72747
kep
FAQ - mielőtt alapdolgokat kérdeznél, olvasd el
Lényeges elemeket, történéseket eláruló spoilerek törölve lesznek, ha nincsenek elrejtve!
[ Letöltőhelyeket fitogtató kérdések és válaszok törölve lesznek! ]
[ Anime Addicts ] [ Aoi Anime ] [ Anime képrejtvény (SG) ] [ AMV (SG) ] [ MyAnimeList ]

Vannak itt blogok is ám: [ Grouther's Anime Diary ] [ LasDen Sub ] [ Prof. William blogja ]
Megoldások 10 bitre: [ PetruZ tanácsa a topikban (MPC-HC, FFDShow) ]
  • LasDen #72707
    "És ez megint egy Japán film. Annyira jó lenne egyszer egy Európai vagy Amerikai filmbe is ennyire elmerülni és ennyit írni róla, de egyre inkább azt látom, hogy errefelé az ilyesfajta és átgondolt írás és történetmesélés már meghalt."

    ez meg csak szimplán nem igaz....
  • TBTPumpa
    #72706
    Suzume (すずめの戸締まり)


    Egy csodálatos, lenyűgöző és érett anime film az életről, a múlandóságról és szeretetről. Dióhéjban egy misztikus roadmovie, de jóval többről van itt szó.
    Suzume egy 17 éves átlagos, iskolás lány egy Japán kisvárosban, aki egy nap egy furcsa idegennel találkozik és onnét egy misztikus, és érzelmekben gazdag és kalandos utazás veszi kezdetét nemcsak Suzume, hanem a néző számára is.
    Meglepő, hogy a Crunchyroll (az Intercomon keresztül) behozta Magyarországra ezt a filmet, de örülök neki, hogy így történt. Shinkai animéi mindig káprázatosan néztek ki, mindig több volt bennük, mint ami elsőre látszott és ez most sincs másként. Pompásan nézett ki az egész a nagyvásznon. Látvány és hangzás szempontjából az eddig készült legszebb anime film. Nem is tudom, hogy találkoztam-e olyan animével vagy filmmel, ahol a hangeffektek is ennyire csodásan szóltak. Nagyon tetszett a zenei oldal is, főleg az autós részeknél mosolyogtam sokat az eltalált hangulat miatt.
    Kellően humoros és aranyos a film (helyzetkomikumok és nem bárgyú altesti "humor"), de megvannak a szívbemarkoló és érzelmes drámai pillanatai is. Gondosan van adagolva és felépítve minden, egyik sem megy egymás, illetve a film rovására.
    A 122 perc nagyon gyorsan elrepült, nincs unalmas vagy időhúzó üresjárat a filmben, végig fenntartja a néző érdeklődését és a színvonalat.
    Érdekes a történet, illetve ahogyan ezt a történetet a néző elé tárja. Nagyon nem akarok belemenni ebbe, mert félő, hogy akkor rontanám a leendő néző élményét. Ezt jó első kézből megtapasztalni. Össze-vissza megyünk az időben (nagyon tetszett nekem ez a fajta elmesélés), de a film végére összeér minden szál, és egy szép és kerek lezárást kapunk. Ahogy Suzume összerakja a "képet" a film végén, úgy a néző számára sem marad megválaszolatlan kérdés. Nagyon jól van megírva és elmesélve ez a történet. Az írók nagyon jó munkát végeztek, de ez a megírt dialógusokra is igaz. A kérdések és témák, amikkel a film foglalkozik, és amikkel a karakterek foglalkoznak, mind-mind egy csodás és átgondolt írás szüleménye (hát ezek sem a kocsmában üldögélnek az már biztos). Valahogy 2022-ben/2023-ban így kellene történetet mesélnie egy filmnek, véleményem szerint. Legalábbis, amekkora összegekkel operálnak itt a filmek, valami ilyesmi szint lenne az elvárható, szerintem. És nem pedig az, amit kapunk...
    Maguk a karakterek is nagyon jók, nincs köztük jó vagy rossz. Csak "hétköznapi" emberek a maguk problémáival, illetve jó és rossz döntéseikkel. Számomra mindig lenyűgöző az, amikor a karakterek fejlődése végigkísérhető. És, ami fejlődésen itt Suzume és Sota (a férfi karakter) átmegy, az szintén csak azt támasztja alá, hogy hogyan is kell karaktereket JÓL megírni (itt Suzume kapcsolatára gondolok az édesanyjával, illetve a nevelőanyjával). A gyermekkor, a gyermeki kíváncsiság, a serdülőkor, a nevelő anya elfogadása, a túlvilág, az öröklét, az elmúlás megértése és elfogadása, az önfeláldozás, a szeretethiány, az önzetlen szeretet, odafigyelés a másikra vagy a kiscicán keresztül a KIMONDOTT SZAVAK SÚLYA, hogy hogyan viszonyulunk egymáshoz, a körülöttünk lévő emberekhez és a világhoz. Amikor Suzume a cicát a kezében tartja az egy nagyon erős jelenet, de több ilyen is van a filmben. A megértés, hogy nemcsak fizikálisan tudunk nagy fájdalmat okozni, hanem szavakkal is és ezt a film is megmutatja a néző számára a cicán keresztül (ezt a cica is jelzi Suzume-nak illetve látványosan is mutatják). Aki utánanéz a szavak fontosságának, az érteni fogja, hogy ez miért is egy fontos téma. Minden nap rombolunk, magunkat és másokat is, ahelyett, hogy építenénk. Kihűlt szívek, elhagyatott "romok" és települések.
    Nagyon tetszettek azok a témák, amikkel ez a film nem rest foglalkozni. Nagyon érett és átgondolt mű ez. Szépen építkezik az elejétől a végéig. És a misztikum, a filmben használt jelképek, a macskák jelentése és szerepe a Japán kultúrában, egyszerűen minden szempontból felülmúlta a várakozásaimat ez a film. Annyira minden a helyén van, hogy egyszerűen sírni tudnék az örömtől. Hogy ilyen alkotások még vannak!
    A film minden porcikáján érződik, hogy ezt emberek készítették. A művészi rész, az animációk, a hangok, a zenék, a karakterek! Dolgoztak rajta, nem is keveset! Nem egy egy összehányt, improvizált, giccses, hállivúdi silány munka.
    Két aranyos apróságot sikerült észrevennem. Az egyik a metrózós jelenet, az a Kimi no Na wa filmből ismerős lehet (amikor Mitsuha utazik rajta, lényegében ugyanaz a "jelenet"), a másik pedig amikor hőseink Tokióba érkeznek (talán nem nagy spoiler, mert a trailerek is lelőtték, illetve minden Japán alkotásban szerepel Tokió), ott látható egy pillanatra egy magasabb épület, aminek a tetején van egy piros Torii kapu és kis sugárban oda süt a nap. Csak Hina és Hodaka hiányzott onnét... A Tenki no ko film rajongói bizonyára örülni fognak ennek az utalásnak. Valószínűleg több ilyen is van a filmben, emiatt többször meg kell majd néznem, ha megjelenik a lemezes változat. Spoiler nélkül, volt egy jelenet a végén, ami a legendás Miyazaki (Studio Ghibli) Chihiro Szellemországban egy jelenetére emlékeztetett. Ennél a jelenetnél nagyon elmosolyodtam. A film alatt többször is, de itt főleg. Aki megnézi a filmet (és látta a 2001-es klasszikust), érteni fogja, hogy mire gondolok.
    Azt nem mondanám, hogy több ilyen film kéne a moziba, mint ez, mert akkor az ilyen igényes alkotások eltűnnének a középmezőnyben. De így, hogy a nyugati filmipar javarészt gondoskodik az igénytelen és bárminemű színvonalat nélkülöző, semmitmondó és időrabló filmek szállításáról, van esélye az ilyen alkotásoknak felemelkedni és legendává válni. És azt sem mondanám, hogy ez Shinkai legjobb filmje, mert ez nem valami verseny. Ez a film semmiben sem jobb vagy rosszabb, mint a rendező korábbi munkái, inkább csak más szempontból jó. De igazán jó! Shinaki hozza ugyanazt a pazar és magas minőséget képviselő szintet, amit korábban is. És ez így 2023-ban szerintem nagyobb szó (ennyi lófasszal a hátunk mögött az elmúlt év történései után a nagyvilágban), mint 2019-ben...
    És mivel a film előtt volt 4!!! előzetes, amiből 3 ilyen szuperhősös valami volt (Pókember át a pókverzumon keresztül kasul, Flash, Kék bogár vagy mi az isten a DC-től, és a Kis hableány), nem kell aggódnom amiatt, hogy a közeljövőben moziba kelljen mennem. A második ilyen szuperhősös trailernél már fogtam a fejem, hogy mikor lesz végre vége ennek a rémálomnak, de szerencsére ez a film kárpótolt midnenért. És abban is biztos vagyok, hogy ennél jobban megírt, elmesélt és elkészített (anime) mozifilm az idén már nem lesz a magyar mozikban. Hiába jön a Pixar, a látványon kívül, így történetet mesélni (gyerekek és felnőttek számára) még ők sem tudnak. Nem is tudtak és már nem is fognak, mert az a csillag már leáldozott. :)
    A filmet eredeti nyelven, japán hanggal és magyar felirattal vetítik. A magyar felirat rendben van, nem tükörfordítás, hanem tényleges magyarítás, mert több kifejezést is a magyar kultúra és nyelv szintjére hoztak (itt azokra a Japán kifejezésekre gondolok, amiknek amúgy nincs egyértelmű és egységes jelentésük Japánon kívül). A Japán hangsáv pedig szintén nagyszerű, mindegyik színész nagyszerű munkát végzett. Lenyűgözően adnak át minden érzelmet és gondolatot. Ezt így kell látni és átélni, mert mindennemű szinkron (legyen az magyar vagy angol), csak elvenne ebből a csodás élményből (még ha a magyar szinkron többnyire jó is szokott lenni). Akit érdekel a Japán kultúra, nyelv és nem hátrál meg az animéktől sem/vagy csak egy igazán lenyűgöző filmélményre vágyik, annak merem ajánlani ezt az alkotást! Nem fog csalódni, mert ehhez fogható film, nem sok készült és, mint írtam, az idén ilyen már biztosan nem lesz a mozikban!
    Apró negatívum számomra nem is a filmmel kapcsolatban volt, hanem inkább a mozi"élménnyel". Kevesen voltunk rajta (20 ember talán) és többnyire pár tini, akik szerintem annyi mindent nem értettek meg a filmből, mint mondjuk egy picit idősebb generáció. Ez nem lenézés, mert abban a korban én sem értékelnék és értenék meg annyi mindent, mint most. Kellenek azok az évek, lehetőleg emberekkel együttműködve.
    Mert ez egy kortalan alkotás (úgyanúgy szól a felnőtteknek, ahogy a tizenéveseknek is), a története, a karakterei és a látványa miatt pedig mindig és mindenkor megnézhető lesz, nem fog elévülni soha, mint mondjuk a CGI förmedvények. Ahogy hallgattam utána a beszélgetésüket, csak annyi jött le nekik hirtelen, hogy nagyon látványos és szórakoztató volt... Pedig ez a film jóval több, mint látványos és szórakoztató! :) De legalább javították a nézői statisztikát.
    És nem feminista film, ami manapság a trendi. Nincs benne gonosz (fehér) férfi, a karakterek között tökéletes az egyensúly minden szempontból, egyik sem nyomja el / uralja le a másikat. Egymás "párai" és kiegészítői/támogatói, ahogy a valódi életben is működnie kellene az emberi kapcsolatoknak.

    És ez megint egy Japán film. Annyira jó lenne egyszer egy Európai vagy Amerikai filmbe is ennyire elmerülni és ennyit írni róla, de egyre inkább azt látom, hogy errefelé az ilyesfajta és átgondolt írás és történetmesélés már meghalt.

    De akit a számok érdekelnek, annak itt van ez bizonyíték gyanánt:


    Örülök neki, hogy ez egy sikeres film már most és még lesz is a jövőben, mert toronymagasan megérdemelt a siker és a díjazás, amit eddig kapott!
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.04.16. 12:05:40
  • ximix #72705
    Mashle / Mashle: Magic and Muscles 2023
    Genres: Action, Comedy, Fantasy
    Themes: Gag Humor, Parody, School
    Demographic: Shounen

    Saitama és Harry Potter közös gyerekének kalandjai :D

  • LasDen #72704
    feliratos animációra nem fognak elmenni az emberek...
  • PetruZ
    #72703
    Ősszel jön a Faraway Paladin S2, új rendezővel, új szinkronhanggal, lecserélték a character designert is. Az előzetes nem annyira lapos, mint az első évad sok jelenete volt, talán most jobban sikerül a megvalósítás.
  • TBTPumpa
    #72701
    Ehh... Mi ma este nézzük, már nagyon várom, de a mozi előjegyzése szerint mi sem leszünk sokan.
    Annyira elszomorító, hogy az ilyen színvonalas alkotásokra ennyire nincs érdeklődés idehaza. :(
  • efti
    #72701
    Suzume no Tojimari (MAL): A Tenki no ko és a Kimi no Na wa után nagyjából azt kaptam amire számítottam. A képi világot illetően Makoto Shinkai továbbra is verhetetlen, sőt ilyen téren még talán fejlődést is fel tudott mutatni, viszont sajnos a történet az az egynek elmegy kategória. Kár érte, mert a Kotonoha Niwa és még inkább az 5cm per second sokkal inkább az a vonal ahol véleményem szerint mozognia kellene, de úgy tűnik ezt ő nem így látja. Mindezek ellenére ajánlom a mozi élményt belőle, van annyira látványos, hogy megérdemelje a nagy vásznat, a magyar felirat nem tőnik úgy mintha fordítás fordítása lenne és japán szinkronnal adják, ami külön jó pont.

    Bár a hírekben mindenhol azt olvastam, hogy a Suzume igazi siker a mozikban, itthon aligha lesz így: a vetítésen amin ott voltam nagyjából ha tizen lehettünk, pedig ez az elsőp napja itthon.
  • PetruZ
    #72699
    Kimi wa Houkago Insomnia (AniDB): Nakami inszomniában szenved, éjjel csak forgolódik és nappal meg álmos, emiatt az iskolában nyűgösnek és antiszociálisnak tartják. Kapóra jön a rég feloszlott csillagász klub elhagyatott, raktárnak használt obszervatóriuma, amelyről rémisztő szellemhistóriák keringenek a tanulók között, így zavartalanul tud szunyókálni egy kicsit. Csakhogy egy másik osztálytársa, egy lány is ezt a helyet szemelte ki magának hasonló okokból...
    Szokványos seinen romkomnak tűnik az első rész alapján, remélem, nem megy el drámázásba.

    Ezzel végére értem a tavaszra megjelölt listámnak. Eddig csak egyet kaszáltam (Iseleve), de 3-4 rész után általában szoktam még egy vérengzést tartani és a maradékot végignézve még úgy a fele billeg...
  • efti
    #72699
    Már megvan csütörtökre a jegyem rá
  • TBTPumpa
    #72698
    Suzume - Magyar feliratos előzetes


    Hivatalos, magyar forgalmazó (Intercom) általi felirattal. :)

    Már nagyon várom, hogy moziban nézhessem.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.04.09. 19:00:16
  • PetruZ
    #72697
    Otonari ni Ginga aka. A Galaxy Next Door (AniDB): Ichirou a középiskola elvégzése után mangakaként debütál, amikor váratlanul meghal az apja és rá szakad a két kistestvére ellátása is. Mivel az anyjuk már korábban lelépett, mangából és az örökségül rájuk hagyott nagy ház szobáinak kiadásából éldegélnek elég szorosan. Egy nap aztán egy szépséges asszisztens érkezik különös ruházatban és még különösebb szokásokkal, viszont remekül ért Ichirou stílusához és kitűnő segítőnek bizonyul - egy bizonyos véletlen eseményig, amikor is a lány közli, hogy az ő szokásaik szerint tulajdonképpen össze kellene házasodniuk...
    Nem figyeltem fel rá korábban, de a kezdésnél az angol címe ismerősnek tűnt és az első rész közben leesett, hogy ennek a mangáját elkezdtem régebben, csak nem volt annyira kiemelkedő, vagy egyedi, hogy végigrohanjak a megjelent részeken és inkább félreraktam. Egyfajta mangás "wishful romance" sztori, egynek elmegy.
  • PetruZ
    #72696
    Isekai Shoukan wa Nidome Desu (AniDB): Hősünk a középiskolába ntengeti napjait, amikor egy mágikus idézőkör jelenik meg a teremben és az egész osztályt átteleportálja egy fantasy világba. Hogy ez nem meglepő a számára, annak köszönhető, hogy már másodszor történik ez meg vele. Mivel emlékeit és képességeit megőrizte, sejti, hogy ismét régi ősellensége garázdálkodhat a háttérben és elindul, hogy végleg leszámoljon vele...
    Nem ismertem korábbról, de a kezdés és a történet bizonyos elemei erősen emlékeztetnek a My Status as an Assassin Obviously Exceeds the Hero's bizonyos alapelemeire (abban nem volt dupla megidézés, de minden más nagyon hasonló). A borítókép első megtévesztőnek tűnik, bár a harem elemek persze jelen vannak. Egy rész alapján még nem tudom eldönteni, érdemes-e megtartani, adok neki még egy esélyt.
  • Inquisitor
    #72695
    Én csíptem a karakter designer manus összes munkáját, a Haibane Renmeit, Texhnolyze-t, Niea_7-t is ... elég baj, hogy egy évtizede szunnyadnak a projektjei.

    Más. Tengoku Daimakyou EP2-ben jól értettem, hogy Kiruko a testőrcsajnak...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    nem gender agybaja van, mikor 2x is fiúnak vallotta magát (Ep1 és Ep2) hanem valójában ő a saját öccse? Mert ez megmagyarázza, hogy nem tudja eldönteni 18 vagy 20 éves. Hogy 3 vagy 5 volt a kataklizma közben. Esetleg a kettejük tudata keveredett?

    érdekesnek és frissnek hat, hogy a szokásos érzelmi visszafogottság, ami az anime szereplőket jellemezni szokta, itt totálisan hiányzik, persze lehet pont ezt értették az Ep1-ben "vad generáció2 alatt az öregek. tetszik a világépítés, a karakterek és a hátterük kidolgozottsága, árnyalása is. Eddig kellemes pozitív csalódás a sorozat. remélem nem szúrják el.
  • ximix #72694
  • IMYke2.0.0.0
    #72693
    A "Serial Experiments Lain" nagyon jó anime - egyetértünk.
  • ferman
    #72692
    Láttam a "Laint", furcsa ez az animé, de nagyon klassz.

    Mini Militia App Lock
    Utoljára szerkesztette: ferman, 2023.04.08. 18:01:42
  • IMYke2.0.0.0
    #72691
    Azt hittem, hogy lesz valami szexuális csavarja, de meglepett, hogy nem volt cél a "melyik szervét fogja"... a plot szerint, legalábbis :)
  • ximix #72690
    Isekai témakörben még ezek is szórakoztatóak voltak

    Tensei shitara Ken deshita / Reincarnated as a Sword


    Sentouin, Hakenshimasu! / Combatants Will Be Dispatched!


    más
    THE FIRST TAKE
    egy japán zenei YT csatorna
  • IMYke2.0.0.0
    #72688
    Egyetértek.
  • efti
    #72688
    19 kötet? Akkor alighanem felejtős. Ki nem állhatom amikor egy történet arról szól, hogy a lehető legtovább húzzák. Értem persze hogy a szerzőnek ez a jó, de nekem mint közönségnek nem..
  • LasDen #72687
    isekai
    Utoljára szerkesztette: LasDen, 2023.04.08. 14:45:37
  • ximix #72686
    Jigokuraku / Hell's Paradise 2023

    Genres: Action, Adventure, Fantasy
    Themes: Gore, Historical
    Demographic: Shounen

    Nindzsa fiú kalandjai és az elvarázsolt Paradicsom.
  • TBTPumpa
    #72685
    Suzume magyar TV reklám:


    CinemaCityben (illetve néhány Budapesti moziban) lesz látható japán hang + magyar felirat társaságában.


    A CinemaCity-ben a jegyelővétel már elindult. Sajnos a film csak 1 hétig lesz látható, ezen idő alatt minden nap 2 vetítés lesz.
    Mi jövő hét pénteken megyünk megnézni. Már nagyon várom! :)
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2023.04.07. 21:31:44
  • PetruZ
    #72684
    Tonikaku Kawaii 2 (AniDB): Az ifjú házasok élete tovább folytatódik.
  • PetruZ
    #72683
    Isekai One Turn Kill Nee-san: Ane Douhan no Isekai Seikatsu Hajimemashita (AniDB): Az ifjú és az ilyesfajta dolgokban igencsak járatos Asahit a szokásoknak megfelelően Truck-kun "átszállítja" egy fantasy világra, ahol persze rögtön kalandozónak áll. Csakhogy nincs semmilyen különleges képessége és a statjai is mind vérszegények. A végveszély pillanatában azonban váratlanul felbukkan nővére, Maya, akinek minden statja és képessége lelóg a képernyőről, és egyetlen támadással képes megsemmisíteni bárkit és bármit, ami akár csak szóval is megbántotta az ő imádott öcsikéjét...
    "The power of a big sister's love for her younger brother is mighty..."
  • PetruZ
    #72682
    Kawaisugi Crisis (AniDB): A hatalmas Azatoth Birodalom uralma 66 trillió csillagrendszerre terjed ki és következő célpontjuk a Föld, amelynek primitív lakó mit sem sejtenek a rájuk váró szörnyű sorsról. Csak egyetlen jelentéktelen felszíni vizsgálatra van szükség a végső döntés meghozatalához és Liza, a profi tudós, nem is habozik megtenni azt. Azonban még mielőtt hazatérne a Hold mögött rejtőző űrhajójukra, a szakácsművészetből szeretne mintát venni utoljára, de véletlenül egy macskakávézóba tér be, és ezzel végleg elvész a cuki, szőrös háziállatok világában...
    Nem ismertem korábbról, elvileg manga az alapja. Nem volt rossz első rész, lehetett nevetni, csak vigyázni kell vele, mert a cukorszintet is veszélyesen megemeli a megtekintése...
  • Inquisitor
    #72681
    Mi a predikció a Tengoku Daimakyou ügyében első rész alapján? Én érdekesnek találtam eddig, de nem sejtem hova fut ki, meg nekem fura volt a karakterek rajzstílusa. Illetve úgy fogalmaznék, hogy a főhősnő meg az útitársa sokkal kidolgozottabbnak néz ki, mint a másik történeti szálon az iskolás srácok. Minden esetre az első rész óta a web sötét bugyraiban igen nagy érdeklődés van az alapanyag 9 kötetet iránt. Valamiért a Disney látott benne fantáziát, bár nem tudom ez pozitív vagy negatív. Sokan fikázták, hogy megint egy "sablon poszt-apokaliptikus világ", ...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    pedig úgy sejtem már az eddigiekből, hogy nem az, sőt mint ha azokat froclizná is, hogy X évvel egy katasztrófa után csak szeretnél minden házban meg bolt romjaiban kaját meg felszerelést találni.

    Utoljára szerkesztette: Inquisitor, 2023.04.06. 20:32:29
  • LasDen #72680
    nálam az is 2 rész után ment a levesbe... :D
  • PetruZ
    #72679
    Ó, igen, a Grimgar is elég különleges volt, valószínűleg a szokatlansága miatt nem lett igazán sikeres az anime. Könyvben viszont az egész sorozatot kiadják, már 19 kötetnél tart. Majd egyszer belekezdek...

    Kumoko is jópofa, ott a szerteágazóság volt inkább zavaró a túl sok eltérő - és többségében nem túl szimpi - szereplő miatt.
  • efti
    #72678
    Isekaibol a "Now and then, here and there" volt eddig nekem a legnagyobb meglepetes, eleg régi, de nem tudom láttam e másikat amelyik ennyire komolyra mert fordulni

    Amit pedig nagyon sajnálok hogy nem folytattak, az a Hai to Gensou no Grimgar. Még a mangájának is nekiálltam, de hamar kiderült, hogy csak regényben van igazán tovább a sztori. Igazán lehetne egy S2...
  • PetruZ
    #72677
    Kono Subarashii Sekai ni Bakuen o! (AniDB): KonoSuba előzmény-mellékág Megumin fiatalkorából, amikor először kezdett mágiát tanulni és az iskolában találkozott Yunyunnal is. A poénok néhol erőltetettek, de azért nézhető, még ha (egyelőre) nem is ér fel az eredetihez.
  • dave9004
    #72676
    Kumo desu ga jó isekai story, de az anime jól kitolt vele sajnos. Kéne egy reboot.
  • BEAST #72675
    Igen ez a legnagyobb gyengéje az isekai témának. Nagyon erőltetett és árnyaltabb self-insertet tiszta fantasy történetben is elhelyezhetnének.
  • BEAST #72674
    A Faraway Paladint tényleg bírom, kaphatott volna jobb animét. Külön kedvencem, mert igazi oldschool forgotten realmes érzés volt olvasni. Az Iseleve pedig lehet nem tartozik a jobbak közé, de a legalja isekai történeteknél szerintem egy árnyalatnyival jobb. A legnagyobb gondom vele, hogy a semmiből lesz isteni ereje a srácnak, cserébe viszont nem szál el az egoja később sem a hirtelen jött hatalomtól.

    Ami hirtelen eszembe jut más isekai történet az még a Black Summoner, a Handyman Saito, ami meg pont amiatt tetszett mert a srác hétköznapi maradt és így próbált érvényesülni az új világban, vagy ott van még a The Beginning After the End vagy a Survival Story of a Sword King in a Fantasy World amik nem mangák, de szívesen látnám őket animált verzióban.
  • PetruZ
    #72673
    Skip and Loafer (AniDB): Hősnőnk a tanulmányi eredményeinek köszönhetően a vidék legvégéről felkerül egy tokiói elit középiskolába. Mindent gondosan előre eltervez, hogy tökéletes legyen a tanévnyitótól kezdve a bemutatkozásig, de persze a túlzott magabiztosság visszaüt és rá kell döbbenjen, messze nincs felkészülve a nagyvárosi szociális normákra...
    Középiskolás shoujo slice-of-life, meg talán romkom is lesz belőle, mindenesetre egész nézhető volt a kezdés, nevetni is lehetett rajta. Mostanában nem rémlik ilyen stílusú anime, hiánypótlónak megfelel.
  • PetruZ
    #72672
    A legjobb isekai, amit észre sem veszel, hogy az, mert önállóan is teljesen megállja a helyét, az szerintem a The Faraway Paladin. Kár, hogy elég semmilyen és szürke anime feldolgozása volt. A másik hasonló kedvenc nálam a Youji Senki (avagy The Saga of Tanya the Evil), ahol a másvilági átszármazás keltette diszharmónia az egyik plot device. Jól elvagyok a Death March-al is, bár ott a könyvek minősége elég hullámzó, ugyanakkor bár elég hamar elérte azt a pontot, ahol a főhősnek már nincs ellenfele, a szándékosan magára rakott korlátok miatt mégis élvezhető marad és a sztoriban is vannak érdekes fordulatok (no meg az utazó kompánia pár tagja is vicces/aranyos). Az Overlorddal vannak kisebb-nagyobb bajaim, de elmegy, a KonoSuba meg szimplán thrash, de legalább vicces.
    De még ezeken túl is tudnék sorolni jó párat, ami szerintem élvezhető, bár nem túl kiemelkedő, szóval nem csak 1-2 van azért.
  • LasDen #72671
    a legtöbb isekai undorító self-insert, ahol a világunk felel a hős minden szenvedéséért. Overlord meg 1-2 még ami elviselhető, mert nem kibaszott szerencsétlenek. Meg a konosuba, de az meg humor miatt kiemelkedő...
  • PetruZ
    #72670
    Isekai de Cheat Skill o Te ni Shita Ore wa, Genjitsu Sekai o mo Musou Suru: Level Up wa Jinsei o Kaeta aka. I Got a Cheat Skill in Another World and Became Unrivalled in the Real World Too aka. "Iseleve" (AniDB): Dagadék hősünket egész életében gyötörték, kínozták, szinte egy perc nyugta sincs, de mikor nagyapja házában talál egy titkos szobát, benne egy ajtóval, ami egy másik világba nyílik, minden megváltozik...
    Ha van értelmetlen, alja isekai, akkor az ez lehet. Az első fele csupa dráma, angst, düh, szenvedés, és sötétség, aztán a másik világban egy csapásra nem hogy emberfeletti, hanem istenek feletti képességeket szerez csupa olyan felszereléssel és hihetetlen gyümölcsöket és zöldségeket öröktermő kerttel, aminek még egy totál elb*szott fantasy világban sem volna helye (pl. egy halálkasza, ami még a halál istenét is képes megölni...). Ez persze nem jár egyből az önbizalma kifejlődésével, ugyanolyan pipogya marad, és még azt sem veszi észre, hogy milyen szupermodell teste lesz a szintlépések hatására, amire rögtön buknak a nők a suliban is. Borzasztó, kerülendő...
  • PetruZ
    #72669
    Az okostelója igazából csak térképezésre, meg keresésre jó, és nem is nagyon használja már. Ettől még a Death March sorozat jobb ennél, pedig az se egy színvonal...
  • IMYke2.0.0.0
    #72668
    Hát, ez nem tüzelt fel :)