32bit 4 vagy több esetén 64bit. :)
  • harlond
    #19918
    és 32 vagy 64bit? :)
  • Narxis
    #19917
    Van még Ultimate és Business de szerintem otthoni használatra felesleges.
  • harlond
    #19916
    de nem csak e kettő közül ugye? én ezt csak példának irtam ide :)
  • LoDMaSt
    #19915
    http://pcforum.hu/tudastar/44901/Meghajto+tallozasos+problama.html

    Itt írnak róla, h vagy vírus, v nem, egy próbát megér.
  • nesto
    #19914
    heló! olyan problémám van, hogy ha rákattintok a meghajtóra a sajátgépben, akkor nem nyitja meg pl a D meghajtót, hanem megnyílik egy ablak hogy miven akarom társítani. valaki tud segíteni?