374
Pathfinder Kingmaker
  • Samurai84
    #253
    DLCs kérdés már tárgytalan. Még valami. Azokat a companionokat is fel kell szinteznem akiket nem használok kalandozáskor, de mondjuk a királyság menedzsmentben adok nekik feladatokat? Jobbak lesznek az esélyeik ha magasabb a szintjük?
  • Samurai84
    #252
    Köszi, sok jó cucc van. Menet közben kipróbáltam a Cat-set Harrimon és mutatta a +módosítót, valamit benéztem a logban. Sajna más fegyverrel jobb lesz úgy fest.
    A DLC az külön játszható vagy a rendes kampányban is elmehetek oda?

  • fluency
    #251
    Van pár. Venni is tudsz. De itt egy lista, nem tudom mennyire teljes: Tower Shields
  • Crasher99
    #250
    Amiri és Valerie sokkal inkább "csicskagyász" mint Harrim már csak a stat elosztásuk miatt is. Az meg pláne szomorú, hogy ennyi állítólagos lejátszott óra után sem tudtál rájönni, hogy miként vehetnéd hasznát Harrim-nak. Na az az igazi "csicskagyász". Amúgy meg visszamentünk a 2000-es évek elejére, hogy ilyen szófordulatokkal akarsz menőnek látszani?
    Utoljára szerkesztette: Crasher99, 2021.09.19. 17:18:55
  • JonasSandor
    #249
    Ahogy megyünk denzen felé és egy leágazásnál egy helyet véd ahol katonákat lehet szaporítani, előtte ki kell nyírni a területen lévőket.
  • Samurai84
    #248
    Igen már rájöttem, hogy jobb ha közelharcra nevelem, el kell engedni a crossbow-t nála. Valami értelmes tower shield kellene Valerienek, mert ami alapból volt azt valahol elhagytam, amit meg találtam epikusat azt meg csak gonosz aligmentes :)
    Alig várom a level 11et meg a Mark Of Justice-t. Habár azt olvastam nem túl sok az evil enemy a vége felé, de papíron nem hangzik rosszul az a képesség.

  • fluency
    #247
    Ez hol van? Még a Lost Chapel végén vagyok, ez nem rémlik. Milyen mobok ezek?
  • fluency
    #246
    Harrimon nem sokat segít a cat grace, mert alapból 8-as Dex-el rendelkezik, meg ha nincs neki precise shot, akkor szép kis -4-es bónuszt kap a távolsági harchoz, ha vannak a közelében. Egyébként ő még nem is olyan gyenge értékekkel rendelkezik, mert a 14 STR, 16 CON, 18 Wis nem rossz egy közelharcos papnak. :)
  • JonasSandor
    #245
    Az jó, csak most elakadtam nem lehet kinyírni a 27 röpködő madarat, ő kezd a csatába és lefogja a lövőst a másik kettő meg rohadt gyenge.
  • Samurai84
    #244
    Szerintem nincs Harrim a Wotr-ban, megnyugodhatsz. Alapvetően Pathfinder topic azért ide írtam.
    Nekem szimpi, legalább őszintén kiáll az új hite mellett, mégha kicsit blőd is ami miatt ezt megtette.
    Játékmechanikailag tényleg nem egy nagy ász az öreg, azért próbáltam ki rajta a Cats Gracet hátha végre eltalál valamit...
    Én ahogy csak tudok RPzek, tehát nincs min-max, szigorúan betartok mindent és a válaszokat is úgy adom ahogy a jóságos paladin mainem tenné. Ha megátkoznak, akkor addig hordozzuk amíg le nem tudjuk venni scrollal vagy cleric nem segít pl.
    Nekem Amiri a kedvencem, imádom a dumáit, és ledarál mindent ami elé kerül. Pl. egyszer a Linzi kérdezi hogy min gondolkodsz Amiri? Mondja, azon hogy ha letépem egy félszerzet egyik lábát akkor negyedszerzet lesz e belőle... Kegyetlen a csaj.
    Sajna még csak lvl 6 vagyok, szóval ez az eleje, de nekem sokkal jobban adja az egész rendszer mint a POE. Itt is van sok lore, csak el kell olvasni a könyveket, nem csak eladogatni :)



  • blabla07
    #243
    mindenestre egy karaktert várnék vissza a kingmékerből, aki miatt konkrétan annyira kiakadtam a végén, hogy azonnal letöröltem a gecibe a játékot, és csak hónapok múlva nyultam újra hozzá, mikor fel bírtam dolgozni hogy ennyire szemetek az írók. Értem a dramaturgiáját a témának, de na....Azért mindennek van határa
  • blabla07
    #242
    bmeg, nem mondjátok, hogy harrim a wotr-ban is benne van? most vagyok (még csak a lost chapelnél (második fejezet eleje valahol gondolom) ne szivassatok :)
  • fluency
    #241
    Elvileg level 20 + a Mythic level. De ezt fel lehet vinni 40-re, ha Mythic Legend leszel.

    Itt van egy leírás róla:
    "Lose access to all mythic abilities and feats. But gain +4 stats, and a level cap of 40 along with accelerated xp gain.
    Legend: The path to becoming a legend is a long and difficult one, but after you become one - you will be the pinnacle of what a mortal can become. All your ability scores will be increased by 4. Your Level cap will become 40 (you still can only get 20 levels in one character class), and the amount of XP needed to level up will be drastically decreased.
    Legend's Corruption Resistance: The legend's powers are beyond the abyssal corruption's reach. The Legend and all companions can rest up to 5 times after the legend had cleared all the corruption from themself at safe place."
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2021.09.18. 23:49:02
  • fluency
    #240
    Ha ráviszed Harrim karakterlapján az attack-ra a kurzort, akkor kiírja a módosítókat. Ha ott a Dexterity +2 látható, akkor az van amit Xsillione ír, hogy már van a karakteren +4 dex (aminek a módosítója +2).


    Utoljára szerkesztette: fluency, 2021.09.18. 23:41:48
  • JonasSandor
    #239
    Ma majdnem 7 órát toltam bele. :D:D:D Hanyas szint a max?
  • blabla07
    #238
    "Az miért van hogy a Cats Grace nem adódik bele a támadásába Harrimnak? "

    Ott kezdődik, hogy az öreg Harrimot sose hívtam magammal, mert egy csicskagyész, de konkrétan szó szerint. A mellékküldiit megcsináltam természetesen az xpért, de ezen túl amint a bevető után elértem a Kingmékerben a (már nem emlékszem milyen nevű) kereskedőhöz, első dolgom volt hogy az összes ingóságom elpasszoljam, és felbéreljek még egy saját cleric karakter (hard nehezségről beszélünk) , mert egyébként ezen a nehézségen (és szerintem a normálon felül) enélkül az életben nem jutsz át. Harrim egy ócska karakter, jó sztorival. de használhatatlan statokkal. 2000+ órám van a Kingmékerben, és a mai napig nem tudom, hogy Harrimot hogy tudnám hasznosítani.
  • blabla07
    #237
    Nos, az van, hogy ha jól rémlik, akkor egyedül a alkémista itala halmozható, és minden más kaszt esetében felesleges buff. De ez még a kingmékerből rémlik, mert a wotr -t paladinnal nyomom a sztori szetting miatt, meg egyébként a pillarst is paladinnal szólóztam végig POTD-en, szóval eddig imádom ezt a játékot, noha leizzad a tököm. a Kingmékerben az volt (Hard nehézségen), hogy az equipmtentek (felszerelés) az alchemist dex növelésével simán halmozhatóak voltak, más kaszt esetében meg nem. Ezért is kvázi OP az alkémista a játékban, pláne a vivisecionist.
  • Xsillione #236
    Nem volt teljesen tiszta az előző, a cats grace az +4 dex modósítot ad (nem pedig +4 módosítót a dexhez, a két hatás egészen más lenne), ami megegyezik azzal, amit a 18-s dex ad, azaz ha 18 vagy magasabb a dex-e a karakternek, akkor a cats grace nem csinál semmit, mert már rendelkezel egy azonos fajta és egyező méretű előnnyel.
  • Samurai84
    #235
    De nincs rajta ilyen. +2es van, azt meg ha jól tudom felül kellene írnia.
  • fluency
    #234
    Mert az azonos típusú módosítók nem adódnak össze. Ha van egy +4-es dexes öved, akkor az olyan, mintha cat grace spellt nyomnál el. Elvileg mindig a nagyobb módosító lép érvénybe, csak a más típusúakkal adódnak ezek össze.
  • Samurai84
    #233
    Az miért van hogy a Cats Grace nem adódik bele a támadásába Harrimnak? Még ha van is Dex növelő itemje, akkor is ezt kellene figyelembe vennie nem? Light crossbowal lövök és nem látom a log-ban...
  • JonasSandor
    #232
    Igen észrevettem hogy csak a heroes-hez hasonló részben lehet megnézni a hápét. Abba a részébe hogy lehet pénzt szerezni, a harcokon túl?
  • fluency
    #231
    Azért ez nem egy Dark Souls, de nem könnyű a játék az igaz. Már a Kingmaker sem volt az. Ha nem ismered a rendszert valamennyire, hamar frusztrált leszel. A Kingmakerhez viszonyítva sokkal felhasználóbarátabb lett a játék. Van enciklopédia, ahol részletesen leírja azokat a szörnyeket, akikkel találkoztál. HP nincs, gondolom azért mert nehézségi szintenként változik. De így már ismerheted a szörnyeket és lehet rájuk készülni. A logba mindent kiír és sokkal jobban látod mi miért történik. Jobban tudod optimalizálni a karaktereidet is ezáltal és a respec sem kerül már pénzbe. Sok téren történt előrelépés az előzőhöz képest, de a Kingmakerhez képest könnyebb nem lett. :)

  • JonasSandor
    #230
    Azt hittem hogy az 1.0-ás állás a normál szint, mivel a többi játéknál is ez van, hogy van benne kihívás is, de nem az az idegesítően kínzó mint egy dark soulsba.
  • fluency
    #229
    Vedd le a nehézséget. Láthatóan nem ismered a pathfinder rendszert és a játék már normal fokozaton sem könnyű. Feleslegesen kínzod magad. Később lesznek olyan helyek, ahova nem érdemes bemenned kis szinten, mert simán bedarálnak a magas szintű szörnyek és csak frusztráltabb leszel.
    Én most futottam bele egy Vescavor Qeenbe, de nem tudom hányszor megborultam, mire sikerült megölnöm. :)
  • JonasSandor
    #228
    Csak úgy lehetett, hogy benézni, eltűntek a fő épületek belőle.
    Megnéztem ezt a részét is, és ugyan olyan elcseszett az egész a nehézségi szinttel mint a városos részben. Ezt valami patch-el kéne javítaniuk mert ez így egy nagy faszság az egész.
  • fluency
    #227
    Nem. Én sem tudtam visszamenni.
  • JonasSandor
    #226
    Levettem a nehézségi szintet, és kijutottam a városból. Oda akkor már nem is enged vissza?
  • JonasSandor
    #225
    Csak azért mert mikor a démonokkal harcoltunk a legelején akkor le lehetett rakni pihenő helyet.
  • fluency
    #224
    Nem. Csak pihenéskor gyógyulnak a karakterek. Meg persze, ha van aki tud gyógyítani, vagy scroll és poti.

    Ha pihensz legyen egy karakter, akinek a nagy a religion skillje, mert az csökkentheti a pihenéskori corruption mértékét. Ez minél magasabb, annál nagyobb negatív buffot kapnak a karakterek. A biztonságos helyen való pihenés leszedi a corruptiont.
  • JonasSandor
    #223
    Lerakni gyógyítóhelyet nem lehet?
  • JonasSandor
    #222
    Most ráeresztettem ettől függetlenül és engedte feléledt hál istennek. Köszi szépen a tanácsokat.
  • JonasSandor
    #221
    Csak annyit ír hogy ez a karakter nem használhatja mást nem ír.
  • fluency
    #220
    Akkor az van, hogy az a karakter nem tudja alapból használni a scrollt. A scroll legtetején írja egyébként. Vagy egyáltalán nem tudja használni, vagy csak skillből tudja használni és alatta van a szükséges célszám, vagy a karakter tudja használni az adott scrollt és ilyenkor nincs célszám.
  • JonasSandor
    #219
    A másik karakter nem tudja használni akkor mivan?
  • JonasSandor
    #218
    Köszi megnézem.
  • fluency
    #217
    Vissaliy Rathimus az, aki scrollokat árul a kocsmában.
  • JonasSandor
    #216
    Jah észrevettem azt a kis dögöt is, abból volt egyszerre 3 is, de 4-es szinten éppen hogy elbírtam még vele. A halott hősök is léptek szintet de addig nem lehet használni míg fel nem gyógyítom őket, kitől lehet azt a 6000-ért venni?
  • fluency
    #215
    A Babau egy démon, akinek sneak attack támadása van. Elég kemény. A másik akire figyelj, az a Brimorak. Ez egy kicsi démon, aki fireballt dob és tüzet köp.
    Minden démonra érvényes, hogy cold iron (és ha lehet good) fegyverrel kell őket sebezni, mert sebzéscsökkentésük van sima fegyverekre. Ha nem cold iron fegyvereid vannak sürgősen cseréld le őket! Minden démon elvileg immunis az elektromosságra és a tűz, fagy, sav ellenállásuk 10-es.
  • JonasSandor
    #214
    Ja értem így most már. Most leszek 5-ös szintű. Van egy olyan ellenfél hogy Babau a 8 emberemmel püföltem és nem lehetett kinyírni, csak ha levettem a nehézségéből. Ez mi a dög? Az ellenfelek életerejét számokkal nem lehet kijeleztetni úgy mint a miénket?