504
banner
  • mike01010101
    #242
    Igazad van ez messze nem középszer, de ettől a helyzet csak rosszabb. Ha minden játék olyan szinvonalú lenne mint az 5 éves W3 vagy a RDR2 (esetleg Ghost of T.) , és miért ne lehetne, akkor ez igencsak közepes móka lenne. Szerintem a W3 megmutatta, hogy lehet tartalmas, minőségi küldetésekkel, mellékküldetésekkel tarkított nyílt világot létrehozni. És most a technikai részekről nem is beszélek. pl a bioware-t mi tartja vissza évek óta, hogy jó játékot csináljon? Pénz, idő biztos van annyi, hogy elég lenne. A watch dogs legion-t 0 napon megvettem, 5-6 óra után abbahagytam. Látszik a beleölt energia, sok év, de ennyi energiával, pénzzel akár a egy jó játékot is megcsinálhattak volt. Miért nem sikerült?
    A Walhalla azért jobb játék, nem fogom abbahagyni, de bőven lehet jobb, kifinomultabb, átgondoltabb. Lehet hogy én vagyok túl igényes (szerintem nem), de egy ekkor hasznot termelő franchise kb 10. részétől már elvárhat a vevő valami nagyon nagy durranást. Ha azt a pénzt amit marketingre költöttek (nagyonsokmillió dollár lehet) a fejlesztésre fordítják, biztos jobban jártunk volna. Arról nem beszélve hogy pár éve még 10e Ft volt egy új játék, ma már 18-20. Ez se mindegy.
  • MerlinW
    #243
    A nagy kérdés, szeretnél minden évben AC játékot? Sokan igen, sokan nem. A "sokan igen" dönti a mérleget ebbe az irányba, hiszen így Ubi minden évben elad ugyanannyit az aktuális részből, ahelyett hogy dolgozna valamin 6-7 évet ugyanazért a pénzért. Tehát érthető a cég szemszögéből is.
  • Voltan
    #244
    Emlékszem, anno nálam a Syndicate volt egy olyan pont, amikor azt mondtam magamban, hogy "gyerekek, most már ezt át kellene gondolni, és nem évente kifosni egy új részt, mert nagyon nem jó az irány" Akkor ki is hagytak egy kis időt, és utána jött az Origins, ahol szerintem elég sokat változtattak végre, és tényleg jó volt. Viszont azóta megint azt a rókát hámozzák immár harmadszor :D
  • mike01010101
    #245
    Szerintem ez nem idő kérdése. Ha ki tudnának adni minden évben egy sokat fejlesztett, sokkal jobb részt mint az elöző évi, felőlem jöhetne, megvenném. De sajnos ez nem így van, ennek nyilván objektiv, erőforrásbeli és kreatív akadálya is van. De annak, hogy rókabőrökkel játszunk, annak semmi értelme. Most is kihagytak 2 évet (odyssey 2018) de a játékon nem látszik. Legalábbis én nem látom. Mondom, ez nem egy rossz játék, a mai mezőnyben még a nagyon jó jelzőt is ráteszem, de úgy érzem abban konszenzus van, hogy a világot nem váltotta meg és a hype-hoz nem nőt fel. Sok pénzért (mind a feljesztésbe ölt milliárdok, mind a vevők által kifizetett húszezrek tekintetében) instant klasszikust várunk. És láttuk már máshol, hogy meg lehet csinálni.
  • hawkie22
    #246
    Elméletileg trilógiának tervezték az Origins-Odyssey-Valhalla hármast, így nem tartom annyira rossz dolognak, hogy nem változott a fö iránya a játéknak mechanika tekintetében. Én nagyon élvezem, egyelöre 6-7 órám van a játékban tiszta játékidö terén, és még mindig csak ott járok, hogy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    lecsaptam Kjölvit meg a klánját
    . Addig nem is megyek tovább a föküldivel, amíg a kezdöterületen nem találtam meg minden kis szart. :)
    Arra tökéletes, amire nekem kell, hogy kikapcsoljon arra a pár órára, ami játékra van, a viking érát meg imádom, szóval nálam eddig 10/10.
  • Palinko
    #247
    Dehogy lehet megcsinálni 5 évente kiadott címnél igen 1 évente felejtsd el de a 2 év is max úgy lenne elég hogy felváltva több stúdió dolgozna rajta és akkor ugye igazából már 4 év jut dolgozni 1 stúdiónak.

    Amúgy a rókabőrrel sincs semmi gond simán működhetne egy játék úgy mint egy platform és a kiegíszétések hozzák mindig az új történetet. Mint ahogy az expansion-ökkel működik, de például mi lenne ha 5 évig foldozhatnák fél-1 évente kiadott új küldetéscsomaggal? Senkit sem érdekelne ha jó. Az AC-ra azért mondják hogy rókabőr, mert halványult el a dolog és bár részről részre egyre többet adtak úgy osztották el hogy az ember mégsem érezte többnek jobbnak a dolgot, mert nem volt szórakoztató az a több amit beletettek. Az előző két részt meg hagyjuk kb 95%-ban elvesztette a játék az identitását és már azok sem voltak olyan nagyon jó címek nyilván harmadjára mindenki már rókabőrözik. Ha mindhárom áll lejtős lenne a kinézeten kívüli dolgokban is akkor senki sem szólna egy szót sem.

    Persze ettől még jó játékok, de az a 7-es, hogy még érdemes játszani de nincs messze attól se hogy inkább skippelni legyen érdemes. Klasszis kategóriában az Ezios történet meg a Black Flag - Rogue rész fért számomra a többi csak próbálkozó volt.
  • hawkie22
    #248
    Egyébként hogy tudom megváltoztatni a varjam meg a lovam kinézetét? Elörendelöiben ugye megvan nekem a szép fehér sólyom meg egy csini festett paci, de nem találom sehol, hol tudnám öket változtatni.
  • mike01010101
    #249
    Én is igy gondolom, könnyű kikapcsolódásnak jó, és csak azért fanyalgok kicsit, mert tudom, hogy a tényleg nagyon jó játékok többet adnak mint könnyű kikapcsolódás.
  • hunbalee
    #250
    Assassin’s Creed Valhalla – A játékban szereplő viking falu a valóságban is létezik, de csak véletlenül
  • MerlinW
    #251
    Az istállódban.
  • hawkie22
    #252
    Akkor az még odébb van, ott még nem tartok.
  • hawkie22
    #253
    Egyébként még egy kérdés:
    a kezdöterületen van két küldetés, az egyiknél egy állatot kell kinyírni egy vikingnek, a térkép északi részén tanyázik a viking. De melyik állatot kell megnyúvasztani? Már öltem jegesmacit, farkast, rókát, szarvas, még a legendás szarvast is lecsaptam, de csak nem adja meg a küldit. Leírás meg nincs sehol, elvileg oda kellett volna figyelnem a beszélgetés során, de valahol elsiklottam az infó felett.
  • drop
    #254
    azt hiszem oda kell csalogatni hozzá és meg fog ijedni és megölöd a medvét és kész a küldi
  • hawkie22
    #255
    Ja oké, megpróbálom, csak találjak még egy medvét :D
  • MerlinW
    #256
    Asgard tök jó lett. Elysium féle, hangulatos terület:)
  • mike01010101
    #257
    Még mindig Norvégiában kalandozok, AC feeling nincs, viszont olyan nekem a játék mintha egy grafikailag feljavított és tartalmilag lebutított Skyrim lenne, ahol mindenre fel lehet mászni. Ez a mászás egy olyan "versenyelőny" az AC játékokban amit semmilyen más játék nem tud überelni. Nagyon szórakoztató.
  • MerlinW
    #258
    Azt leszámítva, hogy csúnyább mint az Odyssey és a mászás/irányítás talán a legrosszabb a sorozat történelmében igazat adok :) Anglia már valamivel jobban néz ki, Asgard meg Odyssey DLC-kre hajaz.
    Egyébként ahogy fejlődsz úgy leszel egyre inkább assassin (leap of fate, hidden blade, képességek, mentor's armor, hidden ones, stb).

    Ez eddig a kedvenc szettem, mióta megszereztem nem is nézek rá az új rucikra :)

  • MerlinW
    #259
    A legendás farkas falka mekkora bossfight :) 10 percig dark souls-oztam velük :)
  • MerlinW
    #260
    Na így ~50 óra után azt kell mondjam, hogy az említett "problémáktól" eltekintve, sztoriban (melléküóldetések), kreativitásban és pályatervezésben a legerősebb lett a Valhalla. A főküldetés még nem tudom milyen, még csak a harmadik szövetség küldetésnél járok.

    370km-t már gyalogoltam :)


  • hawkie22
    #261
    Pontosan ez az, ami nálam is tetszik, 10 órám van eddig benne, de még csak most mentem át Englalandra. :) És ott is inkább eddig csak a felderítés volt a profilom, alig-alig haladtam a küldikkel.
  • Evoluti0N
    #262
    Nekem így 20 óra után azt kell mondanom, h a kedvenc AC-m a három új rész közül. Origins a 2. helyre csúszott, az Odyssey pedig a 3. helyen csücsül.
    Maga a Viking téma nagyon bejön. Valamint a küldetések is remekek. Mind a mellékküldetések és a főküldik is. Tetszik, h mennyire nem vezet sokszor a játék, hanem magadtól kell rájönnöd dolgokra.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2020.11.16. 18:13:18
  • Rita79
    #263
    Nagyon keleties a szerkód. :)
    De szerintem a Valhalla szebb az Odyssey-nél. Mármint grafikai kidolgozottság terén. A táj és a környezet a görög világban persze szebb volt a sok csiliviliség, túldíszítettség miatt.
  • Profi1000
    #264
    Sziasztok!szeretnék segítséget kérni a rúnák behelyezése kapcsán. Hiába megyek kovácshoz ott tudok fejleszteni de a rúnákat nem tudom az eszközökbe tenni. Pedig hely az van több is. Köszönöm előre is.szép estét mindenkinek.
  • hawkie22
    #265
    Középsö egérgombot lenyomod, amikor a tárgyat "vizsgálod" és megnyílik a rúna ablak, ahol kiválaszthatod, melyiket akarod az adott tárgyba berakni.
  • Profi1000
    #266
    Köszönöm szépen a segítséget.

  • hawkie22
    #267
    Szívesen, remélem, megtaláltad.
  • Profi1000
    #268
    Hát sajnos nem működik,a kovácsnál vagyok fejlesztek de hiába nyomom a középső gombot az egéren nem történik semmi. A runa behelyezéshez kell a rúnán kívül más?
  • hawkie22
    #269
    Azt nem a kovácsnál csinálod. Hanem egyszerüen belépsz az inventorydban, kiválasztod a cuccot, amibe a rúnát akarod rakni, majd ott nyomsz egy középsö egérgombot.
  • Voltan
    #270
    Nem a kovácsnál kell, az inventoryban.
  • Profi1000
    #271
    Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Most már minden megy! Szép napot Nektek!
  • hunbalee
    #272
    Olyan erősen rajtolt az Assassin’s Creed Valhalla, hogy rögtön két rekordot is megdöntött
  • Árnyvadász
    #273
    9% eddig és 20 óra. Angliai tájak, falvak, várak és monostorok fantasztikusan visszaadják a középkori hétköznapokat. Megfigyeltem, hogy a településeken (lehet kisebb is) van lehetőség a mindennapi munkát végző emberek feladatát "kipróbálni". Amikkel találkoztam, észrevettem: búza megőrlése forgó kőtányéron, kenyérdagasztás és a tészta formázása.

    Volt egy "awesome" pillanatom a játékban. Íjjal lőttem le egy ellenfelet és a nyílvessző keresztül ment (teljesen véletlen szituáció volt, nem szándékos) egy fáklyatartóban égő fáklya lángján, majd ettől begyulladt repülés közben és az áldozatot már a tüzes vessző ölte meg, úgy hogy lángra is kapott.

    Az már látszik, hogy itt 100+ órás kaland ígérkezik, de ez a középkori Anglia --> Gyönyörű. Nagyon jó választás volt.

    Egyébként én is osztom a véleményeket, miszerint a mellék és főküldetések jók, érdekesek, humorosak is sok esetben és a felfedezés, nyersanyagok, kincsek, fegyverek megtalálása pedig sok esetben agyafúrtabb, mint eddig. Kicsit a Far Cry 5 és New Dawn megoldásait juttatta az eszembe, bár itt a lehetőségek korlátozottabbak.

    Végül zárómondatként, nekem már nem hiányzik:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amint megépítettem a Hidden One irodáját és teljesítettem a Leap of Fate küldetést, megérkezett az Order tagjainak faágszerűen elágazó kapcsolati rendszere. Vagyis a potenciálisan kivégzendő személyek fája. Megmondom őszintén én teljesen elvagyok ebben a vikinges érában játszódó korban. Izgalmas a történet, varázslatosak a helyszínek. Nem érzem szükségességét, hogy még ezzel is foglalkozni kelljen. Nem is illik ide, de nyilván mivel AC ezért nem hagyhatták ki. Remélem nem kötelező, mert hagynám a csudába.


  • Daermon
    #274
    Amit spoilerbe raktál, az nem igazán spoiler :D De egyébként én sem csinálom azokat, érdektelen.
  • MerlinW
    #275
    Nem kötelező, ha nem kell a teljes Thor armor szett és a pöröly, illetve ha nem érdekel a lore.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2020.11.18. 15:14:04
  • wedge31
    #276
    Nekem bejönnek azok a küldetések is.
  • MerlinW
    #277
    Én sem értem az ellenállást, a legélvezetesebb harcokról van szó.
  • Evoluti0N
    #278
    Nem értem a logikát az mögött, amikor egy bizonyos szintű területen sokkal nagyobb szintű bossok, mint például a legendás állatok, drengrek vagy a félpucér nők, vannak.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2020.11.20. 15:23:54
  • Califa
    #279
    Szervusztok
    Hogyan tudok a nyílvesszők között váltani???
  • Evoluti0N
    #280
    Ha váltasz íjat, akkor automatikusan vált a különböző nyílvesszők közül. 3 típusba tartoznak az íjak. Vannak azok, amivel gyorsan egymás után tudsz kilőni nyilakat, ezek a light bowok. Vannak a hunter bowok, amiket ki tudsz húzni hosszabb ideig. Valamint a predator, amik a leglassabbak. Ezekkel első személy nézetben célzol és ezeknek a legnagyobb a sebzése.
  • Califa
    #281
    köszönöm a gyors választ