181769
  • b-type
    #179921
    Attól még hogy ezt többször elmondod sem lesz igazad, a normálisabb arcok azok simán elintézik elfogadásból ha valaki nem szimpatikus. Az ismerőseim közt, a legtöbb Ferrari drukker, és órákat tudunk F1-ről beszélgetni anélkül hogy bármit egymásra szeretnénk erőltetni, legyen az szimpátia vagy ellenszenv (ez utóbbit csak mint versus írom mivel nincs ellenszenv).
    Tény hogy az FB ismerősök közt nem is egy szintén a fröcsögő táborba tartozik, ezek egy része sajnálatos csalódás, másik része, mármint akivel tényleges személyes kapcsolatom volt, az meg már akkor is kezdődő hülye volt, csak példaként ifjú rendőrként azon hőbörgött a nyáron tóra tartva hogy mennyi mindenkit megbüntethetne gumi profilmélység miatt.
    Az ziher hogy itthon már nem lehet fórumozni F1 témában, annyira mérgező a légkör, jelenleg ez az utolsó topik ahol írok :))) ..és ittsem értem hogy minek mivel óriási a tájékozatlanság, de mellé óriási az öntelt gyűlölködési vágy. ...régi punk fazon vagyok, de nekem nem okozott problémát pl. MotoGp versenyekre járni Biaggi drukkerként Capirossi drukkerekkel, és a fiamra sem okozott problémát Rossi-s pólót adni,...sosem éreztem úgy hogy nekem egy versenyző ellen, vagy annak drukkerei ellen áskálódnom-utálkoznom kellene.
    Utoljára szerkesztette: b-type, 2022.05.24. 06:42:39
  • PLaci #179920
  • Mentolospogacsa
    #179919
    ...és aki ezt nem látja annak vagy nincsenek ismerősei akik F1-et néznek, vagy nincs bekötve az internet.
  • sure
    #179918
    Látod, Hamilton is ahogy letette a piercingjeit meg az ékszereit és így pár dekával könnyebb lett, mennyit gyorsult hirtelen
    Utoljára szerkesztette: sure, 2022.05.23. 21:49:32
  • b-type
    #179917
    Az FIA egy felügyelő szervezet. Nincs kizárólagos joga a versenypályákhoz, pl. egy versenypályán rendezhetnek FIA felügyelte versenyt és nem FIA felügyelte versenyt is.
    A pályák, és a csapatok szerződéssel az F1-hez vannak kötve (nem a névhez, hanem az aláírásjoggal rendelkező tulajdonoshoz.
    A Liberty ha(!!) szakít az FIA-val az az FIA-nak óriási arcvesztés lenne, és nem is történne különösebben semmi, lenne egy másik felügyelő szervezet azt kész.
    Nem gondolnám hogy érdemes lenne a Liberty-t sarazni, qva sokat köszönhet az F1 néző a Liberty-nek, de a csapatok is...pl.: a Liberty jelenleg is azért mutat veszteséges mérleget mert kifizette a csapatokat a covid ellenére, a tervezett bevétel fele (se) jött be, de a Liberty a tervezett bevétel háromnegyedét utalta a csapatoknak.
    Lovagolnak a testékszereken, de az hogy Sainz esete után Ocon-nak miért kellett betonfalba csapódni az mellékes. ..hozzátéve hogy én egy időben be voltam szögelve itt-ott, és nem igazán tudom elképzelni hogy milyen biztonsági kockázata van, szakadt ki a mellemből karika strandröplabda közben (beakadt a hálóba), pár hónap múlva újra bökettem azt kész. exmentősként sem igazán tudom hova tenni, nyilván egy extrém ékszer tud okozni problémát, de azzal eleve nem lehet versenytempóban vezetni... hülyeség az egész, sztem.
  • repvez
    #179916
    amugy meg ha tényleg igaz az amit linkeltem az FIA és a liberti balhéról, én nem lennék meglepve arról, ha ez megtörténne, hogy szétválna a két szervezet akkor Hamilton kapna egy poziciot a vezetöségbe és elkezdené a diverztás a sorozatba amolyan kvota jelleggel .
    Csak ott majd a nézöknek kell dönteni, hogy megmaradnak e egy régi F1 mellett ami az FIA hoz tartozik és mondjuk pár mostani pilota is benne lesz vagy egy független versenyszériához ahova talán pár mostani pilota csatlakozna, de nem lenne semmi ami a mostanit jellemezte.
    Gondolom az FIAnál maradna minden jog a versenypályák a név használat a világbajnokság szervezése és pontozása.
    mig a liberty meg csak egy egyszériás autoversenyt tudna rendezni.
  • lac coo
    #179915
    A fanboyok is azt várják ! :D
  • __Jacek__
    #179914
    Fanboyokon kívül mindenki azt várja mikor tolja el a biciklit..
  • __Jacek__
    #179913
    " De azért arra úgy is elég volt a tempó, hogy redbull fennakadjon rajtuk."

    Rajtuk? Russelen kívül kire gondoltál? :D De alapvetően tényleg fent akadt az RB nem működő DRS-el, végül is mindennek örülni kell :D Monacot hagyjuk de Azeri futam érdekes lesz erőviszonyok szempontjából. Nekem jó ha a merci erős mert végre olyan pilóta ül benne aki tud előzni meg úgy megtartani a helyét hogy nem bassza ki a másikat.
    Princessa meg max még ezen kívűl remélem egy évet megy azt fél lábon kibírom aztán remélem megy getto hercegnő rappernek :D
  • Master91
    #179912
    érthető
  • lac coo
    #179911
    99.999999 %, ne légy kicsisnyes !

    Igazából Hamilton még a rajongói is utálják !!!
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2022.05.23. 17:25:48
  • Mentolospogacsa
    #179910
    Oké.
  • F1rajongo
    #179909
    A rajongókon kívül az emberek nem 95%a gyűlöli Ham természetét. Azért, mert te ki nem állhatod, nem gondolja ezt ugyan úgy az emberek 95%a. Túlságosan magadból indulsz ki.
  • Mentolospogacsa
    #179908
    Ground Effect:
    A tegnapi Kibeszélőből kimaradt az, hogy Hamiltonnak milyen esélyei lettek volna, ha nem történik meg az ütközés. Nézzük az adatokat!

    Hamilton 54 másodperc hátrányba került az első kör végére és ugyanennyivel is intették le őt. Ebből viszont nem az a konklúzió, hogy a Red Bullokkal harcolt volna.

    Az első hármas csatái arra kényszerítettek mindenkit, hogy közel sem az ideális elosztást válasszák a 3 kiállásos stratégiával. Hamilton kvázi 2 kerékcserével oldotta meg a versenytávot, a kezdeti hátrányát így eleve "csak" 32 másodpercnek kell számolni. Ez a különbség pedig nagyjából meg is volt egészen addig, mikor az utolsó körökben el nem kellett vennie.

    Az egyes etapokat megnézve viszont azt láthatjuk, hogy egyedül a közepes keveréken tudott gyorsabb lenni, mint a Perez-Russell duó. Ez annak köszönhető, hogy az előbbi kettős a versenytáv felénél már megkapta ezeket a gumikat és úgy kezdtek el tempózni, hogy ki is bírják azok a gumik a végére. Mikor eldőlt, hogy csak be kell iktatni egy lágyas etapot a végére, ők is rákapcsolhattak egy picit.

    Hamilton tempóját így egyértelműen nem lehet megítélni az eltérő stratégia miatt, nem élnénk olyan kifejezésekkel, hogy itt Perezt tolta volna le a pályáról.
  • Mentolospogacsa
    #179907
    Rosszul fogalmaztam. Az emberek 95 százalékának.
  • IXEMGabeo
    #179906
    Peches ez a Ferrari pedig minden adott h nyerjenek...
  • sure
    #179905
    Kéretik nem általánosítani MINDENKI-re magadból kiindulva. Én pl. nem vagyok HAM rajon gólya, mégsem utálom a természetét.
  • Mentolospogacsa
    #179904
    Akkor megismétlem. Ez azért van, mert a rajongóin kívül MINDENKI utálja a természetét, és könnyebben repülnek rá. Tett érte. Így működik a világ, ha valakinek sok van a rovásán, az kevesebbért is kapja az ívet.

    Csodás a szerkesztés funkció az oldalon, új hsz-t kreált.
  • Mentolospogacsa
    #179903
    Akkor megismétlem. Ez azért van, mert a rajongóin kívül MINDENKI utálja a természetét, és könnyebben repülnek rá. Tett érte.
  • barcalaci84
    #179902
    Nyilván előreléptek és ez örvendetes . Egyelőre még nagy a hátrány a két vb esélyeshez képest, de Sainz és Perez már verhető is lehet akár.
    A két éllovas azért még nagyon mesze van, de erre már lehet építeni...
  • lac coo
    #179901
    Nem a tempóból kell megijedni, hanem hogy végre elindultak valamerre.... Gyors kanyarokban, egyenesben most élén vannak, mechanikai tapadás az viszont nincs ... Ha azt megoldjak onnantól lesznek újra versenyben.. De azért arra úgy is elég volt a tempó, hogy redbull fennakadjon rajtuk.
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2022.05.23. 11:08:50
  • barcalaci84
    #179900
    azért annyira nem kell megijedni a Merci tempójától :)
    az elején mikor Hamilton mindenkitől 30 mp-re le volt maradva , akkor tiszta levegőn bő 1mp-vel volt lassabb , mint Lec és Max ...igazából Russel is gyorsabb volt míg nem kellett Perez ellen védekeznie és állandóan behúzódni az 1-es kanyar féktávján

    Lec autója hamar megadta magát a kerékcsere után , de akkor is egy fél mp-vel gyorsabb volt abban a pár körben a mediumon is (úgy h Lecnek akkor már spórolósdinak tűnt az egész futam )
  • b-type
    #179899
    Én nyilván nem, de a dolgok normális menetét nézzük akkor ennek kell eljönnie, ..ahogy Rossi-t elkapta Lorenzo, egy megfelelően gyors(!) és ambiciózus fiatal el kell hogy kapja, kalapálja a zenitjén lévő csapattársát.
    Ez a része rendben van, a nagy kérdőjel az az hogy mit tud kihozni a Mercedes a konstrukcióból. Mennyi fejlesztési potenciál van benne.
  • __Jacek__
    #179898
    Mivel jelen pillanatban nem.mennek cimert, tok mindegy hany motort hasznalnak el.
    De a cimet sem irnam le ahogy a Ferka es a Redbull benazik.
  • sure
    #179897
    A magam részéről egyetértek a versenybírák döntésével, hogy versenybaleset volt, nem igényelt további lépéseket. Majd ráérünk őrjöngeni, ha a VB-cím sorsát eldöntendő versenyen löki ki HAM VER-t és LEC behúzza a vébét :)

    Azért bízom benne, hogy Magnussen nem tér vissza a régi lökdösődős stílusához (főleg nem a csapattársával szemben)
  • F1rajongo
    #179896
    Miért nem inkább arról szól a téma, hogy Magnussen miért nem kapott büntetést, miután Ham kerekét kidurrantotta? Ha nem Ham-mel történt volna mind ez, jönne az anyázás. Vagy ha Ham csinálta volna ezt mással :) Mondjuk Ver-rel :D
  • F1rajongo
    #179895
    Tudom, hogy Hamiltont sokan szeretik szidni bármit is tesz, vagy nem tesz. Azért mondta a rádióban most azt, hogy álljanak ki, kíméljék a motort, mert köztudott, hogy idén a Mercinek nem megy. Nem sok esély van arra, hogy pontot tudjanak szerezni. És akkor inkább máskor nagyobb esély legyen a többiekkel szemben, mert frissebb motorjuk lesz. Tavaly Brazíliában meg azért nem volt ilyesmi fajta rádiózás, mert akkor ment a merci, volt remény jó pozt elérni annak ellenére, hogy utolsóként rajtolt. Ilyen egyszerű dolog ez.
  • sure
    #179894
    Hja, Hamiltonon akár van sapka, akár nincs, a haterek úgyis csak szapulni fogják, ez már csak ilyen.

    Azért szépet mentett, miután sikerült túllépnie a szerencsétlen kezdés utáni visszaesésen. Én örülök, hogy a Merci erősödik, kell egy harmadik csapat, aki adott esetben akár meg tudja fingatni a Red Bullt vagy a Ferrarit, illetve a lepattanókat összeszedje. Ha az idei egyelőre nem is az ő évüknek tűnik, simán benne van, hogy jövőre vagy legalábbis pár éven belül megint a vébé címért mehetnek, bár én inkább Russellt szeretném az év végi összesítés tetején látni ;)
  • __Jacek__
    #179893
    Egyik legnagyobb pillanat volt a futamon! Ki akar állni hogy óvja a motort :D :D :D Minek kérdezem én..... Tavaly nem állt ki brazil sprinten amikor egy űrrakétát kapott és 10 kör alatt megelőzte a komplett mezőnyt :D :D
    Vicc a pali ideje menni...
    Mielőtt jön a birkák szokásos mantrája igen , top pilóta de....
    Clarksont idézném "szerettük Hamiltont de..." :D :D :D
  • b-type
    #179892
    Nem, nem ezért kapta/kapja. Más elküldi a 'csába a mára megboldogult versenyigazgatót, szétrúgatja a mérlegelőberendezést, nekimegy a másiknak mert csak, Semmi. Megint más szétcinkeli a csapatát, hülyézik, idiótázik, jelentgeti a másikat, semmi.
    Hamilton-nak elég egyszer megszólalnia a rádióba.
    Nem hiába él belőle, illetve inkább az ellenszenvüket táplálni igyekvő birkákból az összes olyan híroldal ami önálló tartalmat képtelen kreálni.
  • barcalaci84
    #179891
    amúgy azt se értem h most mit nyekeregtek a DRS-en...tegnap pont az látszott h Drs-sel sem igazán lehet előzni, vagy legalábbis komolyabb tempóelőny kelll...amíg nem volt gumielőny addig a Red bullok se boldogultak Russellel... az elején Perez sem tudott előzni , aztán Maxnak persze rakoncátlankodott a DRS... de voltak olyan körök amikor nyílt rendesen és akkor is csak kísérletig jutott , pedig láthatóan nyers tempóban sokkal gyorsabb volt mint Russel... gumielőnnyel már sikerült Pereznek , de nagyon nem kikerülés volt az se...
  • repvez
    #179890
    na ez érdekes lenne, a libertine sikerül azért szetkurni mindent ami eddig volt
  • adam46
    #179889
    Nem.
  • Mentolospogacsa
    #179888
    Hamilton általában fszságokon hisztizett az 1 másodperccel gyorsabb autóban, például kopó gumikra lila körök előtt. Max meg egy valós technikai hiba okán idegeskedett kiélezett helyzetben. Ez a differencia, valószínűleg ezért kapta Ham a szart a nyakába, Max meg nem.
  • Mentolospogacsa
    #179887
    Pont ma gondolkodtam ezen a DRS témán, amikor Max szenvedett. Az is igaz amit lac coo írt, hogy túl egyformák ezek az autók tempóban. Viszont azt már nem tudtam biztosra eldönteni, hogy rossz lenne-e ez DRS nélkül. Igen, majdnem lehetetlen előzni nélküle. De nem tudom, speciel nekem izgalmasabb és feszültebb volt ez a körökig tartó seggbeautózás, mint a +30km/h-s kikerülések. Előbb-utóbb valaki úgyse bírná a nyomást és hibázna. Megnéznék 1-2 próbafutamot nélküle.
  • barcalaci84
    #179886
    igen vicc volt a DRS-es rész... de nem is nagyon taláékozott senkivel... nyomta egyedül és kiállogattak előle a Mercinál sokkal lassabb autók( értsd friss gumin is lassabbak)
    néha valakit utolért és kikerült
    Utoljára szerkesztette: barcalaci84, 2022.05.22. 21:08:00
  • b-type
    #179885
    Ez ugye hülyeség, ezen az alapon a mezőnyben hátraeső versenyző tempója ideális lenne hiszen mindenki által gyorsabb...
    Amennyiben viszont nem az egyenesben van a másik mögött DRS távolságra, akkor egy kört megy a másik mögött annak tempójában.
    Ideális stratégiának sem nevezném hogy az első körben kijössz cserére ahol pont arra a keverékre váltasz amin egyébként mindenki más is van. ..szóval az ilyen kiállás inkább reálisan egy két kiállás volt. ...de ha így vesszük akkor ugye Russel is három kiálláson volt..
    Kettejük viszonylatában Hamilton 7 másodpercet bukott a kerékcseréken Russell ellenében (1:07.008 vs. 1:15.4)
  • barcalaci84
    #179884
    arra írtam h Russelnek kellett nyírnia gumijait...Hamilton pedig úgy volt mezőnyben h néha találkozott valakivel , akinek köszönhetően még gyorsabb volt , mert még DRS-t is kapott:) Hamilton mindig hamarabb jött cserélni és azokban a körökben volt gyorsabb mint Russel...amúgy kb ugyanazt tudták...
    ez kb olyan mint Bahrainban , ahol Russel kapott vagy 20 mp-t úgy h Russel volt kicsit a gyorsabb , csak Hamiltont mindig 3-4 körrel hamarabb kihozták...:)
  • lac coo
    #179883
    Az még hisztinek is komolytalanvolt, én totál úgy láttam Max sodrodott kintebb és csak simán ment utána Russel a felkínált helyre ...
  • lac coo
    #179882
    Igen, fel is gyorsult Russel mikor már nem kellett védekezni... ja, nem . :D