26171
  • horpeti
    #15198
    Akinek kell pala torch:

    mal um ért eladó egy 10/12es palatorch.

    Simán bneten tuti nem fogok hirdetni.. :)
  • horpeti
    #15197
    mindenesetre a hibridsorcom tuti magefistet fog kapni. :P


    Vagy vannak olyan kesztyűk ami +1-2 cold/fireskill, vagy 20 FCR és egyéb skill, stb..???

    vagy ez sorc kasztnál nincs?
  • horpeti
    #15196
    Mondjuk nekem Magefist nélkül is tökéletes volt a palám, szal tök8. :D

    Ez már pici, ezen nem múlik... de ha megvan allres, akkor többletet a magefist okoz :)
  • horpeti
    #15195
    és a Tranghnál mit használsz ki? :)
  • Aspyrin
    #15194
    Na pont a manareget nem fogod az életben kihasználni. Hiszen egy redemption mindent helyrehoz, elég furcsa lenne ha csak a magefistre bíznád a manád :D
  • horpeti
    #15193
    jah, kell a több mannareg, nem mindenki insight merccel mászkál :P (én kimondottan utálom, bár hammerpalánál belefér simán, hiszen ott a concentration. :D)
  • mooo
    #15192
    Én is trang-oult használok,de ha van sok resist,akkor inkább magesfist...
    És azért hammernak jó torchal,annival charmokkal,meg minden szarral együtt böven elég resistje van.
  • Aspyrin
    #15191
    Hammerdinnek trang-oul kesztyű dukál.
    De még mindig szétvet az ideg ettől az uppolt magefisttől.
  • horpeti
    #15190
    jah, szvsz is fölös, azért van 2 ág. Bár az infy segíti a fire sebzést szépen, de aki ellen fire sebzés kell, arra elég infi nélkül is. Pl. Soul úgy döglik a fireballtól mint az állat. :P Coldtól meg azért annyira nem. hiába a mastery lol. :P (mondjuk nem értem, de mind1:D) Ez csak tapasztalat volt.


    Jah amúgy ti emellé a hibrid mellé milyen segítőt tennétek?
    DEFest, vagy holy freezest?

    Nekem mind2 szimpi. De ha arra gondolok, hogy fel kell tartóztatnia az ellenfeleket, főleg BOSSokat, akkor inkább a DEFes lenne nyerő.. Bár egy belassítós merc viszont határozottan a sorcnak kedvez, akinek 1-2 frame is már életet ment, nemhogy fele olyan gyorsaság szinte...
    Szal még gondolkodom.

    A holy freezes sokkal kényelmesebb a sorcnak is, viszont pl. hephaistónál és baal minionoknál nemtom hogy ez lenne e a tutira nyerő. Baalnál sajna tök mind1, mert nyomat olyan anti defense curseot...

    Nektek mi a vélemény, tapasztalat? (jó ORB lassítja a nem cold immut, de az nem ugyanaz. :D)
  • horpeti
    #15189
    Azt nemtom mivan a nagykönyvben, de én kimaxolom FO-t, és min. 10et pakolok a CMre is.

    Sőt lehet többet. Mondjuk a CM része igencsak változó tényező, de 0- 33 - 50 között mozognak a lények Coldresei...

    Mefié ha jól tom meg 75allres. De pl. Baalnak 50.

    Ergo vkinél felesleges nagyobb CM, mert úgyis csak -100 a határ, viszont pl. Baalnál és Mefinél meg jó a 150... Igaz, mindehhez hozzá lehet kalkulálni infinityt, meg akár lowerres wandot...
    Én asszem 5 skillpontot tutira nem fogok most bizgálni, speciel én raktam 1et frozen armorra is, most 1 skillponton nem múlik semmi :D és pl. nekem másik kezemben meg tutira valamilyen wand lesz.

    Jah, és természetesen többi pont a fire ágra :) (a megfelelő light ág után)

    Én úgy fogom hogy meteor + fireball max. a FM és a fire bolt között meg a legoptimálisabbat fogom választani. az arany középút adja a legtöbb damaget, se nem az ha csak mastery, se nem az ha csak a szinergia.. (ráadásul meteort jobban növeli a mastery, bár engem az nem nagyon érdekel 105 FCRes labdáknál. :P

    Meg ugye úgyis az ORBbal fog aratni az ember, a pár cold immunis gyenguskára meg 1-2 labda is elég.
  • MadJani
    #15188
    Játszottam már Infi-s sorccal, és továbbra is az mondom, hogy felesleges pénzkidobás FO+FB mellé az Infi.
    Azok a %-ok amiket irtál nem Hell Act5-re vonatkoznak. Ott szinte csak a Light-ot tudja törni.
    Ráadásul, mivel amugy is megvan a 3 különböző sebzésed, igy csak a Merc-töl veszel el egy csomó ll-t meg a Decrepify-t. CtA-val mindegy, de anélkül korántsem.
    Sokkal egyszerübb a CI-ket FB-vel az FI-ket Orbbal ölni.
  • MadJani
    #15187
    FO+FB+Meteor 20,
    Tele+Warmth+Static+FM 1
    A maradék attól függ, hogy mi a fontosabb a Fire (akkor Firebolt), vagy a Cold (akkor CM9.

    Én a Cm-re szavazok, és a legvégén a Firebolt-ra. 5k-s FB igy is kijön, viszont az orb brutális lesz. Öltem már ÜberDió-t ilyen sorccal.
  • mooo
    #15186
    talán hammerpalának
  • Delac
    #15185
    FO+ FB sorcnál a skilleket, hogy kelll pontosan elosztani??
  • Aspyrin
    #15184
    Amikor infinityt használtam lightsorc mellé akkor is baromira hiányzott a már jól bevált insightom medi aurája, hiába volt -55 res.
  • Aspyrin
    #15183
    Atyaég Elhiszem, hogy tényleg baromi ritka lehet egy maxdefes uppolt magefist, de könyörgöm mondja meg valaki mire jó egy 151str req-es kesztyű a sorcnak ami ugyanazt nyújtja mint a kistestvére.
    Néha úgy érzem beteg a d2 társadalom.
  • horpeti
    #15182
    jah, ebből következik, hogy nem cold immus ellen nem nagy szám az infy, viszont cold immus ellen faxa, mert vagy megtöri és azért döglik be, vagy pedig a ball lesz extra hatékony (amúgy is ver:D).

    Én 1.10ben nem is ismertem, hogy van iyen :DD

    Majd 1* talán lesz ilyenem... de annélkül is halálos az egész, az már csak hab a tortán...
  • horpeti
    #15181
    jah, mondjuk full cold sorc mellé infi és lowerres wand már biztos elég jó arányban tör, amit meg nem, arra ott a merc.. :D
    De nembaj, ha nem azzal kell szarozni. Amúgy a cold mastery miatt, ha már sikerül megtörni az immunt, már halott a csóka, mert -1xx rest rá is ver a CM :D

    Majd ha nagyon gazdag leszek, akkor azt fogom nyomni. :P
    De uncsibb is a blizz sorc, az orbos sokkal nagyobb játék a "tűzzel". :D
  • horpeti
    #15180
    köszi a tanácsokat :))

    Volt már ilyen sorcom, tudom mire képes :D Ráadásul az 1.10 volt torch nélkül... :D

    Majd kialakul, valszeg a tal armor lesz a nyerő valóban :) Olyanom még sose volt.

    A többit meglátom, nemvok MFbuzi, 300 fölötti MF akkor is megvan, ha töröm össze magam, de akkor meglesz a 105 FCR is, meg jó kis szint, és happy leszek. :P

    Egyelőre még 17es a kicsike, és k*rvaszar lett a netem az új modemmel (valszeg szar a modem is a már meglévő sáv mellé), 2 mp késéssel mozog a dióm, eddig ellícseltem, de mondjuk lvl 25től már kéne vmit támadni is. :P
    De majd megrugdosom őket.
  • Csimbi
    #15179
    FO+FB nagyon tarol, amit lentebb irtam sorci, az is ilyen felépitésü volt...
    infinity:
    - ki mondta ezt a hülyeséget, hogy csak light mellé jó???
    - light immun 90%-át töri, fire immun 70%-át, cold immun 40-45%-át...

    és aki nem immun, az kb 1-2 FB... aki már jáccott infys sorcal, az tudja, hogy mi a különbség
  • MadJani
    #15178
    Peti:

    Az Én javaslatom FO+FB+Merc és mindenki ölhető.
    Cuccok:

    Tal Armor(topáz)+Amu+Öv ---> Skill+FCR+Mf (A 3 együtt ad még 65Mf-et az armor mellé)
    Shako (topáz)
    Occu
    2x Nagel
    Spirit
    Chance Guard
    Wt
    Gheed
    Anni
    Torch

    Ez igy elég jó rest-t ad, több mint 10 all skill-t és kb. 500 Mf-t. Ráadásul mindenhol elvan.
    Infi nem kell a Merc-nek, mert az igazából csak Light mellé jó, helyette inkább egy Reapers. Iszonyat mit kibir vele a merc.
  • JancsiPapa
    #15177
    elit ^^
  • JancsiPapa
    #15176
    Peti - megvan a sorc torch malért =)
  • horpeti
    #15175
    Hát ha valaki annyira kocka, hogy HRt ad, akkor megérdemli a 98 defet!
  • Delac
    #15174
    Melyik állapotért? Battle gauntlet (nm exceptional), vagy a Crusader gauntlet (hell elite) uppolt perf verzióért?
  • JancsiPapa
    #15173
    vagy 30 a magefistnél (a másik kettőnél 20 asszem)
  • JancsiPapa
    #15172
    annyi, hidd el hrt adnak a perf def magefistért...
    mint ahogy a bloodfist és a hotspur is egy ilyen cucc.
    tudod uppolásnál nem mindig lesz 98 defes magefist, még akkor sem, ha20 %ed.
  • horpeti
    #15171
    Ha Blizzes sorci leszek, akkor valszeg snowclasht használnék :)
    (+2 BLizz) Bár csak 1 skillel jobb, mint pl. Arachnid. :)

    De nemtom.

    Izmos a Blizz, de én nekem szükségem van a tüzes ágra is, nem akarok csak a csicskára hagyadkozni. Főleg mivel nem kimondottan egyféle runra akarom,hanem amolyan univerzális használatra. És nem mindig lehetek csapatban...


    És nem arról szól a játék, hogy Baal termében nyomatja valaki a Meteort és a Blizzt :)))

    Bár kétségkívül a Cold immusok eléggé gyenguskák, de francnak van kedve arra várni, hogy leölje a csicska, otthagyni őket meg nem fogom, az nem az én asztalom. :)
  • horpeti
    #15170
    Mondjuk ha jól emlékszem, még Baalt is runoltam a hibridemmel anno. Meg hephaistot. :P

    De pl. Mefi jóval könnyebben kinyúvadt a blizztől, mint a Meteortól... (ugye a res miatt) Asszem Orbbal meg sose kockáztattam. :DD
  • horpeti
    #15169
    Én nekem meg ha az orb sorim ha sebez 450et (lvl 30-33as orb lesz), akkor már boldog leszek. :P

    1 olyan kis genya akkor sebez kb. 900at. Az a gömb meg valami elementárisat sebez... Legalábbis ahogy emlékeztem.

    Az biztos, hogy sokkal aprólékosabb játékot igényel... Blizzet csak odateszed, aztán nézed, h. meghalnak :P Orbot meg folyamatosan kell célzottan nyomatni.

    Szvsz sokkal jobban résen kell lenni az Orbbal... Aztán mindez azért, hogy a Cold immut is le tudjam nyírni a ballal. :P
    Mondjuk az biztos, hogy a Blizzes sorcot hamarabb megfogom unni, mint az ORBosat. :)

    a hibriddel bárhova mehetek, a Blizzessel azért nem mindenhova. :)
    Mondjuk az alap MF Boss funkciójában a Blizzes tutira ver mindenkit, viszont a hibrid az jóval szélesebbkörű.
    És jóval több figyelmet is igényel.
  • Aspyrin
    #15168
    Bizony, blizz sorim mindenféle hókuszpókusz cucc nélkül 5k-t sebzett kimaxolt synergiekkel. Ez pl. Andarielnél 3 adagot jelent és kaput.
  • horpeti
    #15167
    asszed komolyan gondoltam? :))

    (és Aspy?:P)
  • Aspyrin
    #15166
    Meg. De uppolnunk kellene még egy pár remek dolgot! Mondjuk goldwrapot mert az sokszor esik Remélem adnak érte egy bert
    Na jó, topic on.
  • horpeti
    #15165
    hú, így nézegetve Blizzardot és orbot, mindinkább a Blizz felé hajlok, de azt tudom, hogy igazán szinergiákkal ér valamit (Blizz).
    ergo csak a full coldos sorci lenne jó, de az annyira nem vonz, A gyenguskább cold immunisokat is le akarom nyírni. :))
    Bár kétségkívül tetszetős lenne a durvább blizz, és majd a merc... de én azt meg nem várom, amíg lecsapkodja... :)
    És nem kizárólag act boss killer akarok lenni, hanem normál játékban is izmozni, ha már van karim.. :D
  • Delac
    #15164
    Meg egyébként is így ebben az időszakban már egy kalap xxxx-t sem ér. Senki nem fog azért fizetni.
  • Delac
    #15163
    Azt hiszitek hogy olyan egyszerű ^_^. Csak runakat vesztetek vele. Betyár kicsi az esélye annak, hogy az perf legyen uppolva. Elég sok helyen van 'Varies' benne.
  • horpeti
    #15162
    az uppolás költségét én állom, ezért ha páratlan high rúnára jön ki a végösszeg, akkor engem illet 1gyel több.

    Megegyeztünk? :)


    De lehet az is, hogy adok neked 1 high rúnát a 3 perf. magefistért, és beszedem érte a 3-6 high rúnát uppolva.
  • Aspyrin
    #15161
    Van kb. 3 párom, csak nem tudom, hogy fogunk felezni :D
  • horpeti
    #15160
    vki tud adni egy perf magefistet?

    csinálok belőle high rúnát :P
  • Delac
    #15159
    Dwarf star-t nem értem mit keres ott. Aza 15 % fire absorb, 40 life?? Ehhéz én kevés vagyok.