2243
Microsoft Flight Simulator 2020
  • bunny
    #1641
    Store jobb, mert nem kell steamVR, egyébként ha még van 300ft-os xbox pass, vegyél mert ha van, akkor olcsóbb volt megvenni. Úgy rémlik a sima és a közepes között volt 100ft különbség + valami komoly kedvezmény eleve.
  • Vizipok56 #1640
    Szerintem sem éri meg a prémium. Az MS-Store-ral pedig semmi gond.
  • PhantomAss
    #1639
    Igen az enyém onnan van, semmi gond vele. Ha a store-t átállítod Izlandra még olcsóbb lesz.
    Amúgy sztem nincs sok értelme a prémiumnak, annyival nem ad többet, én a simát venném minél olcsóbban és hozzá addonokat amik jobbak mint a gyári Asobos cuccok.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2023.01.02. 08:58:55
  • TokraFan
    #1638
    Üdv,

    Van annak bármi hátránya, ha MS Store-ból veszem meg a játékot? Őszintén szólva, soha nem vettem onnan semmit, de most kb. 20EUR-al olcsóbban jutok hozzá a Premium-hoz ott, mint Steam-en (pedig utóbbinál is akció van éppen).
    Megvette valaki MS Store-ból?
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2023.01.01. 22:51:16
  • Vizipok56 #1637
    BÚÉK mindenkinek! Mivel alapvetően VFR repülök, nálam az XPlane szintén labdába sem rúghat - elismerem, hogy sok munkát toltak bele a fejlesztők - de egy excel táblában is fel lehetne tüntetni, hogy az adott paraméterek (időjárás, gép jellemzői, stb.) mellett mik is a repülés jellemzői! Az X Plane a szememben kb. az FSX szintjén van - és amíg nem rendelkezik valós photogrammetriával, ott is marad...
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2023.01.01. 10:14:46
  • PhantomAss
    #1636
    BÚÉK
    Az MSFS -ben én nagyon látom hogy a fejlesztők ezerrel dolgoznak rajta, javítják, új dolgokat adnak hozzá mint pl most a szél, hőmérséklet. Sokkal jobb lett a játék mióta kijött, bár részemről egy 'civil' szimben nem is annyira lényeges ha nem pontos a fm, il2-ben vagy dcs-ben sokkal zavaróbb lenne. Itt a repülőgép rendszerek modellezése, irányítás, grafika nekem fontosabb, abban pedig verhetetlen, főleg így egymás mellett látva a két játékot. Nem akarom persze leszólni az Xplane-t sem mert nagyon sok melót beletettek abba is, de nálam labdába se rúghat az fs mellett.
  • bunny
    #1635

    Egy érdekes összehasonlítás XP12 vs FS2020. Szokták utóbbit fikázni, hogy nem is szimulátor de azért láthatóan megállja a helyét átlag fotelpilóta szempontból legalábbis mindenképpen. Ja, és BUÉK mindenkinek!
    Utoljára szerkesztette: bunny, 2023.01.01. 08:14:45
  • repvez
    #1634
    2006-os eset volt és mindegyik gépben volt TCAS, de valamiért a business jetbe kikapcsolt és a boeingbe meg nem riasztott a rendszer igy.
  • nibron
    #1633
    Csak belelapoztam, úgyhogy elég felszínes infókat szedtem fel.
    Az indiai elég régi baleset: ott minden szar összejött. A kazah gépen nem tudtak angolul csak a navigátor ha jól tudom. A radar rendszert rendszernek hívni erős túlzás. Jobbára bemondás alapján döntött az irányító. Ezután a baleset után történt egy rakás változás, a nyelvhasználat, a fónia, a radarok, modernebb radar szoftverek. És a TCAS ebből (is) született ha jól tudom.
    A japóknál bekerült néhány életrajzba, néhány fekete pont. Azért elhárították, de elég bénák voltak. Nem illik kilögykölni a kávét. A DC10-es szárnyvégi örvényébe került 747-est azért külön megnéztem volna.
    A business jet-hez végig kellene nézni. Kérdés, hogy mikor volt, volt-e TCAS, az irányító látta-e a magasságot? A radar rendszerek azért nem olyan régóta mutatnak ennyi adatot mint mostanság. 2k előtt nagyon sok helyen csak helyzet és kalkulált irány volt látható (tipikus radarképernyő). Mióta és ahol szoftveres radar van, ott jobb a helyzet. Magyarország ebből a szempontból elég jól fel volt régebben is szerelve. A 90-es évek elején már szoftveres radar volt (talán a románoktól vettük). A HungaroControl pedig most kísérletezik a virtuális LHBP toronnyal.

    Utoljára szerkesztette: nibron, 2022.12.29. 16:08:05
  • repvez
    #1632
    ezt néztem és itt 3 eset is volt hasonlo hibábol.
  • nibron
    #1631
    Az kimaradt, hogy a radar szoftverek figyelik a közelséget és riasztanak. Piros, villog, csipog, sőt még a felügyelő gépén is megjelenik. Úgyhogy egy irányítónak csak úgy elnézni egy collisiont elég nagy művészet. Persze megfelelő technikával. Mert az NDK-s optikai set-ből összerakható távcső, nem az.:)
  • nibron
    #1630
    Fejlesztés alatt van egy olyan rendszer amiben szövegesen is kommunikálnak. Igazából már működik is, vegyesek a tapasztalatok. De ezt inkább csak pacific fir alkalmazza és ott is csak a csendes óceánon. Ezeken az útvonalakon eléggé korlátozott a rádiós kapcsolat. Alapvetően az írásos kommunikáció elég lassú és sokkal jobban leköti mindkét oldalt. Egy forgalmasabb helyen az irányító le sem tudja venni a szemét a monitorról. Elég sok radar szoftverben használják már ez egeret kijelölésre, és még néhány év, és eljutunk arra a szintre, hogy magát az utasítást egérrel képesek legyünk előállítani. De nagyon sok probléma van vele (pl. a téves kattintás). Tehát alapvetően nem mehet ki az utasítás addig míg az operátor jóvá nem hagyja. Meg még egy rakás ilyen kis apróság, amitől nagyon lelassul a dolog. Azután vehetjük még azokat az apróságokat mint. hogy az országok melyik szoftvert használják, a repülőkön is egységesíteni kellene. Jó példa erre a SIITA (a repterek közötti mail forgalom ebben a rendszerben történik). Az egyik reptéren kapnak egy üzenetet az oda érkező járatról, és nem tudják megfejteni. Pedig van szabvány.
    Úgyhogy ebben a témában azt szokás mondani, hogy akkor lesz automatikus irányítás, amikor már csíkosok sem kellenek a gépekre.

    A másik: előfordul, hogy az irányítás elnézi az adatokat. Ezzel egy időben a gépen is elnézik az adatokat. Aztán a másik gépen is. De ezért van a TCAS. Az a végső mentsvár. Egyértelmű utasítást ad, hogy minek kell történnie. A TCAS parancsának nagyobb prioritása van mint az irányítónak. Szóval ez már legalább 4 hiba. A repülésben azt mondjuk, hogy egyszerre 2 hibával még megküzdünk, a 3. a tragikus.
    Melyik ez a baleset? a leírásod alapján mindenki szart mindenre, még a TCAS-re is. Akkor viszont jogos a csatt.
    Amúgy a TCAS még akkor is jól működik, amikor csak az egyik gépen van.
  • repvez
    #1629
    Egy OFF kérdésem lenne,Lehet vannak olyanok akik ezt föleg nagygépes vonalon jobban jártasak.
    A napokban láttam ilyen utasszállito balesetes filmet és ott az volt a probléma, hogy a két gép azonos magasságon repült és összeutköztek.
    Az ATC a radaron látja a magasság és sebességet meg az irányt minden gépnek, a gépeken van TCAS, de mégis megtörtént a dolog .
    Az egyik esetben az történt, hogy a fedélzeti mérnök nem jol értette a magasági adatot a toronytol a másiknál meg a két azonos magasságon repülö gép hivonevét összekombinálta a tornyos igy egyik sem reagálta le a parancsot.

    A kérdésem az lenne, ha a gépek mindenféle adatot tudnak küldözgetni a toronynak és a torony is tud más akár SMS-t is küldeni a gépre nyomtathatoan.
    Akkor miért nincs egy olyan rendszer ami akár automata modon akár a torony által számszerő adattal elküldi a kért utvonal modositásokat a fedélzetre ?Mert a szóbeli rádiozás sokkal lassabb és a nem nativ nyelvu piloták vagy akár valamilyen zavar végett félreérthetik vagy időbe telik mire reagálnak rá.
    De egy olyan rendszer ami a kért modositást számszerüen küldé a fedélzetre és a pilota felé jelezne a modositásrol , hogy okézza le és az alapján vagy a robot vagy a pilota azonnal reagálna félreértések és rövödebb idő alatt.
    Miért hagyják meg zt a sok rádiozást a toronnyal , szinte a repülés ma már csak annyibol áll, hogy felszállás után beállitja a robotot aztán márcsak rádiozás megy a különbözö adokkal és csatornaváltásokkal.
  • Hont
    #1628
    Sziasztok!
    Rég voltam itt, üdv mindenkinek!
    Esetleg valaki írna pár mondatot hol tart ez a platform per pillanat?
    Gondolok itt elsősorban a hardver igényre. (Melyik ár/érték arányban a legbeváltabb lap, cpu, vga kombó)
    Valamint pár szó a B736 lehetőségekről?
    Sajnos egyáltalán nem volt időm az elmúlt 4 évben követni a történéseket.
    Gondoltam újra rakom a P3D-t, mert jó volna repülni, de előtte kikérném a véleményeteket!
    Eőre is köszönöm!
    Üdv: PLA540 (Hont)
  • Clidey
    #1627
    Az nem lesz elég. Kell hozzá az Enhanced version is, az alap A310-ben nincs passenger cabin.
  • Vizipok56 #1626
    Ha minden igaz, át kell vinni a kamerát a kabin ajtaján. https://www.reddit.com/r/MicrosoftFlightSim/comments/yt35u4/passenger_cabin_in_a310/
  • Rodman6
    #1625
    Esetleg tudja valaki, hogy a 40th frissítéssel jött Airbus A310-hez nincs utastér? Mert én nem látok, közben úgy tudtam hogy csak az xbox verzióhoz nincs, pc-shez van.
  • Vizipok56 #1624
    Békés Karácsonyt és Boldog Új Évet mindenkinek!
  • Rodman6
    #1623
    ..meg arra is jó, ha netán történik valami baleset, akkor a realtraffic historyból visszaállítva lehetne követni a gépet, és látni miféle süllyedés játszódott le, mint pl a germanwings-nél.
  • Rodman6
    #1622
    Korábbi szimulátoroknál engem se érdekelt más repülőgépek útja, követése de most hogy nem vektorgrafikás szögletes dolgokból áll a táj, így már érdekel az is. Nem azt mondom hogy egész nap azt nézném, de néha kedvem lenne hozzá. Hajókat is, stb.. követni. Remélem lehetőség lesz erre, már alakul a dolog. Ha a radar24-be is belefért mint feature, akkor ebbe miért ne. Egyelőre csak úgy tudtam megoldani hogy AI pilottal az én gépem is elmegy ugyanoda, közben nézem a real traffic gépet, így nem kerül ki a 200nm sugárból.
    Utoljára szerkesztette: Rodman6, 2022.12.16. 01:51:33
  • nibron
    #1621
    Azért érdekes dolog ez a mostani szimuláció. Pl. nyaranta szoktunk páran szimulátoros kipróbálhatóságot biztosítani, ami ugye elsősorban a gyerekeket vonnza. Az idén volt először, hogy az MSFS-el próbálkozhattak egy gépen. TM B787 yoke, és Honeycomb Bravo Throttle-t vittem ki. PMDG737 volt a nagyvas. A HoneyCombhoz írtam saját alkalmazást, ami a PMDG közvetlen adatstrukijából szedi le az adatokat és úgy állítja a vezérlő világítását (atomjó lett). Kisgépnek a C172, és kétdarálósnak a B58 felkonfigolva. Széles monitorokon eléggé elragadó látvány, tehát elég jól nézett ki. Volt egy A10-es joy is a yoke-al párhuzamosan, így most először ki lehetett próbálni azt amit állandóan megkérdeznek: hogy mi a különbség a bot ill. szarvaskormány között. A feladat mindenkinek LHBP iskolakör volt.
    Szóval a konklúzió: volt egy srác, aki elég szépen repült ahhoz képest, hogy bevallása szerint először volt "gépközelben". Amikor a hosszúfal végére értünk és fordulnia kellett, az ellenkező irányba fordult. Szóltam neki, válaszolt, hogy rendben és ugyanúgy rosszul csinálta. Szóltam, hogy belenyúlok a kormányba, mert az ellenkező irány kell és nem arra fordítja. Ennek ellenére amikor visszahúznám, érzem, hogy ellenáll. Küzdött ellenem. Mondom balra nem jobbra, de most már erősen, mert erőteljesen bedőltünk az ellenkező irányba. Erre még jobban jobbra dönt. Annyira magával ragadott a probléma, hogy azonnal nem ismertem fel egy olyan jelenséget amivel bárki bármikor találkozhat, és sajnos elő is fordul elég sűrűn, elég sok ember halálát okozva. Ráparancsoltam, hogy adja át, visszatettem jó irányba és visszaadtam. Amikor végeztünk és felállt a srác, akkor döbbentem rá mi történt. Mindenki kapott egy kis műszer bemutatót a műhorizontról, sebesség, magasság, vert.sebesség, iránymutatókról. Ez a srác eljutott arra a pontra amikor már egyáltalán nem érdekelték a műszerek, és csak a látvány alapján repült. Így került bele a térbeli dezorientáció csapdájába, így pont fordítva érzékelt dolgokat (pl. konkrét esetben az irányt (ez fordul elő a legsűrűbben)). Nagyon érdekes volt, mert a szimulátor nem mozgott, tehát nem volt hatással a belső fülre, mégis megtörtént nála. Valószínű, hogy a látvány és a srác fejmozgása együttesen idézhette ezt elő. Sosem láttam még ilyet mozdulatlan szimulátorban.
    A másik ami már évek óta érlelődik bennem: ha a nulla órásokat nézem, simán megállapítható, hogy a repülés kifejezetten lányoknak való. Szinte mindegyik nyugisan áll hozzá a dolgokhoz, így már előre rá lehet őket venni a műszerek pásztázására. Képesek összetartani a különböző műszerek értékeit, és így sokkal simább repüléseket képesek végrehajtani. A fiúk sokkal "lazábban" állnak a dolgokhoz, elhamarkodják a dolgokat, csak a jelenpillanatra tudnak figyelni, szinte képtelenség elérni, hogy előre gondolkodjanak.
    Ezen a nyáron volt egy kiscsaj, kb. 10 körüli. Első kérdésem mindig, hogy volt-e már ilyen környezetben. Mondta, hogy repülőgépet közelről is csak most lát először, tehát nem. Elmagyaráztam gyorsan hogyan működik a repülőgép, meg az alapműszereket. Mondta, hogy érti. Mosolyogtam magamban, azután miután produkált egy tökéletes felszállást, kissé megkomolyodtam. Tartja, figyeli az értékeket és jól tartja. Azért a féklap miatt szólni kellett, hogy húzza vissza. Elérjük a magasságot szólok, hogy egyenesítse ki, wazze megcsinálja, és tartja. Itt már elképedve mondtam, hogy akár ki is trimmelhetnénk. Megcsinálta, majd mosolyogva közli, hogy így tényleg könnyebb a gép. Forduló: elsőre csinál egy tökéletes 90 fokot. Előtte azért elmagyaráztam, hogy forduláskor le fogja adni az orrát, mikre figyeljen. Kicsit lassan de simán megcsinálta. Következő forduló szintén tökéletes, kis hiba, hogy a 90 fok nem sikerült (kevesebb lett), de a falon behozta. Mire eljutottunk a leszállási fázisba ILS-el repült és tartotta (ezt a műszert menet közben magyaráztam el, nem volt tervezve). Leszálláskor a kilebegtetést megcsinálta ahogyan kértem, gyönyörűen landolt. Mivel eléggé kis termetű volt a pedálokat nem érte el, azokat én kezeltem. Amikor végeztünk mondtam, hogy ne szívasson mondja el, hogy hová jár. Megesküdött, hogy tényleg most ült először "repülőn". Az anyukája (mellesleg a kolléganőm a pénzügyről) biztosított, hogy így van. Na ilyet sem láttam még soha.
    Nem mellesleg ahogyan elnézem az egyre ifjabb generációkat, egyre közelebb állnak ezekhez a technikai dolgokhoz. Sokkal fogékonyabbak. Amikor megszereztem a jogsit, és próbáltam lányokat tanítgatni autóvezetésre, az mindig egy lehetetlen küldetés volt. Amikor a lányomnak kellett megtanítani ezeket a dolgokat, szinte mindent csak egyszer kellett neki elmondani, megmutatni. És nem mondhatnám, hogy nagyon tehetséges lett volna, de nagyon hamar belejött.
  • nibron
    #1620
    Amikor erre van "szükséged", mire használod? Mivelhogy ennyit dolgozol rajta:).
    Régebben (FSX,P3D1-2v körül) én is nézegettem őket. De legfőképpen a reptér forgalma ill. a közel körzet érdekelt. Még ha fizettek volna is érte, akkor sem néztem volna végig egy KSFO-PANC útvonalat. És ha jól tudom régebben ez a 200nm 80 volt. Persze most már más a látvány, de ezt úgy oldom meg, hogy alacsonyan repülök viszonylag nagy sebességgel, vagy rendesen külső nézetben.
    Az FSX-nél is volt olyan, hogy a külső nézetben láthatóvá lehetett tenni néhány alapműszert. Kisgéppel szinte mindig külső nézetben repülök (kivéve a dep + az arr) pont a látvány miatt. Ez volt az oka, hogy végigrepültem a transszibéria expressz útvonalát. Valós időjárással valódi kihívás, ha a preferrált navigáció a vasúti sín vizuális követése, és így kell eltalálni a köv. ellenőrzőpontot. Persze nagyon durva időjárási viszonyok mellett, be kell vetni appróbb "kitérőket" (nagyon sok a 0 látótáv), de azokat is úgy alakítottam ki, hogy a vonal mentén legyen. És kell egy jó térkép is, az elágazásokat jól meg kell tanulni. Az orosz városokban egy állomást megtalálni sem olyan egyszerű. Nekem ez volt a legérdekesebb kihívás eddig, sajnos meg kell hagyni, hogy a műholdas jó minőségű lefedettség sok területen való hiánya, elég sok problémát tud okozni. Az nagyon jó móka volt. Vlagyivosztokból indultam és Moszkvába érkeztem. Bónuszként onnan pedig ugyanezzel a módszerrel hazajöttem Budapestre, Kijeven keresztül. Ez a szakasz nagyon laza, egyedül Kárpátalja izzasztja meg kissé az embert.
  • Rodman6
    #1619
    Sajnos az a módszer se jó legalábbis MSFS-el, megállnak a gépek. Tehát ha esetleg tud valaki megoldást leírhatja.
  • macleody
    #1618
    Használ valaki TDS GTNXi navit?
  • Rodman6
    #1617
    ...közben külföldiek ajánlottak egy módszert hogy a PSXT+Realtraffic kombóval megoldható a dolog, ha követésre állítom a realtraffic szoftverben a kiválasztott repülőgépet, így nem tünteti el, mindig a 200km es sugár középpontjában marad.
  • Rodman6
    #1616
    Fél év kihagyás után örömmel vettem észre, hogy a frissítések után lehetőség nyílt más repülőgépek, hajók és bármely objektum automatikus kamerás követésére. Sajnos csak az álló repülőgépemtől kb. 200 km-nyi hatótávig, utána visszaáll a kamera az én gépemre. Aki jártas ebben, tudja-e, hogy létezik e FSX-hez hasonló mod, ami emulálja a gépem pozícióját a drón kamerához, vagy egyéb módszert hogy megszűnnének ezek a korlátok? Néha kedvem lenne a PSXT-vel karöltve követni valós forgalmi repülőgépeket indulástól a célig, főleg ha valami ismerős utazik valahova. Kb. úgy mint a radar24 3d nézetében, csak ugye itt szórakoztatóbb a látvány. / FSLTL követése nem vált be, mert van némi késés, plusz az útvonal se mindig passzol, túl stabilan repülnek a-ból b-be.
    Utoljára szerkesztette: Rodman6, 2022.12.13. 03:44:25
  • CptSAB
    #1615
    Januárban tervben van a PMDG 737-600 beszerzése, hacsak nem 450 lesz már a dollár árfolyama.. :P azonban érdekelne, hogy a 737MAX az eltelt 1 év foltozgatásai után javult vagy maradt továbbra is a nagy-nagy felejthető kategória. Régen a 9 és az X alatt ha csak szimplán "kötöttségek" nélkül akartam repkedni valami európai MALÉV/Wizz útvonalat, akkor simán a Posky/Project Airbus/Eric Cantu féle vasak is jó szolgálatot tudtak tenni. Másra meg ott volt az iFly ha időm mint a tenger volt. De itt MSFS alatt nincs olyan nagy kínálat még. Ha esetleg a karácsonyi szezon alatt a Marketplacen valami kedvező ajánlat esne, akkor lehet rávinne a lélek. Igaz nem nagyon rajongok a glass cockpites feelingért. De valami épületes vélemény jól jönne, mik a hibák. Youtubeot végignéztem. Külföldi fórumokba beleolvasgattam, általában nem azt írták le mi nem jó, hanem csak a szokásos sza*r, fo*s stb.

    Más téma. Kipróbáltam ezt a tegyük be a pilótát, másodpilótát a cockpitba, config fájlos átírást, de én azzal találkoztam, hogy pl. kis Cessna 150-ben meghülyült a rádió iránytű. Középen fent a mágneses oké volt, de a rádiós az szinte folyamatosan tekeredett el, a Hetesi-árok felett azt hittem rosszul látok, ahogy a hosszún a műszerekre tekintettem. Más is tapasztalt ilyen anomáliákat ezzel a cockpit hekkeléssel? Maga a rendellenesség azzal oldódott meg, hogy visszaírtam az eredetire az aircraft.cfg-t, így eltűntek a népek, cserébe viszont végre a 340 fok 340 volt.

    Akinek megvan a GKS Balalajka.. kérdésem az lenne. A függesztmény választó "ikon" kattintási pont a "VOR/ILS notesz" jobb oldalán működik valakinek? Kattintgatok de semmi. A gép alapban a törzs alatti és a két szárny póttartállyal jelenik meg. Ha nullázom a naftát a felszállósúly konfigurálásnál, a pótok akkor is ott maradnak. Így csak annyit tudok tenni, hogy dobálom őket. Csak hát na.. igazából megnézném a többi konfigurációval is. MSFS Storeból való a masina, szóval nem ORBX és nem Simmarket. (Azért 5 hónapot várni, hogy valamit ki lehessen végre fizetni..., de legalább féláron volt)
  • PhantomAss
    #1614
    Megjelent a Wilga, az Ancsáig kihúzom ezzel talán
  • Hypo #1613
    Fincsi Maestro
  • Vizipok56 #1612
    Sajnos amíg a pöcszongorista bohócot el nem takarítják, esélyünk sincs az Ancsára...
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2022.12.05. 13:33:23
  • PhantomAss
    #1611
    Nem szoktam végig nézni mert túl hosszú, de remélem tényleg betartják a szavukat és jönni fog hamarosan. Egy éve is kb ezt mondták egy dev videóban, és van a yt-n 4 hónappal ezelőtti videó ahol a kész géppel repülnek. Szóval nem tudom mi tartja őket vissza, gondoltam hogy talán orosz kötődés miatt az agyatlan szankciók áldozata lett ez is.
    Utoljára szerkesztette: PhantomAss, 2022.12.05. 12:56:23
  • Vizipok56 #1610
    Ismerős érzés.... Anno a MIG-21 -essel voltam így - mindkét Steam előfizetésemre megvettem...:-(
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2022.12.05. 12:44:31
  • Vizipok56 #1609
    "We"re very, very close" - hiszem, ha látom!!!!
  • macleody
    #1608
    Azt láttam de nem tudok vele mit kezdeni. Le kell állnom már a vásárlással, elkapott a gépszíj
  • Clidey
    #1607
    Ti nem szoktatok Dev Q&A-t nézni?

    az An-2 jön...jön...jön!
  • Vizipok56 #1606
    Azt nem tudom, de az elemek adottak hozzá...
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2022.12.05. 08:17:18
  • macleody
    #1605
    Ez mi hogy lemerül a tablet a Cessna 414-esben? Fel lehet tölteni valahogy?
  • Vizipok56 #1604
    Hát az Ancsánál szebb ajándékot el sem tudnék képzelni Karácsonyra... De - sajnos - gyanítom, nem lesz belőle semmi...
    Utoljára szerkesztette: Vizipok56, 2022.12.04. 23:46:39
  • PhantomAss
    #1603
    Van egy olyan gyanúm hogy az An-2 is háborús szankciók áldozata lett és egyhamar nem fog megjelenni. A fejlesztőktől semmi hír már vagy egy éve, de a gép régóta kész van.
  • Clidey
    #1602
    De csak míg meg nem jelenik az An-2...