FORMA1

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#98991
Nem akarok politizálni, de naponta belehazudnak a pofánkba a politikusok, a vállalkozók nem gyõzik megrövidíteni a munkavállalókat és mégis szó nélkül birka módjára tûrjük, de bezzeg ha a Ferrari csinál valamit akkor már muszáj nyeríteni, mert ez már tarthatatlan.<#buck>
Peppus
#98990
A futam elején már sejteni lehetett, hogy itt Massa nem gyõzhet.

Ulvar
#98989
Ügyes flém próbálkozás, csak így tovább 😊.

War Thunder AF & GF Thrash metal topic, V8 Supercars, HRC

immovable
#98988
Ferrari az F1 szégyene.
#98987
Rájöttem miért ennyire zabosak egyesek:
Lehet, hogy fogadtak Massa-ra (gondolom volt vagy 10x oddsa Massának), és bekevert nekik a Ferrari <#buck>
b-type
#98986
Igen elég hihetetlen.
Az milyen csapatutasítás ahol a mérnök valamit véletlenül nyom meg vagy nem nyom meg??!
Az valószínû hogy Hamilton-nak visszább kellett vennie a üzanyag felhasználásból, valszeg Button-nak is, és a kettõ között lehetett eltérés.
Az is valószínû hogy Button azért sajnálkozott, mert nem tudta hogy nem egyenlõ feltételek között meccselnek.
..és az is valószínû, hogy Hamilton zabos lett azért mert hülye helyzetbe került.

ezeket mind el tudom fogadni,...de hogy csapatutasításnál egy mérnök rossz információt közöl, vagy rossz gombot nyom meg azt kevésbé.
Egyébként sem igazán világos hogy mi lett volna a szándéka a McLaren-nek szerinted/szerintetek, mert ahhoz nem kell Hamilton-ra, vagy Button-ra szólni hogy Button ne elõzze meg, eddig sem igazán sikerült a pályán.
annak meg szintén nem sok értelmét látom hogy üzemanyagtakarékosságra való felszólítás leple alatt arra gondolnak, hogy betonozzák be a pozíciókat, bár logikus is lehetne, ...de Hamilton valóban lekeverte az üzanyagot.
Tehát ez nekem csapatutasításnak kicsit zavaros, pláne ezzel a Ferrari-s helycserére utalással összehasonlítva.

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

#98985
Hat Gyula elegge hulye, ha mar O is felismer valamit, akkor az eleg nyilvanvalo szokott lenni..<#crazya>

#98984
Altalaban ilyen hulyesegeken szokott mulni a dolog, barmilyen hihetetlen...<#ravasz1>

Jacek
#98983
ne legyel szigoru, ott volt hogy "talan"😄

#98982
Na, ha Gyulara hivatkozol, akkor innentol mar egy kicsit sem tudlak komolyan venni...

Pedig voltak ertelmes meglatasaid, kar erted...<#gonosz1>

http://gaborszantai.co.uk/

#98981
Nem, azt hiszem talan belgaknal volt, hogy a tejtermelok igy sztrajokoltak, kilocsoltak a tejet...

http://gaborszantai.co.uk/

b-type
#98980
Nem tudom, de ha azt akarod hogy a te látásmódodat tegyem magamévá akár csak kis mértékben is, akkor azt jobban ki kell dolgoznod annál minthogy egy mérnök véletlenül rossz kódot nyom be, vagy Button félrehallotta.
Amíg ennek a történetnek van hitelesebb olvasata addig nem fogok elmenni olyan irányba ami feltételezéseken alapul.

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

#98979
Ez mi, traktoros higtragya szoro verseny...?<#wow1><#vigyor>

bakkerman
#98978
Értem mit akarsz mondani,neked van egy véleményed,nekem is van,ennyi! Nem szeretnék személyeskedni,nem veled van bajom,senkivel sincs bajom,mivel pár válaszolgatás után nem is ismerjük egymást,ergó badarság lenne így véleményt alkotni! Hagyjuk ezt a témát,ha eljön az idõmérõ,akkor visszatérhetünk a Ferrari formájára,oks?

Történjen bármi, amíg élünk s meghalunk... Mi egy vérb?l valók vagyunk!

#98977
Gondolom azt se latod, ha jon szembe egy kamion, es az van rairva McLaren.. Csak akkor ugrasz felre, ha voros...<#crazya> Ez nem elmelet, tenyek.. Meg talan Gyula is felfogta mit lat... Hosszu evek legkomikusabb jelenete volt amit eloadtak ott eloben...

b-type
#98976
"haramdikak" ???

helyesen:
harmadiknak

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

b-type
#98975
Na tessék, ez is hülyeség..."valamiért Button mérnöke rossz kódot mondott" ???!
Ez aztán hihetõ 😄D ...igaz hogy csak így fér bele az elképzelésbe.

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

MaSzKa
#98974
"tejhatalmú" ???



helyesen:
teljhatalmú

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

#98973
Ne komolytalankodj.. Isztambulban a McLaren fonokseg kiadta a versenyzoknek a csapautasitastban motor letekeres koddal a nem harcolunk, ebben a sorrendben beerunk utasitast.. Valamiert Button mernoke rossz kodot mondott Buttonnak, vagy Button ertette felre, es letamadta Hamit.. Az elozgetes utan Button ujra megkapta a parancsot, akkor mar tartotta is, mint az eltanulo.. Az a moka, amit a durcas Hami, a bunbano Button, meg a odarohano, es Haminak ketsegbeesetten magyarazazkodo McLarenes eloadott, nem volt kulonb, mint most a Ferrari kiseloadasa.. Az RB parancs meg a Webber tekerd le a motort, erre Vettel egybol megtamadta, megint meger egy miset ugy, hogy aztan Webber az utkozes utan a futam vegeig minden korben megfutotta a legyorsabb kort szinte, es amilyen ocsmanyul reagaltak az RB-nel a dologra aztan, az is arulkodo volt.. Ne vicceljuk mar, mindnek annyi vaj van a fejen, ha elolvadna, megsuthetnek magukat csapatostul, mindenestol.. Csak a Ferariba belerugni jo, meg elvezetes egyeseknek... Ez van..

#98972
ez biza igy tortent.

desigo
#98971
Akkor én valami más futamot láthattam.
A verseny elsõ negyedében végig ott volt Alo Massa mögött és meg is próbálta elõzni.Aztán vissza vett a tempóból,hogy ne legyen szélárnyékban (plusz megnyugodjon) és szinte minden körben hozott Massán pár tizedet.
aztán szépen kivárta,hogy intézze a fõnökség a helyes sorrendet xD
b-type
#98970
Szvsz kicsit túlpörgetted magadban az én vagyok a rácson túl meggyõzõdést.
Nagyon bírom amikor valaki azt hiszi hogy mások a naívak, és õ meg a qva dörzsölt mert a sorok közt is lát..
Bernie-nek tök igaza van...de még lehetne spirázni milyen lenne az idális F1-s bajnokaspiráns az õ szempontjából.
De ezt sem kell kapásból benyalni csak mert tökre hozzápasszol az elméletedhez...más is ezt csinálja.
Ez még nem jelenti azt hogy Bernie ezt véghez akarja vagy véghez tudja vinni, csak mert õ az F1 tejhatalmú ura...ami már egyébként nincs is így jó ideje.
Vannak szabályok, amik kereted adnak ennek a sportnak, és nem hinném hogy ezek a csapatok, akár a Ferrari, a Reanult, vagy a Mercedes statisztálna ahhoz hogy az õ beleölt dollárszázmillióikat felresöpörjék azért mert Bernie szerint egy zsidó fekete nõ lenne az ideális bajnok.
EZ a hülyeség.
Az meg a másik hülyeség hogy védeni kellene azt ami történt a Ferrari-nál, mert qva gáz volt ahogy ott ültek, és az egyik hazudott a másik meg szemforgatott, közben a csapatvezetõ meg ölelgetni próbálta õket meg úgy csinálni mintha minden rendben lenne.
Qvára nem volt rendben.
8 futammal a vége elõtt Massa-nak nem lett volna szabad ezt az utasítást adni 7 nyomorult ponttért, majd lesznek az év végén haramdikak aztán akkor lehet egymásra nézni hogy behajoltunk az ördögnek, letérdeltünk a pénz elé a nagy semmiért.
Az meg hogy mit mondtak Hamilton-nak és Button-nak azt annyi módon lehet magyarázni mint MS leparkolását Monaco-ban. De létezõ dolog az üzemanyag letekerése, és néha eredményez hülye dolgokat, de ebbe belelátni dolgokat olyan mint a tévés távgyógyítás...csak hinni kell minden hülyeségben.
Mert absz életszerû az is hogy Hamilton nem akarta leszegényíteni a keveréket ha Button-nak nem kell, és erre kérdezett rá, mert nyílvánvaló hogy azon a döngetõs részen Button szélárnyékba kerülhet úgy hogy Hamilton nem tehet semmit, max nekimegy mint Vettel.
Bele lehet látni csapatutasítást csak nem tudom mi értelme lenne hisz mindketten jól álltak, sem bebetonozni, sem megcserélni nem lett volna érdeke, komoly érdeke a csapatnak.

&#8221;~Alonso, Lewis is behind you. ~I don&#8217;t want to hear that!&#8221;. videók: http://www.dailymotion.com/b-type

Megtörhetetlen
#98969
NA jó a múlttal azért hiába érvelünk és azt is nyugodtan kijelenthetjük hogy ez a sport mára már nem a nézõrõl szól, talán régen sem arról szólt, és nem az a lényeg hogy kinek drukkolnak többen stb.
Felesleges is errõl többet beszélni hogy ki a rossz meg ki nem, nem szép ami mostanában történik, de nem tehetünk ellene, az FIA-nak kellene sokszor keményebben lépni, amíg a szabályok büntetés nélkül elengedi, hogy ilyenek történjenek, fognak is történni, ugyanez vonatkozik Hamiltonra mint a Ferrarira, míg nem szól konkrét szabály valamire és valaki meglépi addig az nem szabálytalanság!
Ez az eset ez tisztán pofátlanság ennyi...

fry day fry day sálálálláláá

Ulvar
#98968
Én azt mondom hogy Jordan ne dumáljon hisz õ is tett ilyen utasításokat és most is megtenné, ne mondja hogy nem. Tudom hogy akkor még lehetett sõt azt is tudom kik miatt vezették be és ki!

Még pedig a McLaren vezette be Senna és Prost miatt, mert kilökték egymást a picsába, volt hogy futam elõtt Senna megmondta hogy õ az elsõ kanyarban kilöki Prostot...úgy is tett.. és fordítva is történt nem hiába hagyta el Prost az istállót. Meg mondta hogy életveszélyes ember Senna számára, õ még szeretné látni a gyerekeit felnõni.

Most képzeld el így a Forma1et hogy még ezt tennék egymással a pilóták. Képzeld el hogy Alonso kilöki direkt Hamiltont 2007ben bármelyik versenyen, hogy ne lehessen világbajnok! Fantáziálhatnánk még sok mindenen, de mindenki volt sáros és lesz is az F1ben. Jordan is volt, csak most álszenteskedik, amit gyûlölök pedig kedvelem az alakot. Sõt...

War Thunder AF & GF Thrash metal topic, V8 Supercars, HRC

MaSzKa
#98967
Igen, de 1998-ban nem volt erre vonatkozóan semmi a szabályzatban.

2002-ben a Ferrari incidens után fogalmazódott meg, hogy változtatni kellene. A kilátogató szurkolók hatalmasat csalódtak és ezt nem hagyhatták annyiban.

Itt a Jordan-es cikk
Jordan: A Ferrari ellopta Massa versenyét!

1998-as Belga Nagydíjon, amikor pilótái Damon Hill és Ralf Schumacher a csapat elsõ futamgyõzelméért küzdöttek került hasonló helyzetbe. Akkor a Jordan pilótái nem cseréltek helyet, de a vezetõ Hillt látványosan nem támadta az elsõ futamgyõzelme közelébe jutó Ralf Schumacher.

A lényeg ki van emelve.

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

MaSzKa
#98966
Röviden:



Kár rád pazarolni a hsz-eket.

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

Ulvar
#98965
Ha elengedik a büntetést akkor miért ne?

Amúgy ja volt rá példa hogy ittasan ment versenyezni Mika Salo Silverstoneban 2002ben...

War Thunder AF & GF Thrash metal topic, V8 Supercars, HRC

#98964
Sracok,

A multban tortentek ilyen es hasonlo dolgok, akkor is volt buntetes - na es?
Ha valaki ittasan vezet, balesetet okoz, akkor Te is megteheted?
Csak mert a multban van ra precedens?

http://gaborszantai.co.uk/

Ulvar
#98963


Jordannek üzenem, remélem tudsz angolul amúgy és érted mit mondanak Ralfnak.

War Thunder AF & GF Thrash metal topic, V8 Supercars, HRC

Ulvar
#98962
Olvass egy kicsit, vannak akik jogosan mondanak dolgokat!

Még ha a te elveiddel is ütköznek mert ezt nevelték beléd akkor is szélesebb körben kéne látnod a világot, vagyis remélem fogod, mert így nem érti az ember igazán.

Régen meg jött a sok McLarenes hogy a mafFIA így pénzeli a Ferrarit nekik kedveznek rohadt digók stb... ez mindig is megvolt. Az hogy valaki beülteti a fejedbe hogy ez rasszizmus, akkor legyen úgy én csak sajnálni tudom az embereket hogy így hagyják magukat butítani... mindenki rasszista... csak a média ezt is pénzzé alakítja...

Coulthardra is mondták hogy tipikus skót stb..

War Thunder AF & GF Thrash metal topic, V8 Supercars, HRC

Firerock
#98961
köszönjük emese...
esetleg linkelj még be BMw jeleket meg autókat az a te világod,meg nyomtasd ki alonsót ahogyü la ferrariba és köpködjed..Észlény...

\"Yesterday is history. Today is a gift. Tomorrow is mystery\"

MaSzKa
#98960
Jó emlékekkel várja a Sauber Magyarországot
James Key, technikai igazgató:
"Az idõmérõn megfelelõ gumikat kell választani"

Ha az emlékeim nem csalnak 2-féle gumi közül választhatnak, így nem nehéz a döntés.

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

MaSzKa
#98959
Jordan: A Ferrari ellopta Massa versenyét!

„Ez törvénytelen volt, és egyszerûen lopás. Õk ellopták Massától és a nézõktõl az esélyt egy kerék a kerék elleni csatától. A Ferrarinak szégyellnie kell magát. Ez egyértelmûen csapatutasítás volt. És számomra ez csalás és mindkét autót ki kellene zárni. Ez lenne a legkevesebb.”

Ez csalás volt.


/mehes-meglatasa-botrany

_______ Verein für Raumschiffahrt - Wernher von Braun _______

bakkerman
#98958
az a rasszizmus,ha egy futam,vagy idõmérõ után épp nem büntetik meg Hamiltont valamiért,akkor jön a sok ferráris,hogy büdös feka,az FIA nyal neki,mert õ az egyetlen szinesbõrû a mezõnyben,ezért nyerették meg vele a 2008-as szezont,mert fekete stb...ezek a nem épp fair play díjas kijelentések a hozzád hasonló elvakult ferrári rajongóktól származnak...de mondom,attól nem lesz jobb egyik félnek se,se dumenikálinak,se Whitmarshnak,ha itt vitatkozunk,majd a hétvégén kiderül,mit ér ez a siker a ferkának! szombaton délután fél négyig nem írok a topikba(kb az idõmérõ végéig),majd utána ha lesz véleményem,megírom,csõcsõ

Történjen bármi, amíg élünk s meghalunk... Mi egy vérb?l valók vagyunk!

#98957

http://gaborszantai.co.uk/

ScarY MAN
#98956
kb.

...

Fabio Capello
#98955
195 új üzenet.

Kitalálom, Meki vs. Ferka, Alonso egy ribanc, takarodjábuziferráris, takarodjábuzihemiltonos.

Ráhibáztam?

Ulvar
#98954
Mondom te egy jövõbe látó vagy! Mutasd a fényt mester! 😊...

Nem volt egyértelmû...akkor lett hirtelen kritikus az üzemanyag, sõt még rá is kérdez Hamilton hogy ha visszaveszek a benzinbõl Jenson meg fog elõzni? NEM LEWIS, puff megelõzi majdnem õk is összecseszik magukat mint az elõttük lévõ páros, majd hirtelen JENSON AZ ÜZEMANYAG MENNYISÉG KRITIKUS HALLOD???...Hülye is tudja mire gondolnak, az hogy ki mennyire lapít meg sunyin csinálja vagy nem az tök mind1, 8. hsz.be írom. EZ A SPORT SZABÁLYAIVAL ÍGY IS ÚGYIS ELLENKEZIK, de az FIA leszarja akkor nem mind1?

Ja még valami szerinted mit jelent az hogy csapatutasítás és csapatsorrend? Erre kíváncsi vagyok. És mi köze van ehhez a rasszizmushoz, na azt meg már pláne nem értem...

Most azt mondom szegény Jarnora, vagy Liuzzira hogy rohadt macska zabáló akkor rasszista geci vagyok? mm... Vagy Vettelre hogy fritz...ez csak a hülye médiából vett maszlag, amit a nép benyal és fröcsög utána.

War Thunder AF & GF Thrash metal topic, V8 Supercars, HRC

#98953
majd év végén kiderül hogy mennyi vizet zavart ezzel a gyõzelemmel 😛

bakkerman
#98952
mert a többi csapat is tudja,hogy ez a kettõs gyõzelem a ferrárinak csepp a tengerbe,ha éles,világbajnoki szituban lett volna az ügy,õk is mekegtek volna az FIA-nak,de most nem teszik,mert ettõl még sok vizet nem zavar se Alonso,se Massa

Történjen bármi, amíg élünk s meghalunk... Mi egy vérb?l valók vagyunk!

Megtörhetetlen
#98951
Ha már itt tartunk a ferrarit megbüntették, nem is tiltakozott a többi csapatot meg még nem csapatutasításért, akkor az egész FIA-t nyugodtan leszólhatod, hisz õk hozták a döntést, és errõl igen van bizonyíték is 😊

fry day fry day sálálálláláá

bakkerman
#98950
#98949 Nem szó szerint idéztem,de a lényeg ott van
#98948

Történjen bármi, amíg élünk s meghalunk... Mi egy vérb?l valók vagyunk!

#98949
"engedd magad elé"
Ezt hol hallottad ?
gercse
#98948
a gyanús még nem egyenlõ a bizonyítékkal, meg nem emlékszem ilyen enged magad elé szövegre sem, csak annyira, hogy gyorsabb nálad...

bakkerman
#98947
azért kicsit feltûnõbb rá mondani valaki fülére,hogy "Fernando gyorsabb,engedd magad elé",és utána meg mondják neki,hogy "Szép munka volt-bocsánat" mint ha valakinek azt mondják,"Vegyél vissza,kezdj spórolni az üzemanyaggal" ...ha te lennél a versenybíró,melyikre kapnád fel a fejed,melyik lenne gyanúsabb??

Történjen bármi, amíg élünk s meghalunk... Mi egy vérb?l valók vagyunk!

#98946
Miért neked mirõl van bizonyítékod? A Ferrari csak annyit közölt Alonso gyorsabb, Massa nyomott önszántából egy satuféket megdicsérték és ennyi.van telemetriátod? vannak köridõkrõl infód?? kuss leülhetsz.

Legnagyobb baj hogy éppen azt dicsérik aki egész versenyen botladozott majd bedurcáskodott megszívatta a csapatatát és saját magát is.Pont.

http://www.sg.hu/cikkek/75599/feladta_wow_os_eletet_a_valosagert ------- MMORPG rajongóknak: \"Ne feledd, minél királyabbul fest a karaktered, annál szánalmasabb az életed.\"

Megtörhetetlen
#98945
Ez most megérdemel egy hatalmas lájkot 😊

fry day fry day sálálálláláá

bakkerman
#98944
csapatutasitás eddig se volt,csak csapatsorrend,csak ugye a sok,rasszista balfasz nem tudja megkülönböztetni a két dolgot egymástól...ti azt például HONNAN tudjátok,hogy törökországban az TÉNYLEG csapatutasitás volt-e???? van telemetriátok? vannak köridõkrõl infótok?? NINCS! BIZONYITÉK? NINCS! de amit a ferrári csinált,arról VAN! nah ezért nem volt téma,csak 1-2 napig a mekis eset,és csak az elvakult ferrári,meg sumáher "fanok" hozzák fel állandóan,ha a szegény kis ferrárijukat valaki ócsárolni meri...be kéne látni végre,hogy idén se nyer a ferrári konstrüktõrit,vagy egyénit 😊) lehet engem is fikázni,vagy akárkit,attól még a ferrári "fanoknak" nem lesz jobb,sõt,Alonsonak se lesz jobb,meg Massanak se 😊)

Történjen bármi, amíg élünk s meghalunk... Mi egy vérb?l valók vagyunk!

mcmoha
#98943
Igazi F1.😊



"Cognovi naturam rerum. Lord's countdown made the world. Truly your's Donda"

Firerock
#98942
pedig azthittem õk kiamradnak ebbõl az álsZENT DUMÁBÓL

\"Yesterday is history. Today is a gift. Tomorrow is mystery\"