25353
Whistler - Windows XP
  • kifli
    #19993
    ehh azért ennyire nem vagyok hülye az minnyá gondoltam csak épp nem tudom felrakni
  • Jaffa 2843
    #19992
    jah sry az a kirás már nem aktuális. sima SP3as XP van fenn
  • Shongi
    #19991
    Sziasztok, úgy néz ki, hogy nemsokára lesz egy teljesen új gép OP rendszer nélkül, a mostani gépen vista van, de annyira megutáltam, hogy mikor megjön az új, mindkettőre XP-t akarok ranki. Az új gépben 4giga ram lesz, ezért gondoltam, hogy arra 64 bites windows kéne. Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami hátránya annak, pl játékok ugyan úgy elindulnak mint a simán? (WoW, GTA4, stb)
  • yozsee
    #19990
    második format után minden driverből a legfrissebbet is felraktam, úgyis maradt ugyanez a hiba...nem értem hogy mi lehet
  • Narxis
    #19989
    Driverekből se árt a friss, más ötletem nincs. :S
  • yozsee
    #19988
    Sziasztok!

    Újratelepítettem gépet hétvégén, mindenből ugyanazt a drivert raktam fel mint előtte, és most ha egy DOS-os alkalmazást(melóhoz kell) teljes képernyőbe futtatok nem reagál a billentyűzet, csak a windóz gombra meg alt+enter. Utána hiába is váltok vissza kis méretre, marad ugyanez a hiba amíg be nem zárom.
    Azóta mégegyszer újraraktam a gépet és ugyanez
    Minden frissítés fent van XP-hez(ahogy előtte is fent volt)

    Találkozott már valaki ilyennel?
  • Narxis
    #19987
    Google-ben erre keress rá: Windows.XP.Home.Edition.with.Service.Pack.3.Hungarian.OEM

    A pontokat lehet ki kell venni, nekem megvan ftp szerveren, de nem adhatok hozzáférést mert nem az enyém, torrenten is biztos fent van.
  • Narxis
    #19986
    (saját NLite edition) ez is lehet a hiba forrása.
  • Jaffa 2843
    #19985
    Sziasztok!

    az a gondom, hogy ha valamit bedugok USB-be (tehát bármit, nyomtatot, telefont, fényképezöt...) ujraindul a gép, méghozzá egy szép kékhalál kíséretében...
    110% hogy software-es a gond, tehát valoszinü hogy az usb driver-rel lesz valami hiba :S

    konfigom aláírásomban

    OC nélkül is ugyanezt csinálja.
    ha rajta hagyon az usb-s eszközt, akkor a windows betöltése után hal meg egyböl

    talán egy full driver törlés, ujratelepitést kéne valahogy megcisnálni (kitörölni a driver fájlokat teljesen), hátha valahogy hibásan került fel

    ha valaki tud valami tippet adni szivesen fogadom

    üdv.
  • xNoodlex
    #19984
    XP telepítő cd?
  • kifli
    #19983
    mi kell nekem ahhoz hogy vistas notira xp-t tegyek?
  • Narxis
    #19982
    Fogalmam sincs, de semmilyen hivatalos Dx10 nincs XP-re, vannak megoldások félig-meddig ráerőszakolni, de azok nem ugyanazok mint a Vistan lévő és persze nem várt hibákat is okozhatnak.

    Lehet ez egy újabb próbálkozás valamelyik programozó palántától.
  • Puhos
    #19981
    Akkor ez mi?
  • xNoodlex
    #19980
    A-a, még apa vette 4 évvel ezelőtt és úgy gondolta, hogy otthonra vesszük, szóval home... Bár nem tudom egyébként se hogy professional mivel tudd többet, de nekem semmi nem hiányzik homeból.
  • Narxis
    #19979
    Ha akarnál se tudnál XP-re Dx10-et tenni, csak Vistara van.(Meg majd Win 7-re.)
  • lac556
    #19978
    win xp sp3am van feltegyek arra dx10et?
    hd 4670 2giga ram 500gb amd athlon x26000cpu
  • LoDMaSt
    #19977
    1.) futtatás->dxdiag.
    2.) szerintem normális.

    Itt a dx 10 es.
  • lac556
    #19976
    hogy tudom megnézni hogy milyen direct x van fenn a gépemen?direct x 9.0c nél van ujjab?meiket rakjam fel
    jah hétvégén sikeresen feltelepül xp sp3 az normális h kb másfél oráig formázta a 500gb winchestert?
  • stupido
    #19975
    Szevasztok! Van egy gépem, amin xp és vista is van.(külön vinyón) a kérdésem az, hogy ha újra akarom rakni az xp-t, akkor kell-e még valamit utánna csinálni, vagy simán el fog indulni?
  • lck
    #19974
    Gondolom mennyiségi kulcsos professional.
    Az felmegy akárhány gépre. De a home esetében, ha egyébként nincs buherálva, egy kulcs csak egy online gépen tud futni. Mert egyébként kiírja hogy a hardver olyan mértékben megváltozott, hogy újraaktiválás szükséges.
  • xNoodlex
    #19973
    Hát nem tudom, nálam most 3 gépen van fent és még soha nem volt gond kulcs érvényességgel.
  • lck
    #19972
    Maga az eredeti windows telepítőlemez mindenkinek egyforma, csak a kapott kulcs más. Ha leszedsz a netről egyet akkor az felmegy a te kulcsoddal is - ha olyan hogy egyáltalán megkérdezi a kulcsot telepítéskor. Csak mondjuk home-ot nehezebb leszedni - ha neked az van akkor azt kell. A prof. nem jó.
  • Bucsek
    #19971
    genyók :(

    egyébként az lehet megoldás ha van mondjuk valami kamuwindowsom. azt felrakom és halottam valami kulcsátiros izéről. beirom oda aereddeti kulcsomat. akkor eredeti lesz az egész nem? és frissitgethetek ide meg oda
  • lck
    #19970
    Egy gép egy windows ezt muszáj betartani mert a kulcsot a rendszer automatikusan ellenőrzi ha online vagy, így csak gondok lehetnek belőle.
    De pl. én megmondtam hogy processzorcsere volt. Ez ugye gyakorlatilag új gépet jelent - és mégis kaptam kódot, pedig nem kellett volna adni neki. Tök normális volt.
    Egyébiránt az így feltelepített és aktivált szűz windowsomat egyből leghostoltam, így megúszom a telefonálgatást.
  • xNoodlex
    #19969
    Egyszer elkövettem a hibát, hogy elmondtam neki, hogy 2 gépen van fent, erre elküldött... Bírom, hogy nagyban megy mindenfelé a warez és ha van pár becsületes ember, azokat ilyennel szopatják.
  • Zsolt01
    #19968
    Másik Xp telepítővel próbáld.
    Az ami volt megsérülhetett, nem karcos nagyon a lemez !
    cd/dvd meghajtód is hibás lehet esetleg.
    (pl nekem is az egyik dvd meghajtóm már nem olvas minden,valamikor meg jó)

    Interneten van sok Xp telepítő pl.: Xp sp3 -mas is.
    Ha megvetted akkor meg elég ha a kódodat használod.
  • Bucsek
    #19967
    Üdv, köszi a segitséget. sajnos a tervem füstbe ment :(

    az eredeti windowsom tul sérült és nem hajlandó felrakni magát az uj gépre. ijenkor mi a teendő? kilehet cserélni? mert azét mégiscsak eredeti. megvan mindenféle tanusitvány de nevicceljenek hogy 1 gépre csak 1x rakható fel windows me panaszt teszek :)

    Van rá lehetőség kicserélni a windowsomat? sajna az instalnál 39 percnél megáll és egy idő után kiirja hogy ez és ez hiba, a cd-ről nemtud semmit máslni :(
  • xNoodlex
    #19966
    Ha eredeti a windosod nincs semmilyen könyörgés... Csak elkéri az xp kulcsot és visszamondja az aktiválókódot. Ha nem eredeti, akkor nem tudom, de azt semmiképp ne mondd ha több gépre is felraktad ugyanazt az xpt.
    Egyébként én az utolsó két aktiválásnál férfival beszéltem: :)
  • bigapó
    #19965
    az XP3-at rakd fel és akkor az jó lesz. mivel nem a legújabbat birtoklod, ezért felrakás és első netes kommunikáció után úgyis leellenőrzi, hogy mi van meg neked és beállítástól függően letölti a legfrissebb kiegeket.

    a regisztrációt nemtom.
  • Bucsek
    #19964
    Üdv. tervezek egy teljes atom formatot, meg mindent gyalulok, amugy is uj gép meg ijenek. Az a kérdésem ha felrakom a windows xp-t ( eredeti ) akkor a szerviz pakkokat egyenként kell felraknom? 1x az 1-et utána 2 aztán 3. vagy a 3-ba bennevan a másik 2is? ja és az lenne még a kérdésem hogy ugye aktiválnom kell a windowsomat. Eddig mindig az volt a problámám hogy nem fogadta el és telefon beszélni valami csajjal és könyörögni hogy higgye el hogy eredeti és akkor ad uj kódot. ez még most is igy van?

    Előre is köszönöm a válaszokat. boldog karácsonyt :)
  • bigapó
    #19963
    azt azért megkérdezted, hogy hogy a jó büdös francba tudta ezt megcsinálni??

    Én ha akarnám se találnám meg szerintem (persze egy idő után igen), de ezt sose értettem, hogy azt se tudja hol jár és mit csinál, de az OKÉ-ra mindig rá tudnak nyomni!!!!

    hogy a francba van ez?

    egy jó tanács: csinálj neki saját fiókot és ne adj neki rendszergazda jogot. sok kellemetlenségtől óvod meg magad...
  • kissadamvikt
    #19962
    és ez hogy oldható meg?
  • xNoodlex
    #19961
    persze
  • kissadamvikt
    #19960
    Szasztok!

    megtudom-e azt csinálni xp-nél, hogy a gépre rá van dugva 2 db billentyűzet(usb, ps2, mind2 működik) és játéknál ne 1nek észlelje, hanem 2 db billentyűzetnek.
  • kifli
    #19959
    hali
    kellene egy kis segítség! van egy gateway m-7315u típusú noti és erre kellene xp-t feltenni. de télpitésnél mindig bejön egy kék képernyő ami olyanokat ír, hogy csináljak vírusellenőrzést meg ilyenek. szal valami driver kéne hozzá. azt tudom, hogy western digital vinyo van benne
  • N o N a m e
    #19958
    Nem segitett, de eszembe jutott a visszaállítás, és szerencsére volt egy tegnapi időpont amikor még jó volt. Visszaállítottam, most jó.
  • Tomicsek
    #19957
    Link

    Újraindítás, lehet kell.
  • N o N a m e
    #19956
    Hali! A tegnap este én nem voltam itthon, és közben a tesóm eltüntette a Start menüt. 1 mp-re látszik, ha a Feladatkezelőben leállitom az explorer.exe-t és újrainditom. Valaki tudja hogy hogyan tudnám megcsinálni?
  • RedRiot
    #19955
    0x80004005

    Ilyen errort kaptam, miközben Windows Live-val akartam leszedni egy javítást egy játékhoz, a GTAIV-hez. Persze nem töltött le semmit. Rágugliztam a kódra, állítólag ez valami registry hiba.

    Több ilyen-olyan reg.clean programot is talált a gugli, ami elvileg javítaná a problémát, de ezek általában olyan spyware/malware fosoknak tűnnek, hogy nem merem őket telepíteni.

    Milyen programmal lehetne gatyába rázni a registryt? Esetleg arra jött rá ez a raty WinLive, hogy virágbolti a vindózom? (A GTAIV bóti)
  • Narxis
    #19954
    Mükszik.