3201
Fallout 76
  • Irgum76
    #1278
    ja igen a WS-oknál lehetne felhúzni egy kisebb falut de mit csináljak ha kilépés után már nem birtokolom
    a másik, hogy egyenlőre nincs scrap everything szóval egy szemét dombon kéne építkezni
    majd talán a buldózer változtat ezen
  • Irgum76
    #1277
    "Apropo "zold", en mar ugy epitkezek, hogy also szintem 2x2-es, es a felso a nagyobb,"

    detto kacsalábon forgó putri :D
    mondjuk ezzel a verzióval még nem kellet költöznöm kertem nekem nem olyan nagy mindenből van 10db a növényi enyvhez
    meg 2 víztisztító hozzá generátorokkal

  • Acornkao
    #1276
    Megint eltűnt a házikóm, gondoltam én, aztán nem is. Csak olyan világba rakott be ahol már állt ugyanott egy másik ház... Fenébe de népszerű a hely. Úgyhogy szépen visszarakta a " zsebembe" 6*3-as, kétszintes teraszos épületet, amit mire megint lerakok kihullik a maradék hajam....
    Mi lenne ha "népszerű" lenne a játék mint ahogy eredetileg tervezték... Lenne anyázás az "eltűnt" házak miatt.
  • PiszkosFred
    #1275
    Egyetlen dologban viszont van elorelepes. Ha esik, akkor az epuletekben nem vizes a padlo :D Ezt is megertuk.
  • PiszkosFred
    #1274
    Hat, tenyleg vicces, amikor megcsinalsz egy kuldetest, majd a "semmibol" hirtelen a zsebedbe kerul egy fegyver, par gyogyszer, rakas nyersanyag, stb. A Star Trek ide-oda lesugarzos franctudjamije lofasz ehhez kepest :D

    Varosokat fel lehet huzni, de csak partyban, szoloban maximum magas szinten, amikor mar van budget. Es akkor is max vedelem nelkul. Frakcio pvpvel szerintem ez bovul majd. Vagy marad ilyen fapados.

    Apropo "zold", en mar ugy epitkezek, hogy also szintem 2x2-es, es a felso a nagyobb, igy a 2x2-es alapot barmikor le tudom rakni, ha koltozok. Korabban orakasz szivtam a rendszer idiotasaga miatt, mert hiaba volt sik az egesz terep, nem engedte lerakni.

    A vicc az, hogy egy 2x2-es ketszintu haziko mindenre eleg nekem jelenleg, egyedul a kertem az, amibol sosem eleg :) De az meg iszonyu modon tolti meg a budget mennyiseget... Ujabban egy nagy satort rakok le, abba a munkapadokat es kesz.

    VATS nekem bejott, en fakezu vagyok, igy amikor egy-egy nyomorult ide-oda ropkodo lenyre eldurrantok 8-10 loszert, akkor jol tud jonni a VATS es a talalat. Foleg, ha a fejszem eppen romokban.
  • Irgum76
    #1273
    amiért én csalódtam az építkezésben az az, hogy azt mondták akár teljes kisvárosokat húzhatnak fel a játékosok és így megtölthetik élettel a térképet
    na ebből konkrétan semmi nem valósult meg
    meg a camp-et bárhova leteheted szöveg össze-vissza kell rohangálni, hogy találj egy placcot ahol zöldít

    amivel még nem vagyok kibékülve a vats gyakorlatilag nem jó semmire ha valaki kilóg a fedezékből jobban jársz ha simán távcsővel leszeded
    illetve x másodpercig 0%-os esély van a találatra plusz 95%-nál mellé lő a moleratnek bármivel még sörétessel is

    azt nem tudom PC-n van-e ilyen "dinamikus hangzás" betöltés után illetve ha távcsövet használsz rápakol vagy 20 decibelt pár másodpercig
    az pont elég ahhoz, hogy összefosd magad vagy ha halkítod ne halld rendesen a holotapeket

    illetve ha már panaszkodok akkor még azzal van gondom, hogy nem nagyon kell leadni a küldetéseket értem én nincsenek NPC-k ezzel nincs bajom
    de valahogy ha megkapod, hogy "mission complete" aszt kész az olyan lehangoló
  • PiszkosFred
    #1272
    ...kiveve whitespring kornyeke, oda illene :)

    #1270
    Az egesz egy regi FO3-as modbol indult, esze agaban sem volt a Bethesdanak ez, nekik doszt eleg volt a penzert megveheto hazak, mint lehetoseg (amelyek egy resze fizetos DLC-kent jott, lasd Oblivion).

    De, mivel a RTS nagyon nepszeru lett FO3 alatt, proba keppen bekerult a Skyrimba is egy opciokkal rendelkezo epitkezes lehetosege, amely ott is nagyon nepszeru lett (ez a Heartfire - nyilvan te utalod, oke), innen pedig egyenes ut vezetett ahhoz, amit lattal a FO4-ben, es amelyet nezel msot a FO76 videokon, kepeken.

    Egyetlen egy gond van az epitkezessel, hogy a FO4-hez kepest kurvara fapados es szegenyes, amely nem gond, mert bovitheto receptek talalasaval a kinalat, viszont az objektumok 90%-nak nincs gyakorlati funkcioja, illetve egyelore nincs padlokent es tetokent IS funkcionalo elem, amivel konnyebb lenne tobb szintes epuletet felhuzni (jelenleg csak beepitett prefab elemekkel tudsz ilyet peldaul).
  • Munkie
    #1271
    Az lett volna fura, hogy ha csilivili házikók épülhetnének, viszont kb látszik az épületelemeken, hogy pöppet "megviseltek" :)
  • Although
    #1270
    Baromira ráérzett a Beth erre a sims feelingre :) Mondjuk nem volt nehéz csak megnézte az eladási számokat :) Fura az emberek egy atomháború sújtotta világban házikókat építgetnek :)
  • TDC Geronimo
    #1269
    jól néz ki.
  • Tatyla
    #1268
  • Irgum76
    #1267
    köszi kipróbáltam de ott véletlen szerűen droppol ruhákat
    de köszi a segítséget
  • Irgum76
    #1266
    Gentlemen club

    Köszönöm Fred
    először a mosókonyhát néztem mert épp arra vannak küldetéseim viszont ott random dobja a ruhákat
    utána meg kevergéltem kicsit mert a markert néztem a térképeden
    így jár az aki nem olvas rendesen
    de megvan :)
  • TDC Geronimo
    #1265
    kép? :)

    Nagyon sokszor szaggat amúgy? Én a világa miatt majd behúzom ha le lesz jól árazva megint meg kiadnak egy rakat patchet, de amilyen ütemben patchelik meg amennyit javítanak ez el fog tartani egy darabig...
  • Acornkao
    #1264
    Aki hozzám hasonlóan imádja a PA-t, annak a "Wendigo Cave" mélyén útban a quest felé van egy raider PA aminek a statjai jobbak mint az alap t-60-nak, van mellette random PA mod :). Egyébként az állomások vendorainál előfordul a PA mod csak baromi drága perk nélkül.

    Tatyla mélységesen egyet értek :)
  • Tatyla
    #1263
    én minden hibája ellenére imádom ezt a játékot bár "csak" PS4-en játszok de ma egy olyan brutál épületet húztunk fel hogy beszarás...
  • tutituti
    #1262
    Szóltunk havernak hogy inveljen be minket teambe, ott meg unblock manuálisan(azaz rámnézett haver és unblock gomb). Előtte voipon kérdezgettem embereket, hátha. Kell nagyon már a Text-chat. Így a legendary alacsony szintű cuccokat is kidobálom ahelyett hogy odaadnám valakinek.. Na majd pár nap múlva.
  • j0nNyKa
    #1261
    mi volt a megoldás?
  • tutituti
    #1260
    sztornó. Meg is lett.
  • Nagyonnagyon
    #1259
    Köszönöm, már töltöm is !
    GG
  • tutituti
    #1258
    Sikerült haverna blockolni engem. Esetleg tudna valaki segíteni nekünk? A két id: tutituti87 és avidadollars
    Egy partyba kell behívni és akkoor tud unblockolni

    Sajna így nem tudunk együtt játszani. előre is köszi
    Utoljára szerkesztette: tutituti, 2018.11.30. 18:35:13
  • Acornkao
    #1257
    Ahogy a kolléga úr mondja, a jobb széle, csak nekem két bal kezem van így még én is belekeveredek :)
  • PiszkosFred
    #1256
    jobb* :)
  • Acornkao
    #1255
    Naná :) magasabb szintű mobok dobnak már tisztességes fegyvereket, 43-on simán belefér egy Event mondjuk a térkép bal szélén :) aztán csak bírd elcipelni a sok lootot.
  • Ferrari23
    #1254
    Ebbe a játékban lehet amúgy értelmes fegyvert találni? Mert vicc, hogy 43-as szinten is azzal a fegyverrel megyek, amit 1x-es szinten találtam :D Igaz fejlesztettem rajta és 100at sebez, de lófaszt se ér....
  • Gibor
    #1253
    Link

    Nekem innen van, ez megbízható oldal nem 3rd party.
  • Nagyonnagyon
    #1252
    Sziasztok, mi a legolcsóbb módja most a Fallout 76-nak? Bugok ide, vélemények oda én egy ilyen magányosan bóklászós kísérletet teszek vele.
    Köszi
  • Munkie
    #1251
    :DDD ez elmehetne a "Ladykiller" nevü perknek is :D
  • PiszkosFred
    #1250
    Nem mutacio, de epp' lehetne az is... (faszbukrol nyulva)
    Most oszinten, ezek azok a bugok, amelyek (tucatjai) miatt nem lehet haragudni a Bethesda jatekaira. :)

  • Munkie
    #1249
    Összedobtam két (igazából egy) buildet, ami power armorra, két kezes fegyverekre és heavy gunokra épül. Jobban tesztelni majd csak dec 11 után lesz lehetőség, mert persze nem így raktam össze most :P

    Lényeg a lényeg, hogy a védelem nagy részét a PA adja + pár perk, így elég tankos build, mégis bitang sebzést okoz. SPECIALban ugyan az, hiszen így lehet váltogatni 2 handed és heavy között (anélkül, hogy le kéne mondani valamiről "2in1" :D)

    Ötletelésre nyitott vagyok :)

    MNK PA 2 kezes
    MNK PA HeavyGun
  • Munkie
    #1248
    Pár mutációt sikerült összeszedni :D
    Egyelőre még túl sok a negatív hatásuk, de ha majd lehet állítani a specialt, minimális lesz :D (leírásoknak persze a felét nem írja ki)

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Neve: Pozitiv hatása Negatív hatása
    Adrenal Reaction +Weapon DMG at low HP Max HP -50
    Herd Mentality All SPECIAL stats +2 when grouped All SPECIAL stats -2 when solo
    Marsupial Carry weight +20, +jump height INT -4
    Plague walker Poison aura scaling with your diseases Diseases
    Scaly skin Damage and Energy Resistance +50 AP -50
    Twisted Muscles Melee damage +25%, better chance to cripple limbs Gun accuracy -50%
    Unstable Isotope 10% chance to release a radiation blast when struck in melee. Minor damage to player during the radiation blast

    Utoljára szerkesztette: Munkie, 2018.11.29. 23:35:51
  • Acornkao
    #1247
    EFRM köszi.

    4. pontig ezt csináltam, persze rákerestem a neten miután már nagyon naaagyon dühösen néztem a monitorra :)
    Én a lemerülés után kiléptem menüig és vissza. Azt hiszem ezt is 2x kellett eljátszani. Ja még külön poén, hogy pont "elem csere" után ragadtam bent és egy teljesen fullosat kellett lemeríteni. Persze nem bírtam tétlenül és mire lemerült a patron az összes fegyverem elkopott és a moboktól vettem el lvl. 5 pipe pistolokat :)
  • EFRM
    #1246
    2szer ragadtam be a PA-ba, ha neked is ilyen van, hgoy eltunt a chassic az invetorybol es az E gombra nem lehet kiszallni.
    van egy megoldas.

    1. tedd be a PA reszeket a stashbe
    2. tedd be az osszes fusion coret a stashbe
    3. az utolso jelenlegi fusion coret meritsed le (en a power attack spammel szoktam)
    4. amikor kimerul a core akkor olesd meg magad (mind1 h pve v pvp) en pve szoktam
    5. respawn helyett ctrlaltdel es jatek bezar feladatkezeloben
    6. varsz 3 percet
    7. visszalepsz a jatekba es E-vel ki tudsz szallni mar a PAbol.
    8. visszaszeded a cuccaid a stashbol es ujra jatszol

    Utoljára szerkesztette: EFRM, 2018.11.29. 22:41:38
  • Acornkao
    #1245
    Remélem is mert különben :)
  • PiszkosFred
    #1244
    Vigasztaljon a dolog, hogy elvileg hetfon minderre lesz patch :)

    A PA-s trukkot koszonom, az auto recallra nem is gondoltam.
  • Acornkao
    #1243
    A szint feletti armorokkal is el lehet játszani a PA keret trükköt, max meg kell várni amíg 1 perc múlva beteszi az inventoryba.

    Más.
    Imádom ezt a gamet... de sajnos ő ma nagyon nem szeret .... beragadtam a PA-ba (ha nem tudod mi ez akkor nézz utána:) na ez a méreg nem a cián, nem lehet fejlámpát kapcsolni, fegyvert javítani stb... gondoltam megyek addig mellék küldikre pontosabban az Overseer személyes naplóit olvasgatni, ezen küldiknek a befejező része a "Kill Evans" ami bugos. 6x léptem ki a játékból és vissza mire hajlandó volt rendesen beadni a q-t. Nagy öröm, gondoltam visszamegyek a házikómba amíg lejár a beragadás. Erre jött a hideg zuhany a sok ki-be lépegetés közt eltűnt a Ház, szerencsére a tábori mindentudó készüléket a zsebembe visszarakta. Na sebaj úgyis költözni akartam.
    *** Kerestem egy szép kis kilátót a hegyekben és vidáman nekikezdtem építkezni aztán kidobott a szerver, ugrás a ***-részhez.
    Most inkább nem mondok semmit.
    Jó éjszakát.
  • Andule
    #1242
    "Most ott tartok, hogy a vedelmemnek semmi ertelmet nem latom, amekkora helyet elfoglal a budgetbol, annyira nem eri meg."
    jaja, nevetseges a sebzesuk is es kulon poen mikor csesznek bekapcsolodni a kozvetlen elottuk zajlo harcba. :/ gondolom az opcionalis pvp miatt van ez igy megoldva de sima pve-re nezve nagyon nem jo. plane egy F4 utan ahol kulon elmeny volt nezni ahogy a 3 heavy laser 3 rocket towered h szedett szet komplett osztagokat.

    en azert tartom oket megis a hazteton mert olyan kicsi a hely es a keret alapbol is h szepet, pofas helyet ugysem lehet kialakitani igy inkabb a praktikussagra mentem ra.
  • PiszkosFred
    #1241
    Biztos irtak mar tobbet, de egy tipp a PA extra suly miatt

    Eloszor is, EN speciel tovabbra is bizok benne, hogy elobb utobb lesz normalis station, es ki lehet majd rakni a PA-kat a hazadban diszkent, mint a korabbi single reszekben :) Emiatt en gyujtom oket, szepen sorban haladtam, van komplett szett 45-os, 51b-s es 60-as, illetve van 4 darab mar a raider armorbol. Ezeket eleinte a STASH-ban taroltam, iszonyu sok helyet feleslegesen lefoglalva.

    Aztan rajottem, hogy ha hazaviszek egy ures PA keretet (chasis), akkor arra ra tudom rakni egyenkent a nem hasznalt szettjeimet (nyilvan csak azokat,a melyekhez van megfelelo szintem) es igy a korabbi 80-100 kilos szett mar csak 10 kilot foglal, mert a keretre rakott PA darabok 0 sulyuak.

    Mivel egy szett / egy keret, igy bar a stashban a 10-10 kilos keretek foglaljak a helyet, de ott figyelnek biztonsagban a T45 es T51 armorjaim, hatha egyszer jo lesz meg valamire. A T60-ast hasznalom, a raider cuccokat meg gyujtom, igy azok 10-10 helyet foglalo keretei az inventorymban vannak.

    Sajnos elnevezni nem lehet oket, igy neha ra kell hibazni, hogy a jelenlegi darab chasis kozul melyik melyik szettet rejti :) De ez a legkevesebb.
  • PiszkosFred
    #1240
    > Btw ha mar PA, X01es csak enclave-nal van vagy az is "esik" random?

    En passzolok, veluk meg nem talalkoztam :)

    > Egyszer kiprobaltam h ledobtam a hazikomat rajta 6 raketas toronnyal egy doghoz kozel ... aztan 5 perccel kesobb inkabb atraktam a romokat vki kellemesebb helyre. (A sb meg kb elvesztette a hp-ja 1/5et)

    A masodik kepen a sziklaperem alatt van a hazikom. Azt hittem segitsegemre lesz a vedelmem, de nem. A harc vegen epithettem ujra a vetemenyes kertemet, tornyaimat, egy-ket szeket, falat, stb. :D Most ott tartok, hogy a vedelmemnek semmi ertelmet nem latom, amekkora helyet elfoglal a budgetbol, annyira nem eri meg.
  • Munkie
    #1239
    Az csak enclave és csak magad gyárthatod le. (recit tudod encalvetől venni)