192
Elden Ring
  • MerlinW
    #70
    Easy mode:
  • MerlinW
    #69
  • Daermon
    #68
    Akkor ez coop NPC volt. Egy invader NPC-vel már összefutottam. Akkor így okés.
  • fluency
    #67
    Istvan az egy NPC volt. Olyasmi lesz, mint Rogier Margitnál. Később is találkozhatsz majd vele. ;)

    Én még csak ismerkedek a világgal, de ez a játék baxott nagy és Jól ki van dolgozva. Bár vannak néhol teljesítménybeli problémáim, de nem annyira vészes. :)
  • Daermon
    #66
    Tegnap a Demi-Human bossok barlangjánál felvillat, hogy idézzem meg Old Knight Istvant, megidéztem és legyaktuk a bossokat, majd eltünt. Ez most akkor player volt Steamről? Ez az össz coop magyarul?
  • Terawatt
    #65
    Zseni az a file név :D
  • IMYke2.0.0.0
    #64
    Nyilván a linkeltet tisztázza le. Ezért is tud gyorsan haladni. Ehhez nem is kell nagy képzelőerő.
  • Daermon
    #63
    A rendesre gondoltam, most néztem rá és már 47% :D
  • IMYke2.0.0.0
    #62
    Érdekes adalék a témához:

    "Elkészült az Elden Ring gépi fordítása!
    Név: ERGépiSzutyok.rar
    Készítette: TRC - (The Reaper CooL - kézi fordító)
    Figyelem: Online játszva ban veszélyes!
    Link: https://drive.google.com/file/d/1wP8VwLYICSgs8eJnSrDGZXmk-yEJ7gd7/view?usp=sharing"

    Igen, láttam a Magyarítások Portálon a másikat, aminél 44% szerepel tőle.
  • Daermon
    #61
    Ha jól tudom TRC készít magyarítást a játékhoz.
  • Terawatt
    #60
    Több fővel nagyobb hpja van a bossoknak. Ami az elején igazán segítség az a HPra pakolás szerintem. kb 700ig én második playthroughnál meg se állok majd early game. Szerk.: coopban akkor szívás ha nagyon hamar meghalnak, mert akkor ott állsz egy pimpeltebb hpjú bossal szemben és még van 80% hpja (mondjuk) :D
    Utoljára szerkesztette: Terawatt, 2022.03.04. 22:04:25
  • Cassell
    #59
    Most azért rosszat is írok a játékról, level 34-esen lett meg Maargit és azt kell mondjam, hogy semmi könnyebbség nem látszott mint mikor 10 levellel előtte próbáltam, sőőőt mikor elfelejtettem madárijesztőt megidézni, akkor ha nem fogy el a mana potim kinyírtam volna, így meg hogy megidéztem, meg farkas öcsik meg a fentebb említett szint is többedjére sikerült csak...
  • IMYke2.0.0.0
    #58
    "Elden Ring has reportedly sold 10 million copies on PC in a week"

    "A couple of days ago, we informed you about Elden Ring surpassing 5 million sales on PC. And yesterday, SteamSpy updated its data, revealing that the game has sold over 10 million copies on Steam in just a week."
  • IMYke2.0.0.0
    #57
    X360 Controller (vezetékes) - működik, hibátlanul.

    //szerk.: STEAM Controlleremet nem próbáltam ki vele, hiszen elsőre működik az X360.
    Utoljára szerkesztette: IMYke2.0.0.0, 2022.03.03. 15:11:30
  • BarneyK
    #56
    Én steam controllerrel tolom, elég jól lehet irányítani.
  • Gorgot666
    #55
    Jó reggelt.Igen pc.A bal karral tudom a caraktert irányítani de a többi gomb nem működik.Kicsit kényelmetlen a billentyűzet de megszokom.Egy sima usb contlorerol van szó ami más játéknál müködik.
  • Daermon
    #54
    PC-n? Egér + billenytyű, de úgy tudom elég fos jelenleg még.
    Talán Steam Controller is jó.
  • Gorgot666
    #53
    Üdv.A játékot csak PS és Xbox controllerel lehet játszani vagy esetleg van rá mód másfajtával is?Ami nekem van azzal irányítani tudom de a többi gomb nem működik.probáltam beállítani de semmi.
  • IMYke2.0.0.0
    #52
    "Elden Ring has reportedly sold 5 million copies on PC in less than a week"
  • Tibitron79
    #51
    elden ring noob
    egy kus noob probalgatas puhatokozas:)
  • lwb
    #50
    Tudom, melyik hely az. Ha varázslót játszol, akkor a mocsárban van két dolog, amit érdemes felvenned és elég könnyű is harc nélkül megszerezni: egy staff és egy varázslat.
  • IMYke2.0.0.0
    #49
    Offline elkezdtem en is.
    Kanyargasok utan ratertem a Grace iranymutatasra: Tree Sentinels ugy nyomott le, mint postas kisasszony a belyeget - minden komolyabb erolkodes nelkul ;)
    Meg kicsit kezemben a Nioh 1-2 (utobbit jatszottam eddig), es nagyon szokatlan a jatek.

    //PC-m oreg, mint az orszagut (i5-4690, 16 DDR3, R9 390, SSD), igy kompromisszumokat kotve High-Medium settinggel, FHD, 50-60 kozott a jobb helyeken, 30-50 kozott a rosszabbokon.
    v1.02.1
  • IMYke2.0.0.0
    #48
    Remélem, hogy tényleg így van, mert akkor rengeteg és izgalmas kaland vár majd rám az eltévedéseim miatt! :)
  • Cassell
    #47
    Én most úgy jártam, hogy valami kis patkányos rész kipucolása után a kincsesláda csapdát rejtett és elteleportált valami kristály gólemes barlangba, ahonnan - ugyebár barlangos graceből nem lehet teleportálni másik gracehez - még elég lesz visszamenni a már felderített részre, de nagyon jó érzés mikor egy új ellenfelet elsőre sikerül megfektetni - mondjuk nem is sokszor fordul elő:D
  • lwb
    #46
    Ez egy souls játék, nem egy rpg. Nem lesz benne város meg küldetések meg npc-k meg conversation opciók stb. stb. Elárulok egy titkot: a játék pontosan olyan lineáris mint mindig, csak úgy tesz, mintha nem az lenne. A fokozatosan emelkedő konstans nehézség egy útvonalra kényszeríti a játékost. Nem fogsz elmenni sárkányt ölni a játék elején, pedig oda tudnál a tóhoz lovagolni 5 perc alatt, de le fog verni a boss. Ebben csak annyiban tér el pl. a DeS-től hogy ott a Nexusból teleportálsz a pálya egyes részeire, itt meg az egész egy nagy pálya és odalovagolhatsz. És ahogy ott is, itt is megteheted, hogy az elején elmész egy olyan helyre, ahol sok keresnivalód még nincs, de ügyesen fölveszel valami jó cuccot és szaladsz vissza a rendes sorrendhez, ott Boletariahoz mondjuk.

    Példa? DeS: Crescent Falchion a 4-1-en
    ER: Meteorite staff a varázslónak meg a hozzátartozó spell a mocsárban
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2022.02.27. 07:48:35
  • MerlinW
    #45
    Ahm.. hány órád van a játékban? Csak mert a hsz-ed alapján egy sincs.
    Nem megyek bele, mert nem akarok, de sokan fogják végigjátszani, mert k*va jó a cucc.


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2022.02.27. 03:51:23
  • caps lock
    #44
    Időpocsékolás, de tényleg. Szembeköpi a saját maga alkotta műfajt. Mert mi is a recept? Pucold ki az adott területet, nyisd ki a shortcutokat, majd jöhet a pályavégi boss. Egyik területről mentél a következőre, érezted hogy haladsz valami felé. Na most itt semmi ilyesmi nincs, az idő nagy része azzal telik el hogy a büdös semmiben lovagolsz és fogalmad sincs merre indulj, mit kéne csinálnod. Ennek a műfajnak a linearitás áll jól, a nyitott világ nem való neki. Nem megy egy főellenség? Semmi gond, vár a nagyvilág, ölj bele száz órákat, farmolj amíg véreset nem hugyozol és akkor majd menni fog.
    Hányan fogják ezt végigjátszani? Ha a játékmenet nem áll másból mint kaszabolásból és SEMMI sincs ami ezt megakasztaná, érdekesebbé tenné, akkor a nyílt világ bűn a játékos ideje ellen. Vagy egyszerűen unalomba fullad a játék. Mi tartson benn, mi motiváljon, ha ugyanazt a lélektelen, önismétlő, frusztráló dolgokat kell újra és újra csinálnom? Ha már szabadság és RPG, akkor lettek volna bátrabbak és alkottak volna egy olyan világot amit érdemes felfedezni. Városok NPC-kkel akik nem akarják a vérünket, küldetések, épkézláb történet, társak, esetleg egy komolyabb dialógusrendszer... Bármi megfelelt volna. De így tényleg nem más mint egy túl nagyra hízott Dark Souls. Hiányzik belőle az az eredetiség és innováció ami viszont a Sekiroban megvolt.
  • fluency
    #43
    A DF tesztelte teljesítményre a játékot és gondoltam bedobom, hátha valakit érdekel. Erőteljesen gondolkozok a vételen, de asszem várok egy kicsit, amíg pár peccsel gatyába nem rázzák.

  • JonasSandor
    #42
    Ja értem köszi.
  • yesname #41
    Csak fullscreen lockolt, a borderless nem és semmi baja. Én is borderless játszom és még gyorsabb is.
    Ha máshogy nem megy: Unlock FPS
    Utoljára szerkesztette: yesname, 2022.02.26. 16:48:41
  • JonasSandor
    #40
    Csak azért mert 1 vidibe láttam 120 fps t is.
  • caps lock
    #39
    Most láttam csak videóban hogy van benne kasza, ez remek hír mert Nioh-ban is ez volt a kedvenc fegyverem. Talán könnyebb lesz átállni rá, a mozdulatok és az ütem hasonló. Több karakterrel is próbálkoztam, egyelőre Prisoner a leghasználhatóbb számomra. Amúgy nagyon nehéz megvetni a lábamat, szokni kell, jóval lassabb ritmusú játék mint a Nioh.
  • jarlaxxe
    #38
    Nálam szaggat mint az állat, egyelöre félre is tettem a játékot mig nem jön rá patch.
  • Anonymusxx
    #37
    Sokan még amiatt is lehúzták h nincs widescreen support...
  • MerlinW
    #36
    Nem, az iframe-en alapuló harcrendszer miatt nem lehetséges. Mindegyik souls játék lock-olva volt.
  • JonasSandor
    #35
    Fps lockot nem lehet kikapcsolni?
  • JonasSandor
    #34
    Dragons dogmába én is beletoltam 30+órát csak elakadtam és várom a fordítását.
  • wedge31
    #33
    Az általad is emlitett hiba miatt van lehuzva az értékelése.
    Nálam konkrétan átvált diafilmre a játék amint lóra szállok...
  • Cassell
    #32
    Kb. 3 óra játék után nehéz de nem olyan elborultan mint a DS volt ott konkrétan egy ellenfelet sem tudtam leverni úgy ment az uninstall itt meg már többfélét is persze mikor belebotlottam egy hatalmas sárkányba és halál után mégegyszer nyekk lett oda 3000 soul pont némileg nem volt őszinte a mosolyom:-/ Mikro akadások valóban vannak, de mintha 1-2 halál után megszűnnének?! Miután a Ds sorozat nekem kimaradt így leginkább a Dragons dogma érzetet hozza és azt szerettem....Ha a Lost ark steames 71%-os értékelését nézem ami pedig egy igazi ipari hulladék akkor nem is értem ez mitől csak 64%-on áll...
  • JonasSandor
    #31
    Tolhatja mindenki.