1078
New World - Az Amazon Survival/MMO hibridje.

SG.hu Discord
  • Carmang
    #868
    Most még nem p2w. Majd lesz. Linkeltem is pár hónapja videót, amiben a srác felolvassa az ide vonatkozó hírt. KiraTV a YT-on, lusta vagyok kikeresni.
  • Carmang
    #867
    A BDO-ban is ez megy. Mi az érdekesség itt?
    :D
  • mikromanus
    #866
    Grafikai glitch. Némelyik itemnek nincs saját ikonja, így a korábban kijelölt item képét használja craft közben. Mondjuk az a névazonosság elég gáz emellé. Az új. De a végén nem lett neki az inventoryban ez a sok void armor.
  • nordan
    #865
    ez kész

  • mikromanus
    #864
    Amit grindelsz az működik. Vagy még nem vették észre mennyire elcseszték... Hol itt a gond? Az lesz szivatósabb majd ha behozzák a ragyogó ötleteiket és PvP-ben jobb lesz a luck gathering közben. Eléggé miaf@sz, de valamivel PvP-re akarják kényszeríteni a pórnépet is... Személy szerint mindig is rühelltem amikor más területtől veszik el az erőforrást. Például hogy PvP-ben gathering erőforrást szerzel, vagy épp ládákból rare dropokat a life skilles területekről (gemek, cloth és egyéb rare anyagok). Elég agyfasz ötlettelen bénázás. Nem tudom mi egészít ki mit és mi tesz teljessé bármit is amikor az erősebb viszi a nagyobb lóvét a nolifer PvE területeken is majd... meg ha 0 előfeltétellel esnek a gathering lvl100-175-ös anyagok LÁDÁKBÓL.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.03. 15:10:02
  • PiszkosFred
    #863
    Jó, de ez elvileg nem egy távolkeleti grindfest, ez nyugati mmo, és mégis csak és kizárólag grindelsz egy bugoktól hemzsegő játékban - a pvp-t leszámítva. Akkor ne csodálkozzunk, hogy az embereknek rossz a szája íze pár nap/hét után és mennek tovább máshova.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.11.03. 14:52:11
  • mikromanus
    #862
    A víz meg nedves... :D
  • PiszkosFred
    #861
    De a bossok és a reward ládák is a rejtett GS/watermark alapján dobnak cuccot, ezért kell(ene) azt felvinni, mert az eliteket csak így éri meg farmolni. Nem rossz a rendszer, csak ez is monoton grindre épül.
  • mikromanus
    #860
    Az első két questesben 57 és 60-as szinten. csak mert kellett a staff hobbiból. :) Ja, meg a syrenesben. Az kicsit melósabb volt és volt néha elhullás az állományban. De meglett. De elsődlegesen a "nagy" dungeonokra gondolok. Lazarus például. Oda nem zerg hordában jutsz be és az már lehet húzósabb.

    Annyira azért nem vagy tele nyersanyaggal tekintve, hogy a "High-end" gathering célpontok rare dropja kell hozzá dögivel. Persze meg is veheted a hozzávalókat darabját 30-150 goldért. vagy pl egy asmodeumot olyan 200-ért darabját. Meg az anyagok hozzá lvl200-as finomítást követelnek és a craft is. Meg persze food, teljes buff vért és nyakbavaló (+15 pont, +2-2 pont, +5 pont).
    A void ore meg aztán pláne nem olyan túl gyakori. Elég gyanús is a sok crafter-trader nekem aki kb tucatjával kínálja a vértezetet...

    A gearscore-odat emeli és hasznos is. Jobb védelem, több stat pont, jobb rollok. Azaz túlélsz és jobb a sebzésed.
    A watermarkot nem emeli. Azaz a mezőn az ellenből kivert, vagy ládából lopott szajré szintjét nem befolyásolja,
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.03. 13:59:54
  • PiszkosFred
    #859
    Melyik dungeonban jartal eddig, csak ugy kivancsisagbol?

    Trasht mindenhol aoezod, ez vilagos (a vanilla wowot kovetoen az osszes mmoban), de itt most boss fightokrol van szo elsosorban, azok adjak a lootot.

    #858
    Craftolt gear legtobbje boe, vagyis az teny, hogy aranylag konnyen beszerezheto egy 580+ szitu craftolt gear is (mire eljutsz odaig, hogy le tudod craftolni, rogyasig vagy a megfelelo mennyisegu kellekanyaggal), de ugyanugy, mint a masok altal kifarmolt es AH-ban eladott cucc, vagy a faction pvp gear, stb. - a TE gear scoreodat nem emeli meg. Persze, segiteni segit, de ha feloltozol 600-asba vasarolt/craftolt cuccbol, attol meg az 60+ elite mobok tovabbra is 500+ cuccokat dobnak eleinte, marpedig a legjobb lego cuccok legtobbje dropbol esik, ahhoz pedig fel kell tornaznod a rejtett GS-t 500-rol elobb 510-re, majd 520-ra, stb. 600-ig.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.11.03. 13:47:34
  • mikromanus
    #858
    Tudsz ám craftolni is 60-as armort és fegyvereket. Mondjuk rohadt drága a sok rare hozzávaló. De az igazán OP itemek a dungeonokban esnek... állítólag.

    nordan #850: a dungeon az STATIKUS résztvevő számmal lenyomott tartalom. Ott sok zergelésre nincs lehetőség. Főként amikor te 60-as vagy az ellen meg 65-66-os szintű.

    Meg azért pár nyílt világos ellen is vicces. A tüzes pallosos ürge az vicces. Megjelenik a lvl 65 portál utolsó körében, egy-egy charge, azt fekszik a jónép mindenfele. :) (azon csodálkoztam hogy a sok szívás után azért hamar kifeküdt. Többet kellene kardióznia. :D )
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.03. 13:25:11
  • nordan
    #857
    azért azok a dungeon fightok nem annyira összetettek,hogy ezt még tetézzék is 2 extra móddal.....hogyan valósulna meg? mert a dungeon jelenleg annyi,hogy egy nagy zergfest, aggró nélkül rohangáló mobok egykupacba húzása és cleavelése
  • Marsszonda
    #856
    Egyidejű játékosok száma= játékosbázis ? Vagy milyen adatból számolják ezt a veszteséget?
  • PiszkosFred
    #855
    > Addig meg kb tökmindegy ki hogy sunnyog sokszáz óra után az "endgame"-ben.

    Ez is egy olyan aspektusa a játéknak, amelyet jó lenne fejleszteni, mert jelenleg az endgame az Invázió/WAR meg elitek farmolása orrvérzésig, amelyet a csapatodon kívül még kb. több tucatnyian csinálnak ugyanazon a helyen, mert grindelned kell a nyüves rejtett (LOL) itemlevel szint növekedése miatt a dolgokat, máshonnan nem tudsz geart szerezni (leszámítva a legó fegyók küldetéseit, de azok is csak 560-580 körüliek), hiszen csak a dropolt cucc számít, a vásárolt (vagy tokenért vett) felszerelés nem.

    Például dungeonok veterán/hardmode fokozatait simán el tudnám képzelni, lvl60 only content jelleggel. Vagy a városok repetatív, 60 után elérhető küldetésekkel való feltöltését, ahol a jutalom láda a (rejtett)gear scoreod alapján dob lootot.

    Tényleg bármi jöhetne, ami a jelenlegi elite farmokon kívül megoldás lehet.
  • mikromanus
    #854
    Nem szar ez, csak sok a katasztrófa turista. Drukkolnak és izzadva nézik a steamcharts-ot naponta. felfele sikítanak a hullámvasúton és elégedetten hátradőlnek ha valamit belemagyarázhatnak egy "adatba". :)

    A játék nem rossz és szórakoztató: Az üzleti modell meg kb egyedülálló most a piacon. Sok rosszat lehet mondani, de hogy p2w lenne azt nagyon nem. Hibái vannak és rohadt sok javítandó van benne. De ez újként nagyon sokáig nem fog különösebben érinteni. Mint előttem írták.: már a szintezés önmagában is hosszabb idő mint 1-2 nap. Addig meg kb tökmindegy ki hogy sunnyog sokszáz óra után az "endgame"-ben.
  • Murmur
    #852
    Pár 10 óra alatt a 60-at sem éred el. Meg amúgy is fos, akkor minek játszanál vele? :)
  • mikromanus
    #851
    ilyen nem lesz. A bevételi forrás az eladás. Nem p2w fostalicska mint a koreai/KakaoMeme tucatáruk.

    Toki1350 #850: mint ahogy új játékoknál ez így szokott lenni 1 hónap után...
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.03. 08:43:02
  • Toki1350
    #850
    Részemről kommentár nélkül : https://gepigeny.hu/hir/megfelezodott-a-new-world-jatekosainak-szama-5435
  • mikromanus
    #848
    Amúgy visszatér hamarosan a marketplace.

    szerk: legalábbis a hírezést már leszedték belépéskor. De még nem működik. Talán majd a patch után.
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.02. 23:56:46
  • mikromanus
    #847
    A black desert meg 2,6k. Pedig az olyan baszott sikeres hogy csak na. Felesleges ezt nézegetni. Az MMO-k nem olyan nézőfogó címek.
    Azért aranyos ahogy a katasztrófa turisták egymást bíztatják... :)


    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.02. 23:51:52
  • nordan
    #846
    mindeközben

  • nordan
    #845
    ahogy írtuk, shutdown és fél év kőkemény meló ha nem teszik meg fél év múlva 1500-an fogják játszani worldwide 1 szerveren

    mondjuk szomorú amit írsz de egyetértek, 4 napja nem nyomom ,de semmi érzelem
    azért a wowba beleraktam jópár évet és hiányzik, kicsit olyan volt ez mint egy jóféle singleplayer
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.11.02. 20:31:51
  • AnuluWork #844
    És hogyan gondoltad?

    Elbaszták. Van ez így. 1984 óta játszom játékokkal. Láttam sok buktát. Volt ami fájt, volt ami nem. Ez egy hónapon át pár euróért sok örömet szerzett, de ha leállna egyik napról a másikra, max. némi hiány lenne bennem, hogy itt se jártam, ezt se csináltam, de nem érdekelne.

  • nordan
    #843
    minden idők legdurvább kezdését követően a legdurvább visszaesése.....sajnálom,de jó lenne felébredni és nyomást gyakorolni az Amazonra ,mert ez így game over

  • AnuluWork #842
    Az az igazság, hogy általában az MMOk kb. mind így járnak. Bár tény én ekkora visszaesést már rég láttam, mint ami itt is zajlott.

    Igazából élveztem a játékot, sok bajom nincs vele, de most az AH hiánya miatt a játék játszhatatlan. Ha javítják, akkor részemről minden megy tovább addig, míg meg nem unom.

    Nagy izgulás nincs.

  • nordan
    #841
    épp 344-en nézik https://www.twitch.tv/directory/game/Star%20Wars%3A%20The%20Old%20Republic

    komoly szám

    New World nél még kitart 29k ember https://www.twitch.tv/directory/game/New%20World
    de mi ez a 29k a pár héttel ezelőtti 7-800k-s nézettséghez képest.....valaki ki is számolhatná mekkora visszaesés ez, és ha ez így rendben van akkor exkluzálom magam

    haldokló problámákkal küzdő szarfos 16 éves WOW 26,5k......https://www.twitch.tv/directory/game/World%20of%20Warcraft

    szar ha arculbax a valóság....részemről 4 napja nem logoltam be a guildtársaim HC rétege is már mással játszik, karácsonyig a G disband garantált
  • nordan
    #840
    te nagyokos ugyanezt mondtad te is 5 hozzászólással lejjebb.......
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.11.02. 19:34:21
  • AnuluWork #839
    Persze, hogy él. Előtte kicsinálták miatta az SWGt. (A WOW miatt az SWG CUt, stb.)

    Túl sok működő SW mmot nem bírnék felsorolni ...

    Talán az SWG most ismét. Egész jó ez a Restoration, persze nem NVi értelemben vannak sokan, de lélegzik ismét, ami már csak az űrrésze miatt is jó.
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.11.02. 18:45:47
  • PiszkosFred
    #838
    Latod, nem a Covid az jelenlegi evszazad katasztrofoja, hanem az, hogy senki sem fizeti meg ezt a merhetetlen nagy tudasodat, amivel rendelkezel.
  • nordan
    #837
    Star wars mmo? azzal kb senki nem játszik, mindig marad párezer fanatikus 2 pálcika emberrel is játszanának csak nem nekik lett kitalálva a játék és szar dolog erre hivatkozni,hogy fullra elbaszták a játékukat százezrek hagyják abba


    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.11.02. 16:54:47
  • ToxiMaxi
    #836
    Swtor-t is szidták a nordan félék, hogy mekkora bukás, aztán köszöni szépen még mindig él, pedig hány kárörvendő játékos pattogott, hogy 1 hónapot nem adok neki, meg mekkorát esett a játékosszám :). NMS egy nagyon ritka példa és az nem is MMO, de becsületére legyen mondva a készítőknek, hogy annál nagyobbat nem bukott senki és mégsem hagyták elsüllyedni, szép csendben rendbe rakták.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2021.11.02. 16:50:51
  • nordan
    #835
    nem értik a srácok,hogy ez egy MMO arra van kitalálva,hogy évekig játszd....ehejett ahogyan megjósoltam novemberre harmadára esett a játékosok száma és januárban a nevét sem fogja tudni senki ha így megy.......fanboykommandó majd biztos eltartja az amazont....csak a wow-ot 10-12 évig játszottam mire kezdtem unni........nem 1 hónapig
    Utoljára szerkesztette: nordan, 2021.11.02. 16:38:08
  • PiszkosFred
    #834
    De nekem tetszik, naponta játszok vele 3-4 órákat, ma este is invázió, holnap WAR - amikkel kapcsolatban csak lábjegyzet, de a szerveridő sem pontos, de hát már ki számolja :) - és még fogok is vele játszani, vannak céljaink.

    De, mindezek mellett az elmúlt időszakban kivesézett hibák és szarságok attól még léteznek és bosszantóak. Dolgozik rajta az amazon, naná, kutya kötelessége. Ostoba dolognak tűnik azt kérni valakitől, aki MÉG MINDIG játszik ezzel a foshalmazzal, hogy hagyja abba fél évre, hiszen pont a magamfajta nyomorult játszik még vele, akinek a tűrőképessége edzettebb, mint az egyszeri játékosoké, akik nagy része már tovább is lépett másra. Kiderül mi lesz ebből, egy újabb Atlas/Anthem, vagy NMS, vagy beleszürkül a bugos "jó is lehetett volna" mmok világába.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.11.02. 16:28:44
  • PiszkosFred
    #833
    Értem. Hát, én nem lázadok, eddig 40 euróért kaptam egy hónapnyi intenzív pve és pvp játékélményt, kvázi 260+ órányi szórakozást (oké, ebből pár óra lumber grind, hogy rohadjon meg aki kitalálta a favágást), bőven túlteljesítette a játék az elvárásaimat. Nem akarok refundolni, a fejlesztőket sem felkötni az első villanyoszlopra, de amiatt bosszankodok, hogy a töketlenségük miatt megy gallyra az egész.

    Ami a pénzügyi részét illeti, mivel nem sub based, se mtx (még nem és ha így folytatják, akkor lehet nem is lesz az...), ezért a bevétel a vásárlásokból jön, az pedig millió feletti az első hónapban, az már termelt némi kezdőtőkét. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy 40 euróval számolva ez fedezi a fejlesztési költségeket, vagyis elemi érdekük nekik is, hogy legyen tartós utánpótlás.
  • ToxiMaxi
    #832
    Igazából, attól senki sem tart vissza, hogy az általad javasolt fél éves leállást te megcsináld. Nem játszol fél évig, aztán visszajössz és örülsz, ha olyan a játék, amilyennek szeretnéd.

    Elképesztően negatív lett ez a fórum. Én amikor meguntam egy játékot, mert nem tetszett, akkor egyszerűen nem játszottam vele tovább, de eszembe nem jutott volna, hogy egy fórumot nap, mint nap negatív kommentekkel spammoljam tele (általánosságban értve). Ha nem tetszik nem játszom, ezzel tudok a legjobban tüntetni egy rossz játék ellen. Ezért feketelistás nálam minden Ubisoft játék, ezért nem adok pénzt az 50 000. BF, COD, FIFA stb... játékért, mert nem jók, egyszerűen csak a pénzről szól az egész és mellé nincs semmi igazi tartalom.

    New World sem más ebből a szempontból, ha nem tetszik abbahagyom, de mivel már most több órányi játékidőm van benne, mint az elmúlt években az összes általam játszott játékban, ezért nagyon nehezen magyarázható az, hogy nem érte meg az árát. Bugos persze, de amíg szórakoztató játszok vele.
  • Murmur
    #831
    Village people. :D
    Eszembe juttattad ezt:
  • mikromanus
    #830
    Nem. Abban tévedsz, hogy a játékosok a játék elérhetetlenné tételét akarják, a vállalat meg bármit is veszíteni. Már mindenki fizetett, így lényegében bukta nem lehet. Viszont semmi olyan ráutaló magatartást nem fognak tanúsítani ami után a hiénák (és/vagy ingyenélők) picsoghatnának refundért. Megy a szolgáltatás és működik. Játszhatsz ha akarsz. Hibák vannak, de szépen javítgatják őket. Amúgy is több száz órát játszottál. Tehát pofa súlyba - nincs refund! Csak ők diplomatikusabbak mint én. :)

    Már csak emiatt se lehet szerver leállás. Ha zavaróak a hibák, akkor javítás után még mindig lehet indítani egy "tiszta" szervert. Azzal viszont csak veszíteni lehet ha a szolgáltató nem szolgáltat. Egyébként is azért érkezett idén a játék, mert már lázadt a sok village people a csúszások miatt. (már azon felül, hogy azért a hibák ellenére funkcionálisan működőképes és eladható így is a játék. Azaz miért ne indíthatták volna el?).
    Utoljára szerkesztette: mikromanus, 2021.11.02. 15:10:29
  • PiszkosFred
    #829
    > Nem tudom miből gondolod azt, hogy egy leállás bármi jóval járna.

    Nem is kell tudnod :), laikusként enyém a szabad gondolkodás, ötletelés, vég nélküli variációk kiváltsága. Úgy gondolom, hogy jelenleg a szerver-kliens kapcsolatért felelős alrendszerek szarok és sebezhetőek, amatőr szinten összerakott fércmunkának tűnik, amely érthető is valami szinten, hiszen a rengeteg csúszás, a pár évvel ezelőtti pvp-ból pvpve concept reboot sem segített... Ha minden nap találsz egy kiskaput, amivel lehet abuzálni a játékot, a közösséget és a szerverek gazdaságát, és mindezt egy PVP-t a központba helyező játékban, akkor ott nagy bajok vannak.

    De simán lehet, hogy tévedek, az elmúlt egy hónapban napvilágot látott bugok csak átmeneti, említésre se méltó vackok, amiket egy csoda patch majd orvosol és játszhatunk nyugodtan továbbb. Legyen így!
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2021.11.02. 14:31:25
  • mikromanus
    #828
    Igen. Az AH az most probléma. Amit szépen javítanak 1-2 napon belül. De ha leállítanak mindent, akkor nem tudsz játszani és a hibák se nagyon buknak ki. Talál valaki a következő induláskor és mi lesz? Újabb pár hét/hónap leállás?
  • AnuluWork #827
    Jelenleg nincs AH. Vagyis, amit kitermelsz, nem tudod berakni, venni nem tudsz, küldizni meg úgy, hogy a fegyvereknek és páncéloknak súlya van, mellé a kinyert nyersanyag, miegymás, nos, ez így katasztrófa.

    Ami zavar, hogy bent van egy rakat cuccom az AHban. Lassan lejár. Nem csaltam, de az én veszteségemet amit az újbóli berakás miatt elszenvedek, ki fogja megtéríteni? :D

    Na meg ott súly. Visszakapod a cuccokat. Leszel 5-10k tömegű. És utána? :)

    Megtennétek annyit, hogy amint lesz AH, beírjátok! :)
    Utoljára szerkesztette: AnuluWork, 2021.11.02. 13:56:37