168
  • JonasSandor
    #88
    Az átlag felhasználókat nézem a többi nem érdekes abból úgy sem látsz semmit. Az otthoni a lényeg. Fejlesztőknek van rendes gépük gondolhatod, nem egy szaros 1030-al programoznak meg egy p4-es procival XDXD
  • MerlinW
    #87
    Értem. Az ~1200 tételből álló változáslista 30 eleme a játékosokra vonatkozik. A maradék ~1170 meg a szoftverfejlesztőkre, munkaállomásokra, kiszolgálókra, tabletekre, stb. Tehát a Window 11 kifejezetten a játékosoknak készült. Mert a Windows köztudottan gaming platform. Értem értem.
  • JonasSandor
    #86
    Igen ha megnézed az igényét, és nem véletlenül a generációváltás küszöbén jött ki. DDR5-re csinálták, nem véletlen támogat csak keveset a 4-ből.
  • MerlinW
    #85
    "kifejezetten játékra csinálták"

    Mit, a Windows-t? Elgurult a gyógyszer?
  • JonasSandor
    #84
    Devon is rárakta amit nem támogat 8 giga rammal laptopra elindította a minecraftot aminek a gépigénye egy kenyérpirító, és játszhatatlan volt az egész kell ez??? Egy élvezhetetlen fost kapott.
  • JonasSandor
    #83
    Igen de azt is nézzed, hogy 2022 lesz nemsoká, pc-n is jövőhónapban generációváltás, unreal engine 5-ös játékok, hatalmas gépigénnyel. Meg a legtöbb laptop is katasztrofális ahogy a boltokban kapni őket. A windows nem fut rajta normálisan nemhogy csinálj rajta bármit is. És ezzel akarják kivágni az ilyen szarokat, gondolhatod a Microsoft nem akar ezzel szórakozni. Rárakják egy 4 giga ramos laptopra hát már az indítás után össze szarja magát. Meg ez kifejezetten játékra csinálták nem ilyen netezős csóróknak. Aki csak netezni akar az maradjon a windows 10-nél és kész nem értem ezt a hisztit.
  • gergely1991
    #82
    Az nem tuningolás ha erősebb gép is kell hozzá, épp ellenkezőleg.Sőt, ha egy régebbi gépre is telepíthető lenne és és normálisan futna, akkor a legtöbb mai gépen meg úgy hasítana, hogy még több erőforrást biztosítana a nagy számításigényű szálaknak/folyamatoknak.
    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2021.10.07. 08:43:30
  • MerlinW
    #81

    Igen, csak a Pro-ban lehet offline accountot létrehozni.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.10.06. 20:39:52
  • Bal0924
    #80
    #78
    Sikerült. Aktiválta magát.

    Ez a lehetőség csak a Pro-nál van?
    Link
    Utoljára szerkesztette: Bal0924, 2021.10.06. 19:29:09
  • MerlinW
    #79
    "A Microsoft ugyanakkor felhívja a felhasználók figyelmét, hogy a rendszer futtatásához továbbra is szükséges lesz a TPM legalább 1.2-es verziója - tehát azokon a gépeken, amik még ezzel sem rendelkeznek, illetve amiken le van tiltva a szóban forgó funkció, a fenti trükkel sem vehető rá a Windows 11 a településre."

    Továbbá az hogy telepítheted a rendszert, nem jelenti azt hogy használhatod a MS szolgáltatásokat. Mindegy, meglátjuk. Én szokás szerint úgysem frissítek 1 éven belül, pedig megtehetném.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.10.06. 19:04:01
  • MerlinW
    #78
    Tudtommal nem.
  • robicarlos6
    #77
    Vagy mégis?

    MS hivatalos leírása

    Nekik ugyanis érdekük hogy + sokszázmillióval több user használja a rendszerüket..
  • Bal0924
    #76
    Sziasztok
    Tudom tisztán telepíteni a win11-et, win10-es kóddal(?) anélkül hogy felfrissíteném a 10-et 11-re?
  • MerlinW
    #75
  • MerlinW
    #74
    Nincs update, nincs store, office, onedrive, xbox connect, autentikáció, semmi ami MS szerverekkel kommunikál.
  • JonasSandor
    #73
    Nem kapsz semmi frissítést, teljesen üresen marad.
  • robicarlos6
    #72
    Ha egy olyan gépre teszem fel a win11et ami nem támogatott az milyen hátrányokkal jár?
  • MerlinW
    #71
    Csak akkor dobja majd fel a WU ha be van kapcsolva a feature update opció, ami default ki van kapcsolva. Egyébként igen. Pont a "paraszttal", avagy a casual júzerrel telepíttetik fel, hogy tesztelje, hasznos adattal szolgáljon a fejlesztéshez, hibák javításához. A tech júzernek meg mindegy, mert úgysem telepíti fel.

    Ezért is reklámozzák a Gaming, XBOX integráció, HDR, Teams és egyéb "casual" fícsöröket és nem az SDK, NWA, .NET, PWA, E2EWD, stb újdonságokkal, hiszen a szakember pontosan tudja mi a pálya.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.10.05. 13:32:49
  • lck
    #70
    Oké ! Ha Win10 az aktív OS, akkor viszont kicsit durva hogy a támogatott gépeknél a WU feldobja az update lehetőséget.
    Ez akkor megint milyen már ? BÉTÁT telepíttet a paraszttal ?
  • MerlinW
    #69
    Nyilvánvalóan nem olvastad az MS hosszú távú terveit. W11 egy előremutató rendszer, amit gyakorlatilag tömegtesztelésre lett kiadva. Folyamatosan változni fog, nem egységes, félkész, fejlesztés alatt levő UI-al, modulokkal, stb.
    A W10 2025/26-ig az aktív OS.


    (W10 roadmap, pirossal vannak jelölve az LTSC kiadások)

    Aki nem casual felhasználó (gaming, multimedia), annak teljesen felesleges 24/25 előtt frissítenie.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.10.05. 10:50:15
  • lck
    #68
    Jelenleg az egyik telepítési lehetőség pl. az hogy a windows 10 telepítő iso-ba kell az install.wim fájlt kicserélni a 11 install.wim -re. Aztán ezzel az iso-val felmegy minden olyan gépre, amire a 10 is felment.

    Másrészt azt még senki nem tudja hogy az így felrakott 11 frissül-e majd, de a MS-ot ismerve úgymond "biztonsági okból" ugyan úgy frissíteni fogja ezt a rendszert is. Legfeljebb lesz egy Okézható ablak, hogy nem vállalnak felelősséget, az így frissített rendszerre.

    A MS-nak továbbra is érdeke hogy üzleti, biztonsági és adatgyűjtési célból minél több gépen fusson a rendszere. Ne hogy már a most üzemben lévő gépek egy tizedén legyen csak w11.
  • JonasSandor
    #67
    Nem is tudnám rárakni mivel nincsen procim hozzá XDXD Így ha engedné is tök felesleges lenne mivel egy tök üres rendszer lenne nem jönne rá semmi XDXD
  • lck
    #66
    És nálad nagyon instabil (volt) ?
    Mert szerény meglátásom szerint ez egy windows 10, amibe más tálcát és startot tettek.
    Kiszedték a 10 -ben feleslegesnek gondolt szolgáltatásokat, aztán kész.
    Nálam semmivel nem instabilabb mint a 10, mivel az alapok ugyan azok. Ezt bizonyítja ez is hogy, ugyan azokkal a
    driverekkel, és aktiválási metódussal működik.
    A hardver kompatibilitási bohóckodás meg jórészt a piac felpörgetése miatt van benne.
    A gépigénye jelenleg barátságosabb mint a 10-nek.
    Akinek bejön az új kinézet, illetve a szerényebb testre szabhatóság, az nyugodtan használja.
    Persze régi hardvernél meg kell küzdeni a telepítéssel, de megoldható az is.
  • MerlinW
    #65
    Vehetsz dobozosat, de minek és drágább is. A Microsoft oldaláról letöltheted az ISO-t, aztán ha akarod, a hivatalos Windows USB/DVD Download Tool-al kiírhatod lemezre, vagy pendrive-ra.

    Ha meg aktivált Windows 10 van a gépeden, csak rákattintasz a Windows Update-re, nem kell semmit venned, használnod.

    Egyébként Alza, MediaMarkt, Notebook.hu és Mikronis a hivatalos magyarországi forgalmazók.

    Ha meg rám hallgatsz, nem frissítesz 11-re 1 éven belül, feltéve ha szeretsz instabil friss OS-t bétatesztelni ingyen és nincs jobb dolgod.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.10.04. 16:10:59
  • JonasSandor
    #64
    Elsőkőrben az alzánál lesz elérhető ahogy láttam.
  • MerlinW
    #63
    W10-ről ingyen frissíthetsz. Egyébként ugyanannyiba kerül, mint a W10.
  • JonasSandor
    #62
    Mennyibe fog kerülni?,2 nap sincs már és nem látom sehol az árát.
  • Tetsuo
    #61
    Pontosan.
  • JonasSandor
    #60
    Ezzel is azt akarták, hogy ne lehessen minden szemétre feltelepíteni a rendszert.
    Nem értem ezt a sírást hogy mért nem lehet egy pentium 4-es gépre felrakni XDXDXD 2022 lesz emberek hahóóóó. Eddig direct x 9-et kért kártyából is, jóhogy ebből is újítottak 12-re mivel már jópár éve nem is lehet más karikat venni.
    Jövőhónap elején jönnek a ddr5-ös platform is. Ideje volt hogy tuningolják a windowst is. Aki netezésre akarja a gépét az marad win 10-nél azt kész ennyi.
  • gergely1991
    #59
    Gondolom te is tudod ahol előfordult egy, ott lehet több is. :)
    Ettől függetlenül hülyeségnek tartom ha követelményként írják elő a TPM-et addig nincs win11,ahelyett ha akarja a kedves júzer a biztonságot és válalja a vele járó eseteket akkor "beépíti".Mostanság elég furcsa és irracionális döntések vannak a MS-nél is....
  • MerlinW
    #58
    Mindenben előfordul. Az általad linkeld rés "Attack Vector: Local", ami annyit jelent hogy csak belső hálózaton sebezhető. Továbbá egy év alatt és 18 revízió során javították volna, ha valóban olyan veszélyes lenne. 12 éve használják millióan üzemi szinten a TPM-et, jó az. Továbbá, eddig "nem biztonságos" TPM-ed sem volt és tök jól elvoltál, a jövőben kapsz még egy vastag biztonságos réteget, amivel nem csak magadat, de a kiszolgálóidat is véded. Hidd el, ezeknél a gigamultiknál, nem hülye emberek hozzák a döntéseket, és egy ilyen döntés nem egy emberen múlik, hanem 100+-on. Ma erre halad az informatika, bele kell törődni. A hibák 99%-a nem az átlagfelhasználókat / munkaállomásokat érinti.

    The Trusted Platform Module ensures the security of various computer assets. It was procured to support the department of defense in the United States. Department occupies this module for device identification, encryption, and verification of its integrity. To explain this more, let me describe all the uses of TPM as below:

    Integrity of Platform
    The most important function of TPM is to ensure the integrity of a particular platform over the internet or operating system. To ensure this functionality, TPM checks the process of booting and its authority via hardware and software systems. Thus, this asset acts as a firmware. It also contains configuration registers for storing and reporting the information securely.

    Encryption of Disk
    TPM provides utility to protect encrypted keys stored in storage devices on the computer system. It also checks and provides an authoritative path to the information system including booting and firmware processes.

    Protection of Password
    To authenticate the password is important to protect the computer system, data, and keys stored on it. So, the Trusted Platform Module just not ensure authentication in software because it will create a risk of a dictionary attack. Therefore, it also ensures hardware protection. Moreover, it allows for very complex and strong passwords only.

    Some other uses
    The application software uses TMP to manage digital rights.
    It ensures the protection and enforcement of various licenses for software.
    Along with this, it also prevents cheating in online games or programs.

    Advantages
    The main and the most important advantage of TPM is it secures the confidential information.
    It provides authentication features in both software and hardware.
    The security is improved with this asset because it does not depend upon a software-based operating system.
    If you want to use TPM on a mobile phone, then you can encrypt the entire hard drive of your phone.
    Now, if you think about how you can share this data with your peers or the server. Then you can use a time certificate.
    Along with protecting the information, TPM also provides hardware-oriented benefits as mentioned below:

    It records and reports the hardware functionality data.
    Moreover, it provides input to improve the booting, operating system, and BIOS.
    It also allows direct anonymous attestation to ensure the privacy of the system from various users.
    Most importantly, the architecture of TPM is cost-effective.

    Disadvantages
    TPM does not protect the system from a cold boot attack.
    TPM just provides security against theft of the system. Contrarily, it does not consider online threats and attacks on the system or information stored.
    The process of its functioning is very long, as its tools run key finders until the right key works.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.09.30. 16:38:55
  • gergely1991
    #57
    Ez azért nevetséges hogy pont egy olyan modulra van szükség amiben előfordul biztonsági rés,pl: CVE-2020-26933

    Utoljára szerkesztette: gergely1991, 2021.09.30. 16:07:03
  • JonasSandor
    #56
    Kedden jön ki.
  • MerlinW
    #55
    Értem én, csak nem látom ezt olyan hű, de nagy problémának. Mármint Edge is alapból 3-4 kiterjesztésre/applikációra állítja be magát alapból, nem mindenre. Továbbá, még az átlag júzer sem akar (vagy egyáltalán) mindent chrome-al használni.

    - .xht-htm-shtml-t szinte senki sem használ már, a .html oké, de ezek mind csak az offline weboldalak megnyitására szolgálnak.
    - ftp - kliens,
    - irc - kliens,
    - .svg - az átlag user-nek teljsenen jó képnézegetőben
    ? mailto - mail kliens, de ok, valaki chrome gmail-t szeretne, legyen.
    + http, https

    Tehát a felhasználók 90%-ának 2 helyen kell beállítani, http és https. Esetleg még a mailto. A szakik meg pont lesz*rják, végigkattintgatják ami kell nekik (4-5 elemet) és dolgoznak tovább :)
    Én ebben csak a divatos "csúnya monopol MS" fikázást látom alapvetően ok nélkül :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.09.19. 11:55:34
  • Tetsuo
    #54
    Az jó, ha külön lehet állítani ezeket (ahogy mondjuk eddig is lehetett), de az újítás most az, hogy mindezt külön kell kattintgatni akkor is, ha te mindent mondjuk a Chrome-mal nyitnál meg.
  • MerlinW
    #53
    Ott van minden az MS SDK (API)-ban, használhatja bárki, ahogy a Mozilla is tette. Egyébként miért jó az, hogy az alapértelmezett böngésző az alapértelmezett pdf, képnézegető, stb? Szerintem tök jó, hogy szét lett választva. Chrome-ot meg alapvetően nem sok értelme van már telepíteni, lévén az Edge pont ugyanazon a Chromium verzión ül, mint a Chrome plusz a Windows integrációk.

    De ha valakit annyira zavar... egyszer kell végigkattintgatnod és soha többé. Össze ne dőljön már a világ :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.09.18. 02:14:33
  • RelakS
    #52
    Windows 11: mindenkit ráveszek, hogy edge-et használjon
    Videó arról, hogy oda-vissza mennyire nehéz állítani
    Firefox: szép próbálkozás, nyomi!

    Vajon MS-nak megint kellene egy jó kis antitröszt per?
  • Jim Morrison
    #51
    Why can an ad break the Windows 11 desktop and taskbar?
    Earlier today, Microsoft pushed a promotional message to early adopters of Windows 11. The promo intended to promote the upcoming operating system’s integration with Microsoft Teams. Instead, it caused Explorer (the Windows desktop shell) to stop responding and left users without a working Start menu and taskbar.


    Remélem ezek majd szépen kikapcsolhatóak lesznek, onedrive on kivul en nem hasznalok semmi windowsba epitett random MS appot, otvar teamssel meg a tobbivel hagyjanak beken :)
  • MerlinW
    #50
    Windows 11 Release highlights

    Hivatalos megjelenés, 2021 október 5.
  • sertrex
    #49
    Én ezt megoldottam. Kb. 5 ezerért vettem egy TPM 2.0 csipet, rádugtam az alaplapra és kész. Megy a Win 11 Pro, ezerrel. Eddig semmilyen fennakadásom nem volt vele. Lényegében tényleg az UI a különbség a Win 10-hez képest.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2021.09.05. 09:20:16