1078
New World - Az Amazon Survival/MMO hibridje.

SG.hu Discord
  • mikromanus
    #826
    A szezonális (aka puhapöcs/szélkakas) játékosok amúgy se maradnának többet egy játékban.
    A menet közben javítás még mindig jobb mintha beszántanák egy pár hónapra a szervereket. javítsák ami problémás, indítsanak pár új "tiszta" szervert transzfer nélkül annak akinek ez a mániája és ennyi elég is. Nem tudom miből gondolod azt, hogy egy leállás bármi jóval járna. Ami tele lett szemetelve az nem lesz tisztább. Aki meg játszana az fájlalná.
  • PiszkosFred
    #825
    Laikusként én ezt csinálnám. Nyilván a pénzügyi osztályon az öltönyösök a nyakamat vágnák el emiatt (és a várható következmények miatt), de talán egy reboot megoldaná a dolgot. Jelenleg a játék úgy hasít a földbeállás felé, hogy azt ember nincs aki jelenlegi formájában megakadályozza. Pedig kurvára meg kellene, mert a játék bizonyos része baromi élvezetes és régen szórakoztam ilyen jól, viszont a többi miatt lassan nincs, aki játsszon vele (oké, barokkos túlzás, de azért lassan 360k-nál tartunk a korábbi 970k-ról, ami a Krúdy féle álmoskönyv szerint sem jelent jót)

    #szerk: és az folyamatos játékvesztés nem az exploitok miatt van, azok hatása még csak most fog következni, ha nem tesznek valamit sürgősen ellen. Ha tudnak tenni bármit is jelenlegi formájában...
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.11.02. 13:14:54
  • VladimirD
    #824
    Lenne tippem, hogy ki mit nyeljen le, de ez másik topic témája lenne. Mindenesetre, azért mert valakinek más a véleménye, remélem még nem dől össze a világ, még akkor se, ha keményfa*ú, torkos spártai übermenscheké a világ. Mindegy is, aki akar nyelje, öblögessen vele, aki meg nem, az nem. Problem solved.
  • mikromanus
    #823
    Tehát ha nincs játék akkor nem mennek el az emberek. Értem.
  • nordan
    #822
    én is ezt javasoltam szerintem így lenne a legkissebb a kár,mert így elfognak menni a playerek
  • mikromanus
    #821
    Azaz. A "javítás" után tesztelgette az egyik youtuber. Bár volt 1-2 másik tesztje is.
    https://www.youtube.com/c/JoshStrifeHayes/videos

    Olyanok voltak ezek az exploitok/hibák mintha egy rakat dolgot aminek szerver oldalon lenne a helye a kliens oldalról lenne vezérelve. Azaz amikor kilépsz az asztalra (vagy megfogod az ablakot egérrel), akkor a karakterednek megáll kb az idő. Ahelyett hogy a szerver kalkulálná meddig tarthat a dodge és merre mozog a karakter, a kliens jelzi vissza hol van és milyen állapotban. Amíg nem kap új jelet addig a korábbi állapotban "ragad". Igen necces.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.02. 10:18:08
  • mikromanus
    #820
    Kapsz egy új szervert és igény szerint indulhatsz nulláról. MI másra lehetne még szükséged?
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.02. 10:12:14
  • PiszkosFred
    #819
    Attol tartok, hogy mindez meg csak a jeghegy csucsa. Annyi de annyi potencial lenne a jatekban, amelyet regen ereztem mmoval kapcsolatban, de a technikai oldal egy resze az botranyos.
  • Murmur
    #818
    Azt javították.
  • lwb
    #817
    Most néztem egy videot, hogy milyen exploitok vannak a NW-ben. Egészen elképesztő egy MMO-nál ... A html code-os chatezős újraindítós dolog megy még?
  • PiszkosFred
    #816
    Az a dodge+alttab akkor hasonló, mint az előző hetekben, ha kisebb felbontású ablakban játszottál majd beálltál az ABC pont egyikére, aztán az ablakot megfogva mozgattad egy picit, akkor desynchelt a kliens, a játékban sebezhetetlen lett a karaktered úgy, hogy közben a foglalási timer pörgött tovább.

    Egyszerűen most kellene lelőni a játékot, fél évig hegeszteni rajta, majd visszajönni úgy, hogy közben kijavítják az összes baromságot az alrendszerekben és a netkódban, amelyek most ezeket lehetővé teszik. Valami nagyon el van cseszve már az alapoknál, ezt a ki-bekapcsolásokkal és hotfixekkel nem lehet megoldani, csak kozmetikázni (se nagyon).
  • Murmur
    #815
    Ebben igazad van, nem kapja vissza a pénzét senki sem. Ezt le kell nyelni.
    Abban mondjuk reménykedem, hogy kárpótlásul kapok egy adómentes T4 házat két luxusspinével. :D

    mikromanus: New World of Hacking.

    Utoljára szerkesztette: Murmur, 2021.11.02. 09:47:00
  • mikromanus
    #814
    Komoly exploitok vannak a játékban. Ha megnyomod a gombot, akkor pénzt kapsz.
    Vagy ha kilépsz az asztalra dodge közben, akkor sebezhetetlen maradsz. Igazi hacker nevelde. :D
  • nordan
    #813
  • PiszkosFred
    #812
    Elvileg - en is csak a globalon olvastam - ha beraktad a cuccodat az AH-ba majd TE vetted megn (gondolom egyedi arazasnal meg tudtad talalni), akkor nem vonta le a talan a penzt, de az arat rendben megkaptad, vagy valami ilyesmi.
  • AnuluWork #811
    Na ez szép. Nemrég végre bejutottam, és akartam pár cuccot venni. Baromi jó. És igen. Coin Transfer Disabled.

    Az AHban mit lehet csalni és duplikálni? De komolyan! :D
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.11.01. 22:45:30
  • AnuluWork #810
    Akkoriban nem volt se Ubi, se EA, sem pedig Amazon! Holmi Hello Gamesről és CD Project Redekről már nem is beszélve ... :D
  • PiszkosFred
    #809
    És még mindig lehet fokozni :)

    Hi all,
    We are aware of a possible gold duplication exploit that has been circling and we are temporarily disabling all forms of wealth transfer between players (ie. sending currency, guild treasury, trading post, player to player trading).

    Any player that has engaged in the use of this exploit will be actioned against.

    Once the gold duplication exploit has been investigated and we are ready to turn on wealth transfer again, we will update this post.

    Thank you for your understanding.
  • mikromanus
    #808
    Egyes kultúrákban az olyan egyedeket aki egy hónappal a vásárlás után picsogtak a visszatérítésről szurokba mártották és lúdtollba hentergették. Aztán kalodába zárták ahol a falu/város gyerekei rohadt zöldségekkel és gyümölcsökkel dobálhatták pár hétig.

    Máshol meg időben agyonverték az ilyen életképtelen példányokat.

    Milyen jó is, hogy most már olyan fejlettek vagyunk hogy ilyesmi nem történhet. Minden taigetosz pozitív selejt és hiéna picsoghat amikor és amiért akar és illik együttérezni vele a Gonosz Nagyvállalattal szemben.
  • PiszkosFred
    #807
    Koncentralodik a nep, megy mindenki a Vinetara vagy a Muspelheimre, ha csokken is a global, a magyarok kitartanak :)
  • AnuluWork #806
    Most akarok belépni. Ne szopassatok már, hogy elvileg eltűnt a játékosok fele, de jelenleg a Muspelheimre 190+os várólista van!? :D

    Nos, Let's Go Jeff!
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.11.01. 19:28:39
  • VladimirD
    #805
    "Ha nem tetszik, lehet mással játszani." Na ezzel csak az a helyzet, hogy mindenki kifizetett érte 15K-t, amit visszakérni ugyebár nem lehet már. Szóval azért ha halál fa*ába kívánja valaki a céget, mert rengeteg a bug a játékban, azért annak igaza van. Pláne, hogy még a bugok ellenére is nyomja az ember, mert az ilyen hangulatú MMO-val még nem találkozott, és így az egész csak még nehezebb, dühítőbb, hogy ott van, jó is lehetne, rohadt jó lenne, de...

    Én persze vén trotty módjára szépen elkapargatok meg questelgetek, én csak élvezgetem az egészet úgy ahogy van. De igazból megértem azt aki dühös (de mondjuk azért agyvérzésig ordítani magát sem érdemes az embernek).
  • Nomad90Hun
    #804
    A gond amazonéknál szerintem abban lehet, hogy valószínűleg a programozó csapat sem volt egységes, esélyes, hogy kollégák jöttek-mentek nem 1x a fejlesztés alatt, és el is csúszott a dolog, és a tesztelésre már nem jutott idő, és úgy voltak vele, hogy "majd a playerek tesztelik élesbe", az eredményen meg sztem volt 1 laza jaw drop reakció, és elképzelhető, hogy azóta hullottak fejek is, úgymond.
  • Nomad90Hun
    #803
    ÓÓÓ ez ismerős.... Én jelenleg már több mint 3 éve csak egy nagy magyar bank pénzügyi edukációs oktatással foglakozó alapítványánál (nem lőttem le, de kikereshető) dolgozom mint rendszergazda, de ez a valaki más úgyis jobban tudja mint a szakember az nálunk is megvan itt. Szerencsére nem kellett még itt programozással foglalkoznom, bár tanultam és dolgoztam is benne egy ideig, főleg a webprogramozásban, itt csak a kollégák ügyes-bajos dolgait kell menedzselni, meg hasonlók, de igen volt már nálunk is olyan eset pl. amikor kolléga konkrétan a jó francba elküldött telefonban, meg jött, hogy Őt nem érdekli a biztonság meg ilyenek, mikor arra a kérésére hogy torrent kliens telepítéséhez adjam meg a rendszergazdai jelszót nemleges választ adtam. Nem telt bele 5 perc és jött a telefon a főnökömtől 1 kisebb lebaszás keretében, hogy de adjam ki a jelszót, ezután nem tehettem mást meg kellett tennem, de azon már röhögtem 1 jót mikor 2 héttel később megjött a vírusirtó licenckulcs, és lehetett telepíteni azt is a gépekre, és a kedves kolléga gépén telepítés után egyből ráizgult a vírusirtó a torrent kliensre, amit ő "remekül hozzáértő, szakavatott személy" felrakott, majd még rá se tudtam nézni, már nyomta rá a kivételt, az meg volt az ultimate Picard reaction a részemről, és van még vagy 25 másik ilyen story...
    Utoljára szerkesztette: Nomad90Hun, 2021.10.31. 18:01:20
  • Carmang
    #802
    A programozó képességeinek csak részben van ehhez köze.Simán elképzelhető amúgy, hogy a kezdő programozók többen vannak, de ennek az egésznek van egy másik oldala is. Kitűzi a határidőt a vezetés, hogy "ekkorra" kész KELL lennie a cuccnak. Van 1000 meeting egy héten, de a végén még mindig nem 100%-osan világosak a dolgok, dobálózik a projektvezetés a Big Pikcsörrel, de amikor nekem konkrétan meg kellene valósítani a programot, ahhoz már kevés az infó. De valahogy alakul a spagettikód, egyszer csak lesz belőle valami értelmesnek tűnő dolog, és már megy is a produkcióba. Szépre refraktálni, hogy mondjuk 1 hónap múlva is könnyen, rápillantással megértsem a kódot, arra nincs idő. Ebben dolgozom ~8 éve, de már régen elengedtem a dolgot. Olyan lesz a program amilyen, ha később módosítani kell, hát majd döcögős lesz. Amúgy Közép-, és Kelet-Európában elég nagy nevű biztosítóról és az alá tartozó bankról van szó, szóval az Amazontól sem kell elalélni, hogy ekkora cég, hogyan engedhet meg magának ilyet... Sőt, talán pont a nagy cégek hajlamosak az ilyen viselkedésre. És ez a munkamódszer lett anno kikiáltva State of the art, meg "agilis" módszernek, mert a régi "vízesés" módszer (mikor nekem programozónak is volt beleszólásom a határidőbe, és tudtam nem csak olvasható, hanem hatékony kódot írni, illetve úgy került hozzám a projekt, hogy a dolog nagyon nagy része már tisztázva volt) az gagyi volt :D
    És megy az IT legfelsőbb vezetésében, meg a projektvezetésben a pislogás, hogy miért nem haladnak a dolgok :D
  • nordan
    #801
    valószínűleg mivel alapjaiban van elbaszva ,de csúnyán ezért pecsről pecsre egyre durvább dolgok jönnek ki hibának
  • AnuluWork #800
    Viszont tegnap feljött a kolbász, majd eltűnt a chat. :) Ma még nem voltam bent, de tegnap este órákig nem láttam chatet. Hajnali 3kor feküdtem le. :)

    Más.
    Mentem, valaki előtt értem oda egy iron fieldhez. Előnyből indultam, nem is értettem miért rágott be. Utána mentem fel a hegynek, és látom, hogy valami láthatatlan belém sebez 5 másodpercenként ... :)

    Szóval, ja. Érdekes a játék. :)
  • AnuluWork #799
    Jaja. Hirtelen lett 12k goldom ... :)
  • Murmur
    #798
    Remélem nem lesz semmi ilyen. Tény, hogy sok a súlyos hiba, és egyébként is van bőven teendőjük, de van, aki egyelőre elvan és játszani szeretne.
    Nem kellenek ezek a kárörvendő hozzászólások. Ha nem tetszik, lehet mással játszani.
  • PiszkosFred
    #797
    Az AH-s "offline" bug volt a legkevesebb, azt aránylag gyorsan javították, arról van log, kárba nem megy senki pénze. Na de a többi... annyi exploit van a játékban - ami egy pvp játékban konkrétan tönkreb.ssza az egészet -, hogy kontent kreátor legyen a talpán, ha mindet meg akarja mutatni :D

    Nyilván minden meg lesz oldva, addig meg max tépjünk a hajunkat warokon a sebezhetetlen ellenfél, a gyorstüzelő fire staff, a chatban html és egyéb scriptekkel az egész szervert kickeltető jóemberek hülyesége miatt.
  • Toki1350
    #796
    Kíváncsi vagyok mikor fogják lekapcsolni a szervereket. Ennél még a WildStar is tovább bírta. (Bár nem tartozik ide azt kilépett wow fejlesztők írták mégis bukta lett)
  • Nomad90Hun
    #795
    Ez már tényleg elszomorítóan vicces, csak mosolyogni tudok rajta, hogy egy másodéves egyetemista jobb kódot ír.
    Bár ki tudja, lehet ezen is spórolni akartak, hogy minél több legyen a nyereség, és emiatt csak szimplán kölcsönkérték a csimpánzokat az állatkertből időnként, azt leültették őket "programozni"

    Nem hiszem el, hogy nem tudják külön szedni az ah részt a sebzéstől, csak egyszerűen lusták hozzá. Az offline kezelés már nem is tudom hány éve teljesen jól ment még pl. a diablo 3 féle ah-ban is, jó tudom az blizzard, ez meg "csak" amazon...
  • Kancsalborz
    #794
    Aztaqrva...
    Ilyet még nem is láttam.
    Ezt hogy sikerült nekik így kiadni ?
    Vagy ez már egy "javítással" lett ilyen "fasza" ?
  • MerlinW
    #793
    Azért játszanak ennyien vele, mert még új. A WoW-ban 18 év után is napi 500-600k játékos van egyszerre online :)
  • nordan
    #792
  • nordan
    #791
    csak még ezt :D

  • Normen76
    #790
    Oké, győztetek :)
  • nordan
    #789
    https://youtu.be/Gl6n_GX8lqI
  • PiszkosFred
    #788
    Sorolj fel 10 kulonbozo tematikaju kuldetest. De 5 is eleg :)
    Sorolj fel 10 kulonbozo ellenfelet (az, hogy a farkas 20-as zonaban szurke, 50-esben meg hofeher nem szamit) :)
    Sorolj fel 10 QoL megoldast/alrendszert a jatekbol :)
    ...es meg lehetne folytatni.

    Ebben a percben is jatszok vele, engem is beszippantott es talalok benne olyan dolgot, ami ott is tart (nalam felig tele a pohar - egyelore), de attol meg az egesz jatek ezer sebbol verzik es a vilag legnagyobb cegehez merten is botranyosan alacsony szinvonalu megoldasokkal van tele.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.10.30. 12:15:44
  • nordan
    #787
    Ne haragudj de te képviseled a totális elfogult fanboi-t! Nézted a videókat?! Ember a játék chat-je úgy funkcionál mint egy command prompt!!!!! Ezt most azonnal le kellene kapcsolni mert egy héten belül átprogramozzák az egész klienst, szervereket meg mindent