26171
  • horpeti
    #15519
    Hát a full IK ha igy nézzük táposabb, mint ha csak 4 IKm van.

    egyedül az MF és a def az, amiben jóval táposabb az arreat + eth. skulldi (kb. 800 DEF!)

    Amúgy skillben, meg hasznosságban jó az IK...

    Lehet kipróbálom. :)
  • horpeti
    #15518
    nem túl tápos azért :)))

    viszont a teljes IK az már annál döfibb...



    bár nemtom, Arreat's face + eth. skullders az nekem szimpibb, mint az IK sapi és armor... bár ha melléjük jön még ez a bónusz is... :)

    csak akkor ugye nuku MF...
  • horpeti
    #15517
    oh thank you :)


    ezt fel is írom
  • Aspyrin
    #15516
    Partial Set Bonus
    +50 To Attack Rating (2 Items)
    Additional +75 To Attack Rating (3 Items)
    Additional +125 To Attack Rating (4 Items)
    Additional +200 To Attack Rating (5 Items)

    Complete Set Bonus
    +3 To Barbarian Skill Levels
    +450 To Attack Rating
    +150 To Life
    All Resistances +50
    Magic Damage Reduced By 10
    Display Aura

    Ezeken felül természetesen mindegyik résznek van saját bónusza is.
  • horpeti
    #15515
    ajánlom a blessed aimes mercet. :) Ha nincs elég attack rating.
  • horpeti
    #15514
    need more attack rating!
  • SZU
    #15513
    A fanatizmus hatását a zealra úgy értettem, hogy a sebesség bónuszt megadja-e a Zealra.

    Egyébként a találatról bővebben írok. A Pike-kal egy 5-ös Zealból 3-5x HALLOK találat puffanást, míg a buzogánnyal 3-4x NEM HALLOK, vagy inkább 3-4x hallok melléssuhintást. Szal ezért nem értem mivan.

    Szóval érdemes 20-ra felhúzni a Fanát, Zealt, Sarcrifiset? A Bash-t csak azért kezdtem el, mert volt olyan ellenfelem, akit 30-50 sebzésű bash-el hamarabb ütöttem le, mint 150-550-es pikeal...
  • Rettenthető
    #15512
    Azt értem, hogy a fejlesztő cégnek miért éri meg, nem ez a problémám. Hanem az, hogy az a sok ****ög gyerek, akik majd játszani fognak egyszer vele, azok miért akarnak annyira havonta fizetni, itt Magyaroroszágon? Na ez nem világos. Mert mint a mellékelt ábra mutatja, a WOW-ban is van csalás, mint szemét annyi, tehát a havi +költség nem teszi csít mentessé a játékot.
    Az, hogy időnként hozzáfűznek vmit és ezzel bővítik a játékot (cuccok, helyek, szörnyek)... khm, hát ha nem is olyan drasztikusan, de itt a Dio 2-ben is megy (lsd: 1.10). Akkor meg mi a leprának is akarják? Nah mind1.
  • horpeti
    #15511
    nah, mind1, majd kitapasztalom. :D

    Egyelőre akkor nem rakok egyik masteryre sem. :P
  • horpeti
    #15510
    vagy olyan OATHot kéne csinálni/venni?? :) az jól üt?:)

    De azt milyen fegyóba lehet bezúzni? Nyilván 1kezesbe.. :) És akkor 2őt... :P


    javaslat?
  • horpeti
    #15509
    mondjuk 2 granfather vs. IK maul már más picit. :P

    De nuku CB, és szintén nem lehet az IASt kimaxolni vele. :)
  • horpeti
    #15508
    szerintem 2 doombringer nem üt olyan erősen, mint 1 IK maul...

    szal ha 2 közül kéne választani a CB miatt határozottan az IK Mault választanám...

    ráadásul IAS ügyben nem érhető el a max. a WWnél. :)
  • horpeti
    #15507
    a mastery miatt majd el kell dönteni. :)
  • horpeti
    #15506
    jah, amúgy elég gyenge az IK Maul.

    bár undeadet és demont ütve már majdnem ott van mint a reaper's troll. :)

    e kettő közül kell válasszak, vagy pedig 2 1 kezes fegyó közül, de nemtom.

    A Reaper's igen tetszik, bár az általa zúzó decrepifyt inkább a csicskára hagynám, így én használhatok mást... akkor meg jól jön a 40%os CB, meg egy gyorsabb támadás. :)

    Sokkal több pénzt nem akarok rááldozni így a fegyóra, pedig tudom milyen jó kis drága rúnaszavak vannak. De kezdetnek max. ez.

    szal v. 2 doombringer pl., v. akkor szerválni grandfathert mellé.

    Vagy ilyen 1kezes cumó pl.

    IK Maulban főleg a CB tetszik, talán kompenzálja a kisebb sebzést... (ill. akkor 4 set item lesz, az pedig ad némi bónuszt pl. 10 lifeleech a kesztyűből ami tényleg jó)

    Vagy milyen más fegyót ajánlotok, ami még nem annyira drága? :)
  • horpeti
    #15505
    nem tudom milyen globális bónuszokat kap az IK cuccból.. segiccs. nincs arreatom :)
  • horpeti
    #15504
    vagy WWnél eleve tök mind1, milyen gyors fegyverrel ütök, csak az számít, hogy 7 v 6 v 5 frames legyen?? :)

    furi... egy very slow fegyóval is 7 framet ütök IAS nélkül, meg egy very fast fegyóval is... :)


    bár az lenne a logikus, hogy az csak a végső sebesség maximumát határozza meg...

    szal 7-6-5 frame kell 2 ww csapás között, de ha a fegyver lassabb, nehéz lesz annyit ütni...


    nem tiszta maximálisan, de lehet jóra gondolok
  • horpeti
    #15503
    Item Name: Immortal King's Stone Crusher
    Quality: Set
    Type: Ogre Maul
    Stats: Damage: 231 To 318 (274.5 Avg)
    Required Level: 76
    Required Strength: 225
    Base Weapon Speed: [10]
    +200% Enhanced Damage
    +200% Damage To Demons
    +250% Damage To Undead
    40% Increased Attack Speed
    Indestructible
    35-40% Chance Of Crushing Blow (varies)
    Socketed (2)
    Adds 211-397 Fire Damage (2 items)
    Adds 7-477 Lightning Damage (3 Items)
    Adds 127-364 Cold Damage, 6 sec. Duration (Normal) (4 Items)
    +204 Poison Damage Over 6 Seconds (5 Items)
    Adds 250-361 Magic Damage (Complete Set)



    Hát igazad van, de ha van 4 itemem akkor azért csak a poisont és a magic damaget bukom, az meg nem túl izmos. :P


    Amúgy a reaper'st választanám, de ha ez a WWs baznyás igaz, hogy kell a 60 IAS a fegyóból, mert különben hiába van 400 IAS em másból, a WW lekorlátozza, akkor mindegy....


    amúgy jól értelmeztem a WW IASt?

    a WW IAS határozza meg a végső sebesség maximumát, a többi már a többi IASen múlik...
  • Aspyrin
    #15502
    Ik kalapács önmagában egy elég gyengécske választás, a teljes szett nélkül nem sokat ér.
  • horpeti
    #15501
    mondjuk ez a Battle cry elég durvának tűnik:

    10. szinten -68% target DEF... :)

    csak üvölteni kell 1et, és mindenkit el lehet találni a körzetben... :)
  • horpeti
    #15500
    IK Maulba meg ha a WWhez ez a xarság kell, hogy a fegyóban legyen 60, mert ez a szűk keresztmetszet, akkor egy shael + utána valszeg a -25% to target defest rakok... és akkor mégis jobb lesz a találati arány... :)
  • horpeti
    #15499
    eth duriels nem, hülye vok! eth. skullder's lesz az mf végett :P
  • horpeti
    #15498
    ismerem már a barbot, anno kipróbáltam mindet, csak annyira nem fogott meg hogy hosszan játsszak vele (nem sok kedvem volt egyedül barangolgatni vele, amúgy meg arra és MFre sokkal jobb karik vannak. :)

    amit én terveztem mostanra:

    Sapka: Arreat's Face
    Kesztyű: IK kesztyű
    öv: IK öv
    cipő: IK cipő
    fegyó: IK maul (tetszik a CB + nem rossz a +damage%, ill IAS bonusz is rulZ, főleg ha WWhez kell + 1gyel több set item több bonusz)) v. reaper's (jó nagyon a decrepify + deadly + Lifeleech + MINDIG talál!, de nincs CB)
    armor: eth. duriel's v. ha kell az MF: eth. skullder's
    amulett: crescent moon v. highlords (ezt preferálom)
    ring1: ravenfrost
    ring2: manald heal (ha elég ennyi mana akkor ez, ha nem, akkor marad a crescent moon)
  • horpeti
    #15497
    If you desire increased attack speed (IAS) for Whirlwind, keep in mind that only the speed of the weapon itself counts. Consequently, any IAS on any item but the weapon has no effect at all. With a 1H weapon the framebreaks are at 0, 10 and 35 for 7, 6 and 5 frames between each attack; for a 2H weapon it's 0, 30 and 60. To determine how much IAS you need for higher Whirlwind speed add the number listed in the speed section to these breaks, thus subtracting it if the value is negative. IAS above these values has no effect. Note that when Whirlwinding with a 2 handed sword, the frame breaks for 1 handed weapons are always used, regardless of whether the weapon is wielded in one hand or two. All other 2 handed weapons use only the 2 handed weapon frame breaks.
    Example: Colossus Blade has a speed of [5] so you would need 5, 15 and 40 IAS on the weapon regardless of whether you are wielding it in one or two hands. Therefore, the unique item "The Grandfather" could never attack at the maximum speed for Whirlwind.



    ehh lol.



    Ez azt jelenti, hogy :

    van eleve a WW speed, ami 2 ütés közötti időtartamot jelöli, ami csak a fegyó IASével növelhető, ezen kívül ha máshonnan adok IASt, az alapból csak a fegyver IASét növeli, szal hogy pl. 6 framenként lehet ütni 1 fegyóval alapból.


    Amit nem értek:

    Ha pl. van 60 IASem, akkor ugye van 5 frames WW

    és pl. lassú fegyóval van 8 frames támadásom, akkor a WWnél ez 8+5= 13 lesz 1 támadás, vagy a WW speed, az amolyan szűrőként szerepel??

    szal hiába tudok a fegyóval 5 FPSsel ütni, ha a WW hez 6 kell, ill. ha a WW 5frames, akkor ez csak a lehetőség, hogy a fegyóval is 5 framest üssek?


    asszem értitek :)

    Köcc.
  • Aspyrin
    #15496
    Az egész ik szett megvásárolható egy istért, remek választás a baba megismeréséhez. Majd megpróbálom bemásolni a bónuszokat.
  • Nuki
    #15495
    szerintem a Pikenak nagyobb a sebzése, és az jobban meglátszik ,mint a Buzogányé =)

    Fanaticizmus hat a zeal-re, hiszen még bónuszt is ad az egyik a másikra :P

    (bash-hoz nem értek azt az ágat sose használtam:)
    sőt azt ajánlom hogy specializálódj, ne szórd el a pontjaidat, hanem egy dolog legyen kimaxolva utána jöhet a többi ^.^
  • Aspyrin
    #15494
    Természetesen a zealre hatással van a fana, ez egy ősrégi párosítás. Az, hogy egyszerre mennyit tudsz lecsapni a monszta életéből sok mindentől függ. Elképzelhető, hogy a fegyver ad crushing blow-ot/deadly strike-ot stb.
  • Aspyrin
    #15493
    Már rég visszaadtam :S
  • SZU
    #15492
    Srácok!
    Tudtok helpet adni? Van egy 29.lvl.Palám. Eddig a 5-ön van a sacrifise, meg a Zeal combo, 5-ön a bash, meg a holy shield, 5-ön a freese aura. Nos, Félre van rakva 2 skill point, s mindjárt 30-as leszek. A kérdés (partyban játszok lanon egy másik palával, aki majd Salvationra megy rá), a fanatizmus hat a zealra is, vagy az bukás?

    A másik meg, miért van az, hogy zealban egy kiba unique pike-al szinte minden ütésem talál (és öl is, mert 150-550-ig zúzok vele), a másik fegyóm meg egy frankó lovagi buzogány, meg egy táp pajzs (combat skills+1 mindkettővel, + pajzs defje 90). De a nyamvadt buzogánnyal csak minden zeal sorozatból kb. 1-2 talál. Az AR mind2vel ugyanannyi (92%).

    Meg hogy van az, hogy a bash-al bár 50 körül sebzek, néha a táposabb lényeknek is olyat üt be, hogy az életerő csíkja lemegy rendesen. Mintha mittom én 120-at sebezne?

    Előre is köszi!
  • Nuki
    #15491
    szegénykém nagyon unatkozhatsz odabent :P
    (nekem pakolni kéne osztájkirándulásra így évvégén :D 15:15 kor indul a vonatunk=)
  • Nuki
    #15490
    én igyekeztem értelmesen kifejezni magam :P
  • horpeti
    #15489
    ennél én írtam már hosszabbat, de az még értelmetlen is volt :P


  • Nuki
    #15488
    - nyilvánvaló: a wow miatt, ha olyan lenne hogy Egyszer megveszed és nem fizetsz érte (amit kizártnak tartok) lásd : Gulild Wars akkor nem lenne érdemes annyi erőt beleadni, mint egy wowba, így a szinvonal sem érné el a 'blizzard' szintet szvsz ilyen nem lesz. (eltekintve attól hogy ex-blizzardosok csinálták a játékot.... vagy talán csak pont ezért sem lesz ilyen:))
    - havi fizetős mmorpg megérné (sőt ez érné meg a legjobban), a sok zserbó(burzsoá) meg úgyis ki tudja fizetni a havidíjat, ezt csak mink, szegényebb népek, és kereskedők karmaiban tengődő emberek nem tehetjük meg, ami az összbevétel nem jelentős százaléka, szóval ilyen téren nem lehet véleménye közép európának.
    - ha ojan lenne mint az eddigiek, azt tényleg azért csinálnák, hogy besztszeller legyen, és örökké ott maradjon a 'világ legjobb játékai' pantheonjában, bevételben alig közelítené meg az MMORPG-s társát. És ugye ott a battle.net ami majdhogynem mmorpg fílinget nyújt :)

    Szóval: ha pénzért csinálják 2-es pont. Ha azért amiért az első két társát akkor 3-as pont. Lehet imádkozni =)

    (elnézést a kisregényért:)
  • horpeti
    #15487
    vki ki tudná nekem másolni arreatról, hogy az IK set milyen bónuszokat is ad??

    tárgyanként tudom, de az ilyen globális érdekelne.

    Köszi! :)
  • Rettenthető
    #15486
    Egy valamit kérem magyarázzon el nekem valaki!

    Miért akarja egy csomó k** ***i, hogy a Diablo 3 is MMO legyen?
  • horpeti
    #15485
    te futsz a sorcoddal? :)
  • horpeti
    #15484
    tudod hogy értem :)
  • Sas6
    #15483
    Én a sorcomnál szinte csak a manára tettem és nem is kellet Manaital. Az Ügyességre semmit nem raktam mert minek nem?? Az erő az amire még gyúrtam hogy fel tudjak venni jó kis páncélokat meg jó cuccokat. Az életerőre meg hát közepes mennyiség. De a sorc köztudott közelharcba gyenge és nekem is volt vagy 700 életem és jott eg élőholt nyúzó vagy mi és levitte az életem 1/3-át. Szal nem szabad közelharcba menni a sorcal messziről kell irtani a népet. Egyedul az a rosz hogy ha kevés van az életerőn viszonylag hamar elfáradsz és nem bírsz futni és ez eléggé idegesítő tud lenni.Én a sorcomnál 63-a szintű voltam és hát igencsak írtottam a népet csak nem szabad közelmenni senkihez és a staminával itt már nem volt gondom. Szal a lényeg a mana és az erő de inkább a mana legyen tobb és párat sztem rakhatsz az életerőre is de ahogyan érzitek nekem mindegy:] De ügyeséggre NEM kell rakni semmit.
  • Rettenthető
    #15482
    "2 kard lehet 1 kézben."

    Nem mintha kötekedni akarnék, így a hajnali órákban, de sztm 2 kard egy kézben soha nem lehetett, vagy hát elég bajosan :-)
  • horpeti
    #15481
    na mind1, maradok a varázslónál :P

    nekro11lvl barbi 9 lvl.

    tetszenek, de nem kockulok Dióért, hiába akar rámtelepedni újra :P

    jóéjt :P
  • horpeti
    #15480
    jah, Aspy, kéne a crescent moon valszeg, ha nem adtad még vissza :DD ráaggatnám :P