26171
  • horpeti
    #15679
    amúgy ez az 5 fpa-s WW ez azt jelenti, hogy 5 frame alatt fordul 360at és vág? :)

    vagyis egy másodperc alatt 5* fordul körbe?

    Akkor ez hasonlít már egy turbinához... :)
  • horpeti
    #15678
    Delac:

    Az általad említett sebzés kalk az pontosan azt írja le, amit mi is mondtunk...

    vagyis akkor a grief brutálisat üt...

    De elvileg ebből mi mit sem látunk a karakterlapon. :)

    Szal egyértelműen marad a lényteszt... :)
    És kb. igencsak látszani fog a különbség, kb. ugyanúgy, mint smite damagénél, elvileg ott sincs kiírva a nagy sebzés, de mindenkitől azt hallottam, hogy igencsak látszik.
  • horpeti
    #15677
    asse tom miből kell kirakni. :))

    na mind1. magasra teszem a mércét.

    Vagy griefem lesz, vagy pedig BOTDm. :)

    Minden a teszten múlik! :)
  • horpeti
    #15676
    nem rossz, bár ez csak frenzysnek jó, de annak nagyon. :)


    jah, az oath. arról mi a vélemény?
  • horpeti
    #15675
    ahh, megvan! :))
  • horpeti
    #15674
    az a "Schafer" az micsoda?

    a quakenet nem találtam meg ezt a rúnaszót...
  • Delac
    #15673
    50-60 szint asszem. De én majd csk este leszek legközelebb
  • horpeti
    #15672
    Berserker axenál 64 a req lvl, gondolom pbnél is hasonló, neked milyen van Delac?

    mindenesetre most 20. szintű vagyok, némi cow szenvedés után hamar megütöm a lvl 45öt, akkor utána meg nm huzi után hamar meglesz a lvl 6x. :)

    Akkor meg mehet a teszt.

    Bár a palámmal is tolhatom neki akár most is, szal ha jössz, akkor majd átcucc, és akkor holnap vissza is tom adni.


    Ma este 9 negyed 10re fogok hazaérni.
  • Ravald
    #15671
    1.Mit jelent az hogy n4p vagy nap amikor nem engedik felvenni a hullát?
    2.Cta1 ér 2Ist runet?
    3.O Shako 133def N Pul
  • horpeti
    #15670
    hája, jó lenne, ha ez lenne!

    Akkor egyértelműen a grief a nyerő. :)

    Számomra...


    Ha meg a másik lesz az igaz, akkor a BOTD. :)

    Mert nagyjából ugyanakkorát csapnak a + EDvel és a + DMGvel (+DMG kicsivel több), de ha a skillED ugyanannyira számít csak az a alapfegyóból (pl. 80 avg. damage), akkor onnantól kezdve már mind1...


    Akkor majd elviszem tesztelésre. De még nincs meg a barbim, szóval nem lóverseny, de most izomból ráhúzok a barbra. mennyitől használható a grief?
  • horpeti
    #15669
    már én is. :))

    De mondjuk most már én ezt befejeztem, és majd szépen kipróbálom delac elméletét. Reménykedem hogy pozitívak lesznek az eredmények.

    Egyébként nincs vkinek 1 griefje kölcsönbe??? :)))))
  • Delac
    #15668
    Van griefem , próbáld ki.
  • Delac
    #15667
    "390-430) * 7 = 2730 - 3010"

    Ez a helyes sztem. A +DMG elsőnek, majd a frenzy 500 Ed-je.
  • horpeti
    #15666
    A legjobb amit tehet az ember, hogy fog 1 griefet, és kipróbálja normal támadáson, és pl. olyan skillel, ami ad 2-300% EDt...

    Ha igaz a képlet, hogy a fegyveren levő +DMGt még a skill ED számítás előtt adja hozzá a fegyverhez és azt szorozza meg, akkor lényegesen nagyobb lesz a sebzés, viszont ha nem, akkor bár nagyobb lesz, de nem lesz 3-4*es... akkor csupán a fegyver alapsebzésének a 3-4szeresével lesz több... (+ többlet a karakterből adódó bónuszokból)

    Veszek egy griefet, azt megnézem. :P
  • Aspyrin
    #15665
    Fú kezdek bekattanni a sok edtől, számolgassatok csak addig én hazaérek és játszom :D
  • horpeti
    #15664
    ahh, nem értem. :D

    de mind1, lexarom.

    Tipikus grief példa:
    Akkor mi van ha:

    30-70 ig van alap sebzése a fegyver + 360 grief sebzés + 600 % ed skillből.

    akkor:
    (30-70) * 7 + 360 = 570 - 850

    vagy:
    (390-430) * 7 = 2730 - 3010

    Igazán ez a lényeg...

    Bár a te példád éppen a TITÁNNÁL lép fel. mert ott van ed + dmg is a fegyveren.

    Én eskü akkor úgy tapasztaltam hogy a skill ED-t összeadta a titánon levő EDvel, és a végén nyomta rá a +dmgét, ami a fegyveren van (ugye 25-50 damage) ... És azt jelenítette meg.

    Vagyis ha ez tényleg így van, akkor a griefnél az 1. példa lesz igaz...

    Vagyis az úgy sux...


    De persze titánnál is más a kiírás és más amit tapasztalhat az ember...
    Ahhoz még nem vagyok elég rutinos, hogy tapasztalatból mondjam, melyik az igaz... De a kettő között igencsak nagy a különbség, főleg ha griefet nézi az ember... a példából is látszik... annak feltűnőnek kell lennie. :)
  • horpeti
    #15663
    fú, ezt nem értem. :D

    nah megpróbálom értelmezni:

    "1.A fegyveren lévő (1)ED és a (1)+DMG. Elsőnek ED-t számolja majd arra a +DMG-t."

    Ezt értem, és én is így tapasztaltam!
    Tehát ha van nekem +400% eds 1-5ig sebző valamim + 20 dmg, akkor az (5-20) + 20 dmg ként fog szerepelni.

    Eddig jól értelmeztem?? ez eddig nekem is világos!
  • horpeti
    #15662
    jahh...

    az a kalk nekem még nem jött be. :D

    nah, értelmezem amit írtál.
  • horpeti
    #15661
    aha, köszi. :)

    Igencsak örülnék ha tényleg úgy lenne. :)) Bár szerintem nincs semmi akadálya, hiszen éppen azért táposabb a +dmg jewel mint az ed jewel. bizonyos esetekben.
    Mondjuk WWnél, ahol WWből alig jön ED, ott az ED is tökéletes, viszont ahol rahedli ED van skillből, pl. frenzy, ott a +dmgből jobban profitál...

    Mondjuk hülyeség volt ezt így végigfejteni, egyszerű tesztelni:

    Első dolgom lesz kipróbálni ezt a war travelerrel.

    Ugye War traveler ad: +15-25 damaget

    ha adok csávónak egy kb. 15-25ig ütö swordot, mellé meg ed-t pl. mercből.

    Akkor ha az 1. állítás igaz, akkor dupla akkora lesz a sebzés, viszont ha a 2. akkor nem lesz 2*es sebzés, sőt... :)


    A te verziód is letesztelhető könnyen, én mikor Javával számoltam ed-t a duressel, akkor pontosan emiatt volt az, hogy inkább hagytam is a duresst, mert szinte alig adott több sebzést az az x ed... 170es titánom sebzése pont ugy jött ki mintha 200as edű lett volna (+30 ed máshonnan).

    Ergo összeadja. De nem akartam lehúzni az elméleted, remélem nem haragszol, hogy te kiadtad szíved lelked, én meg leálltam vitázni. :DDD

    Csak én így tapasztaltam, még kipróbálom, tényleg így van e, mielőtt csacskaságokat tényként állítok.
  • Delac
    #15660
    Sőt, pontosan ennyi van neki, illetve ennyi között változhat
    :22532-33537
  • Delac
    #15659
    Illetve lofxszt. Nem elég pontos, ahogy leírod.
    Az meg, hogy mit ír a játék, és miként kezeli 2 külön dolog.

    1.A fegyveren lévő (1)ED és a (1)+DMG. Elsőnek ED-t számolja majd arra a +DMG-t.

    2.Máshonnan jövő (2)ED és a (2)+DMG. Az ED-t a skill Ed-hez számolja A +DMG-t pedig az 1. megállapítás után.

    Sorrend ha van mindből:
    Fegyver: (1)ED+(1)DMG majd erre (2)DMG.

    És legvégűl a skillhez adja hozzá(2)ED-t. Na ez a felállás már érthetőbb. Nem győzőm hangsúlyozni, hogy mit ír ki a játék, és mit csinál két külön dolog. Lásd lejjebb grief-s példám.

    nem utolsó sorban amit adtam sebzés kalkulátort tesék hsználni bátran, nem hazudik, nem fog mellébeszélni. Ha valami sántítana, akkor tesztelj. Válassz ki egy fokozatot (hell) és egy bizonyos szörnytípuson keresztűl próbálgasd, és a szörny tulajdonságait beleszmáolva vond le a következtetést.

    Anno én is furcsáltam, hogy sebez a thundermaul- chargem 40K maxba. De olyannal soha nem találkoztam, hogy a minion of destruction meghalt volna egy ütésre. Holott van vagy 20K élete a csórikámnak. hoho 50% dmg resistja van a kis kancsónak. Tehát azért nem volt hajlandó megdögleni, ugy ahogy én gondoltam.
  • Delac
    #15658
    az 1. megállapítás a helyes.
  • horpeti
    #15657
    Ha neked van igazad, akkor szintén boldog lennék, mert akkor a +400%os BOTD végeredményéből származó értéket fogja megszorozni a skill EDkkel. De szerintem bemész dióba, és megnézed egy fortival, hogy igencsak nem az lesz...

    De ha mégis neked van igazad, akkor hálás köszönet, és örülök neki.
    Csak én sajna nem így láttam.


    Egyedül a concentration AURA volt az, ahol azt tapasztaltam, hogy a fegyver EDvel növelt értéket szorozta meg!!! Egyedül ott!

    Mightnál már egyáltalán nem (pedig az skillED)... meg mondom duressnél se.


    De ki fogom próbálni még 1*, de nem nagyon reménykedem... Sajna ezt már jó ideje megnéztem, és ezért sem preferáltam annyira az ilyen barbárokat, mert nagy alapsebzésű, nem pedig nagy EDjű fegyók kellettek volna... :)

    Viszont a Grief úgy tűnik kárpótol ezért, DE csak akkor, ha még a szorzás előtt hozzáadja az alapsebzéshez, és azt fogja EDvel megszorozni.
  • horpeti
    #15656
    értem.

    a % jelek hiányoznak, de az ED-t automatikusan %nak tekintettem a leírásodban, a + dmg -t pedig fix értéknek (mint grief).


    Én is hasonlóra gondoltam. :)

    Viszont 1valamivel nem tudok egyet érteni:

    Ha van pl eth.BOTD thundermaul

    160 avg. damage + 400 % ed. ez így: 800 lesz.

    Akkor elvileg fortival a te számításod szerint a 800 nak venné a +300%szoroság, azaz: 3200.

    De ezzel nem értek egyet, én úgy vettem észre, hogy minden ED egyszerre adódik össze, és a fegyver alap sebzését növeli (ill. alapsebzés + add min-max. damage)

    a fő kérdésem az volt, hogy
    1. (alapsebzés + add dmg)* ED, vagy pedig
    2. alapsebzés*ED + add dmg..


    Te egy olyan harmadikat mondtál, amivel nem tudok egyet érteni, mivel én is nem is keveset számolgattam a fegyvereket pakolgatva a karira, és egyértelmű volt, hogy bármilyen ED-t varázsolok a karira, akkor az az ED össze fog adódni a fegyón levő EDvel is, és nem a fegyveren levő EDvel növelt értéket szorozza meg.

    ez a tipikus dio felfogás, minden EDt összead,és az alapot növeli.

    Ezért van az, hogy pl. 40% ED jewel az nem az egész sebzésed fogja 40%kal növelni normal tamadasnál, hanem pont a fegyver alap + 40%kal ...

    Sajna nekem ez az eredmény jött ki , ahogy anno próbálgattam amazonnal a war traveler + dmgjét... meg a duresst.


    És úgy rémlik hogy a 2 képlet közül a 2. az igaz, pedig én az 1.t szeretném, hogy igaz legyen... Mert akkor griefnél óriási lesz az egyik szorzó tényező... De vmiért azt érzem, hogy a 2. lesz az,hogy ne legyen olyan jó nekünk.

    Viszont a te variációd a legoptimáisabb.

    (alap + add dmg) * fegyóED* skillED... ez 3szoros szorzás, de szerintem max. a:
    (alap +add dmg) * (fegyóED+skillED) jöhet szóba LEGJOBB ESETBEN!!!
    Legrosszabban:
    alap * (fegyóED+skillED) + add dmg - ha az előző az igaz, akkor annak nagyon örülnék. :))


    De ki fogom próbálni még 1* , kimondottan barbárral.
  • Delac
    #15655
    Ha olyat látsz, hogy +4 min dmg , vagy add 10-40 dmg, azt mindig a fegvyerhez fogja adni. Ha a fegyveren van 100 ed, akkor a végértékhez adja, és majd csak erre jön a skillből származó pl 500ed.
    Minden más ed ami származik valahonnan (pl forti 300ed), csak a skill edhez fogy hozzá adódni. Előző számoknál maradva: 500+300 ként lesz kezelve.

    egy példa:
    mytical sword 40-50. Ezen van 100 ed.-> 80-100 ha van a fegyveren + 9 min dmg akkor -> 89-100 He van egy war travelered (amin van 15-25 dmg ) akkor->104-125 lesz.
    + ha van egy skilled (frenzy) ami ad 523 ed-t. Ebből lesz egy sebzés (ami most csak fiktiv) 2167-2599. A NEM fegyverről származó ed plusszok a skillhez adódnak.->523+300, 823. Egy 40 ed jewel a sapkában elég csekély sebzés növekedést fog adni. A fegyverbe téve viszont oda számolja: 100+40=140 ed.

    De, mondjuk egy 13 to max dmg jewel már a fegyverhez fog hozzáadódni. (Akárhova is teszem) Azaz 104-138. Van is egy griswold sapkám, amibe 29 mx dmg lett belepasszírozva :P


    Remélem az érthetőség határán belűl maradt ez a kis szösszenet. :D
  • horpeti
    #15654
    :)

    Jah, igen, igazad van!

    a BOTD 325ös átlaga még jó is, csak nem szabad elfelejteni, hogy az ed%kal növelt.

    És ha pl. 400%ed hez jön 300% mondjuk mightból, akkor az cirka duplasebzéz, míg ha ugye natur damagehez megy +300% az 4*es sebzés!!!

    Kár, hogy a karatkerlapon ez így nem látszik, de logikus, mert így müxik minden. a fegyó alapdamagejehez számít.

    Vagy hülye vagyok és az ed% az a fegyó alapsebzése + az ED növelés, és nem az EDvel növelt + ed%?? (ha nincs a fegyón akkor is).

    Mert akkor egész más a képlet. :)

    akkor a mightból, és egyéb skillből jövő ed% az a phase blade alapjához adódik, nem pedig alap + 360 damage?

    bár én úgy emlékeztem, hogy az edvel összeadodd érteket növelte a %....de lehet tévedek, sőt.. valszeg, különben nagyobb táp lenne. :)
  • Delac
    #15653
    phase blade-nek nincs durability-je, :P Erről ennyit, igaz ettől a ww hez szükséges range továbbra is 2 marad.:-/

    botd ba olyan 150-490 ig sebez. Ennek átlaga: 325 kb, de van rajta leach+atrib. Cb ből én nem raknék be kettőt. az atribb totál feleslegbe megy. Gyakorlatilag csak a vit, en lévő 30 stat éri meg. Viszont elve a cb-hez kell vagy 190 str. Ba eth-san 128 str csak.
    WW barbhoz még mindig nem értek, szóval fenntartással kezelni a hozzászólásomat.
  • horpeti
    #15652
    hm, WW IAS kalkulátor:

    Berserker axe 35 IASsel WW: 4 FPA...

    1 fegyverrel.

    2 fegyverrel 2 FPA.

    Kicsit ez nem jó :))))

    Mert ugye 5 FPA a cumó WW min. és ha hozzájön hogy 2 fegyó,akkor 5/1.5=3.33 (4nél már nextdelay ha jól tom. :) )


    na mind1.. ez úgyse fontos, csak furi.
  • Aspyrin
    #15651
    #13708-ban Delac szóról-szóra elmagyarázta.
  • horpeti
    #15650
    ha logikusan belegondolok, akkor dupla támadást mondanék, nem +50%ot... :)

    Ok, szal az arra van, ha 2 van a kezemben. :)


    grief kivételével 2kezes kardot inkább megéri 2 kézben tartani, mint 2 ugyanolyat. BOTDnál egyedül az ATTR. ami miatt megéri.

    griefnél meg hát lol. ott az alaphoz adja hozzá a damaget ugye? azaz nem számít, hogy 48 1kezesnél vagy 90 2kezesnél a sebzés, ha mind2höz ad 360at... ott nagyon durván megéri 2 griefet használni. :))

    2 BOTD "csak" a stat miatt szvsz. ha 2 kezes kardról van szó.

    Ha berserker axe, v. phase blade akkor meg egyértelmű...
  • Bobber
    #15649
    amugy irtátok itt azt az organsetes dolgot de tudom én vagyok a hülye de melyik is az organ set vagy mi is az mert kiváncsi leéék rá milyen lehet 3 keménylegényt agyonvágni:)
    Csak nem tudom most hogy mit keressek és utána mit is csináljak pontosan:)
    előre is köszi az infót:)
  • Bobber
    #15648
    köszi:)
  • horpeti
    #15647
    Delac, ami fáj:

    phase blade range 2.
    berserker axe 3.

    ill. BOTD is indestructible...

    26 durability az mennyire hamar fogy el?

    pl. workstone keep 2ből Baalig? :)

    az a 2es range nagyon fáj... :( a 3as az még igencsak pofásnak néz ki, de a 2es... WWre...
  • Aspyrin
    #15646
    Gondolj bele logikusan :) Ha van két kard a kezemben akkor fél kör 180 fokos fordulatnál már a másikkal kaszabolok ugyanott ellenben egy kétkezes cuccal amivel csak 360 foknál van meg a kör.
  • Delac
    #15645
    http://www.butcher.pokol.hu/

    Kalkulátorok szekción belűl van a sebzés számolósdi, egyébb más hasznos kalkulátor között.

  • horpeti
    #15644
    Srácok, valaki megmagyarázná nekem ,ha nem jól gondolom?

    ARREAT:
    Whirlwind attacks 50% more if you are dual wielding.
    Whirlwind will also alternate between two weapons when you use two weapons.

    Ez mit jelent?
    1. mondat: 50%kal többet támad, ha duálban forgatom.
    2. mondat: a 2 fegyver között váltogat ha 2 fegyvert használok.

    Ez azt jelenti, hogy ha 2kezesként forgatok 1 kardot, vagy bármit, akkor 50%kal többször támad.
    ill. ha 2 fegyvert használok, akkor váltogatja.

    Vagy ez az egész arra vonatkozik, hogy ha 2 fegyó van a kezemben?

    Csak akkor nem értem, hogy jön ki hogy 50% more attacks... és alternate...

    Valaki felvilágosítana?

    Én eddig azt gondoltam elolvasva ezt régen is, hogy ha 2 van a kezemben, +50% lesz a támadás, de nem tudom elképzelni, hogy hogyan számolja ezt ki.. akkor nem 6, hanem 4 FPS lesz??? és váltogatja a 2 fegyvert???
  • horpeti
    #15643
    jah, én is most ebéd közben jöttem rá, hogy fölösleges a drágább berserkek axeot, és a nyomorék 35 IASt nézni (ugye annyi kell a max. WWhez), helyette a phase blade tökéletesen megteszi.

    Csak ugye az sword class,így akkor max. swordot lehet mellé tenni.



    Aspy: igazad van! :)
    Amúgy az én bajom, hogy nem játszom egyáltalán, ami vagyonom van, azt is 2-3 bemákolásból kaptam, de alig játszottam valamit.

    No most igen egy low phase blades grief az eléggé odatesz.

    A BOTD is nagyon szimpatikus, minden van rajta ami kell, MINDEN. De a grief kb. elérhetőbb, és mellesleg eléggé szimpatikus is. Bár a BOTD a legszimpibb, de így akkor a damagével hála istennek nem kell foglalkoznom... :)

    Viszont grieffel sajna akkor máshonnan kell hozni az MLt, és LLt. Ami nem gond, csak BOTD annyival is balanceosabb. No meg a 30 attributes..
    össz 120... nyilván nem lehet, de átkonvertálva csak vitalba: 480+ BO élet. Az se semmi. :)

    Legjobb lenne egy grief + mellé egy BOTD kardocska. :DD
  • Aspyrin
    #15642
    Jaj már az a dusk látom mély nyomot hagyott benned :DDD Egyébként szerintem igenis egyszerű a képlet, de ha az ember sosem játszik vagy csak ritkán akkor marad az álmodozás.
  • Bobber
    #15641
    nem akarod azt a progit megosztani velünk is?:)
    kiváncsi lennék miket tudok kihozni én is:)
  • Delac
    #15640
    Ez azért nem ilyen egyszerű, de tény, hogy ez is egy módszer.
    (+ a mások dropjának megdézsmálása :DDDDD
    hopp egy 14 ed dusk, hopp egy skiller. Az orrom előtt.

    Ezt majd igyekszem mihamarabb elfelejteni... Meg se történt csak álomdtam. Egy rossz rémálom volt. Még hogy én találok ilyeneket. :DDD