192
Elden Ring
  • LaposElem
    #110
    STRT vigyél :D
    Ha ismerkedsz az efféle játékokkal, akkor pláne azt javaslom, egy jóféle Berserk builder.
  • Reich
    #109
    Sziasztok. Nemsokára megveszem a játékot. Már nézegettem milyen build jönne be. Egy Bleed build tetszik. De nem tudom mi kellene egy Igazán OP bleed buildhez PVE-ben. Tanácsok érdekelnének azoktól akinek ilyen buildje van.
    Utoljára szerkesztette: Reich, 2022.05.28. 21:53:28
  • Daermon
    #108
    Simán lehet menni guide nélkül. Persze egy napló jó lett volna… De az NPC-k elmondják a dolgokat és a grace is mutat irányt.
    Fejlesztések miatt sem kell újra kezdeni, mert Renalla után lehet statot resetelni.
    Érceket meg találsz is bőven (főleg bányában), meg vásárolható is, ha megtalálod a Bell Bearinget hozzá.
    De a játékban a 5-6 meta builden kívűl is van vagy 15, ami működik. Nagyon elrontani nem lehet szerintem, mert rengeteg opciót ad a játék, hogy karaktert építs.
  • caps lock
    #107
    Két hónap után újra megpróbáltam, de ugyanazt érzem mint korábban: egyszerűen nem működik a recept nyílt világgal. Legfőbb problémám azonban hogy játszhatatlan guide nélkül, folyton ki kell belőle lépnem hogy megnézzem mit kell csinálni, hova kell menni. Korábbi souls játékokban is volt néha eltévedés, no de azok jóval kisebbek voltak, átláthatóbbak, rá lehetett jönni a dolgok nyitjára. Szóval külső segítség nélkül nem jutsz egyről a kettőre, akár ha csak a fejlődési rendszert nézem akkor se. Rosszul osztod el a pontokat, nem a megfelelő fegyvert fejleszted, és hazavágtál 50 órát. Komolyan, egy vicc az egész.
  • TomStorm
    #106
    Az összeset kipróbáltam egyik se működik sajnos
  • MerlinW
    #105
    Google első ~10 találata működésre bírja.
  • TomStorm
    #104
    Ultrawide-ot sikerült valakinek működésre bírni Steam-en?
  • Voltan
    #103
    Azért, most őszintén, az a hírverés, hogy Martin részt vesz a történet írásában, kurva nagy hoax volt. Egy az egyben ugyanaz a történet, mint bármelyik Dark Souls-ban. Konkrétan fogalmak nevét változtatták csak meg.
    Jaaaj, megint volt egy csodás világ, amit egybetartott a LÁNG, ja, bocs, a GYŰRŰ, ami kialudt, bocs, eltört, és a maradékait összeszedve a régi, nemes világ urai torz, iszonyatos szörnyszülöttekké változtak. Mindenki szomorú, és szarul van. De megvetett, kiüresedett, jaj bocs, kopott egykori hősök megpróbálják visszaszerezni a láng, bocs, a gyűrű egykori fényét.

    A nevekben talán észre lehet venni Martint, és való igaz, hogy ezelőtt egyetlen Margitot sem pofoztam fel még, főleg nem férfit. :D
  • Long_Gun
    #102
    Skandinak a káosz szivét kell megszerezni a Limbón.
  • LaposElem
    #101
    Rennala akire gondolsz? Eleget szórakoztam vele én is akkor, de olyan 30-40-es szinten megléphető.
    Első fázist, kardal üsd meg a daloló kis köcsögöket, majd a boss-ra mehet a rock sling. Summont ne használj itt!
    Második fázis, mehet a summon, és a rock sling. Summonra én a csontikat javaslom, ha halnak is, újraélednek egy idő után, csak mikor megfeküdtek el kell csalni tőlük az ellent.
    Egyébként ha még nem megy, akkor majd gyere vissza később.
    Remélem nem nagyon kései a válaszom... vagyis remélem azóta túljutottál rajta ;)
  • Daermon
    #100
    Konkrétan már egyszer meghalt tarnishedek vagyunk. Hisz ugye most feléledt elég sok mindenki (pl Hoarah Loux, Sir Gideon Ofnir, stb…).
  • lwb
    #99
    Van a játéknak története, csak az nincs az elején a szádba rágva, hanem játék közben, az npc-ket hallgatva és az egyéb infokat összeszedve lesz világos. Elvont az egész, mert japán, de azért érthető. Nem kell a képzeletednek semmit se betöltenie, sőt, igazából nem is nagyon hagy semmit se a képzeletedre. A játék elején annyi elég, hogy a célod az Elden Ring megtalálása és Elden Lorddá válni. Az intro elmondja: az elden ringet széttörték és a részei egy-egy nagyúrnál vannak. Ezeket kell összeszedned, de persze van más út is a végéhez, de ez az alapfelütés. Te tarnished vagy, egy korábban száműzött sereg része, aki most visszatért.

    A wretch a legnehezebb kezdőkaszt, de amúgy hosszútávon semmi jelentősége, mert igen, szintlépéskor tudod a tulajdonságaidat növelni. Semmi mást nem tudsz, egész pontosan. Minden más ezekből van lekövetkeztetve.
  • Daermon
    #98
    Egy kis lore :)
  • lonvard
    #97
    Hátakkornézzjutubot, varázslóval hogy győzik le.

    Ezt a játékot elkezdtem háromszor, de az elején letettem. "Nem jött át", hogy egy klasszikus Péli Barnát idézzek. Szénné van ajnározva, de számomra csak annyi, hogy egy végtelen tájat látok, mindenhol ellenség, és nem tudom hova tartok és miért. Próbálom Skandar Graun kalandjához hasonlítani, akit az entrópia létsíkjára a Limbóra száműzött Yvorl, amiért ...hu azt már nem tudom miért, de a lényeg, hogy a Limbón össze kellett szedni kulcsokat mindenféle szörnyektől, és csak úgy volt kiút, ha kinyit vele egy portált. Na most ez a játék ez szakasztott olyan sztorival van, csak lélektelen. Persze erre meg lehet azt mondani, hogy mi töltjük meg tartalommal a képzeletünkkel, és működnie is kellene, de valahogy nem működik. Próbálkozom.

    Szakmai kérdés: A wretch nevű kasztnál behozhatatlan hátrányt jelent, hogy a tulajdonságok 10-esre vannak levéve, vagy a szintlépéssel együtt kapunk tulajdonságpontot is, és idővel be lehet hozni a lemaradást?
  • Cassell
    #96
    Erre a Lucaria bossra van valami tuti recept varázslóként? Nagyon az uninstallon gondolkozom, rég kúrt fel valami ennyire mint ez a fos, a nevetséges első phasehez mindig visszacaplatni, aztán leütögetni a 2. phaseben meg summonál mindenféle baromságot, persze helyette azokat sikerül betargetolni, mikor meg végre egyszer kinyírtam akkor meg persze a summonált szarja lever...jah 76-os szinten vagyok szóval a tápoljak még már nem nagyon játszik.
  • Sunrider924
    #95
    Rock sling az gravity spell hasznald hozza a Meteorite staff-ot(Boosts the power of Gravity sorceries by 30%). Maga a spellnek van poise damage resze es nehany castbol staggert okoz, ott lesz a mob stunolva par masodpercig.
  • efti
    #94
    Szeretném kérdezni a hozzáétőbbektől, hogy hogyan éri meg a rock sling? Nem vagyok jártas a souls játékokban, szóval lehet valamit rosszul csinálok, de valahogy nem látom, miért éri meg. Egy átlagos glintsone pebble nálam olyan 250 körül sebez, a rock sling ha mind betalál akkor olyan 300. Ez ugyan +20%, de sokkal lassabb, nem is spammelhető és jócskán több FP. Mi az amit nem látok, vagy rosszul csinálok?
  • Kancsalborz
    #93
    https://www.nexusmods.com/eldenring/mods/109

    Invisible enemy fix.
  • Daermon
    #92
    2. végigjászásban Margitot lvl15ön, egy szál kesztyűben meg nadrágban, 1 kardal meggyaktam 3. próbára… Ahhoz képest, hogy mennyit bénáztam mikor kezdtem az első karival pár hete :D
  • Agamemnon75
    #91
    Nálam a láthatatlan ellenségek hiba jött elő. Nem a szellem ellenfelekre gondolok, ott még nem tartok. A lovam is sokszor eltünik, olyan mintha a levegőben ülnék.Van erre valami megoldás? Eddig a játék simán fut. Köszi ha valaki válaszol.
  • Daermon
    #90
    Megtörtént az első végigjátszás! :D (Ranni ending)
    NG+ mekkora szívás? Mert nem tudom eldönteni, hogy új kari vagy ng+.
    Illetve, ha ng+ba bemegyek, akkor utána még coopolhatok ismerőssel, aki simában van? (hátha segitenem kell neki)
  • BEAST #89
    A következő karakterem biztos spellblade lesz, de most maradtam az str/faith vonalon és már kicsit tovább is jutottam. Az open worldködés nem annyira zavaró, mint elsőre hittem. A lóval és a lovas harccal is sikerült megbarátkoznom. :)
  • lwb
    #88
    A spellblade build oké, de nem a legerősebb a játékban. Az idézett fegyverekkel való közelharcos battlemage szerintem erősebb, de nagy személyes tapasztalat nincs. A carian slicer / greatsword, később az adula's moonblade elég erős és utóbbi kettő ráadásul AOE.
  • BEAST #87
    A sorcery katanáról és a sorcery greatsword artos kardról láttam pár videót. Érdekesnek tűnnek és ha jól értettem egész korán elérhetőek. Viszont hasonló faith fegyvereket nem nagyon láttam. Talán a Treespear érdekes, de eléggé úgy néz ki, hogy ha str/faith felé megyek, akkor a többi souls játékhoz hasonlóan itt is egy claymorehoz hasonló fegyverrel játszom végig a játékot. :D
  • lwb
    #86
    Patch előtt a bleeding fegyveres str/int build volt a legjobb, de szerintem a faith build is életképes. Egy rakás boss érzékeny a scarlet rot-ra pl, ami egy incantation.
    A játék elején a sorcery erős, de a vége felé van sokkal jobb is. Respec nem olyan nehéz egyébként, második boss után elérhető.
  • BEAST #85
    Még nem játszottam túl sokat, kb a játék elején rohangálok a karaktereimmel mielőtt újrakezdem. Az összes eddigi Souls játékkal játszottam, de elsőre megrémít az open world, és ami még rosszabb nem tudom eldönteni, hogy str/faith vagy dex/int karakterrel játszak előbb.

    Eddig annyit tudok kb, hogy a sorcery már a játék elején is életképes lehet, de pyromancy és egyébb faith dolgokat csak később érheti el az ember. A Rock sling és a Glintstone arc nagyon tetszettek eddig, faith spelleket még nem próbáltam kb a kezdő healen kívül, de azt olvastam a Black flame és a Lighting bolt is egész jók most is, a rengeteg support képességről nem is beszélve.

    A coop részt biztos jobban élvezném egy "sunbro" karakterrel, egy spellblade jellegű karakterrel pedig könnyebb solozni.
  • wedge31
    #84
    Decreased Ash of War, Hoarfrost Stomp's damage and increase cast time - bekaphatják, nagyon jó volt az a skill...
  • Terawatt
    #83
    Új patch
    https://www.bandainamcoent.com/news/elden-ring-patch-notes-v1-03

    Van pár balance update benne pl
    "Decreased Ash of War, Hoarfrost Stomp's damage and increase cast time."
    "Decreased the damage of spirit summoned when using the item Mimic Tear Ash and changed the spirit’s behavior pattern."
  • lwb
    #82
    Meteor staffot onnantól fel tudod venni egy kardcsapás nélkül, hogy megkaptad a torrentet, a lovadat. Egyébként ez a staff kb level 80-ig el is fog kísérni, sokkal jobb nem lesz nála addig kb. A Rock Sling is a játék feléig kitartott nálam, mint alaptámadás.

    Kis cheese taktika hozzá: a rock slinggel be tudsz a ködfalak mögé lőni. Szorosan elé állsz, varázsolsz és a három követ a ködfal másik felén emeli fel és lövi el. Van pár boss, amit le tudsz úgy verni, hogy még be sem léptél az arénába. Nem sok, de egy-kettő akad.
  • MerlinW
    #81
    "Általában a PC verziók mindig fejlettebbek szoktak lenni, mint a konzolosok"

    Egy kezemen meg tudom számolni a "fejlettebb" konzolportokat. A Souls játékok pedig mindig a borzalmas portjairól volt híres. Talán a DaS3 volt az egyetlen kivétel. 60fps-nél nem lesz több, soha a játék keyframe mechanikája miatt, de ez szerintem nem is baj. Ultra wide képernyője a játékosok 2%-nak van, mint elsődlegesen konzol cím, nem fognak ilyenekkel foglalkozni. DLSS kerülhet bele, bár kétlem, RTX biztos hogy nem, ha alapból nem használta, azt utólag nem lehet betenni, csak komoly munkával. A koop mindig ilyen volt a Souls játékokban.

    Röviden: így szereted vagy nem szereted. Ne igen számíts semmilyen új funkcióra. Jön pár balance és bugfix patch, 1-2 dlc és ennyi volt a játék.

    A magasabb fps eltöri a játékmechanikát, nem fogsz tudni parry-zni, sűrűbben eltalálnak (minél magasabb az fps, annál rövidebbek lesznek a parry/evade ablakok), stb. Az ultrawide valszeg nem okoz gondot, de majd kiderül.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2022.03.17. 11:28:32
  • ProNoob
    #80
    Találtam egy segédprogramot, amivel be lehet állítani az ultra wideot és ki lehet kapcsolni az fps limitet, de azzal csak offline lehet játszani, mert az anticheat program kibannol miatta. Szóval ezt nem használom. De jó lenne egy legális megoldás.
  • ProNoob
    #79
    Sziasztok!
    Most játszok először soulslike játékkal és nagyon tetszik. Most 89-es szintű vagyok, nem rég öltem meg Radahnt. Tetszik a játék, de technikailag nem az igazi. Pc-n játszok és teljesen megmaradt a játék konzolos szinten. Általában a PC verziók mindig fejlettebbek szoktak lenni, mint a konzolosok, de ehhez a játékhoz szinte semmit nem nyúltak. Pár másodpercenként FPS drop van a játékban. Hiányolom az ultra wide támogatást. 10 éve nem láttam olyan pc játékot, ami nem támogatja az ultra wide kijelzőket. Nem értem miért nem lehet 60-nál több az fps? Ezek be fognak kerülni a játékba? Most jelent meg az új patch és semmi fejlesztés nincs benne, csak bug fix és balance. Hiányolom a DLSS és Raytracing támogatást is. Nem lehet állítani a field of view-t sem. Nahát meg a coop része is nagyon túl van bonyolítva. Mennyivel egyszerűbb lenne és kényelmesebb, ha simán lehetne partyt létrehozni és együtt menni egy baráttal.
    Utoljára szerkesztette: ProNoob, 2022.03.17. 11:19:12
  • fluency
    #78
    Azt kellene eldöntened, hogy mit akarsz játszani, ill. milyen fegyverrel szeretsz játszani. Ahhoz kell igazítanod a pontjaidat, de az elején pakolj a hp-ra is. Arra azért figyelj, hogy bizonyos fegyverekhez és varázslatokhoz kell minimális tulajdonság pont.

    A quickstep ash of war sokat tud segíteni abban, hogy elkerüld az ellenség csapásait. Mondjuk a bloodhound's step még jobb, de azt kicsit macerás megszerezni, de ha megvan, az nagyon durva. :)
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2022.03.16. 20:56:41
  • wedge31
    #77
    Szerez vérzést okozó fegyot ebbe a játékban az nagyon jót sebez.

    Bal kézben egy Bloody Wakizashi jobb kézben egy Bloody Uchigatana, igy elég könnyen haladok, azt kell mondjam ez a eddigi legkönnyebb From játék föleg ha még a summont is használok.
  • TomStorm
    #76
    Én L50-en küzdök még Godrick-al de mivel nem vagyok gyakorlott Souls játékos így jól elcsesztem pontelosztást is..
    Co-op is próbáltam csak ott ugye egyikünk meghal akkor vége meg csak 2 poti van.
    Viszont egyre jobban megy.Gondolkozom újrakezdem hiába farmoltam ki az 50szintet
  • Cassell
    #75
    Na így level negyven valahányon sikerült felszednem a meteor staffot meg a rock varázslatot, akkora könnyebbség hogy le sem tudom írni, Godrick eddig feléig ha sikerült, most elsőre kampó a tree lovag is második nekifutásra kampó, az első sárkányt még a sima staff + varázslattal nyírtam ki ezzel a pecuval az is gyerekjáték lett volna, azért a dög sárkány gyorsan összecsomagolt de ne legyünk telhetetlenek:D
  • Daermon
    #74
    Hétvégén meglett Margit és Godrick is.
    Godrick volt a nehezebb, ott feladtam a kard + kombóm és végül 9. tryban meg lett, kétkezes karddal. :)
  • Daermon
    #73
    Tegnap én is beszereztem a kardot, csak még nem tudom használni :D Majd felhuzom hozzá az intet meg faitot.
  • Terawatt
    #72
    Még pár napja coopba bejött egy csávó ezzel és úgy agyonverte a bosst vele, hogy csak pislogtam, hogy ez mi.
  • robogo81 #71
    Ez a forma is hasonló utat jár be,de kicsit másképp.