856
valheim-cover.jpg
Minecraft + Fallout + Dark Souls
  • gvarga12
    #376
    patch fent van a szerveren is mar beenged
  • Marsszonda
    #375
    Valoszinu,nekem se megy.
  • gvarga12
    #374
    mizu a szerver nincs meg patchelve ?
  • shaba23 #373
    Tegnap végre volt időm játszani :D Mákom volt a mocsárral, mert 4 vagy 5 kripta volt a legelsőben, nem győztem haza hordani a vasat. Közben már főztem a fagypotikat, készülve a következő lépcsőre. Estére kimaxoltam a szükséges felszerelést és mivel megvolt a 3. boss helye a térképen, elindultam. Aztán elindultam még 7x... Amilyen egyszerű volt a 2. boss, olyan szopatós a 3.. Nagyon figyelni kell a staminára, mert az a szűk keresztmetszet. Ha az elfogy, akkor a karakter is... De végül csak meglett. Szerencsére az első ezüstbányát az isten háta mögött kellett megnyitni, mindentől jó messze, ahová sem hajó sem teleport alkatrészeket nem vittem :) De a "gyosan" meglett az első 100 ezüst, közben 2 sárkányfej és egy farkastrófea is, így most már farkasköpenyben várom, hogy olvadjon az ezüst a kohóban :)
  • Random_
    #372
    Ha beázik elalszik, ha felgyűlik a füst akkor is elalszik. Van egy videó a működéséről, ezt ajánlom. A srácnak sok hasznos vidije van a témában.
  • shaba23 #371
    Egyik tüzem úgy ég, hogy a falon ki van ütve egy négyzet, kívülről 3 oldalon elkerítve, fent pedig rövid oszlopokon tető. És folyamatosan kialszik.
  • gvarga12
    #370
    a tuz folott tetonek kell lennie
    en speciel az egyik oldalon vagy sarokba epitek kemenyt
    oszlopokra teszek tetogerendat igy el tud illanni a fust de nem esik ra az eso
  • shaba23 #369
    De én minden játékban pecázom :) A fűtést hogy csináltátok meg? A ház közepén ég a tűz, felül nyitott a tető, de hol füstöl, hol meg kialszik...

  • Infrath
    #368
    nekem soloban igazából utso teendőm volt végre megtalálni :D
    egy icipici kis black forest szigeten volt nem is adta be csak szinte közvetlen közelről..
  • shaba23 #367
    Nekem rohadtul nincs meg a vendor...102 nap alatt...megvan egy stack coin és nincs mire költsem :)
  • MekNzi
    #366
    Bazdki, pedig már egy pillanatra azthittem komoly :D
  • Infrath
    #365
    black forest(fekete erdő) -ben van mindig
    és random
    több helyen spawn -olhat, de ahol először találod meg ott lesz egyedül örökre
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.03.23. 19:22:04
  • shaba23 #364
    A vendor random, hogy merre van a világban? Vagy azért viszonylag közel a kezdőhelyhez?
  • shaba23 #363
    Pause button added. ja, nem :)
  • Marsszonda
    #362
    "A megerősített ládák méretét visszacsippentették 6x4"
    Növelték,6x3 volt
  • Ironman2
    #361
    A megerősített ládák méretét visszacsippentették 6x4-re a mai patchben.Meg még pár dolgot is visszavettek:

    Waahaa! This was a long one. Sorry for the delay, but we were waiting for a specific patch to the steam socket API, and it just went live today! (the fix in question is not listed in the steam changelog). I recommend you to make sure steam has updated to the "Mar 22 2021" version (Steam->Menu->Help->About Steam). Steam will of course automatically update itself to this version. Lots of big and small changes in this patch, some gameplay tweaks and some bug fixes.

    NOTE: Don't forget to update your server as well.

    * Campfire,Bonfire & hearth take damage when dealing damage
    * Reinforced chest inventory space increased to 6x4
    * All boss drops can now float on water
    * Sunken crypt entrance tweaked (to stop tombstones from getting stuck)
    * Fixed rotation of Wood tower shield on item stands
    * Deathsquito & Drake trophy drop rate increased
    * 1 & 2 Star creature HP fix
    * Night-spawning wolves should be easier to tame now (should stop trying to run away & despawn after starting to tame)
    * Harpoon does not work on bosses anymore
    * Ingame console disabled by default (add launch argument "-console" to enable)
    * The console command for enabling developer/debug commands has been changed to “devcommands” from “imacheater” and a warning message has been added.
    * Improved enemy projectile reaction system
    * Battle axe tweaks (hits multiple enemies easier)
    * Player knockback force is affected by equipment speed modifiers (IE heavy gear will reduce the knockback from enemies)
    * Blackforest stone tower tweaks
    * Ward system fixes (You can no longer place a new ward where an enemy ward overlaps)
    * Comfort calculation fixed
    * "Failed to connect" error message fixed
    * Serpent trophy stack fix
    * Missing Moder spawn location in some worlds fixed (NOTE: For existing worlds "genloc" command needs to be run manually in a local game with dev commands enabled to generate new locations, this is only needed if your specific world has this issue, this is not very common)
    * Megingjord item-collider fix
    * Added a slight use-delay on Hammer, Hoe & Cultivator
    * Hammer remove auto-repeat added
    * Better network bandwidth handling (should work better on low bandwidth connections & also use higher data rate if possible)
    * Dolmen location fixes (Stop top stone from falling for no reason)
    * Fixed removing item from item-stand not always syncing item stats
    * Server list refresh button can be pressed before the entire list has been downloaded
    * Better bad connection detection
    * Fixed issue causing server to send more data the longer a client was connected
    * Localization updates
  • Infrath
    #360
    már arra vagyok kiváncsi mikor fognak műremekek megjelenni
    mikor pac-man -t, mario-t belerajzolják a szigetbe mint terep rajz (csaik fönt jó magasról lehet látni a képet)
    vagy hogy mikor fognak eljátszadozni a "sign" táblákkal :D
    pl. a creativerse játék ban is >katt<
    bár itt 50 a max karakter nem 10k de megoldják :D
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.03.23. 01:32:22
  • shaba23 #359
    Csak elmentem már a 2. bosshoz. Kicsit túl voltam már gearelve, így nem igazán okozott sem nehézséget, sem meglepetést. Igen, én ilyen lassan játszom a játékot :D Igazából csak a vas miatt öltem meg :D
  • MekNzi
    #358
    Sokszor elég lenne fél perc pause, ezért ha nem muszáj nem lépek ki meg vissza, főleg hogy több idő a töltés mint maga amire szükségem lenne, így sajnos nem buli, hogy nem tudom megállítani a játékot.
    A modot azóta sem sikerült beüzemelnem, ha valakinek esetleg működik, vagy próbálja segítsen már hogy mit b*szok el.
  • gvarga12
    #357
    Koszi es megegyszer bocs, hogy rahuztam a bosst a bazisra.
  • Vampy
    #356
    De, a kazamatakban lehet banyaszni ilyen saras foldet, abbol jon ocskavasm amit beolvasztva tudsz femet kesziteni. Az meg ugye egy uj vilag :)

    Par helyen a felszinen is lehet talalni, de a fontebb emiltett helyeken egyszerubb.
  • shaba23 #355
    Relog megoldotta :) A mocsár nem ad hozzá semmi új bányászni valót?
    Utoljára szerkesztette: shaba23, 2021.03.20. 12:02:51
  • shaba23 #354
    Az mitől van, hogy bronz fejszével nem tudom vágni az ősi fákat a mocsárban? wiki azt írja, hogy az kell hozzá.
  • shaba23 #353
    Egyébként a pause funkció nekem is hiányzik.
  • Infrath
    #352
    mondjuk single be télleg nem lenne rossz a pillanat állj esc -el
    az egy kényelmes jó option
    warframeben is van jó/kényelmes az néha

    csak aztán néha otthagyod lecsukva 15-30 percet és mikor újra belépsz/startolsz
    néha nem tud felállni a gép újra és szoktak lenni érdekes hibák :D
    (fekete kép, átzuhanás a térképen, nem tölt be a térkép stb.)
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.03.19. 19:24:12
  • PiszkosFred
    #351
    Ma vette meg a jatekot, portal fejeltosnek tunik :)

    Nem tudom en sem a valaszt, csak tippelgetek. Egyszer jartam ugy, hogy ismeretlen helyen ebredtem masnap belepve a jatekba, de ez lehet azert, metr bug volt, lehet azert, mert amig meloztam, a csalad jatszott, passz. Nem tortent semmi extra es csak egyszer fordult elo. Mivel a vilag teljesen ugyanaz belepes utan, mint ahogy hagytad, es a vilagba is kb. ugyanott erkezel meg, ahol jartal, nem tudom en sem, hogy miert kell a pause, es miert nem jo a sima logout-login kombo, aranylag gyorsan megvan. De, mivel van mar ra mod, igy az igeny tobbszor is felmerult, vagyis nem alaptalan.
  • Infrath
    #350
    karakter spawn? kifejtenéd pls?
    van vmi bug, hogy vízen logolsz be akkor elrepülsz belépéskor és meghalsz /most mondtam vmit..
    nem értem mert én is így tudom elmenti és folytatod ahol abbahagytad
    amit elveszít az a pihenő effect meg ha van rajta vmi aktív effect pl méreg ellánállás
    de akkor visz magával 2 fát 5 követ és több potit.. de a legjobb a portál..

    vagy csak a töltés zavarja?
    ki és belog?
    jah hogy télleg pillantat állj kell neki
    munka közben alt tab és vissza .. :/ (de jó egyeseknek :D )
    Utoljára szerkesztette: Infrath, 2021.03.19. 19:12:11
  • PiszkosFred
    #349
    Mivel a logout/login miatt nem respawnol a vilag, mint mas hasonlo jellegu jatekban, hanem a kilepeskor elmenti az allapotot singleben/offline jateknal es tenyleg ott folytatod, ahogy abbahagytad, igy gondolom a belepeskor karakter spawn lehet az, amit esetleg el akar kerulni, de ez meg kivedheto majd kesobb ezernyi modon (bazisok, portalok, stb.)

    Hja, kozben mar 6 misinel jar a jatek, es meg meg sem jelent konzolra :)
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.03.19. 18:39:15
  • Infrath
    #348
    a kijelentkezés miért nem jó?
    mi vele a gond?
  • MekNzi
    #347
    Sziasztok, a mai nap megvettem a játékot, örömmel látom, hogy ismerős arcok már tolják ezerrel
    Aminek viszont kevésbé örülök, hogy nem lehet megállítani a játékot és hát sajnos néha dolgoznom is kell játék közbe, így hasznos lenne, megtaláltam hogy mod van hozzá, letöltöttem a Vortexet, illetve a Time mod -ot , elvileg bevan kapcsolva, de működik egyik parancs sem, mi az amit nem jól csinálok?

  • Marsszonda
    #346
    Probléma megoldva,majd ott megtalálod a ládában a cuccokat amit dobott :D
  • Vampy
    #345
    Kulcsot ad, amivel be tudsz menni a mocsaras biom dungeonjaiba.
  • shaba23 #344
    Azt tudom, de valami +receptet ad? Nem emlékszem, hogy a szarvas a csonton (és így a csákányon) kívül adott-e még bármit
  • Vampy
    #343
    Gyorsabb favagas asszem
  • shaba23 #342
    Olyannyira nem sietek, hogy mióta megtaláltam a legközelebbi mocsarat napokat töltöttem egy új, jobb bázis építésével :)

    A 2. boss megölése mit old fel?
  • gvarga12
    #341
    nahat ezt jol elqrtam, ramentem bonemassra eszakon Mascot portaljanal, jol megolt
    visszamentem cuccaimert erre odajott a portalhoz persze megint megolt
    most nem tudok odamenni a portalt meg a ladakat mindent szetvagnak az addjai :(
  • Ironman2
    #340
    Dógozunk sajnos taxisofőrrel a héten,hiányzik is a játék,beszélünk róla a melóhelyen :)))
  • csjoco1
    #339
    Úgy ám, nem hajt a tatár. Én is kényelmesben tolom.
  • gvarga12
    #338
    Tegnap este meg lett az Obsidian, talaltam egy jo kis ormos hegyet. Persze elso nekifutasra farkasok csocsaltak meg masodikra meg egy troll utkozben :(
    Vegul csak odacsaltam a trollt az megolte a farkasokat :) en meg visszaszedtem a cuccom.
    Fent a hegyen meg persze hogy egy Kogolembe botlottam spuriztam is lefele a hegyrol :)
    Lassan szerintem neki is allok a mocsari szornynek :) Csak lenne valaki akivel egyutt tudnam tolni.
  • Caliph
    #337
    egy kis érdekesség
    egy csávó,aki arról készít videót hogy úgy játszik játékokkal,hogy arra talán a fejlesztők sem gondotak,és persze nem pozitiv értelemben :D
    kipróbálta a valheimet is :)