FORMA1
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
SG HETI KVÍZ 1. SZEZON: BRONZÉREM :P SCHUMI A LEGNAGYOBB!!!! FORZA FERRARI!!!
ez rossz döntés mert jövõre sokkal jobb lesz az indiai csapat.
\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"
http://gaborszantai.co.uk/
Ez lenne számára a csúcs. Olasz pilóták ráadásul külön trófeát is kapnak, ha Monzában nyernek. 😄
A medve nem játék.
remélem dobogóra tud majd állni valamelyik futamon és szerez sok pontot😄
http://gaborszantai.co.uk/
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"
A medve nem játék.
Akkor már mindenki V10est használt, csak a az Ferrari tartott ki a legvégéig.
\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"
War Thunder AF & GF Thrash metal topic, V8 Supercars, HRC
ezen hugyozom össze magam :$
War Thunder AF & GF Thrash metal topic, V8 Supercars, HRC
De szép lenne pl. egy régi Hockenheim és egy eredeti hosszúságú Nürburgring.
\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"
War Thunder AF & GF Thrash metal topic, V8 Supercars, HRC
\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"
War Thunder AF & GF Thrash metal topic, V8 Supercars, HRC
War Thunder AF & GF Thrash metal topic, V8 Supercars, HRC
A medve nem játék.
mondjuk Pikébõl kinézem azt is simán hogy magától dobta el...
Molnár Dániel \"Megingás nélkül hiszek a tehetségemben és a teljesítményemben.\" Piké
A medve nem játék.
Azt is szeretné ha izgalmas lenne, de azt is hogy a saját választott csapata/versenyzõje mindig behúzza a gyõzelmet, halál se legyen, de az ütközés az jó mert lehet kit ócsárolni...pfff
ha ezt a topikot nézed, itt még sokan lövöldöznének is 😊
Az F1 pályaválasztásait a pénz uralja elsõsorban, ez se jó...Mondjuk még a pályaválasztások terén lehetne bízni a nézõkben, de ez sajna nem fog megtörténni.
A régi rwd/fwd-t értenéd sztem...persze hogy volt kûzdelem, a rajt az RWD-ké, de egyébként az FWD-k gyorsabbak voltak, ..na nem az akkori Seat, viszont ahogy kezdtek kopni a gumik úgy jöttek megint az RWD-k,
ez így szögegyszerûsítve van de ez a lényeg, az FWD uazon tengelyen lévõ gumikat nyírja féknél és gázon is, az RWD-nél ez jobb.
”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type
"3-4 éve azért tudtak izgalmasabbak lenni a WTCC/ETCC futamok, mert egy csomó minden más volt, az Alfa-k (meg a többi FWD) szívtak a gumikopással, de egyébként sok pályán lenyomták(volna) a RWD-ket."
-Komolyan mondom ezt a mondatodat nem értem, szívtak a gumikopással de azért sokszor még is megtudták verni a RWD-ket, ezek szerint még is volt küzdelem és nem a pályák voltak szarok. Amúgy BTCC-ben most is megy mind a két hajtásrendszer.
"A tengerentúli futamok meg speciálisak, nem mindenhol élnének meg azok a versenysorozatok"
- Nem is kell hogy máshol megéljenek, minden versenysorozatot az adott célközönség igényeihez kell(-ne) igazítani. De már megbocsáss bármennyire is globális az F1 akkor is egy európai sorozatról beszélünk.
a mi igényeink miért nem számítanak?
3-4 éve azért tudtak izgalmasabbak lenni a WTCC/ETCC futamok, mert egy csomó minden más volt, az Alfa-k (meg a többi FWD) szívtak a gumikopással, de egyébként sok pályán lenyomták(volna) a RWD-ket.
Még pár éve is versenyképes volt az Alfa úgy hogy már nem állt gyári fejlesztés alatt. A Seat meg azt csinálta mint az LMS-ben az Audi, ennyi...de már visszacsippentettek a TDI-nek...mindegy.
Mindegy itt tényleg nem ez a téma, a BTCC-WTCC/BSBK-WSBK párhuzamot is csak azért hoztam, mert bár a WSBK brillians azért egy két brit superbike pálya veszett jó, és nagyon látványos benne az 'ereszd el a hajam' tempó.
Ahogy Knockhill-n is, vagy éppen Knutstorp-ban.
Az F1-s pályák viszont kicsit sablonosak...és egy nem túl látványos vonalvezetésre hiába raksz bárkit max összetörik magukat és a többieket.
A tengerentúli futamok meg speciálisak, nem mindenhol élnének meg azok a versenysorozatok...pl. néztem újzélandon elmentem 3 versenypályára, néztem a V8 kistehereket..hát minden volt csak versenyautó nem, de mivel tök sokaknak van ezért érdekli õket.
Europában nem feltétlen élnének meg...ott van a Superleague sorozat ahova most Bourdais tart a hírek szerint, V12-s 4.2-s 700<LE verdák, slick gumik ...aztán mégsem lett óriási dolog (pedig egyébként tök jó szvsz)
”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type
War Thunder AF & GF Thrash metal topic, V8 Supercars, HRC
Xbox ONE + PS4 PRO + WiiU + NES Classic + Fanatec FM CSR / PC WIN 10
"Az a tény, hogy egy Force India a pole pozícióból rajtolva, normális idõjárási viszonyok között kis híján képes volt megnyerni a gép és ember egyik legnagyobb erõpróbájának tartott Belga Nagydíjat, rég áhított reményt adott a kis csapatoknak arra, hogy kibújhatnak a nagyok árnyékából. És fontos üzenetet küldött a létezés peremén billegõ gyári istállóknak is: bármennyien szálltak ki és fognak még kiszállni belõle, az F-1-ben nélkülük sem lesz kevésbé színvonalas a küzdelem. Ha a Honda, a BMW és bármelyik vállalat, amely a jövõben követi õket, csúcsformában dobbantottak volna, megszégyenülten hagyva hátra a kicsiket, az F-1 hiteltelenné válik. Így azonban nem a sport, hanem õk tûnnek vesztesnek. Fontos különbség."
WTCC-be 3-4 éve is mentek ugyan azokon pályákon akkor miért tudtak izgalmasak lenni? Miért kellettek a TDI motorok? Miért baszakodtak a bioetanol arányon és küldték el a Volvo-t, VW-t.
Egyébként a nagy teljesítmény miatt nem kell nagyobb pálya lásd ALMS, szinte túraautós pályákon mennek P1-s kocsikkal (Mosport, Lime Rock Park 1.53 miles), mégis harc van szinte minden körben.
Ferrarit nem kellene kizárni, a Mercedes is Mclaren név alatt fut, én eltudnák képzelni egy Prodrive-Ferrari, N.Technology-Ferrari házasságot, a költségvetési limitnek meg soha nem voltam ellene.
Még valami, mindig fikázzátok az USA-s sorozatokat, hogy mennyivel gyengébbek, meg fúj oválpálya, meg hogy az F1 hozzá képest mennyire High tech.
És?
Ti tényleg azt hiszitek hogy ott nincsenek meg a technikai feltételek egy királykategória létrehozásához?
Mert szerintem igen, csak tudjátok õk tovább gondolkodtak és rájöttek hogy nem csak fejlesztõmérnökök nézik a NASCAR-t, IRL-t. Simán jó nekik a karbis motor 4 szeleppel, mert így látványos és ezért szarik egész amerika az F1-re.
Az FIA tengeren túl akkar WTCC-s futamot rendezni, az egyik lehetséges helyszín Laguna seca, mondja valaki hogy rossz pálya, de ezek már most azon zizegnek hogy úr isten mi lesz ha csak vonatozni fognak.
Hát csodálkoznak!
”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type
A BTCC,WTCC egyazon specifikációuak, és mondjuk Marrakech-ben õk is vonatoznának, de BTCC/STCC pályákat összeválogatva a WTCC mezõnye is parázs lenne.
Amit mondasz arra sztem mostanában sokan gondoltak, hisz a Mosley féle elképzelésnek voltak jó vonulatai, de a gyári csapatok részvételét megszüntetni nem igen lehet hisz akkor mennie kellene a Ferrari-nak.
Illetve 'privátok' mint mondjuk a McLaren, képviselnek akkora erõt mint egy gyári csapat.
A költségvetés korlátozásával valóban lehet privátokat csábítani, be is ígérték nekik a csillagos eget, aztán kapják a nagy semmit (eddig).
”~Alonso, Lewis is behind you. ~I don’t want to hear that!”. videók: http://www.dailymotion.com/b-type
Ale Alonso! poppe fan club™
Amúgy ez a BTCC-WTCC összehasonlítás nem teljesen igaz, már a szabályrendszer sem teljesen ugyan az, de a legfontosabb hogy BTCC-ben privát csapatok vannak, majdhogy nem családok, még a Vauxhall is csak félgyári, ezért van hogy a BMW, a Chevy, a Honda, az "Opel" között szinte jelentéktelen teljesítmény különbség van.
Ezek után nézd meg a hétvégi futamot (Silverstone), és mond hogy nem volt izgalmas, pedig elvileg ez egy "high tech" pálya.😊
Szerintem F1-be is ez kellene, kifelé agyártókkal adják csak a motorokat, és majd fejlesszenek a csapatok, persze fix pénzügyi keretek közt.
\"akkor még bámultam a felnőtteket, azt hittem jó lesz majd, ha egyszer én is nagy leszek\"
Kicsit felreerhetoen sikerult a cikk cime, a Formula.hu -n igy fogalmaztak: Ecclestone a Renault-botrány miatt a gyártó kiszállásától tart.
BF2 100K 131K 133K TDU2: atomka
