442
  • defiant9
    #276
    Jobb is, ezzel abbahagyod önmagad ismételgetését, újat mondani nem tudtál most pedig még látványosabban menekülsz el a kellemetlen kérdések elől amit 50 hsz. óta kerülgetsz.
    Nem is vártunk többet, amilyen sunyi gyáva volt a stílusod eddig ahhoz passzol ez a sértődős hisztis kivonulásod. Totális csőd amit itt prezentáltál.
  • dyra
    #275
    Na oké most fejeztem be. Beszélgess azzal akinek bejön ez a stílus! Erről van amúgy szó. Erre mentél a sok fizika és matek órával. Kőbunkó lettél.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2019.02.26. 11:18:19
  • defiant9
    #274
    "Megtudod érteni a komoly matematikai összefüggéseket? A bonyolultabb kémiai reakciókat? A nagy átlag erre nem képes."
    Ez nem hit kérdés. Egyik oldalon azt látjuk hogy millió bizonyíték van arra hogy a hidrogén atom egy elektront tartalmaz, magam se nem látom se nem mértem meg. Viszont rengeteg mások által készített objektív leírás ezt bizonyítja.
    Ezzel szemben arra hogy isten megteremtette Ádámot egyetlenegy objektív leírás sincs.
    Tehát választanom kell a >99.9999% -ban bizonyított állítás vagy a 0%-ban bizonyított közül. Az egy racionális döntés ha az elsőt elfogadom, míg a másik elfogadása hit kérdése, jó adag butasággal fűszerezve.

    "Ezért fontos az oktatás az állítások szembeállítása a viták"
    Aláhúznám hogy továbbra is elsunnyogod a választ arról hogy 2 fizika óra után lesz jobb a gyerek a Pisa teszten vagy akkor ha az egyik órát hittanra cserélik. A gerinctelen lapítás amit produkálsz, az szerinted vita? Csak a szád jár megint.
    Hittan órán mellesleg egyáltalán nem ütköztetik a biblia állítását a tudományos tényekkel. Abból a pap ordas nagy beégése lenne. Kifejezetten támogatnám hogy tartsanak olyan hittan órát ahova elhívnak egy felkészült ateistát hogy vitatkozzon a pappal. A gyerkőcök hadd lássák hogyan ütköznek az álláspontok is ki mögött áll az igazság. Az egyház lennie aki fejvesztve menekülne egy ilyen tetemre hívás szituáció elől. Csak a gyengék beszervezéséből áll a tudások, ez a hatalmuk forrása. Nem jobbak mint bármely más csaló aki átveri az embereket.
    Utoljára szerkesztette: defiant9, 2019.02.26. 08:10:20
  • dyra
    #273
    100% egyet értek!
  • dyra
    #272
    "Volt itt valami önjelölt akadémikus, az is mindenképp azt akarta bebizonyítani hogy tulajdonképpen minden hit, ergo mindegy hogy miben hiszünk az ekvivalens. Hát nem az. Vannak objektíven alátámasztható dolgok és vannak amik nem. A biblia állítását arról hogy Ádám meg Éva, soha senki nem bizonyította be és nem is tud ilyen bizonyítékot prezentálni senki, nemhogy nem vezethető le hanem ellentmond a tényeknek. Ellenben a DNS-t és az arra épülő alapú evolúciót számtalanszor kimutatták, levezették egymástól független kutatók. Tehát vegyük észre hogy a 0 bizonyíték áll szemben a >millióval. Ostoba hívők meg azt mondják hogy ugyanaz a hit kell bármelyik elfogadásához, de ez óriási tévedés. Amire 0 bizonyíték van pedig sokaknak áll érdekében hogy bizonyított legyen az igen valószínű hogy nem igaz."

    Neked mire van lehetőséged? Megtudod érteni a komoly matematikai összefüggéseket? A bonyolultabb kémiai reakciókat? A nagy átlag erre nem képes. Nekik a hit marad (abban amit az okos tudósok mondtak).

    Ezért fontos az oktatás az állítások szembeállítása a viták. Az evolúció és a teremtéstörténet összevetése is ennek egy szelete.

    Emberléptékűvé tenni amit csak lehetséges. A nem kötelező jellegű hitoktatás kb a legkisebb problémánk.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2019.02.26. 06:57:07
  • dyra
    #271
    "Tehát most sem sikerült válaszolnod egy szögegyszerű kérdésre, csak terelsz itt össze-vissza! Akkor mint az oviban, még egyszer: Ha leírom egy könyvben, hogy a hétfejű sárkány tényszerűen létezik és 5+5=20, majd a könyvet eladom nagy példányszámban, akkor taníthatjuk az iskolában egzakt tényként és tudásként ezt a két hülyeséget? Erre válaszolj igennel, vagy nemmel! Ne félre dumálj!"

    Ebből látszik nem érted az egészet. Megint egy szubjektív értékelést akarsz tőlem kicsikarni. Nem az a lényeg én mit gondolok. Így értelmetlenség erre válaszolni ahogy te mondanád irreleváns.

    "Te jó ég...Magamtól idéznék akkor, mert megint b*sztál értőn olvasni. Ezt írtam korábban: "A vallástörténeti érdekességként való megjelenítésével eddig sem vitatkozott senki. De Te nem erről beszélsz!"
    Megint keversz itt mindenfélét. A vita nem azon van részemről, hogy vallástörténeti érdekességként szólnak-e pár szót a vallásról mondjuk történelemórán. Én a konkrét HIToktatásról beszélek, ami egy teljesen más téma, mert ott tényként tanítják a bizonyítatlan faszságokat istenről, és nem csak kultúrális vagy hagyományőrző értelemben emlegetik! Felfogod már végre mi a különbség a kettő között?"

    Ez megint egy szubjektív világnézeti "okoskodás". És pontosan értem amit mondtál a "vallástörténeti érdekességként" nem azt jelenti amit én állítottam szóval ne tegyél közé egyenlőséget.

    "LOL! Én nem vagyok ember? Beszarás...Kicsit sem vagy kirekesztő!
    De ha már az emberekről beszélsz, akkor ismét csak vegyük ide a tényeket. Magyaroszágon _bizonyítottan_, a hívők száma jelenleg a népesség 27%-át teszi ki, fiatalok körében még ennyit se! Vagyis még a te kirekesztő, értelmetlen és logikátlan véleményed alapján sem jogos a vallás becitálása, mivel csak kisebbségi igény van rá. Ez is öngól részedről!"

    Nem érdekes. Matekkal szoktatok jönni. A többségnek nincs kifogása a dolog ellen demokratikus úton választott kormány döntött így. Elmondtad a véleményed tök jó. A többség meg másképp döntött. Ez van. A legutóbbi parlamenti választáson ami hitelesebb mint a különböző közvélemény kutatások egy Keresztény Konzervatív pártszövetség nyert. Méghozzá nem kis előnnyel. De gondolom ezt is megtudod magyarázni.

    "Ekkora tanulmány? Ebből is látszik, hogy nem olvastad el, sőt, meg se nyitottad! A részedre közvetlenül linkelt tanulmány egészen pontosan 6, azaz HAT oldal! Ebből 1 oldal lábjegyzet, forráshivatkozások. 1 oldal szűk bevezető, tehát lényegében 4 oldal, de még az sem igaz, mert számos grafikon és ábra van beillesztve ami foglalja a helyet a szövegtől, tehát a konkrét, elolvasandó szöveges tartalom nem több HÁROM oldalnál! Ha nagyon lusta vagy és csak alapfokon beszéled az angolt, akkor sem több ennek átolvasása 15percnél! Tényleg ne égesd magad tovább, mert ez már nekem kínos. Teljesen világos, hogy meg sem nyitottad, le se sz*rtad az egészet, mert téged egyáltalán nem is érdekel semmiféle érv, bizonyíték, te csak a saját magadét akarok hajtogatni. Öngól kettő!"

    Megint a csúsztatás. A hivatkozásaira hivatkoztam ami több mint egy oldal. Annak mi értelme, hogy elolvasom a következtetéseit úgy, hogy a hivatkozásait meg se nyitom? Vagy akkor azt mi alapján higgyem el? Mert van sok hivatkozás? Bocs én megszoktam a munkámban is, hogy mindent vissza ellenőrzök. Azért mert te azt mondod, hogy az igaz én nem fogom elhinni.

    "Az egyetem nem HIT alapon ad ki tanulmányt, de már meg sem lepődöm a légből kapott fikcióidon. Csak nem értem, ha a méréseket, kutatásokat, ellenőrizhető adatokat nem tartod hitelesnek, akkor mégis mit tartasz annak? Mert ezzel szemben viszont végig arról beszélsz, hogy a biblia érdekes és jó, és igaz! Annak ellenére, hogy abban pontosan NULLA, azaz NULLA ellenőrizhető, reprodukálható adat van! A meséket mégis elhiszed, a tényeket meg lesöpröd az asztalról azzal a címszóval, hogy csak HIT! Grat!"

    Egyetem nem egyetem tök mind1. Az állításokat tudod ellenőrizni vagy nem tudod ez a lényeg. A legtöbb embernek pl egy kvantumfizika annyira bonyolult, hogy nem képes azt megérteni visszaellenőrizni. Tehát nekik elkéne HINNI amit az egyetem a tudomány állít. És itt kezdődnek a bajok. Amit te nem értesz. Mert simán elhiszed amit az Egyetem vagy a tudomány állít. Én meg nem. Ez a különbség.

    "A gyereknek VALÓS információ kell a világról! Abba beletartozhat a vallás megemlítése is, de nem a teremtéselmélt tényként való beállításának formájában, mert azt gyakorlatilag mára megcáfolta a tudomány. Folyamatosan félrebeszélsz. Mi éppen amellett érvelünk, hogy felnőtt korban már van annyi érettsége -talán- egy embernek, hogy el tudja dönteni, szüksége van-e babonákra, hiedelmekre, önmeggyugtató hazugságora az életében vagy sem. Egy gyerek viszont mindent elhisz, tehát nagyon kell vigyázni, hogy butaságokat ne tanítsunk neki, mert akkor azt tekinti valóságnak! Márpedig ne tekintse valóságnak istent, ha egyszer semmiféle bizonyíték nincs a létezésére, több ezer év alatt egyetlen hívőnek sem sikerült bizonyítékot szolgáltatnia erre."

    A gyereknek sok információ kell a világról. Olyannak kell megmutatni amilyen. Ha a szülei vallásosak és vallásos nevelést akarnak neki akkor az az ő útja. Nem lehet mindent kontrollálni és nem is kell. A gyermek nevelése elsősorban a családban történik (szerencsés esetben).

    "Akkort most leírom hatvaezredszerre is, hogy erre valók a templomok, vallási intézmények! Vallásszabadság van, ezeken a helyeken lehet ápolgani a hitet annak, akinek ez kell. Az iskola viszont nem erre való, oda nem ezért küldjük a gyereket! Period."

    Szubjektív érvelés szokás szerint. Győzz meg embereket az igazadról, lobizz alapíts pártot és érd el. Addig elmondhatod a véleményedet. De a világ nem az óhajaid szerint működik az csak úgy van.
  • Irasidus
    #270
    "Csak azért mert egy egyetem adta ki a dokumentumot "HIT" alapon ami ellen amúgy folyamatosan érvelsz "elvárnád" tőlem, hogy elfogadjam. Miközben egészen biztos vagyok benne, hogy nem ellenőrizted le a hivatkozásait csak "elhiszed". Miért is? Mert a tudomány állítja!"
    Ekkora ostobaságra már nincsenek szavak! Az egy dolog, ha valaki hülye mint a bot, de, az egy másik szint amikor észre sem veszi a hiányosságait, sőt még nagy nyilvánosság előtt meg is osztja, hogy ő bizony retardált! Erről ez jutott eszembe:


    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2019.02.26. 06:27:11
  • TokraFan
    #269
    Sajnos egyet kell értenem, pedig eleinte még úgy tűnt, értelmes vita is kerekedhet. De itt a végén már nagyon súlyos butaságok kerültek elő. Ez van.
  • defiant9
    #268
    Igen, a hitnek ez az egyik veszélye. A hívők elhiszik hogy ők kicsik és az alázat/istenfélelem hozza el az üdvözülést. A valóság persze az hogy a napi 20 miatyánk semmit nem hoz a konyhára, egy modern cégnek reál tudományokkal felvérezett emberekre van szüksége nem biblia ismerőkre. Dyra pedig régesrég elvesztette ezt a vitát amikor elkezdte skip-elni a kellemetlen témákat, ami így most már csak látszatvita köztünk és egy troll vagy egy ostoba+makacs fórumozó közt.
  • TokraFan
    #267
    Önmegnyugtatás, önhipnózis! Ez a magyarázat. Érvelni nem lehet, mára annyira sok tudást halmoztunk fel, és ezek annyi ponton törik derékba a korábbi vallásos tanokat, hiedelmeket, babonákat, amivel már nem tudnak mit kezdeni. Maradnak ezek a hülyeségek, vergődések. Az evolúciót is mennyi ideig ekézték, égettek volna el mindenkit aki elfogadta, tűzzel, vassal irtották volna, aztán mára kénytelen volt a vatikán is elfogadni. (más kérdés, hogy veszett sok hívőnek mai napig fogalma nincs erről, és nem tudja, hogy a saját egyháza már beadta a derekát) Egyszerűen annyi egzakt tény van már, amivel nem lehet vitába szállni. Folyamatosan igazítják a vallási tanításokat a tudományos felismerésekhez, ez fordítva még egyetlen esetben nem fordult elő! Tudományos felfedezést még soha nem cáfolt meg semmilyen vallás!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.25. 23:03:53
  • defiant9
    #266
    "Csak azért mert egy egyetem adta ki a dokumentumot "HIT" alapon ami ellen amúgy folyamatosan érvelsz "elvárnád" tőlem, hogy elfogadjam. Miközben egészen biztos vagyok benne, hogy nem ellenőrizted le a hivatkozásait csak "elhiszed". Miért is? Mert a tudomány állítja! Ez pont olyan mintha isten mondaná."
    Volt itt valami önjelölt akadémikus, az is mindenképp azt akarta bebizonyítani hogy tulajdonképpen minden hit, ergo mindegy hogy miben hiszünk az ekvivalens. Hát nem az. Vannak objektíven alátámasztható dolgok és vannak amik nem. A biblia állítását arról hogy Ádám meg Éva, soha senki nem bizonyította be és nem is tud ilyen bizonyítékot prezentálni senki, nemhogy nem vezethető le hanem ellentmond a tényeknek. Ellenben a DNS-t és az arra épülő alapú evolúciót számtalanszor kimutatták, levezették egymástól független kutatók. Tehát vegyük észre hogy a 0 bizonyíték áll szemben a >millióval. Ostoba hívők meg azt mondják hogy ugyanaz a hit kell bármelyik elfogadásához, de ez óriási tévedés. Amire 0 bizonyíték van pedig sokaknak áll érdekében hogy bizonyított legyen az igen valószínű hogy nem igaz.
  • TokraFan
    #265
    Tehát most sem sikerült válaszolnod egy szögegyszerű kérdésre, csak terelsz itt össze-vissza! Akkor mint az oviban, még egyszer: Ha leírom egy könyvben, hogy a hétfejű sárkány tényszerűen létezik és 5+5=20, majd a könyvet eladom nagy példányszámban, akkor taníthatjuk az iskolában egzakt tényként és tudásként ezt a két hülyeséget? Erre válaszolj igennel, vagy nemmel! Ne félre dumálj!

    "Mert ha csak azt fogod árulni amiről te azt gondolod, hogy érdekes"

    Te jó ég...Magamtól idéznék akkor, mert megint b*sztál értőn olvasni. Ezt írtam korábban: "A vallástörténeti érdekességként való megjelenítésével eddig sem vitatkozott senki. De Te nem erről beszélsz!"
    Megint keversz itt mindenfélét. A vita nem azon van részemről, hogy vallástörténeti érdekességként szólnak-e pár szót a vallásról mondjuk történelemórán. Én a konkrét HIToktatásról beszélek, ami egy teljesen más téma, mert ott tényként tanítják a bizonyítatlan faszságokat istenről, és nem csak kultúrális vagy hagyományőrző értelemben emlegetik! Felfogod már végre mi a különbség a kettő között?

    "nem érdekes te mit gondolsz a Bibliáról. Az a lényeg, hogy az emberek mit gondolnak róla."

    LOL! Én nem vagyok ember? Beszarás...Kicsit sem vagy kirekesztő!
    De ha már az emberekről beszélsz, akkor ismét csak vegyük ide a tényeket. Magyaroszágon _bizonyítottan_, a hívők száma jelenleg a népesség 27%-át teszi ki, fiatalok körében még ennyit se! Vagyis még a te kirekesztő, értelmetlen és logikátlan véleményed alapján sem jogos a vallás becitálása, mivel csak kisebbségi igény van rá. Ez is öngól részedről!

    "Majd mikor közlöm veled, hogy nincs időm egy ekkora tanulmány teljes átvizsgálásra"

    Ekkora tanulmány? Ebből is látszik, hogy nem olvastad el, sőt, meg se nyitottad! A részedre közvetlenül linkelt tanulmány egészen pontosan 6, azaz HAT oldal! Ebből 1 oldal lábjegyzet, forráshivatkozások. 1 oldal szűk bevezető, tehát lényegében 4 oldal, de még az sem igaz, mert számos grafikon és ábra van beillesztve ami foglalja a helyet a szövegtől, tehát a konkrét, elolvasandó szöveges tartalom nem több HÁROM oldalnál! Ha nagyon lusta vagy és csak alapfokon beszéled az angolt, akkor sem több ennek átolvasása 15percnél! Tényleg ne égesd magad tovább, mert ez már nekem kínos. Teljesen világos, hogy meg sem nyitottad, le se sz*rtad az egészet, mert téged egyáltalán nem is érdekel semmiféle érv, bizonyíték, te csak a saját magadét akarok hajtogatni. Öngól kettő!

    "Csak azért mert egy egyetem adta ki a dokumentumot "HIT" alapon ami ellen amúgy folyamatosan érvelsz "elvárnád" tőlem, hogy elfogadjam."

    Az egyetem nem HIT alapon ad ki tanulmányt, de már meg sem lepődöm a légből kapott fikcióidon. Csak nem értem, ha a méréseket, kutatásokat, ellenőrizhető adatokat nem tartod hitelesnek, akkor mégis mit tartasz annak? Mert ezzel szemben viszont végig arról beszélsz, hogy a biblia érdekes és jó, és igaz! Annak ellenére, hogy abban pontosan NULLA, azaz NULLA ellenőrizhető, reprodukálható adat van! A meséket mégis elhiszed, a tényeket meg lesöpröd az asztalról azzal a címszóval, hogy csak HIT! Grat!

    "A gyereknek információ kell a világról"

    A gyereknek VALÓS információ kell a világról! Abba beletartozhat a vallás megemlítése is, de nem a teremtéselmélt tényként való beállításának formájában, mert azt gyakorlatilag mára megcáfolta a tudomány. Folyamatosan félrebeszélsz. Mi éppen amellett érvelünk, hogy felnőtt korban már van annyi érettsége -talán- egy embernek, hogy el tudja dönteni, szüksége van-e babonákra, hiedelmekre, önmeggyugtató hazugságora az életében vagy sem. Egy gyerek viszont mindent elhisz, tehát nagyon kell vigyázni, hogy butaságokat ne tanítsunk neki, mert akkor azt tekinti valóságnak! Márpedig ne tekintse valóságnak istent, ha egyszer semmiféle bizonyíték nincs a létezésére, több ezer év alatt egyetlen hívőnek sem sikerült bizonyítékot szolgáltatnia erre.

    "A szellemet is táplálni kell és a HIT-nek is megvan a helye"

    Akkort most leírom hatvaezredszerre is, hogy erre valók a templomok, vallási intézmények! Vallásszabadság van, ezeken a helyeken lehet ápolgani a hitet annak, akinek ez kell. Az iskola viszont nem erre való, oda nem ezért küldjük a gyereket! Period.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.25. 21:49:54
  • dyra
    #264
    Értem, neked nem egy objektív mérce egy cuccnak az értékelésére az eladott példányszáma. És még meg is magyaráznod, hogy magas eladott szám nem jelenti azt, hogy a termék érdekes lenne az emberek számára.

    Fogadj meg tőlem egy tanácsot! Kereskedőnek ne menj. Mert ha csak azt fogod árulni amiről te azt gondolod, hogy érdekes és jó akkor bizony hamar csődbe mész.

    Rohadtul nem érdekes te mit gondolsz a Bibliáról. Az a lényeg, hogy az emberek mit gondolnak róla. De folytasd a szubjektív érvelésed, hogy miért "szar".

    "Megint egy ferdítés. Idéznéd tőlem ahol én "5 percet adtam" neked az átolvasásra? Ha téged az igazség valóban érdekelne -ahogy nem érdekel sajnos-, akkor az lett volna a megfelelő reakció, hogy "köszönöm a linket, utánaolvasok és ha már képben vagyok, megvitatjuk". Ehelyett te jössz itt azzal, hogy sokáig tart elolvasni, meg kitalálsz nem létező 5 perceket.
    Az igazság nem attól függ, mennyi az anyag mögötte. Ha a Te gondolkodásmódod szernt működne a világ, akkor mai napig azt taníthatnánk a gyerekeknek, hogy a 4 alapelem a "Tűz, a víz, a föld és a levegő". Ez rövid és egyszerű mint a faék! Hazugság ugyan, de minek annyit olvasni nem? Minek tanítanánk ezzel szemben az igazságról? Gázokról, plazmáról, molekulákról, periódusos rendszerről, atomokról, protonokról, neutronokról, ahhoz túl sokat kell olvasni és tanulni.
    Az igazság szempontjából teljesen lényegtelen, hogy te hajlandó vagy olvasni vagy sem!"

    Nem nem. Amiről te itt beszélsz az nem tudomány hanem hit. Bedobsz ide egy tanulmányt amit ezerszer kihangsúlyozol, hogy ki írta (mintha nem lenne tökmind1 az írás szempontjából csak a tartalmi lényeg a fontos). Majd mikor közlöm veled, hogy nincs időm egy ekkora tanulmány teljes átvizsgálásra belátható idő belül közlöd velem ezt. Csak azért mert egy egyetem adta ki a dokumentumot "HIT" alapon ami ellen amúgy folyamatosan érvelsz "elvárnád" tőlem, hogy elfogadjam. Miközben egészen biztos vagyok benne, hogy nem ellenőrizted le a hivatkozásait csak "elhiszed". Miért is? Mert a tudomány állítja! Ez pont olyan mintha isten mondaná. Az a lényeg valaki állítja aki neked hitelesnek tűnik és akkor az úgy is van. Aztán persze jön a takaró, hogy logikailag levezethető, bizonyítható, a tudomány így és így működik miközben az alapvető problémát nem vagy képes megérteni. Amit te csinálsz az pont ugyanaz a HIT amivel a full vallásosak takaróznak. Ugyanaz a jelenség. Őszintén kérdezem vannak saját gondolataid?

    "Igazság"? Kinek akarsz te "igazságot" oktatni?

    A gyereknek információ kell a világról nem az, hogy az isten vagy a tudomány nevében már kiskorában megmondják neki a tutit. Rohadt jó iránytűje van a legtöbb embernek ha megkapja a tudást az életről, a vallásról, a hitről, a tudományról, művészetekről akkor majd kirakja a saját történetét. Ezt szabadságnak hívják. Amikor nem eszmék és ideák alakítják az elméd. Amikor képes vagy elengedni dolgokat amikhez korábban ragaszkodtál.

    A nyers matek és fizika oktatás pont olyan elhülyített idiótákat eredményezne mintha benyomnál egy kolostorba valakit. Az élet nem csak logikából, matekból és fizikából áll. A szellemet is táplálni kell és a HIT-nek is megvan a helye. Mert sokszor sok dologban csak a HIT van. Nincs időd végig menni ellenőrizni minden lehetséges kimentet.

    De úgysem érted meg, szóval mindegy is.

  • defiant9
    #263
    "Dobd már ide számszerűleg mennyi gyerek jár hittanra és azoknak milyen a PISA tesztjük?"
    Felettem egy egyértelmű kérdést. Próbálj meg ne mellébeszélni hanem válaszolni rá.
    1-1 óra hittan+fizika. Vagy 2 óra fizika(vagy hittan) a helyes tantervi órakeret felosztás?

    "Arra, hogy alkalmasak arra, hogy iskolában beszélgessenek róla. Tanmese."
    A tanmeséről elmondják hogy ez mese, és eleve olyan nincs leírva bennük hogy isten teremtette Ádámot ez a valóság telistele isteni csodákkal, miközben a bizonyítékok alapján egyértelműen egy sok lépcsős evolúciós folyamat során jött létre a homo sapiens mint faj. Azt el is fogadnám hogy bizonyos életkorig a mese is egy oktatási eszköz. Ez esetben viszont nem kellene a biblián leragadni, számtalan sokkal szemléletesebb történet is van. A gond az állításoddal az hogy a hittan meg sem próbál másról mesélni csak a természetfeletti szentháromságról. Tehát vastagon kilóg a lóláb hogy csak a mételyezés a cél. A neve is hittan, nem meseolvasás. A hitre akarják rávenni a tanoncokat.

    "Kicsit élénk a fantáziád. Ilyenekről itt messze nincsen szó."
    Valójában csak te nem ismered fel hogy a logikád pontosan ugyanarról a tőről fakad. Nem véletlenül jött létre a "vallási hovatartozástól független" irányelv. Te épp ezzel mész szembe, azt mondod nem kell függetlennek lenni, mert az állam kedvezményezhet a neki tetsző vallás irányába. A sámánizmus/táltoshit kapcsán meg csak egy újabb sunnyogásra futotta a tehetségedből. Logikátlan makacs önellentmondásos agymenés amit produkálsz. Vitakultúrád pedig ovis elemekből építkezik.
    Utoljára szerkesztette: defiant9, 2019.02.25. 19:32:05
  • TokraFan
    #262
    1. Csakhogy nem erről beszélgetünk, hanem ennek a döntésnek a _helyességéről_!
    2. Tehát amit nem tudsz, az úgy van és kész. Értjük.
    3. A Scifi/Fantasy irodalmat TÉNYKÉNT tanítják az iskolában? Mutass már rá példát! Bárki is mondott olyat a gyerekeknek egy iskolai tanóra keretén belül valaha is, hogy a Jedik léteznek, Harry Potter valós személy, a Csillagromboló flotta pedig valóság?
    4. Arra reagálj, amit a válaszomban PÉLDAKÉNT írtam! Tehát ha leírsz egy random faszságot (mondjuk 5+5=15), és eladod magas példányszámban, akkor az állításod pusztán az eladási számok alapján automatikusan igazzá válik? És ezt nevezed te bizonyítéknak? Nem is csoda, hogy egyetlen érvünket sem fogod fel, mert eleve azt sem érted, mit jelent az objektivitás, az egzakt bizonyítás!

    "Te tudsz rá hivatkozni és adnál nekem 5 percet, hogy átolvassak egy olyan tanulmányt aminek a referenciái csak egy oldal felsorolás."

    Megint egy ferdítés. Idéznéd tőlem ahol én "5 percet adtam" neked az átolvasásra? Ha téged az igazség valóban érdekelne -ahogy nem érdekel sajnos-, akkor az lett volna a megfelelő reakció, hogy "köszönöm a linket, utánaolvasok és ha már képben vagyok, megvitatjuk". Ehelyett te jössz itt azzal, hogy sokáig tart elolvasni, meg kitalálsz nem létező 5 perceket.
    Az igazság nem attól függ, mennyi az anyag mögötte. Ha a Te gondolkodásmódod szernt működne a világ, akkor mai napig azt taníthatnánk a gyerekeknek, hogy a 4 alapelem a "Tűz, a víz, a föld és a levegő". Ez rövid és egyszerű mint a faék! Hazugság ugyan, de minek annyit olvasni nem? Minek tanítanánk ezzel szemben az igazságról? Gázokról, plazmáról, molekulákról, periódusos rendszerről, atomokról, protonokról, neutronokról, ahhoz túl sokat kell olvasni és tanulni.
    Az igazság szempontjából teljesen lényegtelen, hogy te hajlandó vagy olvasni vagy sem!

    "A végére meg, az a véleményem amit már ezerszer elmondtam és nem vagy hajlandó elfogadni"

    Pontosan értem mit mondasz, csak már hatezerszer válaszoltam rá, te viszont az ellenérveket lesöpörve mindig visszatérsz ide, és jössz azzal, hogy nem értem amit mondasz. Ez nem vita! A vita egy folyamat, ahol egymás állításaira reagálunk. Én reagáltam és érveltem a véleményeddel szemben, te viszon tmindig ide térsz vissza, teljesen figyelmen kívül hagyva az érveket. Még mindig nem érted, hogy megalapozatlan baromságok terjesztése iskolai keretek között nem megengedhető, akkor sem, ha erre a szülőknek igénye van! Már írták neked. A szülő abba sem szólhat bele, hogy kapjon a gyerek védőoltást vagy sem! Mert a társadalom számára veszélyes, ha nem kap. Pont. Az is veszélyes, ha az iskolában megalapozatlan, bizonyítatlan butaságokat tanítanak. De úgysem érted meg, szóval mindegy is.
  • dyra
    #261
    "A fizikáé is. Ha választani kell hogy két óra fizika, vagy 1 óra fizika és 1 óra hittan. Akkor melyik a helyes választás. Sunnyogod továbbra is a kellemtelén kérdéseket. Aki két órát tanul fizikát az jobb lesz mint aki egyet, ez trivialitás. Tehát a fizikai Pisa teszten a hittant tanuló gyerek gyengébb eredményt ért el. Mantrázol, de reagálni képtelen vagy az érvekre. Felakadt a tű a lemezeden."

    Dobd már ide számszerűleg mennyi gyerek jár hittanra és azoknak milyen a PISA tesztjük? De ez sportszerűtlen tőlem mert nem hiszem, hogy van ilyen kimutatás. De nem fogsz tudni kapcsolatot kimutatni a két szám között. Azok a tesztek mindenki tudja, hogy miért egyre rosszabbak nem lehet róla beszélni mert kapnám a rasszista jelzőt. Van egy elszegényedett hatalmas réteg kis hazánkban akiknek a gyerekei nem kapnak megfelelő oktatást sem a suliban sem otthon. Számuk egyre nagyobb. Ott kapirgálj!


    ""A Bibliai történetek jók. Érdekesek."
    A Korán is, meg a Csillagok háborúja történetek is. Akkor ez mire érv?"

    Arra, hogy alkalmasak arra, hogy iskolában beszélgessenek róla. Tanmese.

    "1. Sámán hagyományokra is épül, csak a keresztények tűzzel vassal kiirtottak minden konkurens vallást. Most pedig behivatkozod hogy ez van tehát másnak nincs helye? Továbbra is visszaszorítod a többi vallást csak már nem tűzzel vassal. Ez így rendben van?
    2. Láttunk arra már példát hogy a többség a kisebbség fölé emelte magát. Mondván neki több jár, a párt is ezt támogatja. Szavazzuk meg hogy a kisebbségnek le kelljen lépnie a járdáról ha szembe jön egy többségi, meg ahogy az iskolában sincs helyük úgy a tömegközlekedésen is zsúfoljuk inkább hátulra be őket. Ugye így már ismerős hogy ez a logika hova vezet? "

    Kicsit élénk a fantáziád. Ilyenekről itt messze nincsen szó.

    Utoljára szerkesztette: dyra, 2019.02.25. 07:20:59
  • dyra
    #260
    1. Született egy politikai döntés. Ha nem mennének be a suliba, hogyan tudnának megfelelni ennek a politikai döntésnek?
    2. Nem tudom. De ahogy te mondanád irreleváns.
    3. Megvannak neked a SCFI könyvek? A Fantasy könyvek? A mítoszok és legendák? Kine találd már, hogy csak az van amit lehet bizonyítani és csak annak van helye a suliban.
    4. Ne a tapsviharral gyere hanem cáfolj meg tudományosan! A Biblia a legnagyobb példányszámban és a legtöbb nyelvre lefordított könyv. Ez egy objektív mérce nem szubjektív. Egy szám ami mutatja az értékét. Itt a tudományod. Kapsz egy Objektív bizonyítékot és ignorálod. Láthatólag összezavart. Nem lepődök meg ez szokott történni mikor az ember világába olyan dolog kerül amit nem tud hova tenni. Átnéz rajta.

    "Tehát elismerten HIT alapon veszel részt egy vitában, elképzelések alapján vagdalkozol össze-vissza, az érveket, BIZONYÍTÉKOKAT, lesöpröd az asztalról azzal, hogy "sokáig tart elolvasni", majd előítéletes módon még meg is vádolod a vitapartnert! Megint csak taps!! Megmagyaráznád, hogy elolvasás nélkül mégis honnan a fenéből tudnám mit kell neked linkelni te nagyonjóképességű?! Még azt is felajánlottam, hogy ha nem tudsz angolul, akkor leírom a fontosabb részeket! De valójában te nem is vagy kíváncsi semmiféle bizonyítékra, csak nyomod a magadét, most már teljesen egyértelműen csak trollkodsz."

    Tudok angolul. De könyörgöm, hogyan ellenőrizzem az ott leírtakat? Jók ezek a tudományos hivatkozások. Te tudsz rá hivatkozni és adnál nekem 5 percet, hogy átolvassak egy olyan tanulmányt aminek a referenciái csak egy oldal felsorolás.

    Tudomány mi? Én meg azt mondom A mostani vita szempontjából irreleváns mert sem időm sem lehetőségem végig olvasni a vita ideje alatt.

    A végére meg, az a véleményem amit már ezerszer elmondtam és nem vagy hajlandó elfogadni. Szerintem mehet a hitoktatás annak a gyereknek akinek a szülei ezt kérik. Az ö döntésük az ö joguk az ö életük. Nulla közöm van hozzá!
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2019.02.25. 07:03:41
  • defiant9
    #259
    " Minimális óraszám"
    A fizikáé is. Ha választani kell hogy két óra fizika, vagy 1 óra fizika és 1 óra hittan. Akkor melyik a helyes választás. Sunnyogod továbbra is a kellemtelén kérdéseket. Aki két órát tanul fizikát az jobb lesz mint aki egyet, ez trivialitás. Tehát a fizikai Pisa teszten a hittant tanuló gyerek gyengébb eredményt ért el. Mantrázol, de reagálni képtelen vagy az érvekre. Felakadt a tű a lemezeden.

    "A Bibliai történetek jók. Érdekesek."
    A Korán is, meg a Csillagok háborúja történetek is. Akkor ez mire érv?

    "Ezt sokan másként gondolják és most ők voltak többségben mikor a választásokat tartották"
    "De mivel ez egy keresztény hagyományokra épülő ország a hazai pálya jelen eset ezt az előnyt hozta.
    a jelenlegi kormányzó kormánynak is a "hitvallása" így ők hoztak egy intézkedést. Nem írom ide, hogy véleményem szerint ez rendben van."
    1. Sámán hagyományokra is épül, csak a keresztények tűzzel vassal kiirtottak minden konkurens vallást. Most pedig behivatkozod hogy ez van tehát másnak nincs helye? Továbbra is visszaszorítod a többi vallást csak már nem tűzzel vassal. Ez így rendben van?
    2. Láttunk arra már példát hogy a többség a kisebbség fölé emelte magát. Mondván neki több jár, a párt is ezt támogatja. Szavazzuk meg hogy a kisebbségnek le kelljen lépnie a járdáról ha szembe jön egy többségi, meg ahogy az iskolában sincs helyük úgy a tömegközlekedésen is zsúfoljuk inkább hátulra be őket. Ugye így már ismerős hogy ez a logika hova vezet?
  • TokraFan
    #258
    1. Képtelen vagy felfogni, miről beszélek!
    2. Tehát nem tudod...
    3. "Az agymosáshoz sok és kötelező óra kéne". Hol a hiteles forrásmegjelölés a kijelentésed mögé, ami bizonyítja az állításodat? Azon meg mit nem értesz még mindig, hogy a vallási tanokra semmiféle bizonyíték nincsen? Például a fizikát azért tanítjuk ISKOLÁBAN, mert objektív módon reprodukálható minden egyes törvénye, bizonyítható, ellenőrizhető! Tényleg ennyire nem érted a különbséget a tény, és feltételezés fogalmak között? Komolyan félelmetes!
    4. LOL! Ez a csúcs, ha nem látom hogy ilyen van, nem hiszem el. Tehát a te világodban az eladási példányszám és valaminek a hasznossága között lineáris kapcsolat van? Ráadásul magas eladási számoktól már ténnyé is válik valami??? Akkor ha én holnap azt állítom, hogy tudok vízen járni illetve repülni (eszközök nélkül), ráadásul én vagyok maga a jóisten, majd ügyes módon el tudom adni a könyvemet 5milliárd példányban, akkor automatikusan igazzá válnak az állításaim és taníthatják az iskolában mint igazságot, érdekességet, "jó dolgot"? Gratulálok! Tapsvihar!

    "Erre tényleg nem tudok mit írni"

    Sajnos semmi másra sem!

    "Erősen kétlem, hogy te olvastad."

    Tehát elismerten HIT alapon veszel részt egy vitában, elképzelések alapján vagdalkozol össze-vissza, az érveket, BIZONYÍTÉKOKAT, lesöpröd az asztalról azzal, hogy "sokáig tart elolvasni", majd előítéletes módon még meg is vádolod a vitapartnert! Megint csak taps!! Megmagyaráznád, hogy elolvasás nélkül mégis honnan a fenéből tudnám mit kell neked linkelni te nagyonjóképességű?! Még azt is felajánlottam, hogy ha nem tudsz angolul, akkor leírom a fontosabb részeket! De valójában te nem is vagy kíváncsi semmiféle bizonyítékra, csak nyomod a magadét, most már teljesen egyértelműen csak trollkodsz.

    "Egyet értek azzal, hogy aki ilyen oktatást akar a gyermekének az megkapja. "

    Még mindig nem sikerült felfognod, hogy aki ilyen oktatást akar, AZ MEGKAPHATJA A SAJÁT HITKÖZÖSSÉGÉBEN? Mindenki, külön-külön, felekezettől függetlenül! Nem vagy képes felfogni, hogy az iskola ettől független kell, hogy maradjon! Nem érted meg, hogy az más célt szolgál! Az ilyen szintű ostobasággal már tényleg nem tudok mit kezdeni, hogy negyvenötször kell leírni ugyanazt és még be is vallod, hogy leszarod a bizonyítékokat, el sem olvasod, de azért hajtogatod az ellenkezőjét. Ez egy teljesen tipikus vallásos gondolkodásmód. Erről írtam pár hozzászólással korábban.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.25. 00:44:14
  • dyra
    #257
    1. Nem irreleváns. Van választási lehetőséged.
    2. Nem tudom van-e osztályzás de ha van is kétlem, hogy az összemérhető egy matek osztályzással.
    3. Nem irreleváns. Az agymosáshoz sok és kötelező óra kéne. Továbbá a "szerinted" butaság mi ha nem "szerintem így van" szubjektív érvelés?
    4. A világ legnagyobb példányszámában eladott és legtöbb nyelvre lefordított könyvére teljesen jogosan használom a "jó" és az "érdekes" kifejezést. Ez tény.

    "Semmilyen vallási tanításnak az iskolai keretek között helye nincsnen, mert megalapozatlan fantazmagória mind. A vallástörténeti érdekességként való megjelenítésével eddig sem vitatkozott senki. De Te nem erről beszélsz!"

    Ezt sokan másként gondolják és most ők voltak többségben mikor a választásokat tartották. Erre tényleg nem tudok mit írni. Sokan ezek szerint meg azt mondják oktassák.

    "Linkeltünk többet is, csak láthatóan nem olvastad el és nem néztél utána! De Itt van neked a közvetlen link egy tanulmányhoz, mely a vallásos nevelés szociális érzékenységre gyakorolt negatív hatásait _bizonyítja_!"

    Hetek lenne a referenciákat végig nézni. Erősen kétlem, hogy te olvastad.

    "Nem igaz! Én konkrét publikációval, egyetemek által végzett hivatalos mérésekkel cáfoltam meg a "Magyarország keresztény ország" kijelentésedet, de ezen kívül is több hivatalos, hiteles tanulmányt linkeltem be. Te viszont, az állításaid alá eddig egyet sem tettél oda!"

    Magyarország keresztény ország volt és a politikusok még sokszor aként is hivatkoznak rá (tudom nem érdekel téged). De végig azt mondtam , hogy VOLT és, hogy részben még ma is az.

    A Himnusz megvan? A Nemzeti Dal? Szózat? Karácsony? Húsvét? Had ne soroljam.

    Tudom egyik se hiteles neked. Nem is a magyarok szokták szavalni énekelni. Vicc, hogy ezeket simán lesöpröd sokadjára.

    "Az itt nem lényeges, hogy vallásos vagy-e! A lényeges az, hogy egyetértesz-e megalapozatlan fantazmagóriák tanításával az iskolában! Láthatóan egyet, ami baj!"

    Semmi baja nem lesz a gyerkőcöknek ha megismerik eleink hitét ez most tényleg az én szubjektív véleményem. Nehogy már ebben az "istentelen" világban 1 - 2 óra heti hitoktatás visszafordíthatatlan problémákat okozzon egy egészséges közegben élő embernek.

    Egyet értek azzal, hogy aki ilyen oktatást akar a gyermekének az megkapja.
    Utoljára szerkesztette: dyra, 2019.02.24. 22:06:13
  • TokraFan
    #256
    1. A probléma szempontjából irreleváns! A papok ott vannak az iskolában és a gyerekek úgy találkoznak az isteni teremtéselmélettel, mintha az tény lenne!
    2. Eddig azt mondtad, niincs semmiféle osztályzás! Miután ezt megcáfoltuk, úgy módosítod, hogy van, de "szerinted" nem lehet megbukni. Egyébként sem beszélt senki buktatásról, ez eddig fel sem merült.
    3. Irrelevéns! Butaságok tanítása minimális óraszámban sem megengedett egy iskolában! Ilyen alapon lapos földről is tarthatnának órákat minimális óraszaámban. Ez nem érv!
    4. Szerinted! Szubjektív kijelentésed ismét, tehát irreleváns és nem érv! Tény viszont, hogy nem bizonyított, sőt, sok esetben egyenesen megcáfolt butaságok. Tehát az iskolában semmilyen formában helye nincsenen. Aki számára érdekes, az olvasgassa otthon, vagy járjon el templomba!

    "Az ok miért a keresztény vallás"

    Semmilyen vallási tanításnak az iskolai keretek között helye nincsnen, mert megalapozatlan fantazmagória mind. A vallástörténeti érdekességként való megjelenítésével eddig sem vitatkozott senki. De Te nem erről beszélsz!

    "1. Elhülyíti a gyerekeket. Nincs rá bizonyíték. 2. Elrontja a tudományos gondolkodást. Erre sincs bizonyíték. "

    Linkeltünk többet is, csak láthatóan nem olvastad el és nem néztél utána! De Itt van neked a közvetlen link egy tanulmányhoz, mely a vallásos nevelés szociális érzékenységre gyakorolt negatív hatásait _bizonyítja_!

    "A "szerintem így van" érvelés pontosan annyira igaz rám mit rátok."

    Nem igaz! Én konkrét publikációval, egyetemek által végzett hivatalos mérésekkel cáfoltam meg a "Magyarország keresztény ország" kijelentésedet, de ezen kívül is több hivatalos, hiteles tanulmányt linkeltem be. Te viszont, az állításaid alá eddig egyet sem tettél oda!

    Az itt nem lényeges, hogy vallásos vagy-e! A lényeges az, hogy egyetértesz-e megalapozatlan fantazmagóriák tanításával az iskolában! Láthatóan egyet, ami baj!
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.24. 20:34:26
  • dyra
    #255
    Utoljára leírom az érveimet.

    1. Nem kötelező
    2. Ha van is osztályzás az inkább csak képletesen értendő és kétlem, hogy valaki megtudna bukni
    3. Minimális óraszám
    4. A Bibliai történetek jók. Érdekesek.

    Az ok miért a keresztény vallás.

    1. Magyarország egy erősen keresztényhagyományokra építő ország. Korábban keresztény országnak is volt mondható. Bizonyítja ezt a kultúránk pl az egy nejűség, a keresztelő, a húsvét és a karácsony megtartása.
    2. Mivel ezek a hagyományok a jelenlegi kormányzó kormánynak is a "hitvallása" így ők hoztak egy intézkedést. Nem írom ide, hogy véleményem szerint ez rendben van.
    3. Semelyik másik vallásnak nincs országos jelenléte.
    4. Ha az ország hagyományait és értékeit szeretnénk tovább vinni megőrizni szintén lehet rá teret adni
    5. A Bibliai történetek szintén kultúránk alapjaihoz tartoznak.

    Válaszaim a kétkedéseitekre
    1. Elhülyíti a gyerekeket.
    Nincs rá bizonyíték.
    2. Elrontja a tudományos gondolkodást.
    Erre sincs bizonyíték.
    3. Akkor a többi vallást miért nem engedik be?
    Vallásszabadság van. De mivel ez egy keresztény hagyományokra épülő ország a hazai pálya jelen eset ezt az előnyt hozta.


    Megjegyzések.
    1. Biztosan vannak túlbuzgó barmok a hittanoktatók közt.
    2. Lehet pedofilok is.
    3. Az is lehet, hogy vallásilag full fanatikusak.


    Biztosan vannak. De erre tényleg azt mondom a tanárok közt nincs ilyennek?

    További megjegyzéseim. Az elejétől érveltem linkeltem stb.. vissza is lehet olvasni. A "szerintem így van" érvelés pontosan annyira igaz rám mit rátok.

    Nem vagyok vallásos, meg se vagyok keresztelve részemről ez nem vallási vita.
  • TokraFan
    #254
    A probléma itt a gyakorlatban is látható. A vallások érvelni képtelen embereket képeznek. Pedig nem ciki beismerni, ha nem tudunk valamit, de ehhez először meg kellene érteni az állításokra felhozott érveket, és ha nincs rá _értelmes, megalapozott_ ellenérvünk, akkor be kellene tudni ismerni, hogy nem voltunk elég járatosak a témában.
    A "szerintem így van", az nem érv, ezzel nem lehet mit kezdeni. A vallásos oktatás pont ilyen agyműködést eredményez, megspékelve azzal, hogy a gyerekben állandó bűtudatot és félelmet generál, vagyis az így nevelkedett ember a végletekig kitart a hülyesége mellett és nincs az az érvrendszer, amivel vissza lehetne hozni a valóságba.

    Rendszeresen megyek bele vallási vitákba, ahol mindig előjön -ahogy itt is-, a tanmesés verzió, és hogy a bibliai történeteket csak metafóraként kell értelmezni. De ha mondjuk Noé bárkája csak egy fiktív tanmese, akkor Ádám és Éva története is az, tehát a bűnbeesés sem történt meg, így a jézus köré kerített egész humbug értelmetlen. Elég ennyit mondani egy hívőnek, és azonnal lelép a p*csába, vagy visszavág valami totálisan oda nem illő hülyeséggel, de az még egyszer nem fordult elő, hogy elgondolkodott és érveket hozott volna a vitába. Ráadásul folyamatos értelmezési zavar is van, mert alaptalan, légből kapott állítások kijelentő módban történő megfogalmazását a legtöbben érvnek tekintik a mondandójuk mellé, és nem lehet nekik megmagyarázni, hogy ilyenkor csak szubjektív véleményt nyilvánítanak, nem pedig érvelnek!
  • defiant9
    #253
    "Nem ignorálok semmit, "
    Ezt remélem te sem gondolod komolyan.

    "Magyarország régen egy keresztény ország"
    Még régebben meg sámánokban hittünk, és ma is népszerű, akkor?

    "Ezek után az iskolákba nyilván nem Buddhista szerzeteseket fognak hívni"
    Miért nyilván? Az hátrányos megkülönböztetés ha a katolikus pap bemehet, kap fizetést 2 gyereknek tartott óráért, de Jehova tanúja, vagy buddhista szerzetes már nem. Ezek szerint te helyesnek tartod az államhatalom általi vallási megkülönböztetést? Ugye nem ignorálod a kérdést?

    "Még az EU-s alkotmányba is be akarták tetetni"
    Jah, az egyházak. Az megvan ugye hogy azzal nem mondasz újat hogy az egyházak minél nagyobb befolyást akarnak, minél több hívő által, ez a 'hatalmuk' forrása.

    "Az én álláspontom, hogy a gyereknek nem árt,"
    Ismét ignorálod hogy a hittanóra nincs ingyen. Tehát a kérdés: Pisa tesztben szar pontot értünk el 'fizikából' egyre hátrább szorulunk a listán, ami az ország versenyképességét csökkenti. Ekkor dönthetsz hogy fizika/informatika vagy hittan oktatásra allokálsz 1 órát a keretből. Mi a helyes döntés?

    "gyerekek semmiféle hátrányt nem szenvednek attól ha más dolgokkal is találkoznak mint a tudomány"
    Már hogy a retekbe ne? Ha valaki heti 2 órát tanul fizikát akkor sokkal járatosabb lesz a természettudományban mint aki csak egyet. Az érem másik oldalán pedig az áll hogy nem hitetik el vele hogy isten varázsütésre saját képére teremtette Ádámot, erről nem fog tudni. A fizikai összefüggések mentén való gondolkodás vagy akár a programozás nem is azért fontos mert közvetlen haszna van(bár az utóbbinak ma már eléggé van), hanem mert fejleszti a logikus gondolkodás képességét. A vallásos történetek befogadása pedig egyáltalán nem ilyen, ahogy írtam az a kényelmes langyos víz, szecskázás ahogy Szent-Györgyi mondaná. Az meg nekem kell ismét mondanom hogy ezt az érvet is ignoráltad már. Most meg van pofád azt állítani hogy te nem tettél ilyet? Gerinctelenség a köbön ahova eljutottál.
  • Irasidus
    #252
    Akkor maradj ki a témából. Eddig nagyjából személyeskedés nélkül tudtunk beszélgetni , vitatkozni. Én most nem fogok bele menni egy értelmetlen oda vissza adok - kapokba.
    Újfent nem a személyeddel foglalkozom, hanem a tevékenységeddel, hogy milyen érveket, vagy szofizmákat követsz el, és hogy ez mit jelent. Ugyanis fel kell tárni a tevékenységedet, mert érdemi vitára nem vagy hajlandó, csak a saját véleményedet - amit most álláspontnak finomítasz - hangoztatod, a tényekkel szemben. Mindenesre nagyon tetszik, hogy a személyes szólásszabadságomat akarod korlátozni, mondván maradjak ki a témából, vagy ne reagálja többet... Van még lejjebb? Egyszóval továbbra is folytatod a személyes hadjáratodat ellenem, ahelyett, hogy megértenéd, az nem érv, hogy te nem értesz valamit, és a véleményed nem egyenlő a tényekkel, és fogalmaknak van már jelentése, nem kell neked újra definiálni... megint csak bravó!
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2019.02.22. 18:32:03
  • dyra
    #251
    Akkor maradj ki a témából. Eddig nagyjából személyeskedés nélkül tudtunk beszélgetni , vitatkozni. Én most nem fogok bele menni egy értelmetlen oda vissza adok - kapokba.

    Van egy világos álláspontom ami szerintem semmilyen szinten nem lehet rád nézve sértő (másra se). Erre burkoltan hülyézel, most a véleményemet a s*gg lyukhoz hasonlítod stb..

    Nekem ez nem kell. Beszélgess azokkal az emberekkel akik az ilyesmire vevők rám kérlek ne reagálj többet.
  • Irasidus
    #250
    "Ebben a témában milyen jellegű/mennyiségű tudással kell rendelkezni, hogy véleményt mondjak?"
    Hogy véleményt alkoss, semennyi tudással nem kell rendelkezned! Semennyivel! De amúgy megint itt tartunk, neked véleményed van, azaz megint egod harcol a tényekkel. Apropó tudod mit szoktak mondani a véleményről? Ja, és tudod miért?
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2019.02.22. 17:49:16
  • TokraFan
    #249
    "és a keresztény emberek jó része erkölcsös és jó ember"

    Semmiféle összefüggés nincs a vallásosság és az erkölcsösség között. Itt egy igen kiváló cikk a témában, számos kutatási forrás megjelölésével. Remélem beszéled az angolt...Ha nem, szívesen idézem a lényegesebb elemeit. Összefoglalva annyit már most hozzáfűzhetek, hogy a kijelentésed szintén légből kapott, az erkölcsös életnek nem feltétele a vallás, sőt, ahogy a cikkben is szó van róla, ez sok esetben csak kvázi önmegnyugtatásra szolgál, egy hívő ömagáról azt _gondolja_, hogy ő jószívűbb és erkölcsösebb mint egy ateista. A gyakorlati kutatások azonban ezt semmilyen módon nem támasztották alá.

    "Semmiféle bizonyítékod nincs arra, hogy elhülyülnének."

    Bár ez a cikk nem konkrétan az elhülyülésről szól, de azt megmutatja, hogy a vallásos neveltetés kifejezetten hátrányosan befolyásolja a gyerek segítőkészségét, jószívűségét, viszont elősegíti a büntetésre és ítélkezésre való hajlam kialakulását!
    Egy vallásosan nevelt gyerek kevésbé elfogadó miközben sokkal hajlamosabb mások elítélésére és nagyobb a megbüntetés utáni igénye is, mint a nem vallásos társainak. Érdekesség, hogy a vallásos gyermekek szülei igen nagy arányban -a kutatás egyértelmű, ellenkező eredményeivel ellentétben-, meg voltak győződve arról, hogy gyermekeik az átlagnál sokkal jószívűbbek!

    Látod? Ez is ékes bizonyíték annak, miért szabad csak olyan tudást tanítani, ami megalapozott kutatásokon alaul, és nem a légből kapott mindenféle mendemondákkal torzítani a gyerek agyát.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.22. 17:48:07
  • TokraFan
    #248
    "Mivel a társadalom jelentős rétege hisz a keresztény értékekben "

    Figyu, Te olvasod is azt amit leírok? Most linkeltem be 4, azaz négy darab forrást, ahol utánanézhetsz, hogy jelenleg a magyar lakosság kb. 25-28% hívő. A fiatalok között ez az rány még kevesebb! Az egyik tanulmányt ráadásul egy Katolikus Egyetem, szociológia és Teológia professzora készítette, őt aztán igazán nem vádolhatod részrehajlással. Az ateisták létszámát illetően biztosan nem, ha már húzna valahova hogy szépítse a végeredményt, az inkább a hívők számában mutatkozna meg.

    Még mindig nem érted, hogy szabad vallásgyakorlás van az országban. Bárki viheti a gyerekét a saját vallása szerinti intézménybe, és ott mesélhetnek neki butaságokat. De az iskola nem erre való! Hihetetlen, hogy ezt nem érted meg.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.02.22. 16:37:48
  • dyra
    #247
    Ebben a témában milyen jellegű/mennyiségű tudással kell rendelkezni, hogy véleményt mondjak?

    Az egom pont akkora mint minden embernek akinek véleménye van. Ha nem lenne akkor nem lenne véleményem.

    Nem értetlenkedés. Csak konkrétan kértem röviden, hogy jobban megértsem mi a baj. De mind1.
  • Irasidus
    #246
    Látod ez a baj, hogy nálad meríti ki, csakis nálad, aminek a valósághoz semmi köze. Végig olvasva az írásaidat, hogy te így gondolod, meg úgy, meg szerinted ez meg az, és folytathatnám a magadból kiindulás végtelen sorát... amiből logikusan következik, hogy a te egod hatalmas, viszont láthatólag a tudásod a témában meg icike-picike, amit személyeskedéssl kompenzálsz. Visszatérve, az értetlenkedésed egy tény, ami, ha tudsz magyarul akkor neked is egyértelműnek kellene lennie, hogy amit csinálsz az értetlenkedésre hivatkozás! De ehelyett folytatod a személyes bosszúhadjáratod ellenem, csak mert felhívtam a figyelmedet arra amit művelsz. Szégyeld magad!
  • dyra
    #245
    "Az értetlenkedés, mint érv, wow! Bravó, nem érted mit jelent az iskola (ami vérciki), és mi a szerepe, amikor meg felvilágosítanak, akkor azzal jössz, hogy"

    Nálam ez kimeríti a burkolt hülyézést, plusz mint aki magasról szól le. Egy kocsmában nem engednél meg ilyen hangnemet senkivel. Persze itt a fórumon nyomathatod. Mindezt miért? Mert nem egyezik a véleményünk. Szép.
  • dyra
    #244
    Nem ignorálok semmit, leírtam neked Magyarország régen egy keresztény ország volt máig élő keresztény hagyományokkal hogy csak a Himnuszt említsem ami az Isten szóval kezdődik de mondtam még a karácsonyt meg a húsvétot is. Ezek után az iskolákba nyilván nem Buddhista szerzeteseket fognak hívni.

    Mivel a társadalom jelentős rétege hisz a keresztény értékekben ezért a jelenlegi keresztény konzervatív kormány beengedte az iskolákba a hitoktatást. Lévén az ő véleményük szerint hozzátartozik az ország képéhez a kereszténység. Még az EU-s alkotmányba is be akarták tetetni.

    Az én álláspontom, hogy a gyereknek nem árt, és a keresztény emberek jó része erkölcsös és jó ember továbbá közösségben hihetetlen erő van, (nemrégiben leégett egy ember háza a református közössége már a hétvégén gyűjtött neki nem kevés pénzt adva át a bajba jutott közzöségi tagjuknak).

    Szóval nincs baj a hitoktatással amíg nem kötelező. De ne gyere már nekem a tudományos dolgokkal mert a gyerekek semmiféle hátrányt nem szenvednek attól ha más dolgokkal is találkoznak mint a tudomány. Semmiféle bizonyítékod nincs arra, hogy elhülyülnének.
  • Irasidus
    #243
    "Ha viszont a külön kis témánkat nézzük van egy másik véleményem mint nektek. Ti nem fogadjátok el az enyémet én meg a tiéteket."
    Már, hogy arra gondolsz, hogy szerinted az iskolának azt kellene tanítania amire többségi igény van, mert ha nem úgy tesz akkor diktatúra van? Ez lenne a véleményed?
    Állj le a személyeskedéssel. Annak nincs semmi értelme. Nem is ismersz.
    Te állj le a személyeskedéssel! Ugyanis személyeskedéssel hamisan vádolni a másikat, az személyeskedés. Másrészt itt: - "egészét nézzük gyakorlatilag trollkodunk" be is ismerd, hogy trollkodsz, ezek után vádolsz személyeskedéssel... Bravó! Ezek még van bőr a képeden beszólni, ha trollnak és félműveltnek nevezlek? Bocsi, ezt abból szűrtem le amit írsz, nem a személyedből... mert azt nem ismerem, viszont amit írsz az látom.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2019.02.22. 11:40:36
  • defiant9
    #242
    "Ti nem fogadjátok el az enyémet én meg a tiéteket."
    Ez nem ilyen egyszerű. A véleményedet értjük, csak nem tudod alátámasztani logikus érvekkel. Amikor erre kerül sor akkor vagy kimenekülsz hogy te ehhez nem értesz, vagy szimplán elsunnyogsz.
    "Én a te felvetéseidre nem tudok választ adni, nem vagyok vallásos ember a Bibliában leírtak nem rám tartoznak. Mondhatod nekem micsoda hülyeségek vannak benne, nem az én dolgom azokra reagálni."

    Ha nem rád tartozik az amit oktatnak(biblia) és nem érted a benne lévő dolgokat, akkor milyen alapon állítod látatlanba hogy helyes a tanításuk?
    Kb. mostanra oda jutottál hogy oktatható mert vannak keresztény hívők a többi vallás/egyház problematikáját pedig ignorálod.
    A tetemes sunnyogás lajstromod részei olyan tételek amik józan paraszti ésszel beláthatóak, pl. hogy az iskolai tantervben minden óra helyére lehet másikat tenni. Ahogy írtam jelentős a lemaradásunk reál tárgyak tekintetében, de akár az is hasznos ha a kisgömbőc egyre elhízottabb gyerekek futkároznának. Ezeket a szimpla mennyiségi relációkat is simán ignorálod, és úgy beszélsz a hittan óráról mintha az ingyen lenne, nem lehetne helyette értelmesebb dolgot oktatni.
  • dyra
    #241
    Ha a téma egészét nézzük gyakorlatilag trollkodunk vagy 50 hozzászólás óta mert a magyar oktatásnak semmi köze nincs az USA fegyverkezéséhez.

    Ha viszont a külön kis témánkat nézzük van egy másik véleményem mint nektek. Ti nem fogadjátok el az enyémet én meg a tiéteket.

    Állj le a személyeskedéssel. Annak nincs semmi értelme. Nem is ismersz.
  • Irasidus
    #240
    Az a baj, hogy nagyon is van mondandód, ami viszont nem több trollkodásnál. Ezt ékesen bizonyítja az a két mondat amit lejjebb írtam.
  • dyra
    #239
    Nincs már mit mondanom. Keresd ki a választ abból amit korábban írtam.
  • Irasidus
    #238
    "Most akkor mi a baj azzal, hogy a gyerek más véleménnyel is találkozik mint a tudományos fősodor?
    Egyszerűen nem értem."
    Az értetlenkedés, mint érv, wow! Bravó, nem érted mit jelent az iskola (ami vérciki), és mi a szerepe, amikor meg felvilágosítanak, akkor azzal jössz, hogy
    "Arra nem tudsz magyarázatot adni, hogy miért kéne őket kitiltani az iskolákból miközben van rá igény és társadalmilag elfogadott jelentős közössége van. Diktaturákban működnek úgy a dolgok ahogy te mondod."
    vagyis igény van rá, és ha nem elégítik ki az igényeket, akkor az diktatúra! Elképesztő szofizmák, érvelésnek álcázva... csak nem tudom, te ezt halálosan komolyan gondolod, vagy csak trollkodsz? Tényleg fogalmad sincs mi az az iskola, és mire találták ki, vagy azt, hogy működik a demokrácia? Lehet ez a baj az oktatással, trollkat képeznek, vagy legalábbis félművelt idiótákat...
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2019.02.21. 18:42:25
  • dyra
    #237
    Akkor ezt megbeszéltük.