80
  • yamato41
    #80
    Jól van na, tényleg ciki, ha egy informaki egy nyomtatódrivert sem tud telepíteni. Én is ráfognám az OS-re, meg mindenkire, aki él és mozog. De ne szipogj, megértem, ha a torkodat folytogatja a bőgés, van még idő más szakmát tanulni, ha már ez ennyire nem megy. Én szurkolok neked. ;-)
  • gforce9
    #79
    Eddig sem okozott gondot. A win10-nek okozott gondot nem nekem. Ja és neked a szövegértelmezés.
  • yamato41
    #78
    Azt is megkérdezted, hogyan kell printerdrivert telepíteni, vagy még mindig gondot okoz? :-)))
  • gforce9
    #77
    Voltam 5-én MS-Elbacom konferencián, ahol megerősítették. Igen ez MS hiba. A 2019-es LTS-ben ez javatva lesz, ha igaz. Amúgymeg a baromságaidat még mindig pont leszarom, nem miattad írtam ide.
  • yamato41
    #76
    Ibike, mi baj? Mitől borult ki a bili?
  • ostoros
    #75
    Jaj, fogd már be a pofád!
  • yamato41
    #74
    Gyökerezhetsz tudatlan informaki, de csak az újabb szegénységi bizonyítványt állítrod ki magadról, sokadjára. Alaplapcsere esetén aktiválni KELL. Ennyi. Ne beszéljál félre, ne magyarázd a bizonyítványt. Illetve tedd azt, mert szórakoztató az erőlködésed. De ha ilyen "komoly" ismereteid vannak, akkor tényleg legfeljebb informaki lehetsz. Mondjuk azt azért jó lenne tudni hova nem szabad vinni gépet, mert a környékedet is elk kell kerülni ilyesmivel, mert úgy tűnik több kárt okozol, mint hasznot.
    Nagyol el lehetsz borulva, ha ennyire mélyen érint a dolog. Mondjuk megértem, mert ha még egy szaros drivert sem tudsz feltenni, vagy "elfelejted" aktiválni alaplap csere után a wint, akkor azért eléggé ciki. És még itt erőlködsz, hogy te vagy a zseni, mindenki más meg hülye. Hehehehe.
    Na mindegy, égessed csak tovább magad. Szórakoztasd a nagyérdeműt. Jobb, vagy, mint a Sas kabaré. Mondjuk nem magas a mérce, de azért biztosan átviszed minden erőlködéseddel.
  • gforce9
    #73
    " Annyit sem tudsz magadtól, hogy alaplacsere után újra aktiválni KELL?"
    Bazdmeg te gyökér, elmondtam, hogy az aktiválást ellenőrzi és aktiválnak mutatja magát a win10. Viszont ellentétben mindegyik megelőző windowssal ezt szarul teszi, ugyanis a deaktiválás nem fut le, ha a gép netre van kötve csak xnap vagy xóra vagy Xújraindítás után. És veled ellentétben engem nem azért fizetnek, hogy egy 15 éve működő windows funkciót ellenőrízgessek félóránként. Egy kész rendszer tesztelése nem a windows funkcióinak teszteléséről szól hülyegyerek. Ilyen szintű barmot sem láttam még. Mindegyik eddigi windows először a hw-t nézte, nem azt, hogy aktivál e a példány, embedded rendszernél, ami általában img-kén megy fel, furcsa is lenne. Gyógyegérkém ez bezony MS elszarás.Ja nyomtatót sem tudok telepíteni... aha mesélj még :) Mit nem tudok még? Nyalni az MS seggét? Tudod nem is férnék oda tőled :)
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2019.03.04. 13:05:40
  • yamato41
    #72
    Égessed csak tovább magadat. Egy nyomtatót nem tudsz installálni aztán a windoesra mutogatsz? Annyit sem tudsz magadtól, hogy alaplacsere után újra aktiválni KELL? Szép kis informatikus lehetsz, szép bizonyítvány magadról és a "hozzáértésed"-ről. Tényleg nagyon remélem, hogy nem ez a pénzkereseted. mert akkor a főnököd/megbízóid irdatlan lámák lehetnek, ha ilyn "szolgáltatásért/munkáért" bármennyit fizetnek. (Igen, az eset hasonló volt, alaplap csere utáni aktiválás, ami független attól, hogy embedded a rendszer, amit egy valamirevaló informatikus tud, nem pedig másra mutogat saját szegénységi bizonyítványa ékes bizonyítékaként.)
    Nevettessél csak tovább, égesd magadat nyugodtan.
  • gforce9
    #71
    Nem állítottál semmive szembe. Amikert írtál, abból csak az derül ki, hogy windows felületesen vagy sehogyan sem ismersz embedded rendszerekkel sohasem foglalkoztál.

    1. windows 7 óta ez már nem releváns, de látom kurvára képben vagy. És windows 7 előtt sem azért kellett leválasztva kezdeni a telepítést, mert saját maga rakott fel a rendszer drivert, hanem azért, mert az elinduló HW wizard keresztbe akaszthatta a 3rd party installert. De semmi gond, égesd még magad.

    2. Aha csudamód 3 nap és vagy 20 hsz után neked pont volt ilyen gondod, mert hirtelen eszedbe jutott. :D Mesélj még? Mit is adott át az informatikusod neked? Embedded win10-et ? Hááháá :D Öcsém te vagy már a végképp alja :D
  • yamato41
    #70
    Vigyázz, mert még magas lesz a vérnyomásod? Szembesítettek saját butaságoddal és hozzá nem értéseddel? Tényleg szar ügy.
    Én nem bizonygatok semmit, te viszont folyamatosan bizonyítod, hogy csak elvakult winhater vagy, semmi más, ráadásul abból a legrosszabb fajtából, aki még nem is ért hozzá. Nagyon nem. Remélem tényleg nem fizetnek neked ezért.
    1. Vagy előbb kellene a drivert telepíteni, mint rádugni a hardvert, vagy pedig bármit telepít, saját driverét rárakni. Tényleg ennyire gyatra dolgot tudsz felhozni? Egy specifikus hardver nem megy egy általános driverrel, hanem csak a sajátjával. Húha! Nagy zseni lehetsz, ha erre most jöttél rá. Bárcsak ez lenne a win legnagyobb gondja, mert ezt a lehető legalapabb ismerettel rendelkezők is tudják kezelni, csak az elvakult winhaterek bizonygatják ezen keresztül saját hozzá nem értésüket. Neked azért sikerült lejáratnod magad ezzel.
    2. Érdekes módon hasonló probléma merült föl egy gépen a környezetemben. Az informatikusomnál fel sem merült, hogy gond lenne, mert ismerte a helyzetet és előre gondolkodva a legkisebb döccenő nélkül elintézte, mielőtt átadta volna. Talán mert ért hozzá, nem csak teli szájjal okádik rá, vagy saját butaságát, hozzá nem értését keni másra.

    Na, égesd csak magad tovább! Erőlködjél, hadd röhögjek még! Szórakoztató vagy, winhater.
  • gforce9
    #69
    Azért nevezlek hülyegyereknek mert nem tudsz mondatokat értelmezni sem. Sivákolsz hogy a 3rd party driverek és szoftverek a szarok erre hozok vagy 6 példát hogy nem, de te csak vered magad, hogy miért nme 3rd party szoftverrel kezdtem? Te nagyonidióta, ha rádugsz egy mezei win-re egy hw-t alapból automatán telepít. Nem tudtad? Nem láttál még windowst vagy mi a szar?

    "2. Ez is jó. A végén mégiscsak elismered, hogy nem tesztelted rendesen," Te teljesen hülye vagy? Szerinted egy embedded rendszer tesztelése abból áll hogy a win aktivációt nézegeted félóránként, amikor már a checklisten be van pipálva, hogy aktivált a win? Olyan szinten nem vagy képben, hogy az már fájdalmas. EZ MS hiba, kiderült, megvan rá az áthidalás csak épp 2019-ben égő, hogy iylen előfordul. Mostdathatod még a win10-et, sok sikert hozzá. Ahogy látom itt a hozzászólók túlnyomó részének is több gondja van vele mint egy 7-essel. De csak bizonygasd. Szép napot. Ilyen levakult MS fanboyt Tommyboy óta nem láttam.
  • yamato41
    #68
    Hujjujujj, ez már jobb. Ismét hozod a remek nevettető formádat. Hofi lassan kismiska hozzád képest. Magyarázhatod a baromságod, nevezhetsz engem hülyegyereknek, de ha nem értesz hozzá, akkor minek próbálkozol? Márpedig szépen leírod, hogy mennyire amatőr vagy. Ha indormatikusként dolgozol é silyet elkövetsz, akkor tényleg hatalmas válságban van a az egész magyar IT ipar, hogy ilyen "tudással" valakit számítógép közelébe engednek.
    1. Van drivere, de nem telepíted. Oszt' kajabász, hogy nem jó. És még engem nevezel hülyegyereknek. Gratulálok. Grandiózus! És még le is írod. Még ilyet, jót nevettem a szerencsétlenkedéseden. Csinálj még ilyen hülyét magadból. Hadd okuljon a szegény magyar társadalom. Hayden White rulez... Bár ez inkább firg...
    2. Ez is jó. A végén mégiscsak elismered, hogy nem tesztelted rendesen, csak tessék-lássék. Ismét csak magadból csináltál hülyét. Köszi...
    Na, jöhetnek az újabb sztorik, csinálj magadból még hülyét! Az eddigiek szépen sikerültek...
  • gforce9
    #67
    "1. Van saját drivere és az általános windows driverrel akartad használni? Hempergek a röhögéstől."
    Nem bazdmeg hülyegyerek. A windows automata drivertelepítése játszotta le a szar eredményhez vezető folyamatot. Nem esett le abból, hogy "Mondom pompás, ránézek" Pofám leszakad a félremagyarázgatásodtól. Eddig minden értelmes windows, ha nem volt driver, szólt hogy nincs driver és kész és ez így van jól. Win10 simán telepít valami szar drivert kérdés nélkül a scannerhez a printert meg ismeretlen eszközként sem látja. Ez már ne is haragud, de a winxp idejében is égő lett volna.

    2. "Csak nem elmulasztottad tesztelni a telepített gépet?" Ismételten hülyegyerek vagy. Ebbedded rendszernél az aktiválást ha megnézed és jó után nem fogod állandóan nézegetni és mivel olyan a licenszünk, még vízjelet sem rak ki. hogy nincs aktiválva, csak X nap után szól bootolásnál. Win8-at használtunk eddig véletlenül sem jött elő ilyen hiba, ami egyértelműen MS hiba.

    Gonlom te windows tesztelésnél az aktiválást nézegeted félóránként. Te ezért kapsz fizetést? Hol lehet ilyen állásra jelentkezni?:D
  • yamato41
    #66
    Na, hát szépen bizonyítod a hozzá nem értésedet. Remélem nerm ez a szakmád, vagy munkád. ezért nem fizettek neked, mert akkor a főnököd, vagy megrendelőd elég nagy hülye, hogy ilyen "hozzáértésű" alkalmazottanak egy megveszekedett petákot fizet.
    1. Van saját drivere és az általános windows driverrel akartad használni? Hempergek a röhögéstől...
    2. Csak nem elmulasztottad tesztelni a telepített gépet? Az mondjuk jobb helyen alap, hogy bármiylen telepítést tesztelni kéne minden olyan tevékenységgel, amit majd a terv szerint végezni fognak rajta. Ismét csak saját vészes hozzá nem értésedről adtál vaskos bizonyítékot. (Csak mellékesen jegyzem meg, hogy egy esetben volt hasonló probléma, amit kb. 5 perc alatt orvosolt egy informatikus. Nem egy elvakult winfika homály, hanem egy olyan, aki mondjuk ért hozzá, nem csak habzó szájjal ugat.)
    Na, írjál még ilyen példákat, nevettesd még ki magad!
  • yamato41
    #65
    Nahát, ismét csak szövegértelmezési problémával küzdesz, megint olyanokat tulajdonítasz nekem, amit sohasem írtam. Tehát az nem egyedi volt, hanem rendszerszintű a problémád. Elvakult gyűlöletedben tényleg elveszted a fonalat. Tényleg annyira gyűlölöd a win, hogy az már klinikai eset. Írjál még ilyeneket, hadd röhögjön tovább a tisztelt nagyérdemű. Lécciléccilécci...!!!
  • gforce9
    #64
    Csak két apró szösszenet az elmúlt 3 napi termésből:

    1. 2 éves ricoh mfp. Minden értelmes oprendszer, ha csatlakoztatod 2 db hardver fog látni. Egy printert és egy scannert. Win10 micsinál? Telepítem a hardwer. Mondom oké fasza, nme nekem kell keresgetni. Eltelik fél perc aszongya: kész. Mondom pompás, ránézek. A scannar részt telepítette rossz driverrel a printert meg ismeretlen eszközként sem látja. Köszi win10 szertlek. Irány a kézi telepítés virtuális usb portra úgy, hogy a win10-nek gőze sincs róla, hogy azon eszköz lóg. Az általad szidott 3rd party drivereket feltéve az mfp tökéletesen működik.

    2. Embedd rendszer img másolás után, ha internetre van akasztva hamarabb ellenőrzi le az aktiválást, minthogy lefutnának azok a folyamatok, amik ellenőrzik, hogy új alaplap, új aktiválás szükséges. Ergo mi történik? Nem aktiválja magát újra, hanem a régi aktivációt mutatja, hogy oké minden. Külföldre kiszállított internetre nem kötött gép miatt hazatelefonálnak, hogy nincs aktiválva. Mert addigra rájött a win, hogy jajj hát ez újn gép. Hát köszi. Ilyet még embedded rendszer nem produkált, de a win 10 erre is képes. Közröhej az egész.
  • gforce9
    #63
    ""Ami jelenleg finoman szólva sincs így. "
    Ez szimpla hazugság. Illetve legfeljebb szubjektív winfika."

    Arról nem tehetek, hogy nem vagy képben.


    " az asztali win a lehető legjobb alternatíva, ergo a relatív legjobb." És mégis ki is állított mást te ......inkább nem mondom. Attól, hogy a win desktopon a legjobb, attól még a win10 az összes több windowshoz képest egy kukatúró szardarab marad. Tényleg a legelterjedtebb win? ÓÓÓ nem mond kedveske. Nem tűnt fel, hogy lényegében 2 éve win10-en kívül más win oprendszerrel nem adnak el gépet? Ergo nyilván ez lesz a legelterjedtebb, mert eleve ez van a gépen. Kpzeld el, hogy a win 7 idejében is volt olyan, hogy az volt a legelterjedtebb, ugyanis minden gépet olyan OEM rendszerrel adtak el. Olyan szinten síkhülye vagy a kérdéshez, hogy az már fáj.
  • yamato41
    #62
    Na, fogy a lendület? Semmi winfika? Gyenge ez így...

    Na, akkor:
    "Ami jelenleg finoman szólva sincs így. "
    Ez szimpla hazugság. Illetve legfeljebb szubjektív winfika.

    "relatív értelemben is szar"
    Ez is hazugság. Relatív értelemben a legnagyobb felhasználói csoportban, a potenciálisan legtöbb felhasználót illetően az asztali win a lehető legjobb alternatíva, ergo a relatív legjobb. Kisebb szegmensekben, főleg célfeladatra lehet, hogy más os jobb. De mondjuk éppen leírtam, egy olyan kisebb szegmenst, amiben a win gyorsan növekszik pontosan mert az általános használat körébe emel be egy profi tevékenységet. Ezze az apple jelentős bázist veszít, mert amíg egy félprofi zenésznek is egy méregdrága macet kellett vennie dedikált gépnek, erre ma már nincsen szükség, az általánosan használt wines pc tökéletesen megteszi profi zenei munkaállomásnak. Egyébként most van készülőben olyan további fejlesztés, ami tovább növeli a használhatóságot.
  • gforce9
    #61
    Ismételten: kiabüdösfranc beszélt linuxról vagy mac-ről? Kisvállalati szegmensben a relevanciájuk kb nulla. Ahol használják általában izolált célfeladatra használják, de ez a felhasználási mód is ritka. Még mindig azon lovagolsz amit én meg sem említettem. Jól van ügyes vagy rossz a linux is. Jól van nyugodj meg, pontleszarom a linuxot.
  • yamato41
    #60
    Még, még, még, hadd röhögjek még! Annyira vicces az elvakult erőlködésed.
    Na, akkor a bullfood:
    Relatív értelemben szar? Pontosan arról írtam, hogy a riválisok még szarabbak. Ergo relatív értelemben egyáltalán nem szar a win, ha csak rosszabbak vannak nála.
    Egyébként olyannyira működik az audio szegmensben, illetve a mac annyira elszarta az utóbbi évben a frissítéseket, hogy ezen a területen bőven növekedik a dolog. A linux itt egyébként zéróhalmaz.
  • gforce9
    #59
    Te, nagyontapasztalt figyelmesen olvastagató. Holabüdöstaknyostúróban is hasonlítottam össze windowst linuxal vagy bármilyen már nem windows oprendszerrel? Windowsokat hasonlítottam össze, ha nem tűnt volna fel éles szemed számára. Egyáltalán kisvállalati környezetben az androidon kívül más oprendszerek relevanciája mekkora is? Ja hogy kb a nulla felé konvergál? Másrészt, te említetted, idézlek: "a windows hibáinak nagyobbik része a 3rd party driverek, szoftverek " Ami jelenleg finoman szólva sincs így. De sebaj ontsd még a hülyeséget.


    " A thunderbolt windows-ba integrálásával pedig a high-end audio is hibátlanul működik win alatt." Baszki tényleg? Van olyan funkció a win10-ben ami új és működik? Tényleg? És akkor most mit is kéne csinálnom? Hanyatt esnem, hogy az MS 20 év után végre összekalapálta rendesen?

    "Annyira elvakult vagy" Aha ki is az elvakult akkor? Az aki windows verziók problémásságát hasonlítja össze ugyanolyan környezetben sok mintával 20 év tapasztalattal vagy az, aki becitálja a linuxot, amiről kurvára szót sem ejtettem és magasztal egy oylan funkciót, ami megjelent a win-ben 20 év után.

    Ha valami abszolút értelemben relatív értelemben is szar, az nem lesz jó attól, hogy teszel egy kis tejszínhabot és cseresznyét a tetejére.
  • yamato41
    #58
    "Jelenleg win10 alatt problémák konkrétan windows problémák."
    Legalább szöveget értelmezni tanuljál meg winfika olvtárs, mielőtt fikázól. Hol írtam, hogy win10 alatt ez a helyzet, he? Hol írtam, hogy a win, win10 annyira jó lenne, he? Komolyan mondom, nevetséges vagy. Annyira elvakult vagy, hogy már az orrodig sem látsz miatta. De láthatóan élvezed. És ez jó, mert jókat szórakozom rajta(d)...
    A két lehetséges riválissal éppen annyi, sőt, relatíve sokkal több gond van. A linux a millió diszto miatt sohasem lesz komoly rivális, nem fogja kiszolgálni a marinéniátlagjúzet. Az apple meg főleg az utóbbi időben a frissítéseivel még nagyobb problémákat okoz, mint a win. Persz, ezek nem kavarnak akkora vihart, mert nagyságrenddel kevesebben használják őket asztali gépen.
    A win rossz. A MS sok megkérdőjelezhető döntést hozott és több rossz policyt alkalmaz. Ez kétségtelen. De még így is az őtermékük messze a legáltalánosabban és a legtöbb dologra használható az összes közül.
    Csak egy példa. A profi zenészek macen dolgoztak kizárólag. Viszont a win10-et olyannyira alkalmassá tették a zenélésre (ennek a technikai részletébe mostnem megyek bele), hogy az egyik legjobb interfész-fejlesztő, az UAD dedikált win verziót is kénytelen volt készíteni legnépszerűbb studio standerd interészéből (Apollo Twin USB), akkora volt az igény rá. A dolog mára már oda jutott, hogy teljesen mindegy melyik os-t használod, egyik felhasználási területen sincs különbség a mac és a win között. A thunderbolt windows-ba integrálásával pedig a high-end audio is hibátlanul működik win alatt.
  • wraithLord
    #57
    Igen, ezzel is próbál helyezkedni a MS. Beszállt ő is a piacra, és itt pl. komplett állami intézmények kötnek szerződést velük, hogy minden dolgozónak legyen felhő alapú Office 365 fiókja, amivel bárhonnan bármilyen platformról mindent lehet csinálni. Gondolom nem kevés lóvéért.
    Szép lassan helyezgeti át magát a MS szoftveres részlege a Windowsról máshova a hangsúlyt.
  • dyra
    #56
    A felhős korszak hoztam meg az áttörést. Már szinte minde1, hogy Linux vagy Win van előttem. A munkaadataim felhőben vannak, mindkét OS alól elérhető már nem az OS a lényeg hanem a böngésző amin kimész a világba. Alul mi fut szinte mind1. A számomra legfontosabb szoftverek mindkét platformon megvannak.

    Az MS már nem sokáig kérhet pénzt az otthoni userektől azért, hogy az ő operációs rendszerét használják.
  • wraithLord
    #55
    Viszont nagyon erőlködnek, hogy átköltöznek ARM-ra is, mert érzik, hogy kezd kicsúszni a gyeplő. Most talán léphetnek végre a konkurensek.
  • molnibalage83
    #54
    Az egyszer megszerzett monopólimot igen nehéz megtörni.
  • wraithLord
    #53
    Hát ja, annyira retardált nem lehet, ha már kb. 25 éve piacvezető/az egyik legmeghatározóbb cég az OS, irodai szoftver szegmensben. (Most mindegy, hogy miért, nem azt akarom sugallni, hogy annyira jók, de azért valamit tudnak... és csak itt és csak most az sem lényeg, hogy light- vagy darkside... a lényeg, hogy nem retardáltak.)
    Ráadásul pl. a hardver részlegük ki tudott tolni magából pár igencsak jó dolgot (pl. számítógép perifériák).

    A Linux disztribúciók (és a szoftverek) túlnyomó része teljesen ingyenes, a MS viszont mindenért többtízezerrel feji a usert. Úgyhogy nem egészen fair összevetés.
    Plusz a Linuxra és hozzá minden szoftverre általánosan jellemző, hogy opensource, azt csinálsz vele, amit akarsz, ha nem tetszik (és értesz hozzá). De ha nem is akarsz programozni, akkor is összehasonlíthatatlanul jobban bele lehet nyúlni a rendszerbe olyan célból, hogy normálisan működjön. (Ez tulajdonképpen teljesen érthető.) Régen jobban bele kellett nyúlni, ma már kevésbé. Nem rossz dolog egy ingyenes cucctól.
  • dyra
    #52
    "az ms az egyik leginkompetensebb retardált valami a világon (elvétve vannak jól működő programjai az ms-nek ezt elismerem, de az messze nem a winfos)"

    Az egyik legmenőbb informatikai cég annyira "retardált". Kb 15 éve használok Linuxot. Itt is van pipázás.
  • csigafi #51
    Sajnos a a win 10 nek nem csak ez az erőszakos frissítés a hátránya. Viszont ez a legnagyobb hátránya hogy rettenetesen visszafogja a rendszert. túl gyakori lassú és minden előzetes indok nélkül újraindítja a rendszert ha akarja az felhasználó ha nem, nincs beleszólása. Sajnos 100% osan nem lehet kiktatni mint a korábbi win verziókban. mellesleg teli van egy csomó szemétel is a win10 olyan előretelepitett programocskákkal amikre semmi szűkség. Van amit el lehet távolitani van amit csak kóddal a powershelből. Egyszóval a win 10 a leg elcseszetteb win ami valaha is napvilágot látott. win7 vagy
    xp után le kellet volna állniuk a fejlesztéssel mert semmi sincs amit e 2 oprendszer alatt ne lehetett volna megoldani egy átlag felhasználónak.
    Utoljára szerkesztette: csigafi, 2019.03.01. 18:16:13
  • factorian
    #50
    Jesszus mi ez a hozzászólás. Mind a fejlesztők, mint az informatikai analfabéták nap mint nap szívnak szívnak és szívnak mert az ms az egyik leginkompetensebb retardált valami a világon (elvétve vannak jól működő programjai az ms-nek ezt elismerem, de az messze nem a winfos). Ha akarnám se tudnám megszámolni hány ms-es baromsággal szívtam már életemben. Másrészt, hogy jön ide az hogy semmi sincs ingyen? Ez akkor lenne helytálló ha ez a hulladék szutyok windows ingyen lenne és az adataiddal fizetnéd meg az árát. Megint más téma, hihetetlenül sok erőforrást eszik az adatgyűjtése, ha nem érdekelnek a privát adataid legalább ez érdekelhetne.
    Utoljára szerkesztette: factorian, 2019.03.01. 17:06:34
  • gforce9
    #49
    Hát amennyiben meg tudod ezt tenni ráésrsz a váltással. A tatár nem hajt gondol,om, ha a céljaidnak megfelel a win7 akkor van egy bevált, jól kiismert és eléggé jól összekalapált stabil szoftveres környezetet nyújtó rendszered. Sajnos új hardwerek esetében nem minden esetben kerülhető ki a váltás. Sok alaplap biosfrissítésénél már oda van írva, hogy XY verziószámtól kezdve már nem win7 kompatibilis.

    Én is még win7-et használok, mert épp eleget szívok a win10-el máshol. Mindazonáltal, hétköznapi felhasználásnál, ha különösebb kívánalma nincs az embernek, akkor elmondható, hogy 2 év alatt a win10 el bírt nagy nehezen odáig jutni, hogy stabilan működik. A problémák akkor jelentkeznek, ha ebből az általános körből (böngészés, filmezés, esetleg kép vagy videomunkák, ilyesmik) ki akar lépni. Természetesen akkor sem minden esetben, de sokkal többször, mint 2019-ben számítana rá az ember és ez eléggé elszomorító.
  • mortep
    #48
    +1 OEM win10 os-t szépen lecseréltem 7-re. Sokkal de sokkal kevesebb gondot okoz. Valószínű h. támogatás lejárta után is még egy ideig marad.
  • molnibalage83
    #47
    A javaslatod az, hogy ameddig csak lehet, akkor maradjon a felhasználó Win7-nél? Mert nálam most ez a terv.
  • gforce9
    #46
    Valós probléma és jól látod, elszomorító. Pontosan beleszarnak abba, hogy a szarjukat maguk uán eltakarítsák. Ilyet a maga windows is hajlamos csinálni amúgy.
  • gforce9
    #45
    Néhány topikkal arrébb a VGA topkban pont az a gon hogy az XY verziószámú driver csak a legújabb buld-re megy csak fel. Vannak esetek, hogy nem kerülhető meg a frissítés, amivel amúgy enm lenne semmi baj, ha nem ennyire kukatúró módon lenne megoldva.
  • gforce9
    #44
    "Nekem az a tapasztalatom, hogy a windows hibáinak nagyobbik része a 3rd party driverek, szoftverek és a felhasználók hibáiból erednek. "

    Akkor neked nem nagyon vannak tapasztalataid. Igaz olt ez win8-ig Jelenleg win10 alatt problémák konkrétan windows problémák. Meglévő működő drivereket, protokollokat, szolgáltatásokat állít be szarul a windows. Ja hogy fikázzák? Jogosan fikázzák. És? Neked ez miért is fáj? Részesedést kapsz az eladásokból vagy mi?
  • molnibalage83
    #43
    Furcsa, hogy itt a frissítések miatt kelnek ki egyesek, amikor ennél sokkal súlyosabb az, hogy a programok készítői és a win milyen halálos módon működnek együtt. Kb. sehogy.

    Tegnap 20 GB-nyi (!) szemetet takarítottam le a rendszer SDD-ről, persze full manuálisan, a rejtett fájlok megjelenítésével . Eszméletlen, hogy miket meg nem engednek maguknak a "szakemberek" (?) akik írják ezeket a programokat....

    Annyi msi és install után maradó fájl van, hogy azon pislogok. Ezt mégis hogyan képzelik? Mi a francnak nem törli meg magát? Lehúzod az installert, felrakod, törlöd, de még update nélkül is sokszor ott marad a szar utána.A SW frissítések után a korábbi változatok szennyét leszedni ugyan minek? Csak az AVG vagy 3GB szemetet hagyott maga után 2013 óta. Vastaps.

    Az NVIDIA könyvtárban 3 db alkönyvtár volt, de egyik sem maga a feltett driver ahogy látom, csak installerek. 3GB szemét.

    Egy rakás tmp és egyéb log és miegymás vackot nem töröl le semmi karbantartó sem. Oszt mi szükség van ezekre? A Skype-ot alig használtam valamire és az is több száz MB képet és mindenféle vackot hagyott maga után.

    Néhány nagyobb ilyen leszedésével helyből megvolt a 10GB, de további rendszerkarbantartással és aprólékok megkeresésével meglett a még 10GB. A hibernálást természetesen kilőttem régen, mert az is "muris". Meg persze a rendszer visszaállítás

    Ok, hogy ma már "csak" (?) 20k HUF egy 256 GB SSD is, de aki nem akar/tud bővíteni azért valahol mókás, hogy a 128 GB-os SDD-t mivel szemeteli teli üzem úgy, hogy lényegében nekem az egész programozói hanyagságnak tűnik. Röhej.

    A 20 GB-ot úgy kell nézni, hogy a Win könyvtár 25 GB. Azért ennyi szemetet gyártani ehhez úgy, hogy relatív nem használok egy tucat programnál többet úgy, hogy abból kettő videó lejátszó és egy a Winamp azért valahol elképesztő.
  • end3
    #42
    Ja.., az itteni, (meg "máshoni",) hozzászólások alapján is ez egy operációs rendszer sikertörténet...! 800 millió működő, toldozott-foltozott, esetenként az ideges felhasználók által szénné "hack"-elt selejt.
    Utoljára szerkesztette: end3, 2019.03.01. 10:49:42
  • SanMaster
    #41
    Én majdnem minden frissítést letiltottam az otthoni gépemen (group policy). Mert a hajamat téptem, hogy bekacsoltam az otthoni laptopomat, és 10 percig nem tudtam hozzányúlni, mert frissítette magát. Akkor van probléma, ha egy gépet mondjuk csak hetente 2x kapcsolod be, akkor már minden bekapcsoláskor elkezd minden szart frissíteni... amíg le nem tiltod.