FORMA1

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Mersant
#82509
amikor ne mvolt kotelezo kerekcsere, es tankolas sokkal erdekesebb futamok voltak. senki nem tudott taktikazni, ki kellett menni es nyerni kellett. a taktika max annyi volt, hogy a legkemenyebb kevereket tettek fel es vegigmentek 1 szett gumival. most meg elore tudja mindenki, hogy a masik istallo mit tervez...szar volt ez igy...nagyon szar.

A te urad békét és megbocsátást tanít, az enyém véres bosszút és a hatalom igazát.

Dietrich
#82508
szart se láttál te 90-tõl.. a.carkey hsz-ben irt róluk..õk versenyzetek még..amióta a gyárak beszáltak a F1 is meghalt..tömérdek pénz ölte meg.

Riberio:"Aztán létezik a V8 Supercars Ausztráliában, ahol ugyan vannak gyártók, de privát csapatok versenyeznek, és szerintem a földkerekség legjobb túraautó sorozata."

Dietrich
#82507
Vége a Moslék-Börni mítingnek, Moslék csak annyit mondott majd kiadnak egy közleményt...

Riberio:"Aztán létezik a V8 Supercars Ausztráliában, ahol ugyan vannak gyártók, de privát csapatok versenyeznek, és szerintem a földkerekség legjobb túraautó sorozata."

a.carkey
#82506
Emlékeztek amikor Hipp-Hopp az öregfiúk összeálltak és indult egy saját bajnokság Mansellel meg hasonlókkal? A "Grand Prix Masters"-re? Mondjuk csõdbe ment, de azért amit a nagyok terveznek, kicsit más lesz. Akár ezt is feleleveníthetik, picit átalakítva, ennek már van neve, vagy tök más néven tök más bajnokságot hozhatnak létre.

Más. Kiváncsi leszek, hogy a TV2nél él-e értelmes ember, aki azonnal telefonál és kiüti az RTL Klubot a nyeregbõl ...

A medve nem játék.

Dietrich
#82505
http://www.justin.tv/ferrari_dragon2

amúgy itt mondanak pár érdekes dolgot..

Riberio:"Aztán létezik a V8 Supercars Ausztráliában, ahol ugyan vannak gyártók, de privát csapatok versenyeznek, és szerintem a földkerekség legjobb túraautó sorozata."

Dietrich
#82504
Perhaps Bernie can solve F1 crisis

Christian Horner on Friday morning said F1's so-called 'supremo' and chief executive Bernie Ecclestone is working hard to solve the political crisis.

Although FOTA's breakaway statement overnight indicated that negotiations with the ruling bodies have ended, Horner - boss of the FOTA member Red Bull Racing - indicated that the situation is still evolving in the Silverstone paddock.

Indeed, FIA president Max Mosley arrived at the Northamptonshire venue at the beginning of Friday practice, and rapidly decamped to Ecclestone's motor home and 30 minutes later had not emerged.

"Bernie is in a situation where his key assets are saying they can't enter. If anybody can deliver a solution to all this, I think he's about the only man who can," Horner told the BBC.

"But it isn't forthcoming at the moment," he added.

It is also clear that the political games are still being played, with rumors that Prodrive, N.Technology and Lola are being courted by FOTA to enter the alternative series.

The latter two prospective FIA entries have already withdrawn their 2010 applications, a day before the governing body publishes its definitive entry list.

One solution being mentioned in the Silverstone paddock is that the FIA World Motor Sport Council could vote to expel Mosley and then rescue the situation by bowing to FOTA's demands.

"It has become very serious," former team owner Eddie Jordan admitted at the circuit, "and heads will roll before this sorts itself out."

Riberio:"Aztán létezik a V8 Supercars Ausztráliában, ahol ugyan vannak gyártók, de privát csapatok versenyeznek, és szerintem a földkerekség legjobb túraautó sorozata."

LaszloLedzenyi
#82503
paul richard biztos nem lesz fota1 helyszín mivel az börni-é

\"Életemet mindig egyedül a másodpercekért való harc töltötte be,és szívesen vállaltam az áldozatos,nélkülözéssel teli éveket,hogy megtanuljak vezetni,gyorsan vezetni,és még gyorsabban vezetni!\"

Molnibalage
#82502
Láttam a régi rendszer versenyeit. Nagy része dögunalom volt. Kb. 1990 óta nézem az F1-et.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

BaliBoy
#82501
Ti most komolyan leálltok Istencsászárral vitatkozni? 😄DD

If Everything That Has A Beginning Must Has An End

Mersant
#82500
persze, ekkora hulyeseget. lattal te f1 futamot a 80-as evekben?!

A te urad békét és megbocsátást tanít, az enyém véres bosszút és a hatalom igazát.

Istencsászár
#82499
mert manapság a szélcsatornák, a sziperkompjúterek, a technologi centerek, a trükközés és a pénz dönt, errõl nem az FIA tehet, hanem a gyári csapatok

Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES

Blasta
#82498
Miért lenne bukás?
A csapatoknak pénzük van, megoldják a közvetítéseket, van annyi TV adó mint a szemét, pálya is van.
Egy üde színfolt lesz ez az új verseny, én örömmel hallom, hogy végre beintettek ezeknek a kiskirályoknak és a maguk lábára állnak 😊

"Az amatörnek 100-ból 99 fotója sikerül. A profinak 100-ból csak EGY!"

atenza
#82497
Pedig végre nõtt volna a csapatok száma - ami izgalmasabbá tette volna - a folyamatos csökkenés után...

a.carkey
#82496
De miért kell kordában tartani? A hõskorban szinte egyforma autók voltak, aztán jöttek a szárnyak, majd a turbo, stb. Bár sok mûszaki probléma volt, de kompenzálták sebességgel, másfajta autókkal, és izgalommal. Most mi is van? (Évek óta ez megy😊 unalom, boxban és zöld asztalnál eldölõ versenyek, kevés elõzés, stb. Az olajfoltot is kivizsgálnák, ha tudnák ki szórta el ...

A medve nem játék.

bardocz
#82495
Szerintem meg tökmindegy,2012-ben világvége lesz úgyis.
passatgt
#82494
szerintem bukás lesz ez az új f1, de majd meglátjuk

a.carkey
#82493
"2012ig jóár csapatnak kötelezettségei és szerzõdése van a Forma1ben, amúgy rengeteg pénz és munka egy ilyet újra beindítani"
Tuti van kibúvó. Nem hinném, hogy a FIA jogászai jobbak lennének a Ferrariénál. De ha mégis így alakulna, hogy versenyezniük "kell", akkor meg a Ferrari minden versenyen egy kör után beviszi a boxba a 19 éves Brandex Nyikolajev és a 20 éves Dimitri Mazgaboborján által vezetett Ferrarit, amin egy szponzor sincs, a szervízcsapat 10 fõs Tesco Gazdaságos stílusban nyomja, ugyanazt az autót használják az év végén, mint az év elején, mindig tök utolsók 25 mp hátránnyal a Force Indiától számítva, de közben az igazi csapat Kimivel és Felipével meg a saját szériában indul és küzd a többi nagy csapattal. Persze, ha ezt akarja a FIA, akkor hajrá, de Montezemolo helyében ha kényszerítenek, ezt simán meglépném. Veszteség: egy szabályoknak megfelelõ autó építése szezon elején, ára: 2 milla dollár, és két huszonéves senki leigazolása, minimális csapat, utazási költségek, ára: további 250 ezer dollár (ebbõl 240 ezer az utaztatás), mert tíz "szerelõt" bármelyik városban felfogadok egy hétvégére a helyi cigánysorról. Vagy, egy szabályoknak NEM megfelelõ autó építése, és akkor a FIA indulni sem engedi a Ferrarit. 😄

A medve nem játék.

oneal1
#82493
na végre, megvan a döntés😊
érdekes lesz.

Kiváncsi vagyok mit lép Berni és Mózli😄

!Forza Ferrari!

Pluskast
#82492
Nem ez nem igaz én is szeretnék izgalmas forma 1-et látni sok elõzéssel balesetmentes kicsúszásokkal. Azonban a baj az, hogy ezek a szabályozások amiket bevezettek rosszak és a mégnagyobb baj az, hogy a FIA ezt nem hajlandó átgondolni és megfelelõ kompromisszumot kötni.

“Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidr?l.”

Molnibalage
#82491
Ez a két marha baszta el az izgalmas versenyt. Sebaj.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

Istencsászár
#82490
ha a szabályokkal nem lehet kordában tartani a dolgokat akkor a verseny lebonyolításához is hozzá kell nyulni, de látom itt csak én akarok egy izgalmas F1et😊

Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES

Pluskast
#82489
Igen és sajnos ezek a hibák és Mosley folyamatos rugalmatlansága vezetett el ide ahhoz ami most megtörtént. Azért azt nem kellett volna elfelejtenie, hogy itt nem holmi olcsó forma 3-as szériáról van szó ahol minden egységes és tized annyiért lehet egy istállót csinálni. Illetve ha meg ez volt a szándéka, hogy uniformizáljon mindent akkor el van tévedve. A kutyát nem érdekli a forma3 kategória de még a forma2-t is nagyon kevesen nézik. Pontosan azért mert az egész egy sufnitunigra hasonlít noname csapatokkal.

“Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidr?l.”

a.carkey
#82488
Tökösséget kértetek, megkaptátok.

Azért ha én nagy csapat lennék, naná, hogy minimum blöffölök egy jónagyot (ha ez blöff persze), különösen, ha ebbe belebukik az egész F1. Nagyot nem bukhatok, mert ha marad az egész, de tárvozik a két vén trotty, már jó, ha meg nem, új sorozat. Rakat pálya vár arra, hogy a Ferrari versenyezzen ott. Ha jól csinálják, jön a többi széria is FIA nélkül.

Az, hogy kitalálom a KERSt, majd miután a kis és nagy szar csapatok nem tudtak normálisat építeni, kitalálom - miután nagyobbak százmillát fektettek válság közepén az ötletbe -, hogy nem kötelezõ, majd amikor legalább két csapat erölteti a dolgot, ha már a FIA döntése miatt (dupla diffúzor) baszhatják az idei bajnokságot -, hogy legalább jövõre elõnyben legyenek - fogom és kifingatom a százmillás projektet, na akkor én is lelépek ebbõl a cirkuszból, mert annak, hogy két vén majom reform révén azt hozza vissza, amit két vén majom reform révén 1993 után fokozatosan megszüntetett, na ahhoz már pofa kell. Amikor kiszálltak a különbözõ gumiszállítók már elõjöttek ezzel az ötlettel a csapatok, de mondom, a dupla diffúzor ügy kezelése és a KERS ügy többet ártott a F1nek, mint az évekkel ezelõtti McLaren "botrány". Ja, és a tavalyi zöld asztalos döntések és pontmanipulálások is baromi nagy kárt okoztak. Kiváncsi leszek, hogy a két vén majom milyen fenyegetéseket fog alkalmazni. Mert ha vannak olyan barmok, hogy elkezdjék, már elõre látom válaszként a pályáról egy kör után levonuló csapatokat magam elõtt. Kiváncsi leszek, hogy õk vagy a két majom veszítene-e nagyobbat. De figyeljétek meg, elkezdenek majd a majmok keménykedni, mert ahhoz túl korlátoltak, hogy itt az idõ, lehet lelépni. Tisztára, mint itthon ...

A medve nem játék.

Molnibalage
#82487
Nálam ott kezdõik az F1, hogy senki ne akarja a kerékcserét és tankolást betiltani. Azóta van normális verseny, hogy ezek vannak.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

Pluskast
#82486
Ez is igaz és ezért is teljesen irreális az idei szezon!

“Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidr?l.”

Pluskast
#82485
Valószínüleg ez már az õ agyukban is megfordult és nem tennék meg ezt az egészet, ha nem gondolták volna át. Azért ezeknek a csapat fõnököknek és tulajdonosoknak nem üres lé lötyög az agyuk helyén...

“Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidr?l.”

Dark Angel 666
#82484
Van azért egy kis különbség.
A Ferrari a legrégebbi csapat a F1ben , Schumi a legjobb pilóta volt a F1 történetében , A Brawn GP az egy nulla , akárcsak Button és Bari

Istencsászár
#82483
Jó, vannak hibái fõként a Brawn, amire senki sem számított, ha nem lenne ekkore fölénye igen jó szezon lenne, sajnos erre most igy rányota a bélyegét Button és a Brawn, de ezt senki sem látta elõre... a teszt tilalmat is át kell gondolni, mert látszik hogy nem mûködik, ahogy a Kers is bebukott, mert rossz volt a szabály, de az egységes gumi, a butított kaszni jó irányvonal.

Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES

Molnibalage
#82482
A szurkolól 80-90%-a egyetért. Ahol a tömeg ott a szponzor. Pont.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

Pluskast
#82481
"Szerintem tudomásul kéne venni, hogy aki F1-be megy, az nem TESCO gazdaságos autóvesenyzét akar. Akinek nem telik rá az nem menjen oda. Pont. Ez olyan mint a komoly légierõ megléte a fegyveres erõknél. Nagyon ütõs, de sokba is kerül. Döntsed el, hogy kell vagy nem. Ha igen, akkro költség rá."

Pontosan!

“Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidr?l.”

Molnibalage
#82480
A nem nagyon nézem melyik része = neked az egyáltalán nem nézemmel? Nem vagy kicsit hülye?

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

Dietrich
#82479
1 milliárd dollárt raktak be az új bajnokság beinditásához..
már azt is tudni vélik ki lesz a fõnök és az A1GP felé veszik az irányt..ugye ott ferko motor és kasztni van jelenleg...

Riberio:"Aztán létezik a V8 Supercars Ausztráliában, ahol ugyan vannak gyártók, de privát csapatok versenyeznek, és szerintem a földkerekség legjobb túraautó sorozata."

Molnibalage
#82478
Az idei Forma 1 a legegeslegrosszabb szezonok között van eddig. Fura, hogy az elmúlt két év igen izgalmas meccseit után ekkorát fordult a világ.

Szerintem tudomásul kéne venni, hogy aki F1-be megy, az nem TESCO gazdaságos autóvesenyzét akar. Akinek nem telik rá az nem menjen oda. Pont. Ez olyan mint a komoly légierõ megléte a fegyveres erõknél. Nagyon ütõs, de sokba is kerül. Döntsed el, hogy kell vagy nem. Ha igen, akkro költség rá.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

Istencsászár
#82477
Ha nem nézed akkor nem nézed, nincs mire válaszolnom...

Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES

Dietrich
#82476
hogyne ment volna...

Riberio:"Aztán létezik a V8 Supercars Ausztráliában, ahol ugyan vannak gyártók, de privát csapatok versenyeznek, és szerintem a földkerekség legjobb túraautó sorozata."

Dietrich
#82475

Riberio:"Aztán létezik a V8 Supercars Ausztráliában, ahol ugyan vannak gyártók, de privát csapatok versenyeznek, és szerintem a földkerekség legjobb túraautó sorozata."

Istencsászár
#82474
elõször ki kell szálni, ha jól tudom 2012ig jóár csapatnak kötelezettségei és szerzõdése van a Forma1ben, amúgy rengeteg pénz és munka egy ilyet újra beindítani, mivan ha nem sikerül? 1 véig nem lesz hú de király Fota F1? új autó építése, pályákkal kötött szerzõdések. A szponzorok meg egy külön téma, engednék ezt? a bizonytalansásgot? ez egy nagyon fontos kérdés és nem kis pénzek és ebbe bele lehet simán bukni...

Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES

Molnibalage
#82473
Senna? Ment õ még ilyen autóval? Fura, de van valami szépség ebben a régi formában is!

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

Pluskast
#82472
Azért ennél itt töbrõl van szó. Szerinted a jelenlegi irányvonal amit Mosley-k eröltetnek jó? Izgalmasabb lett ettõl a sok szabályváltoztatástól az idei szezon? Mert én csak annyit látok, hogy most a Brawn csapat nyer zsinorban más meg a nyomukba sem ér. Mitõl jobbak, izgalmasabbak most a futamok mint teszem azt akkor amikor a Ferrari Schumival folyamatosan nyerte a futamokat?

“Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidr?l.”

Molnibalage
#82471
Akkor homályosíts fel minket. Nem nagyon nézem az F1-et már, de egy lekorlátozott verseny nem érdekel. Ez olyan, mintha kitalálnád a boxban, hogy x év rutin és pénzmag felett az egyik boxoló csak egy kézzel boxholhat...

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

a.carkey
#82470
Szóval, parkolópályára kerül a F1

aztán majd meglátjuk, hogy meddig.

Az új szériának azért lesz pár pályája amit bevethetnek.

Anderstorp, Svédország
Zolder, Belgium
A1 ring, Ausztria
Kyalami
Zandvoort
Le Castellet
Estoril, Portugália
Suzuka, Japán
Autodromo Hermanos Rodriguez, Mexikó
Jacarepagua, Brazília
Brands Hatch, UK
stb

A medve nem játék.

Istencsászár
#82469
abba nem gondolnak bele hogy ez mivel jár... a szurkolók buták, most csak az a lényeg hogy jól megmondják hogy "dögölj meg, rohadj meg mózli és börni, muhahahaha" stb...

Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES

Barnabyka
#82468
zsutyesz
#82467
<#eljen>

Ale Alonso! poppe fan club&#8482;

#82466
a fórumokon (a szakmaiaakon) ahogy olvasgatom a hozzászólásokat, az emberek 80-90%-nak tetszik a FOTA bátor lépése, és az új széria mellett állnak.

egy hangos kisebbség véli csak értelmetlen lépésnek, tehát a szurkolók szinte egységesen az új széria mellett foglalnak állást 😊
Pluskast
#82465
A gond az, hogy elfelejtik (Max papa meg Bernieke) hogy ez egy technikai verseny és nem arról szól, hogy minél kevesebbet költsünk egy autóra. A fõ gond szerintem nem a KERS és a dupla diffúzor volt hanem ez költségcsökkentéses förmedvény, mondván, hogy a kis csapatok is eljuthassanak a dobogóra. Könyörgöm mi ez? Forma 1 vagy szeretet szolgálat? Nevetséges volt. Mosley túl lõtt a célon és a hülye fasz vén agyával nem fogta fel, hogy azzal amit csinál csak szétveri az F1-et. Eleve micsoda idióta kijelentés volt a részérõl, hogy ha a Ferrari menni akar menjen nélküle is jól meglesznek. Az idióta fasz arra nem gondolt, hogy az istállóhoz több millió szurkoló is tartozik akik a büdös életbe többet nem nézik meg és nem mennek egy futamra se ki a ha a csapatuk nem vesz részt.

Dögöljön meg ez a szado-mazos vén köcsög!

“Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidr?l.”

Pluskast
#82464
Kösznjük meg ennek a 2 vén szaros idóta balfasznak akik inkább egy öregek othonába valók mint a forma 1-be. Megérdemelték!

“Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidr?l.”

TommyC
#82463
Úristen, én azért féltem az egésznek a zamatát ):
Ez egy nagyon súlyos dolog.

dixitque deus fiat lux

bardocz
#82462
Na a Prodrive hol fog indulni akkor?😊

Amúgy így lehet tök jó lesz a F1,sok "névtelen" csapat,talán teljesen más autókkal,és minden pályára másik kocsi lesz jó.Mondjuk ez csak álom😄
#82461
na ez érdekes lesz még, de jól teszik