1331
Problémák, észrevételek
  • OliApa
    #1156
    Még annyit: működne együtt a 2 kártya? Melyik kártya lenne a 2d-s? Hülye kérdések?
  • OliApa
    #1155
    Sziasztok! Az új GameStar-ban az F-16 MF full CD van. De nem megy csak Voodoo-val (glide) gyorsítva. Nekem egy Asus 7700-em van (D3D) és így nem látja a gyorsító kártyát a progi. Voodoo1-et vagy V2-t ajánl minimum. Patch felrakva. Van vmi megoldás?
    Mennyibe kerül egy V2?
  • KOCsi
    #1150
    Nos, én nem rég cseréltem a V3-mat GF2 MX-re, és olyan eget rengető változásokat nem tapasztaltam eddig. Egyedül a MAX Payne az, ahol a V3 láthatóan lassabb és rondább. Black&White dettó ugyanúgy néz ki V3-mon, mint MX-en.
    Ja, és lehet, hogy én vagyok vaksi, de én semmi különbséget sem látok a Voodoo 16 és az MX 32 bite között.
    A cserét is csak a limitált (256*256) textúraméret miatt voltam kénytelen megejteni. Példának okáért a Max Payne képregényei élvezhetetlenül homályosak voltak a V3-mon. Ezt leszámítva nagyon jó kis kártya ám a Voodoo, bárki is állítja az ellenkezőjét!
  • l3alF1aKe
    #1149
    hja...én is Ati t veszek...ha végre összejön rá a pénzügyi keret...-)
    Deha esetleg kijönne vmi voodoo névre hallgató cucc az nvidia tól(amire már régebben igéretet tettek...hát meggondolnám a dolgot.-)
  • rage
    #1147
    Igazad van, azért az új kártyámon szebb a Black and White (Asus V8200 Deluxe)

    De mint mondtam, 800*600-on nagyon szépen futott a V3-on is.
    Igaz, 16 biten, de akkor is szép volt!!!
  • rage
    #1144
    Az 1.07-es hivatalos driver a Colin M. Rally 2 kivételével a Black and White megjelenéséig minden programmal tökéletesen működött

    Havernál azóta láttam még a Max Payne-t is remekül futni.
    Sajnos, azóta én már cseréltem videokártyát, így pl az F1 2001-et nem tudom, nem próbáltam.
    De hogy megjelenésekor is szar volt, az igen erős túlzás...
  • rage
    #1140
    "Akkor is szar volt,mikor kiadták"

    Nem, kedves barátom, nem volt szar
    S ma is megy vele minden program, beleértve a Max Payne-t is.
    A rajta lévő TV kimenet is tökéletes képet adott, s a kártyához lévő 1.07-es driver pedig pl tökéletesen jó mindenféle glide-os, opengl-es, vagy D3D-s játékhoz
    Nagyon okos gondolat, hogy most jobb az MX, de vajon, mikor a V3 megjelent, akkor milyen MX-ek voltak éppen?
  • l3alF1aKe
    #1137
    akkor még egyszer...3dfx es kártya.....anno volt rajta z 1.03 as driver...azóta természetesn javítva van ez a probléma-)
  • l3alF1aKe
    #1135
    3dfx...megnéztem a gyári CD n levő driverrel...és ugyanolyan lett, persze friss q3 al telepítve. upgrade vissza videodriver...probléma megszünt.-)
    egyébként az 1.03 whql ről van szó.
  • l3alF1aKe
    #1133
    Hátja...mástól sem hallottam, akinek voodoo 3 asa van pedig, szal ez vmi kiba egyéni hiba volt...vagy nem tom..csak szar driver...gőzöm sincs.
  • l3alF1aKe
    #1131
    hmm...na akkor körülnézek ...biztosan van ..csak UTána kell járni-)
    Egyébként meg Wizzard...csupáncsak annyi tett, hogy Quake alól eltüntette azt a bugot, amit az openGL hibája okoz asszem voodoo alatt, hogy a falon keresztül is láccottak az emberek. Magyarán...kijavított egy cheat et...De jó HL alá is, mert az meg fagy nálam wicked nélkül...stb...stb..
  • l3alF1aKe
    #1128
    öööö...nem tudja vki, hopgy megjelent e már az uj wicked GL?
  • TheZsenyka
    #1127
    WiZZaRD-nak például igaza van.
  • mikike
    #1125
    és mi a rossz?
  • TheZsenyka
    #1124
    Tök jó csak az a baj hogy rossz... van rajta valami összebugázott tuner így winyódra rögzítheted a Barátok Közt összes részét... Amúgy kb a TNT2 és a GeForce256 közé saccolom...
  • mikike
    #1123
    most ajánlottak egy v3500-öst
    megéri?
    milyen ez?
  • l3alF1aKe
    #1122
    legközelebb akkor veszek video t...ha az nvidia knyomja ígéretéhez híven a voodoo6 gef4 et-)
  • katapult
    #1121
    HJ:Köszi a cimeket,müködik a dolog.
  • Dikkma
    #1119
    Nem hiszem...!
  • Dikkma
    #1117
    Unreal2-ről nem is beszélve... arra még driver sem megoldás :S
  • katapult
    #1116
    Én is félek,hogy egyre több játék nem indul el a Voodoo3-asomon támogatottság hiányában.Pl mult héten leizzadtam a Párizs-Dakart(ISO) nem indult,a héten az IHRDrag racing szintén semmi.Már semmi esély uj driverra?Mindig Voodoom volt,semmi kedvem váltani.
  • KOCsi
    #1114
    Na, igen. De az noname! Remélem, nem kell ecsetelnem mi a különbség a kínai sz*r és egy STB termék között...
  • Dikkma
    #1113
    Hát 16- nettóért lehet venni noname GF2 MX400-at, 64 mega rammal, szal...
  • StarFist
    #1110
    Persze. Nem ismerek olyan okot, ami kizárná az együttműködésüket. Az ilyesmi nem függ a procitól.
  • asysoft
    #1109
    A Voodoo3 2000PCI megy a Cyrix procival??? Az alaplap Intel (TX) chipsetes, már ha ennek van jelentősége.
  • rage
    #1108
    99.9 % , hogy nem videokártya probléma
    Lehet ezer más is, ami rövid leírásból nem derül ki
    Valószínű rossz beállítás, vagy Win hiba
    Tehát, szerintem, software
  • katapult
    #1107
    Kollégák!Voodoo3 3000 van a gépemben,és mostanában 1-2 játéknál visszadob a desktopra.Gyári cd-nél is csinálja,ami eddig tökéletesen futott.Ez vajon videokártya probléma?
  • KOCsi
    #1105
    A Savage4 nagyon allergiás arra, ha nem Intel lapba teszik. Meg gyengébb is, mint a V3. Szerintem egyértelműen Voodoo.
  • asysoft
    #1104
    Nekem egy Cyrix processzoros gépem van, és most VGA-bővítést tervezek. Az a kérdés, hogy Savage4, vagy Voodoo3 2000PCI?
  • l3alF1aKe-
    #1103
    hu Rage, szerinted ezt mind megérti egyszerre?-)
  • rage
    #1102
    Lehet, hogy nem MX 200-ast kellett volna venni
    S miben jobb a Voodoo?
    Megbízhatóságban? Teljesítményben? Szebb a képe?

    Milyen kártyát vettél? Noname?
    Milyen drivert használsz hozzá?
  • l3alF1aKe-
    #1099
    Hát rage...kitöröltem mindent ami 3dfx el kezdődött, és az lett az eredmény, hogy a win2kfos betöltés közben vmi ini hibára utaló megjegyzést illesztett a képerrnyő bal felső sarka felé..-)
    Winfios uninstall, reinstall....még jó hogy 2 win van a gépen.-)
  • rage
    #1098
    http://www.gamers-ammo.com/teste/x3dfxc.shtml

    Megjelent az X3dfx 1.08-as drivere
    Ha valaki mégis szereti a beta-verziókat
    :))
  • rage
    #1097
    Még valami
    A textúra tömörítést (compressed texture)
    magán a 3DMark-on belül lehet be/ki kapcsolgatni.

    Csak annyi, hogy a régi driverrel nem tudsz ilyet állítgatni, a béta kell ahhoz, hogy a 3DMark-ban a lehetőség egyáltalán előjöjjön.
    De , inkább ne használj leaked beta drivereket...
  • rage
    #1096
    Keress rá mindenre, amiben a 3dfx szó szerepel.
    Azokat a bejegyzéseket mind töröld ki

    Töröld ki az INF könyvtárból is a v3-ra vonatkozó bejegyzéseket
    Lehet , hogy az INF-en belül, az Other-ben lesz
    Próbálj minden ilyesmit safe módban
    Aztán, állj át Standard VGA-ra, restart, hogy a Win felismerje a kártyát.
    S mutasd meg neki az új driver elérési útját
  • KOCsi
    #1094
    V3-hoz win2k alá a legutolsó hivatalos driver 2000.11.02-n jelent meg. A pontos nevét (1.04 v. 1.03) nem tudom, de ez elég jó.
  • FL
    #1090
    sajnos nincs időm végigolvasni a topicot, ezért igy kérdezek. holnap installálnom kell egy kártyát. a 10700as drivert már letöltöttem a netről. mi kell még, hogy tuti legyen a mutatvány. gondolok itt dx8, stb, mindent tudjon. a ME-re lessz pakolva. azt hiszem,3-2000. a dxdiagban az agp tesztet tudják ezek? bocsi, de nekem nv van, ehhez (is) makk vagyok.
  • l3alF1aKe
    #1089
    Pheel maradjá' má'-)
  • l3alF1aKe
    #1088
    Rage kösz..
  • Pheel
    #1087
    Rainy day scheme megesz :)))))