26171
  • Aspyrin
    #15639
    Az előző sztorim megadja a választ :)
  • Aspyrin
    #15638
    Ugyan már, mindig ez a pénz kérdés. Figyu, csinálod új karid, ugye annak lesz egy nájt és egy hell hf-je legalább. Szerencsés esetben lehet akár gul+pul is, de legyen mondjuk egy mal a kettő értéke. Találsz vele egy-két cuccot és máris csinálod az új karit stb. Mit gondolsz én csinálom a rúnákat?:) Dehogy, csak játszom, eladok-veszek és így tovább. De akkor sem panaszkodom, hogy nincs rá keret-> megkeresem az árát ha kell :)
  • Delac
    #15637
    Inkább kinlódjon előtte, mint sem kirakjon egy eternety-t és 2 nap alatt belássa, hogy ezt biza benézte. Majd bukik rajta egy szépet.

    Ez honnan jutott eszembe fene se tudja :P
  • Delac
    #15636
    A grief sztem a legjobb fegyver amit annyi istbol ki lehet hozni. Van rajta ignore target defense. AR nem kell csak bossok ellen annyira mindig telik. 1 a sok jó tulajdonságból.

    A lényeg:
    grief egyszerű de pofátlan durva. A + sebzés ami van rajta annyit tesz mintha ilyen módon lenne feltüntetve: pl +360 dmg to min, és +360 dmg to max. a fegyverre. Ergo-> egy phase bladenél. 31-35 ig helyett. 391-395 ig fog sebezni. A játék nem írja ki rá, de attól még igaz. Ez én egyetlen igazi karakterem (charge_brfk) griefel a karakterlapon 1500-1900 ig sebzek kb. :DD. Ehhez képest hellen act4 ben mindenki borúl egy ütésre. Persze én még raktam mellé 85% deadly strike-t :DD Egy spéci progim van ami megmondja, hogy mennyi lesz a hivatalos sebzésed. Mindent be lehet állítani rajta. Nálam azt lökte ki: 20K +- 100 dmg kb. csinos jószág.

    Ha gondolod kiszámolhatom neked sebzést. Ssak add meg a karakter szintet, amit el fogsz vele érni kb, all skillek számát, str/dex tervezett értékeit, merc típusát, és az általad használt főbb itemek. ( egy full item lista lenne a legjobb.)


    Grief ára: low 3ist, egy húzósabb pedig 6 ist. Berserk axe-t nem ajánlom, ott még egy plusz dologra kell figyleni, és mellesleg azt javítani nem olcsó. (Pont tegnap akart valaki 1 milla aranyat venni hun-1en.) Egy ort runa csodákra képes , csak hogy a grief igonre target,-> folyton talál-> kopik ahogy használod. Egy barbnál ez hatványozottan fontos tényező.
  • horpeti
    #15635
    :D

    jah, csak nem olyan egyszerű, ha nincs lóvé rá.

    más megvenni mind a 2őt pl, és próbálgatni, max. eladni, ami nem jó, és más az hogy kb. eladod mindened, hogy megvehesd..

    Ez amolyan kb. erre teszem fel egész vagyonom cucc. azért vacakolok ennyit. :P

    Nyilván könnyebb lenne kipróbálni mindent.. csak mire összekaparom a lóvét rá..

    4 ist szerintem nincs is, hiába adom el összes cumóm, ami esetleg nem kell... csak pl. jó ha van.

    na mind1, lesz vmi :))

    A Karit mindenesetre megcsinálom. Lehet újrakezdem, mert véletlenül rajtam +15 dexet, ami valszeg nem fog kelleni úgyse... :)
  • Aspyrin
    #15634
    Lál, annyit tudsz vacakolni mindennel, hogy az már botrányos :D Csináld meg a karit, próbáld ki a fegyvert és kész.
  • horpeti
    #15633
    bár nemtom mégis mennyi lenne a sebzés grieffel és BOTDvel, eddig csak számolgatni tudtam... jó lenne egyszer kézbe fogni. :))

    De a számok azt mondják, h. durván sebez azért, hiszen griefnél nem ed% van, hanem damage...
  • horpeti
    #15632
    egy low grief Berserker axeot már lehet kapni ugyanúgy 4istért nem? 35 IASsel :P
  • horpeti
    #15631
    :DD


    Amúgy én éppen egy grieffel szemezek...

    Nagyon nagyot üt a grief, főleg, ha tolnék mellé egy highlord amulettet (50+% DS), ill. akkor 1kezes lenne, és lehetne tolni mellé pl. stormshieldet.


    Bár akkor is egy 5 ranges BOTDre éhezem. :)))
    No meg a BOTDben minden van, amire szüksége van az embernek, viszont grieffel már nem kell egyáltalán törődni a sebzéssel se, csak gyúrni a leechre...


    Leechre könnyebb gyúrni, mint damagere. :))
    Bár az a +30 attributes is nagyon faja, nagyon nagyon. :))

    Valszeg nem szenvedek az 5 rangegel, 3 range hasonlóan faja... amúgy sincsenek olyan nagy packban a monsták... középre WWzve meg össz 6 rangeben lehet nyírni őket, az bőven jó. :)
  • Delac
    #15630
    Szoktak cb be is botd-t tenni. Aspy-nak volt az is. Az ára ugyanott mozog mint thundermaulé. tm sebzés low esetén is olyan 220-1200 ig, a cb meg xxx-850 kb. Min sebzésre már nem emlékszem,de lénygesen jobb mint a tm-nél. Általános logikát kövteve, amennyivel a rosszabb a cb max dmge, annyival jobb a min dmge. Az átlag kb megegyezik, de ez se biztos :p A segítőszándék legalább megvolt :D
  • horpeti
    #15629
    range kérdés:

    kardnál nyilvánvaló hogy sebez az egész penge, de kérdés, hogy ez a játékban is így van-e.. mintha olvastam volna, hogy a kard igen precízebben talál, meg stb... lehet pont emiatt, mert egész rangeben kaszál, a többi meg csak a range vége felé?? vagy háp háp
  • horpeti
    #15628
    lol :D

    Köszi! :))

    Hát igen, azt én is látom, h. ha nincs jó fegyó, akkor eszi a fene az egészet. :)
    WWhez IAS szempontból jó az IK maul (hozzá a set még jobb), de egy thundermaul, great poleaxe BOTD még jobb lenne, bár nincs CB! De a CB "csak" a bossok ellen kell igazán.
    Éppen talán 4 istet össze tudnék kaparni. :)) De kérdés, elég-e a low... Az is jobb-e, mint az IK settel együtt. Mert 4 ist nem kevés!


    Amúgy a ranges kérdésre nem tudsz te sem választ?
    pl. thundermaul és warpike esetén , vagy poleaxe... ha van 3-5 rangem, akkor azon belül is tud sebezni azért (pl. 1-2), vagy akkor olyankor nem talál??

    Néha tapasztaltam, amikor új karival felszedtem valami hosszú pikeot, és azzal mentem tristre(:P), hogy közelről elég gázul veri, távolabbról meg jobban.

    Ezt főleg azért kérdeztem, mert az 5 range az nagyon vonz a 2-3 helyett, viszont ha 4-5 yardon (gondolom ebben van a range) belül nem sebez a WW, akkor megeszi a fene az egészet. Nyilván ezt ki kéne próbálni... majd lehet teszek rá kísérletet pl. Csak nem könnyű tesztelni.

    Mert ha sebzi belül, akkor mindenképpen vmi 5 ranges cumót nyomnék, ha meg nem, akkor jó a thundermaul is.
    Esetleg érdemes KARDba tenni a BOTD-t?
    Egyedül a warpike az, ahol nem lesz meg az 5 fpa, csak 6... de annyival nagyobb is a sebzés.



    Frenzy barbhoz: Igen szép az, amit elmondtál, és könnyen meg is valósítható. Egyedül az a bajom vele, hogy nekem nem tetszett a frenzys barb. :) Pedig ott jól ki lehetne használni a + IASt...

    Amúgy bármelyik kombóval valszeg érdemes meghagyni a 3as IK kombót, bár ha nem lenne full settem, lehet inkább pl. soul drainer kéne a kesztyűbe pl.

    Csak 2 settel az IASen kívül nem sok hasznos cucc van az IKnál, 3nál kapja az ember a +2 combat skillt, meg 25% FHRt... sajna a nagyon szupi kis IAS bónusz így ebből a kombóból nem érvényesül...

    Lehet akkor soul drainerrel jobban járna az ember... Bár az IK kesztyű és öv is szép bonuszokat ad, csak ugye az nem leech. De spec. mindkettőre szükség van. :) (resist sok stat)

    Bár lehet IKt elhagyva soul drainer és verdungo pl. :D

    Már sok a választás...
    Mivel nekem egyelőre csak IKból vannak cuccaim, így nyilván azok felé fogok menni. Korai szinten tuti. Aztán majd meglátja az ember...

    az IK maul sem rossz annyira, no meg ha már ennyi set item van, akkor az IK armor is tolja neki a resistet izomból.. no de ha már 5 van, akkor már megéri a sapka is... :DDD És a kör bezárult :)))
  • Aspyrin
    #15627
    Kicsit kárpótolva is érzem magam a hf miatt, hiszen ott csak pul-t kaptam ;-)
  • Delac
    #15626
    A set=noob kifejezést én úgy értelmeztem, hogy ha a set összes darabját hordod egyszerre magadon. Pl full IK barb. Vagy aldur driud.

    Mert szerintem is vannak használható set itemek, sőt ezek néha 2-3 darabbal igen hasznos jószággá válhatnak. pl ik öv+cipő+kesztyű, vagy tal amu+armor+belt.
  • LegionarR
    #15625
    piszkosuuuul mázlistaaaa!
  • Aspyrin
    #15624
    Háj ólz, felugrottam ma reggel egy pár percre bnetre és megtörtént velem ugyanaz a dolog mint pár hete. Mégpedig az, hogy countess dobott nekem egy mal-t quest alatt :)
  • LegionarR
    #15623
    Én nem így kezdtem, már jó pár hónapja ezzel a karakterrel, ezzel a szettel mászkálok
  • Nuki
    #15622
    ez igaz.. azért csodálom azokat a freak-eket akik 1-2 nap alatt összehozzák a lvl 99 Hardcore Karaktereket :o
  • JancsiPapa
    #15621
    Nuke, Legionarr:
    Mindenki így kezdte a bnetet - mint ahogy resetnél mki a nullától kezdi mki - más kérdés, hogy pl shape druiddal vagy egy mf-sorccal indul először - mert tele nélkül...valljuk be, macerás minden.
  • Nuki
    #15620
    én egyenlőre csak most fejlesztgetek egy karaktert amivel találom a magam tárgyait hogy tudjak játszani a többivel is :D
  • LegionarR
    #15619
    Tudom hogy ez nem a te véleményed, de csak mondom... Én is Set-et használok, mert nincs "pénzem" másra... ez jutott, ennek is örülök, nem érdekel ki mit szól... Ha egy jobb fegyverhez (páncélhoz, kesztyűhöz, csizma, stb...) jutok, akkor persze lecserélem azonnal, de addig ez van...

    Egy lvl 94-es shape druidával használom az (lehet röhögni) IK szettet (persze sapek nélkül ), és nagyon jól megvagyok vele hellen is... Azért az überektől félek egy picit, de azért "odalent" is tudok segíteni, még ha nem is rajtam múlik hogy sikerül-e őket leverni...
  • vigyori14
    #15618
    resett után várható h javul a helyzet lagg és kidobálások terén?
  • JancsiPapa
    #15617
    Ó faszom megyek már játszani...
    Vár a lvl 89 és az ist'd zakám...
  • Delac
    #15616
    Peti, te aztán soha nem fogysz ki a kérdésekből. :D

    Passz, a válaszom a legucso kérdésedre. Mondok egy-két dolgot. WW barb. aspy tapasztalata alapján thunder maul botd. egy ilyen cucc low stat esetén 4 ist. Sajátom anno közepes volt 4ist um. Tehát, csak hogy érzékeltessem az árakat. Ha nincs ennyi, akkor ik barb. DE, én anno egy ilyet olvastam/hallottam valakitől.

    Set=noob.

    Nem kell tényként kezelni, mert nagy hiba lenne, csupán gondolkodni rajta.
    Én nem tudom miért, de inkább előnyben részesítenék egy obidience-t fegyvernek, mint más olcsóbb cuccot. (még soha nem volt ww barbom)

    Frenzy barb: Olcsó kivitelbe, amit mindenféle képpen kipróbálnék. Én saját barbim is ilyennek indúlt. /Schafer_brfk), de pont baltás lett. Nem egyszer néztek már hülyének. Név és felszerlés viszonylatában. TEHÁT.
    Ha olyan sok ias-d van, hogy már az szégyelni való, akkor csináld meg 2 Schafer-ral. Kitünő sebzés (so, so: ár/teljesítmény mutató alapján) Ára um/db. Abba lyuk +shael bele. + arreat lityó 15 ias jewel bele, 25 ias gloves (ikgloves + ik boots) + 10 ias öv (nosferatu/goldwrap), armor (olcsó) treachery (assasin spéci runaszó. Igen barátságos modokkal. Az hogy assasin tényleg ne zavarjon. 45!! ias), amulett highlord 20ias, gyűrű/db 1 ravenfrost 1 dual leeches. + baba torch.

    Bővebb információért kérdezz!! . OMG :DD még, kérdezz Peti :P
  • horpeti
    #15615
    srácok, ha pl. 1 5 ranges warpikekal ütök, akkor ez a tőlem közelebb, pl. 1-2 rangre levő lényeket is nyírja, vagy igazán az 5 rangere levőket találja csak el?

    pl. a végén van csak bökő..

    míg pl, egy kard végig vág egész hosszában..

    vagy d2ben nincs ilyen finomság?
  • trunks666
    #15614
    Azt meg tudná nekem mondani valaki, hogy a legfrissebb magyarosítást hol találom? Amit sikerült leszednem az még a D2LoD_1.10.exe nevet viseli, és tudtommal az 111b az utolsó hivatalos patch.
    Abban az esetben ha 110-nél megállt a fordító project, fel merjem tenni az 111b patch után ? Max annyi lenne, hogy egyes elemek angolul lennének nem ?

    Előre is köszi a segítséget !
  • Aspyrin
    #15613
    Igazán nincs mit padawan :)
  • SZU
    #15612
    Köszönöm mester! =)
  • Aspyrin
    #15611
    Ha megvan az organszetted szépen bedobálod őket együtt a kockádba act5-ben és transmute.
  • SZU
    #15610
    Hargh! Ezt nem tudtam!

    S meg tudod mondani, hogyan lehet előhozni azt a pályát, amin a 3 főbossz egyszerre van?
  • Aspyrin
    #15609
    Az Ethereal tárgyak sebzése/védelme +50%-al magasabb, mint a normál változatoké.
  • SZU
    #15608
    Ugyanaz a rúnaszó nem eth cuccba nem eredményez törhetetlenséget és bődületes sebzést?
  • Aspyrin
    #15607
    Vannak rúnaszavak amik kifejezetten az eth cuccokhoz jók mivel törhetetlenné teszik a tárgyat és így bődületes sebzést kaphatunk.
  • horpeti
    #15606
    1 kezes BOTDk sem rosszak, de nincs annyi zsém, hogy megengedhessek magamnak 2*1 kezes tápos cuccokat. :) Akkor inkább legyen egy batár 2 kezes nagy ranges cumó... és akkor írtok nagycsíkban :P
  • SZU
    #15605
    Valaki tud segíteni, hogyan lehet a 3 dió tesóval megküzdeni 1xre?
  • SZU
    #15604
    Miért jobbak az eth cuccok? Az a nem javítható áttetsző cucc az eth nem?
  • horpeti
    #15603
    jahh..

    Köcc. :)

    Legszívesebben valamiféle BOTD-t használnék, de az szerintem ebben a ladderban sem (kövben meg valszeg nem kockulok) lesz.

    az a BOTD warpike nagyon szimpi, de a BOTD great poleaxe sem volt rossz.


    De gondolkodom a +4 allskilles arioc needlen is :))

    Elég tápos darabka az is, és pont eléri a maxos WW sebességet is. :DD

    highlorddal meg 83%os DSt produkál... :P

    4es range (IKnál 2* akkora).


    Igaz ennek pl. 155 str és 120 dex reqje van. :D



    Na mind1. Annyi variáció van, mint a tenger...


    Szerintem majd a szimpatikust fogom választani. :))

    Végülis az IK se rossz a 40 CBjével, és akkor már az egész set...

    Csak az a 2es range az ami nem elég szimpi. :D No de ki kell próbálni. :) IK settet még nem próbáltam ki.


    De majd még addig sok idő telik el... :)

    Lehet eladok mindent, és talán összejön egy eth. BOTD, bár szerintem annyi nem. :)
  • Aspyrin
    #15602
    Na igen, ik barbhoz is kell erő dögivel. Armor ugye 232 str req amiből lejön kesztyű+cipő addja ami 45 str és kifújt(esetleg egy -15req jewel bele még segíthet az ügyön) :) Vita a legfontosabb str után, nehogy elhanyagold.
  • horpeti
    #15601
    hája.

    Asszem akkor az IK barbot fogom tolni, végülis túl sok cucc nem kell már hozzá. :D

    Azt nemtom mennyi erő kell?

    Vagy több erőt, és dexet tolok a több damage és AR végett, vagy kiélezem azokat a több életért...

    Kérdés, szükség van e a sok vitalitásra.. :)

    Én anno úgy emlékszem, a WW barbomat alig sebezték meg... azt is visszaleechelte. :)

    gondolom a Barbnál is úgy müxik, hogy 1 str +1ed%... :)
    meg gondolom a dex is tol picit a damagen...

    Vagy ilyenekkel ne foglalkozzak, menjen a cucc a vitalitásra? :)

    Kérdés van-e értelme.... Ha úgyse kell annyi life, akkor a több erőből származó ed%ot jobban érzem. :)

    bár elégedettséggel tölthet el a sok élet, és a halhatatlanság is. :))
  • Aspyrin
    #15600
    Delac, beledobtam egy cohot a 14ed duskba, csak hogy ne rágódj túl sokat :)))