46
  • Bruce_Willis
    #6
    Nem ez a borzasztó, hanem hogy egyesek ilyen értelmetlen felmérésekkel keresik a kenyerüket.
    Megkérdezték azt hogy kinek van ezekre az információkra szüksége? Nem!
    Attól hogy nem ismerik mire képes a telefonjuk, attól még másban sokkkal jobbak lehetnek mint azok akiknek a telefon az életük.
    Sok vállalkozó ismerősöm van aki szintén nem tudja még a típusát sem a telefonjának, de olyan dolgokat ért el az életben amit az ilyen szenzációhajhászok soha nem fognak elérni.
  • wraithLord
    #5
    Kb. senki nem ismeri semmilyen készülékét, mert a lényeg, hogy tudja azt, amiért megveszi, a többi meg senkit nem érdekel. Mindig is így mentek a dolgok. Az miért gond, hogy nem tudja, hogy 4G-s a telefonja, mikor valószínűleg eleve azt sem tudja, mi az a 4G? Nem csak az apple-ös, kb. senki.


    A "digitális világban" szerintem sokkal alapvetőbb probléma pl., hogy az IT-ről se tud senki semmit (és állítólag nem is várható el, hogy tudjon), pedig a civilizáció, a hétköznapi élet jelentős (vagy szinte minden) részében vesznek részt a számítógépek. Lassan olyan alapvető lenne a hardverek és szoftverek alapvető működésével tisztában lenni, mint pl. a legalapabb (értsd: józan paraszti ésszel logikusan végiggondolható, és kivitelezhető) fizikával.
  • t_robert
    #4
    ez is igaz.... simán lehetne neki egy üres szappanos doboza egy alma emblémával villogni... :)
  • t_robert
    #3
    én azt is sejtem, hogy hogy ez nem csak az iPhone esetében van így. Pont ez lenne az arány az Android telefonok esetében is. :)
    De pont így igaz mondjuk egy word vagy excel esetében(vagy egy windows). az átlag felhasználó nem ismer és nem használ többet ki ezekből a szoftverekből sem, mint mondjuk 10-15%.... gyakorlatilag nincs is szüksége többre, mint ez a 10-15%..... a legtöbb felhasználónak bőven elég annyi funkció, mint amit mondjuk az office tudott 25 évvel ezelőtt. Minden gond nélkül tökéletesen el lenne egy winword 2.0-val 1993-ból. Ez pont így igaz az oprendszerekre is. Persze a piac miatt folyamatosan fejleszteni kell a programokat. Vagyis évről évre fel kell valamit mutatni, hogy mennyivel okosabb, ügyesebb és nagyszerűbb a program. Csakhogy ezeknek a fejlesztéseknek a 90%-ra az átlagos felhasználónak semmi szüksége. Nem csak fogalma sincsen róla, hogy már olyat is tud, de nem is hiányzik neki. Nagyjából pont így igaz minden programra 3 évtizede....
  • Scooter
    #2
    A lényeg, hogy IFos-a van és villoghat vele, hogy ott az alma logó a hátulján.
  • Tinman #1
    Tudatlan, de van felesleges pénze és Apple user. A 3 halmaz közös metszési pontja, kiad egy negyediket, az agyhalott vásárlókét. Mi ebben a különös?

    De most komolyan, ez bárkit meglep? N+1 olyan ügyfelet ismerek aki ifont használ, alapvető dolgokat képtelen vele megoldani (képek átmásolása PC-re, rögzített hang másik készülékre küldése, BT kapcsolat az autó GPS-ével, stb.)

    Tegnap egy gépészmérnöktől kérdeztem, hogy az ájfónja milyen IP címmel csatlakozott fel a céges hálóra, mert gyanús volt, hogy lefoglalt egy olyan IP-t, amit nem kellett volna... nem tudta megtalálni a telefonjában, nekem kellett.
    Utoljára szerkesztette: Tinman, 2019.07.09. 08:21:34