181773
  • maffioso
    #172914
    Gyönyörű stílusod van. És csodálkozol a konfrontáción?
  • IXEMGabeo
    #172913
    Nem relevans mivel a 2007-es Europa nagydijon az ossze "kemkedett" Mclarennel sikerult az elre tornie egy kevesbe esomeno Massa elleneben:)) Az akkori Mclaren vilagvero auto volt (sajnos)...

    szoval nem valaszoltal a kerdesemre
  • pr3cious
    #172912
    Dávid Sándor, azt józanul nem ajánlom
  • ShaiHulud
    #172911
    sir a faszod, csupan veled ellentetben megertem placi velemenyet is. ismet mondom en leszarom mert nem neznem igy se ugy se, kurvara leszarom a regi futamokat is meg a focit is.
  • AnuluWork #172910
    Ráadásul semmi Palik! Dávid Sándor volt, és ha jól emlékszem Frankl András is. Ja, és nem tudom milyen lesz a minőség, de ne számítsatok csodára. Zuhogott az eső. Grasshoppers-Fradi szint lesz így utólag a minősége a közvetítésnek.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2020.04.04. 19:34:41
  • maffioso
    #172909
    Én meg 1 éves voltam 93-ban és mégis tudom. Nem 12 egy tucat verseny volt. Aki szereti a forma1-et az ismeri. Aki meg nem. az ne hisztizzen hogy publikus az eredménye. Az m4-nél is sírsz, hogy a 70es évek foci meccseinek tudod az eredményét?
  • AnuluWork #172908
    Hány futam volt Doningtonban? Kinek volt ott talán élete legnagyobb győzelme? Ennyi. Qurva nehéz észben tartani ...
  • mcmoha
    #172907
  • sure
    #172906

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    A jég megcsúszik Chuck Norrison!
    (csak spoilerbe, mer hátha vannak, akik nem tudják, ki az a Chuck Norris és hogy szupererővel rendelkezik)

  • b-type
    #172905
    Isten nem, 2 Chuck Norris.
    ez olyan mint mint a vízes fű, vagy a jég, vagy mázlid van vagy nem.
  • pr3cious
    #172904
    Ha viszont egyszer felúszik az autó lehetsz akár Isten is nem fogod meg
  • b-type
    #172903
    Szerintem ezeket nem könnyű kibogarászni, van ami működik van ami nem és nüanszok képesek dönteni. Rosberg nem annyival rosszabb esőmenő mint Hamilton mikor Monaco-ban másfél másodpercel volt rosszabb esőben, egyszerűen kiesett a gumihővel az ablakból, és nagy szenvedés onnan visszakapaszkodni. A nemrég ingyenesen megnézhető 2016-ban Interlagos-ban Verstappen esőben elkezdett irgalmatlan széleset fordulni a 3. kanyar kigyorsán...és működött, lerádiózták Ricciardo-nak is és neki is működött, mert a kanyar belsejében megállt a víz.
    Nyilván számít az is hogy mennyit áldoztak a beállításból. Igazából az egész csak kívülről ilyen egyszerű, bent általában akkor ha egy hibából adódóan szélesre fut és hirtelen rájön hogy működik. ..A versenyző belülről látja és csak a saját futamát, mi tévénézők láttuk hogy Alonso teljesen hülye íveken megy és ez mennyire működik, de Schumacher nem látta. Ilyenkor qva magas koncentrációban futja a saját versenyét.
    Scumaher is nagyon jó volt esőben, és Alonso is, az a futam kiadta Alonso-nak szépen.
  • pr3cious
    #172902
    Ép a Hungaroringen xD és nem NEM a gumi miatt volt mert akkor úgy ment volna Fisichella is (nem ment úgy sőt kicsúszott) se a többi x valahány aki szintén Michelin-el versenyzett. Annyira de annyira szánalmas hogy meg akarod magyarázni :) Még adásban is látszott és el is mondták hogy egészen más íveket választ.

    De szintén ugyan ezen a pályán adott kört Schuminak és akkor nem is esett :D különös mód akkor is csak az ő kocsijára hatottak a kedvezményező dolgok:DDDD

    A kérdésedre is válaszolok: 2007 europa nagydíj. <----PONT (ko)
  • IXEMGabeo
    #172901
    Nehogy azt mond nekem, hogy nem latod be, hogy abban az evben a Ferrari es a Renault toronymagasan a tobbiek elott voltak ev vegen...1-2 futamtol eltekintve ahol a Mclaren az ev elejen, illetve az ev vege fele a Honda is produkalt eros versenyt, tempoban csakis Renault es Ferrari, akik szamara vb esely termett...belinkeltel 1 Alonsos esos momentumot, amikor Schumi elott versenyzett, (aminek, mint emlitettem oka volt), egyebkent a mesterhez koze nem volt esoben...epp lestem vmelyik nap az 1996-os spanyol nagydijat, ahol a mester szo szerint alazott egy korulbelul Benettonnal azonos szinten levo autoval...Alonsotol mikor lattal te ilyet?
  • ShaiHulud
    #172900
    mi a faszert nem lehet felfogni hogy valaki nem latta a futamot, es szerette volna vegig izgulni? te minden egyes futamra emlekszel hogy ki nyerte meg amiota van forma 1, vagy esetleg ezt is, mielott ide beirtad kikerested neten? (en amugy nem vagyok erintett mert amugysem neztem volna)
  • AnuluWork #172899
    Ne tanulj történelmet, mert a végén még rájössz, hogy már megbukott a Római Birodalom is!
  • AnuluWork #172898
    Abiteboul a Racing Pointról: „nagyon jó fotósaik vannak"
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2020.04.03. 15:22:59
  • pr3cious
    #172897
    Lol " élcsapat" nem tudom eldönteni hogy ezeket komolyan írod vagy most trollkodsz velem de jó legyen a gumija sokkal jobb, legyen élcsapat, álljon a haja másképp csak hogy megtud magyarázni a lelkednek azokat az előzéseket

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    valójában a Renault mindig is jól ment a rövid/kanyargós pályákon, Alonso egészen más íveken ment mint a többiek.
  • PLaci #172896
    Mondhatnám, hogy ha nem érted, akkor a te bajod, de sajnos ez nekem és mindenki másnak a baja, aki a végeredmény tudata nélkül szerette volna megnézni a vasárnap leadott futamot.
  • IXEMGabeo
    #172895
    2003-as Brazil nagydij is szerintem boven odaferne, ha az esos versenyeket nezzuk
  • IXEMGabeo
    #172894
    baszki a Renault elcsapat volt mirol beszelsz:D
  • repvez
    #172893
    még mindig nem értem , hogy mi a probléma, én 13 voltam és láttam a közvetitést, de nem emlékszem már belöle semmire, de ha emlékeznék is , nem érdekelne hogy tudom ki nyert. ezek szerint te sose nézel meg 2x ugyan azt a filmet sem, mert másodjára már tudod mi fog történni?
  • adam46
    #172892
    Ment!
  • RatBaG #172891
    ha tényleg olyan jó, mehetne a link a banner alá.
  • Fürtös
    #172890
    A McLaren hozzáállása az volt, hogy nekünk van egy autónk ami szerintünk tökéletes és ezen nem vagyunk hajlandóak változtatni senki kedvéért. A Honda kért bizonyos átalakításokat a motor beépítése miatt de nem értek el semmit. Azt mondták a chassis adott építsetek hozzá motort. Ha jól tudom ezért lett a motor (MGUH) elrendezés teljesen más mint a többi gyártónál mert máshogy nem adta ki.
    Persze nem működött de a McLaren akkor sem engedett. Persze később kiderült ,hogy szar az aero de akkor már teljesen tönkrement a kapcsolatuk. Amikor a Honda tárgyalásba kezdett a Red bullal a Torro Rossos társulásról természetesen ezt a kérdést is körbejárták.
    A Torro rosso meg azt mondta, bármilyen változtatást kértek megcsináljuk. Az eredmény meg már tudjuk.
  • Stockbauer33 #172889
  • Fürtös
    #172888
    Ezt ismeritek?
    Formula.hu podcast
    Az egyik srác az egyetlen magyar ujságíró akinek full akkreditációja van a teljes szezonra.
    Idén kezdték a podcastot ,ugyhogy érezhető,hogy még kezdők benne, de a srácnak hatalmas sztorijai vannak érdemes meghallgatni.
  • pr3cious
    #172887
    ű
    Egyébként aki képbe szeretne lenni inkább ajánlom ezeket, angolosok előnyben.
  • PLaci #172886

    Nem mindenki néz vissza régi versenyeket. Attól még, hogy számodra egyes versenyek ismerete alap dolog, még messze nem így áll hozzá mindenki.

    Ha valaki nekem azt mondja, hogy nem látta még a Csillagok háborúját, akkor leülök vele megnézni, és nem előre megmondom, hogy ki Luke apja.
  • AnuluWork #172885
    Egyébként én ezt a tízet adnám le (76 óta közvetít az MTV), ezek biztosan megvannak:
    1993 Donington
    1998 Spa
    1987 Zeltweg
    1992 Monaco
    1986 Adelaide
    1989 Suzuka
    1988 Monza
    1989 Hungaroring
    1990 Phoenix
    1990 Monaco
    +1
    1986 Hungaroring

    És ha még lenne lehetőség:
    1991 Monaco
    2008 Sao Paulo
    1991 Magny-Cours
    1984 Monaco
    2014 Hungaroring
    1984 Estoril
    2011 Montreal
    1997 Hungaroring
    2012 Sao Paulo

    (Volt pár jó verseny régebbről is, de NEM MINDEGYIKET adta az MTV.)

    És egy érdekesség! :)
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2020.04.02. 16:55:44
  • AnuluWork #172884
    Jézus! Az a gond, hogy 93ban ki nyert Doningtonban? Ezt spoilerbe? Ez komoly, vagy valahol van kandikamera is? Az elmúlt 30 évben Donington93 és Spa98 volt "A" nagydíj. Mellette oda lehet vinni még párat. ami jó verseny volt, de ez a kettő az utóbbi 30 év talán két legjobbja. A harmadik helyért erős a verseny, mert volt pár jó nagydíj.
  • AnuluWork #172883
    Mit rontottam el?

  • RatBaG #172882
    a trialosoknak nem állt meg a szezon

  • PLaci #172881
    Talán mert 11 éves voltam 1993 -ban, és nem emlékszem a futamgyőztesre??
    Ez pont olyan, hogy miért rakunk film/sorozat infókat spoiler -be.....
  • maffioso
    #172880
    Azért egy legendás, 1994-es futam végeredményét ne kérjük spoilerbe szerintem.
  • repvez
    #172879
    ezen a spoilerezés dolgon mindig mosolygok. Hogy lehet valamit elrontani azzal, hogy egy 30 évvel ezelötti tényt elmond valaki amit amugy is utána lehet már nézni és millioszor el lett már mondva.

    De még ha nem is tudod , hogy ki nyert és most van aki elárulta akkor is min változtat ez a tény , hogy ki nyer ,az ahhoz vezető utat nem mesélte el senki és amúgy is más élmény látni ,mint valaki csak leírja egy szimpla tényként, a végeredményt.

    Ez olyan mint a moziban , attól ,hogy elmondja valaki , hogy ki hal meg a sorozatban attól, még nem fogod tudni, hogy melyik percben fog bekövetkezni vagy ép mi miatt ölik meg és milyen körülmények között. lényegében semmit nem tudsz róla akkor sem.
  • atiwrc
    #172878
    Rémlett régi összefoglalókból vagy évkönyvből, hogy talán ő nyert, de nem voltam én sem teljesen biztos benne. Egyébként a Laptiming YT csatornán is a Parc Ferme műsorban hétfőn is Sennaról volt szó, és ott is el spoilerezték, a hétvégi futamot, elég sokat beszéltek róla, pedig azt hiszem akkor már lehetett tudni hogy adja az M4 Vasárnap....
  • PLaci #172877
    B+, mért nem raktad spoiler -be? Elrontottad a vasárnapomat.
  • AnuluWork #172876
    Láttátok a Netflixen a Fangios filmet? Elég jól kielemezték a technika, versenyző kapcsán az ideális pilótát. Megnézve a filmet, egészen elképesztő milyen lehetőségek voltak, pl. úgy VBt nyerni, hogy a versenyben vezető Collins átadja az autóját a VB esélyesnek, hogy az megnyerhesse a versenyt, amivel bajnok lesz. :) Volt, hogy nem kérte az újV12est, hanem a régivel ment, mert megbízhatóbb volt. Amikor F1es esélyekről beszélünk, meg a gumikról, én mindig elmosolyodok, mert ha tényleg ezen múlna, nem pedig azon, hogy milyen autót építettek és milyen ehhez a pilóta viszonya, mit tud egy-egy pilóta ua pályán a többihez képest, akkor Senna nem lesz még második sem 1984ben Monacoban, és nyer ott jópárszor, Kimi sosem nyer 2013ban Melbourneben, Senna nem nyeri meg Doningtont 1993ban, Piquet nem nyer Adelaideben 1990ben, és még sorolhatnánk. A gumi fontos, de ha megbízhatatlan az autó, mint a McLaren 2000ben, akkor tök mindegy, hogy jó-e a pilóta, nem a gumi számít.
  • AnuluWork #172875
    Donington. Gondolom utána pedig jön Spa98. :)