166
  • ntex
    #46
    "A W10 egy kiforrott (a 11-hez képest mindenképpen)"

    Honnan veszitek hogy a W11 nem lesz legalább annyira kiforrott a megjelenésekor mint a W10? Nyilvánvalóan nem fogják úgy kiadni, hogy olyan hibák lesznek benne, amiket a W10-ből már kigyomláltak hónapokkal ezelőtt. Már csak azért sem mert gyakorlatilag a W10-ből szerzett tapasztalatokkal kezdték el csinálni.

    Ez a maradiság, újdonságtól való félelem teljesen felesleges, legyen mindenkinek saját joga eldönteni mit használ, anélkül hogy emiatt megbélyegeznék őket... Részemről nem fogom sokáig halogatni a váltást. Már a W7 --> W10 ugrásnál megtanultam hogy felesleges félni a továbblépéstől, ott még én is ragaszkodtam nagyon sokáig a régi oprendszerhez, aztán pár nap alatt eltűntek az erős fenntartásaim miután feltettem a 10-est. Ma már el sem tudnám képzelni hogy visszalépjek 7-re.
  • MerlinW
    #45
    2025-ig lehet a W10-et használni. Utána már csak, szupport, frissítések és MS szolgáltatások (online account, office, store, onedrive, teams, stb) nélkül.

    Én is várok vele ~2023-ig, azzal meg semmi baj, hogy a kísérletező hajlamú, és a hozzá nem értő pistikék segítenek bétatesztelni. Az csak nekünk jó. Egyébként W11 is stabil, hiszen 80%-ban a W10 dübörög alatta. 11 a szolgáltatásokra, biztonságra és UI-ra megy rá. Elvileg minden driver, szoftver stb kompatibilis lesz vele.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.08.29. 13:15:13
  • Tetsuo
    #44
    Mi ez a W11 őrület? Miért akarja mindenki minden sz@rra felrakni? A W10 egy kiforrott (a 11-hez képest mindenképpen) os, bő 10 évig még lehet használni.
    Jó marketinget használ a Microsoft, vérpistikék egyből ráugrottak, hogy "állítólagosan" nem megy fel minden hardverre.
  • Dency
    #43
    Majd még kiforrja magát véglegesre.
  • MerlinW
    #42
  • MerlinW
    #41
    Komolyan.. :D
  • suba53
    #40
    Erre tudnál adni egy linket? Szeretném kipróbálni, de nincs a közelben kompatibilis gép.
  • MerlinW
    #39
  • MerlinW
    #38
    Kicserélsz egy fájlt a W10 telepítőjéből és megy mindenhol. Tele van vele a net.
  • Dency
    #37
    Ahha, és azt lehet tudni hogy ő milyen W11-es iso-t használt mert biztos nem a hivatalost. Ebben szerintem ki van lőve minden ilyen követelmény.
  • k1571
    #36
    Én egy működő win 10-es Vboxra telepítettem. A telepített programokat nem tartotta meg (én baltáztam el? nem tudom), csak a fájlokat.
    (Bocs, látom alattam levő hsz-ben van a válasz.)

    Utoljára szerkesztette: k1571, 2021.08.23. 08:21:25
  • MerlinW
    #35
  • Dency
    #34
    Hali. Virtualboxra fel lehet valahogy telepíteni valami trükkel? Mert ugye kiírja hogy a számítógépe nem felelt meg a követelményeknek. W11 (2200.60)
  • MerlinW
    #33
    Minden amit tudni szeretnétek

  • Bokafix2
    #32
    A céges PC-k nem érdekelnek, főleg mert nem is munkaállomásokról beszéltem, hanem kizárólag otthoni felhasználókról, tekintve hogy személyes vágyakról volt szó. Ez a "vesz magának modern hardvert, ha az a vágya" meg azért necces, mert manapság egyik hardvereszköz ára emelkedik a másik után. Kvázi sok százezerbe kerülhet még az is, hogy összerakj egy olyan konfigot, ami egyébként épphogy a középkategóriát megugorja.

    "Te csak a kíváncsi átlagfelhasználó oldalát nézed." Nem, én az érdekeimet nézem, és ahelyett, hogy bevallanánk ezt a MS oldaláról is, inkább megmagyarázzuk, hogy mit, miért és hogyan csinál. Pedig nem áll mögöttük sem semmilyen magasabb érvényű ideológia, mint az érdekeik. Véletlenül sem az érdekli őket, hogy milyen hozamúak a részvényeik, milyen negyedéveket zárnak, és mekkora az éves profit. Naivitás lenne azt hinni, hogy egy mókuskakányit is foglalkoznak azzal, hogy neked mi a jó.
  • MerlinW
    #31
    Dehogynem lehetnek vágyai. A vágyakért fizetni kell. A PC-k 60-70%-a munkaállomás. A méheknek nincsenek vágyaik, munkaeszköz. Ha a cég lát fantáziát az új rendszerben, akkor fejleszti az infrastruktúrát. A maradék 30-40%, otthoni felhasználó meg vesz magának modern hardvert, ha az a vágya hogy a legújabb szoftvert használja (új OS-t egyébként is butaság megjelenést követő 1-2 belül használni, hacsak nincs benne a bug bounty programban - ott a vrituális gép, ott lehet nyomogatni az új dolgokat).

    Te közelíted meg egysíkúan, te csak a kíváncsi átlagfelhasználó oldalát nézed. Én meg a realitást nézem, a 25 éves informatikai múltammal. (Mindemellett technet-en a MS pontosan elmagyarázza hogy miért csinál, mit, és miért).
    +1: Steam hardver survey alapján a ~120 millió felhasználó ~30%-a rendelkezik W11 kompatibilis hardverrel.

    TL;DR
    Értem én, de ez van.
  • Bokafix2
    #30
    Különítsük már el az embert a géptől. Egy felhasználónak nem lehetnek kívánságai vagy vágyai? Függetlenül attól, hogy a konfigurációja mire elég és mire nem. Nagyon egysíkúan lett most megközelítve ez a téma.
  • MerlinW
    #29
    Az majd vesz magának "új" (2019)-es gépet 2025-ben. Nem látom a problémát. Semmi sem indokolja hogy az átlag nem professzionális munkaállomások W11-et használjanak, olyan meg nincs azon a területen, hogy "szeretne". Azt használják ami "szentesíti az eszközt".
  • Bokafix2
    #28
    Szerinted én miről beszéltem? Olyan dolgokat írsz le, amiket nem is cáfoltam. "Nem hardcore gémer" értsd: nem foglalkozik gaminggel. Olyan felhasználókról írtam, akik nem játszanak, ezért nincs is komoly konfigurációjuk, de szeretnének 11-et használni.
  • MerlinW
    #27
    - A felhasználók többsége nem játszik.
    - 2025-ig használható a W10, addigra 7+ éves lesz a most a W11 által támogatott hardver.
    - Aki PC-n játszik az vagy frissíti a hardvert rendszeresen, vagy konzolt vesz.
    - Idén/jövőre jön a DDR5, Zen 4, Intel 12th gen, PCIE 4.0, stb. A fejlődés nem fog megállni csak mert a Win felhasználók 5-10%-a 10 éves hardverrel akar minecraftozni.

    A PC gaming luxus hobby, drága és költeni kell rá. A pro felhasználók és a "master race", számára egyértelmű hogy fejleszt.
    Én örülök a MS lépésének - függetlenül attól hogy milyen gépem van -, a csökkentett hardvertámogatás mindig stabilabb, hatékonyabb OS-t eredményez.
  • mumoka 2012
    #26
    köszönöm a segítséget.
  • ximix #25
    Nézegetve a lapod manuálját
    https://download.gigabyte.com/FileList/Manual/mb_manual_z370-hd3p_e.pdf#page=28

    Az TPM teljesítéséhez elég nálad ezt bekapcsolni
    Intel Platform Trust Technology(PTT)
    és elvileg nem kell TPM modult venned.

    Akinek semmilyen TPM lehetősége nincs az
    https://prohardver.hu/tema/windows_11/hsz_757-757.html


    "A Secure Boot egy UEFI szolgáltatás.
    Arra találták ki, hogy a bootfolyamatot biztonságossá tegyék.
    UEFI-vel ellátott alaplapok esetén az operációs rendszernek nagyobb hozzáférése van a hardverhez, gyakorlatilag a hardverhez direktbe tud betölteni egy újabb firmware-t, ha jónak látja.
    Ennek megvannak a kockázatai.
    Köztük például az, hogy firmware szinten lehetségessé válhat egy vírusfertőzés, vagy egy keylogger telepítése. A gond ebből az, hogy az ilyen rejtett “ajándékok” a víruskeresők által szinte megtalálhatatlanok, így a felhasználó nem érezheti magát biztonságban.
    Itt jön közbe a Secure Boot.
    Ha ez engedélyezve van, akkor az UEFI rendszer csak akkor enged egy illesztőprogramot betölteni, ha az digitális aláírással rendelkezik.
    A digitális aláírásnál megkötés, hogy egy ismert 3. személynek kell kibocsájtania az aláírást."
    https://www.webmaster442.hu/mi-az-a-secure-boot/

    Az UEFI / GPT / Secure boot hármas kézen fogva jár.
    Nálad ha kikapcsolod a CSM Support-ot akkor jön elő elvileg

    "Secure boot will not show up until you disable CSM. After you disable CSM then I think the secure boot option should show up at the bottom of the same page in the bios. You can test this without actually making any permanent changes in the bios. Go into the bios and disable csm and then scroll down, and you should then be able to find the secure boot option. Then just exit the bios without saving any of the changes.

    Secure boot being enabled is not required for windows 11 to work. It only needs to be capable of secure boot, and for it to be capable of secure boot you need to be in a pure UEFI environment with CSM disabled. "

    https://forum.gigabyte.us/thread/12642/z370-hd3p-windows-11


  • Tetsuo
    #24
    A Win 10 ősrégi hardvereken is elmegy - sajnos. Ugyanis ha nem tenné, az újabb hardvereken hatékonyabb lehetne.
    Egyébként nem kell váltanod 11-re, a W 10 még öt évig tuti elmegy, majd lesz abból 10 is.
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2021.07.07. 10:26:07
  • Bokafix2
    #23
    Évtizedekre visszafelé? Hát már a 10 napjai is meg vannak számlálva, pár év és kifut. Pedig mikor megjelent, még azt kamillázták nekünk, hogy az lesz az utolsó oprendszer. Látjuk, hogy mennyire az lett.
    Épp ez az, hogy a MS üzletpolitikája arra kényszeríti a felhasználókat, hogy váltsanak az új rendszerre, mert még középtávon se nagyon éri meg a régit megtartani.
    Mikor megjelent a 10 még le is szoptak volna, csak frissítsek fel az új Windowsra. Éjjel-nappal zaklattak, hogy telepítsem a frissítést. Pedig nekem jó volt akkor a 7. Tisztán látszik, hogy ők azt akarják, hogy a legújabb Windowst használd. De legalább a gépigénye baráti (ja, nem).
    De nekem leginkább az szúrt szemet, hogy a lenti konfigot régi gépnek nevezted. Holott ez az összeállítás inkább a nagy átlagot képviseli, sőt annál kicsit jobbat is. Kész szégyen, ha egy ilyen gépen nem tud elfutni a 11.

    Amúgy tudod, hogy milyen konfigokkal írnak be nekem emberek mert nem tudnak rendesen megnézni egy online filmet? Több filmes oldalon is adminisztrátor vagyok, és olyan arcok írnak tömegével a Segítség topikba, akik még XP-t meg Windows 7-et futtatnak a mai napig. Ha a lenti konfig régi gép, akkor képzelheted, hogy azoknak milyen gépe van. Szerintem még AGP-s videókártyáik vannak, meg Pentium 3-as és 4-es processzoraik. Ők már drivereket sem tudnak frissíteni, meg böngészőt sem.
  • Tetsuo
    #22
    Nekem meg abból van elegem, hogy állandóan évtizedekre visszafelé kompatibilis az OS, emiatt olyan óriási és lassú.
    Szerintem természetes (kellene, hogy legyen), hogy a régi hardverhez régi OS dukál, csak adjanak ki biztonsági patcheket aztán ciao.
  • Bokafix2
    #21
    A Microsoft önmagát bassza seggbe azzal, ha kizárólag high end gépeken lesz hajlandó elkocogni az új oprendszer, és egy régebbi gépen már nem. Ugyanis a felhasználók nagy többsége nem hardcore gémer, és nincs combos gépe sem.
  • mumoka 2012
    #20
    lenne 1 kérdésem hol található a BIOS ban a boot method & a secure boot ,
    az alaplapom intel core3 z370 hd3p.Mert a platform trust tecnolog az meg van .
  • ximix #19
    Egy másik fórumból idézett válasz

    "Vagy engedélyezed W10-nél az Insider Preview buildeket és úgy upgrade-elsz a W11 Insider Preview Dev buildre, vagy letöltöd egyéb forrásból a jelenleg aktuális W11 22000.51-es ISO-t és azzal csinálsz W10 alól in-place upgrade-et vagy pendrive-ról bootolva clean install-t, lásd egy másik hozzászólásban lévő letöltési linket.
    Az meg gondolom remélhetőleg megvan, hogy végleges W11 megjelenés leghamarabb majd csak október 20. körül várható, W10-re a Windows Update pedig majd 2022 Q1/Q2 körül fogja felajánlani a W11-et, vagyis jelenleg csak a W11 előzetes tesztverzióit lehet használni, mint az előbb már említve volt."

    https://prohardver.hu/tema/windows_11/hsz_669-669.html

    Egy kiegészítés,
    ha valakinek már öreg a gépe akkor a W10-nek hivatalosan 2025 okt.14-ig van támogatása, addig belehet szerezni valami újabb vasat esetleg, de 2022-ig, amikor majd update is ajánlani fogja, még sok minden változhat.
    https://docs.microsoft.com/hu-hu/lifecycle/products/windows-10-home-and-pro
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2021.07.03. 10:36:12
  • MerlinW
    #18
  • ximix #17
    Az 1. hsz-ben is linkelt WhyNotWin11 github oldala, az aktuális legfrissebb verzióval
    WhyNotWin11
    https://github.com/rcmaehl/WhyNotWin11/releases

    Win11


  • suba53
    #16
    Köszönöm.
  • MerlinW
    #15
    tessék
  • suba53
    #14
    Sziasztok!
    Tudtok egy linket, ahonnan VALÓBAN letölthető a win11 telepítője?
  • Tetsuo
    #13
    Minek akarsz W11-et egy régi gépre?
  • MerlinW
    #12
  • bajgunar
    #11
    a-microsoft-finomitott-a-windows-11-gepigenyen-bucsuzik-a-gyulolt-pc-health-check-is
    De elvileg nem lesz szükséges a TPM. Szóval másik kiadás menni fog.
  • MerlinW
    #10
    A procid 4. generációs 2014-es, 7 éves modell. Jelenleg csak 8. gentől felfele támogatott az Intel.

    W11 által támogatott processzorok
  • BenedekFeco
    #9


    Én ezzel a TPM szarsággal szopom be. Persze hogy az én Asus BIOS-omban nincs ilyen. PCH-FW Configuration menü alatt kéne hogy legyen, de csak PCH Configuration van :(
  • caps lock
    #8
    Én már váltottam, teljesen jól működik. Még tesztelgetem, hibaüzenetet eddig nem kaptam, összeomlás se volt, a win10-es programok kompatibilisek vele. Játékok jól futnak. Letisztult, könnyen megtalálni mindent. Igazából nem egy nagy változás, inkább csak egy ráncfelvarrott win10.
  • Kissssss0 #7
    köszi, akkor ráérek ezzel még.