26171
  • horpeti
    #15358
    te sem fogod a témát.

    Blizz + FB ill. orb + FB sorcról beszéltem.

    Blizz + Fbnél ha 9.6k a blizz skillerek nélkül, és megfelelő MFfel (mennyi?), akkor az lol..nekem 2.8kra jön majd ki a sebzés.. de speciel nekem is az ORB fekszik jobban. :)

    szal lehet visszatérek rá, még azért próbálgatom... Tetszik, hogy 1.8 sec van 2 blizz között, és addig majomkodhatok, ORB között csak 1 sec van, abba meg csak 2 teleport fér bele. :)
  • Aspyrin
    #15357
    Cseréld le a ciőd egy infernostridera és megvan a res :)
  • JancsiPapa
    #15356
    Nekem volt blizz és orbsorcom is - mentalitás kérdése, én nem szeretem a blizzt - jó sebzett 9.6kt de rossz, hogy csak egy szar lassú ice blastot tudok lőni...
    Most már egész jó az mf sorcom...éppen most lett lvl 86, ~1060at sebző orb, 2050 élet, 6k fireball...és semmi skiller meg sajnos fhr is csak a spirit..meg még 15 fire res kéne :/
  • horpeti
    #15355
    nemtom az a 2800as Blizz damage mennyire lesz elég, Valszeg olyan óriási különbség nem lesz eközött és az ORB között, csak más játékstílus.

    Bár szerintem gagyibb lesz igy 40 pontot rááldozva a Blizzre, mint 40 pontot rááldozva az ORBra...

    Természetesen mivel a blizznek jóval több és hatékonyabb erősítője van, így azokat kimaxolva éri el a nagyon tutit... De ha csak 1 szinergit maxol ki mind2nél az ember, akkor azért már más lehet a szitu.

    Majd kiderül. Én szerintem az ORB lesz a nyerő. :)
    Bár szeretném ha a Blizz lenne, mert az a játékstílus picit jobban fekszik, több idő van játszani 2 blizz között, mint 2 ORB között.
  • horpeti
    #15354
    Ezt néztük. :P
  • horpeti
    #15353
    Glacial + Bliz 20-20.CM1
    13+ allskill.

    20 FB + 20 Meteor + 1 FM
    14+ allskill.


    Nem teleszarva skillerrel, amikről te beszélsz.


    Blizz:
    Cold Damage: 2761 - 2891 (ø2826.5)

    Glacial: Duration: 2.325 Seconds
    Range: 2.6 Yards
    Cold Damage: 465 - 491 (ø478.5)

    CM: Enemy cold resistance: -85%


    FB: Fire damage: 3957 - 4325 (ø4141)

    Meteor: Fire damage: 9399 - 9801 (ø9600)
    Fire damage per second: 1085 - 1142(ø 1113)


    Ennyi. :)


    Ha Orbra teszek és 10 CM 10 icebolt:

    Cold Damage: 542 - 567 (ø555)


    "ki mondta, hogy az a 10 részecske mindig talál?? "

    D2 Fórumon kérdeztem rá, hogy a gömb mennyi sebez, ha áthalad, meg ha robban..

    Szvsz a 10xes szorzó az még látszik is.

    Azon kívül még 1 teremben 10-15 tuti talál vkiket.


    Azt, hogy minden leeso szar sebzi-e azt még nem tudom, eddig mivel normálon vok Blizzel ezért 1ből halnak... de amikor nem (mert 8 player), akkor azért látszik hogy ott van alatta, leveszi 1re hpját, és vár 1 mpig, és akkor hal meg.. Lehet nem találja el semmi, de lehet hogy tényleg MPnként sebződik. Majd az valami bossnál látszik.

    szvsz valszeg az van, hogy ugyanarra a helyre 1 mp alatt creálódik újabb tüske, ezért van az hogy 1 mp alatt.. Ergo ha pont alatta ál, akkor 1 mp alatt 1* talál. Viszont ha pl. mozog, akkor több is betalál.
  • Csimbi
    #15352
    nem tudom ti mit néztetek, de egy közepes blizz sorcnak olyan 5k körüli damja van...

    nem beszélve egy fullos sorcról, annak jó esetbe 10-11k damja is lehet...
    (+15 all +10 skiller, nightwing, 5/5 rbf ek stb...)

    mellesleg mi az az orb 600*10 ??? ki mondta, hogy az a 10 részecske mindig talál?? és igen, a blizznek minden egyes leesö darabja külön sebez...

    szal még egy közepes blizzes is simán odaver egy jó orbosnak, persze egész más játékot igényel a kettő
  • mihokt
    #15351
    ok horpeti
    kösz az infot!
    :)
  • horpeti
    #15350
    Ha hivatalosan be akarod jegyeztetni a klánodat, hogy mindenki tudjon róla, meg stb, akkor látogasd a d2 páholyt. Ha van még olyan.

    Én D1ben vok klántag, ha 4 éve nem rúgtak ki :P
  • mihokt
    #15349
    Hy mindenki!
    Azt szeretném kérdezni hogy ha a Diablo 2-ben
    létre szeretnék hozni 1 klánt akkor ahhoz kell valahová regisztrálnom?
  • horpeti
    #15348
    De én ilyenekre nem is gondolok, sose lesz ennyi rúna, és nem is akarok erre kockulni. Blizzes sorcit sem csinálok, tökéletes az orb...
    Sőt, azzal is úgyis ritkán fogok játszani, aztán mindjárt itt a ladder reset is :P

    Azért még veszek majd egy etherial reaper'st az Obedience helyett, addig nem nyugszom. :D
  • horpeti
    #15347
    Blizzesnek annál inkább segít a doom, mert ott jobb a szinergia hatékonyság.
  • horpeti
    #15346
    Ha varázslat közben is érvényes ez akkor jó (nem csak ha pl. használod a fegyvert... :P)

    Orbosnak annyira sokat nem segít, mert 50% = 10 skillpont a cold masteryn = +10 synergire = +20 % damage ...

    De a holy freeze auráért megéri szépen, mert akkor a DEFES merc hordhat infinityt. :)

    Szal így akkor 3 hasznos aura is lehet. :)
    Amúgy meg "csak" 2 :)
    És coldot használó sorcnak azért ez nem csak az aura miatt segít, ergo szupi. :)

    Majd ha lesz pénzem akkor ezt mind mind megcsinálom...

    Bár az Infi és a DOOM üti egymást - coldresben, annyira nincs szükség már!

    -85 infi -50doom -100 a cold mastery skillnövelőkkel.


    De a holy freeze aura miatt megérheti... De akkor inkább a csicskának adnám a DOOMot.

    Bár az infi az a tűzsebzést löki meg halálian..

    Szólóra Doom, sok playeres írtásra Infi (mert ott szükség van a + firesebzésre)
  • Delac
    #15345
    Látod erről beszélek Rettenthető, amikor azt mondtam amit aspy-val kapcsolatban. Az a cucc, stat-tól függően 2 ist is lehet. Ha jól emlékeszem.
  • Rettenthető
    #15344
    Egy 1h-s Doom baltával vajon mennyivel javulna a hatásfoka a cold sorcnak vajh?
    Igaz nincs rajta fcr, de a +2 all skill és a -40-60% enemy cold res. az csak el gondolkodtató, nem? Még Holy Freeze-t is ad, szal a csicsó meg lehet def-s. Igaz nem occsó mulatság.
  • Aspyrin
    #15343
    Tegnap találtam egy deaths web-et-> ma csinálok egy poison necrót
  • vigyori14
    #15342
    nincs valakinek elado grandfather ja um ert? vagy kicsit többért?
  • horpeti
    #15341
    Aha. Mind1, nem bonyolítom. :)

    Megyek az Occu + Shako + War traveler + Gheedes kvartettel, aztán vagy ad vagy nem.

    Tegnap spec. 3* öltem meg Baalt, de nem adott semmit. Asszem egy IK Mault adott pont akkor, amikor annak az eladására csináltam gémet (hurrá:P).

    Ma szerintem csinálok egy Blizz + fireballos sorcit is kipróbálásra... Aztán amelyikkel jobb lesz, azt fogom tolni. :)

    Csak az megint sok idő... utálok mindig újat kezdeni. No meg accra se fér több, szal ki kell töröljek 1-et... az 1ik tárgyasat megszüntetem, úgyis csak nagyon gagyi cuccok vannak nála. :P
  • Rettenthető
    #15340
    Hát sztm a Charm az Magic (kék) cucc, tudtommal a runákra nem vonatkozik az mf hatása, de lehet én tudom rosszul és a charmokra sem.
  • horpeti
    #15339
    Mondjuk a Glacial Spike + Blizz nagyon jól megfér egymást mellett. :)

    Hellen több mint 2 másodperces totális befagyást tud okozni, ami igencsak szép. :)

  • horpeti
    #15338
    A VIP regisztrációd lejárt!


    Ehh, na most már óvatosabban kell fogalmazzak, nincs módosítási lehetőség :)
  • horpeti
    #15337
    Aha, igen, kb. akkor jól tippeltem a sebzést. :)

    Nemtom ez a 2.5k mennyire elég a Baalrunhoz, valszeg ki kell próbáljam. :)

    Nekem tetszik, hogy az ORBBal kell célozni, és speciel ha felém rohan valami, vagy egy sorban vannak a lények, akkor 2-3 ORB -23 sec alatt kiírt mindent abban a csíkban.. No meg vannak ezek a szétmenő jégtüskék, azzal sose számoltam de, általában 10 abból tutira eltalál valakiket egy nagyobb helyiségben.

    Egyedül a Baal egy kicsit nehézkes, de valszeg nem az ORB miatt, hanem mert Lifetap ellenére csicska seperc meghal (90 allres) és akkor faxásan el kell vele táncolgatnom, mert simán lefújjra rólam a manát, meg stb... :) Szal valszeg ennél a Blizzard jobb lenne, de lehet nem is azon múlik, hanem csak annyi, hogy nem tudom folyamatosan castolni, mert ugrálnom kell előle... Blizzel is hasonló lenne talán, Blizznél viszont ritkább castolás van, sokkal több idő van mást csinálni 2 Blizz között...


    Más stílus. Valszeg kipróbálom azt is. :)

    Pl. ma v. holnap :))

    Nem érzem annyira a powert Baalnál, mint Amával és Paladinnal. :D De valszeg ez nem azért van mert ORBos vok... simán lehalnak ezek is, csak nem elég 3-4 kattintás úgy hogy ott állok a tömegben. :P
  • Delac
    #15336
    Felőlem elintézhetjük.

    Montecarlo<- accountom dio-ban
  • Bobber
    #15335
    hát nekem blizzardos sorcom van a blizz a glacial van maxolva illvan a masterin is
    mondjuk az a sebzésbe nem számit bele
    na de msot ful tal setben olyan 2.5 k körül sebzek a blizzardal és nekem ugy tünt hogy minden egyes leeső kis bizbasz sebez legalábbis elég szépen darál a icsike:)
    Már amikor van időm játszani:):) Szal nem olyan rossz az a blizard
    és e mellet még a fire ágon a meteor is ki van maxolva de ott a többire csak 1 van adva de azért igy is lehet használni a meteort mondjuk nem egy hude nagy a sebzése de azért el lehet vele vegetálni:)
  • horpeti
    #15334
    most hibridről van szó.
  • horpeti
    #15333
    Mondjuk még az ORBosat sem fejeztem be. De már látszik hogy ilyen sok skillpakolással is ha csak a meteort és a Ballt maxolom, akkor bizony eléggé gyengus lesz a tűzsebzésem. :)

    kb. 3-4 kell a baalnál levő cold immus csontikba, meg a lordokba, meg az obvilion knightokba.

    Mondjuk nem tétel... Minden másra meg coldos sebzés kell. :)

    Korábbi ACToknál és pályarészeknél meg jóval kevesebb életük van a lényeknek (és resük).
  • Davidus
    #15332
    szerintem a blizzard tápabb mint a meteor:)
  • Davidus
    #15331
    0 és 1000% MF-al is ugyanannyi az esélye hogy baal GC-t dob
  • horpeti
    #15330
    Lehet kipróbálom a Blizzardos sorcot is a Fireball/ Meteor mellé. :)

    Milyen lehet? :P

    Szvsz gyengébb lesz a cold damage...

    ORB sebez 12k-t (600*10 + -100as coldres) 1 sec alatt, mert ugye 1 secenként tudom castolni, végülis azért ha egymás mögött vannak akkor elég jól sebezve, Blizzard meg kb. sebez ugyanilyen feltételekkel ugyanannyi pontot rátéve 2k-t (a gáz, hogy nemtom pontosan kiszámolni, mert nincs itt az a skill calc) :D

    és erre a 2k-ra nem is nagyon jön rá sok + damage a cold masteryből, hiszen arra csak 1 fér... szal kb. 2.5k-t. másodpercenként!

    Mivel az van beleírva arreatba, hogy másodpercenként, szal nyilván nem az számít, hány olyan leeső bizbasz találja el.. Bár rég használtam Blizzardot, szal nemtom, de mintha ott is másodpercenként szedte volna le (Bossoknál lehet könnyen figyelni).

    Ilyetén lehet elég ijesztő a dolog. :)
    És elvileg a főbossnál, aki ugye egyedül van, ott végképp nincs abból előny, hogy nagy a radiusa és több lényt sebez...
    Ha mozdulatlan a lény, akkor lehet rá duplát sebezni, hiszen 4 secig tart, és 1.8 a delay, de akkor is az csak 5k damage nem pedig 12k...

    Furcsa, ezt látni kell, mert számok alapján a Blizz így a boss ellen, főleg ha mozog is (pl. Baal) ... :)


    Valaki már próbálta??
  • horpeti
    #15329
    Szerintetek ha mondjuk Baaltól GC-t szeretnék kapni, akkor oda 0 MFfel menjek? :)

    M. a sok MF növeli a sárgák/uniqueok/ kékek dobási %át, ugye a Charm meg egyik kategoria sem...

    Szerintetek?
  • vigyori14
    #15328
    delac most a délelőtt folyamán megtudom tőled venni?
  • Aspyrin
    #15327
    A sorc torchodra még mindig számítok ;-)
  • Delac
    #15326
    Valamelyik billetyű biztos kikapcsolja. Annyira nagyon nem ismerem a mh-t
  • Davidus
    #15325
    van olyan hack külön ami kiszinezi a gemeket meg a rúnákat? tudom hogy a mephekkben ez benne van de én azt nem akarok használni:))
  • Delac
    #15324
    Nem biztos, de előfordúlhat, hogy túlfizettem anno, amikor vettem.
  • horpeti
    #15323
    ha kevesebbért vetted mint az ára, akkor miért húzták át az agyad?? :)

    (a mondatodból ez derült ki...)
  • Delac
    #15322
    Hát én anno pul-rt vettem, de lehet hogy áthuzták az agyam. Ergo nem biztos, hogy ér annyit.

    Valami ilyesmire gondoltam.
  • horpeti
    #15321
    Nincs valakinek Infinityje kölcsönbe?

    Kipróbálnám... :)

    valszeg ebben a ladderban tutira, de mivel valszeg többet úgyse játszom, ebben az életben sosem lesz nekem ilyen, szeretném érezni az erőt... mert nagyon durva erőt képvisel. :)
    Főleg tűzvarázslat terén, ha coldnál nem is annyira. (ott "csak" 30%ot, míg tűznél 2-3*os sebzés)

    Érezni szeretném... :P

    De rúnám úgyse lesz rá...
  • horpeti
    #15320
    a skillerek olcsók persze. Szal lehetne betolni sokat.. De perpill nem ez nekem a prioritás, valszeg azért nem tolok. :)
  • horpeti
    #15319
    jah, 8 fire skillerrel + infi nem csoda, hogy a fire ilyen kitüntetett helyen van. :DD


    Igen meteort toltam, meg 2-3 FB-t a cast delay alatt.. azért úgy már jobban haltak, meg a csontik is. :)