2243
Microsoft Flight Simulator 2020
  • Vizipok56 #1321
    Hát igen... Ezek szerint Te sem ma kezdted...:-) Igazad van (sajnos!) az a kor már letűnt - és vele a mi fiatalságunk is! :-)))))
  • Clidey
    #1320
    Lesznek sokezren, ebben biztos lehetsz. A maradék másik sokezer meg majd megveszi a "plázában". :))))
  • Clidey
    #1319
    Hja, azok a boldog békeidők...én is egy ZX Spectrummal és egy narancssárga Videoton MiniVidi-vel a szatyromban jártam vonattal minden szombaton a híres Csokonai Művházba, és este egy teli kazettával értem haza! :)))
    Hol volt akkor még szerzői jog meg másolásvédelem...karácsonykor meg húztunk a Műegyetemre a Bitkarácsonyra kibelezett ICO filcből készült fényceruzáért...mondanom se kell mennyit használtam... :DDD

    De sajnos el kell fogadd, hogy azóta nagyot változott a világ, az a kor már letűnt és soha nem tér vissza. Ez van.
    Meg az is, hogy minden annyit ér, amennyiért megveszik. Hidd el, a PMDG se kérne 70-100 dolárt a szaráért, ha nem volna rá mókus aki megveszi ennyiért is. De mivel agyonhájp meg satöbbi, ezért nem kell aggódnia emiatt. :)))

    A free-payware különbségekről napokat tudnék mesélni, elég nagy tapasztalatom van benne...de teljesen felesleges, pontosan az előző bekezdés okán.
  • Vizipok56 #1318
    Hát vegye, akinek megéri... :-)
  • Vizipok56 #1317
    Természetesen bele tudom élni magam a fejlesztői oldalba is - csak tőlem abszolút idegen. Negyven éve, '82-ben a HomeLab-bel kezdtem a "szakmát", mindenki írogatta a saját kis programjait, amit hetente egyszer, a keddi klubnapokon némi sörözés mellett másolgattunk mindenkinek, aki kérte. Aztán jöttek a "boldog békeidők" - merem állítani, hogy a felhasználók 99%-a még messziről sem látott legális szoftvert. :-) '93-tól pedig a Linux, amit a mai napig használok, ingyenesen. A windows-okat csak és kizárólag a repszimek miatt VETTEM meg, az MSFS2020 Steam verzióját pedig két példányban is , hogy míg az egyikkel repülök, a másikkal fejleszthessek (amiket ingyen töltök fel a flightsim.to-ra) Úgyhogy hidd el, nem a fizetéssel van bajom, csak a mértékével, az arányokkal...
  • Clidey
    #1316
    Ez csak egy bevezető akciós ár. A -800-as széria 100 dodó lesz. :)
  • Clidey
    #1315
    Hát most vagy új vagy a szakmában, vagy ideáig egy kő alatt éltél...de jó reggelt kivánok, ez mindigis így volt a szimulátorok világában, nincs mit ezen csodálkozni. :)
    És ahogy a mondás is tartja: amig lószar van, veréb is van.

    Én sem tartom túl jó ötletnek ezt a fajta árképzést, hisz eltelik 4-5 év, jön egy új verzió a szimből, vagy egy teljesen másik szim, és nagy valószinűséggel dobhatod a francba a száz dolláros addonod. Mint mostanság a sok P3D júzer...gondolom nincsenek mostanság túl jó hangulatban...én se voltam abban, mikor egy kazal megvásárolt FS2004 cuccomat kellett átadnom az enyészetnek.
    Szóval én is sokallom picit néha az árat, de átlátok a másik oldalra is:

    Próbáld magad beleképzelni a fejlesztők helyébe: ezek általában 3-4-5 vagy még ennél is több fős csapatok, dolgoznak egy-egy cuccukon éveket (ha komolyabb a cucc) de hosszú hónapokat biztos. Aztán eladnak belőle jó esetben párezer, rosszabban párszáz darabot. Kivéve persze a legnagyobbakat, ők kaszálnak egész biztosan sokáig, sokat - de ők a ritka kivételek.
    Szóval ennyi eladás alatt kell(ene) visszahozniuk a ráfordított idő-költség-stb árát. Talán nem árulok el vele titkot, ha azt mondom, ez a legritkább esetben sikerül. Jó ha kijön nullszaldóra vagy szerény nyereséggel. Nem véletlen, hogy a developerek legtöbbjének van rendes, normális IRL állása is, az addon gyártást csak megszállottságból csinálják, az üzleti része másodlagos.
    És akkor még nem beszéltem az ismertebb, felkapottabb warez oldalakról, ahonnan a megjelenés napján már szedheted is le ingyér' a cuccot. Nyílván szemmel látható kárt okozva ezzel a developerek pénztárcájának.
    Te dolgoznál egy repcsin két évig, oké, ne teljes állásban, csak délután hétvégente szabadidődben...te mennyit kérnél el érte? 10$? 20$? Ugye hogy nem...
    Aztán eladsz belőle mondjuk két-háromszázat ha szerencséd van és minőségi a munkád. Akkor most megérte?

    Szóval nem háborogni kell, hanem megnézni az érem másik oldalát is...
  • [HUN]FaTaL
    #1314
    Ez egy study level aircraft, ennyibe kerül, ennél drágább is volt korábban. Semmi meglepő nincs benne.
  • Vizipok56 #1313
    Ez most valami vicc???? A teljes (alap) MSFS2020 kevesebb mint 60 USD - és azzal szerintem "kicsit" több meló volt, mint egyetlen repülővel... És akkor csodálkoznak, hogy mindenki töltögeti mindenhonnan! (Félreértések elkerülése végett: Jópár gépet és repteret vettem már, de nem ilyen elszállt árakon!)
  • Papirzacsi
    #1312
    Kijöttek az árak, a 700-as kezdő ára 70 dodó lesz.
  • macleody
    #1311
    Hát az attól függ mennyiért adják. A DC-6-os 70-ről van leakciózva 60-ra. A 737-es szerintem meglesz a duplája is.
  • TomStorm
    #1310
    Hétfőn Boeing 737 megjelenés.PMDG 737-700!
    2 évig tartott kiváncsi vagyok!
    Ez új szintre emeli MFS-t
  • exTrem
    #1309
    Sosem volt.
  • RaKmaTakaTa
    #1308
    Talán másnak is segít, hogy Developer Mode-ban nincs lag fel- és leszálláskor, ami valamelyik újabb patch hozadéka.
  • PhantomAss
    #1307
    Zsír, örülök hogy megoldódott!
  • Vizipok56 #1306
    Fixen West Europe -ra állítva működik! Köszönöm!
  • Vizipok56 #1305
    Köszönöm, megpróbálom.
  • PhantomAss
    #1304
    Nem volt még ilyen gondom, de esetleg próbálj kiválasztani egy másik szervert és hátha megoldódik:
  • bunny
    #1303
    Nem túl jók az értékelések, de ha esetleg valaki gyűjti a repszimeket, ennyit talán megér.

    https://www.indiegala.com/store/game/take-off-the-flight-simulator/657470
  • Vizipok56 #1302
    Sziasztok! Kb. 4 hete szinte naponta belefutok abba, hogy ha reggel/napközben próbálom elindítani a simet, semmi gond. Viszont ha 18-19 óra után, akkor eljut az utolsó előtti képernyőképig (közvetlenül a beállítások előtt lévő) és ott molyol. Nem fagy le, nem jelez hibát, a CPU kb.20-25%-on, a GPU 95%-on dolgozik. Ha 5 percig így hagyom, akkor 5 percig, ha 10-ig, akkor 10-ig. Ha 20-ból 1x mégis eljutok a menüig és elindítok egy repülést, 1-2 percen belül közli, hogy kevés a sávszélesség (1Gbites NET) és akarom-e offline-ba kapcsolni. (Ha ilyen kor megnézek egy speed tesztet, vagy elindítok egy letöltést, az teljesen normál, tehát mintha az Asobo szervereivel lenne gond...) Már újratelepítettem a win-t, az MSFS-t (többször is). Találkozott már valaki ilyen hibával?
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2022.04.17. 19:44:01
  • Solt
    #1301
    Írd meg nekik, hátha a homlokukra csapnak, hogy ez nekik nem jutott eszükbe.
  • repvez
    #1300
    Én pont ugy gondolom, hogy sokkal kisebbek lennének a headsettek emiatt és olcsobbak is mivel a lencse a legdrágább és a legbonyolultabb elkésziteni , de igy sokat lehetne sporolni egyszerübbek és kevesebb lencsetaggal is lehetne dolgozni.
  • [HUN]FaTaL
    #1299
    Meg tudnák oldani, csak még mélyebb lenne a headset, másrészt meg drága. A lencse valószínűleg jóval olcsóbb.
  • repvez
    #1298
    Én azon csodálkozom, hogy ha a telefonoknál és az okoskarkötöknél meg tudják oldani, hogy a kijelző hajlitott legyen akkor a VR-nél miért nem tudják , hogy a kijelzö ives legyen , ezzel egyrészt a FOV is nagyobb lehetne másrészt a torzitás is kisebb lenne mivel a lencsékkel megoldhato, hogy ne torzitsa el, arrol nem is beszélve, hogy igy kisebb is lehetne a VR headszet nagysága ha szinte rá lehet tenni a lencsére a kijelzőt és nem kell kiállnia a széleinek mint egy sik kijelzönél.
  • PhantomAss
    #1297
    Nekem 1080ti volt, de már nagyon szenvedett vr alatt. Ha a natív felbontást használtam (márpedig úgy akarom, inkább leveszek minden mást alapra de azért van Reverbem hogy kihasználjam a felbontást), akkor nem igazán bírta. A proci pörgött 40%-on a gpu meg visított 100%-on és kb. minden grafikai opció alapon volt.
    Most lecseréltem egy 3080-ra és nyilván sokkal jobb lett, de én is húztam a fogam, kinek van erre pénze hogy csak a gpu-ra kiobjon ennyit. És ráadásul nekem is be kell kapcsolnom még így is az openxr skálázást (80%-ra renderel), meg a FFV-t, de így most megtaláltam a tökéletes beállítást.
    Azzal vígasztalom magam hogy látványos a különbség a grafikában, így már be tudom kapcsolni a az összes opciót és bizony szép is a játék. Szinte látod ahogy a köd gomolyog, és amikor leereszkedsz a felhők alá az eső veri a szélvédőt és kopognak a cseppek...alattad meg a házak, tényleg mintha egy valódi tájat néznél, nagyon élethű.
    Ezt semelyik másik szim nem tudja visszadni, persze nem is arra készültek.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2022.04.02. 13:02:13
  • bunny
    #1296
    Nem tudom ez mennyire erős, nekem a 1080TI-vel elkocogott, de erősen limitálva. De a VR-hez atomerőmű kell ha szimulátorozni akarsz, vagy nagyon le kell butítani. Ez tetszik vagy sem, tény. Ha nem akarsz ráfeccelni egy rakás pénzt, akkor tényleg nem neked való. Tudod, utcai autóval se lehet versenypályán labdába rúgni, bármennyire is szeretnéd, egy suzuki kupás suzuki meg a kinézetre hasonló utcai suzuki között sok tízmillió forint különbség van azért, hogy a pályára alkalmas legyen. Ilyen a VR is.

    PhantomAss: Köszi az infót!
  • macleody
    #1295
    Egyre inkább az az érzésem, hogy el kell adnom a G2-t, nem nekem való ez a szarakodás. Kevés hozzá az 5700xt, nem tudok de nem is akarok 500-600ezret kiadni egy vga-ért. Az openxr toolkit se teljesen kompatibilis vele, bár működik az fsr, meg az mrp, de valahogy nem az igazi.
  • PhantomAss
    #1294
    A kijelző fizikai felbontása 4320x2160. Ez egy sík kijelző, viszont ha vr-ban játszol akkor olyan mintha egy gömb felületére vetített kijelzőt néznél, tehát egy sík felületen kell megjeleníteni egy íves felületet, Ez így torzítani fog, olyan lesz mint egy hordó, vagy halszem effekt. A pont előtted lévő pixel az nem torzított, 1:1 arányú viszont a szélek felé már látható lesz. Emiatt a 'hordó torzítást' redukálni kell valahogy, ezért a vr szoftver magasabbra skálázza a natív felbontást (kb. 1.4x) hogy ezt a hordó hatást kiküszöbölje, ezért jön ki ez a szám a Reverbnél. A legélesebb képet akkor kapod ha ezt a natív felbontást alkalmazod a headseten. A yt-n van eről pár videó ahol elmagyarázzák pontosan hogy mi is ez, pl itt:

    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2022.04.02. 10:25:49
  • bunny
    #1293
    Ez a natív felbontás hogy jött ki? Látok néha én is fura számokat, amik köszönőviszonyban sincsenek a gyári adatokkal, de hogy mi az igaz ... szóval ez honnan?
  • PhantomAss
    #1292
    Az biztos hogy az MSFS-nek még egy 3090ti is kevés lenne, de a toolkit sokat segít.
    Nekem Reverb g2 van, annak, ott a natív felbontás 6336x3088 ami egy őrült szám, a toolkittel mégis megvan a 30 fps bárhol, bármilyen időben. Majdnem minden beállítás high, játék gyönyörű, a műszerek jól olvashatóak, és a mozgás folyamatos.
    Azért egy éve még nem gondoltam volna hogy ide eljutunk (3080 rtx).
  • [HUN]FaTaL
    #1291
    HMD és felbontás függő. :) Mivel nem egy 2D kijelző van, ezért a natívnak minősülő felbontás jóval magasabb, mint ha csak simán összeadod a két szem felbontását. A Quest 2 esetén pl. a natívnak megfelelő az 5408*2736. Így kisebb a screen door effect, de a kijelző azért fakóbb marad, sima LCD. Bár még FS-t nem próbáltam VR alatt, de ehhez a felbontáshoz úgy sejtem, hogy még ASW-vel is kevés egy szuperszámítógép is. :D
  • PhantomAss
    #1290
    Attól függ milyen headseted van, de igazából a fakóbb színek a vr egyik hátránya, mivel nem ugyanúgy jeleníti meg mint egy 2d kijelző, és attól is függ hogy milyen típusú/felbontású a hmd kijelzője. Majdnem az összes headset sima lcd-t használ, illetve asszem a Pimaxnál van oled, meg az Apara, de ott sem olyan nagy a különbség. Nekem is a monitorom egy 1440-es IPS, összehasonlítva észrevehetően élettelenebb a Reverb, de azért nem mondanám rossznak. MInél kisebb a headset felbontása, annál többet elvesz a pixeles "szúnyogháló' is a színekből és fakóbbnak látszik.
    Az Openxr toolkitben van gamma / brightness állítás is, azzal is lehet játszani, én lejjebb vettem a fényerőt és nekem jobban tetszik így, sokkal élethűbb.
  • macleody
    #1289
    Ok, köszi.
    Másnál is fakó a szín VR-ban? Monitoron szép élénk színek vannak, VR-ban meg tök tompa az egész.
  • PhantomAss
    #1288
    Igen, simán csak letöltöd ha már az openxr—t belőtted. Telepítés után kiad egy beállításos képernyőt amit személyre tusz szabni, ezután ha elindítod a játékot vr—ban akkor a ctrl f2 gyorbillentyűvel hozhatod elő a paneljét ahol mindent be tudsz külön állítgatni.
  • macleody
    #1287
    Itt nincs semmi fájlmásolgatás mint a DCS-ben? Simán csak toolkit-et kell használni?
  • bunny
    #1286
    Csak jövőhéten derül ki, a 6800XT a fullHD monitoron most is ultrán zökkenőmentesen hasít, VR-ben lenne érdekes, az meg nincs nálam :)
  • PhantomAss
    #1285
    Nincs mit, ha kell segítség a beállításhoz szólj, kiváncsi vagyok hogy nálad okoz-e fps növekedést.
  • bunny
    #1284
    köszi! Nem is ismertem...
  • PhantomAss
    #1283
    Aki esetleg nem ismeri, az openxr-hez van egy toolkit amiben elég sok dolgot be lehet állítani és ez sok fps-t hozhat.
    Sajnos csak az újabb kártyákat támogatja
    -NVIDIA GeForce GTX 1600 series and RTX series, both DX11 and DX12.
    -AMD RX 6000 series, with DX12 only.
    Az alábbi oldalon részletesen le van írva hogyan kell beállítani.
    openxr toolkit



    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2022.03.30. 14:34:18
  • ShipNgo
    #1282
    Sziasztok. Kis segítséget kérnék.
    Elmentem a játékot repülés közben,úgy,hogy automata pilóta be van kapcsolva.Amikor visszatöltöm a játékot,akk az autopilot vissza akar vinni a kezdő pontra.Tudja valaki mit tehetnék? A választ előre is köszönöm!