374
Pathfinder Kingmaker
  • fluency
    #213
    "Varázslatot hogy tanulok meg?" Scrollból csak arcane-t használó kasztok tanulhatnak. De azt látod. Ha jobb gombbal klikkelsz a scrollon és van copy opció, akkor van esélyed bemásolni a varázslataid közé. Ha kicsi a tulajdonságod vagy magas szintű a scroll, akkor bukhatod. Előtte érdemes menteni, ha nem vagy biztos a dolgodban.
    Cserélgetni meg a spellbook menüben tudod, de ez gondolom alap. Drag&drop.
    A főzetek a cookingot takarja? Mert azok passzív bónuszokat adnak addig amíg tartanak, elvileg. Ha az italokra gondolsz, azokat pihenés közben is tudsz gyártani (akárcsak scrollokat), ha van hozzá képzettséged, cuccod és rendelkezel varázslatokkal. Írja, hogy mekkora dc kell a sikerhez. Egyébként a főzeteket meg kell inni vagy eladni. :)
  • JonasSandor
    #212
    Varázslatot hogy tanulok meg?,mert a táramban lenne sok, de csak eldobja meg használja. Az az élesztős varázslat nem volt benne 6000-ért. Most 12 ezer meg egy kicsi van alapból, de a tárgyakkal rohadt sokat fel tudok szedni.
    Főzetekkel mit lehet kezdeni?
  • fluency
    #211
    Annyira azért nem vészes, de én az enemy size-t visszatettem standardra. Nem volt vicces a 8. szintű alchemist 12 db 2.szintű harcossal együtt, meg a 11. szintű oracle 5db 4. szintű és 4 db 5. szintű outsiderrel. :)

    Egyébként a Gray Garrison után már kienged a városból. Többet nem írok, de nem rossz a történet eddig. Esetleg annyit, hogy nem árt tűzvédelem a Garrison-ba, mert sok ellenfél használ tüzet (én hüle nem tanultam varázslatot, de még csak scrollt se vettem).
  • JonasSandor
    #210
    Elég sok helyen vissza kell venni a nehézségből.
  • JonasSandor
    #209
    Csak azért mert amikor harcoltam azokkal az idióta varázslós genyákkal, és megőrültek az embereim, akkor -16-17 ben volt 2, de harc után amikor mákom volt a lövős csajjal bemenekült a pálya szélében nem keltek fel. Mikor volt olyan állásom is mikor lement -33-ra meg 39-re is akkor simán felkeltek utána.
  • fluency
    #208
    Jól emlékszel. Van egy olyan beállítás, hogy a halott companionok felélednek a harc után. A játék nehézségénél van, nekem is megütötte a szemem, meg a death door opció is. :)
  • lwb
    #207
    De ha jól emlékszem be is lehet állítani, hogy harc végén felkeljenek az elesett npc-k is. Ez nem biztos, de mintha lenne ilyen nehézségi beállítás.
  • fluency
    #206
    Szerintem nem. Ha nem támasztod fel őket, akkor valószínűleg halottak maradnak. Vegyél egy raise dead scrollt (6000 pénz!) és keltsd fel a halottat és meglátod szintet lép vagy sem.
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2021.09.10. 11:42:58
  • JonasSandor
    #205
    Ha meghalnak az embereim akkor van olyan hogy ha szintet lépnek felélednek?
  • JonasSandor
    #204
    Jaja levettem lowra olyankor arra az 1 alkalomra. Mikor kerülünk ki a városból?
  • lwb
    #203
    Ahogy írtam: nexusmods-on keress rá a toy boxra. Leírják, hogy kell feltenni és az tele van csalással meg mindennel. De szerintem nincs rá szükség, vedd lejjebb a nehézséget inkább.
  • lwb
    #202
    Nekem a fő karakterem egy LE human sorcerer overwhelming mage. A csapat jelenleg: Camellia, Wenduag, Seelah (kicsit kilóg, de az egyetlen tankom), Regill, Daeran. Utóbbi nagyon jó healer - főleg a mythic past távgyógyító izével. A harcmező másik feléről dobja a cure serious woundsot. :)

    Nenio volt sokáig Regill helyett, de lecseréltem és ez így most jobb.
  • JonasSandor
    #201
    Az árnyékokhoz eljutottam visszamentem ahol abbahagytam legutóbb, és volt ott egy sereg. Nagyon meglepődtem mikor levettem a körökre osztottat róla, mert késő van már és holnap meló, össze vissza mentek az embereim mert valami izét rám nyomott, és a nyilasom bemenekült a pályán kívülre ahol nem tudtak utánam jönni, és eltűntek a kijáratba az ellenfelek, pedig szarrá vertek volna mint állat. Ez egy bug lehetett?
    Megnyert csatának nyilvánította.
  • JonasSandor
    #200
    Ja értem köszi. Így több xp-t kapok meg izgalmasabb a játék. De nyílván nem lehet mindenhol ezt, így be kell áldozni néhány xp-t.
    Pap lett már amúgy.
  • fluency
    #199
    A kocsmában a Hilor nevű NPC respecel és ott tudsz "venni" zsoldost is. Ha Daring nehézségen tolod, akkor alapból a játék lépteti a követők szintjét. Azt ki tudod kapcsolni a nehézség menüben és érdemes is, ha te akarod őket kezelni.

    Varázslatokat csak azt tud tanulni, aki képes varázsolni arcane varázslatokat. Ezt még nem néztem.
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2021.09.08. 18:53:49
  • JonasSandor
    #198
    Láttam hogy varázslatokat is lehet tanulni, merész szinten tolom amúgy a játékot:D:D:D
    Azt hogy kell csinálni?
  • fluency
    #197
    Pont akartam írni, hogy inkább vedd le sztori módra a nehézséget, mint csalj. :D

    Camellia nem pap alapból, hanem sámán. Ezért írtam, hogy respeceld és második szinttől legyen AA pap, úgy már tudsz vele gyógyítani és buffolni.
  • JonasSandor
    #196
    Egy lehetőséget láttam, hogy a legkönnyebb fokozatra állítottam, és úgy már siker volt. Az a papnő, a wolfi, a főhős, 1 fickó van a többi csaj.
  • fluency
    #195
    Mi a parti felállásod? Kasztok?
  • JonasSandor
    #194
    Ez az nálam is ezek vannak, de itt már nem enged csinálni semmit sem, nincsen hozzá valami csalások?
  • fluency
    #193
    Hát az én fő karakterem egy Tiefling (Motherless) Bloodrager (Mixed-Blooded Rager)- Monk. Egész jó lett. Nálam jelenleg Lann, Camellia, Seelah, Woljif és egy általam kreált Thundercaller-Angelfire Apostle Dhampir van a csapatba. Csatlakozott már Nenio, Ember, Daeran, de még nem tudom mihez kezdjek velük. :)
  • JonasSandor
    #192
    Gyújtogatók ellen semmit nem lehet csinálni, se körökre osztva, se automatizálva, ez így lehetetlen megcsinálni.
  • lwb
    #191
    Én Wendaugot vettem fel és egy jó íjjal ő a fő DPS karakterem. Egyedül megölt kb annyi kultistát, mint a többiek együtt. :)
  • fluency
    #190
    Ha jött a nagy benga állat, akkor már a végén voltál. Írja, hogy mennyi rohamot kell kibírni és a benga az utolsóval jön.
    Nem tudom ki van a partidba, de kellene egy gyógyító talán. Vagy Camellia legyen az. Respec és csinálj belőle Angelfire Apostle papot. Azzal tudsz gyógyítani és lesz channel positive energy nem mellesleg gyógyítja a szövetségeseket is. Vagy kell egy CC-s karakter, akivel nyomsz az emberek elé valami cc-s cuccot, mondjuk grease varázslatot és akkor könnyebb lesz. Mondjuk a grease-el vigyázni kell, mert a saját embereid is kifekszenek benne. :)
  • JonasSandor
    #189
    Igen arra, második alkalommal beálltam a sor hátamögé és egyáltalán nem mászkáltam ki, de a végén láttam, hogy rohadt sokan jöttek még, van benne egy hatalmas benga állat is, na onnantól kezdtek csökkenni a seregek, de addig jöttek mint a sáskák, az a baj itt, hogy a távolsági nyíllal sokat misszezik rájuk. Nem találja el, és ezért megölik a jó kis lándzsásokat. A benga állatig már nem sokan maradunk, azt átállítottam a valósidejűre, de azt már nem láttam mennyien maradtak hátra mire vége lett a csatának amikor kinyírtak.
  • fluency
    #188
    Vannak azért kemény dolgok ebben a játékban, de szerintem sokat tanultak az előző részből. A társaknak most hasznos tulajdonságaik vannak és elég jók. A térképen való csatangolások közben már nem dob rád olyan lényeket, akik ellen semmi esélyed. Az ellenfeleknek látod az értékeit, így könnyebben tudsz rájuk készülni és kicsit átláthatóbb a játék.
    Azért egy gyógyító és egy CC-s partitag nem árt szerintem, mert kegyetlenül le tudnak mészárolni, ha úgy jön ki a lépés. :D
  • lwb
    #187
    Vagy megjegyezni honnan, milyen ütemben és mik jönnek, visszatölteni a mentést és optimalizáltan elhelyezni a karaktereket :) Normalon játszom nem core-on, de nem volt annyira nehéz nekem sem.
  • fluency
    #186
    Arra gondolsz, amikor a Defender's Heart nevű helyett megtámadják a kultisták? Azt viszonylag egyszerűen meg lehet csinálni, ha nem akarsz hősködni. A kocsmaajtó előtt vannak két sorban katonák mögöttük a fél-ork paladin csajjal meg még pár ember. Ha oda beállsz és nem rohangálsz ki, csak addig, amíg segítesz a harcosoknak, akkor sima ügy.
    Én Core szinten játszok, de már ott sem lehet eszetlenkedni, mert hamar kifektetik az embereid. Meg ezen a nehézségi szinten nemritkán (a patások pl. 24-41 közötti) kritikusokat vernek rád, abba pedig hamar belehalsz, főleg 3.szinten. Szóval maradj hátul, használj távolsági fegyvereket és túléled. :)
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2021.09.08. 12:46:33
  • Cassell
    #185
    Szia!

    https://mega.nz/folder/gTYEEJDK#mSqMOuz7a3B8qeq8VXdmzQ

    Ezen a linken van egész pofás magyarítás ahhoz képest, hogy most jött ki a játék, le van írva, hova mit kell másolni és már a menüben magyar felirat fogad.
  • JonasSandor
    #184
    Amikor megtámadják a védőfalut azt meglehet védeni egyáltalán?,vagy az a küldetés mindenáron buktaparti?
  • JonasSandor
    #183
    Most utána már érezhetően megkönnyült azért, ott semmi baj nem lett volna csak a rengeteg kihagyással volt iszonyatosan durva.
    Fordítható a játék magyarra?
  • lwb
    #182
    Teljesen új sztori, új karakterekkel. Legfeljebb egy-két npc meg elszólás lehet, ami hivatkozik a Kingmakerre, de amúgy a kérdésedre a válasz az, hogy nem.
  • hawkie22
    #181
    Végig kell játszania a Wrath of the Righteous-hoz a Kingmaker-t is vagy anélkül is érthetö a sztori? Megvan az elsö rész, de addig nem venném meg a 2.-at, amíg nem játszottam végig, ha pedig szükséges a sztorihoz, akkor meg méginkább nem egyelöre. :)
  • lwb
    #180
    Vedd lejjebb a nehézséget. Én custom beállítások mellett elég simán végigmentem azon a részen.
  • JonasSandor
    #179
    Igen most indultam el a kocsmából kifelé.
  • fluency
    #178
    Az a rész, amikor a barlangba leesel szerintem a tutorialnak felel meg. Ha már beértél a Mongrelek táborába az már tuti az ACT1. Ha megcsináltad a Shield Maze-t (Hostilla), akkor már nem a tutorialt csinálod. :)

    A kocsmában, ahol felébredsz ingyen lehet respecelni a Hildor nevű NPC-nél!
  • JonasSandor
    #177
    Eszméletlen durva lett ez a része amíg kinem jössz a felszínre, nagyon durva ellenfeleket pakoltak bele.
    13 órám lett majdnem hogy elhagyjam a menedéket. Meddig van a tutórial rész?
  • JonasSandor
    #176
    Meglett a megoldása, baromi nehéz lett. Még mindig a tutorialt tolom.
  • JonasSandor
    #175
    Igen meglett utána már a körökre osztott része. Van gépi magyarítása is azt bemásoltam de a töltőképernyőnél kifagy a cucc.
  • fluency
    #174
    Csak vicceltem. :)
    Nem hinném, hogy te az fajta lennél, aki csalással akarja játszani a játékot. Ezek egyébként (akárcsak az xp átírás) egyvalamire jók Szerintem: a karakter tervezésre. Felszintezed a karaktert és belövöd, azt amit szeretnél. Így elkerülheted azt, hogy játék közben gyere rá arra, hogy valamit valahol elrontottál és respecelned kelljen, ill. meg tudod nézni, hogy magasabb szinten "hova" jut(-hat) el a karaktered.