181775
  • AnuluWork #172876
    Láttátok a Netflixen a Fangios filmet? Elég jól kielemezték a technika, versenyző kapcsán az ideális pilótát. Megnézve a filmet, egészen elképesztő milyen lehetőségek voltak, pl. úgy VBt nyerni, hogy a versenyben vezető Collins átadja az autóját a VB esélyesnek, hogy az megnyerhesse a versenyt, amivel bajnok lesz. :) Volt, hogy nem kérte az újV12est, hanem a régivel ment, mert megbízhatóbb volt. Amikor F1es esélyekről beszélünk, meg a gumikról, én mindig elmosolyodok, mert ha tényleg ezen múlna, nem pedig azon, hogy milyen autót építettek és milyen ehhez a pilóta viszonya, mit tud egy-egy pilóta ua pályán a többihez képest, akkor Senna nem lesz még második sem 1984ben Monacoban, és nyer ott jópárszor, Kimi sosem nyer 2013ban Melbourneben, Senna nem nyeri meg Doningtont 1993ban, Piquet nem nyer Adelaideben 1990ben, és még sorolhatnánk. A gumi fontos, de ha megbízhatatlan az autó, mint a McLaren 2000ben, akkor tök mindegy, hogy jó-e a pilóta, nem a gumi számít.
  • AnuluWork #172875
    Donington. Gondolom utána pedig jön Spa98. :)
  • pr3cious
    #172874
    Ha kivesszük a technikát:gumi, diffúzor, motor, stb stb... Schumi esélye 2000ben pl így jött vissza. Más autóján is volt Michelin gumi mégsem szárnyalt úgy mint Alonso.
  • IXEMGabeo
    #172873
    ez azert logikatlan, mert, ha nem all rendelkezesedre megfelelo technika akkor megfeszulhetsz sem tudsz jobb lenni...egyebkent teljesen mind1, mert mindketten kiestek azon a versenyen

    Vettel vb cimeit minek is venned el?
  • PLaci #172872
    Megelevenedik az 1993-as F1-es év
  • Stockbauer33 #172871
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    vasárnap 14:00 M4
  • pr3cious
    #172870
    Másnak a felkészületlensége nem degradálja a te képességeidet. Erre a legjobb példa az USA nagydíj az is meglett tartva ahova a Michelin teljesen almakatlan gumit vitt. De nézhetjük a te logikád mentén is: kérném elvenni Vettel címeit mind a 4-et.
  • IXEMGabeo
    #172869
    ez azert nem fajt, mert tudva levo volt, hogy a Michelin gumijai sokkal jobbak voltak a Bridgestone-nal esos korulmenyek kozt
  • pr3cious
    #172868
  • adam46
    #172867
    Köszi, én meg közben bealudtam itt a meghosszabbított uborka szezonban. :D
  • mcmoha
    #172866
  • pr3cious
    #172865

    Az Kb Alonso egyik legjobb versenye, azt hittem a 2005re gondolsz, ott élőben láthattam ahogy leszakad az első vezetőszárny és ugrálnak a Ferrarisok. Akkor már inkább 2004 Monaco.
  • IXEMGabeo
    #172864
    gondolom a 2006-os Hungaroring illetve a Monzai Alonsos elfustoles is fajo volt:))
  • HTS s3rg1nh00
    #172863
    persze,hisz megspórolod az áthelyezésnél elvesztett időt+formula autókban nincs is hely átrakni a lábat.
  • pr3cious
    #172862
    9:26 "alig fér el a lábam" 11:48 "tartottam magam a levegőbe"

    Akkor ideális esetben bal láb fék, jobb láb gáz? majd valaki megmondja aki jobban ért hozzá :)
  • pr3cious
    #172861


    #172860 Ő
  • AnuluWork #172860
    ŐőőőőöööööőőőőŐŐŐŐ?
  • AnuluWork #172859
  • pr3cious
    #172858
    Jah arról a csajról meg is feledkeztem, hát bízzunk benne: tehetség és kapcsolatok megvannak.
    Legutóbbi csapata a "BlackArts Racing Team" jó hogy nem BlackRats :D:
  • b-type
    #172857
    ..volt olyan felvetés is, hogy probléma volt a McLaren és a Honda közt a McLaren saját hybrid sportkocsijának fejlesztése miatt. Megalapozott elérés-hozzáférési gondok voltak, ami komolyan akadályozta az együttműködést, sőt hogy a problémák egy része nem adódott probléma volt hanem számolt, hogy az arra reagáló javaslat/fejlesztés olvasható legyen.
    Ebből a szempontból egészségesebb egy gyártással nem foglalkozó versenycsapat, illetve amit gyártanak az nem ütközik és nincs átfedés.
    Utoljára szerkesztette: b-type, 2020.03.30. 09:19:04
  • Fürtös
    #172856
    Nem mondanám, hogy a Honda hibája volt. A McLaren pont azzal szívott amivel a most a Williams.
    Túl sok olyan ember volt pozícióban aki 20 éve bajnok volt de igazából már semmi nem érdekli, csak,hogy minél hamarabb kapun kívűl legyen délután 4 kor és minél zsírosabbra hízlalja a nyugdíjalapját. Abban a Mclaren csapatban ami most ujra elkezdett felkapaszkodni nagyon kevés régi ember van. A Honda távozása után (miután rájöttek,hogy renault motorral is ugyanolyan szarok) elkezdtek hullani a csontvázak a szekrényből... Durván ki lettek baszva a nyuggerek. Megvolt a vérfrissíttés, jönnek is felfelé.

    Ugynaez van a Williamsnél. A tavalyi szégyen után kipattant a lufi, mert már nem volt kire mutogatni. Hullottak ott is a fejek, mindenki ment aki másokra mutogatott. A végén azt próbálták beadni az igazgatóságnak, hogy azért nem lett kész az autó időre mert a versenycsapat ellógta az összeszerelést... Szerencsétlenségükre a Chief mechanics ott volt a meetingen. Állítólag volt tettlegesség is miközben magyarázta,hogy azok a srácok non stop éjszakáztak, hogy amint kijön valami a gyártásból azonnal beépítsék.... Csakhogy, a gyártás kurvára meg volt csúszva mert a management beleszart az egészbe.
  • Fürtös
    #172855
    Romain évi 2 millió eurót kér. A Haas lehetőségeihez mérten ár/érték arányban még mindig ő a lehető legjobb választás. A Haas túl kicsi ahhoz,hogy bevállaljon egy újoncot. Kell a 2 öreg a szponzorok és a tapasztalat miatt.! Nem annyira vonzóak, hogy leszerződjön velük egy olyan újoncot aki már bizonyított, mert őket elviszik a nagyok. Fittivel meg Deletrazzal próbálkoznka, de nagy lutri az egész. Az extra szívás meg az, hogy ha valamelyik tehetségesnek is tűnik arra majd azonnal lecspanak a nagyok.
  • Fürtös
    #172854
    Az a baj vele, hogy senki nem tudja megmondani előre mit fog művelni.Totál kiszámíthatatlan... Lehet ,hogy a boxutca kijárartában összetöri de az is lehet ,hogy olyat megy, hogy mindenki csak kamillázik. Lásd 2018. A 10. versenyig majd minden versenyen törte. (volt,hogy egy versenyen 3x, hogy nőjön köröm a pöcsére). Aztán a nyári szünet után minden versenyen hozta az 5-6-7 helyeket végig verve Magnussent. Mondjuk ha ott nem talált volna magára akkorr év végén ki is teszik.
    Megvan benne az ami egy bajnokhoz kell de ha nem áll be az állandó teljesítményre hamarosan akkor ki fog futni az időből.
  • Fürtös
    #172853
    - Idén nem is lesz futam - Biztos,hogy lesz. ha más nem akkor Abu Dhabi mert kizárólagos joguk van a szezon utolsó versenyére.
    - Ha lesz Ric és Ocon legalább egyszer ütköznek. - Ebben biztos vagyok, szerintem nagyon jó páros lesznek, feltéve ha a renault competitiv lesz.
    - Év végén ( vagy köv év elején ) legalább 1 Renault pilota harmadik vagy annál jobb helyen lesz. - Ha nem is év elején de biztos lesz ilyen.
    - Albon megszerzi első győzelmét - háááááát... Nekem nagy kedvencem a kissrác de attól félekj ehhez kell még legalább 2 év. Lepattanó összejöhet, de tudásból odaérni még minimum 2 év.
    - Mátol számítva 5 éven belül megérkezik egy női pilóta az F1-be. Szerintem 2 év az amerikaiak nagyon erőltetik a PC-t.
    - Sofia lesz a neve. - Reméljük ,hogy inkább Vivien Egy jóbarátom dolgozik a W seriesben, tavaly csinált pár versenyt a Viviennel, azt mondja tehetséges Nagy reményeket fűzök a kiscsajhoz, helyén az esze, szívből csinálja és megvan benne az alázat.
    - Idén (vagyis szezon végén) nem Hamilton lesz a bajnok. - Hamilton lesz. Errre már most komolyabb összeget mernék tenni.
    - Alonso nem tér vissza köv 3 évben. - Az Ő F1 karrierének vége. Bármilyen jó pilóta, senki nem fogja alkalmazni a hondát gyalázó beszólásai miatt. Egyébként a Mclaren szenvedése nem a honda miatt volt. Illetve részben igen, mert egyáltalán nem voltak partnerek a honda javaslatainak megfontolásában. De ez egy másik történet, ha érdekel valakit leírom.(3 hét szabi van, úgyhogy ráérek )
    - Hulkenberg megszerzi élete első f1 dobogóját (egy esport versenyen) xd - Ezt passzolom. Szerintem nem rossz a srác csakhát pénz beszél, ha nem is F1-ben de lesz még dobogón.
    Utoljára szerkesztette: Fürtös, 2020.03.30. 03:58:12
  • pr3cious
    #172852
    Nincs kristálygömb se tarot kártya.Lássuk ebből mennyi jön be:
    - Idén nem is lesz futam
    - Ha lesz Ric és Ocon legalább egyszer ütköznek
    - Év végén ( vagy köv év elején ) legalább 1 Renault pilota harmadik vagy annál jobb helyen lesz
    - Albon megszerzi első győzelmét
    - Mátol számítva 5 éven belül megérkezik egy női pilóta az F1-be
    - Sofia lesz a neve
    - Idén (vagyis szezon végén) nem Hamilton lesz a bajnok
    - Alonso nem tér vissza köv 3 évben (utána se)
    - Hulkenberg megszerzi élete első f1 dobogóját (egy esport versenyen) xd
  • pr3cious
    #172851
    2004 spa, 2005 kanada.
    Renault fanként ezek a futamok ütöttek a legjobban szíven, valahogy az a kettős győzelem nem igazán jött össze mindig kettős kiesés lett belőle, mintha el lettek volna átkozva.
  • IXEMGabeo
    #172850
    2008 Kanada, Montreal azt is megneztem:DDD szakadtam azon a versenyen igaz taktikailag nagyon erdekes volt a BMW, Coulthard , Alonso (amig ki nem esett) taktikai es Massa feljovetele zsenialis volt....
  • desigo
    #172849
    Köszi
  • b-type
    #172848
    :)
  • Szabi #172847
    cseréltem
  • pr3cious
    #172846
    98-99es ferrari is valami veszett jól néz ki. Én a 99-es ausztrál nagydijat néztem ahol Irvine nyert.
  • IXEMGabeo
    #172845
    igen ez anno vicces volt:DD

    Elkezdtem nezni regi F1-es versenyeket pl.

    2000 USA, Indianapolis
    2000 Olasz, Monza
    2000 GB, Silverstone
    2002 Monaco, Monte Carlo
    2006 Monaco, Monte Carlo
    1998 GB, Silverstone

    az utobbi idoben ezekbe botlottam bele:) mind mind klasszik es nagyszeru versenyek voltak
  • pr3cious
    #172844
  • desigo
    #172843
    Pls a bannert offoljátok :(
  • Stockbauer33 #172842
  • kjhun
    #172841
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jobb minőségben (16 perctől):

    https://indavideo.hu/video/Galvolgyi_Show_-_1999_osz_-_Hianyos_TVRIP_

    Ulozon is fellelhetitek. :)
  • IXEMGabeo
    #172840
    valaki leforditani, aki beszel hollandul?:)))

  • ToxiMaxi
    #172839
  • pr3cious
    #172838
    F1: Az lenne a legjobb, ha Max még most elkapná a vírust – Marko


    Utoljára szerkesztette: pr3cious, 2020.03.27. 09:53:48
  • pr3cious
    #172837
    Igen mert a mobilos oldalt linkeltem telefonról.
    Ma már rémálom számomra a Forma-1