FORMA1

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

BaliBoy
#83910
Sõt! Még úgy mond ki is használhatják ezt csúnya balesetet mivel a teszt pilóták csak egyenes szakaszokon tesztelhetnek. Így viszont most alakalom nyílik rá, hogy éles helyzetben is ki tudják próbálni az autót.

If Everything That Has A Beginning Must Has An End

BaliBoy
#83909
Nem. (Az eltiltott futamon.)

De véleményem szerint nem õ fog indulni. Hiszen még az is csak pletyka, hogy oda fog szerzõdni. Amúgy sem kell különleges megoldásokat fantáziálni. Sem Schumi sem pedig Alonso nem fog Ferrariban ülni a köv futamon hiszen vannak a Ferrarinak saját teszt pilótái.

If Everything That Has A Beginning Must Has An End

#83908
mert az annyit számít..

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...

MR ME
#83907
és szerzõdésszegés is egyben...

A valóság azoknak való, akik nem bírják a kábítószert. Nem szenvedek elmebetegségben. Én élvezem! Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk.

kabel15
#83906
Hogy hagyná ott a szezon felénél a csapatát és menne el egy másikhoz?
Ez nem valami sportszerû szerintem.

BattleTag: kabel15#2672

#83905
nem fog.

#83904
Lehet igazam lesz a végén Alonso úgy néz ki a Ferrariban indul a következõ futamon.

desigo
#83903











DannyL
#83902
Ha errõl megkérdezel egy franciát, akkor rá fogsz jönni, hogy szerintük õk mindenben a legjobbak. Nõvérem férje francia. Ego nemzet. <#vigyor5>

MAGELLAN Cycles www.alphateam.hu

a.carkey
#83901
Ez érdekes. Schumachernek nem agysérülése volt. Ezek a franciák ezek szerint több területen is világhíresek? Pff.

A medve nem játék.

DannyL
#83900
Ha szállítható lesz, nyilván átviszik valami csilli villi nyugat-európai klinikára. De nem hinném, hogy Braziliáig cipelnék.

MAGELLAN Cycles www.alphateam.hu

#83899
A brazil O Globo c. napilap értesülései szerint, ha tovább javul Massa állapota, Budapestrõl egyenesen Párizsba, a Petié-Selperiére Klinikára szállítják, ahol Dr. Gerard Saillant világhírû professzor betege lesz, aki Michael Schumachert is kezelte 1999-es silverstone-i balesete után
Punker
#83898
még 1 ideig tuti nem szállítható.

A Föld IQ szintje állandó, csak mi vagyunk egyre többen \"Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!\"

kabel15
#83897
Szerintetek meddig tartják itt massat?
Míg teljesen rendbe nem jön vagy vissza viszik brazilokhoz?

BattleTag: kabel15#2672

zsutyesz
#83896

Ale Alonso! poppe fan club&#8482;

R420
#83895
Sláger rádióban hallotam Felipérõl.

@toki.picturepush.com \"A bank az a hely ahol az embereknek pénzt adnak csak be tudják bizonyítani ,hogy nincs rá szükségük !\"

fifi
#83894
valószínûleg azért nem bálamadzag az, ne dobálózzál itt olyannal amihez fingod sincs...

Extreme¤Noise¤Terror -ANOTHER WAY- Viharsarok fastcore Két perc alatt értek én mindenhez...

#83893
Massa orvosa Dino Altmann a Deutsche Presseagentur-nak elmondta, "Felipe állapota súlyos, de nem életveszélyes és szerencsére nem sérültek meg az agy idegszövetei."

http://gaborszantai.co.uk/

chalezlopez
#83892
link?

Vamos Argentina!

R420
#83891
Massáról új hírek már beszél mozgatja kezét és a lábát is de az orvosok nem ígérnek sokat.

@toki.picturepush.com \"A bank az a hely ahol az embereknek pénzt adnak csak be tudják bizonyítani ,hogy nincs rá szükségük !\"

Forza Italia
#83890
Alonso nem kell a ferrariba. Kimi és Massa nagyszerû páros. Remélem Massa felépül és újra a régi lesz. Szeretném még versenyezni látni. De Alonsot nem szeretném ferrariba. Akkor már inkább Vettelt.

Forza Juve! Solo la JUVE e GRANDE! 30 Scudetto, 9 Olasz Kupa, 5 Olasz Szuperkupa, 2 Bajnokok Ligája, 1 Kupagyőztesek Európa Kupája, 3 UEFA Kupa, 2 Európai Szuperkupa, 2 Világkupa, 1 Intertotó Kupa

#83889
sajnos nagyon is megvan rá az esély
azért remélem, Alonso nem fog idén Ferrival rajthoz állni
#83888

http://gaborszantai.co.uk/

Shep
#83887
Ott is ugyanúgy elszabadul a kerék ha olyan az ütközés, F1-ben is fogkák a kerekeket, de ha ha olyan a becsapódás leszakad a kerék F1-ben is Indyben is tök mindegy melyik sorozatot nézzük.

"...a labda mindenhol gömböly?, a focisták mindenhol kenhet?ek, a bírók meg mindenütt befújják a kamu büntet?t" Játszd körbe coin+concede kombóval!

#83886

http://gaborszantai.co.uk/

#83885
660mm az F1 gumi külsõ átmérõje, az esõ gumié 670mm, az elsõ gumi szélessége 355mm a hátsó 380mm.
bardocz
#83884
Jah tényleg,átmérõvel számoltam sugár helyett :-)
Bazz,mindent benéztem,most számolom újra,hát látszik,hogy két hónapja nem volt se matek se fizika😄
ladarevolution
#83883
Azért te is szépeket írsz 😊

Nézzük csak:
egy 30cm-es átmérõjû kerék kerülete nem 180cm hanem 94cm lenne.

60000m/s-os sebesség 19000-res kerékfordulatnál az általad feltételezett 30cm-es átmérõjû kerékkel? Khm...
Szerintem csak kb. 1070km/h-ával menne az autó ami kb. 300m/s. Hol van ez a 60000-tõl? 😊

Másrészt van vagy kb. 450-500 mm egy F1-es kerékátmérõ.
Igaz hülyeség számolni ilyeneket mert RelakS feltételezése sem helyénvaló mert az egy dolog h a váltó utolsó áttétele(-i) már gyorsítók de ettõl függetlenül van ott még egy végáttétel is ami lassító áttétel.

Dark Angel 666
#83882
ilyet ne mondj , Massa még fog versenyezni , és ha jó lesz a Ferrari , világbajnok is lehet

Count Adyn
#83881
Ehh... Alonso lehet tényleg piros autóval indul igy😄

\"A GOTO veszélyes, mire juthatsz véle, a JOIN meg költséges, cseberböl vederbe\"

#83880
agymûtét után ritkán engednek valakit versenyautóba ülni...

jó ha jövõre elindulhat..

Nincs olyan tárgy a világon ami nem sörnyitó...

#83879
Szerintem Massanak az egesz eve oda.. Ilyen serulesek utan regeneralodnia kell a szervezetnek, az agynak... Nem hiszem, hogy engedni fogjak kocsiba ulni.. Es lehet, hogy rendbe jon, de meg akkor se biztos, hogy egy verseny terhelest birni fog...

bardocz
#83878
Jézusfasza,gondolkozz,számolj,és utána beszélj.1 sec alatt a motor 19000 RPM-nél 316-ot fordul.Ha a kerék átmérõje 30 centi(nem tudom mennyi,annyi talán volt),akkor a kerülete 188 centi,ha a kerék olyan gyorsan forog,mint a motor(316/sec),akkor közel 60000m/s lenne a sebessége a kocsinak.
Olyan irtózatos faszságokat vagytok képesek beszélni.Soha nem fog a kerék olyan gyorsan forogni,mint a motor.
RelakS
#83877
Ja, ha a motor is felmehet 19ezerig, és nem hinném, hogy 6-7. sebességben még mindig lassabb lenne a kerék a motornál 😄

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

kabel15
#83876
Én azt nem értem hogyha ez a cucc leszakad a kerékkel akkor akkora forgási energiája van hogy még szép hogy szétszakad.
Gondoljatok bele mennyit forog egy ilyen kerék.

BattleTag: kabel15#2672

RelakS
#83875
Egyáltalán nem lehetetlen, hogy annak a "spárgaféleségnek" a szakítószilárdsága nagyobb, mint a drótkötélé, viszont ha a kerék leszakad, és ott lobog a kaszni mellett, akkor nem szakad le csak azért, mert elfárad a fém (ugye, ha egy drótot hajtogatni kezdesz, az egy idõ után szépen eltörik, míg a cérnával elleszel egy darabig)

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Minstrel
#83874
RedBull-t is jól meglehetne szórni amiért beengedik másik autó elé Webbert, ott látja, hogy jön, de elengedi <#levele>

http://topgearhungary.blogspot.com/

autoszimulator
#83873
de buta vagy hát.

az a valami valószínûleg letört a Brawn kocsijáról, sok ember nem tehet róla, míg ennél a kerék dolognál egyértelmûen, már a boxban látszódott, hogy mozog az egész, szóval nem jól van rögzítve.

Ettõl függetlenül a csapat eltiltása kicsit durva szankció.

.: mobilize.hu :.

desigo
#83872
A spanyol szurkolók remélem,hogy megköszönik ezt a büntetést a FIÁnak
Totti5
#83871
és tényleg, megnéztem pár nagy ütközést és a kerekek nem szakadtak el

Xbox ONE + PS4 PRO + WiiU + NES Classic + Fanatec FM CSR / PC WIN 10

#83870
a következõ futam az spanyolban lesz nem???? alonso nem lesz ott!!!
remélem az FIA -tól nem akar menni senki spanyolba mert nem jönnek onnan el élve!

érdekes hogy a BRAWN GPt nem tiltják el amiét lerepült alkatrész találta el massat amiért kórházba kerûlt EZ MOST HOGY VAN???????????
desigo
#83869
Ez nem túl korrekt <#levele>
mintha más csapat sosem hibázott volna
[Jakuza]
#83868
Mar bocsi, de a sodort kotelek, drotkotelek szakitoszilardsaga joval nagyobb a tomor rudnal vagy lancnal.

Dez: Inkompatibilitas definicioja jatekoknal: amikor fut,de csak pl. 1 fps-sel,vagy össze-vissza akadozva,irányíthatatlanul 2. K8-nál alapból mindig 200MHz az FSB. Csak tuning által lesz magasabb.

Norbi1990
#83867
Akkor bekéne vezetni azt amit az Indycarba is. Normális láncokkal kéne rögzíteni és akkor nem szakadnának le a kerekek!
Indycarba 300+km/h-val mennek és egy falracsapódástól nem szabadulnak el a kerekek.
Remélem megjön nekik is az eszük és bevezetik. Ne haljon meg még vki hogy bevezessék ezeket.
BaliBoy
#83866
Nah akkor nem lánc. Mind1. Valószínûleg nem egy sima "spárga" az. De mint írtam is, minden karambolnál nem foghatja meg.

If Everything That Has A Beginning Must Has An End

BaliBoy
#83865
A csapat hibázott. Az tény, hogy most ez pont rosszkor történt. Peche van a Renaultnak.

If Everything That Has A Beginning Must Has An End

Norbi1990
#83864
Lánc?
Nem hiszem.
Ez a spárga féleség nem fogja ott tartani a kereket egy nagy ütkõzésnél.
Nem értem FIA-t, hogy ezt hogy lehet elfogadni biztonágosnak.
Totti5
#83863
Ezt nem a csapatokon kell leverni, mert ha nem lett volna ez a két eset, említésre sem méltatja az FIA az esetet. Az FIAnak és a FOTÁnak kell olyan szabályokat hozni ami biztonságosabb elõírásokat követel meg és majd a csapatok ehhez alkalmazkodnak, mert nekik nem ez a dolguk, ezért is érthetetlen miért kell a Rönót elmeszelni.

Fellebbeznek, remélem az FIA jobb belátásra tér.

Xbox ONE + PS4 PRO + WiiU + NES Classic + Fanatec FM CSR / PC WIN 10

#83862
Alonso átjön szezon közben a Ferrarihoz😄 mekkora lenne.
Massanak legalább 3-4 futamot tuti ki kell hagynia.

BaliBoy
#83861
Jogos.
Sajnos a pilóták is megisszák a levét de akkor is jogos. Fõleg a történtek fényében. (múltheti halálos baleset) Egyre inkább bebizonyosodik, hogy ezek a repülõ alkatrészek a legveszélyesebbek jelenleg. Akárhogy széttörhetik az autót a falon (pl Kubica, Kova), sértetlenül szálnak ki. Viszont az ilyen balesetek mint múlt héten vagy most egyértelmûen rávilágítanak arra, hogy repkedõ alkatrészek még most is akár halálos sérülést is tudnak okozni. Nem véletlen ugyebár az sem, hogy a kerekek rögzítve vannak egy lánccal, hogy egy balesetnél ne repüljenek szanaszét. (persze ütközés erõsségét figyelembe véve) Így nem csodálom, hogy a jövõben nagyobb szigorral fognak eljárni az ilyen esetekben.

If Everything That Has A Beginning Must Has An End