1078
New World - Az Amazon Survival/MMO hibridje.

SG.hu Discord
  • Toki1350
    #786
    Az éltem mertem volna fenetni hogy elsőre te fogsz reagálni. Amúgy ez már picit beteges ahogy hozzá állsz, még ha több évtizedes cuccról lenne szó megérteném. Nem tudom mit csinálsz az életben, vagy voltál e valami pszichés szűrésen de szerintem el kéne gondolkodni egy szakemberen és ezt tényleg nem bántásból írom.
  • Normen76
    #785
    Örülök hogy ez téged boldoggá tesz. Nézőpont kérdése ez is, esténként most is vastagon 300 000 + játékos játszik, ami egy MMO RPG-nél kva jó eredmény még mindig. A Steamen a 3. legtöbbet játszott cím, én ezt sok mindennek nevezném de bukásnak nem. Igen vannak problémák, sok játákost vesztett, de a játékosok ide-oda áramlása mára megszokott. Nem úgy van mint 2004-ben a WOW -nál. Mások szokások. Sokan az első hetekre szabit vettek ki, azok is elfogytak és beálltak melózni. Én a héten még várakozó képernyőt is kaptam, hétköznap délután.... annyira azért nincs nagy baj. De nem akarom mindig tényleg védeni a játékot, de az sem jó ha csak a negatív észrevételeket toljuk, mert van azért pozitív is bőven, és a sok negatív kritikával csak félrevezetjük azokat akik most érdeklődnének a cucc iránt.
    Ott volt pl. a hír arról, hogy offline állapotban nem kapsz az AH-ból goldot ha megvesznek valamit. Ezt a hírt sem értettem, nálam ez egyetlen egyszer sem fordult elő, pedig 50-70 tétel van bent folyamatosan és 300+ órám van már a játékban. MA éjszakás voltam, reggel beléptem, megkaptam megint a szét szépen amit megvettek, hiba nélkül. 7 tételt vettek meg és megkaptam akkor is az árát ha nem voltam fent.

    Sajnos a mai világban egyszerűen amúgy nem érdemes olvasni semmiféle közösségi platformot, fórumot, újságot. Megmondom őszintén a tököm ezzel már tele van, hogy kb. minden felületen a hiszti megy, vagy mások kritizálása, mások támadása, politikai vagy egyéb problémák generálása, gyűlöletszítás a legkisebb minket ért vélt/valós sérelem után, vagy következtében. Felnagyítunk mindent, mintha az életünkre törtek volna, mintha szándékosan a fejünk akarnák venni... semmire nincs türelmünk, megértéssel meg aztán nem vagyunk képesek senki felé, semmiféle cég, magánszemély, játékos vagy fórumtárs, fejlesztői csoport fel fordulni. Elfogadni ha valamit nem kapunk meg egyből, ha valaki, valahol hibázott. Kurva fárasztó ez már, és természetesen nem ide értettem elsősorban. Elfogadóbbnak, megértődnek kéne lennünk. Ha valami nem kerek, problémának érezzük, akár ebben a játékban a hibákat.. próbáljunk tenni érte, szorgalmazni a fejlesztőknek mi legyen a fő csapás irány, segíteni ahol tudunk a érhetetlenül unalmas, divatos hisztihullám helyett (amit egyébként a számomra érthetetlen okból, itt szintén lenézet, és már már gyűlölt Black Army klán pl. meg is tesz). DE ez van, divat a hiszti.. eh elengedem. Ígérem nem védem többé a játékot, legyetek boldogok hogy mien szar stb.. Azokat sajnálom csak, akik még nem vették meg, nem próbálták ki és félrevezetitek őket.. pedig lehet megtalálnák a számításukat ahogy én is megtaláltam, minden hiba ellenére. Nah jó.. elengedem tényleg.
  • Toki1350
    #784
    https://exputer.com/news/pc/new-world-lost-70-percent-players/ Egyébként nem vagyok boldog hogy igazam lett, csak elégedett hogy lásd hiába oltottatok itt is és védtétek ezt a sza....t a tapasztalat az tapasztalat. A bukás egyértelmű volt csak idő kérdése.
  • Nomad90Hun
    #783
    Nah, eddíg úgy voltam vele, hogy csak pihentetem, de ezek az infók rávettek, hogy végleg letegyem, és sztem nem leszek egyedül.
    Azért vicces, hogy sokszor indie gamekben nincs fele ennyi és fele ilyen súlyos bug....
    Itt a korrekt az lenne amit annó cyberpunkkal is meglépett a kiadója, hogy visszaválthatod bárhol, ahol vetted meg ilyenek, de hát ismerjük bezos komát...
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2021.10.30. 01:13:39
  • AnuluWork #782
    A kolbászt ma láttam. Nem is figyeltem mi ez, gondoltam a nyilas nagyításhoz lehet hasonló bug, csak most máshogy. Érdekes amit itt leprogramoztak nekünk.
  • nordan
    #781
    ez már kibaszott gáz!! BESZARTOK!!!
    ezt a gamet most lekéne zárni fél évre,mert olyan károkat okoz a playereknek,hogy senki nem fog vele játszani soha ha nem mentik meg

    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.10.29. 23:00:15
  • PiszkosFred
    #780
    Ne vedd a szivedre a kritikat, van akit bosszantanak a megoldasok es bugok, van akit nem. Nagyon sok online jatekkal es mmoval jatszottam, szamomra iszanyotasan fapados a jatek es hianyzik rengeteg QoL megoldas. Masnak nem. Emberek vagyunk, masok az igenyeink, nincs ezzel baj.

    Attol, hogy en szemely szerint egy bugos alfaverziokent tekintek ra, attol meg mas imadhatja a jatekot. Nekem is tetszik a NW, de csak azon resze, ami mukodik. Kb 240 ora csuszott bele egy honap alatt (sorbanallassal es anti-afk modszerekkel egyutt), nem veletlenul. Ma este invazio, holnap WAR, ez a szam a harom nap alatt megint noni fog. De, attol meg botranyosnak tartom a jatek egyes aspektusait. Sot, ujabban a folyamatosan erkezo game breaking bugokat is... de ez iparagi sztenderd, mindenhol ez van.

    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.10.29. 16:06:08
  • Normen76
    #779
    Lehet így is felfogni. Mindentől függetlenül, 15 éve nem vártam így hogy este felmehessek kicsit játszani. Horgászni, craftolni, küldizni, kereskedni,gyűjtögetni, vagy pár kanyart expedíciókon segíteni a kisebbeknek. Ha úgy alakul a többiekkel elitezni, portálozni. Nálam még mindig a sok, szinte már divatosan erőltetett, sokak által mára misszióként hirdetett vélt vagy valós problémák közösségre történő erőltetése ellenére is a best game 2021-ben. Nagyon, de nagyon régóta esett ilyen jól a játszás. Alapból gy ingerlékeny ember vagyok sajnos, de a jelenlegi 299 játékórám alatt sem tudok felidézni olyan pillanatot, hogy felhúzott volna a játék. Igaz nem járok WAR-okra (egyenlőre egyszerűen nem érdekel, van amit szívesebben csinálok és nem unom még, talán később változik), max csapatos push-okon csapatom, ill tolom a PVP küldiket. Másrészt.. miért akar mindenki a játékból mindent kiszedni egy hónap alatt. Miért akar mindenki 600 GS értékű cuccokban flangálni az első hónap után. Az emberek sokkal türelmetlenebbek a játékokkal mint 20 éve... Mindent azonnal akarnak, és ha nem jön össze jön a sárdobálás. Igen, nem lesz azonnal bugmentes sem a játék. Hiába a béta tesztek, hiába a sok megjelenés körüli csúszás. Teljesen más eegy rendszer, ha milliók tolják. Más hibák jönnek ki, más mechanizmusok mennek tönkre. Ehhez is idő kell... de manapság senki nem türelmes, mert ha nincs meg azonnal minden, akkor az már szar.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2021.10.29. 15:38:29
  • PiszkosFred
    #778
    Es akkor meg nem is tudtad/irtad, hogy a slotonkenti (rejtett) gear score rendszer is arra kenyszerit, hogy szopj oraig a 20 secen belul respawnolo elitek es bossok farmolasaval, mert hiaba veszel meg egy 580-as cuccot az AH-ban, az csak atmeneti boost, a bossok lofaszt sem dobnak majd neked, mert a max GS ami kiesett a karakterednek, az eddig 505-os volt, amelyet majd par ora farm utan kovet az 507-es, es igy tovabb...

    Es meg lehetne sorolni, a jatekos kepessegein van 10-20 sec cooldown, de a mobok instant spamelnek minden szarsagot rad, megallas nelkul, guild menedzsment annyira fapados, hogy kulon rendszereket tartanak a leaderek DC-n, mert minden mas kovethetetlen, az AH-s baromsagokrol nem is beszelve. Tenyleg annyira gaz es botranyosan megoldott a jatek 80%-a, hogy az ember addig nem hiszi el, amig nem latja.

    De, fogalmam sincs hogy mi vagy miert, de mindezek mellett valami meg mindig a jatekban tart (valoszinuleg a company/kozosseg). Nem sokaig, de meg itt tart.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.10.29. 12:41:57
  • Toki1350
    #777
    Még egy posztot elengedek, legfeljebb majd törlik. Mielőtt rohannál megvenni a cuccot jó ha tudod ezeket. Az hogy szakállas nők rohangálnak körülötted különböző színű és fazonú szőrzettel engedjük el. Egyébként is el leszel foglalva azzal hogy eltaláld a mobot mert 50%-ban ( jó esetben) a levegőt fogod csapkodni. Nem nem vagy olyan ügyes majd rájössz. Bele fogsz jönni mert csak ua a küldetések vannak minden városban. A szokásos öld meg szedd ki , gyűjtsd össze, és abszolúte nincs más fajta küldi ! Ezt egyébként a végtelen számú gyűjtögetés színesíti amit a kilométeres futások tarkítanak mert hogy minden ló megdöglött az úton. Motiválhat még a felszerelés megszerzése, már ha értelme lenne. Ugyanis teljesen mindegy mi van rajtad full plateben is szuper varázsló lehetsz akár egy kiskanál is lehet nálad vagy csatabárd kb ua sebez. Ha láttál még hülyén kinéző karaktereket majd most fogsz. Egyébként valóban szép a játék olyan mint egy szép szőke pláza cica ... csak meg ne szólaljon ...... írtam : 2021.09.12.
  • PiszkosFred
    #776
    Igy is necces, heti 100k jatekos esik ki, jelenleg kis hijan mar csak a harmada jatszik a kezdeti idoszakhoz kepest.
  • AnuluWork #775
    Ha ami a videóban elhangzott nem kerül javításra, a játékosállomány nem éli meg majd a karácsonyt. Láttam már ilyet, szerintem mindenki. Pedig ígéretes játék LENNE ...
  • Normen76
    #774
    Próbáltam, de pl. kék helyett zöld lett az item (starmetal csákány) GS is alacsonyabb de csak minimálisan, de az lvl. követelmény így is kerek 50 lett a 36-38 helyett. Meg ha rosszabb matiból készíted, rosszabbak lesznek a perkek is sajnos. Sajnos az Oriachlum cuccok alacsonyabb áron mennek (vagy egyáltalán nem veszik meg), mint a starmetal a legtöbb esetben. Tényleg érdekesen alakul a piac :)
  • Normen76
    #773
    Nemtom, valószínűleg nem minden esetben. Rendszerint fnt van nekem 50-70 db. item az AH ban és mindig többb golddal loggolok vissza, mint amivel kiléptem. Nem figyelem mit vesznek meg csak a darabszámot, hogy menniy tétel volt fent amikor kiléptem, és emnnyi van amikor visszatérek. Tegnap közel + 3000 gold jött amíg offline voltam, ma reggel kb. 350, de egy itemmel lett csak kevesebb, egy valamit vettek meg. Régebben is így volt, bár az igaz, hogy régebben ha beléptem, kiírta sorban egymása alá, hogy mit vettek meg amíg offline voltam. Ez most megszűnt, de a gold jön, csak nem kapok külön üzenetet. Ugyanez a portálok zárásakor, nem kapom meg az üzenetet hogy kaptam pl. 20-30-50 Azoth-ot, de ha kinyitom az inventory-t, hozzá adta a játék, csak nem kapom meg a jelzést róla. Sok hasonló van amit nem ír ki a játék, de megkapod. Biztosan olyan is van, ha nem, de én nem hiszem hogy ez rendszeres lenne. Az a fura hogy ezzel speciel a bétában nemvolt gondom, mindent szépen kiírt a rendszer pontosan. Sőt úgy emlékszem hogy általában a béta alatt sokkal, de sokkal kevesebb bug volt a játékban. Érdekes dolog ez.
  • AnuluWork #772
    Csodálkoztam is, hogy miért csak akkor nő a manim, amikor online vagyok. :D Katasztrófa ... Ezt visszamenőlegesen fogják javítani? :D
  • AnuluWork #771
    A videó miatt ... elképesztő. :)
  • nordan
    #770
    ha Offline vagy és megvesznek valamidet az AH ból nem kapod meg a goldot :D



    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.10.28. 19:28:16
  • nordan
    #769
    őőőő segíthetek? ott vannak a fightok twitchen csak meg kell nézni ahogy az álló ellenfeleket egyesével levagdossák, skillcapped
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.10.28. 18:56:24
  • AnuluWork #768
  • AnuluWork #767
    Ez jó nagy hülyeség!

    Viszont most néztem, max stats void páncéldarabka (CONST) 33k. :) Cép. Próbálta eladni a settet! egyben, az azért elképesztő mani, ha ez most 33kért me(gy)nt?
  • undY1ng #766
    Frissen regisztrált troll, már pár topikba be ctrlc ctrlvzett. Nem lehet jelenteni. :(
    Utoljára szerkesztette: undY1ng, 2021.10.28. 15:25:02
  • mikromanus
    #764
    A jobb tool csak lvl60-on érhető el, így ha gyorsabb és jobb perkek vannak rajta, akkor azért akadhat akinek nagy duzzogva így is kell...
  • PiszkosFred
    #763
    Es ha starmetalon kivul rosszabb, alacsonyabb tierbe tartozo kellekanyagot hasznalsz, akkor nem tudod csokkenteni az szintkovetelmenyt?
  • Normen76
    #762
    Engem a craftolásnál egy dolog zavar. Szerintem ez talán rosszul lett megoldva. Mérnök vagyok. Starmetal szerszámokat szoktam a legtöbbet gyártani, mert az mindenkinek kell előbb utóbb és elég sokáig is használja. Azonban, amikor elkezdem őket craftolni, eleinte 36-38 lvl. szint követelmény van a tárgyakban. Ahogy egyre többet gyárt az ember, egyre magasabb a minősége és a GS értéke. Emiatt viszont nő az lvl. szint igénye is. Mostanság a legtöbb amit craftolok 50 lvl. szint vagy magasabb követelményű. Ki a franc akarna 50 lvl.en starmetalt szerszámot venni magának, ha 36-38 szinttől tud már használni. Szal hiába gyártok egyre jobbat, jobb minőségűt, jobb statokkal rendelkezőt, nem tudom eladni, mert nő vele a szintkövetelményi s. Ha fix szint lenne, pl. 36 lvl. sokkal célszerűbb lenne, mert megérné a jobbat megvenni, hisz használod lvl. 60-ig. Nem mindegy mivel gyűjtögetsz, de ez így mellélövés. Hiába vagyok egyre jobb szaki, megsüthetem a tudományom :). Oriachlum cuccok fixek, fix 60 :) Lehetne a többi is fix.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2021.10.28. 13:11:58
  • nordan
    #761
    na te pl. jófej voltál és kiléptél.....csak ugye itt meg arról van szó,hogy így veszik el a területeket , tudatosan........szóval ez nálam simán ban
  • mikromanus
    #760
    Hú, ezek a komoly technikai és programozói tudást igénylő exploitok!

    Én most legutóbb a "Végtelen" sped/damage buffot kaptam ki. (bloodlust, vagy mi?). Sose jár le, és folyamatosan +30% movement speeded van... meg damage buff. Kiléptem, hogy nehogy banoljanak csalásért.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.10.28. 12:58:25
  • nordan
    #759



    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.10.28. 11:54:36
  • nordan
    #758
    a nagy BA a GG jükkel......érdemes megnézni,hogy desyncelnek az első warjukban majd őket desyncelik......és a hülygegyerek még streameli is

    24. percben kurva nagy skill lecsapdosni az egyhelyben desyncelő ellenfelet, nagyon ügyesek vagytok Bekkarmi

    https://www.twitch.tv/videos/1184861616?filter=archives&sort=time
  • nordan
    #757
    2:18 desync in action war-ban

  • nordan
    #756
    láttad a fightot? mindekin frost gauntlet ---> szerver beáll és hatchet invulnerability cheat.....lereportolták az egész klánt remélhetőleg lesz valami foganatja
    ui: a black army is ezt csinálja lightabb verzióban ők csak szarrálaggoltatják a bázispontokat talán annyi legyen a mentségük erre,hogy ez nálunk taktika és nem a bug kihasználására játszanak,de ugye működik,mert az ellenfél szart se tud csinálni

    itt elmondják részletesen mi is történik
  • mikromanus
    #755
    Egyik része csak az, hogy ezek a központi területek ahol a legtöbben megfordulnak és emiatt élénkebb az élet/craft/kereskedelem. A másik az, hogy minden területnek/városnak van egy-egy területe amiben előnyben van a többivel szemben. Az egyikben több a kitermelt anyag mennyisége, másiknál kisebb a marketplace tax például. Van ahol a teleport költség súly alapján, van ahol táv alapján kevesebb. Tehát ott fognak nyomulni a népek ahol olcsóbb a craft, több marad nálunk eladás és adózás után, vagy épp hatékonyabb a gathering.

    szerk:
    Itt vannak a bónuszok. A fort adta bónuszok pl
    https://www.youtube.com/watch?v=tXhdEd0B8Zs
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.10.28. 09:35:12
  • AnuluWork #754
    Muspelheimen Zöld lett Windsward? :) Megint az UMBRA.

    Ma azzal szórakoztam, hogy átköltöztettem a craftot, pontosabban egy városba ment a konyha és kotyvasztás, egy másikba pedig minden más. Sajnos, Brigthwood elesésével csak olyan városokban érdemes craftolni, ahol van értelmes árú market. És ez a szerveremen Everfall és Windsward jelenleg. Vannak persze fejlődő települések, de még nem az igazi. Pl. Everfall 60 alatt és szerintem mára felett is fegyók és páncélok kapcsán elég lagymatag, abban más városok jobbak. Pedig korábban ez máshogy volt, de most változott.
  • undY1ng #753
    Nemrég szembesültem egy toxikusabb Black Army-s egyeddel. Említették már többen is, hogy nem a legbaratságosabb magyarok de, hogy ennyire... :D
  • mikromanus
    #752
    Brightwood és Ebonscale ostroma egyszerre volt, így gondolom az egyiket hanyagolták. Brightwood volt fontosabb, vagy a Black Army elleni harcot vélhették mókásabbnak, így ott keménykedtek inkább...
  • Normen76
    #751
    Próbálkoznak a Black Army-sok, de az Umbra-sok nagyon jól szervezett HC klán. Volt már hogy kb. 1 percen múlott hogy vissza szerezzük Brightwoodot, már bent voltak a várban középen. Olyan is volt, hogy egy pontot sem sikerült elvinni. Szal bármi lehet. Az egyik lila klán viszont elvette az Umbra-tól ma Ebonscale-t, szal ők is verhetőek. Az a fura a lilákban, hogy van sok területük, de mindegyik egy másik kláné, míg nálunk a sárgáknál 4 terület a Black Army Of Hungary-é és egy egy szövetséges kláné. Lilák, ahányan, annyifelé, de valahogy mégis haladnak. Zöldeknél, hiába erősek az Umbra-sok, mostanra egyetlen területük van már csak. Jó látni azért, hogy ahogy telnek a hetek, mindig másképp változik a térkép, nem alakult ki egy uralkodó, mindenkit elsöprő frakció. VAn mozgás szépen.
    Utoljára szerkesztette: Normen76, 2021.10.26. 23:21:45
  • AnuluWork #750
    Ok. Köszi. Ez van.

    Itthon Muspelheimen kimentek az olcsó cuccok (fish filet, ingotok, stb. Végre elkezdett drágulni pár dolog, ami jó, látva mennyi mindent ki lehet szedni! Na még 4 szint 60ig ...

    Próbálom húzni a saját városainkat, de néha annyira nem csinálják a népek, hogy rohad le egy csomó minden. Brigthwood akkor marad zöld?
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.10.26. 22:50:29
  • mikromanus
    #749
    Leginkább semelyik. Az valami perk lehet, de nem találtam a listában. Csak a max health növelőt, meg ami a bekapott healt növeli, vagy ami életszívást nyomat sebzés alapján.

    A gemek péncélban elemi és/vagy fizikai védelmet adnak, vagy szerencsét (pearl)
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.10.26. 19:06:20
  • AnuluWork #748
    Melyik az a gem amelyik az armorod értéke alapján ad X% healthet?
  • VladimirD
    #747
    Hát így szerintem sehogy. Én egy lusta, kazuár, boomer player vagyok - aki minden nap elkölti a pénzét, mert próbálgatja a buildeket, és ha meglát egy jó kis kabátot, vagy kalapot, azt megveszi -, a launch óta játszom, de lvl 34-es a konkvisztádorom, de még én is összekapok nagyjából fél-egy óra alatt 1000 goldot. :)
  • nordan
    #746
    na faszán megjelentek a gold sellerek....kiváncsi leszek mennyi idő alatt d9ntik romba a gazdaságot bár rohadt drágán adják a goldot 1k 4 USD.....az igen
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.10.24. 23:11:24