Anime, manga és LN

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

LeventeV
#35231
animekkel ugy vagyok, hogy megvarom, addig nezek mast, mert van mit, van mibol valogatni. de pl sorozatoknal mint a dr house, psych, himym, chuck inkabb nezem hetrol hetre. mert inkabb legyen egy laza evem, minthogy vegigunatkozzam az evet es aztan majd egy honap alatt bedaraljam az egeszet.

--PC--PS3 Slim - PSN:LEVi-o_0

IMYke2.0.0.0
#35230
Akkor - úgy látszik - nem fejtettem ki elég részletesen, vagy érthetõen:

- nem szívesen állok neki olyan sorozatnak, ami még fut , mert akkor hetente leshetem az adásidõpontot (és adott széria után még várni is kell a következõ, esetlegesen beígért évadra)

- tehát, ha tudom, hogy a kiszemelt sorozat bizonyosan nem ért véget <és most eltekintenék a csak pénzt szem elõtt tartó producerek hosszútávú terveitõl>, akkor neki sem, vagy nem szívesen állok neki.

- ha neki is állok, akkor - ahogy már igyekeztem utalni rá - a "bevárós", "rész-begyûjtõs" módszerrel igyekszem a menthetetlenül bekövetkezõ várós, idegeskedõs idõszakot odázni.

[b]Mindez, 2 hónappal ezelõttig, az élõszereplõs sorozatokra volt érvényes. S az animék terén sem szeretnék változtatni ezen a szokásomon. Ezért keresek befejezett sorozatokat.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Lelouch
#35229
A Fate/Stay Night is egy befejezett sorozat... Azt meg nem lehetett tudni, hogy a sorozat befejezése után 4 évvel jön majd egy movie... Erre sztem nem igazán helytálló ez az elved. 😊
IMYke2.0.0.0
#35228
Nos, én az ilyen várakozások miatt - persze, nem malmozok idegesen, de amikor egy sorozatot elkezdek bizony nem nagyon szeretek a következõ részre várni - szoktam inkább befejezett sorozatokat nézni.
Persze, elõfordult már, hogy - eddig fõképp élõszereplõsben - a hetente adásba kerülõk közül begyûjtve, majd 4-5 részt "ledarálva" követtem az aktuális sorozatokat .

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

LeventeV
#35227
en mar februar ota varom az Unlimited blade works-ot... mar csak 3 het XD

--PC--PS3 Slim - PSN:LEVi-o_0

IMYke2.0.0.0
#35226
Na, újabb anime, ami miatt várhatom a december-januárt.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

BEAST
#35225
Majd meglátom hányadán állok addigra a sport animekkel. 😄

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

LasDen
#35224
majd nézd meg a Giant Killinget (hónap végén vége)....bár nem tudom mennyit számít, hogy magát a sportot is szeretem, de nekem nagyon bejön...a legjobban azért mert végre nem egy iskolai klubbot látunk, aminek a legnagyobb gondja, hogyha nem találnak még egy tagot, akkor végük (bár ezt se értem, hisz azér japánba elég népszerû, így 10+ srácnak lennie kell minden suliban aki szereti a focit)....hanem egy igazi profi klub...vannak a valóságtól elrugaszkdott dolgok a szóarkoztatás végett...mármint, hogy pl az edzõ viselkedése...nem hiszem, hogy ilyen edzõt bárhol is hagynának dolgozni ilyen viselkedés mellett...vagy hogy a meccs közbe a játékosok 1-2 percig tudnak gondolkodni a dolgokon....mondjuk itt magamból kiindulva mondom, hogy szerintem ez nem lehetséges, hogy ilyen eszmefuttatásokat vigyenek végig pillanatok alatt....mer ha nekem azt mondták, hogy balra induljak, akkor balra indultam aztán pedig már csak a labdát figyeltem....mondjuk más sport 😄
lényeg, hogy szerintem jóra sikeredett 😄

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

LasDen
#35223
hát ez az Ookami-san....elég olyan utolsó részes utánérzésem van....szerintem a következõ már csak egy ráadás lesz....minden elrendezõdött...de a franc se tudja 😄

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

Máté94
#35222
Én dobtam. Nekem nem tetszett 😄D
BEAST
#35221
Az Air Gear-ben talán megtaláltam az elsõ sportkodós anime-t ami eddig tetszik. 😄 Bár zenében nem éppen az én világom mégis tetszik, fõleg az opening. :o

Bár eddig csak két részt láttam. 😊

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

LeventeV
#35220
ezen szakadtam anno... BEST <#eljen>

--PC--PS3 Slim - PSN:LEVi-o_0

Lelouch
#35219
Ott van még Bunta Willis is.<#vigyor>
IMYke2.0.0.0
#35218
Hát, jelenleg csak a látott képek alapján, de hevesen rá tudok bólogatni: a TV-sorozat teljes dizájnja egyedibb, hangulatosabb volt. Murasaki különösen jól meg volt rajzolva.


Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Malakai
#35217
Arról nem volt hír, hogy mennyi lesz, manga mellett jelenik meg, lehet a következõ kötetek mellé is lesz, de õszintén szólva nemtudom, hogy a manga, hogy áll.

A karakterdizájnt váltották a mangás stílusura sajnos, nekem õszintén szólva a TV sorozaté jobban tetszett. Ez szerintem sokkal inkább tucat kinézet.

(\__/) ( X.x) ( } . { )

IMYke2.0.0.0
#35216
Hirtelen tanácstalan lettem...
A "Kurenai"-nak van 2010-es folytatása is?
S csak egy OVA lesz (marad)?

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Malakai
#35215
Eh, efti hozzászólásának végét valahogy átugrottam... 😛

(\__/) ( X.x) ( } . { )

Malakai
#35214
Az se biztos, hogy van anime forrás.

(\__/) ( X.x) ( } . { )

IMYke2.0.0.0
#35213
Ettõl féltem... 😞

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

efti
#35212
Tineye talalat akad ra boven, nezz korul koztuk, de szerintem csak egy szepen megrajzolt kep, nem konkret anime

WWFSMD?

Zomil
#35211
Megnéztem a Occult Academy 9. részét, de sajnos most nagyon olyan érzés fogott el, h nemszólt semmiröl :S
Már nem sok rész van hátra, remélem nem csapján össze az utolso részt, vagy mégjobban örülnék egy 2. évadnak.

Heeding The Call, one and for all \"But now the rains weep o\'er his hall,with no one there to hear\" \"Never let your sense of morals get in the way of doing what\'s right.\"

IMYke2.0.0.0
#35210
Hú, de aranyos!
Meg tudjátok mondani, hogy mibõl van (sorozat, OVA, vagy valami más)?
Sajnos, egy anime wallpaper gyûjteményben találtam a HD verziót, de címe nincs...

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

IMYke2.0.0.0
#35209
Hát, most az is nekem kb. 1 hét, mire lejön - de addig is, bõven van mit néznem... közel hatszáz csigányi... 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

LeventeV
#35208
nem volt annyi hely a gepemen hogy a 20 gigas verziot leszedjem...

Ruley - kosz <#eljen>

--PC--PS3 Slim - PSN:LEVi-o_0

Ruley
#35207
A Bakemonogatari vizuálisan tipikus Studio Shaft munka, vagyis amiket láttál azok közül leginkább az Ef-re hasonlít, ilyen szürreális bevágásokkal, mintha unatkoztak volna az animátorok és gy döntöttek hogy feldobják valamivel.

Maga a cselekménye fõleg humoros, de vannak megható pillanatai.

http://myanimelist.net/animelist/Alterego-X

IMYke2.0.0.0
#35206
Bakemonogatari engem is izgat. Nagy felbontásúban igyekszem beszerezni.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

LeventeV
#35205
ja... kosz a tippet <#worship>

Ruley #35193 - en is valami hasonlot kepzeltem el.

na de a lenyeg, hogy megneztem a Clannadot. nagyon jo, nagyon tetszett, csak ajanlani tudom.
most csordogal lefele a Bakemonogatari? lattatok mar? milyen?

--PC--PS3 Slim - PSN:LEVi-o_0

IMYke2.0.0.0
#35204
Ugye. Jó az öreg a háznál - nem mondok azért hülyeségeket 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Zomil
#35203
jól hangzik én már várom 😄

Heeding The Call, one and for all \"But now the rains weep o\'er his hall,with no one there to hear\" \"Never let your sense of morals get in the way of doing what\'s right.\"

LasDen
#35202
végülis letöltöttem egy másikat...
és ez rohat jónak néz ki....a megvalósítás érdekes, de jól néz ki és tetszetõs...a történetrõl még nem sok fogalmam van, mert ilyen szempontból nem történt sok...annyi van, hogy a Toyotomi és a sógunátus áll egymással szembe...és hogy egyesek a wakizashijukat a hajukban hordják 😄
az opening is nagyon jó....úgyhogy ez tetszetõs darab lesz...viszont ezek a fekete köpések a képernyõre nem tetszenek....sokat használják...szerencsére a fontosabb részueknél hanyagolták, de remélem azé kimarad a késõbbiekben....

viszont most olvastam MALon hogy ez csak egy elõvetítés volt és igazából október 3-án indul....kár..😄

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

LasDen
#35201
hát akkor inkább várok...annyira nem kell sietni vele...😄 viszont most látom, hogy már elindult, úgyhogy nemsokára rendesnek is kõ lennie...😄

Rosario Vampirebe de idegesítõ mikor Moka átváltozik, akkor egy csávó mindig elmondja, hogy miért történik....nem vagyok hülye...az elõzõ 5 rész óta nem felejtettem el 😄

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

Malakai
#35200
Hogy a Samurai Girls esetén mirõl van szó nem tudom. Ð_Ð

(\__/) ( X.x) ( } . { )

Malakai
#35199
Ha teljes rész, akkor valószinüleg a stúdió a tv számára küldött preair rész szivárgott ki, de néha elõfordulnak tv-s animékbõl újságok/mangák mellé adott dvd-n preair epizódok is reklám gyanánt (jópénzé).
Ezek sokszor még nem 100%-osak, zene/hang tekintetében, vagy éppen az animáció effektekben.

(\__/) ( X.x) ( } . { )

LasDen
#35198
láttam a Hyakka Ryouran Samurai Girls-bõl ilyen preview verziót...az miféle...??? a méretébõl adodóan teljes résznek néz ki...

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

Malakai
#35197

(\__/) ( X.x) ( } . { )

RelakS
#35196
Ez mi? A második kép olyan, mintha a srác lenne az onegai teacher-bõl 😄 (Kei-kun?)

sg discord: https://discord.gg/ezkyQvNE

Malakai
#35195
Legjobb akkor is a Seto no Hanayomés terminátor, ha holivúdi filmek. 😊

(\__/) ( X.x) ( } . { )

LasDen
#35194
De bírom az ilyen poénokat...😄
armagedodoon
The Grandfather Part VI 😄

"Ha a trendet követed és a trenddel mész, akkor a trend elmúlik és te is elmész..." Az 1000. nyár

Ruley
#35193
Szerintem egyértelmû hogy

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A Kotomi elmélete szerinti párhuzamos világok egyenértékûen léteznek. Igaz így nézve valamivel lehangolóbb a befejezés, hogy mégis van olyan "megtörtént" világ amiben Nagisa meg van halva, de akkor is, az nekem valahogy olyan olcsó megoldásnak tûnne hogy az egész többéves idõszakot csak úgy Tomoya képzelte.

Azt se felejtsd el, hogy ez egy Visual Novel adaptáció, az egész mûfajnak jellemzõje hogy sokféle befejezése van, és egyik sem igazibb a többinél. A Clannadban úgy tudom rossz befejezés az ha csak Nagisa cselekményszálát viszed végig, és jó az ha elõtte minél több más szereplõ szálát is végigviszed, és akkor az ezekért kapott fénygömbök, kvázi pontok, segítségével viszont Nagisa valahogy életre varázsolódik.

Asszem, egyébként nem olvastam végig a VN-t, ezt csak így hallottam.


http://myanimelist.net/animelist/Alterego-X

armageddon666
#35192
Szerintem nem.

De amúgy <3

@

LeventeV
#35191
megneztem ma 12 reszt a Clannadbol... VISSZATERTEM!!!<#mf1>

--PC--PS3 Slim - PSN:LEVi-o_0

LeventeV
#35190
Tomoyo chapter is jo volt. es azert igy a vegen, hogy tul vagyok az egeszen orulok, hogy a vegere hagytam.

--PC--PS3 Slim - PSN:LEVi-o_0

Zomil
#35189
most sajnos nem tudom letölteni majd csak olyan 2hét mulva 😞

Heeding The Call, one and for all \"But now the rains weep o\'er his hall,with no one there to hear\" \"Never let your sense of morals get in the way of doing what\'s right.\"

Máté94
#35188
Még én se. De egy ideig biztos ott marad. Így most suli alatt nincs nagy kedvem animét nézni. Még Rei-bõl is napi egyet nézek. Sokak voltak nekem ezek a 26+24 rész. 😄DD
De mondtam, hogy nem bírom õket 😄D
IMYke2.0.0.0
#35187
Na nem mondod, hogy nem láttad még... gyorsan izibe nekiveselkedsz! 😊

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

Zomil
#35186
ugy érzem mostmár tényleg meg kell néznem a Clannad-ot 😄

Heeding The Call, one and for all \"But now the rains weep o\'er his hall,with no one there to hear\" \"Never let your sense of morals get in the way of doing what\'s right.\"

IMYke2.0.0.0
#35185
Én is így hiszem.

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

LeventeV
#35184
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
a lenyeg, hogy a pozitiv engding valos <#eljen>

--PC--PS3 Slim - PSN:LEVi-o_0

IMYke2.0.0.0
#35183
A kapcsolatra, ami a kezdetektõl erõs volt köztük.
Arra, hogy mindketten akarták* a találkozást és hogy függetlenül attól, hogy mi történt itt vagy "ott", nekik találkozniuk kellett... mert *...

Szigorúan magánvélemény | Can’t spell “STEAL” without EA? | Gamer's Hell: DLC, Early-A, Pre-Order, Seasons, Episodes, Regions, Loot Box, Microtransactions, MS Store, Epic Store.

LeventeV
#35182
ezzel mire celzol?
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
a masodik extrabol vilagosan kiderul, hogy a happy end valosag. a kerdes mar csak az, hogy a bad end az vegulis alom vagy egy alternativ vilag.

--PC--PS3 Slim - PSN:LEVi-o_0