72749
kep
FAQ - mielőtt alapdolgokat kérdeznél, olvasd el
Lényeges elemeket, történéseket eláruló spoilerek törölve lesznek, ha nincsenek elrejtve!
[ Letöltőhelyeket fitogtató kérdések és válaszok törölve lesznek! ]
[ Anime Addicts ] [ Aoi Anime ] [ Anime képrejtvény (SG) ] [ AMV (SG) ] [ MyAnimeList ]

Vannak itt blogok is ám: [ Grouther's Anime Diary ] [ LasDen Sub ] [ Prof. William blogja ]
Megoldások 10 bitre: [ PetruZ tanácsa a topikban (MPC-HC, FFDShow) ]
  • PetruZ
    #72669
    Az okostelója igazából csak térképezésre, meg keresésre jó, és nem is nagyon használja már. Ettől még a Death March sorozat jobb ennél, pedig az se egy színvonal...
  • IMYke2.0.0.0
    #72668
    Hát, ez nem tüzelt fel :)
  • RelakS
    #72667
    Ez a "tűzről pattant" új megfogalmazása?
  • LasDen #72666
    az isekai hősök nem csajoznak. A karizmájuknak hála a nőstények köréjük gyűlnek és izzani kezd a méhük....
  • IMYke2.0.0.0
    #72665
    Itt vesztettek el: "God gave back to him and a smartphone that works even in this new world"

    Ez ugye egy leginkább (társadalom)paródia / komédia? Mert csajozós sorozatnak nagyon gyenge alap.
  • BEAST #72664
    Elképesztőnek tartom, hogy kapott második évadot. :)
  • PetruZ
    #72663
    Isekai wa Smartphone to Tomo ni 2 (AniDB): Ezeket a részeket még nem olvastam sem a mangában, sem a könyvekben, így új lesz minden. Az első rész még csak egy kis bemelegítés volt, de úgy tűnik, tovább folytatódik a kutatás Babylon további kertjei után (és biztosan előkerülnek majd a "phrase"-ek és talán Ende is).
  • PetruZ
    #72662
    Kuma Kuma Kuma Bear 2 (AniDB): A 20-25 percen át intravénásan adagolt kockacukrok sorozata ismét színre lép...
    Látszik, hogy több pénz jutott rá, vagy csak jobban ügyeltek a kidolgozásra, több az apró részlet és finomság. Jöhet még.
  • PetruZ
    #72661
    Akkor ezennel ünnepélyesen megnyitom a '23-mas tavaszi szezont:

    Mix: Meisei Story 2 (AniDB): Nincs első évados összefoglaló, rögtön folytatódik a nyári vereség után. Mivel a senior-ok távoznak és a juniorból fellépők nem túl ígéretesek, a Meisei baseball csapatnak fel kell kötnie a nadrágszíjat, ha 30 év után ismét el akarnak jutni a Koshienre...
    Nem egy Cross Game, de azért ez is egy Mitsuru Adachi sztori, szóval marad nézős.

    Yamada-kun to Lv999 no Koi o Suru (AniDB): Akane-t dobja a barátja egy másik lány kedvéért, akit ugyanabban az online fantasy játékban ismert meg, mint amiben együtt játszottak. A búskomor lány, aki nem igazán nagy gamer, a játékbeli szörnyeken tölti ki dühét, amikor találkozik egy csapattársával, a meglehetősen szótlan és érdektelen Yamadával. Miután néhány keresetlen szóval kiosztja a fiút, elhatározza, hogy elmegy a játék élő eseményére, hogy kigúnyolja volt barátját és az új csaját, de az események úgy alakulnak, hogy ő hagyja el vesztesként a helyszínt, ráadásul a szintén felbukkanó Yamadáról kiderül hogy egy jóképű srác, aki profi fps gamer és a játékon kívül semmi sem érdekli...
    Rosszabbra számítottam, de egész jó volt. Nem középiskolás romkom, egyetemisták szerepelnek benne, szóval sok téren lazább és felnőttebb. Az animáció is jóféle (Madhouse), időnként emlékeztet a shoujo mangák színes, virágos stílusára (az eredetije is egy manga, még nem olvastam). Mindenképpen nézős marad.
  • ximix #72660
    Revenger 2023
    Tetszett, egy szép, de szomorú történet 12 részben elmesélve.
    Picit meg is lepődtem, mert a legtöbb animét nyitva hagyják a folytatás miatt, de ez a történet szép kerekre sikerült.
  • PetruZ
    #72659
    Kyokou Suiri 2x12 END: Általánosan jobban tetszettek ezek a kis, pár részes történetek, mint az első évad átívelős sztorija, és bár voltak jelek, hogy itt is átmegy hasonlóba, végül nem került sor rá. Nem tudni, lesz-e folytatás, elég niche szeletet képvisel a felhozatalból. Nem bánnám azért, ha lenne még pár ilyen mini-történet belőle. 6/10

    Ezzel végére értem a téli szezonnak. A Vinland Saga fut még, de az 24 részes lesz, a maradékot már kaszáltam. A tavaszi szezon hétvégén már elkezdődik, úgy néztem, az elején nagyjából minden napra jut majd egy-kettő, amibe belenézek (bár elég keveset jelöltem be most). Nagy cím most nem lesz, ami szerintem érdekes, az a Mix 2, a Kuma 2, a KonoSuba előzmény spinoff Meguminnal, a Tonikaku Kawaii 2, meg talán a Kimi wa Houkago Insomnia, ami akár titkos befutó is lehet feelgood témában.
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2023.03.30. 21:03:34
  • PetruZ
    #72658
    Blue Lock 1x24 END: A manga után sok újat nem mutatott, de a látvány sokat hozzáadott, jó volt végig. A második évad és egy mellékszál Nagi film már be lett jelentve, jöhet mindkettő. 7/10
  • PetruZ
    #72657
    Tondemo Skill de Isekai Hourou Meshi 1x12 END: A sorozat meghozta a kedvem, hogy a mangát is újrakezdjem, így valahogy élvezhetőbb volt mindkettő. Az anime szinte szóról-szóra követte az eredetit, minimális kihagyások voltak csak. Aki a mangában folytatná, a 6. kötet végéig tart az anime, és a 7x35-től kezdődik az új tartalom. Talán lesz még anime folytatás, a lezárás erre utal, meg egy pillanatra felbukkan (átrepül a képen) a harmadik famulus is. 5/10
  • LasDen #72656
    valami jobb is lehetett volna... :D
  • TBTPumpa
    #72655
    A hét egyik legjobb híre! Suzume érkezik a magyar mozikba is!

    Mióta várom már, hogy a Mester egy filmje is megjelenjen idehaza a mozikban!
  • PetruZ
    #72654
    Kami-tachi ni Hirowareta Otoko 2x12 END: Csak azért néztem végig, hogy ne kelljen elolvasni a könyveket, vagy a mangát, de már megbántam. Nagyon rosszul volt ez is megcsinálva, rengeteg statikus és lapos, elnagyolt "animációval", mozdulatlan szereplőkkel. A sztori még az első évadnál is cukrosabb, pedig azért eltelt már egy év a világban. Nehezen tudom elhinni, hogy működhet egy ilyen fantasy világ. De végignéztem, szóval megkapja a minimum 4/10-et ez is.
  • PetruZ
    #72653
    Rougo ni Sonaete Isekai de 8-manmai no Kinka o Tamemasu 1x12 END: Ez is csak főbb lépésekben követte a mangát, részleteiben eltért, de nem is ez volt a legnagyobb baj vele, hanem hogy nagyon gyatrán nézett ki. Oké, hogy ennyire vékony sztorira én sem költenék sokat, de ez sok helyen igénytelenül nézett ki. Nem tudni még, lesz-e folytatás. 4/10
  • Inquisitor
    #72652
    Nagyon gyenge Isekai cucc volt. Én már csak a főzőcskés részek miatt nézegettem, meg hátha kiderül, hogyan kell fermentálni házilag a szóbababot, mizót vagy mit tudom én mit. :D
  • PetruZ
    #72651
    Isekai Nonbiri Nouka 1x12 END: Bár alapjaiban követte a mangát és a szereplők ugyanazok, voltak azért jelentős eltérések, pl. a főhős nem csak a vámpírlánykát kezelgette, hanem kb. minden felnőtt humanoidot, ez volt a szokás... 4/10
  • PetruZ
    #72650
    Hype, hype!

  • PetruZ
    #72649
    Harmadik évadot kap a To Your Eternity
  • ximix #72648
    fél OFF
    Hmm, jól néz ki

  • PetruZ
    #72647
    Crunchyroll 2023 anime díjak
  • ximix #72646
    short
  • ximix #72645
    Official Aimer 「escalate」
    NieR:Automata Ver1.1a Opening

  • TBTPumpa
    #72644
    Áprilisban indul az új évad!
  • PetruZ
    #72643
    Azt hittem, már mindent láttam, de... francia sentai?!

  • PetruZ
    #72642
    Elég fontos AI technológiai lépés ez, mindenképpen érdemes lesz figyelni rá és a követőire.
  • LasDen #72641
    kicsit clickbait a cím, de amúgy érdekes. Bár nem tudom, hogy egy kevésbé stilizált jelenetben mennyire működne...
  • ximix #72640



    Utoljára szerkesztette: ximix, 2023.02.27. 17:43:20
  • LasDen #72639
    nagyon föl robbant ez a sorozat. Durva, hogy milyen fordulatot tud venni 1-1 sorozat....
  • PetruZ
    #72638
    Spy x Family Musical márciusban és utána országos turné (persze csak Japánban)

  • RelakS
    #72637
    Naigen. Unokatesómék befogadtak valami hatalmas macskát, de egy vadállat volt. Többé-kevésbő velük is.
    Aztán a macska keresztapámékhoz került. Továbbra is bolond volt, de sokkal szelídebb lett. Keresztapámnak a dajkálást is "engedélyezte", meg engem sem akart szétszedni csak azért, mert kb 30 centire elhaladtam előtte.
    Érdekes lehetett volna tudni, hogy a befogadás előtt min ment át.
  • IMYke2.0.0.0
    #72636
    A macskák ugyanúgy szocializálódnak, mint a többi háziállat, és... a gyerekek.
    Azaz, amilyen példát mutatnak, és amilyen viselkedést várnak el tőle a családjában, olyanná válnak.

    Az én családomnak sosem volt "szemétláda" macskája, aki például kaját lopott volna, szétszedte volna a cipőket, megkarmolta volna a csupasz bőrfelületeinket (elvaduló harci játékon kívül), vagy mondjuk direktbe felébresztett volna minket hajnalban.
    Sokkal több figyelmet követelnek meg, mint a kutyák, cserébe nem szolgák (még akkor is megőrzik a büszkeségüket, ha úgy tűnhet, hogy behódoltak), hálásak, minden rezdülésedre, hangulatváltozásodra odafigyelnek, érzékenyek rád.
    A kutyáknál sokkal kevesebb "érzelem" kifejezésére képes az "arcuk", de még így is tudnak viccesek lenni - s ez azért művészet egy olyan ragadozóból lett háziállattól, ami (hihetetlennek tűnő módon) a Föld minden területét meghódította.

    Röviden: le kell szoktatni a macskát a karmolásról :)
  • RelakS
    #72635
  • dave9004
    #72634
    erre tenném fel a kérdést, hogy mondjuk amcsi rajzfilmekben miért nem néz ki senki embernek vagy amerikainak :D
  • RelakS
    #72633
    Ezen a "poénon" nem tudok nevetni, bár nem is zavar :) Macsok cukik, feltéve, hogy nem azzal vannak elfoglalva, hogy szétkarmoljanak.
  • IMYke2.0.0.0
    #72632


    //szerk: még mielőtt --- poén...
    Utoljára szerkesztette: IMYke2.0.0.0, 2023.02.23. 16:07:29
  • Inquisitor
    #72631
    22-én várható bejelentés, pletykák alapján júliusban várható az S2, ami 12 részes lesz.
  • PetruZ
    #72630
    Kage no Jitsuryokusha ni Naritakute! 1x20 END: Elég sok szál felbukkant a végére és kevés lett megoldva. Nincs még bejelentve folytatás, bár remélem, lesz valami azért, mert a könyvekben nincs kedvem elolvasni és a manga/anime stílusa kivételesen jobb. 6/10
    Utoljára szerkesztette: PetruZ, 2023.02.16. 20:00:17