192
Elden Ring
  • lonvard
    #150
    No pár napig nem játszottam, de közben nagyjából tudom miféle karaktert akarok.

    Újraindítottam a tangabugyi kaszttal, mer most próbálok csak oda tenni pontokat, ami szükséges. Ja meg még a Varrét is sikerült megölnöm az elején, és bár láttam videót, hogy el lehet jutni így is a farmolós területre, de nem akarok szenvedni, szóval új karakter, na.

    Gyors fegyvereket akarok, nagy hatótávval, nekem bejön a lándzsa+pajzs kombináció, illetve távolsági lehetőséget varázslat-íj szempontjából, mivel úgy érzem sok esetben free damage a távolsági találat. Amennyire rálátok, bossok ellen nem jók a kombók, mivel beléjük tudnak verni, annyira pedig nem vagyok ügyes és fanatikus, hogy rövid fegyverrel közvetlen közelről gurulásszak és üssek, szóval nekem a lándzsával egyet beledöfök, majd eltáncolok játék tud működni, íjjal-varázslattal kombinálva.

    Szerintetek mi a jó fegyver erre? Van gyors lándzsa, meg lassú lándzsa? Mer nekem valami relatíve könnyű, hosszú, gyors fegyver kell boss ellen.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2023.01.23. 07:57:30
  • lonvard
    #149
    Jól van, megnyugtattatok, akkor elkezdek rápakolni. :)
  • lwb
    #148
    Tesznek vigorra pontokat. Van egy-két cucc, ami növeli (pl. vörös csuklya vagy mi Godrick kasztélyában, a kutyáknál, ha másodjára visszamész a grafted melletti résznél), de a többség egyszerűen tesz pontot a vigorra. Nem rossz ötlet egyébként akármilyen karaktered van vigort növelni.
  • MerlinW
    #147
    Pont meg van egy rakás talizmán. Egyébként 1930 a maximum hp (99 ponttal) és ezt lehet talizmánokkal ~2900-ig feltornászni. Pl. Aktív Morgott's Runa, Crimson Amber Medallion +2, Erdtree's Favor +2

    De 1500-1900 HP (40-60 pont) bőven elég mindenre.

  • lonvard
    #146
    Észrevettem, hogy sok játékosnak elképesztően hosszú az életerőcsíkja. Ez szimplán azért van, mert rengeteg pontot áldoztak az életerő fejlesztésre, vagy van valamilyen kütyü, ami jelentősen meg tudja ezt növelni?

    Csak mer én confessorral vagyok, és szükségem van csaknem mindegyik skillemre. Pl. most jöttem rá, hogy a fókuszpontokat is fejlesztenem kellene, mer csak az assaszinos segítőhöz kell 137 mana, ami 23-as mind-ot feltételez. Jelenleg 10-en vagyok. Persze dönthetek úgy, hogy nem kell a Black Knife tiche, csakhogy nekem mégis kell. :D Plusz ugye a manát rendszeresen használom. De kell az erő is, kell ügyesség, kell a kitartás, kell a hit, kell a mittudomén mi. És akkor így hogy a rektes rít tökömbe jusson sok pont az életerőre? Sehogy. 550 hp körül tolom, ami kezd lófasz lenni.
  • lonvard
    #145
    Fasza. :D
  • lwb
    #144
    Elő. Godricknak van egy ikertestvére egy evergaolban máshol (azt hiszem az Altus Plateau-n). De természetesen NG+-on is találkozhatsz majd vele.
  • lonvard
    #143
    Köszi köszi. Gondoltam, hogy ez a leggyengébb boss, közelharci képességeit ki is tanultam szépen, de amikor belekezdett a lángolásba, nem tudtam vele mit kezdeni. Mindegy már kinyírtam, szóval még egyszer nem lesz ez kérdés. Vagy előjöhetnek ezek még valamikor? :D
  • lwb
    #142
    Godrickot sokkal könnyebb leverni közelharcban pedig. Egyszerűen annyit csinálj, hogy a második fázisnál azonnal kezdj el felé rohanni egész koppanásig. A sárkánytűzön belülre kerülsz és be tudsz vinni egy rakás ütést. Aztán elgurulsz az egyéb támadásai elől, mint az első fázisban, amint megint tüzet fújna, szaladsz ismét közelre.
    Godrick a könnyebb ellenfelek egyike, nála sokkal nehezebbek jönnek még.

    Az íjas kérdésednél azt hiszem az ash of warhoz a nyílvesszőt a második slotban kell tenned és célzásnál a ravaszt meghúzni a gomb helyett a kontrolleren (ez azt hiszem a heavy attack normál esetben, billentyűzeten nem tudom mi az). De ez nem százas, nem csináltam soha íjjal. Egyébként az íj elég gyenge fegyver, láttam full íj végigjátszásokat és óriási szenvedés volt végig.
  • lonvard
    #141
    Kurva Godrick (a varrott, hehe). Gyönyörű poleaxe-ommal, szép pajzsommal elugráltam előle, aztán féltávnál előveszi a sárkányerejét, és össze-vissza lángozik maga körül a szűzmáriát is. Aztán nézhettem én akármilyen videót, hogy hogyan győzik le közelharcban, engem mindig szétégetett. Először kerestem tűzrezisztenciát adó kütyüket, amivel ignorálni tudom a sárkánytüzet. Olyat nem találtam. Van valami páncél, de nehézpáncél, szóval felejtős. Lófasz tűz elleni talizmán semmit nem ér. Akkor kezdtem keresni valami szellemsegítőt, ami hatékony tud lenni. Nokronba akartam menni, hogy összeszedjem a mimicet, de az az út is kudarcot vallott, mer nehezen de rájöttem, hogy ahhoz előbb egy főboss-t meg egy mellékboss-t is le kell győzni, és gyenge vagyok valszeg mindkettőhöz. Caleidben küzdöttem a vár előtti sáncokon, az óriást se tudtam legyőzni. :D

    Na és akkor mi lett a megoldás? A hosszúíj. A kurva hosszúíj. Közelharcos vagyok, ezért nehezen jutottam a megoldásig, feltétlenül test-test elleni küzdelemben szándékoztam legyőzni a Godrickot, de aztán arra jutottam, hogy ha ez a szemétláda területre és távolra ható fegyverrel küzd, akkor nekem is lehet. Volt egy íjam, vettem hozzá nyilakat, és amikor eljött a pillanat, hogy felvette a sárkányerőt, akkor én meg még távolabbról teletűzdeltem szimpla fanyilakkal. :D Há' nem is tudtam, hogy ez ilyen hatékony cucc.

    Ja, szakmai kérdés: íjnál van az óriáslövés extra. Azt hogyan kell előidézni? Közelharci fegyvereknél ctrl az extra képesség, íjnál nem akarta beadni.
  • lwb
    #140
    Ez egy souls játék. Saját stílusa van. Van egyébként olyan hely, ahol nem támad mindenki, de a játék inkább hasonlít egy Diablora, mint egy kalandjátékra. Ez egy ilyen játéktípus.
  • lammaer
    #139
    Ez nem egy beszélgetős RPG vagy kalandjáték, hanem elsősorban egy akciójáték.
    A Mortal Kombat is lehet év játéka, azt ott se arról szól a sztori, hogy először leállsz beszélgetni scorpionnal, aztán miután érveitek ütköztetése nem vezetett eredményre, jön a harc....
    Ez kb egy open world dark souls.

    Ettől persze a csalódottságodat megértem, nem erre számítottál...
  • gpz
    #138
    Nekem nagy csalódás ez a játék. Valami remek kalandjátékot vártam, erre meg bedob egy világba, ahol egy szabály van: ami mozog, az szó nélkül megtámad, ami nem mozog, az meg vagy megtámad, vagy nem. Az utóbbi az kb. díszlet. Egy régivágású egy mindenki ellen típusú világ, mint a doom. Még a farkasok sem hajlandók megtámadni a katonákat mondjuk. Egy Assassin's Creedben sokkal több poén van, hiába néz ki amúgy – el kell ismernem – grafikailag jól.

    Eljutottam kegyhelyek vezetése alapján az első órában az első boss fight-ig, ahol persze semmi esélyem. Gondoltam – akkor ennyit a történetről –, elkezdek mászkálni ide-oda. Azon kívül, hogy megpróbálok megölni mindent, ami mozog, ennek nem sok értelme van, ez magában nem túl izgalmas. Márcsak azért sem, mert a zombikon, katonákon és farkasokon kívül mással szemben nincs esélyem. És nem találok falvakat, városokat, ahol emberek élnek, akiket nem kellene megölnöm, vagy akiket meg kéne védenem, vagy bármi, amiért érdemes a többiekkel küzdeni... Még egy katona sem képes megdobni egy nyamvadt „Állj, ez zárt terület!” szerű mondattal, hogy tudjam, mi van... Ez lett tavaly az év játéka?!
  • TomStorm
    #137
    :DD
  • MerlinW
    #136
  • lwb
    #134
    Igen, bal ravasz alapból, ha kontrolleren vagy, de elvileg a játék is kiírja.
  • TomStorm
    #134
    Flawless Widescreen program kell hozzá.
  • greger74
    #133
    köszönöm..müxik
    valóban kell egy olyan pecsét izé..

    és a háború hamvai hogy működik?
    ráraktam egy sima kardra valami vihartaposást..majd harc közben lehet használni?
  • moho79
    #132
    Üdv, valaki játszik vele 21:9-ben? ha igen hogyan? :)
  • lwb
    #131
    Legyen a kezedben egy seal, amit tudsz is használni. Nem tudom magyarul hogy fordították (pecsét talán?), de az kell, hogy tudj incantationt varázsolni. Ahogy a varázslatokhoz meg bot kell.
  • greger74
    #130
    üdv
    megtanultam egy igézetet (valami tűzlabda hajítás), beraktam a gyors elérések közé
    csak a középső-felső helyre tudtam
    csak épp nemtom hogy kell használni
    segítség
  • lwb
    #129
    Ezért mondom, hogy embere válogatja. A kontroller előnye az egér/bill kombóhoz a 360 fokos irányítás, amit a két pálcikával el tudsz érni. Egérrel is persze lehet teljes körtben rángatni a kamerát, de a mozgásnál a WASD azért nem lesz 360 fok.
    Szerintem egér/bill oda jó, ahol precíziós célzás vagy irányítás kell. Pl. shooterek, RTS-ek, izometrikus rpg-k, point-n-click kalandok stb. Az ilyen 3rd person akciójátékokhoz én a kontrollert ajánlom mindenkinek. De simán lehet egérrel meg billentyűzettel is tolni, csak szerintem nehezebb.
  • Kancsalborz
    #128
    Akkor én meg mint "ős PC-s" hadd mondjam azt, hogy nyugodtan játszhatod egér+bill.-el, tökéletesen működik.

    Tudom hogy a többség a kontrollert fogja mondani, az én véleményem meg annyiban nem releváns hogy soha nem tanultam meg konrollerrel játszani, mert nem is akartam, de én pl. a DS-okat is egér+bill.-kombóval nyomtam végig, és mondjuk mig az első rész talán fapados volt azzal, kellett hozzá mod-is, én a 2-től kezdve sosem értettem a "nyavajgást" hogy sz@r az irányítás, nekem tökéletesen játszató volt.

    A DS 3 még jobb ilyen szempontból, az Elden Ring meg szerintem pont olyan jól nyomható egér+bill.-el, mint bármelyik másik erre az irányításra tervezett PC-s game.

    Ha van kontrollered, használd. A többség véleménye nyilván nem véletlen igaz.
    De ha egyébként inkább egér+bill.-el szoktál játszani, nyugodtan nekikezdhetsz azzal is még kezdőként is, nem azon fog múlni hogy sokszor megmudelsz...XD

  • lwb
    #127
    Kontroller szerintem. Kezdőként és profiként is. Bill+egér nem az ilyen játékokhoz való, de persze embere válogatja.
  • rebekakocsis
    #126
    Üdv, bill+egér vagy inkább kontroller. Kezdőként melyik lenne ajánlott?
  • greger74
    #125
    akko sikerült a legnehezebb karakterrel kezdenem..
    lehet jobban járok ha új játékot kezdek
    köcce
  • lwb
    #124
    Végig lehet vinni alap glintstone pebble-vel is a játékot, tele a yt ilyen videókkal, de a lényeg az, hogy van benne egy rakás varázslat és később nyilván nem azt fogja a játékos használni. Astrologerrel vittem végig elsőnek, NG +5-ig, 350. szint környékén vagyok vele. Vannak gyors varázslatok is, meg vannak olyanok, amivel kb azonnal leradírozod az egész bosst ... legalábbis alap NG-n. De nem a varázsló a legerősebb build, hanem még mindig a státusz-effekt harcos, esetleg incantation-nel keverve. Vérzés, rohasztás vagy a black flame incantationök százalékos sebzést okoznak nem fix pontokat, ellentétben a varázslatokkal. Ez eléggé fontos lesz, amikor NG + sokon annyi hp-je van a bossnak, hogy a normál támadásokkal csak csipegetni tudsz belőle.

    A két igahúzó trollt elég sokan írták, mint jó kezdő grind. De igazából egyáltalán nem kell grindolnod, csak menjél simán a játékban és annyi elég lesz. Történet van egyébként, csak mint minden from játékban, itt sincs az ember szájába rágva, hanem szépen a tájat járva rakod össze magadtól.
  • lonvard
    #123
    Astrologerbe mi a poén? Elkezdtem lövöldözni a bottal, de hamar beleuntam. Nyílt terepen ez még oké, de nehéz elképzelni, hogy szűk helyen hogy érvényesül a villámgyorsan ugrabugráló hegynyi dögök ellen. Persze biztos van a tarsolyban néhány geci varázslat.:)
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2023.01.02. 19:05:19
  • lonvard
    #122
    :D

    Úgy a koncepció egyszerű. Tehát hogy van egy ilyen óriási tér, amiben "nincs" sztori, és én meg úgy is fejlődhetek, ha az alaphelyen 150-szer leverek két óriást, amiket direkt azért raktak oda, hogy büntetlenül üthessem őket.

    Egyben erénye is a játéknak, hogy tulajdonképpen én állítom be magamnak, hogy meddig vacakolok egy helyen, tehát én tudom könnyíteni-nehezíteni a játékot.

    42. szinten most kurvakegyetlennek hiszem magam, mer:

    1. van egy alabárdom, amivel két kézzel brutál 3-as sebzést tudok okozni
    2. pajzsot használva (mégis használom, Mari ellen kellett) is tudok játszani, és csomó mindent levédek
    3. szakadt páncélom van, de közepes terheltségen tudok maradni
    4. tűzlabdát tudok dobálni, ami egyes szörnyekre tök jó, másrést gyógyítani is tudok, és van egy íjam
    5. van egy rothasztó szellempatkányom, amit most kipróbálok minden nagyobb dögön, hehe
  • MerlinW
    #121
    713 a max szint, de az első végigjátszás végére valahol 150 környékén leszel (feltéve, ha felfedezel mindent és ölöd a csaknem 240 boss nagy részét :))

    (lvl300 fölött már 1 millió runa kell egy szintlépéshez)

    "Összességében szégyen, hogy játszom ezzel a játékkal, mer nagyon egyszerű. :D"
    Erre majd visszatérünk mikor elérsz a játék utolsó harmadába :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.01.02. 13:55:26
  • MerlinW
    #120
    Teljesen kezdőknek az első négy class ajánlott (magasabb kezdő szint, jobb fegyver, jobb pontelosztás), az utolsó class a legnehezebb (lvl1-ről indul, kis tőrrel).

    Vagabond: Str
    Samurai: Dex
    Prophet: Faith
    Astrologer: Int

    Később tudsz respec-elni, a végén olyan karaktert csinálsz amilyet akarsz.

    A grace-ek sugarai a fő csapásirányt mutatják, kövesd amíg tudod, ha elakadsz (az első főbossnál el fogsz), menj és kalandozz, derítsd fel a területet, keress dungeonokat, gyűjtsd rúnákat és fegyver upgrade-eket. A játék legelején az első templomban (a mikulás merchant mellett) tudod a fegyvereidet fejleszteni.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2023.01.02. 13:48:42
  • greger74
    #119
    hali
    nemrég kezdtem a játékot, próbálom kitalálni hogy mi a feladat..talán valami sugarat kell követni a kegyhelyektől vagy mi..
    de még egyenlőre félmeztelenül, bunkósbottal rohangálok, nem sok esélyem van (legutolsó karaktert választottam)
    ez így még normális?
    talán valami várba kéne bejutnom..de leölnek pillanatok alatt
    vagy türelmetlen vagyok?
  • lonvard
    #118
    Na csak elővettem ezt is. Gyóntatóval vagyok, mer tetszik hogy tud gyógyítani, miközben harcos. Nem tudom hány szint van ebben a játékban, de 36. szintig elég volt a két alap szekérhúzó óriást ütni, akik a szekérhez kötve kínlódnak. Egy kicsit persze kóricáltam, kaidanokból meg a két passzív óriásból élek. Eljutottam délen a várig, elszedtem azt az alabárdot a várúrtól. Hát gyerekek, fantasztikus az az alabárd. Ráraktam a 3x-os szúrás extrát, és isten vagyok vele. Ergya páncélom van, próbálok valamit találni, ami nem túl nehéz. Pajzsozni akartam, de egyszerűen a kétkezes fegyverek itt az istenek. Majd persze biztos lesz egy-két fasza kard.

    Amin csodálkozom, hogy rákerestem hol kellene grindelni, és senki nem említette a két nudli óriást. Valamint senki nem említette jó fegyverként azt az alabárdot. Helyette egy lassú kétkezes kardot ajánlottak, kevesebb sebzéssel és lófasz extrával. Lehet nem kellene olvasgatnom, hehe. A páncélt azért felkutatom, mer koszos gyalogos páncélban sisak nélkül, gyóntató nadrágban ugrálok. Szakadt vagyok.
    Összességében szégyen, hogy játszom ezzel a játékkal, mer nagyon egyszerű. :D Jól van na, kipróbáltam. Ja, találkoztam a Marika nevű szörnnyel ott a várban, rá készülök, mer párszor felpofozott. Akkor még a szent angyalszárnyas kaszával ugrabugráltam, az is nagyon jó fegyver, de csak közepesen erős ellenségek ellen. Na jó a Misbegottir vagy kit azt kaszával kaptam el.

    Na joh, megyek. Jó a játék amúgy! :D
  • MerlinW
    #117



    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2022.12.06. 18:13:13
  • Mozes
    #116
    Sziasztok! Mi történt ezzel a játékkal? Június óta nem vettem elő és újra tearing van minden hol AMD kártyával. Van valakinek javaslata?
    Köszi
  • Daermon
    #115
    Semmi extra, csak offline módban fog menni.
  • TomStorm
    #114
    Steam-en egyébként lehet használni online a "Magyarítások Portálos"Magyarítást vagy ban járhat érte?
  • TomStorm
    #113
    Jó lett,szép munka!!
  • lwb
    #112
    3 hónappal később se késő még remélem:

    - magas arcane érték
    - jó fegyver art: az elején ajánlom a bloody slasht (fort haightben dobja a lovag a tetőn), később jó a seppuku (mountaintop of giants, freezing lake grace-nél egy láthatatlan scarab dobja)
    - fegyvernek jó bleedes fegyver kell, van egy rakás. a játék végén kb mindenki rivers of blood katanát használt, amit nerfeltek nem rég, de még mindig nagyon jó.
  • Daermon
    #111
    Kész a magyarítás.