72749
kep
FAQ - mielőtt alapdolgokat kérdeznél, olvasd el
Lényeges elemeket, történéseket eláruló spoilerek törölve lesznek, ha nincsenek elrejtve!
[ Letöltőhelyeket fitogtató kérdések és válaszok törölve lesznek! ]
[ Anime Addicts ] [ Aoi Anime ] [ Anime képrejtvény (SG) ] [ AMV (SG) ] [ MyAnimeList ]

Vannak itt blogok is ám: [ Grouther's Anime Diary ] [ LasDen Sub ] [ Prof. William blogja ]
Megoldások 10 bitre: [ PetruZ tanácsa a topikban (MPC-HC, FFDShow) ]
  • Nagydög
    #71588
    Mindannyiunknak megvannak a szegyellni valo hibaink.
  • Maala
    #71587
    Hát, SAO még mindig a legtöbbször megnézett Anime nálam a Cross Game után, de a 3-7 részt rendre átugrom, mert csak a felesleges subwaifukat mutogatja, semmi érdekes nincs benne. :-D
  • TBTPumpa
    #71586
    Aztán jött a felmosóbrigád.
  • Count Adyn
    #71585
    Pont mint a SAO :)
  • Maala
    #71584
    Pedig milyen jól is indult anno Re:Zero az első 2-3 részben...
  • LasDen #71583
    "Már ha elindul."
  • dave9004
    #71582
    Oregairu elhalasztva
  • Count Adyn
    #71581
    Subaru még el is megy mint pszichologiai esettanulmány, de a csajszi az csak szimplan szar :D
  • TBTPumpa
    #71580
    Én imádtam, a jelenlegi kolléganőimre emlékeztetett. Fiatal, formás, aranyos, de agyilag sötét és igazából semmirevaló.

    Van belőle valami előzményfilm is, amiben csak Emilia szerepel. Nemrég jelent meg náluk Blu-ray és DVD lemezen.
    Meg kéne venni.

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2020.04.08. 15:28:37
  • PetruZ
    #71579
    A hideg futkosott a hátamon attól a csajszitól... és nem jó értelemben.
  • IMYke2.0.0.0
    #71578
    En biza az ikrek miatt.
    Emiliatol es male karitol agyfaszt kaptam.;
  • TBTPumpa
    #71577
    A Re:Zero Emilia-tan miatt volt jó.
  • PetruZ
    #71576
    Azt nem mondtam, hogy a felsoroltak, így a ReZero is biztosan jobb lesz, mint a mostani felhozatal... A ReZero-t mindenki csak az ikrek miatt nézte végig. :) Sőt, a DanMachi s3-mat valószínűleg ki fogom hagyni, mert az s2 nagyon rossz volt, nem néztem végig.
  • Trucker39
    #71575
    Akkor már én is írok kis összegzés félét. Tudom, nagyon régi történet, de én nem szezonális néző vagyok. Azt nézem meg, ami esetleg érdekel.
    Most a Fate történet komplexum van-volt soron.

    Stay night: Ezzel kezdtem a történetet. Sok-sok álló kép, szépen megrajzolva, alig némi akció. Némi hárem beütés is érezhető volt. Végig néztem, hátha komolyodik a dolog. Értékelésem 3/5.

    Zero: No majd most. Ez már nagyságrendekkel komolyabb történet volt. Kidolgozottabb is és sokkal aljasabb...akarom mondani emberibb. Voltak akciók, mozgalmas történet, sok aljas gazemberrel. Volt szimpatikus karakter is. Iscander vagy Irisviel. Igaz, teljesen más értéket képviseltek, de a maguk módján mindegyiküket kedveltem. Nem tartozik közéjük Széparcocska Saber. Szerencsére pirosfejü hülyegyerek keveset szerepelt. Ez már alapból pozitívum volt számomra.
    Összességében tetszett, bár a kisfarkú japánok leszokhatnának már róla, hogy mindig, minden, atomvillanás szerü robbanásban pusztul el. Kisebb nem volt a raktárban? Értékelésem: 4/5.

    Prototype: Nyúlfarknyi történet, de látok némi fantáziát a dologban. Akár így is jó lett volna. Nem értékelem, mert ahoz keveset lehetett látni.

    Unlimited Blade Works: Lásd fentebb. Végre megtanultak a karakterek mozogni. Jönni-menni. Kicsit feltupírozták a történetet. Jó, tudom arrafelé úgy hívják, másik történet szál. Lónak a ****t. Kapott egy tupírt, meg újrarajzolták igényesebben. Mivel nem estem hanyatt a dolgoktól, így csak 3/5 az értékelésem.

    Apocrypha. Egy ideig furcsán néztem...ki a fejemből. Vártam, hogy de majd. De nem. Nagy atom villanások, csihi - puhi, szerelmetes szőke leányzó, néha kicsit komolyabb hangvétel. Meg... pöcse van a menyasszonynak...akarom mondani a vörös leányzónak, vagy minek. Ehh. Mondjuk Hasfelmetsző Loli Jack aranyos volt. A többi elég hulladék. Úgy kb 12 éves fiúcska korosztálynak lőném be ezt a történetet. Végigszenvedtem. Főleg a vége volt szenvedés. Értékelésem: jószándékom jeléül 2/5

    Extra Last Encore: Hááát... inkább nem irom ide, amit gondolok. Összesen 1,5 részt sikerült végig szenvednem. Értékelésem: 0/5.

    Kaleid Liner: Háááát... ide sem írom le, amit gondolok. Láttam, sok rész, mindenféle történet szálak vannak hozzá, de... Fél részt sikerült megnéznem belőle. Nagyon töményen elég is volt belőle. Nem értékelem, mert másnak biztosan tetszik.

    Emiya-san chi: Első gondolatom, első rész nézése közben: Emiya...tököm?. Fél részt sikerült megnéznem. Értékelésem: 0/5

    Heaven's Feel I-II: Megnéztem. Azt nem mondanám, hogy tetszett, de ebben talán van fantázia. Akár lehet belőle még jó történet is. Értékelésem: 3/4.

    A két mozifilmet, amit találtam, még nem néztem meg, illetve a Grand order is várat magára. Most el vagyok gondolkodva, hogy akarom-e egyáltalán megnézni őket.


  • Nagydög
    #71574
    Tower of God, Honzuki no Gekokujou, Fruits Basket, Shokugeki, Kaguya-sama biztos.
    A Houkago teibou Nisshi valoszinu. A Shironekonak adok egy eselyt, a Hachi-nan-nak szinten. A Kakushigoto-t erdekesnek talalom, majd kiderul.
    A Yesterday wo Utatte szinten erdekesnek tunik es nekem eddig a Gleipnir "baltasgyilkos" hangulata is bejott.
    Meg a Princess Connectbe neztem bele, de nagyon semmilyen, viszont a farkasokon minden alkalommal felrohogtem.

    Es a surranopalyan bejott a Brand New Animal(BNA) is. Trigger, sz'al erdemes belenezni.

    Azert ezzel valahogy kihuzom a szezont talan.

    A masik az, hogy en a ReZerotol rohamot kapok. Annyira utnivaloan ostoba es tenyerbemaszo figurat mint Subaru, nehez lehetett osszehozni.
  • LasDen #71573
    nekem eddig a Tower of God meg a Nami yo Kiitekure van, de mindkettő elég bizonytalan lábakon. A Kaguya-sama meg az Oregairu még biztosnak tűnik. Már ha elindul. Újnak az Olympia Kyklos, Shironeko Project sorakozik... Ezeken kívül ezt a Gleipnirt meg valami otome szutykot próbáltam be kevés sikerrel...
  • PetruZ
    #71572
    Houkago Teibou Nisshi (AniDB): A középiskola kezdetén Hina és családja leköltözik vidékre, a tengerpartra. Bár kiskorában a nyarakat itt töltötte a nagyapjánál, inkább városi gyerek, aki nem szereti a bogarakat és az egyéb undorító dolgokat. Új iskolájában feltett szándéka, hogy kedvenc hobbiját, a kézműves szakkört választja majd, de a sors mást tartogat neki és a helyi, elég fura alakokból álló "hullámtörő" klub tagja lesz, akiknél a mottó: amit kifogsz, azt megeheted...
    Jópofa, jól megrajzolt "aranyos lányok (nem túl) aranyos dolgokat csinálnak" anime. A mangáját ismerem, de csak pár fejezet lett lefordítva, így az anime pár részen belül le fogja hagyni.

    És ezzel a szezont ki is végeztem. Lesz ugyan még egy Shougeki s6, de egyrészt még az előző szezonjával sem végeztem, másrészt erősen gondolkozom rajta, hogy nem is fogom befejezni. (A SAC_2045 és a Resleeved más tészta, mert Netflix.)
    Szóval ez az anime évad nekem nagyon gyér lett: láttam hatot, kettőt kidobtam, egy még billeg, három maradt. A nyár majd talán jobb lesz, többek között jön a ReZero s2, az Uzaki-chan, a Maou Gakuin, a DanMachi s3, és a Mahouka s2. Meglátjuk...
  • TBTPumpa
    #71571
    Na jó... ez április elsejei kamu volt.

    De legalább van új LSD trip:

    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2020.04.07. 11:36:33
  • PetruZ
    #71570
    Kyokou Suiri 1x12 END: Érdekesen indult, jó volt a folytatás, csak a Steel Lady sztori lett nagyon elnyújtva, de aztán a vége is jó volt megint. Meglepően fiatalos, ugyanakkor felnőtt hangvételű volt, és a folytatási lehetőség ellenére is kerek, egész, lezárt történet lett belőle. Erős 6/10
  • TBTPumpa
    #71569
    Lehet örülni vagy szörnyülködni... Új SAO film 2021 végén:

  • PetruZ
    #71568
    Kingdom S3 (AniDB): Na végre...
  • PetruZ
    #71567
    Gleipnir (AniDB): Végzős középiskolás főszereplő, aki nem akar kitűnni, mert valami ismeretlen okból egy különleges erőt kapott: vészhelyzetben képes átlakulni egy hatalmas kutyává. Egy éjjel egy égő házból kiment egy lányt, aki megpróbálja ezt a titkot kihasználni a saját érdekében...
    Vekegő omega "hős" próbál megbírkózni az emberfeletti képességeivel és a kanosságával. Bleh, nagyon rossz ez is.
  • PetruZ
    #71566
    Honzuki no Gekokujou S2 (AniDB): Ott folytatódik, ahol abbamaradt, Myne elkezdi a templomi életet, ami láthatóan nem lesz könnyű...
  • LasDen #71565
    az nem szarozik.....
  • PetruZ
    #71564
    Gal to Kyouryuu (AniDB): Egy gyaru egy részeg estén megengedi egy dinoszaurusznak, hogy nála lakjon... Ennyi az egész sztori. A mangájába belekezdtem, de hamar feladtam, azt reméltem, az anime változata talán jobb lesz, de nem az. Egy rész is elég volt belőle.
  • PetruZ
    #71563
    Elég kevés dolgot fogok nézni, ez az első:

    Kakushigoto (AniDB): Egy (valaha) népszerű mangaka, hogy megóvja imádott kislánya lelki fejlődését, mindenáron titkolni igyekszik, hogy altesti poénokkal teli gag mangákat rajzol...
    Titkos esélyesnek gondoltam, de nem lesz az. Harsány gag anime szóviccekkel, slapstick poénokkal, és rögtön az elején túl sok nevesített szereplőt önt a nézőre. Néha halványan felvillan az a potenciál, amit látni véltem benne, de ez nem az én stílusom. Pár részt még adok neki.
  • Nagydög
    #71562
    Kezdodik a tavaszi szezon...

    Kami no Tou(Tower of God): Az alapanyag egy koreai webtoon es az anime is koreai-japan. A stilusa talan emiatt is kicsit fura es a hozzaertok szerint az eredeti alapanyagot koveti, amennyiben a korai fejezetei annak is kevesbe voltak kidolgozottak vizualisan es a kesobbiekben sokat fejlodott. Az elso resz alapjan kisse szurrealis, de nem igerkezik rossznak.

    Hachi-nan tte, Sore wa Nai deshou!: Akkor ezt most a Shield Loli mintajara "Ascendance of the 8th son magician"-nak fogom hivni, mert lehet, hogy teljesen egysegsugaru isekai-nak bizonyul utobb, de az elso reszben ereztem valami Bookworm vibeot, amit en ertekelek.
  • PetruZ
    #71561
    Heya Camp 1x12 END: Jó kis bemelegítés volt a Yuru Camp 2 (2021. január...) elé, kár, hogy ennyire rövid volt. 7/10
  • LasDen #71560
    ha tetszett az A Silent Voice, akkor tán ez is...
  • TBTPumpa
    #71559
    Igen. Ez volt a bemutatkozó dala ASCA néven (korábban a születési nevén volt ismert, kezdő énekesként). Eléggé másabb leányka volt évekkel ezelőtt. Gondolom, ezt az új imidzst a Sony Music álmodta meg neki (vagy más néven a Sacra Music). Ahogy elnézem, manapság ők "futtatják" az összes Anime énekest/idolt arrafelé.
    De, ebből a dalból van The First Take verzió is, zongorakísérettel.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2020.03.31. 20:07:18
  • Trucker39
    #71558
    Nohát... a pincér lány már ebben is énekelt?

  • LasDen #71556
    11 év anime nézés után elkezdtem azt csinálni, amit az animéken kívül mindig is csináltam. Elkezdtem nézni, hogy kik csinálták azokat, az animéket amiket szeretek és azok munkáit keresem. Így pár óra nézelődés után azt veszem észre, hogy sokan újra és újra feltűnnek a látott animém alatt. És a többség még tetszett is, úgyhogy tényleg jó lenne erre figyelni :D Bár azér az is látszik, hogy a 9/10 sorozat után tudnak egy 3/10-et is csinálni. Azért nagyrész csak adaptációkat csinálnak, sok múlik azon is :D
  • PetruZ
    #71555
    Babylon 1x12 END: Miután a hetedik, minden idők egyik legjobb, legfeszültebb anime epizódjával szünetre ment tavaly, a maradék öt résztől joggal várhatta minden néző, hogy új klasszikus születik krimi/thriller témában. Nem így lett, az egész sorozat akkorát borult, mint egy ólajtó, a vége pedig valószínűleg minden idők legostobább és leggyávább befejezése lett. 3/10
  • PetruZ
    #71554
    Runway de Waratte 1x12 END: A manga elég messze előtte jár még, így nem volt meglepetés, mi fog történni és hol ér véget az évad. Igazság szerint egy jelentős részét áttekertem, amik a Kokoro sztorival voltak kapcsolatosak... 5/10, a későbbiekben neki szerencsére már kevesebb szerep fog jutni.
  • TBTPumpa
    #71553
    Az új Hiroyuki Sawano dal megvolt már mindenkinek?
  • PetruZ
    #71552
    Koisuru Asteroid 1x12 END: Különösebb meglepetések nélkül haladt a várható befejezés felé. A mangát kb. félúton hagyta le, de egyébként is az anime inkább a kapcsoatokra fókuszált és kevésbé az informatív részekre (ami a mangában is pontszerűbb, de azért jóval részletesebb). Egynek azért jó volt, folytatás nem hiszem, hogy lesz. 5/10
  • Nagydög
    #71551
    Slime kedveloknek: Kijott az ujabb OVA resz.
    Extra: Rimuru's Glamorous Life as a Teacher, Part 1
  • PetruZ
    #71550
    Nekopara (2020)x12 END: Nagy blődség volt, mint a korábbiak, de végig lehetett nézni, nem volt idegesítően béna és odafigyeltek az animációra is. 5/10
  • Trucker39
    #71549
    Jók ezek a fura, vegyes-páros fellépések. Tetszett!

  • Nagydög
    #71548
    Nalam konnyeden 8/10, de ha indokolnom kene, bajban lennek. Semmi kiemelkedo nincs benne, de imadtam. Es epp az utolso resz eleji "vegso" harc kisse semmilyen volt.