374
Pathfinder Kingmaker
  • lwb
    #173
    Jók ezek a Unity Mod Manageres dolgok, egy rakás minden meg lehet velük csinálni. Ökörködni nyilván, nem azt mondom, hogy így vigyük végig elsőre, de a lehetőség az mindig jó dolog, növeli az újrajátszási értékét a játéknak.
  • fluency
    #172
    "Végigcheatelni az egész játékot" na szép... :D

    Onnan nem használtam mást csak a picture modokat. A Heroes of Stolen Lands modot érdemes letölteni és bemásolni a képek közé, mert egész faxa kis darabok vannak közöttük.
  • lwb
    #171
    Ha valakit érdekel, a nexusmodon a Toy Box működik a release verzióval. Kell hozzá persze a Unity Mod Manager, az is letölthető onnan. Lehet bohóckodni vagy pofátlanul végigcheatelni az egész játékot day 1. :D
  • fluency
    #170
    Az Options menübe a game menüpont alatt legalul van a Turn-Based Mode. Ott lehet beállítani, hogy off vagy on legyen a körökre osztott mód. A játékon belül meg a jobb oldali UI szélén a Bástya ikonnal vagy a T betű megnyomásával lehet a körökre osztott módot ki-be kapcsolni.
  • lwb
    #169
    Turn based mode? Nem tudom, én még csak most aktiválom.
  • JonasSandor
    #168
    El is kezdtem tolni remélem jó lett.
  • JonasSandor
    #167
    A menübe lévő beállításnak.
  • lwb
    #166
    Pathfinder: Wrath of the Righteous
  • JonasSandor
    #165
    Most aktiválták a játékot 8 percel 6 előtt. Mi a neve angolul.
  • lwb
    #164
    Ha jól láttam videókban, akkor szimplán a beállítások között a menüben.
  • JonasSandor
    #163
    Körökre osztva a harcot azt hol lehet majd beállítani?
  • Samurai84
    #162
    Szerintem megveszem majd én is, de még az elsővel szopok. Most lett Act2 és ez a Kingdom Management nem a legfinomabb dolog...
    Érdekes amúgy, csak kicsit jobban elmagyarázhatnák, mi a fontos ahhoz hogy nem kapj game overt pár óra játék után.

  • lwb
    #161
    Ezeket sem nevezném azért normálisnak teljesen ... PoE-ben is voltak elvont karakterek: pl. Grieving Mother és Durance. Főleg az előbbi. De valahogy jobban idegesítettek a Kingmakeresek, Durance kifejezetten szórakoztató volt, meg mindegyiket lehetett teljesen ignorálni, ha akartuk és a játék megállt a lábán. Az első PoE végigjátszásom pl. solo játék volt. Ott is kellett idő, mire megszoktam az npc-ket.
  • fluency
    #160
    Azért voltak "normális" karakterek is. Valerie, Amiri (ez a kettő nálam alaptag volt végig), Octavia-Regongar páros, Jubilost, Tristan. A többiek úgy elmentek, de nálam, az én játékstílusom szerint, nemigen rúgtak a labdába a partiba, talán csak az általad annyit kritizált Linzi, aki azért néha-néha befért a csapatba. :)
  • lwb
    #159
    Hiányoztak a normál karakterek. Mindegyik olyan, mint amikor asztali rpg-nél a 13 éves pattanásos Pistike megalkotja élete első DnD karakterét, aki különleges minden területen, mert Pistike azt akarja. Legyen elf, legyen jócsaj, legyen élőholt, legyen inkvizítor mert az király stb.
  • fluency
    #158
    Jó hát a Pillarsban már az elején két ember karaktert kaptál és egy elfet, akik a játék végéig tök hasznosak voltak. Eder fighter, Aloth wizard, Durance pap. Összesen 8-an voltak az alapjátékban.
    A kingmakerben 11 companion volt és az elején kaptál egy sokat dumáló halfling bárd csajt Linzit, egy félelf élőholt inkvizítort Jaethalt és volt egy gnóm mágus, aki nem is volt veled végig khmm... Ja meg Amirit a barbárt, aki érdekes módon nálam végig bent maradt a csapatban. Talán sose tettem ki. :D
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2021.09.02. 12:33:26
  • lwb
    #157
    Én azt nem bírtam, hogy alig voltak normális karakterek. PoE-ben Eder pl. egy ex-katona farmer. Semmi extra. Ennyike. Kingmakerben meg élőholt elf inkvizítor meg a farkam tudja.
  • fluency
    #156
    A companionokkal nem volt baja sok embernek, szóval talán nem lesznek olyan gázosak, Masta is azt mondta a videóban (9:10-től), hogy jól megírt társak vannak. Néhány olyan értékelést olvastam csak, hogy valakik egy részüket szerették a másik részüket nem. Ez persze ember függő. Nekem pl. nem volt bajom a Kingmakerben Linzivel, de másoknak igen. Nemsokára kiderül. :D
  • BEAST #155
    A Pathfinder karakterekre úgy néz ki ez jellemző. :/
  • lwb
    #154
    Uh, remélem nem. A companionok voltak a leggyengébb részei a Kingmakernek.
  • BEAST #153
    Azt olvastam, most még rosszabb companionokat kapunk. Én várok még pár napot a vásárlással, anno Kingmakernél nem örültem, hogy majdnem fél évet kellett várnom a megjelenés után a játszható állapotig.
  • lwb
    #152
    Engem a megjelenéskor beépített turn based mode győzött meg, de majd meglátjuk. A Pathfinder nem a kedvenc világom, az az igazság, de ha itt jó npc-k lesznek és nem olyan irritálóak, mint az előzőben (a cuki-cuki bárdcsajt gyűlöltem kb 5 perc után, de az edgy élőholt elfcsaj se jött be, kb mintha egy 13 éves írt volna fan fictiont), akkor akár még jó is lehet.

    Ma nekem nem derül ki, mert nem leszek este otthon, de holnap délután igen.
  • fluency
    #151
    Na van kint pár megjelenés előtti review, de talán ez a legreálisabb a pozitívumok és a negatívumok tekintetében (Masta nem szokott finomkodni):


  • fluency
    #150
    Csalódás biztos nem lesz. Inkább az a kérdés, hogy mennyire lesz jó a játék. Meg hogy milyen lesz az indulás.

    Azt írták, hogy ez bétában nem volt olyan bugos, mint a Kingmaker induláskor. Ez jó hír. :)
  • lwb
    #149
    Na, Wrath of the Righteous előtöltve. Remélem nem lesz csalódás, holnap kiderül.
  • fluency
    #148
    A hétvégén ingyenes a Kingmaker. Aki eddig hezitált, tegyen vele egy próbát. :)
    Steam link
  • fluency
    #147
    A BG3 egyelőre D&D/DOS2 hibrid. Nem rossz, de jelenleg elég kevés, amit láthatsz belőle, mert sok minden hiányzik még.

    A POE2 más tészta. Azt elég jól összerakták. Nagyon jó a játék mechanikája és jók a kiegek is. Azt megéri behúzni/játszani, ha tetszett az első rész. Az RTWP és a Turn Based mód is elérhető benne, szóval ha szeretsz tervezgetni, neked lehet a Turn Based mód lesz a nyerő.

    Egyébként a Pathfinder: Wrath of the Righteous is elvileg úgy jön majd ki, hogy tartalmazza az RTWP és a Turn based módot. Szóval lehet többféleképpen játszani. :)
  • Andule
    #146
    A Kingmaker eleje sztem guide nelkul is ugyanaz, full szerencse alapu mivel iszonyat sok csataban irto sokszor mulik azon a dolog, h jot dobnak-e a karakterek, plane kezdemenyezest. Szintelepesekkel ez hala megvaltozik mert lesz mibol tervezni ... hogy a legvegere visszaterjen megint a tultolt ellenfelek mentoi miatt. (sztem legalabbis nem jo jatekdesign az ahol a lvl20as necrora specializalt sorcam, a nekro spelleket tapolo varazstarggyal es egyeb szirszarokkal csak 20as dobasnal tud ervenyesiteni egy lvl9es spellt)

    Ettol fuggetlen jo jateknak tartom, de duplajara nott a jatekidom annak kovetkezteben h kellett sokszor h pihenjen talcan a jatek amig kicsit lehiggadok
    Utoljára szerkesztette: Andule, 2021.02.11. 13:41:40
  • lwb
    #145
    BG3 még early access, de tényleg jó. Nagyon DOS2-es, szóval úgy kezdj bele, hogy inkább DOS, mint BG a játék.
    Igen, a véges dolgok zavarnak, asztali játéknál nem akkora gond ez, mert ott nem egyik harcból a másikba megyünk folyamatosan, nem szakítja meg a játék dinamikáját a felesleges táborozgatás, de itt igen.

    POE2-nél a turn based mode-ot ajánlom, nekem az év játéka volt, de azóta is a legtöbbet játszott játék minden évben, amióta kijött.
  • Samurai84
    #144
    Nekem meg pont az jön be, hogy tervezni kell és be kell osztani a dolgokat. Ha nekromantákat mész írtani úgy készülsz, ha emberek ellen mész úgy, stb. Van sorci, nem kötelező memorizálni, persze az is limitált.
    Majd ránézek a POE 2re ha lesz időm, de előtte a BG3at akarom kipróbálni, az se tűnik rossznak.
    A WotR meg iszonyat hangulatos ezekkel az egész képernyőt betöltő spellekkel.
  • lwb
    #143
    Nekem nem jött be a régi memorizálós mágiarendszer. Ez nem a játék, hanem az új kiadású DnD hibája, de a PoE 2 a per encounter spelljeivel elkényeztetett. Már nincs türelmem a rest scumminghoz, mint anno Baldur's Gate alatt. Ezért a Kingmakert se vittem soha végig. A PoE-t igen, bár leginkább a 2-t, mert az 1 rendszere nagyon hasonló a Kingmakeréhez még. A 2-t vagy nyolcszor legalább. Most épp konzolon, mert elvetemült vagyok.
  • Samurai84
    #142
    Nagyon jó kis játék ez a Kingmaker, mindent imádok benne, egy valamit leszámítva. Ha nem lenne guide hogy act1ben hova mehetek és hova nem, akkor már rég feladtam volna. Tök jó hogy a helyszínek nagy részén a level 2es partidat karóba húzzák, és nem sok támpontod van, hogy merre is lenne érdemes kalandozni... Az meg elég gáz, hogy állandóan visszatöltögetsz, mert épp olyan helyre tévedtél ahol pikk pakk szétkaptak.
    De ennek ellenére nagyon jó a rendszer, nekem kicsit jobban be is jön mint a POE.
  • fluency
    #141
    Na még egy videó a Bétában elérhető fajokról:

  • fluency
    #140

  • fluency
    #139

  • fluency
    #138

  • fluency
    #137

  • fluency
    #136
    Picit szemetelek. Az elérhető osztályokról vannak már videók. :)

  • fluency
    #135
    "kell-e minden DLC", ez egy jó kérdés. :)
    Az alapjátékot érdemes megvenni, mert elég hosszú és tartalmas. Esetleg a Wildcards dlc érdekes lehet még, mert az ad egy új kasztot és egy companiont. A többi nem olyan fontos Szerintem.
  • Murmur
    #134
    Mindegyik kb. az árát éri az alapjátékhoz képest. A kérdés inkább az, hogy kell-e minden DLC.
    link