1855
banner
  • drop
    Minimum:

Intel Core i5-2500k/AMD FX-6300

8 GB RAM

Nvidia Gforce GTX 770 2GB / AMD RADEON R9 280 3GB

Ajánlott:

Intel core i7-4770k/ AMDRYZEN 5 1500X

12GB RAM

Nvidia Gforce GTX 1060 6GB / AMD RRADEON RX 480 4GB
  • Voltan
    Sőt, sztem a GTA V. Abban volt csak FPS nézet.
  • Dency
    Az nem a San andreas volt véletlen?
  • lonvard
    Jah, ezt még ki kell tesztelni. Szerintem az a titka, hogy tudnak-e valami érdekfeszítő minijátékot csinálni egy munkafolyamatból. Pl. Kingdom COme-ban tök jól megcsinálták a fegyverek élezését. Tökre el tudtam volna képzelni, hogy a páncélokat is visszaütögetem, megvarrom a nadrágomat, a cipőmet, nagyon sajnáltam, hogy ezeket már nem csinálták meg. Azt is el tudom képzelni, hogy páncélt készítek, megvan hogy milyen alapanyagok kellenek, mit mivel rakunk össze, milyen folyamata van, egy kis ügyességi rész még benne, és élvezem is. Sajnos a kraftolást mindenhol fapadossá teszik, semmit se kell csinálni azon kívül, hogy megszereztük az alapanyagokat és megnyomjuk a gombot, miközben ott egy minijáték volna a lényeg. Egyszerűen nem jutnak el idáig, hihetetlen.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.10.09. 13:55:32
  • lonvard
    Élményileg nálam a GTA 3 volt a csúcs. Abban ott volt egész Amerika. Amikor a vidéki éjszakában autózva hallgattam a country zenét FPS nézetben vezetve a redneck platós terepjárót...mintha egy USA-szimulátorban lettem volna. :)
  • oneal1
    nekem meg pl pont ez tetszik, hogy a gta-nál sokkal részletesebb a játékmenet
  • Voltan
    Az irányítás kicsit nehézkes, de ez Rockstar sajátosság. Itt kissé jobban érződik, mint a GTA-kon. Valóban nagyon realisztikus, és ez időnként valóban idegesítő tud lenni, minden animáció rendkívül gondosan van lemodellezve, és eszméletlenül néz ki, tényleg. Viszont vannak olyan helyzetek, amikor jó lenne "KURVAGYORSAN" mozdulni, és akkor is követi a szokásos, kissé komótos tempót, ez pár ősz hajszálat eredményezett nálam :D Viszont ezért kárpótol a világ, meg az egész felépítése, mert az egyszerűen lélegszetelállító. Vannak "meló" szerű játékelemek, de ezek egyrészt nem vesznek el nagyon sok időt, másrészt nem kötelezőek.

A sztori is jó, a karakterek is. Én a magam részéről a GTA 5-ben is csomót csak kolbászoltam, kirándulgattam, marhultam, és ebben is ez a helyzet PS4-en. Nagyon élvezem, annak ellenére, hogy párszor majd kitéptem a hajam. Billel-egérrel valószínű, hogy az irányítás is jobb lesz PC-re. Legalábbis reméljük.
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2019.10.09. 13:09:17
  • mike01010101
    Ha lenne több RDR szintű és minőségű játék a témában PC-re én se fanyalodnék early access, pláne nem pre-early access játékokra, de mivel nincs ezért a kicsit is meg kell becsülni. Sajnos a belsőnézet nem ez én világom. Bár az lenne... Belső nézetű jó játékból sokkal több van.
  • Voltan
    Szerintem 1080p-ben nem lesz akkora gond vele.
  • Árnyvadász
    Állítólag túl realisztikus és ez a játékmenet rovására megy. Az ilyet pedig nem szeretem. Mármint az ilyen játékokat. Kikapcsolódni szeretnék, nem melózni a gép előtt. Ha érted mire gondolok.
  • lwb
    Hacsak nem basszák el nagyon a portot, nyugodtan elő lehet ezt rendelni. Itt már régóta kint vannak a konzolos leírások, lehet látni let's play-eket a yt-on, nem veszünk zsákbamacskát. Tényleg csak a port minőségétől függ minden, de a GTA5 se lett játszhatatlanul borzalmas, tehát itt sem várok katasztrófát.
  • Sheltem
    Mi rémített meg mit olvastál? Legalább írunk már kicsit a játékmenetről is :D
  • Sheltem
    Nem tudom milyen monitorral tolod, de én megtippelném, hogy FULLHD ra bőven elég lesz a 1060.
    Emlékszem a Witcher3 nál voltam úgy, hogy áááá ehhez a látványhoz biztos kevés lesz a gépem....aztán fenét...olyan jól megírták, hogy tökéletes volt,pedig nem volt erős VGAm. Szerintem az RDR2 is szépen fog menni közepes gépen.
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2019.10.09. 12:40:57
  • Árnyvadász
    Sajnos ismerem a This Land is My Land-ot. 15 ezer forintom bánta. Olvastam, hogy neked bejött. Egyébként nekem ez tetszett western témában:

Wild West and Wizards

Le is tudott kötni, csak mostanában már nincs hozzá türelmem, meg időm. RDR2-re se lesz szerintem, mert amiket olvastam róla, az megrémített. A grafikára kíváncsi vagyok, de mint játék nem igazán érdekel.Túl időigényes.

Utoljára szerkesztette: Árnyvadász, 2019.10.09. 12:39:52
  • PiszkosFred
    En minden szart elorendelek, de altalaban raerosen, nem sietve. Ezt viszont most tenyleg orankent nezem en is, pedig attol nem lehet hamarabb nov5, viszont ha kiderul, hogy az otthoni [email protected]/1060gtx nem lesz eleg neki (es szinte biztosra veszem, hogy nem), akkor harom het alatt ossze kell raknom egy konfigot. :)
  • Sheltem
    Én azt gondoltam, hogy a Borderlands 3 lesz az egyetlen játék amit preorderelek (soha semmi játékot nem vettem meg előre akár hiszitek akár nem, nem nagyon bízom én már manapság senkiben, early accessben is egyedül a Jet's N guns2t de azt muszáj volt :D) erre jön az RDR2 és naponta ránézek, hogy rá tudok e már nyomni a preorder gombra.... hát ilyen az élet :)

Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2019.10.09. 12:27:14
  • lonvard
    Rákerestem, és leesett az állam. Köszi. :)

Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.10.09. 12:19:01
  • lonvard
    Ja hát ez a játék pontot tesz a western igények végére. Ennél egy jó darabig nem lehet minőségibb dolgot lerakni az asztalra. Majd 10 év múlva, ha 2-3 éven belül elkezdenek egy ilyet fejleszteni. :D
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.10.09. 12:14:35
  • mike01010101
    Sajnos értéklehető, nem early access, nyíltvilágú, singleplayer western tps egyszerűen nem létezik jelenleg PC-re. A vadnyugat mindig kedvelt téma volt, ezen nőt fel hollywood a 30-as évektől, nagy reneszánsz volt 60-as, 70-es évek (spagetti western), a nyolcvanas évektől a mai napig mindig előjött egy-egy jó film (silverado, young guns, django, bone tomahawk, hateful8, stb) néhány jófajta remake (hét mesterlövész, a félszemű, börtönvonat yuma-ba stb) de valami miatt a játékfejlesztő nagy studiok mostoha gyerekként kezelték a témát. Pedig pont a RDR és az RDR2 mutaja meg, hogy a nyílvilágú játékokra legalkalmasabb téma az 1800-es évek vadnyugata.
    Amivel sokat játszottam az utóbbi időben az a This land is my land, indián oldalról mutatja meg a vadnyugat meghódítását és az indiánok kiszorítását (magyarul egy teljes nép kiírtását). Még nincs early access státuszban sem, de már így is élvezetes.
  • lonvard
    Tehát nincsenek. :D
  • Voltan
    Az erősebb Xbox-on is csak 30 FPS-sel ment a játék. MInden platformon 30-ra volt lockolva a max. fps. Az erősebb box tudta tartani is :D
  • lonvard
    Ha van egy olyan konfigod, amin futnak a játékok medium-high beállításokkal, akkor szerintem nem kell túlagyalni. Nem baszhatják el annyira ezt a játékot, hogy bár minden fut a gépeden, de majd pont ez nem. Inkább szerintem akkor kérdés ez, ha már jönnek ki olyan játékok, amik mediumon se futnak normálisan az adott konfigon.
  • molnibalage83
    Semmit.
  • Árnyvadász
    Vannak western játékok ma is. Csak egyrészt kevés, másrészt korai hozzáférésűek, vagy csak egyszerűen középszerűek. RDR2 pont jó lesz, mert bepótol egy űrt. Gépigény szempontjából az lehet releváns, hogy az erősebb Xbox-on elment 4k 60 fps-el a játék. Nem tudom az milyen PC-nek felelne meg, de úgy tudom (azt olvastam) ma jönnek a PC-s verzióval kapcsolatos hírek, képek. Lehet gépigény is? Lehet, de ha nem akkor nemsokára az is kiderül.

Tippre mondjuk egy GTA5 ajánlott, lehetne itt egy belépő szint. De ez csak megérzés, semmi több.
  • oneal1
    GTA 5 rendszerkövetelményekből szerintetek lehet következtetni valamit?
  • Sheltem
    Totálisan egyetértek. Western témában ez az RDR2 nekemis oázis lesz a sivatagban.
    Kellett ez mint egy falat kenyér (és egyéb közhelyek).

szerk: Jött ki nem is olyan nagyon régen (1-2 éve :D ) valami Western MMO, de nézegettem videókat róla és annyira "semmilyen" hangulata volt azt hiszem a tartalmára is volt panasz, hogy még a nevére se emlékszem :) Aztán nem tudom azóta csiszoltak e rajta, de mostmár az RDR2 fényében lényegtelen.
    Utoljára szerkesztette: Sheltem, 2019.10.09. 11:28:30
  • lonvard
    ON, merengés

Iszonyat hiánypótló nekem ez a játék. Most már egy csomó minden sztorira van játékom. Régen fordítva volt, legóból raktam ki azt, amit a tévében láttam. Pl. ha hajózni akartam, vagy tengeralattjárósat vagy űrhajósat játszani, akkor kénytelen voltam építeni valamit, ami nyomokban hasonlított a látott ojjektumra. Most meg kész játékok vannak fantasy témában, háborús témában, középkoros témában, stratégia témában, minden témában. Kivéve pár témát, például western. Valahogy abból nem építették még fel nekem azt a világot, amihez nyúlni tudok, ha látok egy jó western filmet, és kedvem volna kicsit átélni a látottakat. Egyébként a Cyberpunk és a Star Citizen is ilyen hiánypótlók lesznek , egy-egy újabb univerzummal bővítve a gyűjteményt.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2019.10.09. 11:31:34
  • oneal1
    ennyi! :D

én nagyon reménykedem, hogy elfog futni 4k-ban, bár fosok tőle :)
  • oneal1
    csak általánosságban ment :)
  • Sheltem
    Na de térjünk vissza tényleg az RDR2 re légyszi és maradjunk annyiban, hogy mind a WQHD mind a 4k meseszép képet ad a tárgyalt méretekben , részemről kiszálltam ebből mindenki eldönti min és hogyan játszik
  • Sheltem
    24-25Colra f*szság a 4K játékra, ha akkora monitort vettem volna mindenképpen WQHD (és még Gsync is belefért volna a költségbe).

27-28 coltól viszont részemről továbbra is fennáll a létjogosultsága a 4K nak és továbbra is állítom, hogy látszik a különbség.

"De mit bánom én, mindenki arra bassza el a pénzét, amire akarja."
    Nem tudom mennyi most egy 27" WQHD IPS monitor ami forgatható is fogalmam sincs én a monitort 82ért vettem szerintem nagyon jó áron, alkalmi vétel volt.
    Ez sem olcsó, jópár hétvégi túlórám bennevolt, de a monitor olyan dolog amit én egy PC összeállításban a legtovább használok(az elődje 22 es 1680*1050 volt hát 2004-2005 körül óta használtam emlékeim szerint).
  • molnibalage83
    Az utolsó mondatot magyaráztam én is. Sokkal többet számít a többi egyéb megjelenítési fejlesztés, mint a felbontás növelése 2560-hoz képest. Csak éppen sokkal kevesebb erőforrás kell annak mozgatásához.
  • lwb
    4K monitoron, íróasztalnál OK. Nekem egy 34" 3440x1440 LG-m van (100 Hz, gsync) és bár nem full 4K, de igen, látom a különbséget ez és a szimpla 1080p között. Ilyen távolságból látszik.
    55-ös 4K tv-m van konzolra és bele kell üljek a képernyőbe, hogy lássam a különbséget 4K és 1080p között, pláne mozgásban. Nem akarok 65-öst venni, mert az már akkora ormótlan (lemértem), hogy lelógna az asztalról és belógna a másik szoba ajtajába is. Nem pénzkérdés, hanem egyszerűen nincs értelme. El se tudom képzelni, hogy 8K-hoz mekkora tévé kellene: 80-90-es minimum és hogy azt mekkora hangárba kéne berakni, hogy elférjen. Vagy pilótaszem kell mindenhez, az is lehet. Leginkább ezzel a felbontásosdival az a bajom, hogy míg 720p és 1080p között óriási a különbség egy átlag tévénél, átlag távolságban, addig 1080p és 4K között már hunyorogni kell és nem ennyire egyértelmű. 4K és 8K között meg még inkább így van ez.

Ha már képminőség, a HDR sokkal látványosabb, mint a felbontás.
  • molnibalage83
    Igen, arról. Számok.

Az emberi szem átlagos felbontóképessége 1 szögperc, ami 0,016 fok vagy 0.000290888 radián, nagyon kevés embernek van ennél jobb kb. a tökéletes látásúaknak vagy annak, akinek pont megfelelő dioptriás a szemüveg. (Mivel 0,25 osztások vannak, ennek esélye csekély.)

Egy 24 colos ful HDD monitor pixelsűrűsége és méretei a következőek.

1920x1280, 16:9, 24 col
    Ez 530x300 mm kijelző méret.
    Ez azt jelenti, hogy egy pixel 0,276 x 0,234 mm. A nagyobb érték számít.

Na ezt nézve 60-70-80 cm-ről a következő szögeket jelenti egy pixel.

600 mm 0,0263 fok
    700 mm 0,0225 fok
    800 mm 0,0190 fok

A kisebb pixelre méretre

600 mm 0,0223 fok
    700 mm 0,0191 fok
    800 mm 0,0167 fok

Tehát aki egészséges távolságról nézi a 24 colos full HD monitorát ott a nagy átlag az semmiféle különbséget nem fog látni aközött, hogy 4k vagy full HD monitora, mert a szem felbontóképességének a határán túl van. Állóképen nagyon talán, esetleg, de mozgásban... Éppenséggel, ha a 4k miatt nincs meg a 60FPS akár még szarabb élmény is lesz, mert hiába a nagyobb felbontás, ha nem folyamatos a mougás. Ha meg kicsit is rövidlátó és nem 0,25 dioptria pontosságon belüli pontosságú szemüvege van, akkor végképp.

A fenti értékek alapján 24 col esetén nemhogy 4K, de az 2560x1440 felbontás az már tényleg tökéletesen elég. A legélesebb sasszem fogja látni a difit, de ez még 28 colon is jó. Miért? Mert a felbontás 33%-kal nőtt, de a 28 col az csak 16%-kal nagyobb méret, mint a 24 col, tehát még sűrűbbek a pixelek és még kisebbek a szögfelbontás értékek, mint fent számoltam.

És akkor erre jönnek rá az egyéb featurökök. A 2560-nal szemben 28 colnál is tökéletesen értelmetlen és a többség számára az emberei fiziológia miatt nem látható a difi, ha nem ostoba távolságról nézni.

Nekem az asztalon 28 colos kijelző el sem férne vagy csak kényelmetlenül. Tehát az átlagos 24-28 colos kijelzővel és 80 cm egészséges testtartásos üléssel semmi értelme a 2560 feletti febontásnak. Drága alá a vas és a difit nem látni. A tesztek bizony kihozták ezt.

De mit bánom én, mindenki arra bassza el a pénzét, amire akarja.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.10.09. 10:57:31
  • Sheltem
    "Múlt héten váltottam full hd ról 4k ra.
    27 col-ról 28ra.

Aki azt írja, hogy nem látható nagyságrendileg a difi, szerintem az nem lát."

molnibalage83 WQHD és 4K közötti különbségről beszélt....már ha arra írod ezt és nem általánosságban.
  • drop
    délután 5 után indul és lesz hivatalos gépigény is,tényleg ki milyen gépigényre gondol?
  • oneal1
    :DDD

én sem láttam még
  • oneal1
    jézusom :D :D

így, hogy jeleztem hogy sok az off csak megsokszorozódott

Amúgy akkor már én is hozzászólok :D

Múlt héten váltottam full hd ról 4k ra.
    27 col-ról 28ra.

Aki azt írja, hogy nem látható nagyságrendileg a difi, szerintem az nem lát.

Brutális, hogy mennyivel szebb és mennyivel nagyobb élményt ad, nem csak játékban.
  • Montanosz
    még emlékszem milyen élmény volt 92-ben a svga monitort amit vettem, bevoltam ájulva a grafikától amikor néhány játék már tudta a svga-t, asszem egyik éppen egy flipper volt
  • Alexease
    En a tizeneves gepemen toltam vegig mindent: Doom 2016, Wolfenstein-ek, auto szimek, GTA5 stb. 10 eves Sansung 24", HD, legolcsobb:) 1280×720px, fix 60Hz/60fps. Ha mar ilyen, inkabb legyen felhuzott filmszeru, mint nagyfelbontas. En elveztem:D TV-m sincs, igy a filmeket is gepen nezem.

Ez olyan, mint a digi fenykepezoknel a pixel haboru (volt/van?!). A HD-haboru helyett, probalhatnanak valami extrat kifejleszteni: normal 720p felbontasra, fix 50/60 fps-re valami mozifilmszeru render engine.