1331
Problémák, észrevételek
  • rage
    #1086
    Sajnos, ez előfordul abban az esetben, hogyha előzőleg használtál egy maszek módon készített, editált inf-filet használó béta drivert.

    Teljes uninstall segít, registryből, INF könyvtárból, Windowsból
  • l3alF1aKe
    #1085

    Na ez itt a hiba-(
  • l3alF1aKe
    #1084
    Hát emberek nekem ez a win2kfos alá adriver nem akar felmenni, pedig ugy vélemmindent jól csinálok-(
    Nem tud valaki valamit segíteni?
  • rage
    #1083
    Sajnos, már nem minden játék...
    De pl érdekes, a Max Payne az 1.07-tel tök jól megy
  • KOCsi
    #1082
    Én is csak azért nem szívesen cseréném le a V3-mat, mert minden játék "pöccre" indul el rajta, és nem szeretek a driverekkel szarakodni. Sebességben még OK a V3, de minőségben lehetne jobb is, főleg azok után, hogy láttam, egyik haverom gépén a NOLF-ot egy ATi Rage Maxx-on. Nem volt sámli!
  • rage
    #1081
    Valószínű azért nem voltak textúrák , mert a beállításoknál a béta drivernél lehetett compressed texturákat is állítani.

    S a 3dMark 2001 alapból, ha úgy látja a géped, bekapcsolta.
    Persze, ez is olyan, mint a geometry assist.. jobb kikapcsolni.
    Ha megtetted volna, lettek volna textúrák

    (Tapasztalatból ítam, mert kipróbáltam, jól nézett ki fehérben minden:))
  • rage
    #1079
    A Geometry Assist bekapcsolásánál a 3D Mark 2001 írt Hardware T&L-t.

    Viszont, egy halom d3d-s program szépen fagyott miatta... Ráadásul, a tesztekben jóval kevesebb pontot kapsz így
    Szóval, mivel a V3 alapból nem tud t&l-t , szerintem kár bekapcsolni.
  • KOCsi
    #1077
    Nálam a w2k jól érzi magát a legutolsó hivatalos driverrel, az 1.03.00-val.
    http://www.3dfx.com
  • l3alF1aKe
    #1076
    Nem is az.
    Legalábbis ha ezt a problémámat is meg tudom oldani, kis segítséggel.
    win2kfos alá kellene olyan v3 driver, ami nem ír ki hibát, hogy az inf nem hivatkozik valamilyen filera, amit a setup fel akar tenni, nem kiegészítőre gondolok, hanem full driverre ami jó is. Mert nem tudom miért vagy 5 féle van egyik sem jó. Volt már win2k ujraset is. Nembaj ha berhelt driver csak menjen, mert idegesítő, hogy csak software ban hajlandó elindulni, vagy d3d ben max. , de akkor is csak 25 fps el, egy igen nagy gépen.
    pls help me.
    Thx.. l3alF1aKe
  • vonyarc
    #1072
    hapogo:Szerintem neked sosem volt Voodoo3 kártyád(legfeljebb a nyálad csorgott utána),különben nem irnál ilyen lámer hozzászolást.
  • KOCsi
    #1071
    Ja, az kimaradt, hogy holmi x3dfx driverekkel elvből nem próbálkozom. Tehát a több, mint fél éves 1.07-est használom gondtalanul.
  • KOCsi
    #1070
    Elárulnád, hogy miért kínlódás egy Voodoo3 birtoklása???
    Nekem is ez van, és pályafutásom során ez az a kártya, amivel a legkevesebbet szenvedtem (magyarul semmit). Az új játékok gyönyörűen szakítanak, miért vegyek újat?
    Én úgy vagyok ezzel, hogy amíg nem szaggatnak a játékok, addig nem veszek új grafikus kártyát, pláne nem Nvidia-t! (Na jó, azért egy GF2-t elfogadnék, ha hozzámvágnának...)
  • vonyarc
    #1061
    Már kérdeztem,de süket fülekre talált.Megprobálom még1szer.
  • rage
    #1060
    Miért nem kérded meg a játékosok fórumában,
    a MS Train Simulator fórumban?
    Többen játszanak V3-on is, hátha
    ők többet tudnak...
  • vonyarc
    #1059
    Azért kössz...
  • rage
    #1058
    Ha meglesz a program,akkor talán többet
    tudok majd segíteni
    Látatlanban, így passz...
  • vonyarc
    #1057
    Rage: Cracked tipusu.Az ora mellett csak a hangerő és a nyelvbeállitó fut,semmi más alkalmazás.Ja,WinMe,directx8,WHQL 1.07 driver,és mégis semmi:((
  • rage
    #1056
    Azért az rejtély, hogy miért keres egy install program olyan dll-t, ami nem is létezik adott operációs rendszerben, de ha már keresi is, miért csak nálad?

    Valami szoftver lenne esetleg felrakva, ami átírt ezt-azt a rendszerben, s emiatt kell?
    Mert a dll egy Millennium-os Install rutin,
    New device installation -hoz való library file
    S hogy ilyet maga a 3dfx install alapból nem
    kért nálam, az tuti

    De egy a lényeg - működik minden,igaz?
    Márpedig,ami működik , azt nem javítjuk....
  • rage
    #1055
    Vonyarc!

    A hibajelenség arra utal, van valami memóriarezidens program, ami fut, miközben éppen installálnád a játékot
    A következőt javaslom:
    Tiszta boot után nézd meg , mi fut éppen a gépen.
    (A tálcán az óra mellett, mindent lőj ki, amit csak lehet.Víruskereső,stb)
    Aztán ctrl-alt-del, s az ott futó összes alkalmazást lődd le a systray és az explorer kivételével.
    S most próbáld újraindítani az Installt

    Nem valószínű, hogy ez a videokártyával lenne összefüggésben.
    Amúgy, milyen verziójú a játék?
    Origin/Rip/Cracked?

    rage
  • vonyarc
    #1053
    Kedves Voodoo3 használok!1 kis segitséget kérnék.
    A MS Train Simulatort instaláláséval nem jutok dülőre.20 perc semmittevés után ezt irja:"Setup cannot install system files or update shared files if the files are in use.Before contuning,close any open applications."
    Konfig:Abit BH6 cel 300(450) Voodoo3 3000 128 M ram.Csak az install futott,már vagy 100x probáltam,hiába.
    Volna valakinek valamilyen ötlete,miért csinálja ezt velem?
  • rage
    #1050
    Kedves l3alF1aKe !

    Megnéztem, Newdev.dll még véletlenül sincs a gépemen,viszont nekem nem is keres ilyet installáláskor semmi.
    Az ok a következő lehet.
    Elképzelhető, hogy valamikor installáltál drivert
    az előbbiekben "dicsért" házilag barkácsolt béták közül?
    Ugyanis azok mindenféle szépen átírogatott és megbütykölt .inf file-okat tartalmaznak.
    Előfordulhat, hogy azok között volt olyan, ami tartalmazott ilyen dll-t, s mikor uninstalláltad, szépen törlődött.
    A probléma az, hogy viszont az .inf file-ok tárolódnak a gépen, s most hiába installálsz újabb drivert, emiatt keresgélni fogja a Windows ezt a file-t.
    Szerencsés esetben mivel a drivernek úgy sem kell majd, s semmi sem fog ráutalni, lehet, hogy ettől függetlenül minden tökéletesen fog működni.
    Úgy legyen!
    üdv,
    rage
  • rage
    #1049
    X!

    Így van, az idézet pontos!! :))
    Vagyis, ha Black and White-tal akarsz játszani,
    ne használd az x3dfx által kiadott 1.07-est,
    hanem használd a még 3Dfx által kiadott
    hivatalos, WHQL 1.07-est.

    Az 1.08-as mixek, mivel korábbi különböző driverek
    különböző file-jaiból vannak összetákolva, nos,én
    ezeket nem számítom új drivernek
    Üdv,
    rage
  • rage
    #1046
    Az 1.07-es WHQL tökéletesen jó a Black and
    White-hoz
    Minden alapbeállítást hagyj úgy,ahogy van
    Geometry Assist mindenképpen off!!
  • rage
    #1044
    Az utolsó driver az 1.07-es volt
    Utána még jött ki egy-két házilag barkácsolt
    driver, de bővem jó a hivatalos 1.07
    Az semmi olyat sem kér, ami ne lenne a Win98-ban.

    Problémát esetleg az okozhat, hogy az installáláshoz kell,hogy fent legyen a gépen az új
    fajta Installshield, de hát a legtöbb játék
    ezt használja már, gondolom, neked is fent van.

    Próbálhatod húzni a kártyát még (szerintem felesleges már),mondjuk 5 Mhz-enként,
    aztán ahol fagyogatni kezd, onnan visszaveszel ötöt, és kész

    üdv,

    rage
  • Bradock
    #1039
    A 3dfx visszavág?


    A TweakTown munkatársai a Computex 2001 kiállításon jártukban megbízható forrásból arról értesültek, hogy a volt 3dfx alkalmazottak 90%-ának közreműködésével jövő hétfőn új grafikuschip-gyártó cég alakul 3DPower néven. Információik szerint az alapító tagok között ott lesz a 3dfx volt technikai vezérigazgatója, Scott Sellers is. A TweakTown ezen túlmenően azt is tudni véli, hogy az új cég 3DPower Absolute néven dobja majd piacra első termékét, mely a korábbi 3dfx Rampage chipjének technológiáját használja.
    Természetesen az értesülés óvatossággal kezelendő, nem csupán azért, mert a 3dfx felvásárlását követően a cég összes szellemi tőkéje az NVIDIA tulajdonába került; hanem azért is, mert az említett 3DPower nevű cég már 2000 februárja óta létezik. Mi több, nemrégiben vásárolta fel az Absolute Multimediát, és jelenleg - a cég kiemelt multimédiás partnereként - kizárólag NVIDIA chipes videokártyákat forgalmaz, májustól a világ összes kontinensén.
  • KOCsi
    #1038
    Szerintem Voodoo3-hoz a következő a legoptimálisabb konfig:
    -Win98 játékra WHQL 1.07 driverrel
    -Win2k netre meg netes játékokra WHQL 1.03-mal, ezzel a driverrel gyönyörűen szakít a Colin 2 is
  • lobot
    #1031
    HJ! Thankx a lot!!!

    Mellékesen van esetleg valami nálatok jól működő beállítás amire esküsztök? Mivel érdemes próbálkozni és mivel nem?
  • lobot
    #1028
    Vampire!

    Még valamikor régen, úgy kb pont #963 körül volt egy megjegyzésed, melyszerint:

    "A V-Control a legjobb tuning program a vudukhoz. Újraindítás nélkül átállítható az órajele..."

    Mi is ez pontosan? Honnan tölthetem le (ha még nem szüntették meg)?

    Előre is köszi!
  • rage
    #1023
    Mai világban már ne vegyél V3-as kártyát, csak akkor, ha nagyon nincs pénzed fejleszteni, régi alaplapod van,ezért csak PCI-os kártyát tudsz beletenni, mert arra azért jó egy V3 2000 PCI

    Mivel neked AGP-s alaplapod van, ráadásul egy komolyabb, tuneres kártyára vágysz, inkább hallgass Dikkmara.
    Sőt, ha egy kicsit vársz, lassan egész jó áron lehet majd GF2-est is venni, amin van tuner, meg tv-out.

    Annyit szeretnék még a tuner-kérdéshez hozzátenni, hogy ha van a kártyán videobemenet, akkor az ember összeköti a videoval, s azon át nézi a tv csatornákat, persze a videon váltogatva, ami természetesen azt eredményezi, hogy minden adót nézhetsz.
    (Hangot is a videobol kivezeti az ember a hangkártáyra... stereo video és adás esetén ez a megoldás egy tökéletes minőségű kép/hang.
    Ami tuneren át egyáltalán nem biztos, pláne, amikor a kártya 50 adóból megtalál 4-et..

    üdv,
    rage
  • Dikkma
    #1022
    Az én -teljesen egyéni, és meglehetősen elfogult- véleményem, hogy egy különálló tv-tunerrel jobban jársz.
    A V3 sebessége most még elég lehet sok játékban, de ez gyorsan változik. És fél év múlva ha nem diavetítést akarsz rendezni, dobhatod ki a tunert is a kártyával együtt.
    Ha egy GF2 MX mellé veszel egy tv-tunert, kb. 20e ft-ért, akár használtan is, szerintem ugyanott vagy, de 1. az MX nem fél évig lesz csak jó 2. ha GF3-ra fejlesztesz, akkor is lesz tunered.
    Na ennyi, dönts belátásod szerint.
  • rage
    #1020
    Mint már említettem, ez a bizonyos
    "non-beta" driver néhány korábbi driver
    file-jainak összemixeléséből készült,
    mindez egy 12 éves kissrác által
    Ő találta ki az elnevezést is
    1.08.02, non beta....

    Nem csoda, hogy sok új szolgáltatás nincs,
    miáltal az 1.07-es x3dfx-es driverre épül javarészt...
    Úgyhogy ami ott rossz (Black and White pl)
    itt is az lesz
    Kár nagy kutatásokat tenni utána

    rage
  • kowajano
    #1014
    távolabrol

  • kowajano
    #1013
    nesztek rampage :)

  • rage
    #1012
    Nos, ez az Angelfire nevű barátunk saját készítménye
    Vigyázzatok azért vele, mert a házilag buherált driverek, pláne
    alakított inf fileokkal, elég sok problémát okozhatnak

    Ír itt hardware T&L támogatásról , ez gondolom, a Geometry Assist
    szeretne lenni, ami azért odébb van az igazi T&L-től.

    Supports Dx 8.1, olvasható az oldalon
    Nos, a 8.1 még csak béta állapotban leledzik, gondolom a support
    annyit tesz, megy azzal is:))

    NON-Beta.
    Hát, valószínű jó szokás szerint több driverből (V5, v3 ) lett összemixelve,
    lehet , hogy nem beta, de hogy nem is hivatalos, az is fix...

    üdv,
    rage
  • Atus
    #1008
    Tényleg, hol?
  • Atus
    #1007
    Az attól függ, melyikre.
  • fucko
    #1006
    nekem v3-am van.
    megeri lecserelni geforcera
  • Sid
    #1002
    Cső!
    Lenne egy kérdésem.
    Most frissitsem, vagy ne? Mármint a drivereket.
    Nekem 2000-10-11-es driver van fönn.
    Javul valamit játékok közben?
  • rage
    #1001
    Biost felesleges frissíteni
    Ha esetleg az alaplapod miatt probléma lenne a kártyával,
    akkor talán szükség lehet rá, de ha működik, akkor semmi gond

    CMR 2 Az 1.05-ös WHQL-el jó, meg az ez alatti sorozatszámú driverekkel
    Viszont érdemes az 1.07-est használni inkább, mert viszont egy halom
    újabb program, pláne az opengl-el futóak textúrázási hibákat produkálnak nélkle

    Az 1.07-es x3dfx-es driver sem rossz, kivéve annak, aki Black and White-tal
    akar játszani, mert ott árnyékolási bugok vannak.
    Aki nem akar B&W-tal nyomulni, próbálja ki az X3dfx drivert
    a képlopó-funkció és a beépített HSR miatt
    Ja, és mindkettő alá ajánlott, bár , nem kötelező a DX8

    üdv,
    rage
  • Atus
    #994
    Miért nem elég a 1.07.00?
    http://www.3dfx.com/downloads.htm