Anime, manga és LN

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Ruley
#32575
Szerintem meg a stílusok változásában éppen hogy fontos különbözõ stúdiókat és mûfajokat összehasonlítani. Elvégre éppen ez a változás forrása, hogy más irányzatok jelennek meg, és átveszik a régiek helyét.

A rajongók szemében betöltött szerepe alapján a Haruhi rengeteg szempontból az a 00-s éveknek ami az Evangelion volt a 90-es éveknek, (még ha a témájuk teljesen más is). Ilyen szempontból érdekes, hogy van egy karakter, amit egyértelmûen az elõzõ ideál egyik karaktere ihletett, és azt az új ideál hogyan dolgozza föl.

Pl. mondhatnád hogy olyan karakterrel hasonlítsam össze aki nem moé, mert Rei idejében az még nem létezett, de ezzel értelmét veszítené az összehasonlítás, mert az egyik legfontosabb változás a karakterdizájnokban éppen az hogy közben elterjedt a moé mûfaj, és rányomta a bélyegét az új szereplõk megjelenésére.

http://myanimelist.net/animelist/Alterego-X

Máté94
#32574
Neked is szia 😄D
Zomil
#32573
Basszus képesek voltatok 1hét alatt 933hsz-t összehozni? mit csináltatok? 😄
azt hiszem most egy darabig el leszek mire elolvasom a hsz-eket.

Heeding The Call, one and for all \"But now the rains weep o\'er his hall,with no one there to hear\" \"Never let your sense of morals get in the way of doing what\'s right.\"

Máté94
#32572
Bõvítgettem a listám megnézendõ animékrõl, de sokhoz nincs végig felirat :S
LasDen
#32571
mi lenne ha nem pofáznál bele??? 😄 amúgy meg ha megnézed a listám, akkor van amit nem 1 rész után tettem oda ahol van....

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

Máté94
#32570
Mi lenne ha egyszer nem az elsõ rész alapján vonnád le a következtetéseket?😄DD
LasDen
#32569
ez a Natsume Yuujinchou nem nyûgözött le....parkolópályára is raktam az elsõ rész után.....majd egyszer asszem 😄

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

BEAST
#32568
Elég félelmetes tud lenni az biztos. 😄

Megnéztem a Dance in the Vampire Bund címû remekmûvet. Igaz sokkal jobb lett mint amire számítottam, de az is igaz, hogy nem számítottam túl sokra. 😊 Ez a vámpíros, vérfarkasos téma általában nem szokott bejönni, de egyszer meg lehetett nézni.

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

LasDen
#32567
Bamboo Blade 😄

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

armageddon666
#32566
"Persze mozgásban lehet jól néz ki, de így screenshoton nem túl meggyõzõ"

Pontosan... Sok olyat láttam már ami screenshoton olyan "meh..." aztán látom animálva és "wow!" szerintem ez is olyan

----

milyen Miya-Miya?

---

K-ON cosplay kép kicsi, alapból nem látok élesen, álmos vagyok szóval kifejezetten homályosan látok. Szóval... mi van vele? 😄 Ilyen állapotban egész normálisnak néz ki O.o

@

Máté94
#32565
Egyedi......
LasDen
#32564
húú...ez a Miya-Miya elég beteg egy csaj 😄

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

RelakS
#32563
<#pardon1>

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Győri Devi
#32562
What has been seen...

..cannot be unseen. 😄

&#12420;&#12425;&#12428;&#12383;&#12425;&#12420;&#12426;&#36820;&#12377;&#12290;&#20493;&#36820;&#12375;&#12384;!

Seth
#32561
A karaktereken kívül nem hiszem hogy animáltak bármit is. Most a háttér szerinted szép ?

Persze mozgásban lehet jól néz ki, de így screenshoton nem túl meggyõzõ

PSN ID.: Beegabor

armageddon666
#32560
Hát azért nem. Egy ilyen festettnek tûnõt animálni szerintem komolyabb munka, a majdnem teljesen homogén színekkel operáló dolgokat...

Egyébként régebbi animék között is voltak szépek, ahogy most is vannak csúnyák. Csak akkor nem az effektekkel tûntek ki, hanem a rajzolással. Volt ami nagyon részletesre sikerült.

@

Seth
#32559
hát ez inkább minimalista,mint szép 😊

PSN ID.: Beegabor

efti
#32558
Azt a linket csak ugy google-ztam, de akkor ime egy sajat screenshot

WWFSMD?

RelakS
#32557
szerintem rakjad fel máshova a képet, mert nemigen jön le

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

efti
#32556
Azert az ujabb animek nagyon nagyon szepek, legalabbis tobbseguk. pl az Aoi Hana storyban nem volt nagy de gyonyoruen volt kdolgozva. Azok az aquarell szeru kepek nagyon hangulatosak voltak

pl

WWFSMD?

efti
#32555
Nekem ebbol a listabol a 10, 9, 8 volt a szezon 1,2,3-ja 😛

WWFSMD?

armageddon666
#32554
sorrz csak profi amvt nézek 😊

@

armageddon666
#32553
Én azért inkább stúdión belüli képeket hasonlítanék össze Anno és Most alapon... Meg stíluson belülit. Oké hogy Rei és Nagato nagyon hasonlóak, de nem ez befolyásolja, hogy hogyan vannak megrajzolva. Továbbá mangák fekete-fehérek, és a legtöbb anime mangaként kezdte. Tehát a formák összehasonlítására tökéletes a fekete-fehér ábra. Mondjuk én arcokról néztem volna meg egyet, mint a Mios képen. (Amit most látok, hogy félrekattintottam, és nem a feltöltöttet, hanem a sankakusat tettem be, ezért már nem is látszik -.-)

@

RelakS
#32552
háááááááát.... elég ... érdekes lett...

több zene, az is hangos és bántó <#idiota> Nem is bírtam végig

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

LasDen
#32551

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

LasDen
#32550
meg mostmár számítógéppel csinálják nem??

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

Ruley
#32549
Hát ez nem sokat árul el így hogy mind fehér alapon fekete körvonalak. A stílus változásának nagy része éppen a színekben van, meg az árnyékokban, meg abban ahogy a korábbi vastag körvonalak eltûntek.

pl:

http://myanimelist.net/animelist/Alterego-X

armageddon666
#32548
Egyébként talán Code Geass az egyik legjobban dubbolt anime. De pl. Nunnaly elég gyenge... Leloucht nagyon jól játssza JYB, de Jun Fukuyamának eléggé karakteres hangja van... szóval azt nem hozza. Kallen és Suzaku sem rosszak.

@

RelakS
#32547
nem is tudom, hogy a felsõ kép miatt töröljem-e...

Egykbént a 86-os sorban a masnis lány. Olyan, mint az InuYashában Kanna, vagy hogy hívták, nem?

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

armageddon666
#32546
>engdub

roflmao...
Néztem amúgy pár jelenetet CGbõl angolul kíváncsiságból... eddig ez a legjobb, a többi szar... nagyon nem illik szerintem a hang hozzá általában...

ettõl függetlenül Johhny Yong Bosch jóóó 😊 ld. Devil May Cry 4 😄

@

davidka003
#32545
"No matter how many times I watch this part I cry "

Mikor elõször láttam én is így voltam. 😊

Xbox 360 SLIM 250 GB, Dell U2312, Dark Souls PtD edition NG++ 925/1000G &#9745; Final Fantasy XIII &#9745; Lost Odyssey &#9745;

davidka003
#32544
Code Geass R2 - Ending Eng dub (SPOILER)

Aki még nem látta a sorozatot az ne nézze meg a videót.
Nem is olyan rossz ez az angol szinkron.
49 mp-tõl pedig EPIC.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Lelouch vi Britiannia commands you, obey me subjects, obey me world
All hail Lelouch

Xbox 360 SLIM 250 GB, Dell U2312, Dark Souls PtD edition NG++ 925/1000G &#9745; Final Fantasy XIII &#9745; Lost Odyssey &#9745;

armageddon666
#32543




Úgy gondoltam, az ilyen szintû ábrázolás még simán SFW. Rajzfejlõdés az évek során 😊

@

armageddon666
#32542
Mangának az elnyújtott trailere <#idiota> vagy egy rövid prequel 😊
---
régies rajzolás szemet szúr... claymore grafika nem illene hozzá...
inkább: a lowres homályos kép szúr szemet. de a rajzolása, a stílusa, az nagyon jó... persze, az sem mai, változik, hogy épp milyen stílus a divatos... egy Berserk HDt mondjuk szerintem mindenki megnézne 😊 ugyanaz a stílus, csak éles, nagy felbontású, widescreen képek 😊

@

Lunki88
#32541
Nem tudom, engem így fogott meg az egész ahogy van. Jobban tetszik ez a régi stílus.

Seth: Oks, no para. Csak enyhe gúnyolódást éreztem a kommentedbõl, az meg nem volt egyértelmû hogy nem nekem szántad. 😊
Seth
#32540
Nem neked szólt, hanem aki olyat állít hogy régies a grafika. Persze ha szerinted is akkor neked is XD

PSN ID.: Beegabor

Lunki88
#32539
Szerinted nem tudom? 😊 Top 3 animém közt van a Berserk. Mangát is vettem pár kötetet. Éreztem hogy valaki gyors ki fog oktatni. 😛
Seth
#32538
"sokaknak szemet szúr hogy elég régies a rajzolása"

LOL,mert már 97-es ,talán azért ? XD

PSN ID.: Beegabor

Malakai
#32537
Miért ne illene modern grafika?
Meg lehetne azt szépre csinálni, persze nem Claymore stílusúra, de modernre, nagy felbontás, sok részlet, szép fények, stb.

De nem ronda, vagy ilyesmi, szóval aki dobja a régiesebb grafika miatt, azzal baj van! 😊

Nekem örök kedvenc.

(\__/) ( X.x) ( } . { )

Lunki88
#32536
Amúgy sokaknak szemet szúr hogy elég régies a rajzolása, de szerintem a Berserk-hez nem is illene egy Claymore szintû grafika. A lényeg amúgy is a mondanivalón van, az meg elég nagyot üt.
ronihun
#32535
ja berserk nagyon fasza, csak kár hogy rövid a mangához képest.

...

IMYke2.0.0.0
#32534
Sokszor említettétek itt ezt az animét - a Sötét Harcos megérkezését láttam is, és szerintem is tetszeni fog. Most befejezem a S.E. Lain-t, és otthon belevágok 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

#32533
"Mélység, emberszerû sorsok, tartalom, és átérezhetõség nélkül nálam nem sok sztori tud bekerülni a legjobbak közé."

Ez esetben a Berserk lesz a te animéd.

armageddon666
#32532
Ok, megnyugtattál.
Kár... hasznos cucc lett volna ^^ Azért majd nézd meg a listát mondjuk az õszi szezon közepén is 😄 És mehet egy top20 szerintem 😊 addigra talán többen látták.

@

Malakai
#32531
Nem lesz olyan, mivel nem egy top10-et copyztam be, hanem néztem egy tavaszi listát és egy kis programban rájukkerestem, ami MAL API-ra csatlakozik, az adta ki az adatokat.

(\__/) ( X.x) ( } . { )

Jakuza001
#32530
Hajime no Ippo az egyik legnagyobb. Nem veletlen hogy a kulfoldi siteokon is az elsok kozott van listakon.
De a Hikaru no go is remekmu.

armageddon666
#32529
ne csináld ezt... a MALra mutató linket add... ott nem találom meg ezt a konkrét listát... A Top Animében sehol nem lehet ezt a sorrendet elõvarázsolni. Idei animéket meg nem tudok kilistázni aztán pont alapján sorbarendezni.

@

IMYke2.0.0.0
#32528
Tetszik a "Serial Experiments Lain" - igaz, látszik rajta, hogy 90-es évek végi, de a sztori idõtlen.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#32527
<#nyes>

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#32526

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.