26171
  • Bobber
    #11835
    hat ha jobban utananeznel a dolgonak akkor latnadd hogy ez mar egy masodik il sokadik kiadas a nagy sikerre vaslo tekintettel ill nem arrol szol hogy szep legyen hanem hogy minel tobet eladjanak
    ill a neve is mutatja hogy bestseller blabla bla kiadas
    en a half lifet is ilyenben vettem meg
    es nem szamitottam semmi csodara
    ill mint irtad hogy hu de sokat koltottel most erre 3900 forintot es hogy ennyi penzert tobbet vartal volna ha jol ertettem a szavaidat
    hat erre csak azt tudom mondani hogy oke hogy mint irtad lakaskolcson stb de ez akkorse egy olyan hude nagy osszeg mi ugymond agyonvagja az embert
    ill mint irtad mar regota jatszol a jatekal szal nem is ismeretlen
    amugy meg amikor az uj jatekok kerulnek 12-13k forintba a mellet nem egy nagy osszeg szerintem ez a 3900 forint es neha meg a draga cuccok mele se kapja meg az ember a konyvet nemhogy a best*** szeriak melle
    de ez az en velemenyem es tudom most jon hogy en egy f*sz vagyok hogy igy gondolkozom es lehet hogy igazatok is van de sajnos en akkor is kitartok a velemenyem mellet
    ill az hogy egy jatek regi meg nem jelenti azt hogy mindent fillerekert adnak
  • sz4bolcs
    #11834
    Enyémben is ez volt. Igényeimnek megfelel. Én a polcról vettem le, tehát tudtam, mit veszek. Nekem tetszik a doboza, meg a CD-k sem másolat benyomását keltik. Én csak bnetér adtam ki ennyit, a karakterfejlesztést úgyis ki kell tapasztalni, hiába írnának róla 100 oldalt, akkor is maradna kérdésem. Amit akarok, úgyis megtudok róla/fölfedezem.
    Tudom annak is megvan a szépsége, amikor böngészheted a kézikönyvet, és abból fedezel föl új dolgokat, meg néha vannak bennük érdekes adatok. - És ha jól emlékszem diabloból is volt kézikönyves kiadás, de nekem csak ennyi kellett - se több, se kevesebb.
    Remélem HerrKiss Te is a bnet miatt vetted, és meg vagy vele elégedve, azért 4 rugó az 4 rugó, és nem jó, ha semmiér adod ki.
  • Dant0r
    #11833
    ANNO, mikor még dobozban adták a diablokat is (nekem olyan van:P), akkor nem volt ilyen elkeserítő a helyzet.
    Egy duplacd-s, és egy sima cd-s tok, borítóval mindennel járt a D2-höz, jókis manuallal (sok oldal, benne az összes skill leírása háttérinfóval, karakterek történetei, fegyverek, szóval csomó minden).
    Az Expansion már szegényesebb, ott csak ~35 oldalas manual jár (de a skill-leírások megmaradtak), meg egy sima cödö, tokostul borítóstul:)
  • IMYke2.0.0.0
    #11832
    Nos, magam is ezt kaptam - de már az elején, a megvásárlás előtt nem kergettem délibábokat, ugyanis sejtettem, hogy ez vár rám.
    A magyar kézkönyv minimum lenne, de egy ilyen butított, budget kiadástól ne nagyon várjuk el.
    Ellenben, a Paradise Cracked c. játékot a múlt héten vettem meg 650, azaz hatszázötven forintért - DVD-tok, 2 CD, 3x oldalas magyar kézikönyv! - Mindezt a MediaMarkt-ban, akciósan, egy halom leárazott CD közül kihalászva.



  • HerrKiss
    #11831
    Sziasztok! Pusztán érdeklődnék valakitől, akinek eredeti Diablo + LoD-ja van, és teljes árú játékként megvette: milyen volt a kiszerelés teljes árú programként, mit tartalmazott a csomag, meg úgy egyáltalán...?
    Elmondom, miért kérdezem.
    Az történt, hogy hosszas szabódás után múlt hétvégén vettem egy EREDETI Diablo 2 + LoD-ot (nem röhögni!!!) a CD Galaxis-tól. Végül is ezzel a játékkal rengeteget játszom, megérdemli, hogy szép, eredeti csomagolásában tündököljön a polcomon a sok újság-melléklet teljes játék, valamint a BestSeller Series Starcraft + Brood War mellett. Sajnálom, a gyerkőc meg a lakáskölcsön mellett nem tudok több sokezer forintot játékra költeni. De most megtettem, és vettem az alábbi csomagot. Diablo 2 Gold (Alap + kieg.) 3.990 Ft. Meghozta a futár, és... hát... kicsit csalódtam.
    Kaptam két DVD tokot, benne a 3 + 1 CD. Puritán kiszerelés, a gyártó még arra sem vette a fáradtságot, hogy az alap Diablo2-t dupla tokba rakja, kiegészítő műanyag tartó füllel a közepére. Egy lemez a helyén, kettő meg bent papír tokban. A lemezek szitája elég gyengus szerintem, szitanyomó ismerősöm helyből különbet csinál, hátrakötött kézzel is. Felhasználói kézikönyv még hírből sem, egy kis cetli tudatja velem, hogy tegyem be a lemezt, aztán kövessem a telepítő utasításait. Még utal arra, mit tegyek ha le van tiltva az Autorun, de ennyi...
    Mi van, ha teszem azt nem mérnök informatikus vagyok, hanem mondjuk egy mezei felhasználó, aki akkor lát először telepítőt...?
    A körítésről meg; ennyi pénzért nem vártam díszdobozos kiadást, full extrás, antik hatású térképpel, kis Diablo szoborral meg hasonlókkal (a véletlen generált térképről kicsit nehéz is lett volna :-) ), de azért elvártam volna egy normális, 3 lemeznek szóló tokot, és egy normális felhasználói kézikönyvet, benne esetleg a játék szövegeinek magyar fordításával.
    Összességében: csalódtam az eredeti szoftverben, és nem tudom, mikor fogok mégegyszer ennyit szánni rá... Véleményetek? (Nem elsősorban a szoftverkalózkodásról, hanem inkább a gyengus körítésről...)
  • HerrKiss
    #11830
    Értem, köszönöm mindenkinek a választ.
  • sz4bolcs
    #11829
    Closed bneten csak azokat a karikat választhatod, amiket ott creálták, openen pedig választhatod a single-playeres (akinek csites az azt) karaktereid.
  • Dant0r
    #11828
    Akkor leírom egészben:
    Closed Battle.net- ehhez kell eredeti, a bnetes serveren tárolódnak a karakteret, de ez csak internetes játék, a haverjaid nem ilyennel játszanak.
    Open Battle.ne- eredeti szintén kell, a saját gépen tárolja karaktereket, ez is csak internetes játék, ezzel játszHATnak, ha akarnak

    TCP/IP- ez lehet LAN is és Internet is (mivel IP-cím alapján megy), a karakterek a saját gépen tárolódnak- ezzel fognak játszani!:)

    Szóval semmi akadálya, hogy játszanak, nem kell semmilyen külső progi, csak össze kell dugni a két gépet.:)
  • IMYke2.0.0.0
    #11827
    Diablo 2 és Open battle.net vagy LAN elindít.
    Kiválasztják a karaktereiket (ha nem Battle.net-es játékot indítanak, akkor a Single Playeres karik is látszanak, ha Battle.net-est, akkor nem látszanak a SP-ben tuningolt karakterek!) és játszanak.

  • HerrKiss
    #11826
    Értem. Illetve nem értem. Vili, hogy öcsémék nem fognak csalni. Csak éppen még mindig nem tudom, hogy a Single karikat át tudják-e vinni multiba, illetve vissza. Oké, írtátok, hogy a LAN meg az open nagyjából ugyanaz. DE MI? Bocs, ha kicsit értetlen vagyok, de csak a munkahelyemen van internet-elérésem. Arról valami homályos fogalmam van, hogy az open az az Open Battle.NET lehet, de hogy ez mit jelent, arról lövésem sincs. A Battle.NET az egy virtuális játszótér, ahol sok ember játszhat együtt multiban. De hogy mi az open? Nyitott, gondolom, de mire? Úgy hittem, hogy a Battle.NET-en mindenki játszhat, akinek legális CD-kulcsa van. De végül is ez mind mindegy...
    A lényeg a lényeg: összekötik a két gépet, és működik a LAN. Elindítják mindketten a játékot. Egyik kreál egy játékot, a másik becsatlakozik. Felajánlja-e a single karikat, vagy kell hozzá valami segédprogi, hogy multiba konvertáljam őket? Ha befejezték a multizást, lehet-e még single-ben használni őket??? Hogy működik ez a dolog? Még csak 1-2 alkalommal játszottam hálózatban, akkor is RTS-ekkel, ahol nincs karakterfejlesztés, mentés meg egyebek, csak egy 10-30 perces jó kis játék-háború... :-) Szóval hogy is m1 ez?
  • Laalee
    #11825
    openon nem a dupeval van ban, hanem hogy szabadon szerkeszthető a karakter, és elég érdekes egy 3000 skill es paladin :D freez aurával :D
  • Laalee
    #11824
    igen
  • Shaman
    #11823
    Félreérted Laalee-t sztem. Ő nem arra gondolt,hogy LAN-on is csalnak,hanem arra,hogy az open meg a LAN nagyjából ugyanaz,ha azt nézzük,hogy single kari hogy tud hálózatban játszani.

    Legalábbis gondolom így értette.
  • HerrKiss
    #11822
    A kérdés valóban a LAN-ra van kiélezve. Itt szó sincs cheat-ről, dupeolásról, semmi csalásról, csak arról, hogy két barát, ha összecuccolja és helyi hálón összeköti a gépét, tudja-e a 80 körüli szintre feltápolt karijaikat tovább tápolni multiban?
  • sz4bolcs
    #11821
    még mindig nincs leszerelt accotok amin van 2 olyan kari, ami tud hellen creálni? nagyon sürgős lenne
  • sz4bolcs
    #11820
    Zárton is csitelnek.. megy a dupeolás ezerrel, már aki tud.
  • Bobber
    #11819
    hat lehet hogy szerinted igen de az open az neten megy a lan meg egy zart halozaton szal egyaltalan nem ugyanaz
    en anno nagyon sokat nyomattam lanon es azert szerettem emrt ott tudtam hogy kikkel jatszom es tudtuk hogy nem csal senki
    openre be se tettem a labam mert oda meg tom hoyg felsleges szal neten meg csak zarton jatszottam es nem is tom megerteni minek mennek emberek az openre mert oda minden szar csitet be lehet vinni es az a legjobb talan itt volt a forumon amikor egy abszolut csites generalt oszerakott fegyverre valtig allitja valaki hogy o azt talata es nem is csites fegyver:):):)
  • Laalee
    #11818
    az open es a lan kb ugynaz
  • Bobber
    #11817
    jajaj meg ugye a zart bneten is megy a csit szal az hogy mi megy az openen szamomra elkepzelhetetlen:):)
    de most itt szerintem nem arra ment ki a kerdes hogy lehet e openen jatszani hanem kimondottan lanrol van szo es az egy kicsit mas mint a bnet
  • Laalee
    #11816
    openen siman lehet jatszaani a single karikkal és open b.net után is lehet singlet jatszani.

    más kérdés hogy felesleges, annyira játszhatatlan a cheat miatt
  • Bobber
    #11815
    ja ha jol emlexem akkor lehet csak annyi hoyg csinaljatok biztonsagi masolatot akkor a akrakterrekrol mert ha egysze bevitted multiba akkor tobet nem tud jatszani singleben szal ennyi probaljatok eloszor ki egy kis karakterrel kiserletezzetek ki mik a lehetosegek es akkor majd meglatod mit lehet es mit nem
  • Shaman
    #11814
    vagy mégsem...ebben most elbizonytalanodtam....mitha open karikat lehetne singleben is tolni...
  • Shaman
    #11813
    lehet.
  • HerrKiss
    #11812
    Helló! Egy kérdésem lenne: single player-ben fejlesztett karakterek használhatók multiban? Nem B.Net-re gondolok, hanem pl. LAN, esetleg soros portos összeköttetés... Öcsém + 1 haverja is eléggé jó single karaktereket fejlesztettek (kb. 80-as szint körülieket), külön-külön. De most a nyári szünetben össze akarnak cuccolni, hogy LAN-on nyomják tovább ugyanezekkel a karikkal. Lehet??? (Bocsi, lehet hogy volt már szó róla, de nincs erőm 11811 hozzászólást átböngészni...)
  • sz4bolcs
    #11811
    van valamelyötöknek olyan accountja amit nem használ, de van rajta hell szintü karakter? Nekem kéne olyan acc, ha valaki tudna segíteni, legyen szíves jelezze
  • Bobber
    #11810
    nem sajna akkor sem:)
    en mar egyet tuleltem:)
    kb 3-4 nap mulva megint emgvannnak a highlvl karik akik csak azt mondjak hogy gogogo
    szal eleg hamar behal megint a jatek:(

    ja amugy en is megmozgattam a karijaimat mert mar csak 30 nap volt nekik hatra:)
    ill mondom jatszom egy kicsit de megint beleuntam mar a joinolasnal:(
  • Shaman
    #11809
    hmmmm...
  • sz4bolcs
    #11808
    .51-es IP-n walkol gyerünk! :-)
  • Lacika 79
    #11807
    végülis nézőpont kérdése a dolog.
  • Delac
    #11806
    MIből gondolod?? Egyébként pont non ladder karim van.
    Noob szerencséje/szerencsétlensége. Most hírtelen nem tudom, hogy sírjak-e miatta vagy nevessek? Igaz így kevesebb emberrel találkoztam, és kevesebb parasztal is. Csak ezért.
  • sz4bolcs
    #11805
    Abban szinte biztos voltam, hogy vex még nem high rúna, azt nem tudtam, hogy Sur, Cham nem az..
  • Lacika 79
    #11804
    már várom, hogy legyen ladder reset, aztán egy ideig talán megint lehetnormálisan jáccani
  • Evil
    #11803
    Ez igy nem teljesen igaz:
    High runes are Jah,Zod,Ber,Lo,Ohm
  • Delac
    #11802
    Na szépen visszaolvastam. Egy 1 éve pont a játékélmény teljes eltünése miatt hagytam abba. Single-t 3 évig nyomtam 2004 pihi, majd most megvettem a Bnet miatt. Sok ember aki szereti a játékot, rengetegen voltak. Örültem, de kb az első karim után ami csak 85 szinten lett megállítva, elment a kedvem megint az egésztől. Valami félelmetes, hogy mindent ist ben meg HOTO, ENIGMA, SOJ ba mérnek. Valaki mondta, hogy az élményért játszott. Na és csak az azért nyomtam. A runnoknál csak siessé szövég. nagyon szomorú.
  • sz4bolcs
    #11801
    Ütöttem mint állat. 90es 3 sojos arkainevaloros amazonom 6000et sebző chargeddel elkezdte ütni, de a hp-ja meg sem moccant. Aztán hammer pala 12000 sebzéssel bevállalta. És maga? Beválalja?
  • Lacika 79
    #11800
    ez már nekem sok. beszélgessünk inkább a játékról :P
  • sz4bolcs
    #11799
    no 1 anniból csináltam 2 annit :-) leöltem 2 übert, és az egyiket identifikáltattam, és azt mondják az 2 unid annit ér. :-) tehát van 3 unid annim = 3*6=18 IST
  • sz4bolcs
    #11798
    Helyesbítek: Nem kell, hogy meg tudjon ölni baal szintü szörnyet, csak tudjon creálni hellen, a többit elintézik a karaktereim. Csak acc kell (a cd-kulcsos akció továbbra is áll).
  • sz4bolcs
    #11797
    Kis info senkinek sem árt (strucc). Távol áljon tőlem, hogy csalásra buzdítsak,sőt! Csak próbáltam tényszerűen leírni. :)
  • sz4bolcs
    #11796
    Innen is jöhet felajánáls, ha valakinek van helles karija ami képes egy baal szintü szörnyet egyedül megölni és gondolja, hogy megbízik bennem annyira. Ip-t nem adhatom meg, de azt nem tiltják, hogy egyedül több accal/karakterrel creáljak. Ha CD-kulcsot is tud adni még valaki, akkor azt is gazdagítom fél annihilussal (vagy következő walkkor 1-gyel).