2243
Microsoft Flight Simulator 2020
  • RaKmaTakaTa
    #759
    Itt tárgyalnak errül: link, hátha segít. :-)
  • bunny
    #758
    Tegnap kipróbáltam a nagy vasat, Airbus neo. Csak én érzem úgy, hogy rohadtul hátra van tolva a szék (VR)? Alig bírom leolvasni a műszereket olyan messze vannak. Vagy valahogy be lehet húzni az ülést? Azért is meglepő, mert pont úgy kezdtem, hogy levegőben leszállás előtt, még a futót is kirakta indulásra, szóval az se lehet, hogy kihagytam valamit indításkor. Kisgépnél nincs ilyen bajom.

    Más. Szombaton el akartam kapni a grippen köteléket, elvileg a közelünkben kellett elhúzzanak. Néztem a flightradart de nem jelentek meg. Ilyenkor nem kell nekik is jeladót kapcsolni mint a civil gépeknek, + légi irányításhoz bejelentkezés stb? Nekem nagyon úgy rémlik.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2021.01.27. 09:15:44
  • chicco
    #757
    mert mindenki banyaszik megint. BTC/ETH magas aron.
  • bunny
    #756
    https://www.justflight.com/product/dc-designs-f15-c-d-e-i-eagle-microsoft-flight-simulator

    F-15 C, D, E & I Eagle (for MSFS) €33.75
  • ekre
    #755
    HungaryVFR FS2020 v0.6 előzetes

    LHSZ - Szentes







  • BlueMaster
    #754
  • kamionosjoe
    #753
    Az apjuk faszát azt. :D
  • bunny
    #752
    Hja kérem, ez a realitás, nem megyünk el kávézni ha egyedüli pilóták vagyunk :D
  • kamionosjoe
    #751
    Felszállok, repülök úti célom felé kisrepülőmmel. Már több mint egy órája repülök, mondom nyomok egy szünet gombot(ESC), hozok egy kávét. Meg is csinálom szépen, visszatérek. Ahogy visszanyomom elkezd meredeken zuhanni és már semmit nem tudok tenni összetörik. Ennyit a mai repülésről. :(
  • VDomino
    #750
  • ekre
    #749
    HungaryVFR FS2020 v0.5 elérhető!
    Változások:
    v0.5:
    -----
    Budapest scenery frissítés
    LHBP - Liszt Ferenc International airport
    LHDV - Dunaújváros airport

    link
  • ekre
    #748
    "Planespotting" :D

  • bebaszov [ZSIR]
    #747
    Van config file, ami később visszamásolható. Ha Steam-en keresztül szerezted a programot, akkor itt:
    c:\Users\Userneved\AppData\Roaming\Microsoft Flight Simulator\

    Itt találsz egy Usercfg.opt file-t, az lesz az.
    MS Store verzió esetében nem tudom, merre van, de ha onnan vetted, rákeresel a gépeden és meglesz.

    Utoljára szerkesztette: bebaszov [ZSIR], 2021.01.14. 20:52:34
  • perko
    #746
    thx
  • ekre
    #745
    külön csomag, amint az LHSim LHBP megjelenik, a HVFR LHBP-t törlöd és kész, attól a többi HVFR scenery maradhat.
  • perko
    #744
    Nagyon szépek, gyönyörű munka. Hogyan fog ez együttműködni az LHSIM Ferihegyével amit most készít?
  • exTrem
    #743
    Gyors kérdés: Valahol olvastam, hogy a beállítások cloudba mennek fel automatikusan, így újratelepítésnél nem kell bajlódni megint. Ez tényleg így van? Vagy esetleg van valahol egy config file, amit vissza tudok másolni újtatelepítés után?
  • bunny
    #742
    Na lehet kipróbálom, a DCS-nek kb mindegy, olyan régi a motorja, mással meg nem igen játszom :D
    Tegnap megnéztem Manhattan-t felhőkarcoló magasságon, hát ott azért már nem bírta tartani a 30fps-t ... Persze ez elég extrém próba, csak kíváncsi voltam. Proci vérzik el, úgyhogy ha lesznek raktárkészletek, meglépem a váltást.
    Aztán meg átugrottam a piramisokhoz, ott már nem volt gond.
    Azért nem hittem volna még ősszel, hogy az lesz a kérdés, hogy a közel folyamatos képet Manhattan alatt tudja-e tartani, sokkal inkább arra számoltam, hogy játszhatatlanul sz*r let vagy csak borzasztóan darabos. Ehez képest meg épp az Xplane uninstall a mai terv, orthophoto-s környvtárastól hogy felszabaduljon az a kb. 100 giga.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2021.01.14. 08:07:33
  • PhantomAss
    #741
    446.14
    lehet hogy placebó egyébként, nem mondom hogy nem, de gondoltam egy próbát megér és rosszabb nem lett tőle :D
  • ekre
    #740
    brutál jól optimalizált az fs :)
  • bunny
    #739
    Nekem mindig a legújabb nvidia van fent, én nem bonyolítom. Mit raktál vissza és mennyit vagy egyáltalán mit javított?
  • bunny
    #738
    Szép, nekem ezekkel az a bajom, hogy nem tudom mennyire figyelnek oda az optimalizálásra. Szóval lehet telepakolni 3D modellekkel hogy atomszép meg élethű legyen, de ha emiatt bemegy az FPS a béka segge alá, akkor részemről inkább offolom a mostani gépen.
  • ekre
    #737
    HungafyVFR FS2020 v0.5 verzió előzetes








  • PhantomAss
    #736
    Nálam is szépen fut amúgy, én is meg vagyok elégedve. Visszaraktam egy régebbi drivert amit a fb csoportban ajánlottak, openxr-ben 100%, játékban 70%, no reprojection, igaz hogy low-med kb minden, de az előbb körberepültem az összes felhőkarcolót Manhattan-ben és még csak meg se röccent. Azt nem mondom hogy közelről szép volt de úgysem repülök sosem a fű alatt, csak teszteltem hogy mit bír. Magasabbról meg jól néz ki így is.
    Mondjuk a játék jelzett hogy a sávszélességem kevés a megfelelő grafikához ( 100/100 digi)
  • bunny
    #735
    Van egyébként valami furaság a VR-ben, de nem tudom emiatt-e. Viszont én most kicsit ráfeküdtem, hogy a 45 helyett csak 30FPS a cél, és meg kell mondjam roppant elégedett vagyok. Elég sól sikerült belőni és jócskán feljebb tornásztam a minőséget anélkül, hogy átmenne képregénybe. Részemről öröm és bódottá' :D
  • PhantomAss
    #734
    Nem, azt sosem birizgálom. A kép éles volt, minden olvasható, de olyan mint amikor a hőségben vibrál a levegő.
  • bunny
    #733
    Nem vetted le a render felbontást véletlen? :D
  • PhantomAss
    #732
    Működik, de nálam az egész kép blurry volt 30-nál, inkább kikapcsoltam (Reverb)
  • bunny
    #731
    Mondjuk netes fórumokban ezt írják:

    "OpenXR has added an additional reprojection mode for sit-down sims, in that you only need to get to 30 fps for it to reproject up to 90 Hz native. So it sort of goes 30 / 45 / 90 as the ratios of what algorithm to use, if any. It’s not perfect but it really helps slow frame games, so hopefully DCS, XP and IL-2 will make that API switch as other new titles come online and use it."
    link

    Elvileg 30fps-t is tudja, a beállításokban ugye csak azt lehet kapcsolni, legyen, auto vagy ne legyen. Viszont ha ez igaz, lehet elég lenne csak a 30fps-t megcéloznom a 45 helyett, feljebb húzhatnék néhány beállítást. Jó lenne, mert most van 40+ fps csak hát épp a szépség veszett el a játékból.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2021.01.12. 16:39:25
  • bunny
    #730
    Oculus tulajoknak egy kis jóság, az új tray lehetőséget ad már a feles AWS-nél is kisebbre, ami elég jópofa. Remélem jön OpenXR-re is, mert nekem egy 1/2 vagy 1/4 sokat segítene és az még mindig elég jó lenne szerintem civil repülésben.

  • exTrem
    #729
    Autogen meg nagyobb terület pl. Los Angeles Downtown volt a ludas. Ahogy azt kiszedtem, azonnal ment minden. Aztán szépen crash to desktop
    Utoljára szerkesztette: exTrem, 2021.01.11. 23:40:47
  • bunny
    #728
    Semmit?? Hát reptéren meg repülőn kívül mit lehetne még oda tenni? :D

    Más. Ma csavartam egyet Új-Zéland felett, hát vannak gondok a hegyekkel. Meg a textúrákkal. Ilyen fura fényes sávok vannak és csak egész közelről tűnnek el. Azért jó volt 20 év után újra elmenni a Milford Sound-hoz!
  • exTrem
    #727
    Köszi a tippet, ez segített! :)
  • macleody
    #726
    Vedd ki és próbáld meg úgy, nekem se indult tegnap.
    Utoljára szerkesztette: macleody, 2021.01.11. 17:15:10
  • exTrem
    #725
    Semmit a reptereken meg 1-2 gépen kívül.
  • macleody
    #724
    Tettél valami modot a community mappába?
  • exTrem
    #723
    Sajnos nem volt időm elővenni 1-2 hónapja a szimet, most lejött rá egy 13 gigás update (USA, meg ami utána még jött). De a szim nem indul. Végigmegy a csúszka lent és itt megáll a történet. nem volt eddig semmi probléma az indulás óta.. Javaslatok az újratelepítés nélkül?

    kép
    Utoljára szerkesztette: exTrem, 2021.01.11. 12:22:06
  • Papirzacsi
    #722
    Ebben az esetben jelezd a bugot feléjük és remélhetőleg javítják! Nem fog összedőlni a világ ha most nem lesz ott minden centi hó.
  • bunny
    #721
    Ja, én is néztem csak, hogy a 1080TI-t 170+ -ért viszik, én 150-ért vettem 1 éve :D De mondjuk még nem tervezem a cserét, először megnézem mit hoz a proci és környéke cseréje, aztán ha hirtelen a GPU lesz a durva bottleneck majd megálmodom, mennyi ért nekem a hány fps. Azért ez az asus rog strix OC-s 1080TI még mindig elég jól karcolgat.
  • Clidey
    #720
    Annál is inkább, mivel Asobo kijelentette, hogy nem is tervezik nyílttá tenni a weather engine-t. Ennek fényében különösen felesleges pénzkidobás REX-re költeni és/vagy varezba használni...