FORMA1

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Dietrich
#82559
Moslék teljesen kész 😉


Mosley believes split unlikely to happen

By Jonathan Noble Friday, June 19th 2009, 17:05 GMT

FIA president Max Mosley has dismissed the threat of a breakaway championship as 'posturing' by teams, and is confident a compromise settlement will be reached in time for the first race of 2010.

Following the bombshell announcement made by the eight members of the Formula One Teams' Association (FOTA) that they were commencing plans for a rival series, Mosley has made it clear that he is not too worried about the situation.

He believes that eventually the teams will soften their stance, and he thinks it highly unlikely that they will be able to afford to set up a second F1 series.

"I don't take it as seriously as some people do because I know that it is all posturing and posing," Mosley explained in a lengthy interview with the BBC on Friday. "It will all stop sometime between the beginning of 2010 and March 2010, the first race. All this will stop, it will all settle down and everyone will go racing."

When asked if he was totally sure there would be a solution that headed off the possibility of two championships, Mosley said: "Absolutely. I am completely confident because in the end people do what it is in their interests to do.

"It is in the interests of the teams to be in the F1 world championship and there is actually no fundamental or important issue that is stopping them taking part. It is all about personalities and power and who can grab what from whom, which is easy when nothing is at stake but when it gets to the first race and it is make your mind up time, they will be there."

Despite the hardline stance adopted by FOTA, Mosley believes that there is little chance of the breakaway reaching fruition - and said it was easy for teams to talk up their plans at this stage of the year.

"They can be very hard at the moment because it doesn't actually come to anything until March 2010," he explained. "So we are nine months away. Everybody can posture and pose, but we all know that when it gets to Melbourne 2010 there will be a F1 world championship and everyone who can be in it will be in it."

He added: "Always with these things there is a compromise because they cannot afford not to run in the F1 world championship, and we would be very reluctant to have a Formula 1 world championship without them, and I am talking about the eight teams there.

"I think some of them will disappear because some of the manufacturers will look at the amount of money being spent, the measures they are having to take within their companies, the people being laid off and accepting government money to keep going, and they are going to find it very difficult to keep pumping hundreds of millions into F1.

"So I think we will lose one or two or maybe three manufacturer teams, so we will need new teams to make up the space. But the great traditional teams, and I would include Ferrari in that, they need to be there and they will be there for sure. It will get sorted out."

Riberio:"Aztán létezik a V8 Supercars Ausztráliában, ahol ugyan vannak gyártók, de privát csapatok versenyeznek, és szerintem a földkerekség legjobb túraautó sorozata."

a.carkey
#82558
Erre írtam #82493-nál a lehetõségeket. 😄

A medve nem játék.

#82557
Értem én, hogy mit mondasz, de a szerzõdés az szerzõdés, lényegtelen, hogy van-e joga ilyen szerzõdést kötni az FIAnak, ha mind a két fél aláírta, én annak örülnék a legjobban, ha bebukná az FIA a pert, nekem teljesen mindegy minek hívják az autóversenyt, ha jó versenyeket látok.
[Jakuza]
#82556
De a tobbi csapatnak nincs.
Tehat maximum azokat a csapatokat perelheti, akikkel szerzodese van
Mast nem kotelezhet az o versenysorozataban resztvenni.
Eppen ezert nem nyerhet a perrel, mert akkor ilyen erovel a FIA ha barmelyik autogyarnak kuld egy levelet, annak kotelezo lenne alairnia a szerzodest, hogy holnap nektek versenyeznetek kell nalam. 😄
Erzed ugye a gunyt ?

Arrol nem is beszelve, hogy a FIA miert perelhetne ?
Talan nincsenek tisztaban azzal, hogy kik is ok valojaban ?
Nem egy jogi szervezet a Fia jogkorebe mindossze annyi tartozik, hogy az o egiszuk alatt zajlo versenysorozatokban, mint F1 vagy Rally stb, a sportszakmai és technikai szabalyokat kidolgozza es azokatk betartattassa, de senkit nem kotelezhet semmilyen versenyen valo reszvetellel es nem akadalyozhat meg vagy szolhat bele mas sportszovetseg munkajaba vagy azok versenyfelteteleibe.
Ezert mondtam azt, ha ezzel erolkodik Mosley siman belebukik, ezt elore kijelenthetjuk, akar latatlanban is.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

#82555
Ferrarinak és a RedBullnak van valami szerzõdése, de mindketten azt mondják, hogy a FIA megszegte ezért érvényét vesztette, bár csak ilyen egyszerû lenne.
[Jakuza]
#82554
Es vajon milyen jogalappal? 😄
Ugye Mosley ur most viccel, aki nem irta ala a szerzodeset a FIAval az nem koteles semmifele versenyen resztvenni.
Azt ugyebar meg senkinek nem tilthatjak, hogy versenysorozatot inditson.

Siman bukja a pert Mosley hiaba probal erolkodni.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

#82553
Ezen a borús, esõs idõ is olyan mintha verõfényes napsütés lenne 😄 (valami justin live.tv link volt azon a focis oldalon ahova a banner irányított a második szabadedzés alatt.) <#hehe>

| Gigabyte GA-MA770T UD3P | Amd Phenom II X6 1075T | Sapphire Radeon HD6870 1 GB GDDR5 | | 2X4 GB Kingston HyperX Genesis xmp 1600MHz DDR3 Dual Kit | Gigabyte Superb 460 | WX 64 bit |

passatgt
#82552
van egy olyan érzésem, hogy nem lesz itt semmilyen új sorozat😊

#82551
FIA jogi eljárást indít a FOTA ellen
Miért lenne rivális sorozat ? És mitõl nem lenne az ?
Mostanában az EU súlyos pénzekkel bünteti a monopol helyzetre törekvõ cégeket 😊.
Minstrel
#82550
jó a képminõség waze, min nézed Te Junoszton? <#idiota><#vigyor>

http://topgearhungary.blogspot.com/

Máté94
#82549
Sutil?😄
#82548
Ez lett a vége:



Elég sz@r minõség de talán ki lehet bogarászni 😊

| Gigabyte GA-MA770T UD3P | Amd Phenom II X6 1075T | Sapphire Radeon HD6870 1 GB GDDR5 | | 2X4 GB Kingston HyperX Genesis xmp 1600MHz DDR3 Dual Kit | Gigabyte Superb 460 | WX 64 bit |

Norbi1990
#82547
Sutil <#taps><#eljen>
#82546

Verseny gokart iskola Kakucson! Több mint 1 km-es pályán 14 kanyarral. www.rcr-kart.hu

#82545
Kosz..

#82544
Tudom focit adnsk,azért jöttel le én is
itt nézem

Verseny gokart iskola Kakucson! Több mint 1 km-es pályán 14 kanyarral. www.rcr-kart.hu

#82543
Hogy allnak..? Mert a DSF atment egy focimeccsre..

Solten
#82542
"Problémájuk volt a csapatoknak az F1-es bevételek elosztásával is, hangsúlyozták, az F1 kereskedelmi jogait birtokló Bernie Ecclestone több tízmillió euróval tartozik nekik, de ezt nem hajlandó elismerni, így kifizetni sem. Mosley, illetve Ecclestone errõl csak akkor lett volna hajlandó tárgyalni, ha neveznek 2010-re."

(index)

Ez a két nyomorult megölte a sportot... De nem hirtelen, szép lassan, a baljós jeleket már 3 éve is észre lehetett venni.

Saor Alba

b-type
#82541
"Az FIA és a kereskedelmi jogok tulajdonosa végig azon igyekezett, hogy megossza a FOTÁ-t" - állították. - "A csapatok többségének véleményét figyelmen kívül hagyták. Ráadásul a kereskedelmi jogok tulajdonosa sokuktól több tízmillió dollárt tartott vissza, már 2006-tól kezdve.."

Elsõdlegesen ennek nem szabadna megtörténnie.., amennyiben az FIA nem fizet (már az év elején is ebbõl volt a botrány, miszerint a csapatok nem mentek volna Melbourne-be a ki nem fizetett pénzek miatt) akkor a szavahihetõsége is megkérdõjelezhetõ...pláne a Ferrari-FIa szerzõdés álíítólagos felrugása kapcsán is.
Szal semmiképpen sem volt elvárható hogy feltétel nélkül aláírjanak a csapatok, majd aztán beszélnek az új szabályokról amolyan 'nem fogtok rosszul járni' felfogásban..

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

#82540
Vettel-1.19.456

Verseny gokart iskola Kakucson! Több mint 1 km-es pályán 14 kanyarral. www.rcr-kart.hu

b-type
#82539
Williams valószinûleg tönkre is nyeri magát ha az összes FOTA tagnak sikerül kihúznia magát az F1-bõl.
Mindenki Cosworth-l...azaz megvalósul az egyenmotor 😊 ..már csak az egyenkasztni van hátra.

Az FIA és Bernie kénytelen lesz versneyzõket csábítani valahogy, bár el nem tudom képzelni hogy a legjobb feltörekvõk ne a legjobbakkal, és a legújabb technikákkal ellátott leggyorsabb autókkal akarnának versenyezni.

A botrány Mosley arcához kötõdik,..az õ látványos leváltásával/beáldozásával talán még megmenthetõ Bernie számára...feltéve ha lemond még mellé nem kevés százalékról a zsebébe vándorló F1 pénzekbõl.

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

Solten
#82538
Az FIA nem lepõdött meg - szombaton lesz 2010-es rajtlista

"Az FIA tudomásul vette a FOTA legújabb sajtóközleményében foglaltakat."

"Az FIA csalódottan, ám nem meglepetten konstatálta, hogy a FOTA képtelen kompromisszumokat kötni a sport érdekeit szem elõtt tartva. Nyilvánvaló, hogy egyes elemek a FOTA-n belül mindvégig ezt a végkifejletet szorgalmazták a hosszúra nyúlt tárgyalássorozat alatt, és etikátlan szellemben vettek részt a megbeszéléseken."

"Az FIA nem engedheti, hogy pénzügyi fegyverek harcává váljon a bajnokság, mint ahogy azt sem, hogy a FOTA diktálja a Forma-1 szabályait."

Forrás: fia.com

Kepmutato barmok, itt a ket ven szenilis kriptaszokeveny diktal, foleg a ven perverz max. Kepmutatasuknak, inkompetenciajuknak hala, ez tortent. Orulok, mert ezek miatt mar 3 eve haldoklott a sorozat, ha nem regebb ota... FIA meg egy vicc-szervezet.

Saor Alba

#82537
A DSF-en valami olyasmin elmelkedtek, hogy nemsokara lesz a FIA-nal valami vilagtanacs ules, ahol Mosley posztjara lesz valasztas, es ha ebbe belebukik, ami most van, akkor elkepzelheto, hogy kiegyeznek.. Azt latolgattak, hogy Todt a legeselyesebb a helyere...

MEdievil
#82536
Én is inkább a szétválást szeretném. Ha sikerül megegyezni akkor megint csak kompromisszumok vannak és egy év múlva kezdõdhet minden elölrõl. <#help>

F

SrAta
#82535
ha láttam volna a 1990es szezont😄😄😄😄
a 1993asra meg nehezen emlékeznék😄😄😄
úristen a legjobbakból pont kimaradtamXD
(1992es vok😄)

Octane One Void 3.0|Truvativ Hussefelt hajtás,kormány|Truvativ XR középcsapágy|Truvativ Holzfeller stucni|Novatec agyak|Sun felnik|Hayes GX-2 fék|MAXXIS|SCHWALBE|Octane One Warp k.csapi.|BTS pedál

zsutyesz
#82534
Az N. Technology is visszavonta 2010-es nevezését

RÖVIDHÍR - Az olasz kiscsapat röviddel azután vonta vissza a 2010-es Forma-1-es világbajnokságra benyújtott nevezési szándékát, hogy a FOTA ma délelõtti bejelentésével a csapat jövõ évi indulása elõl tulajdonképpen minden akadály elhárult.

Az Autosport címû szaklap információi szerint, a Lola után az N. Technology is visszavonta a 2010-es Forma-1-es világbajnokságra leadott nevezési szándékát. Az olasz istálló döntése annyiban meglepõ, hogy a csapat neve nem szerepelt az FIA által kiadott elõzetes 2010-es rajtlistán, azaz az N. Technology éppen abban az esetben reménykedhetett csak a jövõ évi F1-es indulásban, ha a nyolc FOTA-tag csapat, melyek csak feltétellel neveztek a bajnokságba, végül a kiválás mellett döntenek, és így nem indulnak jövõre a Forma-1-ben.

Mindez a FOTA által ma reggel kiadott közlemény értelmében megtörtént, ám az N. Technology a jelek szerint nem kér a nagycsapatok nélküli Forma-1-bõl, mivel az olasz istálló rögvest a FOTA közleménye után visszalépett 2010-es Forma-1-ben való indulási szándékától. Az olasz kiscsapat ezen döntésébõl arra is lehet következtetni, hogy az N. Technology a FOTA-tagokkal tart majd az új sorozatba.

Ale Alonso! poppe fan club&#8482;

#82533
Remélem innen már nem táncolnak vissza a csapatok, kiváncsian várom az új sorozatról a híreket.
Molnibalage
#82532
Nyílt? Ha csak minden versenyen 3-4. helyezést ér el Button és az utána jövõ mindig gyõz akkor talán van az ellenfelének esélye...

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

#82531
hat katasztrofa ami itt megy... kibaszott hatalmi harc. Egyebkent sztem az egesz ott kezdodott mikor lekameraztak ezt ven f@szt a beteg szexjatekai gyakorlasa kozben.. ziher h vki/vkik felre akartak allitani...csak nem jott ossze. Sztem mostanra azt is kideritette h ki volt az, es ez sztem egyfajta visszavagas amit csinal...ugy is visszavonul nem sokara, a kis nyugdijabol el lesz, es ugy van vele h utolso erejebol meg szetbassza az egesz f1et. egyebkent nem ertem.. h mukodik a donteshozatal az FIA nal? egyedul krealja a szabalyokat? nincs vmi tanacs aki felulbiralja?vagy mindenki gyoker ott? vagy mindenki megvan kenve?

BaLeeX
#82530
Várható volt ez a döntés. Kellett ezeknek annyit kavarni ezzel a diffúzor témával meg a KERS rendszerrel. Ha egy ilyen formátumú sorozatban nem tudnak egyértelmû szabályokat kitalálni kiskapuk nélkül annak ez az eredménye.

Kevés unalmasabb idény volt mint az idei. Annak, hogy végre egy kis csapat van az élen szerintem max 2-3 futamig lehetett örülni, most meg majd megint nyár végén világbajnok lehet Button akkor mondvacsinált indokok miatt megpróbálnak pontokat levonni tõle (mint Hamiltontól anno) hogy minél tovább maradjon nyitott a kûzdelem. Elég unalmas már...
Végre ki mertek állni a csapatok a saját igazukért és nem hagytak magukra rákényszeríteni sokadszorra elõnytelen dolgokat.

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

Istencsászár
#82529
A Williams azonban biztosan marad. A csapat résztulajdonosa, Patrick Head elmondta, hogy szívesen versenyeznek a gyártók ellen, de nem az õ szabályaik szerint. "A legjobbakkal akarunk harcolni, és nem értünk egyet az FIA vezetési módszereivel sem, de ez még mindig jobb, mint a gyártók elõírásait elfogadni."

Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES

Molnibalage
#82528
Konkrétan miért is lenne bármilyen joga más szériát közvetíteni. Ha létezik olyan szerv ami ezt neki megítélni az maga lenne a közröhej. Maga az egész szétválás azon az elven alapszik, hogy ez a két baromarc ne szólhasson bele.

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

[Jakuza]
#82527
Ott a pont Baliboy
Nem veszi eszre magat a gyerek. 😄
A versenysorozatrol pedig, a mostani nem mas, mint a technologiai fejlodes kolonca.
Azza valt az utobbi evekben. Regen nem igy zajlott minden, jottek a frissitesek az ujdonsagok, amiket kitalaltak a csapatok, amivel megnyertek a versenyeket es ezt szabalyoztak be az evek alatt.
Ma mar raakarjak eroltetni oket a csapatokra mint pl a KERS-et is.
Ilyen regen nem volt maximum tiltas pl aktiv felfuggesztes eveken at vagy egy adott technologia maximalis ertekenek a behatarolasa esszeru keretek kozott, mint pl hengerurterfogat,szarnyak merete.
De igy volt ideje fejlodni a gepeknek es lasd mive is valtak az evek alatt.
akinek poenze van az megtehette es mindenki mas is megtehette szinten a kovetkezo evben, hogy o is beepitse az extrakat, amiket egy masik csapat kitalalt az elozo evben, ha azt a FIA engedelyezte.
Es elhiheti mindenki hogy volt penze ra mindenkinek, mint ahogy a kovetkezo idokben is mindenkinek lesz, aki F1-be akarnak lepni, mert tudjak es tudtak regen is mivel jar.

Kulonbsegek pedig mindig voltak az F1-ben es mindig jottek uj csapatok akik VB tronkovetelok voltak a nagyok mellett.
A Mosley meg egy idiota kotsog, az lesz a vege majd nezzetek meg, hogy meg a a Bernie fiu is elpartol tole, mert rajon, hogy ha ennyire eroltetik a koromharcot akkor mindent elveszitenek, marpedig a Bernie fiu hiaba rendelkezik az F1 kozvetitesi jogaival az csak az F1-re vonatkozik, ha mas neven inditanak egy bajnoksagot, keves biroi testulet fog igazat adni neki, hogy a masik nevu sorozatnak a kozvetitesi jogaihoz barmi koze lehessen. Az egyik pillanatbol a masikra fog elbukni minden arany tojas tojo tyukot.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

fifi
#82526
a RedBull milyen újítást hozott az autóba most?
mert valahol olvastam, hogy állítólag ütõs az autó.

nem tudja valaki mi a téma?

Extreme¤Noise¤Terror -ANOTHER WAY- Viharsarok fastcore Két perc alatt értek én mindenhez...

Máté94
#82525
Van f1-live.hu^^
Máté94
#82524
Kb.
zsutyesz
#82523
nem jelent semmit, h mi történik a szabadedzéseken...button nyer vasárnap és ennyi. <#wilting>

Ale Alonso! poppe fan club&#8482;

Máté94
#82522
Brawn!Mindenkit altat!
a.carkey
#82521
Szerintem meg igen, mert valójában nem dominált. Mika jó volt, valóban nyert két vébé címet, de azért nem volt olyan "izgi" az év, mint 1992ben, 2001ben, 2002ben, 2004ben vagy idén ... 😄
De a tankolási idõszak nélkül 1990, 1991, 1993 baromi izgi volt. Talán 1990 és 1993 voltak az elmúlt 20 év legjobb szezonjai. Meg a 2000es Mika Schumi elõzés. 😊

A medve nem játék.

zsutyesz
#82520

Ale Alonso! poppe fan club&#8482;

Molnibalage
#82519
Mikor a '90-es évek végén dominált a McLaren Mercedes az sem volt túl izgalmas...

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

Molnibalage
#82518
Nem értelek. 1 csapaton belül is ütötték már egymást számtalanszor az elsõ helyért. Ne akard már beadni, hogy a motorsoknál soha nem védték egymás seggét...

A történelem nagy tragédiája, hogy az Aurora helyett a Titanic süllyedt el. (Meg az, hogy a világot elárasztották a konteóhív?k...) i5-2400S 2.5GHz, HD7850 2GB, 8 GB RAM

Máté94
#82517
Hmmm?
Istencsászár
#82516
ez meg a másik a taktika, ezen megy az agyalás nem pedig a versenyen, a másik meg a csapatttársak, akik nem versenyezhetnek egymás ellen, mert vagy az egyik vagy a másik tolja a másikat... ugye láttuk hétvégén a MotoGpt, ahol a két csapattárs óriásit küzdött az elsõ helyért az utolsó kanyarig, mert hiába vannak egy csapatba egymás ellen küzdenek, amíg az F1be az egyik versenyzõ csak arra jó hogy tartsa a hátát amikor tudja az ront a verseny minõségén,a hogy más szériákban is képesek a gyárak így megölni 1-1 versenyt pl WTCC

Gyűjteményem, eladó játékaim : www.jatekaim.hu / Totti / Microsoft Xbox 360 + MS Wireless Racing Wheel & Sony PSP 3004 & NES

Dietrich
#82515
itt csak akkor nem lesz szakadás a Moslékot puccs szerüen nem váltják le és Eccleston veszi át a helyét és jelenti be engednek a FOTA-nak...

Riberio:"Aztán létezik a V8 Supercars Ausztráliában, ahol ugyan vannak gyártók, de privát csapatok versenyeznek, és szerintem a földkerekség legjobb túraautó sorozata."

Dark Angel 666
#82514
bocs a justin.tv re gondoltam..
Amugy azt hiszem már vége

Máté94
#82513
Miért?Most keltem:S
Dark Angel 666
#82512
az elõbb kapcsolták le a szerzõi jogok megsértése miatt

a.carkey
#82511
1990, 1991 kurva jó szezon volt. 1992ben Mansell tényleg gyorsan nyert, de az a Williams valami iszonyat jó autó volt. 1993ban voltak a legjobb versenyek. 1994tõl van tankolás. Azért amit láttál, ott négybõl három nagyon jó szezon volt. 1994-tõl 2000-ig nagyon jó kis szezonok voltak. Utána már más a leányzó fekvése. 2001, 2002: nagyon dominált a Ferrari. 2003, 2004 már jobb volt, de utána megint - egy két versenytõl eltekintve - dögunalom. Persze jó, hogy más és más nyert, de akkor is dögunalom. Az idei év meg ...

A medve nem játék.

Máté94
#82510
F1-live.hu megy valakinél?Mert nálam 403-at ír:S