2194
Microsoft Flight Simulator 2020
  • [HUN]FaTaL
    #790
    Alzán van raktáron T16000M és Flight Pack (ebben van pedál is), HOTAS nincs. Illetve külön-külön van Airbus joy és gázkar is, jövőhónapra írja az Airbus packot.

    Az árak viszont elképesztőek, én 55 ezerért vettem a Flight Packot 2018 elején, most majdnem a duplája. Lehet, hogy el kéne adni, nem igazán repülök. :D
  • Clidey
    #789
    Thrustmaster Airbus Edition itt már kapható - csak gázkar nélkül.
  • Schrödinger
    #788
    Őrület, hogy Magyarországon nem lehet egy normálisabb joysticket kapni. Gondolok itt most a Thrustmaster T.16000M FCS Hotas, X56 H.O.T.A.S. stb. A Thrustmaster Hotas Warthog, ha van, horror áron. Használtan nincs semmi.
    Nemsokára lehet majd kapni, (ha lehet) a Thrustmaster TCA OFFICER PACK AIRBUS-t Erről tudtok valami infót? Nem tűnik túl drágának
  • Mozes
    #787
    Hu nagyon köszi! Ez érdekes!!! Elindulok ebbe az irányba! Köszönöm!
  • botyika
    #786
    épp tegnap olvastam hogy a windows defender lescanneli a betöltött fájlokat és azért akad meg. redditen volt róla szó de most nem tudom kikeresni hol. álliólag az volt a baja.
  • Mozes
    #785
    Sziasztok!

    Az miért lehet, hogy amikor ráfordulok egy nagyobb területre (pl: Manhatten) akkor megakad a játék, addig meg fixen fut 40FPS-el és utána is fut 40FPS-el. 64Gb memória, Radeon 6800XT és Ryzen 5900x van a háttérben......

    KÖszönöm,

    Csaba
  • dumek
    #784
    Üdv. Segítséget kérnék....letöltöttem az A320nx-et, de csak villog a műszerfal, nincs tolóerő, mintha nem lenne battery. Bármilyen géptipust a Community mappába rakok, ez van. Köszönöm a segítséget!
  • bunny
    #783
    Nem tudom kit mennyire izgat a livery (repülő festés), én szoktam szinte mindenhez csinálni, mégiscsak jó poén. De iszonyú szopás , mert a repülő szt van darabolva és arra kell mázolni, és ha részek között megy át a minta - na az űberszopó. Mindig is arra vágytam, hogy úgy lehessen festeni mintha valódi modellt festenék, matricáznék. Erre tessék.

    Remélem találok DCS-hez is :D
  • bunny
    #782
    Van esetleg másnak is olyan tapasztalta, hogy indít egy mixed reality-t preview nélkül csak lerakva a tálcára (semmit se csinál, 0.1% CPU használattal malmozik), a reverb-en persze nincs kép. Szóval ha így indítom a FS-t akkor 2D-ben fele az fps?! MRP nélkül 60fps, ha elindítom így és semmit se csinál beesik ugyanott 30fps-re. Nincs reprojection kapcsolva. Tök ugyanaz a reptér, repülő, napszak, csak a demózásban tehát semmi se befolyásolja.



    Utoljára szerkesztette: bunny, 2021.02.10. 17:27:28
  • bunny
    #781
    Igen, azt. De valamennyit javulnia kellene, mert 2D-ben gyorsult és eddig VR-ben mindig a CPU limit villogott, tehát nem volt még kihajtva a GPU. Most már az a limit ,de azért néhány fps javulásnak illene lennie VR alatt is. DCS-ben pl. érezhetően megugrott az fps.
  • PhantomAss
    #780
    A 1080ti-t használod még?
    Mert szerintem amiatt nem javul, az a gyenge láncszem. 4 éves cucc, nem a vr-ra lett még anno tervezve.
    Én is amiatt szívok, nem tudom lecserélni újabbra.
  • bunny
    #779
    Én eddig mindig friss drivert használtam, most visszamentem a régire de semmi javulás, úgyhogy most felkerült a legújabb ahogy eddig.
    Egyébként döbbenetes, mennyire ... SEMMI ! javulást nem hozott hogy beletoltam negyed milla új hardvert. Egy centivel nem lett gyorsabb VR-ben, nem is teljesen értem a dolgot, mert 2D-ben egyértelműen javult. Valami nem tutkó, még nem tudom mi.
  • eta32 #778
    Az enyém már új korában sem volt jó 1 naposan....(3 évvel ezelőtt vettem) még van rá fél év gari.
    ROG-STRIX-GTX1080TI-O11G-GAMING
    A hiba az volt hogy rövid úton nem volt kép....
    Majd vissza küldés ,persze nem cserélték ki "javították"....persze ugyan az a hiba..
    Majd megint vissza ,na ezután (kellett neki 1 hónap huza-vona) már újat kaptam .
    Azóta teszi a dolgát, a 3x27" hajtja,igaz az FS nagy falat neki, médium-high-on elfut azért,de ezen annyira nem csodálkoztam,na meg ugye nálam a net is harmat gyenge,(nem is lesz jobb a közeljövőben) így majd nálam is megy ameddig ki nem leheli a lelkét,remélem nem mostanában lesz....
    Ja igen a 456.71 drivert használom,de nincs vele gondom,igaz az előzőkkel se volt,már rég óta csak az ehhez való drivereket rakom fel,így nincsenek problémák ,igaz ezek van hogy 3-4 havonta vagy ritkábban jönnek de eddig megbízhatók.
    Most akarom felrakni a legújabbat 461.09-et.
    Utoljára szerkesztette: eta32, 2021.02.07. 08:30:49
  • Solt
    #777
    Akkor az lesz mint az enyémmel... vagy a GPU degradálódik szép lassan, vagy a tápellátása. Írj egy picsogó levelet a gyártónak, hátha megszánnak...
    Utoljára szerkesztette: Solt, 2021.02.06. 19:31:17
  • bunny
    #776
    Silent módban jól működik. Akkor omlik össze ha felrakom gaming vagy oc-be.
  • Solt
    #775
    Akkor is összeomlik silent módban, ha nem emelsz az órajelen?
  • bunny
    #774
    A garija sajnos tavaly augusztus végén lejárt, szóval addig hajtom amíg ki nem hullik alólam, pláne, hogy ilyen ordenáré helyzet van a GPU piacon. Elég elkeserítő, hogy egy ilyen drága kártya is széthullik miután lejár a garanciája, mocskos világ ez. Még azért kísérletezek vele, hátha kifundálok valamit. A silent módban a power target 90%, de azt hiába hagyom ott és emelem a frekiket, ugyanúgy összeomlik, de csak az FS alatt.
  • Solt
    #773
    Az én 1080Ti-m (EVGA) ugyanezt játszotta... eleinte csak a teljesen kitolt Power Targetet nem bírta, aztán a végén már a 100%-t sem... szépen lassan degradálódott a GPU, majdnem 1 év volt mire eljutottam oda, hogy már a 100% sincs meg és mehetett vissza garanciába.

    A Superposition alatt jött elő leghamarabb a hiba nálam... szerintem tedd fel és extrem beállításon teszteld a kártyát, hogy bírja-e a legmagasabb Power Target beállítást. Amennyiben nincs hozzá türelmed, akkor tedd vissza a Power Targetet 80-90%-ra, és ha akkor nem omlik össze az FS akkor szinte biztos, hogy a GPU-d (vagy a tápellátása) haldoklik.
  • bunny
    #772
    3dMark demo (a stressteszt csak fizetősben van) simán lefutott, furmark simán lefut, vrmark simán lefut. De az FS2020 crashel. Most visszaálltam 457.51-re , de ott is ugyanaz. Nem volt semmi monitorozás, tweak. Most van fent az asus tweak, ezzel tudtam levenni a vga-t silent módba ahol már meg, de ott a defaulthoz képest le van húzva kicsit minden. Van a gaming mód ami 0, az OC ami plusz és a silent ami minusz gpu és vram freki. Minden más megy OC-ben hiba nélkül csak az FS crashel. De úgy megy, ohgy pl. megy a gpu égetés furmark mellette cpu burner 12 magra és atomstabil.
  • chicco
    #771
    Szia. A mostani driverek nagyon gatyak,tenyleg erdemes visszamenni 3 honapot kb. Ha a mostanival hasznalod a legjobb tuning nekem a Gforce experience /performance sajat tuningja volt Automatara allitva.Mindig lesz sarga jelzes sajnos es attol is fugg mivel repulsz.(FBW320 -8fps nalam)
    En probaltam 1080ti/2080ti es most 3090 Asus is siman besargul 4kban.

    videok itt talalhatoak
    https://www.youtube.com/channel/UCdgeEP4LxWJ5Dm3qUQB1g7A
    Utoljára szerkesztette: chicco, 2021.02.05. 19:37:36
  • Solt
    #770
    3DMark vagy Superposition LINK stresszteszteket futass, ha azok lemennek akkor a GPU-nak nincs baja. Első körben kapcsolj ki minden tweak és monitorozó programot, mert egyrészt stutter-t okoznak VR alatt, másrészt simán okozhatnak program összeomlásokat is. Még akkor is, ha eddig nem volt velük gond...
  • bunny
    #769
    Érdekes hibám van. Adott egy asus rog strix gaming oc 1080TI , szóval a top. Eddig egy 4771 hajtotta, most megkapta a 10600K-t, megszűnt a proci bottleneck - eddig dev módban fps monitor folyamatosan jelezte, hogy CPU limit. A gép újra lett húzva, szűz windows, friss minden és csak minimal telepítés. Ehez képest pár perc után beleáll a földbe az FS, semmit se mond, megakad a kép majd kilép a win felületre. Ultrán van minden, így is hozza a 60fps-t egyébként és döbbenet szép a kép - csak épp nem sokáig :D
    Annyit elértem, hogy felraktam az asus tweak-et, levettem a gpu-t silence módra, és úgy stabilnak néz ki, viszont így kb. 10%-ot levesz a teljesítményből, ami érezhető mert rögtön írja az FS hogy GPU limit - előtte, folyamatosan ugrált GPU/CPU limit vagy full zöld, magyarul egyformánt terhelte mindkettőt - ideális volt az összhang. Ugyanez a kártya eddig stabilan ment , de ott valószínűsítem, hogy nem futotta ki magát a CPU limit miatt.
    Mondanám, hogy ja, hát elöregedett a GPU, nem bírja a hajtást. Viszont egyrész a hőfok 60fok amit bőven tud, tehát a hűtés ok. Másrészt a furmark opengl és vulcan tesztje a butítás nélkül is stabilan ment úgy, hogy mellette még a cpu burner is égette mind a 12 magot. Létezik, hogy directX alatt crashel, de openGL és Vulcan alatt meg nem nagy frekvencián? Vagy ami még felmerült, hogy az ultra miatt esetleg valami olyan dolog lett bekapcsolva ami necces, de az pl. furmark-ban nincs , mittomén valami extrém élsimítás stb.

    Milyen drivert érdemes felrakni nvidia, olvastam hogy régebbi driverekkel jobb pl VR-ben. Ja , a VR még ki se lett próbálva, ez sima 2D
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2021.02.05. 08:26:18
  • bunny
    #768
    Bár eljutna odáig, de a kifutót még nem sikerült érinteni.
  • Clidey
    #767
    Finomabban szállj le...
  • bunny
    #766
    Landing challange, ki akartam próbálni, Chile. Ahogy a kifutóra letenném mindig crash-el, odáig semmi gond. Másnak is?
  • Razor18
    #765
    How to move MS FS 2020 to a new drive
  • bunny
    #764
    Jövő héten elvileg jön az új vas, végre M2-re átállok. Van arra esély, hogy szűz újratelepítésnél nem kell egy napig töltögetni megint a FS-t? Valamit átpakolni az új ssd-re ami előtöltésnek minősül? Mindenképp win újratelepítést akarok, de az FS-t kihagynám.
  • ekre
    #763
    tudtátok, hogy LHHO - Hajdúszoboszlón van egy gokart pálya?
    természetesen a HungaryVFR FS2020 v0.6 verzióval érkező LHHO tartalmazza ezt a pályát is, mottóm, minden részlet számít! ;)












  • VDomino
    #762
    :D
  • bunny
    #761
    Van egy aránylag egyszerű megoldás az airbus gondra. A kamera ikonra kattintva előjönnek a nézetek, ott default a pilot vagy ilyesmi. Azt ha átállítod landing-ra, előrébb kerül a VR nézet oda, ahol kéne lennie. No comment.
    Úgy látszik a default állás valami hátrabaxom az ülés és jöhet az ölembe a sztyuvi póz, mert mégiscsak fun a repülés :D
  • bunny
    #760
    Alapvetően nem, mármint a nézet mozgatást persze ismerem de itt ahogy írják is rossz az ülés pozíció. Bár oculus-t emlegetik, nekem reverb-en jött elő. És kisgépnél nincs ilyen gond (vagy lehet ott is van, csak kevés a hely, nem ennyire feltűnő), szóval ez nem VR eszköz gond szerintem, mert azt, hogy hol helyezkedsz el a játéktérben a program dönti el nem a driver.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2021.01.27. 19:29:31
  • RaKmaTakaTa
    #759
    Itt tárgyalnak errül: link, hátha segít. :-)
  • bunny
    #758
    Tegnap kipróbáltam a nagy vasat, Airbus neo. Csak én érzem úgy, hogy rohadtul hátra van tolva a szék (VR)? Alig bírom leolvasni a műszereket olyan messze vannak. Vagy valahogy be lehet húzni az ülést? Azért is meglepő, mert pont úgy kezdtem, hogy levegőben leszállás előtt, még a futót is kirakta indulásra, szóval az se lehet, hogy kihagytam valamit indításkor. Kisgépnél nincs ilyen bajom.

    Más. Szombaton el akartam kapni a grippen köteléket, elvileg a közelünkben kellett elhúzzanak. Néztem a flightradart de nem jelentek meg. Ilyenkor nem kell nekik is jeladót kapcsolni mint a civil gépeknek, + légi irányításhoz bejelentkezés stb? Nekem nagyon úgy rémlik.
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2021.01.27. 09:15:44
  • chicco
    #757
    mert mindenki banyaszik megint. BTC/ETH magas aron.
  • bunny
    #756
    https://www.justflight.com/product/dc-designs-f15-c-d-e-i-eagle-microsoft-flight-simulator

    F-15 C, D, E & I Eagle (for MSFS) €33.75
  • ekre
    #755
    HungaryVFR FS2020 v0.6 előzetes

    LHSZ - Szentes







  • BlueMaster
    #754
  • kamionosjoe
    #753
    Az apjuk faszát azt. :D
  • bunny
    #752
    Hja kérem, ez a realitás, nem megyünk el kávézni ha egyedüli pilóták vagyunk :D
  • kamionosjoe
    #751
    Felszállok, repülök úti célom felé kisrepülőmmel. Már több mint egy órája repülök, mondom nyomok egy szünet gombot(ESC), hozok egy kávét. Meg is csinálom szépen, visszatérek. Ahogy visszanyomom elkezd meredeken zuhanni és már semmit nem tudok tenni összetörik. Ennyit a mai repülésről. :(