72747
kep
FAQ - mielőtt alapdolgokat kérdeznél, olvasd el
Lényeges elemeket, történéseket eláruló spoilerek törölve lesznek, ha nincsenek elrejtve!
[ Letöltőhelyeket fitogtató kérdések és válaszok törölve lesznek! ]
[ Anime Addicts ] [ Aoi Anime ] [ Anime képrejtvény (SG) ] [ AMV (SG) ] [ MyAnimeList ]

Vannak itt blogok is ám: [ Grouther's Anime Diary ] [ LasDen Sub ] [ Prof. William blogja ]
Megoldások 10 bitre: [ PetruZ tanácsa a topikban (MPC-HC, FFDShow) ]
  • ximix #72627
    Sugar Apple Fairy Tale 2023
    Genres: Adventure, Fantasy, Romance
    Demographic: Shoujo

    Ann egy tündér rabszolgával útnak indul, hogy ezüstcukrász mestert keressen.
    "Kicsit" ilyen cukor mázas, de ha épp unatkozol egynek elmegy.


  • RelakS
    #72626
    AMV Hell-re emlékszik még valaki?

    Úgy látszik, hogy Osaka-san Apple-t reklámozott
  • PetruZ
    #72625
    (Bofuri 2x01-02) Hát ez brutálisan meg lett csonkítva. Másfél rész alatt letudták az LN 4. és 5. részét és a haunted house fél-epizód már a 6. könyvből van. Durván sok minden kimaradt még úgy is, hogy a könyvek is elég ráérősek és sok helyen elidőznek, és rengeteg magyarázat hiányzik (pl. hogy ki az az öreg, akit Maple összekevert a szint endboss-szal, vagy hogy honnan van az önrobbantó képessége). A felhővilág (az 5. könyv) csak azt az egy jelentéktelen kis ellenfelet mutatta, és már ugrottunk is a következő szintre.
    Ez most egy sokkal rosszabb adaptáció lett, mint az első évad.
  • IMYke2.0.0.0
    #72624
    Alitával nem vitatkozhatok, szerintem is remek lett - és nekem a Ghost in the Shell adaptáció is oké volt. Elfogult vagyok Scarlettel kapcsolatban, bevallom, de azon felül is vállalható volt - szerintem.
  • CSOCSO
    #72623
    Az a baj az anime filmesitesekkel, hogy akar mennyire probalkoznak akar egy az egyben lemasolni dolgokat teljesen mas hatasa lesz ha nem rajzolva van. Szerintem az animekban az a durva hogy milyen reszletekkel van megrajzolva az egesz es valo fizikat meghazuttolo dolgokat muvelhetnek benne. Vannak hasonlo azsiai filmek ahol hasonlo modon fizikat meghazuttoloan mozognak meg verekszenek es uberszar. Fajdalmas nezni annyira gaz. Eddig az Alita a legkomolyabb anime filmesites. Bar a GITS nem lett valami tul jo szerintem az is egy egesz ertelmes megfilmesites. Csak az egesz film kaka.
  • biomage
    #72622
    Még nem néztem meg, és nem is merem megnézni :D

    ez olyan mint az új velma rajzfilm, kizárt hogy megnézem, csak úgy
  • ximix #72621
    Jól rávilágítottak a filmesítések hiányosságaira, problémáira.
  • PetruZ
    #72620
  • ximix #72619
    Valamit félre értettem akkor, így előre úgy tűnt, mintha 2b és a 9s nem a fizikai testük volna hanem csak egy eszköz.
  • Seth
    #72618
    A Nier-ben senki nem bújik az androidok bőrébe :)
  • ximix #72617
    NieR:Automata Ver1.1a 2023
    Genres: Action, Fantasy, Sci-Fi

    A távoli jövőben a maradék emberiség a Holdra menekül és androidok bőrébe bújva harcol az ellenséggel Földön.




    The Legend of Heroes: Sen no Kiseki - Northern War / The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel - Northern War 2023
    Genres: Action, Fantasy
    Theme: Military

    A katona Lavi, aki korántsem zöld fülű, mint társai kalandjai.

    Utoljára szerkesztette: ximix, 2023.01.15. 15:00:11
  • biomage
    #72616
    nem úgy értem, hanem megtörte a hozzászólás táncodat :D 19nél :D
  • ximix #72615
    High Card 2023
    Genres: Action, Fantasy
    Theme: Super Power

    Zsuga harc.
  • ximix #72614
    Ars no Kyojuu / Giant Beasts of Ars 2023
    Genres: Action, Adventure, Fantasy


    Esőbenyomásra amolyan 2000-es évek classic fantasy filmes anime hangulata van.

    Harumi záró dala jobban tetszett csak nem találtam belinkelhető videót,
    így az 5 kanmatyi openingjét linkelem





    Nokemono-tachi no Yoru / The tale of outcasts 2023

    Genre: Fantasy
    Themes: Anthropomorphic, Historical
    Demographic: Shounen

    A szép, a szörnyeteg és a többiek.
  • RelakS
    #72613
    Jepp, az anime topikban gondoltam. Évekkel ezelőtt a képkitalálósdiban is ott volt
  • PetruZ
    #72612
    "errefelé"...
  • RelakS
    #72611
    biomage mint új? :D
  • ximix #72610
    Ez inkább negyedévente megjelenő új és esetleg folytatás animék rövid ismertetője, összefoglalója, kedvcsinálója.
    Petruz eddig szerencsére töretlen lelkesedéssel csinálja.
  • PetruZ
    #72609
    Biztos új vagy még errefelé, mert már sok-sok éve csináljuk, illetve most már csak én szoktam, meg még néhányan elvétve.
  • IMYke2.0.0.0
    #72608
    Jók ezek az ajánlások. Nekem jöhetnek.
  • biomage
    #72607
    most hogy lasden tönkre tette a láncodat, köszi te nagyon ..... :D nem nekem kellett elcsesznem:D

    pontosan miért linkeled be ide ezeket? :D ajánlás?

    Grat lasden, 19nél cseszted el, tutira felmérgesítetted, még ha nem is fogja mondani, tudom hogy mérges most rád :D
    Utoljára szerkesztette: biomage, 2023.01.12. 13:04:09
  • LasDen #72606
    nekem ez meg a nier az összes. nagyon hasítok :D
  • PetruZ
    #72605
    Itai no wa Iya nano de Bougyoryoku ni Kyokufuri Shitai to Omoimasu S2 (avagy "Bofuri 2", AniDB): Folytatódnak Maple és barátai kalandjai a VR fantasy világban...
    Ennek kivételesen az LN-jeit olvastam már (az aktuális évadkezdetét a 4. szinten, meg a következő felhővilágét). A főbb részekre még emlékszek, így szerintem az első részhez hasonló kis mini-történetekre lehet majd számítani a továbbiakban is, néhány részletesebb sztorival. Azért nem mondom biztosra, mert az anime első évada is próbálta javítgatni a kontinuitási hibákat (és majd itt a 4. szint végén is lesz egy) és plusz dolgokat is rakott be (pl. a könyvekben a Maple Tree guild központja nem egy fa, hanem egy sima épület), ugyanakkor maradtak is ki részletek.

    Ééés ezzel a szezon végére értem, nincs több bejelölt sorozatom. Elég sok maradt még életben, a következő hetekben nagy mészárlásokat kell majd rendeznem... Visszatekintve a felsorolásra, most nem jött szembe velem olyan meglepő sötét ló, mint mondjuk a Bocchi volt legutóbb, és megint rengeteg az isekai. :(
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2023.01.11. 18:47:59
  • PetruZ
    #72604
    Tondemo Skill de Isekai Hourou Meshi (avagy "Campfire Cooking in Another World with My Absurd Skill", AniDB): Hősünk, Mukouda egészen hétköznapi ember, de véletlenül bekerült egy hősidézés kellős közepébe. Egy fantasy királyságot kellene megmenteni a Démonúrtól, vagy mi, szóval csak a szokásos. Az rögtön kiderül, hogy hősünknek fikarcnyi képessége sincs (az "Online Bevásárlás" nevű különleges képzettséget kivéve, amiről senki sem tudja, micsoda), ami hasznos lenne ehhez, de szerencsére a másik három megidézett személy kitűnő hős-alapanyag, így Mukouda kap némi hallgatási pénzt és szélnek eresztik a nagyvilágban. Mivel a sztori a megmentésről eléggé bűzlik, hősünk útnak indul, hogy minél messzebb kerüljön ettől a helytől. Út közben aztán találkozik a legendás Fenrir farkassal, akinek nagyon ízlik Mukouda főztje és egyezséget köt vele: a famulusa lesz, napi háromszori étkezésért cserébe. Szóval ki kinek is a szolgája?...
    A mangáját ismerem, sokáig olvastam is (a "Sui" mellékszálat is, ami egy később felbukkanó társról szól), bár végül abbahagytam. Mukouda nem egy béna pancser, általában logikusan cselekszik, és a sztori is sokszor vicces és aranyos, de szerintem agyonnyomja az állandó főzőcskézés és a japán konyhaművészet túlzott ecsetelése. Az anime talán kibírhatóbb lesz.
  • PetruZ
    #72603
    Ayakashi Triangle (AniDB): Suzu és Matsuri gyerekkoruk óta ismerik egymást, mivel mindketten rendelkeznek egy különleges képességgel: látják a természetfeletti szellemeket és interakcióra is képesek velük. Csakhogy míg Suzu játszópajtásokat lát bennük, Matsuri - aki egyben képzett exorcista ninja is - mindenáron távol akarja tőlük tartani a lányt, mivel tudja, a hatalmukat álcázó veszedelmesebb ayakashik mind a lány egy ritka tulajdonságára pályáznak és fel akarják falni őt...
    Valami hasonlót láttam már, de nem jut eszembe a címe. Mindegy is, az első rész alapján semmi érdekes, vagy új sincs benne.
  • PetruZ
    #72602
    Kyokou Suiri S2 (AniDB): Nem gondoltam volna, hogy három év után folytatást kap, de nem is olyan nagy baj. Az első évad érdekes volt, bár nem volt kiemelkedően jó, talán a túl sok infodump miatt (ami itt is meg van még), talán a túl későn beinduló átívelő történet miatt (aminek egyelőre nincs nyoma). Azért egy végignézést szerintem megér majd ez is.
  • PetruZ
    #72601
    Vinland Saga S2 (AniDB): Einar fontos szereplő lesz, ezért szól róla az első rész, de persze felbukkan két régi ismerős is. Aki olvassa a mangát, tudja, hogy mire számítson, aki nem, annak talán furcsa lesz a váltás...
  • PetruZ
    #72600
    Benriya Saitou-san, Isekai ni Iku (AniDB): Az ezermester Saito egy fantasy világban találja magát és csatlakozik egy szenilis varázsló, egy kissé dere harcosnő, és egy fukar tündér alkotta csapathoz, hogy együtt induljanak kincsek és kalandok után...
    Valamivel ismertebb manga ez is, bár még nem olvastam. Az első rész sok kis epizódból állt, a történetnek még nincs nagyon íve, inkább csak a szereplők lettek bemutatva. Nem volt rossz kezdés azért, kellően vicces is, és az animáció is elég jó.
  • PetruZ
    #72599
    Kami-tachi ni Hirowareta Otoko S2 (AniDB): A mosoda olyan jól megy, hogy többen is úgy gondolják, itt az ideje egy másikat is nyitni egy másik városban, de Ryouma még húzódozik az ötlettől. Viszont hamarosan mégis útra kel, hogy segítsen egy bajba jutott kalandozónak...
    A gyermekien ártatlan tömeggyilkos nyálka-mester kalandjai folytatódnak.
  • PetruZ
    #72598
    Rougo ni Sonaete Isekai de 8-manmai no Kinka o Tamemasu (avagy "Saving 80,000 Gold Coins in Another World For My Retirement"; AniDB): Mitsuha elveszíti egész családját, az egyetemi felvételije sem sikerül, és ráadásul véletlenül le is zuhan egy sziklafalról a biztos halálba... mégis egy másik világon találja magát a semmi közepén. Csakhamar felismeri, hogy különleges képességei lettek, például szabadon tud utazni a két világ között, és mivel dolgozni nem sok kedve van, mi lenne, ha az ismereteit felhasználva modern holmikat vinne át abba a másik világba, hogy meggazdagodjon és gondtalan életet éljen?...
    Ez az egyik nagyobb név a szezonból, öt könyv (kettő angolul is) és 10 kötetnyi manga jött már ki belőle. A mangát követem, így tudom, hogy nem lesz annyira egyszerű a dolog, mint ahogy elképzeli, ugyanakkor a vicces, könnyed hangulata elég szórakoztató tud maradni.
  • PetruZ
    #72597
    Kaiko Sareta Ankoku Heishi (30-dai) no Slow na Second Life (AniDB): Hősünket több évtizednyi csendes szolgálat után kirúgják a Démonúr seregéből, mivel fajának szégyeneként még a legegyszerűbb mágiákra sem képes. Vándorlása során egy határvidéki, emberek lakta faluba keveredik, ahol szörnyekre vadászó kalandozó lesz belőle. Senki sem sejti róla, hogy más fajú, mivel a démonok és az emberek nagyon hasonlítanak egymásra, és csak a démonok képesek születésüktől fogva varázsolni, ugyanakkor aggodalomra ad okot, hogy mindenféle humán képességet milyen könnyedén elsajátít...
    A mangáját olvastam egy darabig, de igazából nincs benne semmi különleges. Néhol próbál vicces lenni, de amúgy követi a szokásos kliséket. Nem mondom, hogy rossz, csak nincs benne semmi kiemelkedő sem. Ettől függetlenül az anime szerintem nézhető.
  • PetruZ
    #72596
    Saikyou Onmyouji no Isekai Tenseiki (AniDB): Előző életében a világ egyik leghatalmasabb szellemmágusa volt, de azok árulták el, akikben a legjobban megbízott. Utolsó erejével reinkarnálja magát, hogy újrakezdje az életét, de egy másik világon találja magát egy híres varázsló harmadik fiaként - akinek semmi tehetsége sincs az elementalista mágiához, rejtett spirituális hatalma viszont annál nagyobb. Mivel mágusként nincs esélye, úgy dönt, ebben az új életében nyugodt életet fog élni a szolgálatára kötött ayakashi szellemek segítsével...
    Valami hasonló mangát már olvastam, de ez nem ugyanaz. Igazából mindegy is, tizenkettő egy tucat alapsztori a rejtett erőkkel rendelkező overpowered főhősről, bár az anime első része egész nézhető volt.
  • PetruZ
    #72595
    Isekai Nonbiri Nouka (AniDB): Hősünk még a 40-et se tölti be, amikor keserves élete véget ér, de új életet kap egy másik, fantasy világban, ahol végre hódolhat régi vágyának és gazdálkodhat. Új teste nem fárad és nem gyötrik betegségek, és az ajándékba kapott Mindenható Mezőgazdasági Munkaeszköz - ami mindenféle hasznos szerszámmá át tud alakulni és hihetetlen ereje van - igazán csodálatos dolgokra képes a kezében. Bár egy veszedelmes hírű erdő kellős közepén kezd új életbe, hamarosan egy egész falu alakul ki a környéken, amelynek ő lesz a vezetője, és magas rangú diplomáciai kapcsolatai messze túlterjednek majd a határokon... no meg persze egész szép hárem is kialakul majd körülötte...
    A mangájáról volt már itt szó pár éve. Ha valaki minőségi gazdálkodós thrash isekai-t keres, nyugodtan tegyen próbát vele. Az eleje még becsapós. :)
  • PetruZ
    #72594
    Buddy Daddies (AniDB): Két professzionális bérgyilkos, akik sosem tévesztik el a célpontjaikat, de minden a feje tetejére áll, amikor váratlanul felbukkan az életükben egy négyéves kislány...
    Az eredetijét nem ismertem korábban és szerencsére a jelek szerint nem is yaoi-ról van szó. A lány elég cuki ahhoz, hogy beszippantsa a SxF elvonásban szenvedőket, az akciót meg a PA Works biztosítja, szóval elég jól néz ki, de egyelőre nem tudom, elég lesz-e ez a sikerhez.
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2023.01.06. 19:51:31
  • PetruZ
    #72593
    Hyouken no Majutsushi ga Sekai o Suberu (avagy "The Iceblade Sorcerer Shall Rule The World"; AniDB): Hősünk közönséges származása ellenére a történelemben elsőként bekerül a híres varázslóiskolába, ahol persze rögtön gyanakvás és nyílt megvetés fogadja. Pedig ha tudnák, hogy mire képes valójában...
    Teljesen tipppikus "rejtőző hős" klisé. A megrajzolás nagyon csúnya és amatőr. Arra is túl későn jöttem rá, hogy a mangáját olvastam pár részig, aztán dobtam és igyekeztem elfelejteni. Kerülendő.
  • PetruZ
    #72592
    Revenger (AniDB): Az 1850-es években a kínai-brit ópiumháború a Japán szigetekre is kihatással volt, és megjelentek az első csempészek, akik az angolokkal bizniszeltek. A nagy klánok nem szívesen ártották bele magukat ilyesmi üzletekbe és kíméletlenül leszámoltak a "megtévedt" tagjaikkal. Hősünk egyike a szamuráj orgyilkosoknak, akit egy ilyen ügyben küldtek egy klántag után, de miután végez vele, őt magát is elárulják és csak egy fura alvilági szervezet segítségével menekül meg. Mint az persze kiderül, az ügy jóval bonyolultabb egy sima ópiumcsempészetnél...
    Elég komor hangvételű és nem spórol a paradicsomlével sem, a kissé emberfeletti képességek viszont nem annyira bejövősek (a papírsárkányos rész az nagy baromság volt). Egyelőre azért nem olyan rossz a helyzet.
  • PetruZ
    #72591
    Tomo-chan wa Onnanoko! (AniDB): Sokszögű, kölcsönös félreértéseken és teljes vakságon alapuló középiskolás romkom. Egy rész elég is volt belőle...
  • PetruZ
    #72590
    Tensei Oujo to Tensai Reijou no Mahou Kakumei (avagy "The Magical Revolution of the Reincarnated Princess and the Genius Young Lady"; AniDB): Egy kissé cserfes szájú japán lányka újjászületik egy fantasy világ királyi családjába. Mint minden királyi leszármazott, neki is értenie kellene a mágiához, de egy szemernyi képessége sincs hozzá, viszont a korábbi élete emlékeit és tudását felhasználva különféle mágikus eszközöket gyárt magának, és egyfajta furcsa és "zakkant" kalandozóként (a nemességen belül meg "marauder princess" gúnynéven) ismerik a környéken. Vannak viszont akik rossz szemmel nézik a viselkedését és az uralkodói erények megcsúfolásának tartják azt, mások viszont megpróbálják kisajátítani a különös, új technológiát. Aztán egy nap összetalálkozik felfuvalkodott trónörökös herceg bátyja megalázott, karót nyelt géniusznak tartott és a társasági életből hamis vádak alapján kiutált ex-jegyesével, és együtt megreformálják a mágia tudományát...
    Egynek jó volt a kezdés, kivárom, mi lesz belőle.

    Koori Zokusei Danshi to Cool na Douryou Joshi (avagy "The Ice Guy and His Cool Female Colleague"; AniDB): Irodai romkom két újonc dolgozóval, amit bonyolít, hogy a fiatalember egy yukionna leszármazottja, és ha elöntik az érzelmek, mindenféle havas és fagyos dolgokat produkál maga körül. (Mondjuk van az irodában egy rókalány, meg egy Buddha-kópia is...)
    A címéről hallottam már korábban, de amúgy nem ismertem. A szétaprózódott kis epizódok miatt 4-koma, vagy valami egyoldalas mini lehet az eredetije. Ehh, nem is tudom, valahogy nem jött be az első rész, de adok még neki egy kis időt.
  • PetruZ
    #72589
    Akkor kezdjünk neki...

    Ningen Fushin no Boukensha-tachi ga Sekai o Sukuu You Desu (AniDB): Négy, az emberekből kiábrándult "hős", akiket elárultak, átvertek, becsaptak, és semmibe néznek, véletlenül ugyanannál a kocsmaasztalnál részegedik le, és mielőtt kettőt pislognának, máris egy csapatot alkotnak, hogy majd egyszer legyőzzék a Démonurat és a képébe röhögjenek a társadalomnak...
    Talán így leírva jobbnak hangzik, mint ami valójában: unalmas, vontatott, és a modernizált fantasy külső ellenére is baromi klisés. Nem hiszem, hogy végig fogom nézni.
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2023.01.03. 22:11:52
  • PetruZ
    #72588
    Chainsaw Man 1x12 END: Az elején még valahogy nem találta a helyét, mit is akar elmesélni, aztán a mélyből felbukkantak a rejtett történetszálak, és az utolsó harmad elég durvára sikerült. 8/10, folytatása következik.

    Spy x Family 1x25 END: A hivatalos évadvég ez volt, mert az első szezont két részre vágva adták le. Jó volt végig, tetszett, a kis történetek különösen, bár az új kémcsaj felbukkanása kicsit erőltetettnek érződött. 8/10, a folytatás már itt is bejelentve.

    Yuru Camp Movie (2022, AniDB): Pár év eltelt már az utolsó évad óta, a lányok felnőttek és különféle helyeken dolgoznak az országban szétszóródva, de ahogy az idejük engedi, továbbra is hódolnak a szabadtéri kempingezésnek. Chiaki, aki a megyei közigazgatás turisztikai osztályán dolgozik, fantáziát lát egy jó fekvésű, de elhagyatott terület rehabilitációjában és kempinggé alakításában, ezért beszervezi a régi bandát, hogy nekivágjanak a feladatnak…
    Ez jó volt, hozta a régi hangulatot, és érdekes volt látni az öt lányt különféle felnőtt szerepekben is. 7/10

    Shirobako Movie (2020, AniDB): A [i]3rd Fighter Wing[/ii] sikere után a Musashino Animation felfelé ívelő pályája egy rossz gazdasági döntés miatt kerékbe törik, és bár elkerülték a csődöt, az alkalmazottak és a vezetők nagy része távozott. A stúdió azóta csak epizódokba dolgozik be bérmunkában, régi dicsőségük romokban. Miyamori viszont nem adja fel, és amikor felcsillan a lehetőség egy egész estés film elkészítésére, az ultrarövid határidő ellenére is vállalja a produceri feladatokat és a régi és új arcokat összetoborozva nekilátnak a munkának. Ez a cég utolsó esélye, ha befuccsolnak, nincs tovább…
    A sorozat meglepően jó volt annak idején, ez a film már nem annyira. Rossznak érződött a tempó, leragadt jelentéktelen részeknél és táncos-zenés betétek technikai erőfitogtatásánál, a lényeg valahogy elsikkadt benne, és az egyéni történetek is nagyrészt gyengék voltak, vagy egyszerűen elfelejtődtek. 5/10