146
  • VolJin
    #106
    Idegen lények és azok robotjai falls megoldás a felvetett dilemmádra, mert akkor még kevesebb idő alatt alakult ki az élet, hiszen náluk előbb kellett megtörténnie annak, amire nálunk szerinted nem volt elég idő...

    Mondom, a mai baktériumoknak megfelelő létformák, amiket te kezdésnek hiszel, azok már a százmilliomodik lépcsőfokok, és nem a kezdetek.
  • VolJin
    #105
    Ugye természetesen te lennél a kivétel.
    Nekem meg pont az ilyen emberektől van hányingerem, mint te.
    Az egész emberiséget utálja inkább, mint a saját szaros értéktelen nyomorult személyiségét...
  • bigjoe
    #104
    Isten mentse meg az univerzumot az ember nevű kártékony vírustól!
  • Gravitoni
    #103
    Innen szép a nyerés. Semmi esélyünk , se túlélni, se továbbvinni az életet mégis meg kell próbálnunk, mert a vér kötelez. A program fut. Bennem is most mikor e sorokat írom. Lehet, hogy egyszer mi is így kerültünk ide, hogy egy másik bolygón , talán közeli bolygón már elfogytak a készletek, már közelgett a vég, a technológiájuk már képes volt előrejelezni a kihalásuk dátumát és nem volt más lehetőség csak az evakuálás. Ide. Ha szerencsénk van a környező csillagrendszereket is bespórázták és akkor ott is fogunk találni érdekes dolgokat, állati szintű élőlényeket vagy növényi szintűt vagy valahol a félúton valamit. Azonban még ennek kiderítése is minimum évezredeket , de inkább évtízezredeket jelent mostani legjobb tudásom szerint, és súlyos trükköket kéne felmutatni ennek jelentős redukálására, mint pl. a térkapu nyitás vagy valami hasonló , jelenleg a sci-fi kategóriába tartozó elképzelés. A végtelen Univerzumban már van elég esélye véletlenül is létrejönni dolgoknak, mint pl. az élet.. és ha nem is itt és nem is akkor a protoFöldön , de egy másik bolygón egyszer, valaha egy szép napon mégis véletlenül alakult ki ez.. aztán sok -sok Noé-bárkája és komplett evolúció végbemenetel majd evakuáció után landolt ide és akkor anno ~ 4040 millió éve. Amit most a mi lehetőségünk és egyben a KÖTELESSÉGÜNK is most eljuttatni - legalább - a környező exobolygókra, méghozzá minél előbb, lehetőleg tegnapra.
  • Gravitoni
    #102
    Magyarán 99.9999999999999% - ig biztos vagyok mindabban, hogy nem vagyunk egyedül az Univerzumban, sőt minket is idehoztak , olyanok, akik egy szebb időben , egy szebb helyen, laboratóriumi körülmények között kísérletezték ki azokaz a bizonyos egyre bonyolultabb vegyületeket amiből aztán okosan létrehozták azt az élőlényt aki végül itt a protoFöldön landolt. És a 0.000000000000001% kétely , hogy mégis véletlenül jöttünk létre, és mégis csak mi vagyunk az BŐSÉGESEN elegendő , ahhoz, hogy finoman szólva is a csoda tényét merítse ki a létünk és ebben az esetben KÖTELESSÉGÜNK továbbvinni ezt más égitestekre is. Hogy hogyan az más kérdés, mert a jelek szerint ezt csak robotokkal tudjuk megvalósítani, méghozzá mocskosul lassan és iszonyatos költésvetésekből..
    Utoljára szerkesztette: Gravitoni, 2019.10.26. 12:08:07
  • Gravitoni
    #101
    Most hogy kinek van itt zavarodott elméje az egy másik kérdés, hogy a tudósok akik azt állítják, hogy véletlenül jött létre az élet ráadásul a protoFöldön amiről alább egy szép képet festettem, hogy hogyan is nézhetett ki.. bizonyítás nélkül , élőlény létrehozása nélkül a semmiből rohangásznak itt ilyen elmélettel, én csak hatalmas OFF-szálat generáltam ezzel a felvetéssel, és persze mégse annyira off mert a régmúlt felvázolása, hogy valaha minket is idehoztak (most abba már végképp ne follyunk bele, hogy kik hogyan és miért) , így nekünk is KÖTELESSÉGÜNK továbbvinni ezt a csodát, az már viszont szorosan kapcsolódik a topik fő-szálához..

    aki sokat néz a múltba az seggel érkezik a jövőbe ! :)
  • defiant9
    #100
    A te zavarodott elmédre bizonyíték hogy tényként jelentesz ki valamit amire a leghalványabb bizonyítékod sincs. Csak dobálózol a számokkal amik mögött semmiféle valós számítás sincs. Ha megkérdezik honnan is jött ki akkor pedig sunyítás van. Valóban nem érzed hogy ez így nincs rendben és nem a racionalitás talaján állsz hanem konteóidat kergeted? Gondolkozz el ezen. (tudom hogy nem fogsz, ahogy már írtam pszichésen zavart állapotban vagy, ezen csak a környezeted tudna segíteni, akik nyilván komplett hülyének tartanak, ezért ide menekültél az internetre hogy kiéld a szereplési vágyadat). (itt sem ragálok többet rád, ez a legjobb ami az állapotodból következik)
  • Gravitoni
    #99
    Ezzel én tisztába vagyok... ráadásul mocskosul sok prion kell ahhoz hogy végül működő , önmagát végül reprodukálgató lény jöjjön létre.. Visszatérve tehát túl egyszerű dolgokból nem lehet túl bonyolult dolgot belehallucinálni a valóságba és belemagyarázni a "véletlenszerűséget" "tudomány" címszó alatt , mert a tudomány egy másik része , nevezetesen a valószínűség-számítás az súlyosan elkaszálja ezt a lehetőséget. Hogy Isten volt-e az elkövető, a Földönkívüliek, vagy azok robotjai én abba már bele sem folyok, de hogy valamelyik e 3 közül annál biztosabb semmiben nem vagyok még a rendőrbe sem.
    Utoljára szerkesztette: Gravitoni, 2019.10.26. 11:21:54
  • VolJin
    #98
    A prion egyszerű, mint a faék, pusztán egy hiba. A prion egy létező organizmus által legyártott fehérje, ami hibás, kvázi izomer. A prion nem spontán jön létre, a prion lényege a hiba.
  • VolJin
    #97
    Petri csésze vs egy egész bolygó...
  • Gravitoni
    #96
    Egy dologra bizonyíték, ez még mindig csak, arra hogy esélye nincs véletlenül létrejönni az életnek , ilyen túl egyszerű építőkockákból, belátható időn belül, és/vagy tudatos rásegítés nélkül.
  • defiant9
    #95
    "Már a prionok is mocskos bonyolultak,"
    De azért mocskosul egyszerűbbek mint a DNS köré szerveződő sejtek. Arra bizonyíték hogy mekkora butaság ez utóbbiból kiindulni.
  • Gravitoni
    #94
    "Tehát a prion él vagy nem él?"

    Már a prionok is mocskos bonyolultak, de ha csak ilyenek lettek volna az ősleves máig főhetne, mára se lenne itt semmiféle élet.. Sok-sok de mocskosul sok "prion" és a prionhoz hasonló dolog ÓRAMÁPONTOSSÁGÚ működése kell ahhoz, hogy aztán az a valami elkezdje magát pontosan reprodukálgatni, ami máig tartó folyamat...
  • defiant9
    #93
    "nincs átmenet élő és élettelen közt. valami vagy él vagy nem"
    Tehát a prion él vagy nem él?

    "4^500.000-en az olyan bitang nagy szám"
    A te hasraütés szerű számod. Ami szokásod szerinte teljesen megalapozatlan, de tényként kezeled.

    Rengeteg ötlet és elmélet van és folyamatosan találják ki az újabbakat. Én személy szerint úgy képzelem hogy több különböző terület: napsütötte óceáni partvidék, légköri csapadék által vulkanikus szárföld felől érkező anyagok találkozása indíthatott be egy több fázisú kémiai szintézist, a kockadobálás csak ezután kezdődik. A villámok/elektromos energia viszont nekem soha nem tetszett a folyamatban.
    Valami ilyesmi:


    Az egy Gravitoni féle ostobaság hogy egy lépésben kellet létrejönnie az RNA köré szerveződő sejnek.
  • Gravitoni
    #92
    "A kezdeti élet még jóval egyszerűbb volt, mint minden ma ismert baktérium."

    Ezzel nem értek egyet és több dolgot is hozzáfűznék:

    egyrészt a kísérletek nem igazolták ezt , semmilyen "egyszerű" élőlényt nem sikerült létrehozni, laboratóriumi körülmények közt, ha volt is valami siker az rendre kiderült, hogy már eleve ott volt az elejétől, nem lett rendesen hermetikusan lezárva a rendszer, vagy már az elején bejutott oda élőlény is a rendszerbe. Hol vannak tehát ma, azok az "egyszerű" élőlények amikről beszélsz, mert a ma ismert legegyszerűbbet ábrázoltam neked alul, hogy ahhoz kéne az a bizonyos oktrigintillárd év hogy a "véletlenszerűség" keretein belül lehessen _valószínűsíteni_ . Így van a sejtek csupán programhibák és a jelek szerint előbb voltak a kész sejtek, magostul mindenestül és csak később szakadtak ki belőlük ezek a mutáns programhibák.. Na de a sejtmagos rendszerek még a lenti "legegyszerűbb" példánál is jóval-jóval , nagyságrendekkel bonyolultabbak és még nagyobb számok jönnek be a hatványkitevőre, szóval a mese habbal az finom kifejezés, amikor "tudósok" azzal jönnek , hogy véletlenül alakult ki az élet a Földi POKOLBAN.
    Utoljára szerkesztette: Gravitoni, 2019.10.26. 11:03:46
  • VolJin
    #91
    A vírusok nem élőlények, hanem a már meglévő élet hibái. A vírusokat már a baktériumok hozták létre. A vírusnak se anyagcseréje, se mobilitása, se szaporodási képessége nincs. A vírus egy olyan már létező sejt működési hibája volt, ami a vírust sorozatban leszintetizálta a saját dns-vel, és membránt gyártott köré. Ezután a sejt elhal, a nem élő csak sodródó vírusok, ha sejtbe jutnak, a gazdasejt dns-hez kapcsolódnak és kiváltják a saját sorozatgyártásuk. A vírus nem több, mint egy védett genetikai kód.

    A kezdeti élet még jóval egyszerűbb volt, mint minden ma ismert baktérium.

    Az okfejtésed ugyanolyan hamis, mintha az állítanád, hogy véletlenszerű atomkombinációkból nem jöhet létre az ember. Hát persze, ezért szül minket anya, és nem hirtelen megjelenünk a semmiből.
  • Gravitoni
    #90
    Nem felejtettem el semmit, inkább te nem értesz meg valamit, egy nagyon egyszerű dolgot , a valószínűségszáímtás alapjaiból,

    4^500.000-en az olyan bitang nagy szám, hogy az Az Univerzum összes atomját tologathatnád oktrigintilliárd évekig ahhoz, hogy kiadjon egy működőképes vírust, még csak nem is eukariótát , vagy egy emberi sejtet amiben a hatványkitevő a 3 milliomodikon van.. azt is elfelejted, hogy az élet az nem fokozatosan jelent meg hanem egyzsercsak abrakadabra már itt volt... nincs átmenet élő és élettelen közt. valami vagy él vagy nem. vagy működik vagy nem, és a jelek szerint már rögtön élt, 4040 millió éve az ausztrál őspala lenyomat szerint, ráadásul a jelen inkább eukariótára utalnak, mintsem prokariótára, tehát a lehető legfinomabb számokat mondtam alul...
  • xrt
    #89
    "...értem én hogy bármikor bejöhet mint a lottó 5-ös de értsd meg te is hogy az ilyen eseményhez oktrigintilliárd (10^220) éveket kell reálisan várni, és nem 13 milliárd évet."

    Csak azt felejted ki, hogy a földön nem egy ilyen "természeti kísérlet" folyt, folyik. Több csilliárdnyi párhuzamosan... Még megbecsülni sem lehet.
  • xrt
    #88
    Szefmester:
    Szerintem nem nekem akartál válaszolni, ugyan nem ilyen pontosan de pont ezt próbáltam kifejezni.
    Egyetértek veled!
  • VolJin
    #87
    Ott tévedtek intelligens tervező hívők, hogy roppant bonyolult baktériumokat tekintetek egyszerűnek, és annak a spontán létrejöttének a lehetetlenségén élcelődtök, pedig azok már a százmilliomodik lépcsőfokok. Amiből minden kiindult, az már rég kipusztulhatott, mert annyira életképtelen a jelenlegi biológiával szemben, és annyira mások a jelenlegi feltételek, hogy sem újra kialakulni, sem életben maradni nem tudna. az is eléggé beszédes, hogy a milliónyi lehetséges aminosav közül minden élőlény két tucatnál kevesebből építkezik. egy intelligens tervezőhöz képest ez eléggé korlátozott, inkább egy szűkös választékra és egy mechanizmus által okozott korlátba, és annak evolúciójára utal. a jelenből visszafejteni a kezdeti állomásokat lehetetlen, de ameddig képesek vagyunk, onnan fejlődést jelez az egész. Az evolúciós fát elég szépen visszafejtettük, nem véletlen, hogy egy sárgarépával is van közös genomunk...
  • Gravitoni
    #86
    Jelenleg az alább általam szerényen összegyűjtött tényadatok alapján, finoman szólva is a rejtély homálya fedi ezt a kérdést, de abban az esetben ha feltételezzük, hogy az Univerzum végtelen, akkor még egy ekkora groteszkül valószínűtlen esemény is nemhogy létrejön, hanem törvényszerűen ez is létre kell, hogy jöjjön benne.
  • M2 #85
    Amint megérti valaki ezeket a számokat, akkor találkozik az univerzum legnagyobb kérdésével. Honnan van az, ami élő?
  • Gravitoni
    #84
    Számolj vissza van 4 darab vegyületed adenin , citozin, guanin és thimin, meddig tart úgy rendezni őket hogy 4 az 500 ezrediken féle permutációból egyetlen működőképes verziót alkossok, ha másodpercenként van lehetőséged összerakni és kipróbálni egy új és mindig más még nem szereplő permutációt (500 ezer mint az legegyszerűbb vírust alkotó)

    értem én hogy bármikor bejöhet mint a lottó 5-ös de értsd meg te is hogy az ilyen eseményhez oktrigintilliárd (10^220) éveket kell reálisan várni, és nem 13 milliárd évet.
  • Szefmester
    #83
    Vannak dolgok amik jók amiket ír, de a léptékekkel nem tud mit kezdeni. Értelmes életet keresne a földön? Kirakjuk a kiskunságra hogy kapsz 4km^2t, találj értelmes éltetet, majd kijelenti hogy az egész bolygón nincs mert ő nem talált.

    Az ősleves kísérletben pár évig próbálkoztak 50liter matériával. Hol van ez egy évmilliárdhoz képest, pláne ha a mennyiséget is megnöveljük milliárdszorosára... és hol van a valódi léptékekhez képest?

    Az egy a millióhoz esély rendkívül nagy... de nem egy személynek. Tegyük fel egy millió kockadobásból lesz olyan hogy a kocka a sarkán áll meg... nekem ez évek dobálása... de egymillió ember dob egyszer valakinek bejön. Lottó ötös dettó. Igen, sokan játszák meg ugyanazokat a számokat és vannak egyéb változók is a valószínűségszámításban, de ha valaki azt akarja mondani nekem hogy a kémia random módon működik, azt körberöhögöm.

    Csak azt nézd meg hogy egy mol mennyi atom. Hogy egy aminosav miből áll, és annak az atomjait hány féle képpen lehet kombinálni, akkor az nagyjából mennyi atomból jöhet létre... Hidd el. Amint felfogod az atomok mennyiségét meg fogod érteni hogy létrejöhetett véletlen.

    De ha nem! Akkor gondold végig kérlek és fejtsd ki, hogy azt aki intelligensen összerakta az élet MINDEN molekuláját, AZT a valakit mi alkotta. Mert amíg azt gondolod hogy valami mesterséges alkotott meg valamit, addig ott az előző lépés... az alkotó alkotója.
  • Gravitoni
    #82
    Tele van a rejtéllyel a múlt , az Agatha Christi regények kevésbé rejtélyesek a valósághoz képest.. és persze újabb kérdések felmerülnek a legújabb exobolygó eredményekkel összevetve mindezt, mert pl. ezek alapján hemzseg az olyan bolygó ahol vagy lehetne , vagy nemhogy lehetne , de egyenesen jobbak az életkörülmények mint itt.. akkor

    ad1: miért ne lehetne ott akár most is valamilyen élőlény, hamár így hemzseg az élet az Univerzumban mert mégiscsak van valami egyszerű trükk amiről én nem tudok..

    ad2: vagy ha ott nincs , akkor itt meg miért van?
  • xrt
    #81
    "Ez nem igaz, semmilyen élő anyagot soha nem sikerült ősleveles kisértetekkel előámítani. Ez nagy duma. ..."

    Ugyan rengeteg elgondolkoztató dolgot írsz le, de ezt gondold végig.
    Pár év esetleg évtizedes kísérletezésre alapozod, hogy milliárd évek alatt ez nem jöhet létre. SENKI sem képes cáfolni! A felvetéseidben csak az a gond, hogy egy kísérletre 1 vagy néhány helyszínre, kísérletre gondolsz. Nos akár csak a földre gondolva csilliárnyi "természeti kísérlet" folyt. És ez csak a föld.
  • Gravitoni
    #80
    Summa-summárum, egy olyan ultraprecíznek tűnő gépezet, mint a DNS meg RNS spirálos hosszú-hosszú végül működőképes kígyóvá tudjon fejlődni messze nem elég 13 milliárd év főleg nem egy olyan bolygón, mint a protoFöld, ebből egyetlen valódi konzekvenciát lehet levonni, mégpedig azt hogy Univerzum az szükségszerűen végtelen, mert messze az elképzeltetlenül valószínűTLEN esemény kategóriájába tartozik a létünk lehetősége is , a "véges" kereteken belül, ráadásul ilyen szűkös 10^82 részecske szám mellett... ami röhejesen kevés , mint kempingsajtban a sátorvas , ahhoz, hogy valószínű eseménynek lehessen nevezni egy olyan szerkezet létrejöttét, ami 13 milliárd éven belül létrejött , ~10^10^4 .... évTRILLIÁRDok múlva sem túl nagy valószínűséggel rendeződik bárhol is ebbe a formációba széles-e Univerzumban. Hacsak nincs valami trükk. De a másik konzekvencia meg ami , mindebből egyenes ágon következik, az az, hogy minket ide mesterségesen betelepítettek még anno 4040 millió éve. Úgyhogy most rajtunk a sor.

    Sőt az hagyján, hogy betelepítettek, meg hogy itt dekkoltak minimum 100 ezer évig , de pofátlanul még ki is haltak.... (!!!!) na ez az a tény ami még az előzőnél is rejtélyesebb, mert ha már volt hozzá technológiájuk, hogy másik csillagrendszerből 100 ezer éven keresztül folyamatosan emigráljanak ide, akkor vajon milyen esemény irtotta ki őket, hogy végül a tetemeikből végbemenjen egy szabályos evolúció, aminek a végeredménye vagyok.
    Utoljára szerkesztette: Gravitoni, 2019.10.25. 03:52:57
  • Gravitoni
    #79
    Pontosan így van.. aki csak kicsit ért a biokémiához, az tudja, hogy BIKA-bonyolult dolgok vannak ott valójában, még nemhogy egy egysejtűben, de még csak annak a golgi-apparátusában és sőt még a sejtmembárnokon is durva dolgok történnek... Végülis az egész nem több mint egyszerű geometria és permutációk, mint ahogy a Rubik-kígyó sem tud bizonyos helyzetekben azonos térállást felvenni, mert egyazon térrészt egyszerre csak egy elem tölthet be , kivéve ha megfelelő állás-szögben találkoznak , a Rubik-kígyónál a biokémiában és még annyival bonyolódik a helyzet, hogy nemcsak 4 irányba fordíthatók az egyes izomerek csoportjai , hanem szabályos 5-szög (amennyiben nitrogén is van a láncban) és szabályos 6-szög (amikor csak szén van a láncban) mentén lehet elforgatni őket.

    Valójában még a sejt szintnél is lejjebb megy a történet, ez egy sima rubik kígyó ami "össze-vissza" tekereg, na persze tudja mit csinál, mit mikor csinál, és mit mikor hogyan csinál és ráadásul csinálnia is kell, mert különben hamarosan működésképtelenné válik :) Ilyenekből állunk 4040 millió éve te is én is ilyen kis csavarodásokból, ráadásul a főprogramszálunk 60%-ban még a banánnal is megegyezik, hátmég nekünk pl. és csak néhány alprogramszál modósult ..
  • Gravitoni
    #77
    Végülis lehet hogy van rá valami egyszerű trükk, valami hullámnyelő szerkezet, az esernyő rúdjában..

    még az előző hsz-emhez, csak annyit, hogy ezek az egyszerű vegyületek , mint pl. az glükóz, alkohol és társai elképzelhetetlenül egyszerű építőelemei, elképzelhetetlen bonyolult mikro-gépezeteknek, amik tulajdonképpen robotok és programok is egyben és egy néhány trillió ilyen kis gép kooperatív munkája hogy írok most nektek, olyan gépek, amik rokonai 30 másodperc alatt már el is osztódtak..

    10 a tízezredikenek is előkerülnek amikor megnézzük hányféle izomerstruktúrába tud rendeződni egy ilyen kis mikrorobot-gén szekvencia és ezek a kis Rubik-kígyócskák még mocorognak is, méghozzá nem is akárhogy . mert mint tudjuk a rest kétszer fárad, úgyhogy ezek OKOS robotok, okosabbak, mint mi magunk.

    10 a tízezezrediken az olyan sok, hogy azt mondom a szaharába kiraksz egy tálba aranyport, sziliciumport stb.. minden ami egy PC-hez kell, majd hipp-hopp - abrakadabra összeáll a szél kifúj egy működő számítógépet, az még viszonylag az elképzelhetőség és a valószínűség keretein belül mozog ahhoz képest, hogy az élet jelen lehessen a protoFöldön.

    A lottó ötösre minden nap éveken keresztül minden nap azt húzzák mind az 5-öt eltalálod bármit raksz, az egy valószínű esemény ehhez képest, főleg a 13 milliárd éves és 100 kvadrillió köbfényév térfogatú Univerzum-ban nagyon , de nagyon valószínűtlen esemény.
  • Gravitoni
    #75
    Tekintve az Univerzum átlagsűrűségét én a fénysebesség nemhogy 10 , de még az 1 % -át sem (3000 km per másodperc) kockáztatnám meg, még a galaxisok közti mélyűrben sem.... a naprendszerek közti legnagyobb sebesség felső határát 200 km per másodpercre teszem, de még így is 5 ből csak 4 űrhajó érekzik majd meg a célhoz 100 fényéven belül.
  • Gravitoni
    #74
    Most nem számoltam konkrétan utána, de így hasra az általad említett példánák kb. lelki szemeim előtt az történne ilyen esetben, hogy jó nagy páncélzattal megy az űrhajó de a pánzélzat és az űrhajó egy merev test, 30 ezer kilóméret per másodpercnél, egy kavics nagyságú tárgy is nyom néhányszor százezer tonnát, így , hacsak az űrhajó maga nem nehezebb jócskán ennél úgy szakítja le az összetartó sinről, az űrhajót a pánzélzatról , olyan forgásba kezd az űrhajó, mint a rotor, amitől szintén szana-de-széjjel, leginkább szintúgy ATOMJAIRA szakad.. konklúzió nem egészséges a fénysebesség 10%-val utazni, mert hamar pukkanás lesz a vége... előbb mint gondolnád.
  • Gravitoni
    #73
    Ez nem igaz, semmilyen élő anyagot soha nem sikerült ősleveles kisértetekkel előámítani. Ez nagy duma.. Max annyit értek el , hogy néhány atomszámú homológ csoportú molekulából csináltak néhányszor tíz atomszámú molekulát, mittomén monoszacharidokból kotyvasztottak poliszacharidokat oszt jónapot kívánok és nem több SZÁZEZER atom ÓRAMŰPONTOSSÁGÚ mechnizmusát hozták létre, mint amilyen pl. a legegyszerűbb vírus. Nagy humbugg amiről beszélsz.. Az egy dolog hogy minden élő anyag szerves anyagból áll, de ezzel itt a hasonlóság és a kompatibilitás ki is merült, viszont lágytojás, ezeket olyan hülyék írják, akik olyan hülyék a kémiához, mint a döngölt agyag... főleg nem az izomerstruktúrális elrendezéséhez fingjuk nincs komplex homológ vegyületeknek amik aromatikus kötésben állnak és néhány szeptillió permutációba tud rendeződni pl. egy vírus.
  • M2 #71
    Az azért még mindig nagy kérdés, hogy miként jöhetett létre egy ponton egyszerre az élet és az öröklődés. Mert az olyan életnek nincs értelme, ami nem tud szaporodni. Eltűnik a semmiben.
    Az öröklődés meg elég bonyolult folyamat, nincs olyan, hogy előbb egy kis egyszerű pár atomos cucc megoldja magának.
  • VolJin
    #70
    Nyilván a nem életképes struktúrák nem élnek...
    Egy baktériumnál az életképtelen mutáció egy zsákutca. az életképesnek pedig nincs szüksége másra a szaporodáshoz, mint osztódni. a baktériumoknál ezért gyorsabb az evolúció, és ezt az új baktériumtörzsek bizonyítják.
    Vagy szerinted valami rejtélyes istenség módosítja a baktériumokat a rezisztenciához?
  • Szefmester
    #69
    Rendben. Nem véletlen jött létre az élet hanem a Szíriuszi ősmagyarok alkották. Oké, elfogadom az állításod. És a Szíriuszi ősmagyarokat ki alkotta? S az azt alkotókat? És így tovább a végtelenségig. Miért? Mert ha egyszer nem jöhetett létre, akkor máshol miért jöhetett volna létre.

    Nem mellesleg a kémiai reakciók gyakoribbak amikor melegebb a közeg...
  • Irasidus
    #68
    "Ja és ki tudja a naprendszer közti térben nem e vannak akár kisbolygó méretű nagyobb testek annak nekirohan az űrhajó még könnyű is lehet azt annyi..."
    Egy ekkora égitestet, de még kisebbet is, éppenséggel lehet észlelni, feltéve. Még az aszteroida övön is át lehet haladni anélkül, hogy találkoznál bármivel is, akkor egy még ritkább közegen?
    ami 100 fok körül volt globálisan kivéve a sarokpontok környékén, az eső alábbhullott 90 fok környékén és a gözőlgő pocsolyákban jött létre - állítólag, egy Andresen mese szerint
    A kísérletben is kimutatták, hogy a mai élethez szükséges egyik alapvető kémiai reakció, már négy milliárd évvel ezelőtt létező alapanyagokkal is végbemehet. A kémia ugyanaz maradhatott az idő előrehaladtával, csak a molekulák természete változott meg. Ezek a molekulák idővel összetettebbé váltak, attól függően hogy a biológiának mire volt szüksége. Az ősleves teória már nem játszik, viszont négy fő elmélet létezik az élet kialakulásáról, ezek magas hőmérsékleten keletkező anyagokról szólnak, tehát stimmel...

    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2019.10.24. 06:11:50
  • Gravitoni
    #67
    bocs elirtam , nem 1900 hanem 3900 millió éves volt a korábbi ausztrál őspala lelet, amin még egyáltalán nem egyértelmű hogy pro- vagy eukarióta lenyomat, és nem mintha 3900 millió évvel ezelőttre sokat javult volna, a nem túl rózsás helyzet, a mai gyermeteg "technológiánkkal" megmenteni sem tudnánk az életet ilyen körülmények között, nemhogy létrehozni, úgyhogy van még mit tanulnunk ....

    a földönkívüliek vagy robotjaik akik ide telepítettek minket, keresve sem találhattak volna ennél rosszabb körülményeket széles-e Univerzumban , mint amilyen a protoFöld volt anno 3900 millió éve és főleg korábban...
    Utoljára szerkesztette: Gravitoni, 2019.10.24. 00:26:46
  • Gravitoni
    #66
    Másik topikban már leírtam egy történetet az én sajátos exogenesis elméletemről most itt is engedjétek meg hogy újra elmeséljem egyik kedvenc történetem:

    az ausztrál őspala lelet tanulsága szerint, a legelső eukarióta lenyomat, 4040 millió éves , ráadásul, szemben a korábbi 1900 millió éves, szintén ausztrál másik őspala lelettel, eléggé valószinűleg már rögtön az eukarióták voltak jelen, de sajnos, a prokarióták is önmagukban viszonylag egyszerű vegyületek több százezer (!) ÓRAMŰPONTOSSÁGÚ "ismétlődéséből" állnak, amiből elég pár elemet felcserélni, hogy teljesen "működésképtelen" , alias : halott legyen a "tárgy". Namármost egy ilyen precíz "műszer" az nem igazán jön létre úgynevezett "véletlenül" ... úgyhogy egy olyan helyen , amihez képest a pokol, az egy barátságos hely volt, 4040 millió éve, amikor az egyenlítőtől a baktérítőig, több-tíz kilóméter széles lávafolyamok tarkították a bolygót, úgy hogy az űrből világitott , a Hold akkora volt hogy a fél égboltot betakarta, és 2 naponta kerülte meg a Földet, percenként durrantak be az alábbi felvételen látható méretű focilabda nagyságú meteorok, és pár ezer évente egy olyan ami egy kicsit felül is van..a széndioxid-nitrogén légkörben , ami 100 fok körül volt globálisan kivéve a sarokpontok környékén, az eső alábbhullott 90 fok környékén és a gözőlgő pocsolyákban jött létre - állítólag, egy Andresen mese szerint - VÉLETLENÜL az élet... olyan villámcsapások között, hogy a fél égboltot betakarták, a saroktól az egyenlítőig húztak csíkot úgy hogy a protoFöld az űrből úgy nézett ki , mint egy mágikus gömb, aminek a közepén egy vastag világító őv van.. szó szerint, ismétlem: a pokol , az egy barátságos hely , ahhoz képest, amikor már a bízonyíték szerint élt rajta valami, szóval minimum 100 ezer éven keresztül tartó ULTRAPRECÍZ szuperintelligens betelepítési, terraformálási és naprendszer-rendezési folyamat NÉLKÜL 1000000 millió szigmásan elképzelHETETLEN az hogy e sorokat most itt nektek írjam.
  • Gravitoni
    #65
    Mivel a lehetőségünk megvan hozzá, ezért a kötelességünk a Földi Életet megmenteni, és ezért a lehető leggyorsabban össze kell gyűjteni minden magot, állatot mindenből nem egy, hanem sok példányt és hibernálva robotokkal elküldeni más bolygókra, a közelben található összes exobolygóra , a Trappist-1 rendszerbe a Proxima B-re, a Barnard C-re , minél előbb, lehetőleg tegnapra , és elküldeni őket, bespórázni a Földszerű bolygókat, mert itt lehet hogy holnap becsap egy 10 km-re meteor elvégre 100 millió évente ÁTLAG egy becsap sajnos és ledózerol mindent, az egész evolúció jelentősen átrendeződik egy-egy ilyen eseménykor és esélyünk nincs a túlélésre ha neadjisten becsap egy ilyen , ezért mondom, hogy TEGNAPRA lehetőleg a Noé Bárkája projektet KÖTELESSÉGÜNK megcsinálni !



    És a szélrózsa minden irányába el kell küldenünk a Földi életet amíg nem vagyunk benne biztosak, minden kétséget kizáróan, hogy máshol létezik élet, addig KÖTELESSÉGÜNK megmenteni a Földi életet !

    Mivel a statisztikai időnk ketyeg, az utolós "nagy" becsapódás 65 millió éve volt.

    Utoljára szerkesztette: Gravitoni, 2019.10.23. 23:25:41
  • Gravitoni
    #64
    +1

    Ja és ki tudja a naprendszer közti térben nem e vannak akár kisbolygó méretű nagyobb testek annak nekirohan az űrhajó még könnyű is lehet azt annyi... sajna igaza van hogy nagyon lassú ez az átköltözés minimum több ezer év az út még robotokkal is Noé bárkája szerűen bespórázni az exobolygókat a terraformáláshoz , majd utána embereket vinni generációs űrbázisokon , ahol több tíz generáció után érkezik meg a legénység. És ki tudja milyen mutáns lesz aki oda megérkezik ... majd úgy Krisztus után 30 ezer környékén lesz majd Proxima B és Barnard C állomás.

    Sajna nem egyszerű ez a projekt... bár gondoljatok csak az előnyös oldalára, akkor egyből kevesen leszünk és nem sokan, amikor egész bolygókat kell majd benépesíteni, akkor arra is volna 1-2 ötletem ugye rebeka ! ;-P
    Utoljára szerkesztette: Gravitoni, 2019.10.23. 23:03:42